Een en ander, Allerhande nieuws. Kieskronijk. Kaatsspel Houtmarkt, richtingen waaraan gij herinnert, al de stukken welke «min of meer geleden» hebben door het gebruik en door de ge wone toevallen welke gedurende eenen langen omloop voorkomen, in betaling en in uitwisseling moeten aangenomen wor den moeten alleen geweigerd worden de stukken welke erg en vrijwillig be schadigd zijn. Indienonder dit opzicht, de eene of an dere beambte de gegeven onderrichtingen niet volgde, zou ik niets beters vragen dan daarvan onderricht te worden, om den in gebreke bevonden agent te kunnen tot de orde roepen of hem desnoods te straffen. Ik heb hier dus slechts tospreken van de stukken welke de beambten moeten weigeren, krachtens hunne onderrichtin gen,'t is zeggen, van de stukken die erg en vrijwillig beschadigd, anders gezegd mis vormd zijn. Deze stukken worden niet meer ontvan gen in de openbare kassen, zelfs van die Staten welke ze geslagen hebben de re- geering kan, bijgevolg, niet ondernemen ze naar hun land terug te sturen of zou dat slechts kunnen in zeer schadelijke voorwaarden. De Belgische munten welke- in denzelfden graad beschadigd ziin, wor den ook niet meer ontvangen in de open bare kassen van ons land. Het ware klaarblijkend eeno tegenstrij digheid en geenszins overeenkomstig met de rechtvaardigheid, vreemde munten, die nooit recht van omloop gehad hebben in het land, gunstiger te behandelen dan zij behandeld worden in het land van hunnen oorsproög, gunstiger zelfs dan wij onze nationale munten behandelen Men moet bekennen dat de heer minis ter volkomen gelijk heeft in zijne uitleg gingen. Alleenlijk komt het er op aan te zorgen dat de woorden erg en vrijwillig beschadig, dus misvormd, niet willekeu rig uitgelegd worden door de beambten met de uitwisseling gelast. Niemand zal immers aannemen dat men een vergrootglas of zelfs eenen bril noodig heeft om een erg en vrijwillig misvormd geldstuk te onderscheiden van een ander, dat eenigszins versleten of toevallig ge schonden is. Generaal Brassine, minister van oorlog, heeft aan de krijgsoverheden geschreven dat in elke compagnie de geleerde solda ten en de jonge gegradeerden zouden moeten lessen geven aan hunne ongelet terde kameraden: elk onderwijzer zou aan twee of drie kameraden het lezen, schrij ven en rekenen leeren. Dat onderwijs zou moeten beginnen onmiddellijk na de inlij ving in het leger. De minister stelt voor aan de onderwij zers, die de beste uitslagen bekomen heb ben, tot belooning verlofdagen te verlec- nen,met vergoeding van brood en vleesch, Do proefneming van dat stelsel zou moe ten beginnen met de in diensttreding der klas van 1894. 16 millioen kiesbrieljes, Den 15 juli laatstleden heeft te Brus sel de aanbesteding plaats gehad voor het leveren van het papier voor de kiezingen, bestaande uit drie loten, bevattende eene totale levering van 16,000,000 kiesbrief- kes. Deze levering bevat9,000,000 witte briefies van 0m21 x 0m212,000,000 witte briefjes van 0®21 x 0n*35; 5,000,000 roos kleurige briefjes van 0m21 x 0ra21. De rooskleurige briefjes zijn bestemd voor de kiezing der senateurs. Levensregels. Uit een oud boek, getiteld Livre du Roi Modus et de Reine Ratio, vertaalde, meer dan eene halve eeuw geleden, een Nederlandsch dichter, de volgende stellingen, die in onzen tijd meer waar zijn dan ooit. 