Meetirigen der Volksfoppers- Kieskronijk. Prijsuitdeelingen. Allerhande nieuws. zijne welsprekende pleidooi bedankt te hebben, weigerde hij stellig in verbreking te gaan, of zijne genadevraag te teekenen. M. Dubreuil kan de eerste formaliteit niet vervullen, zonder Caserio, maar voor wat de tweede betreft is hij voornemens buiten wete van zijnen cliënt eene straf- Terandering te vragen en zelfs bij den president der Republiek ten zijnen gunste tusschen te komen. Caserio volgt nu het regiem der ter dood veroordeelden, dat veel zachter is als dat der verdachten. Het voedsel is beter en de veroordeelden mogen rooken. Caserio draagt nog altijd de dwangkami- zool en wordt gedurig bewaakt. Dood der glasblazers. Het schijnt dat men in Frankrijk eene uitvinding gedaan heeft, die zal toelaten de eigenlijke glasblazerij af te schaffen. Men heeft een nieuw soort van glas ontdekt, dat door een machien kan bewerkt worden. Een dier machienen, door een werkman en een helper bediend zou in acht uren omtrent duizend flesschen gereed maken. Zooals men weet, is de glasblazerij een der ongezondste stielen de glasblazers werken bestendig te midden eener hevige hitte en de heete lucht verbrandt hun de oogen en longen. Congo hout. Zoo men weet, bestaan in het Congo gebied uitgestrekte wouden waarvan de boomen, meest van reusachtige afmetingen, in geen opzicht zoo toch luidt het oordeel van bevoeg de personen bij de in België algemeen ingevoerde Amerikaansche,Indische Rus sische en Noordsche houtsoorten achter staan. Eerst voor weinige maanden kwam de eerste lading Congoleesch hout in Bel gië aan. Zij werd benuttigd, deels tot ver- veerdiging van al de te Antwerpen, in de tentoonstelling, uitgestelde voorwerpen, deels tot het maken van proefstukken voor het materieel van onze Staatsspoor wegen in het Mechelsche Staatsarsenaal. De Congo houtsoorten bezitten eene on- gemeene dichtheiddeze is, voor het Con- gobout 9,50, voor het téke 7,50, voor het talanti 7,50, voor het kafkaf 7,75, voor het sambi 7,25, voor het voeckoe 6,00 Zooals men weet is de dichtheid der in ons werelddeel meest aangewende hout soorten als volgtAmerikaansche eik 8,00, inlandsche eik, 7,25, inlandsche beuk en ook teack 7,00, pekboom pitch- pine6,20, roode den 5,75, olm 5,25. "Voor aspergekweekers. Een aardige proef werd onlangs met goed gevolg genomen door een asperge- kweeker te Landau. Hij zette een drai- neerbuis op grooten asperge en vulde de buis van boven aan toe met aarde. De asperge groeide in de buis verder en toen die eindelijk gestoken werd, was hij een meter lang en woog 950 gram. Daarbij was hij wit tot boven aan toe malsch, lekker van boven tot beneden. Hoeveel onze lidmaten weerd zijn. Voor degenen, die soms door een of ander ongeval van het gebruik hunner lidmaten beroofd worden, nemen wij uit het Maandblad tegen vervalsehin- gen het volgende tarief n over, zooals het bij de Duitsche assuranciemaatschap- pijen in voege is. In verband met het bovenstaand onder werp is het niet van belang ontbloot, te weten, dat bij de Duitsche assurantie maatschappijen het vverlies van beide handen aanspraak geeft op het volle be- brag der verzekerde som, daar iemand in dien toestand niet meer in staat is, in zijn levensonderhoud te voorzien. Het verlies van de rechterhand wordt gelijk gesteld met eene vermindering in werkkracht van 70 tot 80 0/0 en van de linkerhand met een vermindering van 60 tot 70 0/0. De duim vertegenwoordigt 30 of 30 0/0 der verdienstende rechter wijs vinger 14tot 18 0/0 de linkerwijsvinger 8 tot 13.5 0/0de middelste vinger wordt op eene weerde geschat van 10 tot 16 0,0 de ringvinger op 7 tot 9 0/0 en de pink op 9 tot 12 0/0. Zondag 11. zouden de Vólksfoppers ofte Klokke Roelanders meetingen houden on der anderen te Moorsel en te Lede. Dit Moorsel kregen zij zaterdag hunnen opzeg en ze weten wel van wie. De Roelanders