KOGELHOEF. DE Goed gesproken. Aan de kiezers van Mijlbeke. Mijlbekenaars Die wensch zal weldra aanboord wor den in de laatsten zittijd der Kamer heeft M. Woeste er den voorstel van ge daan, en M. de Burlet komt te Nijvel te verklaren dat hij hem zal aannemen. De kwestie der lotsverbetering van de werklieden. In zijne laatste zittijd heeft onze Pro vincieraad, de eerste van het land, het minumum van dagloon gestemd voor de aanbestedingen der provinciewerkeu. Vroeger in die aanbestedingen wierd de concurrentie dikwijls, om niet te zeg gen altijd, gedaan op den rug van den arbeider, en gewoonlijk zag men dat de mededinger die 't slechts zijne werklie den betaalde en zoo, het laagste aanbod kon doen, met het uitvoeren van 't werk gelast werd. Hier heeft onze Provincieraad een schoon voorbeeld gegeven, welk den Staat Gemeenten, en zelfs de particulieren wel zullen doen van na te volgen. Ook heeft de Provincieraad daarover de vurigste gelukwenschen ontvangen van vele wcrkmansvereenigingen van geheel het Land. (Toejuichingen). Ziedaar MM., eindigt spreker, op welke wijze uwe gekozenen hun mandaat hebben vervuld. Ziedaar MM. hoe wij in de toekomst zullen te werk gaan, indien de afgeveer digden van 't kanton Aalst en de kiezers ons een nieuw mandaat toevertrouwen. (Algem. toejuichingen.) Het woord werd alsdan verleend aan den heer De Vo«, Burgemeester van Erpe, welke verklaart dat er weinig of niets meer bij te voegen valt, bij de zoo klare en duidelijke uitleggingen door den heer Eeman gegeven. De heer De Vos herinnert dat hij het oudste aftredende lid is daar hij, in 1866, voor de eerste maal gekozen werd met de heeren baron Bethune, vader en de Broc- queville. Twee liberalen zijn dan ook gekozen geworden. De Bestendige Depu tatie was alsdan gansch liberaal en de verdeeling der toelagen gebeurden op de willekeurigste wijze. Alles was voor de liberale steden. Wij, katholieke raadsle den, hadden niets le zeggen, doch allengs- kens zijn wij meerderheid geworden iu de Bestendige Deputatie en de willekeur verdween nu zijn de toelagen tusschen steden en gemeenten verdeeld geworden. Meermaals hebben wij alsdan tegen de liberalen moeten strijden wanneer zii de opcenten op de grondbelasting wilden vermeerderen; eerst vroeg men 1 centiem, dan stelde men 1/2 centiem voor en het duurde verscheidene zittingen, eer die vermeerdering gestemd is geworden. Meermaals zijn er door den Provincie raad wenschen uitgedrukt ten voordeele eener vermindering der grondbelasting, doch men moest achteruitwijken om reden dat tal van lieden dan hun kies recht zouden verloren hebben, doch heden bestaan die reden niet meer en zal men die vermindering kunnen toestaan. De heer De Vos eindigt met te verkla ren, dat indien men hem met een nieuw mandaat vereert, hij de zedelijke en stoffe lijke belangen van werkman, landbouwer en burger zalbehertigen.(Toejuichingen.) M. Limpens Emiel doet voor eerst bemerken dat hij zich in den zelfden toestand niet meer bevindt van vroeger, daar hij de Stad Aelst heeft ver laten en zich te Dendermoude is gaan vestigen. Indien men moest verlangen dat een vertegenwoordiger vau den wer kersstand naar den Provincieraad gezon den worde, dan, zegt spreker, ben ik bereid voor hem plaats te maken. Voor 't overige, gaat de heer Limpei voort, is er tveiuig bij te voegen bij de redevoeringen der vorige sprekers. Wy zijn door de oude katholieke kiezers gekozen geweest om de katholieke belan gen te verdedigen eu