't Zijn wel de stelregels die, vooral se dert de groote Fransche omwenteling, zijn in voege gebracht en die men in ruime mate, in onze dagen toepast, dank zij de opvoeding die men aan de jeugd se dert eenige geslachten heeft gegeven. Luistert Dat 's het eerst en grootst gebod, Denk en stoor u nooit aan God. Neem genoegens en plaizier Daartoe immers zijn wij hier. Geeft begeerlijkheid haar' wensch 't Zijn de rechten van den mensch. Zoek voor alles geld en jjoed, En licht ieder een' den voet. Hebt ge niet, zoo neem door list De Almacht schuilt in 't ijzeren kist. Hebt ge een vader die 't misprijz, Zegtgij kaalkop zijt niet wijs. Zet nooit voeten in de Kerk Dobbelspel is beter werk, Spot met Duivel en met Hel, Scheld met godsvrucht kinderspel. En zoo 't u nog tegenloopt, Dan uzelf maar opgeknoopt. Welja! zoo denken er nog onze liber tijnen over alle denkbeeld van hooger leven verstootend, omdat dit hunne drif ten hindert genoegens en plaisieren iedereen den voet lichten, vriend of vijand, op de knieën zitten voor het gouden kalf; spelen en dobbelen om te beproeven in eens rijk te worden lachen met de onge- lukkigen die men hierdoor heeft gemaakt; en eindelijk, als dat alles niet gelukt, dan met een pistoolschot maar een eind er aan gemaakt 1 En zoo diep is de zedelijheid gezonken, dat er dan nog weieens personen worden gevonden, die eenen zerk met vergulde etteren, op het graf zullen oprichten Ja, wij leven in eeuwonderlijk wereldje, __i nooit werd er echter meer gesproken van point d'honneur en andere gekkig heden. (Handelsblad). De ringen. De gewoonte van ringen te dragen is even oud als algemeen. Haar ontstaan dagteekeut van de hoogste oudheid, en men heeft zelfs wel de zon derlinge bewering opgeworpen dat een ring het eerste en eenigste sieraad van Eva in het paradijs is geweest.De Indianen tooien neus en lippen met eenen ring en de Molukken dragen er eenen aan de kin. Bij de Joden golden oorringen als een teeken van altijddurende dienstbaarheid bij de Peruanen daarentegen werden zij vroeger als een teeken eener ridderorde gebruikt. Aan de kunsten van Malsbar dragen de rouwen van de klas Nayas oorringen die bijna twee pond wegen. De oude wijsgeer Seneca maakt de Romeinscke dames een verwijt van roekeloesheid, welke zij ter wille van dit lijfsieraad, begaan, dat dik wijls het erfgoed kost van vijf of zes fami- liëu. De vrouwen uit Gazaretk, alsook die an Bajadere, bedekten al hunne vingers en teenen met ringen. De Romeinen be schouwden een gouden ring als een eer- teeken, waarmede alleen de ridders, sena toren en volkssprekers het recht hadden te pronken. Naderhand kwam in Rome de gewoonte au ringen te dragen zoo zeer in zwang, dat ieder burger, die maar eenige aan spraak op welgesteldheid maakte, zijne zomer- en winterringen had.Een bijzonder gewicht hechtten de Romeinen er aau, van de ringen hunner vijanden meester te worden. Plutarchus verhaalt, dat men het hoofd van Pompejus, met eenen zegelring in den mond, voor diens overwinnaar,den grooten Cesar, nederlcgde. Hanuibal droeg in zijnen ring vergift, met het doel om daardoor een einde aan zijn leven te stellen, wanneer hij in eene onteerende gevangenschap mocht geraken Vertrouwde men vroeger aan eenen bode zijnen ring toe, dan was dit een tee ken voor den ontvanger der boodschap, dat hij een onbepaald vertrouwen in hem stellen kon. Bij de oude steekspelen was de ring eener dame de prijs waarom de ridders moesten strijden. Eertijds waren bij verlovingen de ringen half van goud eu half van zilver tegen woordig zijn zij in den regel gansch van »oud. Niet altijd zijn deze belangrijke ceuteekens van edel metaal gemaakt.Dik wijls werd, in plaats van eenen ring, de sleutel van de kerk gebruikt, en wij ken nen zelfs een