KOGELHOEP Zondag 29 Juli 1894. 10 centiemen per nummer. 18s,e Jaar N. 2901. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAO VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. - Monsterverbonden. DE Betaling in kopermunt. Emigratie. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRUS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Guique suum. Aalst, 38 Juli 1894. Sedert weken zijn doctrinairs, radika- len en socialisten aan 't onderhandelen ten einde een verbond te sluiten. Afzon derlijk genomen zijn de drij partijen machteloos om bij de aanstaande Kamers- kiezingen met eenige kans van welgeluk- kentegen hetcatholiek leger op te treden. Vele doctrinairs en zelfs radikalen wa- waren tot nu lest vijandig aan een ver bond met de socialisten. Hand aan hand moeten gaan met lieden die u, vroeg of laat,zullen komen berooven van uwe eigen dommen, dat, kon er zelfs bij de rad i kaat sten onder de radikaleu nog niet al te goed door; zij aarzelden want het riekt wat aangebrand. Doch het congres later gehouden deod hunne aarzeling verdwijnen. Immers de radikale hoofdmannen, heb ben aan de congresleden wijsgemaakt, dat de socialisten den privaten eigendom niet willen afschaffen,maar ze door traps gewijze aankoopen tot staatseigendom brengen, zoodat de Staat de eigenaar van alle middels van voortbrengst zou worden en de eigenaars in klinkende munt ver- De gematigde liberalen ofte doctrinairs slikten de pil ook binnen want de gewe- zene liberale minister Olin riep uit Wij hadden tot hiertoe altijd gemeend dat de socialisten van zin waren den privaten eigendom in tc palmen, maar aankoopen dat is wat anders. Ah ge denkt heeren, liberalen, dat do socialisten den privaten eigendom niet zullen inpalmen, dat gij hem tegen klin kende munt zult kunnen verruilen! Gij hebt u iets laten op de mouw spetten, en dit bewijst ons dat uwe baat tegen de katholieken umet volkomene blindheid heeft geslagen en uw geheugen verdoofd. In de verklaring van grondbeginsels die het programma der socialistische partij voorafgaat, wordt nochtans klaar en duidelijk gezegd hoe zij liet. verstaat De rijdommen, leest meu in die verkla- n ring, zijn de vrucht van den arbeid, der vorige en hedendaagsche geslachten zij zijn het gemeen erfdeel van het mensebdom. Men mag het erfgoed niet n bezitten dan tot algemeen nut. Het is ongeoorloofd dat er eene klas bestaat die den eigendom geniet zonder te wer- n ken, terwijl de andere klas een deel der opbrengst van haar aan de bezitters moet afstaan. Wie kan deze woorden anders uitleggen dan door niemand heeft recht tot priva ten eigendom, of rijdommen te bezitten de eigendom is een diefstal gepleegd te nadeele der nietsbezitters En wat willen de socialisten invoeren om den privaat eigendom te vervangen Het gemeenschappelijk bezit van alle natuurlijke middelen van voortbrengst en de werktuigen. Nu, dit wil in andere woorden zeggen De Staat alleen eigenaar der gronden, mijnen, fabrieken, nijverbeidsgesticliten, ijzerenweg, vaarten, enz., enz. Eu hoe kan de Staat daar eigenaar van worden Natuurlijk met de tegenwoordige bezit ters van hunne eigendommen te berooven. Voorzeker zal die berooving gebeuren zonder schadevergoeding te verleenen aan de eigenaars. Wie daar mocht aan twijfelen, raad plege het werkje van den socialist Vander Velde, over liet colectivism, waarin bij uitlegt dat de onteigening of berooving wel zou kunnen gebeuren zonder schade vergoeding. Doch liever zou hij de middelen zien toepassen door de socialisten in bun pro gramma aangewezen, en deze middelen zijn 1° Instelling van eene klimmende be lasting op het inkomen, de ertgiften en schenkingen tusschen levenden 2° Afschaffing van het erfenisrecht be halve in rechte lijn en dit dan nog maar behouden binnen zekere