altijd hebben wij gezorgd dat de katholieke belangen baar aandeel hadden in de provinciale toela gen. Het minimum van dagloon voor de openbare werken der Provincie is door de katholieken gestemd geworden en aldus is er een einde gebracht geweest aan een 15* Vervolg. Vraag haar vergiffenis, zeg ik n riep Kaspcr andermaal uit, want Nannie is geen vrij'kind. Nannie is geen vondeling. Deze woorden hadden een even plotselinge uitwer king als een bij nacfat uitgebroken brand, waardoor eensklaps de geheele omgeving wordt verlicht. Kreten van verbazing, twijfel en spot klonken door elkander ook de burgemeester twijfelde nog en riep Is zjj geen vondeling Nu, Iwt is mij goed Toen zij ter wereld kwam, was ik elders in dienst ik weel niets van baar, dan hetgeen mijn vader m(j verteld heeft. Gij hebt haar toen terstond opgruomen en ik hoop voor u, dal gij in haar eene prinses hebt groot gebracht. Lach maar Gij hebt niet zoo ver misgeschoten, zegde Kaspcr, terwijl hij van onder zijnen kiel een wollen omslagdoek te voorschijn haalde, zooals de vrouwen over de borst en om de schouders dragen, terwijl deze dan op den rug wordt vastgeknoopt. Tevens hield hij eenen gouden ring in de hoogte, en lid dien in den glans der zon schitteren. waar schandaal, namelijk,'t deze dat de ondernemers tegen elkander den oorlog voerden op den rug. of liever, met 't brood van den werkman. Wat ook uwe beslissing te mijnen opzichte weze, zoo eindigde M. Limpens, ik raad u aan altijd katholieke Provin ciale Raadsleden te kiezen, want moesten de liberalen eu socialisten de meerder heid verkrijgen, alle toelagen zouden weer naar de groote steden vloeien tot groot voordeel van liberalen en socialisten en tot ondergang van de andere dorpen en steden. (Luidruchtig handgeklap.) Altijd zal hij zijne plicht weten te vol brengen en aller belangen voorstaan. M. I*. Mertena herinnert dat het reeds 10 jaren is dat het kiezerskorps hem met zijn vertrouwen heeft vereerd en hoopt dat hij dit vertrouwen is waardig gebleven. Spreker verklaart zich tegen de over- drevene militaire lasten en het verheugt hem te zien dat er een voorstel door M. Woeste en medeleden is neergelegd om de schadeloosstelling verleend aan de ouders onzer militianen op 30 fr. ter maand te brengen. Op die wijze, zullen wij tot een vrijwilligersleger kunnen geraken eu als men geene vrijwilligers genoeg ontmoet, dan zou men nog zijne toevlucht tot de loting kunnen nemen, doch, zegt hij, die loting zou dan alleen mogen gebeuren onder de zonen van rijke lieden. De zonen der werklieden die meest altijd de steun hunner familie zijn, zouden er moeten van vrij blijven. Wat de buurtwegen betreft, is de tus- schenkomst der Provincie van 1/6 op 1/4 gebracht. Ik heb voorgesteld gaat M. Mertens voort, de toelage der provincie te brengen van 100 op 200 duizend franks want, naar wij komen te hooren, zijn zelfs de credieten van 1895 en 96 om zoo te zeggen toegezegd. Voor den landbouw hebben wij alles gedaan wat mogelijk was te doen. De toe lagen voor 't afgemaakt vee enz. ziju ver meerderd geworden. Miuister De Bruyn, drong aan op de gedwongene veeverzeke ring, doch dat zou niet aangenomen wor den, want de Vlaming is tegen allen dwang. Wat meer is in de Provincie Luik heeft men er eene proef meê gemaakt men moest tot een frank en half betalen per kop en op 't einde des jaars was er een tekort van 60 duizend franks. De heer Mertens verklaert zich voor de afschaffing van het recht op 't planten