geval, dat een gordijnring dienst deed om den huwelijksband te slui ten. De hertog van Hamilton werd op een feest zoo verliefd op.de jongste miss Cun ning, dat hij twee dagen later om eenen geestelijken zond tot het sluiten van het huwelijk, hetgeen deze echter niet wilde doen, daar er geen ring was.Na veel over weging werden zij eindelijk getrouwd met eenen gordijnenring. Zelfs werd eenmaal een ring gesneden uit de handschoen der bruid, en de vol gende droeve geschiedenis wordt verhaald in een engelsch werk. Toen hij naar de kerk moest gaan, zat de graaf Balcarres de bruidegom, rustig aan het ontbijt in zijn kamerkleed, terwijl de bruid, Mauricia van Nassau, hem aan het altaar wachtte hij spoedde zich naar de kerk, maar vergat den ring; een vriend gaf hem er een, en, zonder ernaar te zien, stak hij den ring aan den vinger der bruid. Ziehier voor uwe verlichtelezers, waarin uwe schitterende victorie bestaat. Gij hadt mij in twee of meer artikels persoonlijk aangeraud om de Meeting voor de E. V. te Brussel. Ik zond u een eerste antwoord. Volgens uwe loffelijke gewoonte, gij weigerdet mijn antwoord op te nemen gij vondt het onregelmatig en niet wet tisch. Ik betrok u vóór de burgerlijke recht bank van Dendermonde. verzoek van den H. Voorzitter Na afloop der plechtigheid zag deze naar hare hand, en een greinzend doodshoofd staarde haar van den ring aan. Zij kreeg Op Blom me stemde ik toe in eene transactie of verdrag. Ik liet eenige eigennamen weg, en de rest van mijnen brief moest gij opnemen. Ge triomfeert over die transactie ook al, en roept uit Ons goed recht nog maals erkend (1) Ik ben verwonderd, Mijnheer, dat Gij die in de politieke weteuschap zoo ver boven 0 staat,nog niet begrijpt dat in eene transactie elkeen gelijk krijgt en onge lijk (2) Waarom, als uw goed recht ten volle was erkend, moest dan uw advokaat schoon vragen om de onkosten tusschen ons tweeën te verdeelen (3) 't Spijt mij die transactie toegestaan te hebben, nu dat ik zie welk eerlijk en tref felijk gebruik gij er van maakt. (4) Ik was afwezig toen mijn advokaat die eerste zaak pleitte ik hoorde zijn plei dooi niet, en dit was de oorzaak mijner vergissing. Ik zond u een tweeden briefen in plaats van te schrijven In antwoord op uw artikel van 13 Mei, ik schreef 10 Mei. Nu, het artikel van 10 Mei had reeds zijn antwoord gekregen en natuurlijk, volgens de rechtsleer, mag men geen twee maal op 't zelfde artikel antwoorden non bis in idem; zegtCujas. Ge schrijft dat de heer Bethune mij beschuldigd heeft te handelen uit onwe tendheid of wel uit kwade trouw. Ik heb dit laatste woord uit den mond van M. den Baron niet gehoord |en ik geloof niet dat hij zulke dommigheid heeft gezeid. Ik heb mij vergist in den datum van mijn antwoord, en alzoo tweemaal op 't zelfde artikel geantwoord. Welk redelijk mensch kan daar kwade trouw in vinden (5) Omdat ik zelf vóór de rechtbank heb gepleit, drukt gij Naar 't schijnt, had zijn gewoon ver dediger vlakaf geweigerd zich met die onrechtvaardige zaak te gelasten. Zoo veel woorden, zoo veel leugens. Naar't schijntdat schijnt misschien in uwe hersenpan, Mr Van de Puttemaar de heer Advokaat die mij in 't eerste pro ces verdedigde is nu op reis buiten 't land. Bij zijne terugkomst zal hij u laten weten wat liij denkt van den schijn en die eer lijke insinuatie. Hij heeft u reeds op het Tribunaal ge zegd waarin de eer en de goede trouw van den Gazctschrijvcr bestaatbinnen 14 dagen zal hij u een ander lesken geven. (6) Gij zegt nog dat mijn gansche pleitrede bestond in 't lezen