hadden hunne gewone strooibriefjes gezonden, maar geen enkel ervan geraakte uitgestrooid. Mochten zij overal zoo 'nen kassaart krijgen van overheerlijk en deftigeLiuu- BALKX Te Lede werd de meeting gehou den in 't lokaal dienende tot het houden van danspartijen en vergaderingen der socialisten. Ongeveer 50 personen, nieuwsgierigen begrepen, waren tegenwoordig. Het Vij verken was wel, zeer wel vertegen woordigd; men zag daar,om zoo te zeggen, niemand uit andere wijken. De redenaar, een draaiorgelbaas en smid, sprak over den Congo, en was dus in zijn volle element. Men bemerkte dat de redenaar de ge woonte heeft van men den blaasbalg om te gaan, want al wat hij babbelde was zoo zeer opgeblazen dat zells de grootste dom merik moest begrijpen dat bij bezig was met blazen voor lanteernen te verkoopen. Ook maakte hij zeer slechten indruk zelfs op de mannen van 't Vijverken,die men na de meeting hoorde zeggen Had hij in plaats van te spreken zich aan eene draai orgel geplaatst en ons met een aria ver eerd dan ten minste zou hij ons bij zijnen leest zyn gebleven Priester Daens ofte Donchegelijk men te Aalst zegt, had ons weêr eens voor de boetstraffelijke Rechtbank van Dender- monde gedaagd, omdat wij weigerden een zijner brieven, in antwoord op een artikel van 10 mei jl. af te kondigen. Vroeger reeds had hij eene antwoord ingezonden op 't zelfde art. van 10 mei en dit heeft aanleiding gegeven tot een ge ding van de Burgerlijke Rechtbank. Na de pleidooien werd de zaak,op voor stel van den achtbaren heer Voorzitter der Rechtbank in der minne, vereffend. Priester Daens moest zijn schrijven wijzigen in den zin door ons aangewezen. Die brief werd dan gewijzigd wij kon digden hem af en hadden dus aan de wet voldaan. Priester Daetis eerbiedigde die schik king in der minne niet en zond ons een tweede antwoord op bedoeld artikel van 10 mei. Daar wij het niet afkondigden, daagde hij ons voor de boetstraffelijke Rechtbank om ons te hooren veroordeelen tot 20 dikke guldens, of fr. 42,11 boete voor iederen dag verwijl in de afkondiging eu hem nog bovendien eene schadeloos stelling te betalen van 200 franks. Maandag 11. verschenen wij dus voor de Rechtbank bijgestaan van onzen acht baren verdediger, baron Leo Bethune. Wij dachten dat Priester Daens ook zou bijgestaan geweest zijn van eenen verde diger, maar neen hij bleef daar moeder mepsch alleen staan te kijken gelijk'nen uil op 'nen kluit. Naar 't schijnt, had zijn gewoon verde diger vlakaf geweigerd zich met die on- rechtveerdige zaak tegelasten. Priester Daens begon dan zelf te pleiten en die gansche pleitrede bestond in de lezing van ons art. van 10 mei eu vau zijn antwoord. Eindelijk,op de bemerking van den heer Voorzitter, besloot hii tot onze veroordeeling gelijk in zijn exploit wordt gevraagd Onze achtbare verdediger had gecne froote moeite te bewijzen, dat priester laens ons, zonder recht en rede, voor de Rechtbank had gedaagd, daar zijn recht van antwoord was uitgeput, aangezien er hem reeds voldoening was gegeven ge weest door de uitvoering der minuelijke schikking ten andere de wet laat maar toe in eens te antwoorden en men mag niet op rekening antwoorden, enz., enz. Priester Daens handelt dus uit onwe tendheid of wel uit kwade trouw, zegde de heer Bethune. De aanklacht tegen ons, zegde de heer Bethune, is roekeloos hij besloot tot onze vrijspraak en tot de veroordeeling van Priester Daens tot de betaling aan ons eener schadeloosstelling van 500 fr. of alle andere som door de Rechtbank te bepalen. In zitting van gister dijnsdag heeft de Rechtbank samengesteld uit de heeren Blomme, Voorzitter, Van Duyse, Rechter en Bruyninckx Rechter-plaatsvervangcr, uitspraak gedaan en priester Daens wan delen gezonden na hem vooreerst tot de onkosten veroordeeld te hebben. Ziedaar al wat wij tot hiertoe te wete zijn gekomen wij zijn dn» vrij gesproken. Wij