pij iii sr #1; tf IN •I TE KOOP TE HUREN. ZAVEL. RASSE! WERKEN HOFSTEDE TRANSMISSIERIEM n ,l eftEVK if! 53 ffo FABRIEK IJzeren Afsluitingen Ti KOOI». D' Haenens-Gathier Mekaniekkundige. Schoon groot Huis Tc Huren of te Koop Om gezondheidsreden. Bernard Goethals B.SchouppeVanderTaelen Teinture, lavage et dégraissage en tous genres. Bekwame keukenmeid, Overjarige Panden MEUBELS prachtige Huismeubels, Jolie maison a louer Wassende Fruiten,! Pefc„e£™ policie ontrekken. Er zijn er die voor hunne ongevraagde hulp zullen te verant woorden hebben. Binst dat ze nog in de herberg waren kwamen dc sergeant Heugebaert en de agent Vandekerkhove de eerste agenten versterken voort met grooten tegenstand werd D. naar de wacht geleid, altijd achtervolgd door eene geruchtmakende» menigte. J. D. is een gevaarlijke kerel. Hij is 23 jaar en heeft nog maar 48 veroordeelt u- gen ondergaan. Hij is voor slecht gedrag, van't leger weggejaagd geweest. Dijnsdag is te Cognelée, bij Namen, overleden de genaamde Maria-Thcresia Mathieu, in die gemeente geboren op 21 Mei 1790 en is dus 104 jaar oud. Verleden jaar deed zij nog haar huiswerk en ging zelfs water putten. Een dynamietaanslag heeft te Her- malle-sous-Argenteau plaats gehad. Eeno bom was geplaatst op den dorpel der wo ning van M. Francotte, burgemeester en prolessor der Luiksche hoogeschool. Hij was op dit oogenblik alleen thuis. De bal- con en de deur zijn in stukken geslagen. De ruiten zijn natuurlijk allen gebroken. Eene vergissing. Dokter Bieren gel zat in een herberg en had misschien wel een weinig te diep in het glaasje ge keken, toen hij eensklaps bij eeucu zieke geroepen werd.Hoewel met tegenzin stond hij toch op, ging naar don zieke, eenen postiljon, die plotseling door eene zware koorts was overvallen. Hij schreef bloed zuigers voor, liet ze dadelijk uit de apo theek halen, en wilde ze zelf aan de bee- nen van den zieke leggen. Maar hoeveel moeite de dokter zich ook gaf, de bloedzuigers wilden niet toebijten, zoodat na een kwartier dokter Bicrengel zijn geduld verloor en uitscheiden wilde, ft u kwam echter de vrouw van den postil jon, die oplettend zijn werk had nagezien met het voorstel voor den dag Zou het niet beter zijn, dokter, als wij eerst mijnen man zijne kapleerzen uittrokken HOLLAND. Misdaad fe's HertogenboschWoens dag morgend rond 8 ure, had in de Hiut- hainerstraat, te 's Hertogenbosch, een moordaanslag plaats. Zekere Th. J. B., behanger en kolen- drager van beroep, ontmoette in die straat zijne vrouw, van welke hij in de laatste dagen gescheiden leefde. Eensklaps haalde hij een groot broodmes te voorschijn en gaf haar daarmede eene steek in den schouder en eene in den hals. De vrouw, moeder van verscheidene kinderen, zakte ineen en werd naar het ziekenhuis gebracht, waar haar de ver- eischte geneeskundige hulp werd verleend en haar ook terstond de laatste sacramen ten werden toegediend, daar de toege brachte wonde aan den hals levensgevaar lijk is. De dader, die wegens drankmisbruik ongunstig bekend staat, heeft zich uit de .voeten gemaakt, doch werd door de ieve- rige nasporing van M. Remmeling, inspec teur der gemeente-policie te 's Hertogen bosch, binnen enkele uren te Tilburg op gespoord en gevangen genomen. (P. N.C.) FRANKRIJK. Een telegram uit Lyon meldt, dat de Kamer van inbcschuldigingstellingCaserio naar de assisen verzonden heeft. De houding van den moordenaar