TE KOOP. partij LAND Buurtspoorweg Allerhande nieuws. FRUITBOOMEN Vrije St-Jorisschool St-Martensgesticht Institut libre Bericht. St-Lievens Essche. B. SchouppeV ander Taelen ZAAILANDEN 3VE IE TT IB ELS Fruitplantsoenen BOUWMATERIALEN BOOMEN EEN ET TT IS Getrouw aan het voorbeeld zijner Voor ouders, was hij met hart en ziel aan de Katholieke Zaak verkleefd. Ook aarzelde hij geen oogenblik aan den oproep der Bewarende Gezindheid te beantwoorden wanneer deze, in 1866, op het politiek ge bied, zijne medehulp inriep. Op 30 October van 't zelfde jaar tot Gemeenteraadslid uitgeroepen, kweet hij zich van deze bediening met eenen onver poosden iever en tot volle voldoening zij ner lastgevers. De hevige politieke bewegingen vielen nochtans niet in zijnen smaak en stemden geenszins met zijn natuurgestel overeen. Ook zien wij hem reeds op 6 Januari 1876 van zijn maandaat van Gemeenteraadslid afzien. Dit wil nochtans niet zeggen dat hij zich wilde voortaan onttrekken aan den politieken strijd met zijne vrienden aangegaan, om de levensrust te genieten. Maar hij was overtuigd dat er geen gevaar meer was voor zijne partijgenoten hij was innig overtuigd dat de Bewarende Denkwijze in 1876 zijne medehulp mocht missen zonder hinder te doen aan het be stuur der Stadszaken. Onze duurbare vriend bleef echter, doch in min nauwe betrekkingen met het Stadsbestuur verbonden, en reeds, sedert 1868, vinden wij hem als Lid der Bestu rende Commissie der Stadsboekerij en is zijn mandaat altijd vernieuwd geworden. Dit voldeed evenwel aan zijne bedrij vigheid niet, en, 'met eenen geest van christelijke liefde bezield, gaf hij zich aan den wensch door het Bestuur der Gods huizen uitgedrukt en door de Gemeente raad bekrachtigd, om hem als Lid van dit Bestuur te benoemen. Hij werd in bedie ning gesteld in zitting van 4 Januari 1876. De dood alleen heeft hem van ons kun nen scheiden. Elk van ons, en wij voor namelijk zijne medeleden kunnen getui gen van zijne regelmatigheid in het bijwonen der zittingen, zijne wijze raad gevingen, en bijzonderlijk van zijnen weer- galoozen iever in het volbrengen zijner zending als Bestuurder der gestichten van Oude mannen en Jongensweczen. Het was ook M. Do Bièvre die na de ontslaggeving van den Heer Doctor Monfils gelast was met het Bestuur van de brouwerij der Hospiciën. Door lange jaren ondervinding in dit vak, had hij deswege bijzondere kennissen aangeworven. Woonende in de nabijheid der eigen dommen geschikt voor het opbouwen van het nieuw Hospitaal had Al. De Bièvre op zich genomen een bijzonder toezicht op de werken uit te oefenen. Wij die u kennen, vriend Albert, wij weten met welke belangstellingen nauw gezetheid gij u van deze moeilijke taak zoudt gekweten hebben tot gansche vol doening van iedereen. Ontvang, geachte en betreurde Collega, de uitdrukking der erkentenis van alle uwe medeburgers Ontvang degene der rechtzinnige ver kleefdheid van die, die bijzonderlijk het geluk gehad hebben met u indenGemeen- teraad te zetelen, als ook van deze die met u tot hier toe aan het Bestuur der Weldadige Instellingen hebben deel geno men. Gij hebt met hun, hun werken en stre ven gedeeld en ons het voorbeeld van eenen overtuigden kristen gegeven met u ten volle aau de dood te onderwerpen en te bereiden. De Opperste Rechter zal uwe ziel, ver rijkt met deugden met welbehagen ont vangen hebben. Moge uwe beproefde familie