ECHTE 009 GER GLAS Naaimaehienen (ffi| TE HUREN TE KOOP. TE HUREN. TOEMAAT GOEDEREN lm W ONBREEKBAAR DE HOP. Jolie maison a louer Om gezondheidsreden. Engelschen Billard TE HUREN iblaibiriieik: IJzeren Afsluitingen B.SchouppeVanderTaelen WIJUEN INLA <3- IR, Jl. S Nagras-Venditie. TOEMAAT DE BESTE EN MEEST GEZOCHTE zijn do WACHT IJ VOOR VAMVAKSEI>8 De naam SINGER bevindt zich op den arm en het onderstel van elk machien Sukkersaal voor Oost-Vlaanderen. GEWT Zonnestraal, GEMT. Aalst, Albert Liénartstraat, 7. ARonse, St. Martinusstraat, 7. Eecloo, Roelandstraat, 9. St. Niklaas, Statiestraat, 01. Geeraardsbergen,r)eiiiient<,iisiraat,4. Wetteren, Benedenstraat, 14. "**ÖSP*4MONSTERS "n" ,,r" I.VOLLMERRcq TECT0R1UM aj^deuIng vVnï.r Pkosp->4momSTEM m-V.VOLLUER Rogit De stormwind was zoo hevig dat er ver scheidene daken van de huizen werden afgerukt. Veel vee werd in.de weide gedood. In deze streek wordt de schade op een mil- Roen berekend. Volgens de Hollandsche bladen heeft het daar in verscheidene plaatsen ook vreesdij k gedonderd, geregend en geha geld. Een ware stortvloed, vergezeld van een j hevig onweêr brak los boven de gemeente Steenbergen en duurde van 's morgens 9 tot 's middags half een.In den Heemschen i polder sloeg de bliksem in eene oogstmijt, die geheel afbrandde, en in eene arbei derswoning, waaraan echter geen schade werd aangericht. Geheel polders staan on der water, zoodat de oogst op het land ronddrijft. Uit Renkum meldt men in dato 27 11. De 12jarige knaap H werd heden door den bliksem getroffen. De koopman G., uit Wageningen, die naast hem ging, werd tegen den grond geslagen, maar bleef ongedeerd. De straal trof H. in de borst en op het hoofd, en hij was onmiddellijk dood. Gelaat en handen waren blauw. Het lijk is naar de ouder lijke woning te Wageningen overgebracht. Dijnsdag namiddag heeft over Crefeld en omstreken een hevig onweêr gewoed, vergezeld van hagelslag dat veel schade aanrichtte. De bliksem sloeg geheel het dak eener brouwerij stuk. Het water stond een voet hoog in de straten, drong de huizen binnen en vulde de kelders. Te Sorpe werden drie personen door den bliksem getroffen, waarvan een blind geslagen werd. Op den trein gestikt. Men meldt uit Sterpenich een geval, dat aautoont hoe onvoorzichtig sommige kooplieden kunnen te werk gaan, wanneer het er op aankomt eenige franks aan vervoerkosten uit te winnen. Den 26 werden verscheidene wagons met peerden uit Holland naar Zwitserland gezonden. Onder deze dieren waren er van aan zienlijke weerde. Men schat ze op een gemiddelde prijs van 1900 tot 2000 fr. Hoe groot was de verslagenheid der personen, die met de verzorging der peer den gelast waren, toen zij, de wagons ope nend, bevonden, dat er negen der schoon ste, echte prachtexemplaren gestorven waren, gestikt door de groote warmte. Een twintigtal anderen waren zoo ziek dat zij de reis niet konden voortzetten. Een der eigenaars weende van spijt. Een andere verliest bij de 40,000 fr. De zieke dieren zijn voor herstelling naar het kasteel van Sterpenich gebracht. Bieën. Verleden week is op het grondgebied der gemeente Genck in Lim burg, iets zonderlings gebeurd dat erge gevolgen had kunnen hebben. De zoon van den landbouwer D..., woonachtig op het gehucht Wachter- schelde, was bezig met het beploegen van stoppelvelden; eensklaps kwam er een zwerm bieën zich vasthechten aan den steert van het peerd, waardoor het beest woedend begon rond te springen en te slaan, tot het weldra onder de stekfin der lastige bezoekers ten gronde viel. De zoon, insgelijks aangevallen en den nood inziende, nam het peerd bij den toom en reed in vollen draf naar huis, waar de bieën onder de menigvuldige stokslagen uiteengedreven werden. Man en peerd zijn er vol angst en met gezwol len lidmaten van afgekomen. HOLLAND. Plotselinge terugkeer. Zondag avond had in de Vierwindenstraat, te