van uw artikel en van mijn antwoord. Dat ware meer dan voldoende geweest. Mijnheer de simpele lezing van die twee stukken toont klaarblijkend waar de rede is en het recht. Ik heb er nochtans een echt historieken bijgevoegd. Heeren Rechters, zeide ik, Mr Van de Putte boft overal en bijzonderlijk vóór 't Tribunaal op zijne bereidwilligheid om mijne antwoorden te aanveerden. Ziet er hier een staalken van. Ik heb dan verteld hoe ik met twee ge tuigen bij Mr Van de Putte ben gegaan, en hoe dat Heerschap eensklaps onzienelijk 1) G'hebt zes antwoorden gezonden en ze de eene na de andere moeten intrekken of 'l was raak... maar 'i zal toch wel eens raak worden. 't Is ik die u eerst betrok, logenaar. Voorzeker ons goed recht werd erkend ten an dere gij bekent zelf dat gij de eigenanen hebt moeten weg laten en dit «as ook wat wjj eischlen. Dus werd ons goed recht erkend. (2) Stijfhoofdige koppigaards beweren altijd g. lijk ie hebben, maar huil verstand staat zoo verre onder 0, dat men er medelijden moet mee hebben. (3) Ge zijt eenvoudig een logenaar. (i) Ja,1 is zeer spijtig dat de Rechtbank geen vonnis uitsprak. (3) Een beroemd versland, gelijk gij, die met eene kale excusie voor den dag komt om zich pogen uit den slag te tret ken dat is hoogst belachelijk Hij heelt zich vergistEn die'".an zou willen wetgever wor den!!!!.. Overigens gij bekent dat gij eene domme streek hebt Ingaan Ja, gij handeldet uit onwetend heid ofwel uit kwade trouw. En dit heelt onze acht bare verdediger luid op gezegd eu dat zal hij herhaleu, gelooven wij, als 't noodig is. (6) Wjj zullen zijnen Dendernioiidschen raus ver wachten, en 't zal eene goede gelegenheid zijn om hem te herinneren dat hij do advocaU is geweest van wijlen den lieer 1-idoor Van de Voorde, in leven Policic- koraraissaris alhier, wanneer deze laatste een proces wegens laster tegen Het Land van Aelst inspande; welk proces, na dat uw ailvoca.il Het Land van Aelst te recht zoo zwart gemaakt had als al de duitels der hel. uitliep op eene voorbeeldige veroordeeling van dit laatste proper blad. dat ook, zeer onlangs nog te Gent cn te Audenaarde komt gebreveleerd te worden. (7) Als ge nog eens in die zelfde voorwaarden gelijk eenen -emeenenonbeschofterik in ons woonhuis dringt, gc zult goed ontvangen worden, wees gerust er staat een eindje hout gereed. Wanneer gij zoo bezig waart met al dien eremen raus uit le kramen, moeien de Rechters inwendig tot zich zeiven gezegd hebben. Wij dachten eenen arend le mogen aanhooren en ach Heerc 't is nog min dan n oimoozcl kallejong (8) Wat wij zulleu doen dat zult gij best ondervinden. (9) Houdt uwe lessen en raadgevingen voor u. g'hebt hoogst noodig. Indien er hier met iets gespot wordt „jii is 't voorzeker met die kleine bende koppigaards die bet kiezerskorps tol speelbal willen doen dienen om hunne twistzieke, wraakgierige cn hebzuchtige plannen te volvoeren en aldus hopen van de stoppelen te geraken. Schrik1 van Bou\ zich op sc beroofd.1 het eten alle pogir was opgei op eenen Dit le' broeder, kenmes terwijl bi hij zich n en daarm Hij sb het geruc vond mei bloedplai eene flauwte en die eerste indruk had zulk i eu onvindelijk was en hoe gansch zijn eene uitwerking op haar, dat zij binnen Knie verlaten on ilnndsch word nietteoen- een jaar zou sterven. Eenige maanden daarna was graaf Balcarres weduwenaar. Correspondentie. Priester Diens ofte Üonche komt ons eeu correspondentie toe testuren in antwoord op ons artikel van 9 augusti, betrekkelijk onze vrijspraak fin eene onrOClltVOer- ligO aanklacht