TE HUREN. TE KOOP TE HUREN. KASSEIWERKEN HOFSTEDE perceel LAND Iets om te lachen. FABRIEK IJzeren Afsluitingen Teinture, lavage et dégraissage en tous genres. BSchouppe Vander Taelen Bekwame keukenmeid, Mekaniekkundige. Jolie maison a louer Om gezondheidsreden, j Bernard Goethals Cnisse Hypothécaire GELD. Schoon groot Huis Te Huren ofte lioop Overjarige Panden MEUBELS prachtige Huismeubels, van Rodez, om te Bayonne, de geboorte plaats van kardinaal Lavigerie een stand beeld voor hem op te richten. Het comiteit wijst iu zijne oproeping tot inschrijving onder anderen op Lavigerie's werkzaamheid, ter onderdrukking van de slavernij in Afrika, en zegt ten slotte Wij wenden ons niet enkel tot de katho lieken en Franschen, maar tot allen die zonder onderscheid van godsdienst of land in kardinaal Lavigerie hetzij den grooteu prelaat, of don grooteu Franschman, of den grooteu dienaar der beschaving wen- schen te vereeren. Mannen van verschillende richting in godsdienst en politiek zetelen in het comi teit. Jules Simon is een der leden. Een historisch rijtuig. Een zeer rijke Engelschman, die voor eenigen tijd te Lyon verbleef, heeft 50,000 fr. gebo den voor het rijtuig, waarin de ongeluk kige president uarnot vermoord werd. Het gemeentebestuur van Lyon heeft echter geweigerd, daar dit voortaan histo risch rijtuig voor het Lyonsch museum bestemcl is. Tabalc in het Elyseum. Meer dan iemand in Frankrijk is de voorzitter der vereeniging tegen het misbruik van tabak, M. Decroix, verheugd over de verheffing vau Casimir Périer tot president der repu bliek. Hij heeft daarvoor ook ééne reden meer dan de meeste Franschen, want M. Périer rookt niet, of zoo hij al cene ciga rette opsteekt, werpt hij ze na enkele trekken weg. Thiers rookte niet en had zulk een groo- ten afkeer van het rooken, dat hij bij de veleeischen, waaraan zijn ordonnansoffi- cier moest beantwoorden, ook nog deze voegde hij mag vooral niet rooken. Mac-Mahon was langen tijd een groot rooker, waardoor hij zich (volgens M. Decroix) vele kwalen op den hals haalde. Toen eindelijk zijn geheugen dreigde hem te verlaten, liet hij op aanraden van zijn geneesheeren het rooken na. M. Decroix gelooft, dat Jules Grévy evenmin rookte, omdat n de tabak in den regel de meegezel is van de werkloozen en Grévy een zeer werkzaam leven leidde. Enkelen hebben evenwel verzekerd, dat Grévy eene pijp rookte, maar alleen in zijne binnenkamer. Carnot rookte evenmin en kon, volgens den almanak-Veraot, zelfs den reuk van tabak niet verdragen. M. Decroix verheugt zich daarover, maar waarom, vraagt hij, is het in het buitenland niet evenzoo. Koningin Victoria snuift,naar men zegt. De prins van Wallis heeft van den mor- gend tot den avond eene sigaar in den mond. Het gerucht, dat hij op aanraden zijner doctoren het rooken nagelaten zou hebben, is niet waar. De keizerin van Oostenrijk rookt 30 tot 40 Turksche siga retten per dag, de czarina rookt eveneens, maar nooit in tegenwoordigheid van haren echtgenoot. Ook de koningin van Rume- nië, de koningin-regentes van Spanje, de koningin van Portugal en de koningin van Italië zijn groote rooksters. Broedermoord. Uit Laon, Aisne, wordt gemeld De broeder van den E. H. Vincent, pastoor van Achery, wien hij 1000 IV. schuldig was, heeft op dezen laatste drie revolverschoten gelost. De toestand van den gekwetste is erg en de moordenaar heeft de vlucht genomen. Vreeselijk gevecht. Gisteren avond ten half elf, heeft te Aubervillers tusschen agenten en oud-veroordeelden een vreeselijk gevecht