is nog altijd dezelfde; hij blijft altijd onverschil lig en cynisch, drinkt, eet en slaapt en geeft bewijzen van eene buitengewone ge rustheid van geest. DUITSCHLAND. Iedereen weet nog te spreken van die godsdiensthatende wet welke eens in Duitschland gestemd werd tegen de kloo sterorden. Nu, de Duitsche Rijksdag, 't is al eeni- ge maanden geleden, had gestemd dat de vei'banning in geheel Duitschland opgehe ven was tegen de -Jesuïten en de zooge naamde aanverwante orders, de Redemp toristen, de Lazaristen en de Paters van den H. Geest, ook de Zwarte Paters genoemd. Jamaar, daarover moest nu nog de Bondsraad uitspraak doen. Men zou zeggen, in zoo eene kwestie, die al zoo lang aansleept en in dezen nieu wen tijd, de Bondsraad zal beslissen in den zin van den Rijksraad, en eenvoudig het opheffen der verbanning van de Je suïten en de andere orders bekrachtigen. Ja, dat ware geweest volgens de gezonde reden en volgens de welbegrepene vrijheid; maar ze zouden in Duitschland nog altijd geerne zaad van de oude kerkvervolging overhouden. De Bondsraad heeft de stem ming van den Rijksdag slechts gedeelte lijk bekrachtigd. Zijne uitspraak isalzoo: De Redemptoristen en de Paters van den H. Geest, worden niet meer als verwant met de orde der Jesuïten aanzien. Dus de verbanning houdt op voor die twee orders, en zij blijft voor de Jesuiten en de Lazaristen V, Redemptoristen en n Zwarte Paters. Het zou hier zeker niet zonder belang zijn eens te vernemen hoe het met deze orders in Duitschland stond, vooraleer zij door dc kerkhatende wetten van daar werden verbannen. Voor 1883, hadden de Redemptoristen in Duitschland 5 huizen een te Trier, eon te Aken, een te Bochum, een te Born- hoven en een te Hamicolt, bij Munster. In Beieren had deze orde 7 en in Elzas Loreinen 4 huizen. Herkent de Bondsraad nu hun in den tijd onwettig (zeker onrechtveerdig) ver dreven te hebben, zoo kunnen zij dadelijk in hunne vroegere kloosters terug keeren. Te Bochum, bij voorbeeld, rekent de I burgerij zoo vast op dien terugkeer, dat toen de telegraaf het besluit van den Bondsraad meldde, de klokken der vroe gere Redemptoristenkerk geluid werden en alle katholieken aan hunne huizen de vlag uitstaken. Het voormatig klooster staat daar nog verlaten. Wat do n Zwarte Paters betreft, deze hadden, voor 1872, in geheel Duitschland 2 huizen, een te Marienthal, bij Koblentz, en een te Marienstadt, bij Wiesbaden. De paters van die orde, hebben in de Duitsche koloniën groote diensten bewe zen, en reeds was men er in Duitschland beschaamd over, dat zij hun noviciaat in Frankrijk moesten houden.Daarom mogen zij nu ook in Duitschland komen. Dc orde der Lazaristen had vroeger, vóór 1872, in Pruisen negen huizen en twee in den Elzas. En voorzichtig wor den de Lazaristen nog buiten gehouden want anders mocht Duitschland nog ver gaan Moedige daad. Bij eenen brand te Lippborg volvoerde een slachtersknaap van Ilamm eene moedige daad. Op de plaats der ramp zag hij hoe eene moeder handenwringend om haar kind riep, dat in het brandende huis was ach tergebleven. Snel liet hij zich de inrichting van het huis verklaren, liep naar binnen en eenige minuten van angstig wachten, lag het ge redde kind in de armen der moeder. De redder had nauwelijks het bran dende hun verlaten, of het stortte geheel in elkander. RUSLAND. Vrccselijke nacht.Over eenige dagen gingen drie inwoners van Kotha, Finland, met