in het herdenken van al, uwe zelfsopoffering, in uwe stipte kwijting van uwe familie plichten en van u vurig geloof, moed en sterkte putten tegen de wreede smart die haar beproeft. Tot wederziens, geachte en diepbe- treurde Collega, tot weerziens in het ver blijf waar de ziel van alle aardsche be kommernissen vrij, de Hemelsche wel lusten zal genieten. A88che-A.alBt-Oordegeiii. In zijne zitting van maandag 24 Sep tember heeft onze Stedelijke Raad de volgende beslissingen genomen 1° Van de nationale Maatschappij tot studie der buurtspoorwegen te verzoeken zoohaast mogelijk een ontwerp van buurt spoorweg Assche-AaIsl-Oordegem tor stu die te leggen 2° Van aan de Besturen van Provincie en Staat een deel van 't noodige kapitaal te vragen voor de legging en exploitatie van dezen buurtspoorweg 3° Van een deel der zelfde onkosten te dragen rechtvecrdigliik verdeeld tusschen de andere belanghebbende gemeenten 4° Van aan de nationale Maatschpppij, in geval van niet uitvoering van den buurtspoorweg, het deel in de onkosten terug te betalen door deze Maatschappij verschoten, gelijk het door den Bestuur raad der gezegde Maatschappij zal bepaald worden. Gelijk men ziet, de kwestie van dezen buurtspoorweg is op goeden weg. Het hangt dus van onzen katholieken Stede- lijken Raad niet af, dat deze kwestie zoo spoedig mogelijk opgelost worde. Indien de belanghebbende Gemeenten zich zoo bereidwillig toonen dan de Stad Aalst, dan zal deze buurtspoorweg binnen een goed jaar kunnen voltrokken wezen tot voordeel van allen. Het werk der brooden van den Heiligen Antonius van Padua, is maar sedert twee maauden, in het kloos ter der Arme Klaren ingericht, en menig vuldige gratiën en weldaden ziju er bekomen door de krachtige voorspraak van dien grooten Heiligen. Voor een tweede maal, heeft men Zondag laatst, eene schoono en groote brooddeeling gedaan, aan de leden van 't Genootschap der Christeue Moeders, waarvan het getal der ingeschreveue beloopt tot 900. Eere aan God Almachtig, en dank aan den goeden Heiligen Antonius. De olifant, die eene rol te vervullen heeft in de Reis rond de Wereld, van Verne, die men tegenwoordig in een der Brusselsclie schouwburgen opvoert, heeft zaterdag avond rond half 11. andermaal, eene part gespeeld. Terwijl zijn oppasser, die hem naar den stal bracht, eene her berg binnen ging, kreeg de dithuid ook lust in een glas bier. Hij kwam binnen, doch trapte door een glazen plavei en kwam met de voorpooten in den kelder te recht. Het zware dier is cenigzins gekwetst doch verder ongelukken zijn er niette betreuren. Geheimzinnige zaak te Gent. Over een drietal weken bracht een Hollandsche officier een persoon naar Gent die in het Oost-Indich leger gediend heeft, doofstom en kindsch geworden is en in bezit was van papieren op den naam van Louis- Filip Matthys, geboren te Gent. Hij had 146 gulden op zich. Het is ech ter vastgesteld dat de papieren valsch zijn. De ware Louis-Filip Matthys was in 1889 inderdaad het van zin geweest dienst te nemen in het Oost-Indisch leger, maar was van gedacht veranderd. Hoe zijne papieren nu in de handen van eenen vreemden persoon geraakt zijn, weet hij niet. De aanwerver weet evenmin inlichtin gen te geven. De vreemde is nog in bezit van een bewijsschrift, afgeleverd te Aunay, Pas-de Calais, in Frankrijk, den 20 september 1889, waaruit blijkt dat de drager ervan koolmijnwerker is en