plaats gehad. Een twintigtal bandieten hadden den bestuurder van een gemeubeld hotel met slagen overladen en Jzij waren bezig het huis te plunderen, toen drie agenten ter plaats verschenen. De bandieten schoten er echter op met revolvers. Twee agenten werden getroffen alsook een jongeling die daar voorbijging. Een agent was op 't punt eenen messteek te ontvangen, toen zijne collegas hem ontzetten. Met de hulp van eenige inwo ners van Aubervillers gelukten de agenten er in een einde te stellen aan het gevecht en drie misdadigers aan te houden, welke naar de gevangenis gebracht werden. Men hoopt dat hunne medeplichtigen spoedig in handen van 't gerecht zullen zijn. TURKIJE, Bc aardbeving. Storingen in de na tuur. De omvang van de laatste ramp, welke Turkije getroffen heeft,is nog steeds niet te overzien. Nog telkens worden nieuwe bijzonderheden bekend. Zoo is een stoomboot door de zeebeving op eene rots geworpen, en uiteen geslagen: de gehcele bemanning, 18 koppen, verdween in de golven.Het aantal slachtoffers schijnt veel grooter te zijn dan aanvankelijk: werd j' opgegeven. Volgens ecu telegram zouden j wel 1000 menschen zijn omgekomen. Ook sterven er eiken dag nog velen, als i gevolg van den schrik en de ellende. Voor- j al onder de in tenten levende bevolking f is de sterfte groot. Vrijdag werden ook in eenige Staten van Noord-Amerika schokken gevoeld. Van persoonlijke ongelukkeu hoort men niets, wel van groote geldelijke schade, vooral in den Staat Winconsin. Met deze storingen in den bodem schijnt de algemeene storing in den damp kring iu nauw verband te staan. Een gedeelte van de streek langs den den Kursk Cliarkow - spoorweg heeft eenige dagen aan een hagelstorm blootge staan welke de oogst op 30,000 bunders geheel vernielde. De bliksem sloeg in eene boerderij, welke ramp 8 menschen- levens kostte. Verder hadden, zooals wij gemeld heb ben, zware stormen plaats in Beieren, Italië en Hongarië. Huurder. Er is dezen nacht in de keuken pleister van den muur afgevallen; zorg van mij den plafoneerder te zenden. Eigenaar. En hoe kwam dat Huurder. De bewoner van de tweede verdieping niesde. Eigenaar. Wel, "wel Er zijn men schen ilie denken, omdat zij vijf honderd frank huur betalen, dat zij in hun kwar tier kunnen huishouden alsof zij in Rus sische citadel woonden. De kleine Betsy heeft tandpijn en klaagt den ganschen avond terwijl er be zoek is. Mama. Maar Betsy, wees toch stil, de tandpijn zal wel overgaan. Betsy. Neen, de pijn zal niet over gaan; ik kan immers mijne tanden niet uit den mond nemen zooals gij. Sarko, de gekende Duitsche tooneel- speler, logeerde te Frankfort in het hotel Weidenhove. Hij had de vorige week te Wiesbaden de rol van barbier gespeeld en had in zijn koffer alle voorwerpen en on der andere de grijze pruik die tot do rol van barbier behooren. De oude grappenmaker trok 's morgens zijn barbierkostuum aan en ging aan alle deuren zijner medegasten kloppen zeg gende n Heeft mijnheer geen barbier noodig Moet mijnheer niet geschoren worden? Een dozijn heeren, antwoordden dat zij wenschten geschoren te worden en hij zeepte ze een voor een in, telkens daarna hunne kamer verlatende onder voorwend sel dat hij zijn scheersmes in eene andere kamer vergeten had. Juist was de twaalfde ingezeept toen de eerste begon ongeduldig te worden. Sarko liep haastig naar zijne slaapka mer terug, wierp zijne pruik af, trok zijne gewone kleederen aan en zeepte zich zelve in. Ondertusschen waren de twaalf andere gasten buiten gekomen en riepen om den