van tabak. De lasten die op den eigendom drukken moeten ook verminderd worden. De gronden zijn in waarde gedaald onlangs werd een meersch verkocht tegen eenen prijs beneden de kadastrale waarde. De grondeigendom brengt jaarlijk aan den Staat in belastingen, mutatie- en erfenisrechten meer dan 70 millioeu op, terwijl de mobilaire waarde, de actiën, obligatiën en andere geldwaarden onbe last blijven. De geldwaarden die ten grooteren deele in handen van dejood- sche bankiers zijn, dienen belast te wor den. Wanneer ik de afschaffing van zekere belastingen eisch, antwoordt men mij goed, wij hebben geld noodig en waarmee zult gij ze vervangen Nu, ik antwoord Waarom zou men den genever die niemaud noodig heeft niet kunnen belasten Ik wil niet zeggen, zoo spreekt de redenaar, dat men geen druppel meer drinken mag, maar wat zou een half centje nu toch kunnen maken door iemand die nu soms eens centje pakt De gepatenteerde gene- verheereu zouden er alleen kunnen over klagen.. De redenaar denkt het hoogst noodza kelijk dat zekere landbouw produkten beschermd worden. Onze hop zou dienen beschermd te worden. Duitschland voert hier zijne hop vrij in, terwijl de onze by den invoer in dit land aan inkomrechteu onderworpen is. Hedendaags worden er iu ons land een millioen eiers iugevoerd eu eene belasting van 2 centiemen 't stuk zou twee millioen jaarlijks opbrengen. Die twee millioen zijn niet te verstouten. Spreker eindigt met te verklaren, dat indien men hem met een nieuw mandaat vereerd, het wellicht het laatste wezen zal dat hij zal kunnen aannemen daar Zie eens hier riep hg uit. Dit is een trouwring, die behoort aan de vreemde vrouw, NanDie'8 moeder, Zij was dus eene getrouwde vrouw, en Nannie is bijgevolg geen vondeling. Spoedig had ,den burgemeester den ring gegrepen en bezichtigd, terwijl Nannie, ten hoogste verbaasd, eveneens de hand er naar uitstrekte, om het eerste terken en aandenken eener onbekende moeder le zien en welkom te heeten. Hel is wezenlijk een trouwring, zegde de burge meester. Aan de binnenzijde staat een jaartal en vier beginletters. Doch dit bewijst nog niets. De vreemde vrouw kan dien ring wel bij zich gehad hebben, doch wie weet. of hij haar toebehoort. Aan de hand had zjj bom niet. dat «veel ik zeker mijn vader heeft mij altijd gezegd dat geeu enkel kentceken aan haar was te vinden. En toch bew ijst de ring alles, riep Kaspcr wéér, terw-jjl Nannie den ring uit de hand des burgemeesters trok en onder het storten van tranen aan de lippen drukte. Een inwendige stem zegde haar, dat het geene vergissing was dat zij inderdaad een kleinood in de hand hield, dat eens door hare dierbare moeder was gedragen. Geheel opgetogen hoorde zjj nauwelijks, dat Kasper rhaalde, dat de doek bet eenige klcedingsluk was, hetwelk bij van de vrouw had behouden dat zjjne vrouw zaiigcr het genomen en bewaard had, niet om het te gebruiken, maar om bet voor haar kind, als de eenige gedachtenis te bewaren. In den loop des tjjds was de doek, omdat men voor het meisje hare af- i zijne bezigheden en ook zijne jaren het hem niet meer zullen toelaten. V«or het overige zal hij de belangen zijner lastge vers met iever en moed blijven beherti gen. (Toejuichingen). M. Blancquaert acht het nut teloos te herhalen wat vorige sprekers zoo klaar hebben uitgelegd, Hij dankt de kiezers voor 't vertrouwen dat zij reeds zoovele jaren in hem hebben gesteld. Het zal, gaat spreker voort, de laatste maal zijn dat ik een mandaat zal