Amster dam een droevig ongeval plaats. Eene vrouw, wier man vóór 12 jaar als koop vaardijmatroos het land verliet en sinds dien tijd niets meer van zich deed hooren, verscheen eensklaps weer in de echtelijke woning. Dit weerzien bracht bij de vrouw zulk een hevige ontroering teweeg, dat zij ineen zakte en spoedig een lijk was. FRANKRIJK. Het varkenskot van Cempuis. Donderdag morgend zijn de ministers in het Elyseura bijeengekomen, onder het voorzitterschap van M. Casimir Périer. MM. Guériu en Leygues gaven verslag over het onderzoek, dat gedaan werd over het gesticht van Cempuis dat onderzoek bracht over de bewaking, het bestuur, de aanwerving van het personeel, de zede lijke richting van het onderwijs en de internationalistische leerstelsels zulke erge dingen aan het licht, dat op voorstel van de twee ministers, de raad oordeelde dat het behoud van M. Robin aan 't hoofd van het gesticht niet mogelijk was en hem l bijgevolg onmiddelijk afstelde. De ministerraad besloot verder al de bestuurlijke verantwoordelijheid te on derzoekeu, die sommige personen hebben kunnen oploopen sedert dë feiten in het onderzoek $an het licht gekomen. ITALIË. Bc Romeinschc-kwcstie. Twee katho lieke bladen te Rome, Voce della Verita en de Nouveau Moniteur de Rome, zijn door de regeering in beslag genomen, om- omdat zij de motie en de beschouwingen ten gunste van het herstel der wereldlijke macht des Pausen hadden weêrgegeven, zooals die door het internationaal katho liek congres te Luik in april laatst waren aangenomen, Deze onhandigheid der italiaansche re geering vestigt nu de aandacht der geheele wereld op de luiksche resolutie. SPANJE. Een zonderling. De koningin-regen tes van Spanje, de kleine koning en de infante met haren hofstoet maakten dezer dagen een uitstapje in het gebergte Gua dalupe. Van daar geniet men een prachtig uitzicht, dat allen verrukte. Het oog van den kleinen koning bleef echter steeds op een klein slot gericht, dat boven op eene hooge rots gebouwd was. Woont daar ook iemand? vroeg de ko ning. Zeker Majesteit, daar woont reeds gedurende 18 jaren een Engelschman, die nooit van zijn slot komt en ook niemand toelaat dan zijn trouwen dienaar. Mama, zegde de koning, ik wil tot dien kluizenaar. Men zal u niet binnenlaten, Majesteit, zegde generaal Monilla. De kleine koning zag den generaal aan en hernamDen koning van het land laat men overal toe. n Den volgenden dag ging een bode van den koning naar den kluizenaar met een brief, waarin hij verzocht te worden toe- De Engelschman antwoordde den ko ning per brief. Majesteit, uw bezoek staat niets in den wegik zal miin huis heden nog voor altijd verlaten. Natuurlijk vond de ko ning dat antwoord vreemd en liet op aan raden zijner moeder den vreemdeling aan stonds weten, dat hij blijven kon; de koning zou hem geen bezoek brengen. Anarchist bekeerd. Wij hebben onlangs gemeld dat Franc Salvador, de ter dood veroordeelde pleger van den aan slag op den schouwburg te Barcelona, berouwhebbend was en den bisschop bij zich verzocht had. Thans wordt het vol gende geschreven Salvador heeft gebiecht en openlijk de anarchistische leer verzaakt. Hij ver klaart overtuigd te zijn van de waarheid van het katholicism en de logen der anar chie, door de lezing der wijsgeerige wer ken van Balmes. Hij vraagt openlijk de vergiffenis der burgerij. Woensdag morgend is de berouwvolle zondaar tot de H. Tafel genaderd. Salva dor heeft den paters Franciscanen ver zocht hem in hunne Derde Orde op te nemen. De veroordeelde verklaart overtuigd te zijn, dat hij de doodstraf verdiend heeft, en dat de maatschappij hem geenc genade kan schenken hij zal de doodstraf met gelatenheid en christelijk berouw onder gaan. OOSTENRIJK. Duur hair. In eenen barbierswinkel to Weenen kwam een jong meisje binnen, terwijl eenige heer en aanwezig waren, die zich kwamen laten scheren. Onder