door hem tegen ons gedaan. In rechte zijn wij niet gehouden die correspondentie meé te deelen, doch om aan '1 publiek eens le laten oordcelen tot waar de gramschap iemand voeren kan, willen wij het factum maar laten volgen. En geen winder Sono buis t# Lenlermoads on eeno buis en drie kwa&rt te Aude- naardo. Geldelijke offors to Don- dormondo on wat lapzalf te .Audena&rdo wanneer men dacht dnizondon te zullen mojon opstrijken. Men begrijpt tie gramschap die in de ziel woeden moet validen hoogmoedigen kerel die denkt dat hij een phenix is voor wien alleman zich zou moeten plat ter aarde werpen en bem aanbidden als eenen afgod, 't Is om er van tc bersten I En nu ter zake. Aalst, 11 Oogst 1894. Heer Uitgever, In antwoord op uw schrijven van Don derdag 9 Augusti, begiunende met de beleefde woorden Priester Daens ofte Donche.:», zult gij, volgens de vereischten der wet, het volgende drukken. Drukker Clemens Van de Putte, gc zijt deze maal gelukkig ontsnapt en ge kraait victorie. Gij wordt ootmoedig en met zeer weinig tevrede. huis veriatenen doodsch werd, niettegen staande ons bellen, kloppen en roepen. Ik eindig, want gij gaat weerom met uwen bijstaanden verdediger al de letters optellen van mijnen brief en uitcijfferen of er niet meer zijn dan 4500, want uw ar tikel bevat er maar 2250. Is dat nu de rechtsgeleerdheid (7) Gij eindigt uw artikel met dezen verlos- singskreet: Wij zijn dus vrijgesproken... eu nu zullen wij eens onderzoeken wat er ons te doen staat. (8) Wat er u te doen staat, M. Van de Putte Wel, dat is zeer simpel. Al die persoonlijke verwijtingen en lompe spotternijen weglaten. Wat hebt gij bewezen als ge mij vólks- fopper en aalmoezenier der volksfopperij hebt genoemd Verdedig de staudregels en 't Program ma van 't Bewarend Komiteit verdedig het fameus stelsel der Delegés, waarmee elkeen spot en de Stad Geeniardsbergen vooreerst; bewijs tegen deze stad dat het Konkelfoes niet heerscht in 't Midden- comiteit van Aalsttoon dat wij ongelijk hebben het recht en de vrijheid der kiezers voor te staan, eu dat het beter is voor de katholieke partij er een soort van kiesvee van te maken dat naar de stembus wordt gedreven door eenige kopstukken en poli tieke Makelaars. Bewijs dat, M. Van de Putte, en dan zult gij op uweu hoed het pluimken mogen steken aan de oude Bewarende Partij 'nen fameuzen dienst bewezen te hebben. (9) Als gij dezen brief niet letterlijk inzet, tot weerziens dan vóór de Rechtbank van Dendermonde. A. DAENS, pr. De Rechtbank van Audenaarde komt uitspraak te doen in de twee processen ingespannen door Pie Daens en priester Daens, tegen De Stad Ninove. In zake van Pie Daens oordeelt de Rechtbank dat het woord eerloos waar mee De Stad Ninove, Het Land van Aelst r bestempelde volkomen verrecht- veerdigd door de gewone manier van schrijven van dit laatste blad. En de Rechtbank verklaart dat de klacht van Pie Daens ongegrond is, zendt hem naar de maan en veroordeelt hem tot de kosten. Dat is raak!... Zult gij,Land van Aelst, nu begrijpen dat de Rechtbank u zegt Wanneer gij anderen van eerloosheid, van gemeene schrijfwijze beschuldigt, gij dan uwe eigene vuiligheid aan een ander mans rug vrij ft Iu zake van priester Daens aanveerdt de Rechtbank het stelsel der verdediging, dat hij een politiek man is er daarom in de drukpers mag besproken worden. De uitdrukkingen van Judas eu ver rader enz. kunneu niet ernstiglijk als beleedigingen aanschouwd worden. De Rechtbank zegt verder dat het poli tiek verledene van priester Daens een krachtdadig protest eischte