woont op den koer Fontaine, 20. Daaruit besluit men dat de onbekende uit de omstreken van Meenen of Roncq moet zijn. De vraag is nu Wie is hijwat moet men er meê doen In de gevangenis kan men hem niet houden naar een gesticht van krankzin nigen kan menkem niet zenden daar men niet weet wie hij is. Ten andere wie zou betalen? In een logementhuis kan hij niet geplaatst worden, ingezien zijnen toe stand. Naar Hoogstraten kan men hem niet zenden, want hij heeft middelen van bestaan. Wie inlichtingen kan geven, wordt ver zocht die aan het parket of de policie te bezorgen. Een duivenlief hebber in nesten. Dezer dagen had te Ilocylaert een prijs- vlucht plaats met reisduiven, uitgeschre ven door de maatschappij La main d'or. Daar do liefhebber X... gansch het sezoeu door schier eiken zondag de eerste prijzen won, had men eindelijk kwaad vermoeden tegen hem opgevat. Zondag dan, werden de duiven twee uren later opgelaten dar bepaald werd, op bevel van den eerevoorzitter dor maat schappij. Deze begaf zich bij eenen der voor naamste der gemeente op het uur, dat de duiven hadden moeten komen, deelde hem de zaak meê en deed hem naar het lokaal loopen met twee duiven, alsof deze reeds van de reis waren weergekeerd. X... was daar onmiddellijk met de derde duif. Hij dacht reeds de 300 fr beet te hebben, wanneer M. Denaeyer hem in het publiek aankondigde, dat de loslating der duiven niet plaats had gehad op het bepaalde uur. De oneerlijke speler werd uit de maat schappij gebauneu en eene klacht werd tegen hem bij de rechterlijke overheid ingediend. HOLLAND. Een drama. Te Venloo is zaterdag een jong meisje op den publieken weg doodgeschoten, waarna de nog onbekende dader ook zichzelven het leven benam. Later meldt men Het treurig geval, dat zaterdag te Venloo plaats had, heeft zich als volgt toegedragen Een gewezen huzaar, die voor eenige weken don dienst verliet, had kennis met de 18-jarige dochter van den koffiehuishouder Fritzen. Naar het gerucht liep, was de liefde van het meisje afgekoeld en had zij thans kennis met eenen anderen jongeling. Zaterdag middag trof de afwezen min naar het meisje op den Singel aan en loste hij op haar verschillende schoten uit een revolver,met het noodlottig gevolg dat zij, in het hoofd getroffen, spoedig den geest gaf daarna schoot de moorde naar zich zelf een kogel door het hoofd, die ook bijna den onmiddelijken dood ten gevolge had. ALLE SOORTEN van en Sieraadplanten. Spaansch hout, kanada en wilgenpooten. Alsook eenen §toomketel, van 10 peerden, metal de toebetioortcn. Zich te wenden tot Leo De Nul, mees- ter-scbrijnwerker, Nieuwbcekstraat, bij den Gentschensteenweg, Aalst. Gesticht bestierd door J. VERLEYSEN alhier op het Eegynhof Nummer 46, derde huis rechts aan den ingang Heropening der klassen Bonder- dag 27 dezer. bestuurd door de EE, broeders der Chris- lehjke Scholen. Opening der I. crgangen, maandag 24 september Schoolgeld fr. 16 's jaars. Studie van den Notaris De Dauw, te Aalst. j VEADITIE van huisraad, winkelgerief, nieuwe elle- goederen, kuipen, botervaten, beerkui- pen, beerstukken, dorschvleugels, koor- den. gleisvverk, enz. te Aalst, Geerards- bergschestraat, nr 48, ten huize bewoond door julvrouw Maiie - an Caeckenbergh, eerst weduwe F. Meert, thans in huwe- lijk met d'heerF. V. Straetmans. Door de notarissen de De Pauw, te Aalst, en De Schaepdryver, te Temsche, op maandag 24 