deze laatsten was ook een Engelschman. Bleek en met bevende stem zegde het meisje dat zij hare schoone blonde haren kwam verkoopen. De coiffeerder verzocht haar den haar tooi los te doen en bood er acht gulden voor. Ik heb er twintig noodig, sprak het arme meisje. Ik zal gaan tot tien, sprak de coif feerder een hoogeren prijs kan ik er niet voor geven. Het meisje begon te weenen, omdat in haar huisgezin brood ontbrak. Nu stond de Engelschman recht. Ik geef honderd pond (2500 fr.) voor uw haar, sprak hij. En met do eene hand stak hij oen briefke vooruit, terwijl hij met de andere naar de schaar greep. Ik zal niet alles nemen, zegde hij. Een enkel haar is voldoende. Natuurlijk werd de koop toegeslagen. De Engelschman sneed een haar af, wond het om zijnen vinger, draaide het in een papierke en zegde Scheer mij nu ik heb haast. Aalet. De berichten die wij van vele kanten ontvangen zijn nog steeds wei nig aanmoedigend. Het regenachtig weder dat wij tot hiertoe gehad hebben, heeft den verderen bloei der piant en der bellen tegengehouden. Hier en daar treft men eenige schoone loch tingen aan die mis schien tot de drie vierden van eenen gewo nen oogst zullen opleveren, doch in het algemeen mag men slechts staat maken op een vierde van eene middelbare op brengst. De prijzen ook zijn klein in over eenkomst met de opbrengst. Men kwo- teert op Oct-Nov. 48 a 50 fr. - Markt in daling. Uit Eoperinfjlie ook luidt de tijding dat de regen ongunstig werkt op den vooruitgang der bellen. Daar zal de pluk waarschijnlijk in het begin dezer maand aanvang nemen. Voor wat aangaat den handel blijft men tot hiertoe in af wachting. Ziehier de markt van Neurenberg van 25 Augusti 11. Nieuwe hop verkocht van Rmk65 a 75 en 80 volgens hoedanigheid. Veel vraag naar eerste kwaliteit, gewas 1893, alsook naar groene hop. In Spalt en omstreken is de toestand meer gunstig. Het weder dat men aldaar genoten heeft, heeft voordeelig gewerkt op de ontwikkeling der bellen, ook de hoedanigheid zal uitmuntend zijn. Aldaar rekent men op een derde, zelfs tot op een halven oogst. De pluk zal, even als hier deze week beginnen. Saaz. De berichten van de meeste plaatsen zyn in het algemeen zeer voldoen de, zoo voor hoedanigheid als voor hoe veelheid. Indien de luchtgesteltenis blijft zooals nu, zal de kwaliteit niets te wenschen laten. Wat de drooge hop betreft, deze is nog zeer zeldzaam. Men schat de opbrengst op omtrent 70 a 80,000 kw. Prijs fl. 65 ct 80. a Alost, rue Liéiiart,N° 16. Pour les conditions s' adresser Rue des Moulins57, Chez M. Ferdinand De Clercq. Over te nemenEen zeer winstgevend artikel (jaarlijkscbe winst gewaarborgd) in't midden der stad met buitengewone voordeelige voorwaarden slechts betaal baar per drijmaandelijksche kleine afkor tingen. Te schrijven ten bureele dezer onder de letters C. L. Een huis, dienstig voor alle bedrijven, gestaan tol Aalst, in de Molenstraat n' 34. Laatst bewoond gefeest door d'heer Jozef De Loose. Zich te bevragen bij Dame De Wolf- Coevoet, zelfde straal N' 30. Burgerlijke Stand dei* Stad Aalst. Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk 11 HUWELIJKEN. J. Van den Bossche, tw. met M. De Meyer, dagl. C. Van Driessche, landbr met S. Vlasseurood, dieustm. P. Van Calenbergh, apoth. met G. Nys, zb. OVERLIJDENS. Alb. Eeman, scholier, 9 j. Leopoldstr. -P. Van Londerzeele, dagl. 43 j. woon. te Erembodegem. 6 kinderen onder de 7 jaren. Tc huren. Schoon Huis en ruime Magazijnen Zwartenhoek alhier, bewoond tot 1 Jan. 1894, bij Mr Arlh. Moens. Zich te bevragen Nieuwstraat, N' 34, (erven Moyersoen), Aelst. Prijskamp op den alsook op het BAKS PEL, ter Estaminet den Zwarten Leeuw, bewoond door den heer August Kieckens, aan de Hopmarkt, alhier. Voor iederen prijskamp zal er een sehoonen Regulateur vooruit gegeven worden. Men schrijft van heden af in. voor de beide prijskampen. Een Riljart (carambole) zoo goe I als nieuw, met al de toebehoorten. Adres te nemen ten bureele van Den Denderboie. Een huis in de St-Jorisslraat. Zich te bevragen bij de wed. De Wit, in liet Nieuw Gulden Hoofd, Oude Graanmarkt. 