van wege de katholieken van 't Arrondissement Aalst, doch dit protest nam een honend karak ter aan wanneer De Stad Ninove sprak van slechte priester, van ongehoorzaam heid aan zijne Oversten en van verbod van jurisdictie. En daar de eischer geene stoffelijke schade kan bewijzen,zal de zedelijke scha de ruimschoots hersteld zijn aoor eene inlassching van 't vonnis in De Stad Ninove en de veroordeeling van den uitgever Anneessens tot de kosten. Dus eenvoudig wat lapzalf Het bestuur der katholieke Kiesver- eeniging van Gent heeft, zegt Het Volk, met 48 stemmen tegen 10 en 4 onthoudin gen, het volgende dagorde aangenomen De Katholieke Kiesvereeniging van 't arrondissement Gent verklaart hetzelfde getal kandidaten toe te staan aan den Antisocialisten Werkliedenbond als aan den Landbouwershond van 't arrondis- sement Gent. Echter, het getal zetels van eiken bond zal de twee niet mogen overtreffen. Aan het bestuur vau de katholieke kies- vereeuiging werd volmacht verleend met beide voornoemde vereenigingen te onder handde.. Koninklijk Hedult. Bij koninklijk besluit van 9 Augustus is de lijst vastgesteld der kleine gemeen ten, welke krachtens art. 138 der kieswet vereenigd zijn voor de stemming, in de wetgevende eu provinciale kiezingen. In het arrondissement AalstLieffe- ringe met Neigem, Vleckem met Otter- gein en Waarbeke met Nieuwenhove. Woensdag 1 li Oo, st. Om 2 uren. Frans Haeck tegen Leo Vos. Om 3 uren. Remi Parent, Hofstadc, tegen Ver- cruysen, Berlaer. Uitdrijving van Cipriani Ziehier de geschiedenis van het verblijf des be- ruchten revolutiemakers in België. M Bourgeois, policie-kommissaris te Brussel, was door de Parijzer openbare veiligheid verwittigd, dat Cipriani op weg was naar België. Hij gaf den bijzonderen kommisaaris van den vreemdelingendienst, M. Gilta, kennis van dit bericht en deze laatste ging aanstonds op zoek. M. Gilta ontmoette hem woensdag mor- gend op do Rogiersplaats, en verzocht hem meê naar het ministerie van justicie te gaan, wat Cipriani onmiddelijk ueed. Daar werd hij verwittigd door don mi nister zelf dat het verblijf in België hem ontzegd was. De socialist protesteerde, maar de minister gelastte hem, België binnen de 24 uren te verlaten. Vruchteloos gaf Cipriani voor dat hij in dien korten tijd zijne zaken niet geregeld kon hebben, maar de minister gaf niet toe. De Italiaan moest dus donderdag voormiddag vertrekken. u<_ Doch hij wilde nog eene laatste poging bouwer wagen. Tegen 2 uren begaf hij zich naar rechtsge het bestuur der veiligheid, om eene ver- maning lenging van verblijf te vragen, en, op eene nieuwe weigering van den bestuurder, M. de la Tour, zegde hij Welnu, dan «uit gij mij met geweld moeten buiten het land brengen. En daarmee ging hij op eenen stoel zit ten. M. de la Tour verwittigde per telefoon de policie en eenige minuten later kwam M. Gilta, met twee bijzondere agenten, die Cipriani naar de permanentie en na eene ondervraging, naar de Miniemen- gevangenis brachten. Tegen don avond werd hij doortweo gendarmen in burgerskleeren in de Noor derstatie op den trein en van daar naar Antwerpen gebracht,waar hij onmiddelijk op eene boot naar Engeland inscheepte. Volgens La Gazette heeft men ongelijk gehad den beruchten woelmaker uit te drijven, daar machtige politieke personen voor hem borg bleven, verklarende dat hij hier kwam om rustig van zijne pen te leven. Ja, wij kennen het rustig leven van die heeren De policie van Brussel heeft eenen persoon aangehouden, die zich Khan deed noemen, en die om zijne zonderlinge han