palen. En zoo hoopt men de Staat allengskens meester te zien worden van alle de goed- ren en rijkdommen. Het stelsel der socialisten moet dus aldus begrepen worden de hedendaag sche eigenaars in het bezit laten van hunne eigendommen, maar hunne nako melingen er allengskens van berooven. Men merkt het verschil dat er bestaat tusschen het stelsel der socialisten en het aankoopen der goederen, gelijk men het, aan de vreesachtigen onder de doctrinairs en radikalcn heeft wijsgemaakt. Maar laat ons dat aankoopen wat van naderbij onderzoeken. Veronderstellen wij een oogenblikdat de socialisten volkomen meester zijn en den privaten eigendom hebben aange kocht, wat zullen de eigenaars dan aan vangen met de gelden die zij ontvangen hebben Niemendale, want het kan tot niets dienen. Een der hoofdpunten van de socialis tische samenleving, wil dat het geld geene weerde meer bebbe. Bebel, schrijft bet in zijn werk Die ff OM. n n Allen, zegt hij, zonder onderscheid van geslacht, zullen tot gelijke arbeids plicht gehouden zijn. Zonder arbeid kan de samenleving niet bestaan. De samenleving beeft dus het recht te vor- deren dat eikdie zijne behoeften voldoen De hoef der Kogelboeren lag in de bergen van Oppcr- Beieren en droeg haar naam heel te recht. Achter het huis, dat tegen eene steile rots stond, alsof het van deze bescherming en veiligheid wachtte kreeg dc steen een hoog punt, bij het volk gewoon lijk kegel, doch later, door een woord verandering kogel genoemd. Het huis, met twee reien hoornen en en met den hoogen, sterken trap langs beneden hui zing, lag op een groot grasveld, zoo netjes of het, gelijk het volk zegde in een kerstkribbeke was ge bouwd. In de weiden stonden eenige hooge hoornen, vooral twee schoone oude lindenboomen, die naar oud ge bruik, aan geene hoef mogen gemist worden, en ron. dom de weide stonden als tot afsluiting groote krie- kenboomen. Daar tusschen zag men pruimenboomen doch hun grbei en deYcfiori met mos bedekt loonei) aan, dat zij daar niet op hunne plaats stonden het was er te hoog en te koel, al beschutte ook de Kogcllioef hen n wil, ook in evenredigheid met zijne gees- n telijke en lichamelijke bekwaamheden, n aan de voortbrengt van producten tot voldoening der behoeften meêwerkc. Dus er zal nimmer te rentenieren val len elk zal ontvangen voor zijne behoef ten volgens verdienste, en waartoe zal het geld dan nog dienen De liberalen en radikaleu aan de welke men op de mouw heeft gespet dat ze scha devergoeding zullen ontvangen voor hunne geroofde eigendommen zullen leelijk staan te kijken. Ze zullen moeten wer ken gelijk anderen, want die niet werkt, krijgt geen eten in de socialistische staat der toekomst. Sluit maar verbonden met de socialis ten, heeren liberalen, als ze meester ge raken, zullen zij u dan doen begrijpen hoe zij het colectivism verstaan. Het is te hopen dat vele gematigde libe ralen de oogen zullen openen en den toe stand begrijpen waarin eene socialistische samenleving ons zou brengen. Waar ging de moordenaar van Carnot naar school. Dat wierd onderzocht, en al dc geuzen van hier en van elders zijn in dc grootste vreugde, omdttf^zü gevonden hebben dat Caserio, die Italiaansche moordenaar, naar eene godsdienstige school geweest heeften zij roepen op zegevierenden toon n Caserio is geen vrucht dor school zonder God. Wat dient er daarop gezegd te zijn? Vooreerst dat er dingen van allen aard verteld worden in dc Fransche nieuws bladen nopens de jonge jaren van den misdadiger. Daarbij, als de geuzen daarmee zege vieren en victorie kraaien, 't moet zijn dat het een zeldzaam feit is (als liet waar is) dat een kind dat wel opgebracht wierd, anarchist en moordenaar wordt. En eindelijk, is Caserio moordenaar en anarchist geworden, 't is niet als kind van de