2 Joz. De Loose-Van de Maele, agent in bloem, heelt de eer aan het publiek ken baar te maken, dat hij zijne woonst komt over te brengen van de Molenstraat naar de Brusselsche- of Pontstraat, n° 54. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. Te huren terstond. 2 schoone en dienstige renteniers Hui zen, te Aalst, Albert Liénartstraat. Deze huizen zijn voorzien van pomp water, zeer goed erkend volgens eene onlangsche scheikundige ontleding. Zichtbaar alle dagen. Een Huis te Aalst, Rozemarynstraat. Zich te bevragen bij den heer J. Van Achter, Keizerlijke plaats, n* 11. Teinture, lavage et dégraissage en tons genres. Lavage et glacage de gants a 20 ct. Teinture, lavage et frisage de plumes. Ep* DE EA ItOYERE, Ancienne Maison LABROSSE d'Alost. RRUXEIXES, 22, Rue des Finances. Z De gezusters Mouton hebben de eer hel geacht publiek te berichten dat zij hare woonst op het einde van September zullen overbrengen van de Vrijheidstraat naar de Leopoklstraat, n° 83, beter gekend onder den naam van Kalte straat. Men gelieve het voorts le zeggen. Openbare verkooping De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaariijk verkoopen GEMEENTE HAALTERT. 1* Eene hofstede aan de Pluimstraat, sectie A nr« 1771 en 1772a groot 27 aren 10 cent". Bewoond door de verkoopster julvrouw Raes. 2* Eenen boomgaard aan de Pluim straat, sectie A nr 1760, groot 17 aren 10 cent", gebruikt door de verkoop jufvrouw Raes. 3e En eenen lochting omtrent de Plaats, op bet Hofland, groot 12 aren 91 cent sectie A nr 1749. Gebruikt door Rem Van GauwenbergLe. Verblijf 27 ®ePtem^er j 1884. Om3 uren namiddag In Nederhassclt bij Mr Matlhys te Aalst Zoutstraatpoort. Het Beste en Goedkoopste van voor weiden, lust- en moeshoven. I Vraagt nadere inlichtingen aan Joseph Baeten, smid, Denderhautem, Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabak, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De Bruyn, Aalst. Openbare Verkooping De Notaris Breckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1° 22 aren 36 cent" land te Nieuwer- kerkeii, op hetMiddelveld, legenhetdorp, sectie B deel van Nr 69b gebruikt door sieur Praet. 2° 26 aren 40 cent" land te Ressegem, op den Damksuter, sectie B N' 410. Ge bruikt door de kind" De Troyer. Instel, 30 Augusti .QQ. Verblijf, 6 September4' Om 3 ure namiddag in «Sl Merten» te Nieuwcrkerken, dorp, bij MT Praet. Openbare verkooping De Notaris Breckpot. te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eerste koop.— Eene behuisde hofstede, te Moorse!, tegen de Dorpplaats, groot 9 aren 80 centiaren. Bewoond geweest door wijlen weduwe J.-B. De Haeck Bertrand, Op te roepen in 2 deelen 1/2 ten oos ten cn 1/2 ten westen. Boomprijs 150 fr. Tweede koop. 16 aren 70 centiarén land, te Moorse), op den Kattensteert, ook genaamd den Buuk. Gebruikt geweest door voornoemde weduwe J.-B. De Haeck-Bertrand. Instel 5, Verblijf 12 September 1894 Om 3 uron namiddag, In de Kroon, bij M. Louis Vermoesen.te Moorsel.Dorp. OPENBARE VERKOOPING Haeltert 6c Erembodegem. De Notaris De 8ndeleer te Erem bodegem, zal op Maandag 3 September 1894, openbaar verkoopen Op Haeltert 1. Om 2 ure namiddag. Namens mijnheer Victor Van Wayen- herghe, stoker te Aygem 10 koopen allerbeste Nagras, wassende aan den steenweg van Aalst, in de Papen- meerschen. 2. Om 3 ure namiddag. Namens mijnheer Amedée Allemant, nijveraar te Haeltert 3 koopen aller- bcsten Toemaat (hooi), op eenen meersch dit jaar gezaaid in de Ziekhuizen aan den steenweg van Aalsl. Op Erembodegem. 