kunnen aan- veerden daar ik reeds de ouderdom van 70 jaren heb bereikt en men zal mij dan door een jongeren man moeten vervan gen. Ik sluit mij ten volle aan by gansch 't programma door mijne Collegas daar zoo even ontwikkeld altijd zal ik de Godsdienst, onze Moedertaal en onze stof felijke belangen blijven voorstaan. Woo- nende te midden der landbouwers en arbeiders, ken ik hunne noodwendighe den, en daarom, ik verklaar het, zal ik alle maatregelen stemmen die aan de landbouwers en den arbeidersstand zul len voordeclig wezen. (Luidruchtige toe- juichingen). .11. Itaron Felix Belhune dankt het kiezerskorps voor het vertrou wen waarmeê het bem tot hiertoe heeft vereerd. Het programma door mijne Col legas ontwikkeld, verklaart spreker, treed ik in alle zijne punten bij. Indien men mocht verlangen dat een werkman naar den Provincieraad gezonden worde, ver klaar ik mij bereid van alle candidatuur af te zien. Voor 't overige, eindigt de redenaar, zal ik onze zedelijke en stoffelijke belan gen uit mijne gansche krachten blijven behertigen (Toejuichingen). De heer Baron Leo Bethune, Voorzitter, vraagt of niemand begeert het woord te nemen en daar zich niemand aanbiedt, geeft hij uitleggingen over de wijze van aanduiding der definitieve can didates Vooraleer tot de stemming over te gaan, sprak de beer Baron Leo Bethune nog eenige woorden, door de welke hij aan alle ware catholieken doet opmerken dat in tegenwoordigheid van den scheur- makenden strijd die tegen de catholicke eenheid gevoerd wordthet eene dringende pliiht is voor ons allen op 14 en 28 Oc tober aanstaande als een man te kiezen voor de aftredende heeren Senateurs, Volksvertegenwoordigers en Provinciale Raadsleden. (Donderende toejuichingen). Alsdan werd er overgegaan tot de stem ming welke den volgenden uitslag ople verde Tegenwoordig 182 Afgeveerdigden. MM. Bethune Felix (Baron) 180 stem. Blancquaert Alexander 181 De Vos Germaan 178 Eeman Rudolf 181 Limpens Emiel 181 Mertens Pieter 179 Deze uitslag werd door den heer Voor zitter afgekondigd en de bovenstaande Heeren uitgeroepen als definitieve Candi- daten voor de Provinciale Kiezing van 28 October aanstaande. M. de Burlet, hoofd van het tegenwoor dig ministerie, heeft in eene prachtige redevoering te Nijvel, twee verklaringen afgelegd, the heel bet land door verheu gend zulien ontvangen worden. 1° Dat men voornemens is de maande- lijkscho vergoeding aan de ouders der milicianen toegekend, van 10 op 30 fr. te brengen. 2 Het achtbaar kabinetshoofd beves tigde verder dat het land meer en meer den weg naar het vrijwilligersleger inslaat, eu voegde er overtuigend bij daarin ligt de ware oplossing van het militaire vraagpunt. 3° Soms hooren wij bedreigingen van omwenteling. Dat is kinderachtig, zegt de Minister. Weihoe, het algemeen stem recht zou gesproken hebben, en men zou durven opstaan tegen zijne beslissingen Het land zou zijne stem hebben doen komst allijil verborgen hal gehouden, en door den dood van Kasper's vrouw, geheel vergeten, onder in eene lade blijven liggen, waar de meer kostbare fami liestukken bewaard werden. De vlucht van Nannie, en de vraag naar hare ouders, hadden hem aan het stuk wéér herinnerd. Heden, na de begrafenis van den Kogelbocr, had hgcrwcér aan gedacht, en hij wilde Nannie, als zij terugkeerde, den doek ter hand stellen, waarom hij dien uiorgend de schuif had doorzocht. De oude, nog in goeden staat zijnde doek, had hij nu voor het eerst goed onderzocht eu tot