delwijze en de geheimzinnige manier - waarop hij steeds te werk ging, de ver- J moedens der policie had opgewekt. Maar dezer dagen kwam bij ue policie het signalement aan van eenen persoon, die te Londen een grooten diefstal van juwee- len moest gepleegd hebben. Hot bleek dat de opgezochte persoon niemand anders was dan Khan. De policie heeft hem dus aangehouden en ter beschikking van het parket gesteld. Iu den nacht van zaterdag op zondag is in de statie van Schaarbeek een koop- warentrein ontriggeld, die hierdoor nog al groote schade heeft aangericht. Naar het schijnt heeft een balk of een stuk ijzer, dat op de baan gelegd of geval len was, de outriggeling veroorzaakt. De locomotief en de eersts wagens tuimelden over elkander tegen eenen achtermuur van het speelkaartenfabriek Hemeleers; de muur werd in puin geworpen en de koopwaren werden links en rechts over den grond geworden. Het duurde verscheidene uren eer de baan geruimd was, zoodat de dienst er tamelijk door geleden heeft. Men schrijft uit St. Nikolaas aan Het Handelsblad. Zondag nacht, ten 10 1/2 heeft er op de wijk het Drugsken, eeu gevecht plaats ge had tusschen de gebroeders Van den Heynde en de gebroeders Van Meesche; Theophiel Van Stcenkiste kwam er tus schen en kreeg eenen steek van een schoenmakersmes in de bil. De agenten Goethals en Weymecrsch die op nachtronde waren, hebben proces verbaal tegen de vechters opgemaakt. Een honderdjarige. De gemeente Broechem bereidt zich, in den loop der maand september een feest te vieren, zoo als men er daar nog geen bijwoonde, na melijk de honderste verjaring van Mad. Dierckx, eene algemeen geachte inwoon ster dezer gemeente. De beroemde abdij van Villers wordt» zooals men weet, op kosten van den Staa1 hersteld. Opzoekingen in de puinhoopen» in den laatsten tijd gedaan, hebben be wezen, dat van het ongetwijfeld zeer rijke mobilier dezer beroemde abdij nagenoeg niets is overgebleven.Een enkel voorwerp vau ougewoue weerde werd ontdekt, na melijk een ivoren Christus, waar schijnlijk con werk van Jeroora Duques- noy, bevestigd op een ebbenhouten, met zeventiende eeuwschcn perelmoer inge legd kruis, staande op een voetstuk, dat met vijf kunstig gesneden houten beeldjes versierd is. De zoon van eenen braven fabriek meester, van Luik, een jongen van 14 jaar, heeft in de woning van zijnen vader een pak bankbiljetten gestolen van 4000 mark. Hij kocht een velo van 500 fr., een nieuw costuum en nam eene reiskaart naar den Rbiju. Doch op het oogenblik dat hij in den trein stapte, pakte men hem bij den kraag. Men beeft n'-.i verre van Lvnnert eene vermoedelijke misdaad ontdekt.Eeno vrouw werd in eenen staldood &&n eenen balk hangende, gevonden. Deze vrouw, <!io cM of meer aamloos was, had, naar i men beweert, eeoo aanzienlijke som geld I bij zich. Nu, bij het lijk vond men niets j meer in hare zakken. Men had haar kort te voren iu gezelschap van eenen onbe- t kende gezien. Geheii Gr. Crt. berichtje Een ti de laa kantore man hie vocaat n De lai De fami' officier zaak in de rech der leve Vt rechtbai Pieter-J speler v laatst g vrouw Daniël1 De b klaarde hebben rechtba nu en d Hij had hij in gekregi moorde zoo dil dat zij haar ve Zijn lijkheit Niet binnen postzef schrift postal. en- in t 1 ring v bewak veel m kende Seine, policii dan 6( dat r meest" België Het twinti tie gel kend later weten wicht adres veel de ai hoopt Mad. jaari te Pa Luci" een 1 Se Luci broe bood slapi geze spee E de j< nog had kre< oog ren, der cier zelf heb is zi vre uit ver

De Denderbode | 1894 | | pagina 2