barbier. De grappenmaker stak ook het j hoofd aan dc deur en begon mede te roe- pen. De hotelbaas, de bedienden, en zelfs de gewone hotelbarbiers kwamen bijge- loopen en maakten allerlei verontschuldi gingen; Sarko echter schreeuwde het hardst en verklaarde dat hij aan de Recht bank vergoeding zou vragen. De waard was buiten zichzclven, maar al de andere reizigers stonden te lachen bij het aanschouwen van die dertien inge zeepte gezichten. Men zocht en onderzocht tot vandaag toe, maar de zaak bleef een geheim. Landlooper —(in een slagerswinkel). Zoudt gij mij niet een stuk papier willen geven om iets in te pakken Als de slager aan het verzoek heeft vol- daau, zegt de landlooper Als gij er nu een paar sauciesen wildet instoppen, was E- CIQ SPANJE. Een barbier in dc leeuwenhooi. Te Madrid (Spanje) is een barbier, Pegna ge naamd, met den leeuwentemmer in het leeuwenbek getreden en heeft hem daar beginnen te scheren. Toen hij de eene zijde van den baard ik eens geholpen, des leeuwentemmers had afgeschoren, begonnen de leeuwen echter zoo ongerust Een redenaar was aan het woord en te worden, dat hij het geraadzaam vond deed verschillige manieren van koken uit- rechtsomkeer temaken en de kooi uitte 1 een. Overgaande tot een ander punt, dit treden. I der sauzen, zei hij Zich tot het publiek wendend, riep hij En nu, mijne heeren, komen wij tot uit j n de belangrijkste kwestie van al la Ik geloof genoeg gedaan te hebbenquestion sauciale. n dat een andere barbier de andere helft van den baard van mijnheer kome sche ren. Het Beste en Goedkoopste van voor weidenlust-en moeshoven. i Vraagt nadere inlichtingen aan Joseph Baelei), smid, Dendcrhautem. Gevangenesprak de rechtergij wordt beschuldigd van blindheid te hebben voor- OOSTLIV'RI JK. 'j gewend om meer geld te ontvangen van de j voorbijgangers wier weldadigheid gij in- Australisch vleesch. In het Oosten- roept en die gij even goed zaagt als mij op rijksch leger neemt men nu dc proef om j dit oogenblik. liet vonnis luidt drie maan de soldaten met Australisch vleesch te 1 den gevangenisstraf, spijzen. Eene scheepslading Australisch wd wd zoi veroordeelde, dat is vleesch, met ijs ingepakt, kwam dezer cerste jjeer dat ik hoorde, dat men een dagen te Weenen aan, waar de slachters man naar de gevangenis bracht, omdat hij het aan hunne klanten verkochten - - versch geslacht ossevleesch. Succi, de bekende vaster, is weder aan het hongerlijden, nu te Buda-Pestb. Hij heeft daar eenen vasten van dertig dagen begonnen, onder toezicht van eene geneeskundige commissie. Lavage et glacage degants a 20 ct. Teinturelavage et frisage de plumes. Ep" DE LA ROYERE, Ancienne Maison LABROSSE d'Alost. nmjvKixics, 22, Rue des Finances. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Bcsien roltabak, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De Bruyn, Aalst. ongehuwd vraagt posten met den dag; voor het adres bureel van dit blad. Schoone Hop- en Graan zolders. Zich ie bevragen ten bu- rcele van dit blad onder letters V. T. Men vraagt eenen bekwamen meka niekkundige voor een fabriek van breiwerken, 175 mekanieken. Zich te wenden tot M. Edouard HELIN, Mons (Bergen.) Joz. De Loose-Van d< Made, agent in bloem, heelt de eer aan liet publiek ken baar Ie maken, dal hij zijne woonst komt over te brengen van de Molenstraat naar de Brusselsche-of Pontstraat, ii° 54. Alosl.rue Liénart,N0 16. Pour les conditions s' adresser Rue des Moulins, 57, chez M. Ferdinand De Clercq. Ti GOOI». Kareelsleen en pannen te bevragen bij den lieer