H. Kerk, maar als anti-catholiek; trou wens, om anarchist en werkelijk voort planter van die monsterleering te worden moet men begonnen hebben met aan alle godsdienstige gedachten en grondstelsels te verzaken. En aan 't is gelijk welken geus die daar mee preuseh voor den dag komt, zullen wij vragen zoo gij kinderen licbt wat kiest gij voor hen, de school zonder God of de oude christeue school, waar men van kindsgebeente leert, boe men eens zeiven moet eerbiedigen, en zijn evenmensch, en gehoorzaam zijn aan de rechtveerdige wetten des lands. Hoe lang is bet geleden dot een rechter die vrijdenker was, in volle zitting uitriep dat eene school zonder God de jongens op den weg der galeien brengt, en de meisjes op de baan der ontucht tegen de koude windvlagen... Dc Kogclhoevc was stipt genomen eene woestijn de huizen der andere bergbewoners lagen uren ver van haar, en als de bewoners der hoeve zondags naar dc kerk gingen, moest men een sterk gaander zijn, om den weg in anderhalf uur af le doen. Op gewone dagen was in en rondom de hoef niets anders tc hooren, dan 't geloei der koeien, dié met hunne klinkende bellen op de helling gingen weidën; het gekraai van cenen haan, die zijne vrouwelijke ge zellinnen bijeen riep; het gekrijscli van eencn val- die loerend boven de wei vloog, of het gekras van eei:e raaf, die bij bet invallen des avonds zjjn nest in het bosch ging opzoeken. Tusschen deze klanken in, klonk wel eens het menscliclijk gejuich, doch de vogels en koeien waren dan zoo verwonderd over die klanken dat zij er naar schenen te luisteren. Op zekeren dag, in het begin van den herfst, toen reeds de toppen der lijsterbeziën met de braambeziën in rood begonnen te wedieveren, toen reeds de prui men en de zwarte beziën eene donker blauwe kleur kregen, zag er dc hoef wel uit als anders, doch het was er niet stil meer. Soms galmde door de bergen dc slag van een los brandend geweer, hetgeen in de bergstreken verkon digde, dat de jaclitlust wéér wakker was, en men zich beieverdc, om de herten in de bosschen op te sporen, on dc gemzen tol op de hoogste rotsen te Volgen. Wie uit het eiken bosch kwam, kon reeds van verre ook op dc Kogelhocf en hare omgeving eene bijzondere drukte opmerken. De bewoners liepen heen en wéér, als bestond er een bijzondere reden, om het riagelijk- sche werk aan den eenrn kant te zetten. Bovendien klonk menigmaal van de hoef een vrooljjk lachen of zingen, dat noglans met het werk samenging. Aan de achterzij van het buis voerde een weg naar de schuur, welke maar klein was, want voor de op brengst der korenvelden, welke daar in die streek nog rijpe vrucht geven, was geen groote ruimte genoeg. De andere gebouwen waren zooveel grooter, om I hooi cii toemaat tc bergen, dat 's winters voor veevoe der noudig was. Ben aangename reuk kwam door de geopende deuren naar buiten, waardoor men den in houd der schuren gemakkelijk raden kon, die op dit oogcnblik schier onkennelijk waren gemaakt, Du wanden waren met mastenboomtakjes bezet, en dit zoo dicht, dat dc schuur het aanzien had van ruime groene kamer, terwijl liet groen der takken af gewisseld was door kleurige papieren rozen, en groote witte drapcriën. Hier en daar staken nog de blauwe asters of de purpere dahlia's te voorschijn, die als le vende juwcelcn het geheel schenen aaneen tc houden. Dc poort aan den achterkant der schuur was geslo ten en was tot middelpunt der versiering aangewend. Op deze liepen geplooide witte strepen der draperiën als stralen tot eencn krans saam. In dezer midden pronkte eene reusachtige M„ uit zonnebloemen ge maakt. Hoe lang is het geleden, dat Littré, die geen catholiek was,zegde aan zijne vrouw na dat zij hun meisje tot haar 16 jaar christelijk had opgevoed Vrouw ik had u gevraagd van mij dat dochterke