hadden het wel gedacht dat die dwaze vlinder eens zoo dicht bij de kaars zou vliegen tot dat hij eindelijk zijne vleu geltjes verbranden zou. En nu zullen wij eens onderzoeken wat er ons te doen staat. .Valst.Wij hebben in ons vorig nr het gerucht besproken dat hier in om loop was gebracht als zou onze achtbare heer Burgemeester Van Watnbeke het besluit hebben genomen zich, even als den heer Verbrugghen, uit het parlemen tair leven terug te trekken. Wij hebben dit gerucht in twijfel ge trokken er bijvoegende dat wij er alleen zullen geloof aan hechten wanneer wij de heer Van Wambeke persoonlijk zullen hooren verklaren dat nat hij aan de vernieuwing van zijn mandaat verzaakt. De heer Van Wambeke verzoekt ous meê te deelen dat hij aan den Dien Public n van Gent, welk blad als stellig had aangekondigd dat hij de Kamer wilde verlaten, eenen brief heeft geschreven in den weikeu hij verklaart dat hij zich, zoo als het reglement het voorschrijft, als kandidaat aan de Vergadering der Afge- veerdigden zal voorstellen, welke alleen 't recht hebben te oordeelen of hij eerlijk en getrouw het mandaat heeft vervuld dat hem gedurende meer dan dertig jaren werd toevertrouwdofwel hun vertrouwen is onwaardig geworden, n Hunne beslissing, voegt hij er bij, zal mij mijne gedragslijn voorschrijven. Dit beteekent iu andere woorden de heer Van Wambeke zal zich als kandidaat voorstellen en zich aan de beslissing dor Afgeveerdigden onderwerpen. Het Fondsenblad maakt eene opmer king. n Wij meenden,schrijft de Confrater, dat de Afgeveerdigden, in het arron- i) dissement Aalst, eene nieuwe instelling n uitmaakten, ingevoerd ten gevolge der n uitbreiding van het stemrecht. Het stelsel der Afgeveerdigden bestaat hier sedert 1863, doch thans is het zoo zeer uitgebreid dat men meer dan 700 Afgeveerdigden telt in plaats van een vijf tigtal vroeger. Indien de Confrater een exemplaar van het nieuw reglement ver langt, wij houden een ter zijner beschik king. Gent. Zondag vergaderde de anti socialistische Werkïiedenbond zich in zijn lokaal Oudburg, ten einde zijne houding in de aanstaande kiezing te De- spreken. Ongeveer 3500 werklieden en eenige burgers waren tegenwoordig. Twaalf re denaars voerden het woord en de bespre king was zeer woelig. Men stelde uit de lezing van verschei dene brieven en verklaringen vast dat de kath. kiesvereeniging zich niet bereid toont den eisch der anti-socialisten in te willigen namelijk van door 3 kandidaten vertegenwoordigd te zijn. Niemand der tegenwoordige Vertegen woordigers of Senators was aanwezig ondanks zij tot de vergadering waren uitgenoodigd geweest. Eindelijk na vele woorden wisselingen werd er besloten, dat om de overeenkomst met de kath. kiesvereeniging te verge makkelijken de anti-socialisten zich voor de aanst. kiezing met twee kandidaten zullen vergenoegen onder voorbehoud dat de eerste openvallende zetel hen zal toe gekend worden. In geval de kath. vereeniging dezen voorstel verstoot zullen er 2 katholieke lijsten voor October zijn. Dit ware dus de scheuring ten volle of de strijd tusschen personen van dezelfde denkwijze. De prijsuitdeeling aan de leerlingen van het St. Martinus-Collegie te Aalst zal plaats hebben op donderdag 9 oogst om 9 i/i uren 's voormiddags. De Prijsuitdeelingen aan de leerlingen van 't Collegie der H. Catharina te Gee- rardsbergen op donderdag 9 oogst om 9 uren stipt. Koper geld. Het vreemd koper geld wordt in de Banken nog aan vaard aan vollen prijs, tot 10 september. Van 11 september te beginnen zal er verlies op zijn. Na 15 augusti mag geen enkel patroon zijn werkvolk in vreemd koper geld meer betalen, of hij zal vervolgd worden. Hofstede. De openbare aanbe steding voor het bouwen eener statie te Hofstade zal plaats grijpen morgen don derdag 9 oogst. Het wint meer en meer veld dat de socialisten van Gent eene samenwerkende weverij gaan stichten. Men