THE0D00R MOENS. Over te nemen Een zeer winstgevend artikel (jaarlijksche winst gewaarborgd) i in 't midden der siafl met buitengewone voordcelige voorwaarden slechts betaal- i baar per drijmaandelijksche kleine afkor- tingen. Te schrijven ten bureele dezer onder de letters C. L. Gezworen Landmeter j Hoofdagent der Naumlooze Maatschappij j van verzekering tegen brand en het breken van spiegelglazen. LA GLADDACII Uirk-Martensstraatn° 15, Aalst. T00r j kon zien. Waar zal dat heen Niet later.Mijnheer, wanneer komt gij terug Als 't mij zal believen. 't Is wel, maar niet later hoort ge 1 Grondcrediet van België. (Crédit Foncier de Belgique.) NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GEVESTIGD TB BRUSSEL IN 1835, onder den naam van Kapitaal 15,000.000 Fr. Geldleeningeu op intrest, 't zij voor eenen termijn, T zij aflosbaar bij anriu- teiten, aan zeer voordeelige conditiën. Zelfde maatschappij geeft ook obliga- tiën uit aan drager ten capitale van 100, 200, 500 en 1000 franken. De intresten betaalbaa van zes tot zes maanden. Deze obligatiëu zijn gewaarborgd door hypothecaire geldleeningen dus is er geen geruster middel om geld uit te zetten. Zich te bevragen bij den agent M. C. DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Kapitalen van ten minste 10.000 fr. te bekomen op eerste hypotheek voor eenen termijn van 5 jaren aan den intrest van 4 en 4 1/2 per honderd. Kapitalen onder onder de 10.000 fr. op eerste hypotheek aan 4 1/2 ten honderd. Kapitalen oflosbaar bij trimeslrieele betalingen van 5 tol 30 jaren aan zeer voordeele voorwaarden. Zich 'e bevragen ten Kantoore van den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. een Tilbury, eene Dokkar, 2 C.entsche Ressortkai ren, cene Court use en eenen sohoonen Camion, dienstig voor 2 paar den. Zich te bevragen bij Joseph Van der Biest, N'ieuwstraat, u° 48, Aalst. TE HUREN Brusselsche straal, N° 30 te Aalst. Zich te bevragen ten bureele der Aalslersche Vlasspinnerij aldaar. Eer. groot en prachtig Heerenliuis met koetspoort, te Aalst, Statiestraat, wel beplanten bof met uitgang op het Espla- nadeplein, laatst bewoond geweest door M. Ch. Cumont-Faider. Zich te bevragen ten kantoore van den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Een Huis te Aalst, Rozemarynstraat. Zich te bevragen bij den heer J. Van Achter, Keizerlijke plaats, n° 11. aanhiedingshiljelten waarvan ilen buitenomslag de stempel van liet posthurccl van Gijscgem dragen zou van eene latere dagtcukening dan die van den laatsten dag voor de nedcrlegging bepaald (9 Augustus 1894) zullen niet in aanmerking kunnen komen. De :ianbieding8scbriflen moeien op zegel geschreven zijn. Zij moeten de namen, voornamen, hoedanighe den en womiplaats van den aanbieder vermelden eu doorhem geleckend zijn De aanbiedingsschriften zul len bepalen dal de aanbieder zich verbindt op zijne roerende en onroerende goederen de werken volgens - de bepalingen en voorwaarden des kohiers van lasten te zullen uit voeren. De som moet in volle letters aangeduid worden. Het kohier van lasten en het schattend bestek, zul len ter inzage liggen der belanghebbenden lot den dag der aanbesteding ten Gemeentehuize van Herdersem alwaar zij er kunnen kennis van nemen. Herdersem, den 18 Juli 1894. De Sekrelaris, De Burgemeester, S. BUYLK. P. WAUTER8, AALST. VERKOOPING VAN der maanden April, Mei en Juni, 1893, op Donderdag 2 Augustus 1894, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door 't ambt van den Deurwaarder Jozef DE VOS. Bij Rechtsmacht. OPENBARE