eene zeilboot op de jacht en de visch- vangst in den zeeboezem. Niet verre van Hochland legden zij aan bij een klein, on bewoond eiland, waar zij den nacht wil den doorbrengen. De boot werd op den oever gehaald, de korf met voorraad er uitgehaald en nadat men gemoedelijk het avondmaal had ge nomen strekte men zich op de dekens uit onx te slapen. In den loop van den nacht echter kwam de wind opde zee steeg en de golven be gonnen reeds de hoogvlakte van 't kleine eiland, waar de 3 jagers sliepen, te be spoelen. Zij ontwaakten eerst toen eene golf over lieu heensloeg. Ontzet bemerk ten zij dat de golven hen reeds ten allen kante omringden en dat de boot door de wassende zee was meegevoerd. Op het eiland stond maar een enkel tenger boomke, dat door de stormen was gespaard gebleven. Zij trokken zich bij dezen boom terug, om er zich zoo 't nood deed aan vast te houden. Het gevaar steeg elk oogenblik. Te drie ure 's morgens rolden de golven reeds menschenhoog over geheel het eiland en de drie jagers werden gedurig met stortbadexx overdekt. Gelukkiglij k hadden zij de koord van den voorraadkorf nog bij zich en deze was zoo lang, dat zij zich alle drie aan den boom konden vastbinden, anders waren zij zeker door de golven meegesleept. De ougelukkigen werden door een toe val gered. Eene isschersboot passeerde toevallig voorbij het eiland, bemerkte de ongelukkigen en nam ze op. De visschers brachten de geredden aan den oever van waar deze te voet naar Kotha terugkeer den. De nacht, dien zij op het eiland door- i brachten, was verschrikkelijk. Niet al leen grijnsde de dood hen langs alle kan ten aan, maar nog waren zij bezorgd over het lot hunner families te Kotka. Terwijl zij namelijk op het eiland in doodstrijd verkeerden, werd de hemel eensklaps rood gekleurd en weldra bemerkten zij in richting van Kotha een reusachtigen vuur gloed. In dien zelfden nacht had een groote brand geheel het middengedeelte der stad vernield. 14 Stad Brussel. Leening van 289 milliocn frank (1886). 46® lottrekking. 15 juli 1894. 52 seriën, hetzij 1,300 obligation uitbe- taalbaar den 2 januari 1895. S. 84837 n. 6 uitbet. met fr. 100,000 S. 36025 n. 21 id. 2,500 S. 95123 n. 22 id. 1,000 S. 84677 n. 23 S. 91713 n. 8 id. 500 De nummers van de volgende seriën Zlju uitbetaalbaar met 150 frank S. 2758 li. 7 S. 83209 n. 12 S. 14596 n. 12 S. 84677 n. 4 s. 16775 n. 10 S. 84837 n. 18 s. 16775 u. 21 S. 95123 tl. 17 s. 24104 n. 3 s 95123 23 s. 38267 IX. 18 s. 99518 Q. 8 s. 60182 n. 8 s. 100035 XX. 3 s. 68715 18 s. 104249 n. 25 s. 78699 n. 8 s. 109549 n. 6 s. 78699 n. 19 s. 109549 n. 23 Buiten de nummers hierboven aange duid, de volgende seriën zijn uitbetaal- baar met 110 frank 2758 15126 36814 63883 5566 16775 38267 65703 5852 20257 40715 68715 6475 21871 45015 69214 0831 24104 45619 74337 7251 28694 55212 78699 10490 29891 58074 82782 11813 31303 58946 88209 12109 30025 00182 84077 104249 14596 36373 63238 84837 108684 109549 110275 90064 94713 95123 96912 99518 99525 100035 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. L. Cassimau, dagl. met C. De Meyts, (lienstm. G. Arys, twijud. met A. Liixt- haut, twijnst. L. Vicrsé, schrijnw. met C. De Moor, z. b. C. Verhuist, kaaiw. met J. Cardon, twijnst. M. Van Calen- bergh, bed. metJ. Buytaert, herberg. OVERLIJDEN». A. Dacus, m. Verfaillie, piocheur 43 j. Pontstraatpoort. A. De Bruyne, m. Van den Berge, meestergast 62 j. Dexx- derstraat J. Maes, w. D'IIondt, bez. 69 j. Statiestraat. C. Mergan, m. De Schrijver, vleeschh. 