weder te geven als het 10 jaar was, om het dan te kunnen naar mijne gedachten opleiden maar ik heb mij wel overdacht neemt gij dat kind maar voort bij u gij hebt het deugdzaam en gelukkig gemaaktik zou het mij verwijten indien ik in die onschul dige ziel nu twijfelachtigheid ging neder- strooien. Heeren van 't liberalismus en geuzen- dom, gij weet toch zeker dat Judas, niet aleen naar eene goede school geweest had maar in Christus school zelfs, en dat heeft hem niet belet van verrader te worden en Godsmoordenaar. De godsdienstige opvoeding maakt niet dat de mensch niet meer kan zondigen. Maar zij wapent toch de joukheden tegen hunue driften zij is voor hen eene vuur- bake en eene haven zoolang zij aan die opvoeding getrouw blijven, en als de drift oogenblikkelijk de bovenhand heeft, de godsdienst komt ze opbeuren door het leedwezen hij troost en versterkt door het geloof aan do vergiffenis der zonden en aan Gods oneindige bermhertigheid. Van degenen die hen geheel en gansch overleveren aan hunne driften, aan on tucht, misdaad, opstand, anarchie, moet gij niet zeggen ziedaar do vruchten vau de school met God, n want 't is lang dat zij ongelijk gehad hebben van af te breken met de grondbeginselen en de godsdienstige gebruiken die de vreugde wareu van hunue kinderjaren, 99 op 100 vervallen door 't gezelschap en 't verkeer met die god- en zedelooze jongens die uit de goddelooze scholeu komen. De heer Begerem-, minister van justicie heeft den volgenden omzendbrief gezon den aan de procureurs-generaals bij de Hoven van Beroep. Brussel, 23 Juli 1894. Artikel 1 der wet vau 16 augustus 1887 op de betaling van bet loon aan werklie den, bepaalt dat het loon moet betaald worden in wettelijk gangbare klinkende munt of papieren geld. Dat artikel zegt nog Alle betalingen onder eenen an deren vorm gedaan zijn nietig en worden beschouwd als hadden zij geene plaats gehad. n Overtredingen van die bepaliug worden bedreigd met de in artikel 10 der zelfde wet gestelde straffen. Daar het vreemde kopergeld geen wet tigen koers in België heeft, zoo is het on betwistbaar dat de betaling van loon met die munt onder het wetsverbod valt. Werden, tot nog, toe de aldus gedane betalingen niet aan rechtsvervolging on derworpen, dan is het alleen om reden In de scbuur, die aan eene balzaal geleek, stuud eene tafel, gedekt niet een wit auielaken, waaraan de roode punten met ontbraken, die de landlieden zoo geerne zien. Tellooren en schotels toonden duidelijk aan, dat onder hel aardewerk eeu gioote keuze was gedaau, en menig prachtig stuk te voorschijn was gehaald, dat misschien na grootvaders dood zijne eereplaats nooit had verlaten. Alen zag dat op de Kogelhocf een gast verwacht werd, en dat dit een voornaam man moest zijn, zooals bij voorbeeld een geestelijke of grondeigenaar uit den omtrek, of misschien de landrechter, die voor rech terlijke zaken, of voor plezier op reis zijnde, in de Kogelhocf kwam logee ren. In het gebouw was een jonge boer druk bezig, om aan de gcheele versiering nog de leste hand te leggen- hij bezag met eene uitdrukking van voldoening het geheel, terwijl hij soms het groen dichter bij elkander trok, een bloem vastbond of eene plooi in drapcrij schikte. Op den dorpel der schuurdeur, zat een boeren meisje, In haar witten voorschoot had zij eene massa bloemen, uit welke zij een grootcn bloemtuil maakte, 't Was niet moeilijk om raden, vanwaar die bloemen kwamen, want tegenover, op korten afstand, lag het hofkc, door een houten latwerk afgezet, binnen welk de ridderspoor en dc liscbhloem weelig groeiden. De tuil had reeds een aanzienlijke grootte bereikt toch scheen het meisje nog niet genoeg te hebben en der algemeene inschikkelijkheid sedert jaren door het publiek ton aanzien van het vreemde kopergeld