schrijft uit Mechelen, 5 Aug. aan Het Handelsblad. Groote brand. Eene vrouw uit het vuur gered. Dezen avond rond 6 ure werden de bewo ners van den Turvuerschen steenweg door eeu hevigen brand in opschudding ge bracht, die ontstaan was in de dubbele landbouwerswoningen, 126 en 128. Men was juist bezig met den oogst binnen te halen, toen men het vuur bemerkte. De veldwachter Verlinden was onmid- delijk ter plaats alsook talrijke geburen om de mogelijke reddingwerken te ver richten. Intusschen telefoneerde men om hulp naar de stad. Op weinigen tijd nam de brand zulke groote uitbreiding dat de twee huizen maar een vuurgloed was. De vrijwillige pompiers kwamen spoedig toegesneld, doch er viel aan geen blusschen meer te denken. Toen de brand in volle hevigheid was kwam de bewoonster van een der huizen vrouw Jeannette Verhoeven van tusschen de toeschouwers geloopen en wierp zich van wanhoop in de brandende woning. Twee moedige mannen, de veldwachter Verlinden en de fourier Beelen der cara- biniers stelden onmiddelijk jhun leven iu gevaar en snelden de vrouw achterna die reeds uit het oog was verdwenen. Zij doorzochten de brandende woning en vonden de ongelukkige vrouw zonder ken nis op den vloer liggen. Haar aangezicht, handen en voeten droegen ernstige brandwonden. De twee redders sloegen spoedig eene venster uit en gelukten er in, niet zonder de grootste moeite, de vrouw buiten te brengen. Het edelmoedig eedrag van den fourier Beelen werd bijzonder opgemerkt. Na de beste verzorgingen te hebben ontvangen werd de vrouw in een beden- kclijken toestand naar het gasthuis ge voerd. De twee woningen werden gansch de prooi der vlammen. De schade is zeer groot. Hoezeer men ook elders profiteert van de Antwerpsche Wereldtentoonstel ling, blijkt hieruit, dat de postboot Leopold II, vrijdag niet minder dan 540 passagiers te Oostende aanbracht. Dit is het hoogste getal, dat tot nu toe be reikt werd. ValschmuntersWij meldden dezer dagen schrijft Het Handelsblad dat in de Wereldtentoonstelling valsche vijffrankstukken waren ontvangen. Nu, sedertdien had men er ook in verschillige andere herbergen in de stad, en voorna melijk langs de Scheldekaai opgemerkt. Twee Franschen kwamen zaterdag iu eenen winkel waar zij twee sigaren met een valsch stuk wilden betalen. De win kelier deed hen een ander geven en maakte tevens eenen kaaiagent opmerk zaam op de twee kerels. Hij achtervolgde hen, verwittigde de politie en bracht het zoo verre, dat zij in eene herberg tegenover de Vlaamsche statie op heeterdaad betrapt werden. Beiden werden aangehouden. De eene was nog in bezit van 12 en de andere van 17 valsche stukken. Houdt den dief Zaterdag avond te Antwerpen,terwijl iedereen het oog had op den prachtigen lichtstoet, welke door de straten trok, wist een slimme dief van een gunstig oogenblik gebruik te maken, om op de Minderbroedersrui, in eenen ellegoedwinkel een pak foulards te stelen. De winkeldochter had hem echter met zijnen buit den winkel zien uitloopen en zette hem na, roepende houdt den dief Deze laatste liep, met een geopend mes in de hand, langs den Grooten Goddaert, waar hij de foulards wegwierp en ver dween aan den hoek der Kathelijnevest tusschen de volksmenigte, die aldaar den lichtstoet had zien voorbijtrekken. De winkeldochter was op den Grooten Goddaert bij de foulards van uitputting en schrik in bezwijming gevallen. Dank aan de goede zorgen der geburen was zij weldra geheel hersteld en kon ze met de foulards huiswaarts keeren. 