september 1894. om 9 ure voormiddag. Bisschoppelijke Mïddel- bare school. Heropening der klaseen donder dag 27 september. Lager, voorbereidend en middelbaar onderwijs,ingericht volgens bet program ma van den Staat Bereiding tot de exa mens van Landmeter, voor Spoorweg, Posten en Telegraphen. dirigé depuis 1880 par Mesdemoiselles SNEL. Rue de 1' Esplanade, A Alost Réouverture des classes, mardi 25 seplembre. Door verandering van woonst, heb ik de eer UEd., kenbaar te maken, dat ik mijnen koophandel in Haver, llouilleko- len en Hofzadcn kom over te brengen in de Nazarethstraat N° 12, nabij de Hoog straat in liet huis bewoond door Louis Ruyssiuck (Blondine). De Kolen worden niet minder verkocht dan per wagon o( kar. Door de goede hoedanigheid zijner war«-n en de voordeclige prijzen, hoopt hij de gunst van eenieder te verwerven. UEd. dw. dienaar, Carolus VAN DER HAEGEN. GEMEENTE De plaats van hulponderwijzer in de aangeiiOmene jongensschool is open; de personen die dezelve willen bekomen, moeren hunne schriftelijke vraag laten I toekomen aan het plaatselijk bestuur i voor den 1' October 1894, en voorzien zijn van diploma van onderwijzer. Gor.de beloonmg wordt aan deze plaats toegestaan. Van wege het Gemeentebestuur. De Sekretaris A. Roelandt. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aelst. Ein tueclitiger Comptoirist, der Fratt- zoesisch, Deutsch, Enghsch und Hollaen- disch sclireibt, sucht entweder sofortige oder etwas verspaetete stellung oder beschaefiigung in einera Aioster oder Aniwerpe'-er Hopten- oder irgend anderm geschaeltshaus. Naeheres bei der Redaktion unter buehstabeu B.V. Joz. De Loose-Van de Maele, agent in bloem, heelt de eer aan het publiek ken baar te maken, dat hij zijne woonst komt over ie brengen van de Molenstraat naar de Brusselsclie-of Pontstraat, n° 54. Een Biljart (carambole) zoo goed als nieuw, met al de toebehoorten. Adres te nemen ten bureele van Den Detulerbode. De Notaris DE PAUW, te Aelst, zal openbaarlijk verkoopen 1. 10 aren 20 centiaren Land, te Bambruggp, Lindekauter, sectie B, num mer 465a. Gebruiker Antoon Quintyn. 2. 30 aren 80 centiaren Land, te Ressegem, Kapellekauter, sectie A, num mer, 615a en 615a bis Gebruiker Leopold Temmerman en Joseph De Groot. 3. 16 aren 20 centiaren Land, te Ressegem. Langevehf, sectie A, nummer 759a. Gebruiker Joseph de Groot. 4. 35 aren 49 centiaren Land te Letterhautem, Grootberg. Gebruikers Spiiaels en Vetlenburg. 5. 20 aren Land, ie Nieuwerkerken, Vlaslnnd, sectie A, nummer 69. Gebrui ker Frans De Graef. 6. 36 aren 10 centiaren Land, te Aelst-Schaerheke, Molenkauter, sectie C, nummer 1217. Gebruikers Jacobus en Tlieresia D' Horde. 7. 26 aren 80 centiaren Land te Erotidegem, Kruisken, sectie A, nummer 617. Gebruiker J. B Verstuylt. 8. 70 aren 50 centiaren Land. te Erondegem, Hoopcautcr, sectie A, num mer 659. Gebruiker Petrus De Swaer. Boomprijs fr. 200,00 9. ie aren 70 centiaren Land, te Erondegem, Klein-Scheerlmis, sectie A, nummers 431a en 431b. Gebruiker den zelfden. 10. 1 hectare 27 aren 30 centiaren Land te Lede, Overitnpe, sectie D, num mer 1172. Gebruiker Vital Van der Snikt 11. 23 aren Land. te Meire,d' Hoeve, sectie A, nummer 931. Gebruikers D' Herde en Caltebaut. 12. 45 aren 90 centiaren Meersch, te Meiro, Magersiraat, sectie A, nummer 332 en 334. Gebruiker Joseph De Smet. Boomprijs fr. 200,00. 13. 