betoond. Krachtens de wet van 31 mei laatstle den, doet de Regeering de vreemde koper munt uit den omloop wegnemen; het is nu van belang niet langer toegevendheid uit te oefenen en aldus die munt in het Rijk terug te lokken. De openbare ontvangkantoren zullen de vreemde kopermunt voor hare volle naam weerde nog aanveerden tot 10 september aanstaande; te beginnen met den 11 sep tember zullen zij ze alleen met verlies voor de bezitters aannemen. Het is van belang zooveel mogelijk te verhinderen dat het verlies voor rekening komc van den werkenden stand, ten ge volge van betalingen in overtreding van de wet gedaan Ik verzoek u diensvolgens, Mijnheer de procureur-generaal, de aandacht der par ketten van uw gebied te vestigen en vooral aan te dringen bij dc parketten nabij de Fransche grens op artikel 1 der wet van 16 augusti 1887, en aan te bevelen de werkgevers te doen vervolgen die, na 15 augusti aanstaande, in strijd met de wetsvoorschriften, hunne werklie den in vreemde kopermunt zouden beta len. De minister van Justicie V. BEGEIIEM. Wij lezen in De Volksstem van 4 Juli 1894, een Vlaamsch katholiek weekblad, verschijnende tot De Pere, Wisconsin, Vereeuigde Staten van Amerika Het emigreeren uit Europa naar dit laud, begiut hard achteruit te gaan. Dit is toe te schrijven, ten eerste aan den al- gemeenen slappen tijd, eu ten tweede aan het feit dat er verleden jaar, zoowel als reeds dit jaar, velen naar Europa terug gekeerd ziju, die daar teruggekomen een alles behalve mooie geschiedenis vertel len, en een invloed tegen emigratie naar hier uitoefenen. Ook zijn er duizenden in dit land, die voorheen familieleden lieten over komen, maar die thans al huune ver diensten of spaarpenningen voor hun eigen onderhoud uoodig hebben, en dit is een factor, die in landverhuizing van niet weinig belang is. Daarenboven zijn de stoombootmaat schappijen heel wat voorzichtiger gewor den ten opzichte van emigranten, daar het in den laatstcn tijd niet zelden ge beurd is, dat zij genoodzaakt waren, arm lastigen en minder gewenschtc karakters naar het land hunner af komst terug te brengen. Al deze oorzaken droegen er het hunne toe bij, dat gedurende het afgeloopen jaar zulke groote vermindering in de landver huizing heeft plaats gehad. hield hem voor zich, om te zien waar zij nog iets er aan kon brengen. Terzelfder t|jd had dejongeliug met z|jn werk gedaan; hij stond achter in de schuur zon der iels te verrichten ziju oog was op het meisje ge wend, doch zag meer ter zijde af, als hij dacht bemerkt te zjjn. De tlinke en krachtige gestalte van den jongeling kwam nog beter uit door het vest van grauw linnen, den besükteu gordelriem, dc korte broek, eu de wel gevormde beeneu met slobkousen. De jagershocd met haneuveeren op zijn bruin krulhaar scheen als uitge vonden voor dezen vruoljjkcu jongen, op zijne kracht een weinig lier. liet meisje was gekleed in de destijds algemeene dracht der bergbewoners. Die bleeding was niet kost baar; zij hoorde ook niet tot de rijken uit den omtrek doch wat zij aan had was net en met goeden smaak gemaakt. Ook als zij zat, stonden haar het zwarte lijf met zilveren kettiug, de met franje omgeven zwart zijden halsdoek met zilveren gesp heel goed. liet meisje bad iiarcn hoed afgezet, en unast zich gelegd. Deze zal haar hinderlijk geweest zijn bij het slaan van den band om de bloemeu. Zij hield dien aan het eene eind tusschen de witte tanden vast en legde er niet eenige moeite de knoopen. Des tc beter was haar gelaat zichtbaar, ecu meisjesgezicht, dat men niet eene buitengewone schoonheid kou roemen, doch waarop een aangemane, vriendelijke uitdrukking lag. j De mond was lot eeu lachje geplooid; hare oogen had Iedereen verheugt zich over deze, zij het dan ook slechts tijdelijk, stuiting