'ZelfmoordEen 12jarige knaap, B, genaamd, wonende St-Lazarusstraat, te Antwerpen, heeft zich zaterdag middag met zijnen riem aan de deurklink zijner slaapkamer opgehangen. Hij werd beticht in de buurt.... eene kat gestolen te heb ben en zijn vader had hem daarover onder vraagd. Een locomotief gesprongen. Zater dag is de stoomketel eener locomotief van den stoomtram te Charleroi gesprongen. De stoker en de machinist werden zwaar gekwetst. De eerste stierf na wei nige oogenblikken. De schok deed op 200 meters in den ronde al de ruiten in stukken springen ramen en deuren werden in splinters ge rukt en de huizen schokten op hunne grondvesten. Men weet niet waaraan de ontploffing toe te schrijven is. De locomotief had onlangs een groote reparatie ondergaan en de ingenieurs hadden eenbewys van goed keuring afgeleverd. Het stoomtuig zou dien dag voor de eerste maal opnieuw in dienst komen. Het parket, dat een onderzoek heeft in gesteld, heeft de verbrijzelde karkas doeu photograph ieeren De twee slachtoffers zijn huisvaders. Belangrijke aanhouding te Bergen. Maandag werd in het justiciepaleis van Bergen de gewone gang der zaken, door het volgend incident onderbroken. De rechtbank had vier personen te oor deelen voor slagen en wonden op zekeren Georges Vergnaut. De broêr van dezen laatste Hippoliet, die de zitting bijwoonde verklaarde luidop dat, indien de plichtigen niet veroordeeld werden tot eene straf, die in zijne oogen zwaar genoeg was, hij het paleis van justi tie bij middel van dynamiet zou doen in de lucht springen. Die woorden werden overgebracht aan M. den commissaris van Jemappes, die de politie van Bergen verwittigde. Deze nam dadelijk zijne maatregelen. Gendarmen kwamen naar het gerechtshof en de voorzitter, de zitting schorsende, deed de zaal sluiten en Hippoliet Vergnaut werd aangehouden. Men vond in zijn bezit een revolver, met zeven dynamietkardoezen. Voor het vergrooten der statie van Dinant, moet men de rots, bij middel van mijnen doen springen. Men werkt hier aan met de grootste voorzichtigheid en dan nog alleen tusschen het doorrijden van twee treinen en nadat men geheel de statie heeft doen ontruimen. Die voor zorgen zijn waarlijk niet overbodig, want bij eene der ontploffingen is verleden zaterdag eene groote hoeveelheid steeneu op de spoorbaan gevallen. Rotsblokken werden over het statiegebouw geslingerd en al de deuren en ramen zijn uit hun verband gerukt. De schrik was groot in den omtrek. Er is spraak, voor 1898 te Luik eene tentoonstelling in te richten. Reeds is men bezig met het noodig kapitaal te verza melen, dat2millioen zal bedragen. Groot ongeluk in Congoland. Een buitengewoon ongeval is in de maarte- maand voorgevallen te Luluaburg de schoonste zending die men aantreffen kan in den Belgischen Congo, aan de Congre gatie van Scheut toevertrouwd. De kapel met al het missegewaad, waarvan een groot deel nauwelijks was toegekomen, samen met de twee jonge en ievervolle zendelingen, Pater Hoornaert en P. Declercq, is door schielijken brand vernield, 't Is cenc beproeving om de apostels van die wilde streken te doen wanhopen, ware het niet dat zij steunen en rekenen op Gods voorzienigheid. Reeds hebben zij ware moeielijkheden te overwinnen om't volk hunner christen heid te onderhouden. 800 volslegene men sehen en daarbij nog twee, drie honderd kinders, wat is er daarvoor niet noodig 1 En het land van de zending geeft op verre na geene vruchten genoeg om al dat volk te voeden. En nu zullen de zendeling* beroofd zijn van 't eenig genot dat ht gegeven was, dat van het heilig misoff op te dragen. Hoe hunne diensten nu gedaan, d zulken goeden indruk maken op de b keerden, die ze in 't geloof weten te b waren en nieuwe christenen aanwinnet Die van God het goed dezer aarde leening heeft ontvangen, zij het woord L dachtig van den H. Paulus, ook Apost der heidenen, dat het een grooter geit is te mogen geven dan te ontvangen. ft hij eenige goudstukken jonne aan dezt die voor de bekeering hunner zwar. broeders,hun leven zelf ten besten geve HOLLAND. De daad van eene krankzinnige. 