3. Om 4 ure namiddag. Ten aanzo- ke van mijnheer Edmond Van de Sype, te Erembodegem 1 koop Toemaat, wassende aan den ouden Dender. Plaatselijke voorwaarden. I Ter studie van den Notaris DE SADE- LEER, berusten de akten van den Notaris DE SMET, le En mbodegem overleden. Kapitalen te bekomen op grondpand. Openbare verkooping van het huis Wilfried De Clippele-De Schaepdryver, te AALST, Nieuwstraat. Voortzetting der verkooping op Maandag 3 September 1894 en volgende dagen, door 't ambt van den Notaris SchelIbout, te Oordegem. VENDITIE AAA TE Aalst-Mijlbeek, Langestraat. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Woens- deg 5 September 180-1. om 3 uren namiddag, binnen Aalsl-Mijlbcck, Langestraat, op het buitengoed der EE. PP. Jesuiten, overgaan tot de openbare verkoo ping van het aldaar op struik wassende nagras. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borg stelling. De Notaris De Dauw, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Op Maandag 3 September 1894. A. Om 1 uur nanoen, ter herberg De Stbh bij sieur Auguste Boemans, te Schoonaarde Dorp, 20 koopen Nagras, op de meers- schen wassende, te Audegem, Schoonaar de, Wichelen en Berlaere. B. En om 2 ure namiddag, ter herberg In Den Casino -, bij de Leus, te Wi chelen, 53 koopen Nagras, wassende op meerschen te Wichelen. Openbare verkooping De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelhuis, te Aalst, in de Hoog straat, Sectie A, n° 1712, groot 30 centi aren. In gebruik bij sieur Romain Petit aan Ir. 12 per maand. Gebracht op fr. 1520.00 Derde /ildng Maandag 10 September 1894. Om 4 ure namiddag, ter herberg» In de Vier Winden» bij d'heer Ernest Ladcuze- Perreman, te Aalst,Keizerlijkeplaats. De Notaris DE I»AUVL% te Aalst zal op dijnsdag 11 September 1894, om 3 ure namiddag openbaarlijk verkoopen Circa 5 bedaren Nagras, verdeeld in 28 koopen. op den meersch genaamd de Groote Lelie te Aalst Schaarbeekc, aan den weg leidende naar liet kapelleken ter muren' eigendom van M' Ed. Vander Smissen, te Brussel. OPENBARE VERPACHTING namens het Weldadigheidsbureel,de Burger hospitalen en de Kerkfabriek van Lede, gelegen te Lede, Cher scamp, WichelenImpe,Wanzele Vleckem, Erwetegem, Steenhuize, Weiteren, Schellebelle, Liedekerke, Erpe en Erembodegem. De Notaris Louis MOENS te Lede, zal ten aanzoeke van het Weldadigheids bureel, de Burgerhospitalen en de Kerk fabriek vau Lede, onder voorbehoud van goedkeuring der lioogere overheid, over gaan op Maandag 3 September 1894, om 8 1.2 ure zeer stipt voormiddag, ter herberg De Roos, bij de wed. Henri Van Hauwermeiren, te Lede in het dorp, tot de openbare verpachting der goederen aan gemelde besturen toebehoorende, in te gaan met 25 December aanstaande, voor negen achtereenvolgende jaren, bij uithangende plakbrieven beschreven in zes-en-negenlig lolen. Op zeilden dag zal er overgegaan wor den tot de Verpachting van het Jachtrecht op de bovengemelde goederen, aan genoemde Besturen toebehoorende, voor gemelden termijn van negen jaren. De tegenwoordige pachters dezer goederen die op 28 Augustus 1894 aan hunne verschenen pachtsommen niet voldaan hebben, zullen voor nieuwe pachters noch als borgen niet aangenomen worden. Niemand zal zonder goed gekende borgstelling als pachter" van gemelde goederen worden aanvaard. Voor verdere inlichtingen, zie de plak brieven. JlnarlIjkHcIie vend it ie TE ERPE EN LEDE. De Notaris EEMAN, tc Erpe, zal op Donderdag 6 September 1804, om 2 uren na noen, openbaariijk verkoopen 35 koopen sehoonen Toemaat, wassende op de meencben van Mijnbeeren Pecters- Danneboom, D'llondt en dame weduwe Wilfried De Clippele, te Erpe, Koeibrug en Molenmeerschen en le Lede, Heiberg, (Zwarte Gracht.) Men zal vergaderen te Erpe, in de Koeibrugmcer- schen, nabij het Zevenkoot, aan den meersch van Mijnheer Pecters Danneboom, alwaar dc verkooping zal aanvang nemen. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mil* te stellen goede en gekende borg.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3