ia den stroom vau landverhuizersniet om dat wij den emigrant hier geene plaats gunnen, doch omdat de hoop op lotsver betering, die toch in bijna alle gevallen den nieuwkomer aanzette zjjn geboorte grond te verlaten, in de tegenwoordige tijdsomstandigheden groot gevaar loopt verijdeld te worden. Degenen aan gene zijde van den Oceaan, die van plan moch ten zijn naar de Vercenigde Staten te ver huizen en daar hun kost nog kunnen verdienen, raden wij ten sterkste aan hun vertrek voorloopig uit te stellen. Hunue kansen op slagen in een vreemd land, waar thans duizenden werkeloos zijn, zijn uiterst gering, en de moeilijkheden die den nieuwkomer altijd in den weg staan, zijn thans om zoo te zeggen onoverkome lijk. Opgepast buitenlieden! Vooruit, de socialistische gazet van Gent, deelt in nummer van vrijdag 11. mee dat als er Aalstersche socialisten zijn die des zon dags, in de omliggende dorpen, den Landbouwer willen gaan verkoopen, zij voor zaterdag avond op de bestuurzitting van den propagandeclub verwacht worden. Buitenlieden, gij zijt dus verwittigd, laat de socialisten met hunne votksfop pende nieuwsbladen maar varen. En als*zij u hunne logen of lasterpa- pieren voor niet toewerpen, dan is 't orde woord Do stoof of den beirput in, daar zijn die dingen op hunne ware plaats. Vergeet niet dat men in de liberale en socialistische nieuwbladeu zaken verteld worden die nog te vuil zijn om voor do verkens geschreven te zijn. Lnndboiiw. Het Staatsblad deelt eenen omzendbrief meè aan de hee ren gouverneurs, de wijzigingen uitleg gende welko, bij koninklijk besluit van 20 Juli aan dat van 9 Februari 1891, op do vleeschkeuring, ziju toegebracht. De bijzonderste dezer uitleggingen is de volgende Inecval van afmaking, bij bevel, van runddieren die verdacht zijn als aange tast door besmettelijke longziekte, is de provinciale toezichter veeaarts gehouden, krachtens artikel 9 van het koninklijk besluit van 10 December 1890, zich ter plaats te begeven, ten einde, namelijk te onderzoeken, of het vlcesch der afge maakte dieren tot voedsel mag geleverd worden. Dit onderzoek van den toezichter- vcearts maakt alle verder onderzoek van den expert der gemeente overbodig. De toezichter-veearts zal dus zijn merk stellen op alle vlcesch, dat tot voedsel geschikt wordt bevonden. Het onderzoek is zonder kosten voor den eigenaar. Aldus moeten de landbouwers, die door het ver lies, dat zij ondergaan, reeds beproefd den sous eene spottende en schelmsche uitdrukking. Hoe ieverig zij ook met baar werk bezig was, vond zij toch gelegenheid sous eens naar den jongeling te zien. Zij scheen iets te willen vragen, doch hield de vraag steeds terug. Eindelijk zegde de jongeling Hoe staat bet, (NannieT zonder zijne plaatste verlaten. Is uw bloemtuil vandaag gereed, of wilt gij ook iets voor morgen bewaren 1 Als gij er nu toch eenen almanak van maakt, wel steek er dan veel feestdagen in Daarover zal ik mij eerst nog eens bezinnen, zegde Nannie, zonder van houding te veranderen ik geloof, dat dc kogclboer uiet houdt van veel feestdagenIk heb ook over iels anders nagedacht, Leur. Ik heb er op gedacht, wat ik met al die bloemen zal aanvangen. |k heb tc veel bloemen geplukt, on denk nu nog wel een tweeden grooten tuil te kunnen geven. Zou het niet goed zijn dat ik er nog een schoonen maakte voor de koningin? Want als de kouing.komt, zal er de koningin wel bij zijn De koningin? riep de jongeling lachend uit Het meisje was gekwetst; toom eu schaamte deden haar Bloed naar de wangen stijgen en zij liet den tuil zakken. Nu, wal moet dat dwaze lachen beduiden vroeg zij, en zag hem, alsol zij hare vraag meer nadruk wilde bijzetten, en als tut verdediging half opstaande, strak in het gezicht. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 1