60 j. Groenstraat. G. Dc Decker, wev. 34 j. Bolleweg. U. Ponnet, w. Palsterman, z. b. 71 j. Groen straat. J. De Brucker z. b. 66 j. Dirk Martensstraat. 4 Kinderen onder do 7 jaren. NIEUWE 71, Van Arteveldestraat EENIGE CONCESSION NARISSEN Allerlei Riemen, Leder, Katoen, enz. TeelgrammenBALATA, Brussel. ,<H.X.SSV O KJ 3c o 5; o>S - i -=> m 1 O - O - o~JO 2 e —7 S 2 Het Beste en Goedkoopste van voor weiden, lust- en moeshoven. Vraagt nadere inlichtingen aan Joseph Baeten, smid, Dendcrhautem. Kareelsleen en pannen te bevragen bij den heer TÜE0D00R MOENS. "O Jg t- S I S3 s ^4 a 13 'j PA3P.I3Z van Breimachienen en Velooepeden Kuiperskaai21 Gent. De Breimachien d' Haenens is ver maard als de kloekste en eenvoudigste, zij laat toe kousen, lijf en onderrokken, mansvesten, kinderkleedjes, bedspreien enz. ie maken. liet aanleeren is gemakkelijk en koste loos, Velocipenen d' Haenens in staal van eerste kwaliteit. Werkplaatsen voor het schilderen, emailleereu en nickleeren. HERSTEL LINGEN in 't groot en in 't klein. Men vraagt eenen bekwamen meka niekkundige voor een fabriek van breiwerken, 175 mekanieken. Zich te wenden tot M. Edouard HELIN, Mons (Bergen.) een Tilbury, eene Dokkar, 2 Gentsche Ressortkarren, eene Coureuse en eenen schoonen Camion, dienstig voor 2 paar den. Zich te bevragen bij Joseph Van der Biest, Nieuwstraat, n° 48, Aalst. TE HUREN Brusselsche straat, N° 30 te Aalst. Zich te bevragen ten bureele der Aalslersche Vlasspinnerij aldaar. Eer. groot en prachtig Heerenhuis met koetspoort, te Aalst, Statiestraat, wel beplanten hof met uitgang op het Espla- nadeplei», laatst bewoond geweest door M. Ch. Cumoni-Faider. Zich te bevragen ten kanloore van den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Over te nemen Een zeer winstgevend artikel (jaarhiksehe winst gewaarborgd) in 't midden der stad met buitengewone vo xrdrelige voorwaarden slechts betaal baar per drijmaandelijksche kleine afkor tingen. Tc schrijven ten bureele dezer onder de letters C. L. Gezworen Landmeter Hoofdagent der Naamlooze Mantschappij van verzekering legen brand en liet breken, van spiegelglazen. LA GLADBACH Dirk-Marlensstraatn° 15, Aalst. Een Huis te Aalst, Rozemarynstraat. Zich te bevragen bij den heer J. Van Achter, Keizerlijke plaats, n° 11. Provincie Oost- Vlaanderen. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabuk, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De Bruyn, Aalst. Lavage el glacage degants 20 ct. Teinturelavage et frisage de plumes. Ep'e BE LA ItOYERE, Ancienne Maison LABROSSE d'Alost. HIILXE1.LKS, 22, Rue des Finances. Te koop aller besten Zavel, dienstig voor meester-metsers en plekkers bij AI. Louis Van Öeveren, koop man in hout, (stoomzagerij), aan den Tragel, te Aelst. ongehuwd vraagt posten met den dag; voor het adres bureel van dit blad. Gemeente Herdersem. OPENBARE AANBESTEDING van op den Buurtweg Nr 4 (Gudstraat). Het College van Burgemeester en Schepcneu der Gemeente llerdcrseui, brengt ter kennis van de be langhebbenden dat er op Maandag 15 Oogst 1894, om 2 ure 's namiddags, ten Gemeentehuize, zal over gegaan worden tot de openbare aanbesteding van KASSEIWERKEN uit te voeren op eene lengte van 556 meters en eene breedte van 3 meters, op den Buurtweg Pi' 4, (Gudstraat). —Het schattend