1 Numansdorp heeft een verschrikken ongeluk plaats gehad. Eene moeder heeft in eene vlaag vi waanzin het jongste harer vijf kinderei naar men zegt, op vreeselijke wijze ve moord. Eerst, zoo vertelt men, wilde zij Li arme kind (een meisje van anderhalf jai kokeude pap geven. Toen het kind dj natuurlijk weigerde, stak zij het met.eet speld in de oogen, stopte het eene hal; peer in den mond en drukte het zoo vt tegen hare borst, dat het stikte. Daar, legde zij het te bed. Eerst maandag vernam de policie i Numansdorp, wat er gebeurd was. E lijkje werd in beslag genomen en dinsdi gerechtelijk geschouwd. De halve p& met den steel er aan werd nog in ds slokdarm gevonden, blauwe vlekken ai den hals schenen aan te duiden,dat er o: pogingen tot verworging hadden plaa gehad, de oogappeltjes waren gekwetst- ook waren er eene menigte wondjes a; het gezichtje. De vrouw is nog bij haren man en hu kinderen. Zij doet haar gewoon werk. A er eene vlaag komt, gaat de oudste zon; een dertienjarige jongen, zijnen vaó roepen, die in de nabijheid op het vt werkt. Jachtongeval. Zaterdag is: Vlissingen een jachtongcluk gebeurd M. B. liep met zijn geladen tweelooi geweer, dat hij met gespannen haan na» noeg horizontaal in de hand droeg, t nagenoeg 10 passen afstand achter M. 5! zijn zwager. Op nog altijd onverklaark wijze ging de haan over en het schot af,t kwam de volle lading in het lichaam vi M. M. terecht. Ten gevolge van den geringen afstai was de schotwond ernstig. Het bloedre lies was groot. Zondag morgend is M. overleden. FRANKRIJK. Ongeluk te Chartres. M. Lefor kapitein van het 13* kurassiers, leid: zaterdag de rijoefeningen der ondercf eieren van zijn escadron. Een peerd weigerde over den hinde paal te springen. De kapitein plaat zich bij de barreel om het peerd op: hitsen. Voor de barreel gekomen, slo het dier de pooten in de lucht en viel m- zijne volle zwaarte op den ongelukkig Lefort. Men bracht hem naar het zieke huis waar hij drie kwart uurs later ove leed. Hij was slechts 39 jaar oud. Brand te Roubaix. Zaterd» avond rond 8 ure, is een hevige bra: ontstaan in een der magazijnen van d; nieuwen Berg van Barmhartigheid Roubaix. In minder dan een uur was geheel L gesticht, dat 1100 v. m. oppervlakte b slaat, vernield. Niettegenstaande er g middellijk hulp opdaagde, kon men niet iu gelukken een enkel voorwerp redden. Alleen zijn eenige boeken veiligheid gebracht. Rond 9 ure heeft men de hulp der pot piers van Tourcoing en die van ande steden moeten inroepen. Men heeft ha- moeten werken om te beletten, dat L vuur zich zou meedeelen aan den Hipp drome en twee groote spinnerijen, die ai den Berg palen. Slechts rond middernae was men het vuur meester. De schade: groot en de verbrande voorwerpen allee worden op één millioen geschat. De gebouwen, slechts onlangs opgeriri kosten 2 millioen. Die brand is eene ware ramp voort werkende klas van Roubaix,die veel voft werpen in den Berg had. Ontploffing. Drie slachtoffers. - TcMont Gardien, bij Rouaan, is zaterda avond eene ontploffing ontstaan bij M Cartier, vuurwerkmaker. M. Cartier maakte vuurwerken gereoi voor verscheidene dorpen van den on trek. Hij werd in zijn werk geholpen dos zijnen schoonbroeder en een werkmeisjf Men weet niet hoe het ongeluk ontston maar het werkhuis stond eensklaps i: vlammen. De werkvrouw kon niet mee vluchten en werd geheel verbrand. M. Cartier en zijn schoonbroeder ware door de vlammen omringd en werden ove geheel het lichaam verbrand. Toen me hunne kleeren uittrok viel het vleesch h brokken af. De oneelukkigen werden in eenen deer- nisweerdigen toestand naar het gasthui gevoerd. Beiden zijn getrouwd en hebben kit deren. Nieuwe uitvinding. Een Schei kundige van Marseille, heeft eene zeken soort van inkt uitgevonden, zoo schrijft men, met welken men kan schrijven op d( huid der menschen. De inkt wordt onmid dellijk onzichtbaar. Om do letters weei te doen verschijnen,moet men het lichaam overvrijven met eene zekere vloeistof; men kan dan het geschrevene weêr lezen,

De Denderbode | 1894 | | pagina 2