71 aren 40 centiaren Land, te Meire, Neerlioeve, sectie A, nummer 1106. Gebruiker den zeilden. 14. - 18 aren 70 centiaren Land, te Meire, Meireput, seciie B, nummer 857. Gebruiker Charles De Vos. Boomprijs fr.j80.00. 15. l hectare 48 aren Land, te Wa-'rbeke, sectie A, nummer 275. Gebruikers De Bruyn, Van De Velde, Scliollaert en Ronsvn. Boomprijs fr. 300,00. 16. 36 aren 90 centiaren Land, te llekelgem, Kauter, s. ciie D,nummer 251. Gebruikers Callebaul en De Boeck. 17. 30 aren 60 centiaren Land, te He*elgem, Abdy, sectie A, nummer 443a. Cebruiker Constant Bcllemans. Instel Woensdag 3) b 1894 Verblijf td 10 Telkens om 2 ure namiddag ter Esta- minet de vier Wi-.iden, te Aelst Keizer lijke Plaats. Lange Zoutstraat, 3, Aalst. Besten roltabak, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De Bruyn, OPENBARE VERKOOPING van goede to EBDE. De Notaris EEMAN. te Erpc, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen open- baarlijk verknopen EERSTE KOUp. Een perceel land. gelegen Ie Erpe, op den Boschkauter, genaamd Steenberg, geka dastreerd wijk A, nummer 210a groot 0 aren 90 centi aren, palende oost het volgende perceel, zuid den Arme van Erondegem, en de erven T Kint, west den heer Henedictus De Meerleer, en noord den Arme van Erpe. TWEEDE KOOP. Een perceel land gelegen als- voren te Erpc. op den Boschkauter, hekend bij kada ster wijk A,nummer 212a, groot 0 aren 90 centiaren, palende oost den heer üoederlier-De Rybel, zuid den Arme van Erondegepi, west voorgaande perceel, en noord den Arme van Erpc. Gebruikt door den eigenaar BI. Casimir van Irupe, te Erpe. ZITDAGEN Instel, Donderdag li Of,ober ,81U j Verblijf, idem 2b) UfI0Der lw'4- I Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg gehouden door den heer Jan-Baptiste De Groot, te Erpe, Gcnt- fchensteenweg. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van Timmerhout en bouwmaterialen te Erembodegem (Oud Zaagsken). De Notaris DE SADELEER te Erembodegem ver blijvende, zal ten aanzoeke der erfgenamen van wijlen mijnheer Frangoit Moyersoeu, op Rijksdag 9 October 1891, ten 8 uren voormiddag, openbaar ver koopen. A. De Meubels zich bevindc in het stapelhuis van genoemden heer MOYERSOKN, te Erembodegem, (Oud Zaagsken) waaronder voornamelijk; Kassen, tafels, stoelen, eu meer anderen huisraad, 3 cufTres-fort, keukengerieven. aard. koper, tin- en gleiswerk, bcd- stoelen, ressorts, matrassen en slaaploebelioorten, slots en gordijnen, lessenaar, ketels, grasmachien, (tondeuse), sargien voor paarden, eene voorploeg. B. Balken, kepers en ribben, esschen- olmen en eiken planken, dienstig voor timmerlieden; IJzeren hekkens, ijzer voor serren, vensterra- en blinden, deuren, ijzeren kolommen, ijzeren ramen voor serren, eene hoeveelheid tichels. D. Verscheidene koopen hooi en hout. Onder de voorwaarden ter plaaisafte kondigen, houdende tijd van betaling voor de koopen van meer dan 3 franks mits borgstelling. Openbare Verkooping van TE EREMBODEGEM. De Notaris Be Satleleer te Erembodegem verblijvende zal ten aan zoeke van de erfgenamen van wijlen mijnheer Franfois Moyersoen, aan zjjn buitengoed te Erembodegem, Osbroek, openbaarlijk verkoopen Schoone en goede plantsoenen van fruitboomen als, appels,peren, pruimen, krieken, eene groote hoeveelheid sparre- kens. Deze verkooping zal geschieden op Maandag 8 Oktober 1894, om 8 uren 's morgens. Voor breedvoerige beschrijving zie men de plakbrieven. Openbare