zijne niet geringe verbazing bemerkt, dat do doek, als hjj werd aange raakt, eigenaardig rammelde. Bij nader onderzoek bleek hem, dat hel gerammel voortkwam uit het dik ineen genaaide gedeelte, dat tegen den hals wordt ge dragen, en dat daarin een papier verborgen was. Spoedig had hij den draad losgesneden, eu vond h(j daarin een dun pakje, dat do trouwring cn nog een papier, dat een brief scheen te zijn, hevatte. Deze muis zal dus wel een staartje hebben, burgemeester, ver volgde hijNannie is geen onecht kind en wat op het papier geschreven staat zal wellicht verkondigen, wie hare ouders geweest zijn. Dat kan wel zijn, zegde de burgemeester, het papier van alle kanten beziende. Doch ik kan het niet lezen, want het is geen Duitsch er slaat een zegel op, even als op eene wettige verklaring. Daar komt dc geestelijke juist uil de kerk bij zal het wel kunnen lezen en vertalen. De pastoor, die inmiddels in de sacristij zijn dienst- gewaad had afgelegd, naderde, en boorde met klim- hooren, en men zou tegen dc nationale vertegenwoordiging de hand durven op heffen Weet wel, dat wij krachtda digheid genoeg bezitten om hierop te antwoorden Wij zijn hier door dea wil des volks, en wij zullen hier slechts weg gaan, voor de macht der bajonnet- ten. n Laat ze komen, laat ons maar doen, eu stel u overigens volkomen ge rust. Zulke sckoone en manhaftige taal iu den mond van eenen Minister, verdient de toejuiching van gansch het land Bezoek, van Priester Daens bij een onzer brave katholieke kiezers van Mijl beke. Br. Daens. Dag Mistes, is de vent thuis. De Mistes. Neen, M. Daens, hij is op zijn veld bezig met patatten uit te doen. P. Daens. Is het verre van hier, ik zou hem willen spreken over de kiczing. De Mistes. Ja, hij is bezig iu het Kloosterveld. Pr. Daens. Waarlijk, dat is te ver uit mijnen weg, gij moet weten, Mistes, ik ben op ronde voor mijne kiezing. De Mistes. Voor uwe kiezing, Mijn heer. Pr. Daens. Ja, zeker voor mijne kiezing. De Mistes. Wel, wel, wel, gaat gij u toch op rang zetten tegen ons goede katholieken. Pr. Daens. - Ik ben ik toch ook eenen goeden katholiek, ik draag het priesters kleed. De 3Iisies. Dat wil ik gelooven, maar gij, als priester, zoudt moeten meer verstand hebben om nu met dezen woeli- gen tiid geen twist en tweedracht onder dc katholieken te brengen. Pr. Daens. Ja maar zij hebben van ons niet gewild. De Mistes. Hoe van u niet gewild. Pr. Daens. Wel ja, was het hunne plicht niet ons ook te vragen De Mistes. Dat is mogelijk M.maar dan zouden zij het wel aan iedereen moe ten vragen hebben. Pr. Daens. En waarom dat, Mistes De Mistes. Wel gij zijt gij tochmaar een priester gelijk 'nen anderen en dan zou meu het ook moeten vragen hebbeu aan M. Ponnet die, sedert laug, aau het hoofd staat van deu Werkmanskring en veel meer verdiensten heeft als gij Pr. Daens. Ik wer gewaar dat gij voor mij niet genegen zijt, ik zou veel liever met uwën man daarover klappen. De Mistes. Mijn man zal doen zoo als ik u zeg, want wij verstaan malkanderen beter; gij M., gij wilt te haastig zijn om presentant te worden, begint eerst met eenige jaren preuven te geven en u best te doen, en als gij dan nog geen pastoor genoemd zijt, dan zoudt gij mogeu begin nen te denken om preseutaut te wordeu. Pr. Daens. Alla tot later, ik zal nog eens terug komen als deu man thuis is eu ik hoop dat gij dan toch beter ge dachten zult gekomen zijn. De Mistes.Dit zal niet waar zijn, M., want mijn man en ik hebben het reeds