bestek beloopt tot 1N,9K Franks. De aanbiedingsbiljetten zullen bij aanbevolen brief toegezonden worden onder dubbelen omslag, de eene (uitwendige) het adres dragende van den lieer Burge meester der Gemeente Herdersem, en de woorden Aanbieding voor de onderneming van Kasseiwerken op den Buurtweg A'r 4, dc auderc (binnenste) voor opschrift dragende: Aanbieding voor de onderne ming van Kasseiwerken op den Buurtweg N' 4. De aanbicdingsbiljctten moeten drie volle dagrn vóór den dag der aanbesteding neêrgelegd worden. De aanbiedingsbiljelten waarvan den buitenomslag de stempel van het postbureel van Gijsegem dragen zou van eene latere dagteekening dan die van den laatsteu dag voor de nederlegging bepaald (9 Augustus 1894) zullen niet in aanmerking kunnen komen. De aanbicdingsschriflen moeten op zegel geschreven zijn. Zij moeten de natneD, voornamen, hoedanighe den en woonplaats van den aanbieder vermelden en doorhem gcleckendzijn De aanbiedingsschriften zul len bepalen dal de aanbieder zich verbindt op zijne roerende en onroerende goederen dc werken volgens de bepalingen en voorwaarden des kohiers van lasten te zullen uil voeren. De som moet in volle letters aangeduid worden. Het kohier van lasten en bet schattend bestek, znl- len ter inzage liggen der belanghebbenden tot den dag der aanbesteding ten Gemeentehuize van Herdersem alwaar zij er kunnen kennis van nemen. Herdersem, den 18 Juli 1894. De Sekrelaris, S. BUYLE. De Burgemeester, P. WA LITERS, AALST. VERKOOPING VAN der maanden April, Mei en Juni, 1893, op Donderdag 2 Augustus 1894, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door 't ambt van den Deurwaarder Jozef BE VOS. potten, printen, wascbmachien, ijzeren kasserollen, manden, tinnen bierpottcn, kommen en tellooren, koperen marmiet, koffers, kapstokken, eene boeveel heid ledige Oesscben, en meer andere voorwerpen. 3. Het landbouwci salcm bestaande in: kruiwa gen, hopboor, vlasstreep, kuipen, manden, wanmolen, vogelmuiten, vvgel- en vischnetten. scbuppeu, zeissen, bijl, rieken, ladders, balans met gewichten, paarden- barnassuren, toom cn ïuil, een wagen vierduimer. 3. De afgebrokene bouwmaterialen, voortsko- mende van het groot bierntagazijn en paardenstallen, gestaan hebbende aan zijne woonst in de Molenstraat, en bestaanue in: 4 groote en schoonc balken van 12 nieters 80 centimeters lengte, rijboomen, scheerge- bonden, scheerbalken en andere, joeffers.plancherberd, ijzeren dakvensters, ijzeren pomp, 3 schoonc arduinen paardenkribben, waaronder 2 van 1 meter 80 centi meters leugte de andere I meter 25 centimeters met ijrzeen rasteelen, zoldertrappen, ijzeren grillen, groo te poorten, staldeuren, scboone eikenhuisdeuren, an kers. zinken goten, pannen, eiken en ijzeren venster ramen inct ruiten, gevlochten ijzereudraad, arduinen dorpels en verscheidene koopen brandhout. 4. Vele koopen gezaagd kanada en abeelenbcrd, planken en ander hout. 5. Twee groole duivekeeten met duiven, kinder- wagen, kindervoituurken, jaclitgewecren, groot bon denkot en eenige kiekens. 0. Alle de fruiten wassende binnen den uiige- muurden bof, op eene oppervlakte van circa I heklaar cn beslaande in appelen, pccrcn, noten, pruimen en pêchen. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaar den en tijd van betaling; dc kooprrs zullen moeten slellen goede en gekende borg, binnen liet Kanton Aalst wooncndc. Bij Rechtsmacht. OPENBARE VERKOOPING van Ilerberggerief en Honden Dogue-Dullesras). Deurwaarder BE VOS, te Aalst, zal op Zaterdag 28 Juli 1894, om 9 uren stipt voormiddag te Aalst, Groote Markt, aan liet nieuw Stadhuis, overgaan tot de openbare verkooping bij rechtsmacht van aangeslagen Meubels, Herberggerief be staande voornamelijk in: Buffet met pomp en darm, étagere, champagne, wijn, likeur en bierglazen, porceleinen verzijp, ijzeren tafels met wilte marmeren bladen, stoelen, spiegel, geboureerde banken, petrollampen, horloge, keukenkas en ta fels, keukengeriel, posturen, brandhout, enz. alsmede zeven bonden van hel - Do- gue-Dulles ras. Door Ster/geval. OPENBARE VERKOOPING van sehoone Siraadplanten en Bloemen, TE EREMBODEGEM. De Notaris Be Sndeleer, te Erembodegem, zal, op het buitengoed van wijlen Mijnheer Francois Moyersoen, te Eiembodegetn, Osbroeck, openbaar- ltjk verkoopen, Maandag en Dijnsdag 6 en 7 Augusti 1894: Den pracbiigen huisraad, gemeld buitengoed stoffeerende de scltoorie verzameling van plantenen bloe men, in de hovingen en serrenen de hofstoeten, talels en banken, statues en statuetten en bouwmaterialen. Voor de uitgebreide beschrijving en het orde der verkooping, zie men de plak brieven. Joz. Dc Loose-Van dc Maele, agent in bloem, heelt de eer aan het publiek ken baar te maken, dat hij zijne woonst komt over te brengen van de Molenstraat naar de Brusselsche- of Pontstraat, n° 54. a Alostrue Liónart.A0 IC. Pour les conditions s' adresser Rue des Moidins, 57, chez M. Ferdinand De Clercq. Openbare Verkooping Bij uitwinnig. Openbare Verkooping van eene behuisde te Erondegem, Gentsehen steenweg.) Dc Notaris EEMAN te Erpe, daartoe in rechte benoemd, zal met naleving van de pleegvormen der wet van 45 Augusti 1854, openbeailijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Fofslede, gestaan en gelegen te Erondegem.aan den Gentschen steenweg, op den Neerkauter, gekada streerd wijk B, deel van nummers 569a, 570d en 568a, groot 4 aren 40 centiaren, palende oost den Gentschen steenweg, zuid de Zandstraat, west Joseph Coppens en noor Louis Cooman. Bewoond en gebruikt door de eigenaars weduwe en kinderen Augustien Cooman. ENKELE ZITDAG Maandag 13 Oogst 1894. Om 1 ure nammiddag, ter herberg Hf.t Gemeentehuis, gehouden door jufvrouw weduwe Ivo Lepus-Van Belle, te Erondegem, Dorp, Openbare Verkooping van een goed Mobilaire voorwerpen, afgebrokene bouwmaterialen, jachtgeweer>:narduinen kribben, gezaagd berd en brandhout, to AAL8T-MIJLBEEK. Deurwaarder JOSEF DK VOS, te Aalst, zal, op DIJNSDAG 24 JULI 1894, om 12 uren 's middags, trn aanzoeke van den heer Charles De Vis, Kan didaat-Notaris cn grondeigenaar te Aalst, ten zijne hove te Aalit-Mijlbcek, Ouden Uendcnnondschcnstccn- weg, openbaarlijk verkoopen: t. Eenige huismeubels bestaande in stoof, tafels, stoelen, horlogie met kas, 5 groote en schuone ciken- Mcerkassen en andere, lampen, oliequmquets, koflie- to I1ERBER8EM. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag cn gelagen, in liet openbaar verkoopen Gemeente Herdersem. Een perceel Land, gelegen op de Blokte, gekadas treerd wijk A, nummer 240a, met eene grootte van 39 aren 30 centiaren. Gebruikt door jufvrouw Riga. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 13 Verblijf, id 27 ,ul'18M- Ten 4 ure namiddag, in het Gemeentehuis van Herdersem, aan de groote ka pel Ie.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3