Verkooping van en meubelaire voorwerpen TE EREMBODEGEM (oud Zaagsken.) De Notaris De Sadeleer, te Erembodegem, zal openbaar verkoopen Op Dijnsdag 9 Oktober 1894, om 8 's morgens De bouwmaterialen en meubelaire voor- weren, zich bevindende in het stapelhuis van wijlen mijnheer Frangois Moyer soen, te Erembodegem, (oud Zaagsken), Geerardsbergschen steenweg, rechtover de stallingen van Mad. Bauwens. Studie van den Notaris Be Sade- leer, te Erembodegem. Openbare Verkooping van gezaagd hout, eene groote hoeveelheid mutsaar den en brandhout, te Haaltert, Erembo degem, Nieuwerkerken (Maal) en Aalst (Zaagsken.) Op Maandag 15 October 4894 om 8 ure 's morgens, ten aanzoeke van M. Frans Muylaert, koopman in hout te Haaltert. MERKWEERDIGE VERKOOPING van TE Erembodegem, Haellerl en omlig gende gemeenten. I)e Notaris De Sadeleer, te Erembodegem, zal overgaan op Donder dag 11 en Vrijdag 12 Oktober 1894, tot eene merkweerdige verkooping van hoo rnen, staande te Erembodegem, Haaltert en omliggende gemeenten. Voor nadere inlichtingen zie men de plakbrieven. Openbare Verkooping van te Erembodegem, (Kleislraal.) De Notaris Be Öutleleer, te Erembodegem verblijvende, zal ten aan zoeke can Cbarles Stiys en kinderen, openbaar verkoopen E ENIG EN KOOP Een Huis met schuur en stal en dep grond, stam de en gpfegen te Erembode gem aan de Kleislra:it, kadastraal bekend s> ctie A nummers 2928b en 2927a samen groot 14 aren 80 centiaren ZITDAGEN Verblijf 18 j 0ct"ber i8M Telkens eenen Donderdag om 1 ure namiddag ter Herberg van Modest De Truyer, nan do kaai te Erembodegem, Dorp. Openbare Verkooping eener gelegen te Nieuwerkerken op het driesveld, achter het kasteel van Regelsbrugge. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal namens wie het behoort met liet houden van eenen enkelen zitdag voor instel en verblijf, openbaarlijk verkoopen Eene partij land gelegen te Nieuwerkerken op het Driesveld, ten kadaster gekend sectie B. nr 229c met eene grootte van 13 aren 20 centiaren; palende oost en zuid den heer Senateur Ch Liénart, west J. B. Tas en noord den voetweg, in gebruik zonder voorwaarde bij Joseph D'Hondt, aau 35 franks 's jaars. Zitdag Maandag t October 1894. Om 3 ure namiddag, ter herberg Het kasteel van Regelsbrugge.bij den lieer Petrus Schoupe, te Aalst, wijk Sint-Job. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. Te huren terstond. 2 schoone en dienstige renteniers Hui zen, te Aalst, Albert Lienartstraat. Deze huizen zijn voorzien van pomp water, zeer goed ei kend volgens oene onlangsche scheikundige ontleding. Zichtbaar alle dagen. Open bare verkooping De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen GEMEENTE IIAALTERT. 1® Eene hofstede aan de Pluimstraat, sectie A nr' 1771 en 1772a groot 27 aren 10 cent". Bewoond door de verkoopster julvrouw Raes. Op te leggon boomprijs fr. 480,00 Ingesteld, fr. 2050,00 2® Eenen boomgaard aan de Pluim straat, sectid A nr 1760, groot 17 aren 10 cent", gebruikt door de verkoopster jufvrouw Raes. Op te leggen boomprijs fr. 400,00 Ingesteld, fr. 700,00 3e En eenen lochting omtrent de Plaats, op het Hofland, groot 12 aren 91 centi., sectie A n' 1749. Gebruikt door Remel Van Gauwenberghe. Op te leggen boomprijs fr. 100,00 Ingesteld, fr. 400,00 Verbluf 2? September* 1894. 0m3uren namiddag In Nederhasselt bij Mr Matthys te Aalst Zoutsiraatpoort.

De Denderbode | 1894 | | pagina 3