alzoo besloten wij zijn voor de eendracht en hij zal kiezen voor de lijst van onzen ouden Burgemeester, die Aalst geheel doen herleven heeft en die bijzonderlyk ons Mijlbeke geheel met kasseiwegen doen leggen heeft, onze wijken heeft ver zien van lanternen en toch al wat de Mijlbekeuaars gevraagd hebben is ons toegestaan en zal ous nog toegestaan worden. Pr. Daens. Ja, maar nu dat gij toch alles hebt, riskeert gij er niet meer aan en toch is het de gemeenteraad die dit al gedaan heeft. De Mistes. Het is toch gelijk, de burgemeester is aan 't hoofd van den ge meenteraad en wij vergeten dit nog niet, als ik mag eenen goeden raad geven aan de brave menschen van Mijlbeke, Mijn heer Daens, dan zullen zij allen kiezen voor de oude katholieken; het is onze plicht. Pr. Daens. Zoo dat er niets aau te doen is. mende verbazing wit er gebeurd was, en welk een ommekeer in het lot van het tot heden miskende meisje zou plaats grijpen. liet is fransch, zegde hij, na het papier nader te hebben bezien, en inderdaad een naar den vorm, door de congregatie St. Sulpice in Algerié opgestelde trouwakte, van het wettig voltrokken huwelijk, tus schen MejufTer Rose Blanchard en baron Jules de Stei- nerling auf Slein, sergeant-majoor hij het derde kei. zerlijke fransche regiment voetvolk in Afrika. Welk een zonderling voorval zegde de geestelijke. Ik her inner mij wel, in het doopregister van mijn voorgan ger de inschrijving gelezen tc hebben, van het doch tertje eener onbekende vrouw, die niet meer kon spreken doch door bet maken van een kruis bewees katholiek le zijn. En zie, vervolgde hij, onderaan staat eene verklaring van den regiments-koiumandant, dat Monsieur Jules de Steinerling auf Stein in een gevecht met de Arabieren is gesneuveld en dat diens weduwe zich naar Duitscbland wilde begeven om daar de bloedverwanten van baren man op te zoeken. Eene eerbiedige stilte heerschte onder de menigte. In de licht bewogen gemoederen was de spottende stemming langzamerhand in verwondering overgegaan; vele aanwezigen stortten tranen, en de burgemeester bad, toen de geestelijke sprak, den hoed afgezet, om dat het hem voorkwam, alsof hij in de kerk was. Pekdraad Kasper kon zijne ontroering wel het minst verbergen, llij weende. Hij en zijne goede oude waren het toch geweest, die het meisje opgenomen en opge voed hadden hunne liefde voor het arme meisje De Mistes. Neen, M. Daens, ons gedacht blijft vast en wij zijn verzekerd gelijk ik daar straks gezegd heb dat Mijl- eke, gelijk een man, het hekken aan den ouden stijl zal hangen. Pr. Daens. Alla den goeden dag..., (stil), 't Is hier maar loensch... De Mistes. Dag M. Daens. Priester Daens is op den bedel der stemmen van de liberalen eu radikalen, dagelijks ziet men hem met die mannen in betrek aan ons dus, ware katholieke kiezers, te stemmeu als een man voor de Katholieke kandidaten MM. Ch. Liénart, Van Vreckhem, als Senateurs, MM. De Saedeleer, Diericx, Van Wam- beke en Woeste als Volksvertegenwoordi- gers. Mijlbekenaars. Wij verzekeren u dat onze Geestelijk- heid de handelwijze van Priester Daens afkeurt, want moest hij gekozen zijn de schoone eendracht, die er sedert 1866 tot i heden bestaan heeft in de stad en gemeen ten van ons kanton, zal verdwenen zijn.De liberalen alleen zullen van die verdeeld heid genieten en dan adieu, adieu, met de schoone voordeelen die Mijlbeek tot he den altijd genoten heeft. Bemiude kiezers overweegt wel uwe stemming en al wie nog een weinig katho