VERKOOPING van Herberg^erief en Honden (Dogues tl'Ulm). Deurwaarder DE VOS, te Aalst, zal op Zaterdag 28 Juli 1894, om 9 uren stipt voormiddag te Aalst, Groote Markt, aan liet nieuw Stadhuis, overgaan tot de openbare verkooping bij rechtsmacht van aangeslagen Meubels, fierberggerief be staande voornamelijk in: Buffet met pomp en darm, étagere, champagne, wijn, likeur en bierglazen, poreelcinen verzijp, ijzeren tafels met witte marmeren bladen, stoelen, spiegel, geboureetde banken, pelrollampen, horloge, keukenkas en ta fels, keukengerief, posturen, brandhout, enz. alsmede zeven bonden van het Do- gues d'Ulm. Met gereed geld zonder kosten. Door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van schoone Siraadplanten en Bloemen, TE EREM BODE GEM. Do Notaris De Sadeleer, te Erembodegem, zal, op het buitengoed van wijlen Mijnheer Francois Moyersoen, te E'emboJegem, Osbroeck, openbaar lijk verkoopen. Maandag en Dijnsdaq 6 en 7 Augusti 1S94: Den prachtigen huisraad, gem. ld buitengoed stofleerende de schoone verzameling van plantenen bloe men, in de hovingen en serren en de bolstoelen, tafels en banken, statues en statuetten en bouwmaterialen. Voor de uitgebreide beschrijving en het orde der verkooping, zie men de plak brieven. Provincie Oost-Vlaanderen. Gemeente Herdersem. OPENBARE AANBESTEDING van op den Buurtweg Nr 4 (Gudstraat). Het College van Burgemeester en Schepenen der Gemeente Herdersem, brengt ter kennis vau «le be langhebbenden dat erop Maandag 13 Oogst 1891, om 2 ure 's namiddags, ten Gemcentehuize, zal over gegaan worden tot de openbare aanbesteding van KASSEIWERKEN uit le voeren op eene lengte van 536 meters en cene breedte van 3 meters, op den Buurtweg N' 4, (Gudstraat). Het schattend bestek beloopt tot 9,r 1 :;,9S Franks. De aanhiedingsbitjelten zullen bij aanbevolen brief toegezonden wrorden onder dubbelen omslag, de eene (uitwendige) hel adres dragende van den lieer Burge meester der Gemeente Herdersem, en dc woorden Aanbieding voor de onderneming van Kasseiwerken op den Buurtweg N' 4, de andere (binnenste) voor opschrift dragende: Aanbieding voor de onderne ming van Kasseiwerken op den Buurtweg N' 4. De aanbiedingsbiljetten moeten drie volle dagen f Vóór den dag der aanbesteding ncórgelogd worden. D$ Bij uitwinning. Openbare Verkooping van eene behuisde le Erondegem, (Genlschen steenweg.) De Notaris EE MAN te Erpe, daartoe iu rechte benoemd, zal met naleving van de pleegvormen der wet van 15 Augusti 1854, openbaai lijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, geslaan en gelegen te Erondegem,aan den Gentschen steenweg, op den Neetkauter, gekada streerd wijk B, deel van nummers 569a, 570o en 568a, groot 4 aren 40 centiaren, palende oost den Gentschen steenweg, zuid de Zandstraat, west Joseph Coppens eu noord Louis Coomau. Bewoond en gebruikt door de eigenaars weduwe en kinderen Augustien Cooman. ENKELE ZITDAG J Maandag 13 Oogst 1894. Om 4 ure nammiddag, ter herberg Het Gemeentehuis, gehouden door jufvrouw weduwe Ivo Lopus-Van Belle, te Erondegem, Dorp, Openbare Verkooping van een goed te HERDERSEM. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Herdersem. Een perceel Land, geicgcn op dc Blokte, gekadas treerd wijk A, nummer 240a, met eene grootte van 39 aren 30 centiaren. Gebruikt door jufvrouw Riga. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 13 Verblijf, id 27 Ju" 18al" Ten 4 ure namiddag, in het Gemeentehuis van Herdersem, aan de groote kapelle.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3