liek bloed in zijne aders voelt vloeien, zal vau geene verdeeldheid willeu en het hek aan den oudeu stijl hangen tot welvaart van ouze geliefde katholieke Stad Aalst. Mijlbekenaars 1 M. Baron Leo Bethune, de volksvriend van Mijlbeke, heeft zondag nog eene schoone redevoering uitgesproken op de vergadering der Afgeveerdigden van het kanton Aalst. Hij zegde dat in tegen woordigheid van den ongelukkigen strijd f die men tegen de katholieke partij voert, i het eene eerste eu grootste plicht is dat de katholieken allen, als een manvoor de oude kandidaten kiezen. Wij hopen dat zijnen broederlijken raad zal gevolgd worden. Wie dus voor de eendracht is onder de katholieken, kieze met 14 October voor de heeren Liénart, Van Vreckhem, De Sadeleer, Diericx, Van Wambeke en Woeste. Een oprechte Mijlbekenaar. Logenstrnlllng. Pie Douche, alias Napoleon van Chipka, de man met zijnen gesuikerden mond, die, zoo hij be weert, nog nooit iemand gelasterd en be- leedigd heeft, slingert ons, om ons te lo- gastraffen, tal vangemeene beleedigingen naar het hoofd. Waarom?... Omdat wij hebben meêge- deeld dat Douche eene samen komst heeft gehad met het opperhoofd der Gentsche socialisten in 't lokaal van Klokke Roeland te Ninove. Wij zullen enkel antwoorden 1* Onze confrater De Stad Ninove die ter plaats verblijft, spreekt ook over die samenkomst eu voegt er bij dat er daar nog twee liberalen en twee katho lieken tegenwoordig waren. 2° Dat onze correspondent van Ninove ons omtrent de echtheid zijner inlichtin gen verzekert. Loochenen is 't gemakkelijkste als men in nesten zit. JOfVrf Donchc loochent wel dat hy ge zegd heeft op de meeting te Lede u God is de eerste socialist geweest en talrijke getuigen bevestigen dat hij het gezegd neeft. Indien de socialisten alleen in 't strijd perk treden, 't is dat men te Ninove niet t accoord is geraakt. Daneorgelerij. Wij verne men uit goede bron dat eenige danszaal bazen, eenen oproep tot hunne confrater» gaan richten, ten einde eene beslissing te nemen aangaande hunne houding inde aanst. kiezing. De vergadering zou plaats hebben in eene groote danszaalen ao^ud Dacus zou werd du schitterend beloond, en zijn wensch om hei terecht te zetten, die zijn lieveling verdriet haddel aangedaan en zoo brutaal hadden behandeld, was ver vuld, en dat nog op eene betere wijze, dan bij ooit bad durven of kunnen denken. Ieder had zooveel met zichzelf te doen, dat dl hoofdpersoon der gansche gebeurtenis voor een oogen- blik uit het oog was verloren. De pastoor merkte het eerst op, dat zij afwezig was, Kaspcr raadde terstond, waar zij zich zou bevinden. Zwijgend, en met dl mouwen zijne tranen droogend, naderde hij de dear van het kerkhof... in de nabijheid van het been derhuis knielde Nannie voor den rozenstruik op hit gras. Haar hart had haar derwaarls gedreven, om de arm moeder in hel graf te vertellen, dat nu alle verden king had opgehouden, en om haar nu eerst de zaligt, eeuwige rust toe te wenschen. Pekdraad bleef op den dorpel staan. Vele nieuws gierigen stonden achter hem, doch niemand stoordt de biddende. Nu was er een gewichtig werk te verrichten, name lijk zoo spoedig mogelijk aan ieder le vertellen, dil Nannie van de Kogelhoef hare ouders gevonden had, boewei alle twee reeds overleden waren dat zjj etw baronnesse was, en dat dc onde baron Steinerling Hf Stein, dieu ieder kiod uit den omtrek kende, hui grootvader was. Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1894 | | pagina 2