Uitslag der kiezing. Te Aalst. Allerhande nieuws. Wij zullen het maar rond uit bekennen en zeggen dat de uitslag der kiezing voor de Kamer, in ons Arrondissement aan onze verwachting niet heeft beantwoord. Nooit hebben wij kunnen veronder stellen dat ze zoo talrijk waren, zij, die zich door de dwaze en onhoudbare belof ten der scheurmakers hebben laten ver leiden.- Ja, velen hebben zich laten verleiden en hunne partij verloochend, doch wij hopen dat zij de oogen zullen openen en tot betere gedachten terugkeeren. Ook raden wij allen aan, niemand onzer vrienden te beschuldigen van voor de scheurmakers te hebben gestemd, want die beschuldiging kan ongegrond zijn. Men vertrouwt: dus de verspreide geruch ten niet, want zij worden door de scheur makers en hunne aanhangers zeiven in de wereld gezonden. Iets wat voorzeker vele zal bijdragen om aan allen de oogen te doen openen, 't is dat de liberalen, radikalen en zelfs talrijke socialisten voor de scheurmakers, als echte bezetenen, dag en nacht werkten en als een man voor hen hebben gestemd. Ja, zij, liberalen, die dagelijks van 't ongediert der papen zingen, henben voor eenen paap gestemd.... Ja, zij, die God verloochenen en de priesters dagelijks als kwakzalvers, als bedriegers uitschelden, hebben nu voor één priester gestemd. Waarom Omdat die priester bijzonderlijk den lieer Woeste bestrijdt, welken de liberalen, geuzen, religiehaters en godverlooche naars als den wannsten, den keldkaftig- sten verdediger der religie en van de priesters aanschouwen. Ziedaar waarom de liberalen als brul lende duivels tegen onze Kandidaten hebben gewerkt en als een man voor de scheurmakers gestemd. Le JBien Public, de tolk van het Bisdom van Gent, noemt 't gene hier in het Arrondissement Aalst komt te ge beuren Eene schandige samenzwering tusschen verdwaalde of bedrogene katholieken en de hevigste gods- verloochenaars, religiehaters en papenvreters. Wij hopen dat dit schandige tooneel nimmer zal worden opgevoerd in het zoo katholieke Arrondissement Aalst. Naar wij van hier en daar hooren, zal onze hoop niet ijdel wezen zij zal zich ver wezenlijken, want de rouwhebbenden worden talrijk geteld. Ja, velen beklagen betzicli nu beden en zeggen Hadden wij het geweten,.... hadden wij er goed op nagedacht..... maar 't is toch nog niet te laat en wij kunnen alles herstellen Ja. alles kan nog hersteld worden en 't zal hersteld worden daar hebben wij de overtuiging van nu men kan de men- schen wel eens verleiden, tweemaal ware te veel, want zelfs de ezel stoot nooit twee maal tegen den zelfden steen. En nu 'ten slotte een woord van dank zegging aan allen welke aan 't ware katholiek vaandel zijn getrouw gebleven en de ware belangen van Godsdienst en Vaderland hebben begrepen. Wat de algemeenc uitslag in 't Land betreft, hij is wat altijd werd voorzegd de verplettering der oude liberale partij overal, en vooral in de Vlaamsche stre ken, eo de zegepraal in het Walenland van't socialismus. Wij zullen er niets meer bijvoegen dan eenvoudig dees Die kiezer sprak waar heid, ontegensprekelijke waarheid 't Is waarlijk aardig zekere lieden te hooren redeneren Als paster Daens ge kozen is, zeggen zij, dan zal eene maand ten laatste daarna, alles, geld en goede ren verdeeld worden. Men kan hierdoor oordeelen hoe zekere lieden de dwaze beloften die gedaan werden, begrijpen. Eenewuorheid. Een kie zer van den buiten zegde ons maandag lest 't volgende Ik heb mij door schoone beloften laten verleiden en ik heb voorde volksfoppers gestemd. Maar nu begrijp ik dat ik dwaas genoeg ben geweest aan hunne beloften geloof te hechten. Moesten de volksfoppers gekozen zijn, hoe zouden zij het aan boord leggen om de daghuren der werklieden in't algemeen te doen vermeerderen, om nijverheid en handel naar ieders goesting te doen gaan, om de pachten te doen afslaan en meer andere zaken te verwezenlijken die door hen beloofd werden. Als men dat wel overlegt., dan vraagt men zich at Hoe zouden vier mannen nu tockdat alles kunnen tot stand bren gen?... Neen, neen, zij alleen kunnende wet niet geven en nu begrijp ik dat ik mij heb laten bedodden.... Gelukkig dat ze niet gekozen zijn. want binnen een jaar zou men bun de rekening hunner belofte gevraagd hebben en niets zou verkregen zijn geweestnijverheid, handel en land bouw zouden niet. beter gaan, de pachten niet verminderd of afgeslagen,de daghuren der werklieden niet vermeerderd zijn en ze zouden zich in 't openbaar niet mogen verioonen want ze zouden gesteenigd wordi-u door de menschen die aan hunne beloften geloof hebben gehecht en zich bed«ogen vinden. j ^lanmlHg nnmi<l<la^r toen de t uitslag der kiczingen door bet Hoofdbu- 1 reel was uitgeroepen, verzamelde zich omtrent de woning van Mijnheer Petrus op Chipka, een vijftigtal personen meest al straatloopers en jongelingen van 15 tot 18 jaren. Naar men ons uit goede bron verzekert, waren die personen aldaar gelokt met het inzicht eene manifestatie in te richten. Het was immers voorzegd geweest. Gedurig zag men eenige betaalde man nen zich in den troep bewegen, aanmoe digende om te zingen Leve paster Donche enz. Toen dit zoo een halve uur geduurd had,werd een der vensters geopend, (spij tig dat er geen balcon aan 't huis is) iemand klimt op den vonsterdorpel en houdt eene toespraak tot de menigte De redenaar zegde dat zij nu wel ge klopt waren,doch dat het er niets aan gaf, en van morgen af, riep hij uit, gaan wij opnieuw ten strijde voor de rechten voor 't volk. Het meervoudig stemrecht is on- rechtveerdig allen mogen wij maar eene stem hebben, de rijke menschen mogen geen 2 of 3 hebben, neen, dat mag niet zijn. enz. enz. De tijd der rijke menschen is uit, allen moeten wij gelijk zijn I Spreken de socialisten anders Eindelijk bedankte spreker de liberale en geusche Aalstenaars voor de zoo talrijke stemmen die zij hun gegeven hadden. Alsdan was het de beurt van jo^ud Daens om van op den vensterdorpel tot het volk te sprenen. Wat hij zoo al heeft uitgekraamd, kon men zeer moeilijk hoo ren. Hij zegde onder anderen dat de volksfopperij zal voortstrijden en met de aanst. gemeentekieziugen optreden dat het Stadhuis moet gezuiverd worden, enz., enz. Wie dat er durft van zuiveren spreken Na den jojed verschenen er nog twee redenaars op den vensterdorpel, die in den zelfden zin spraken. Men zegt ons dat het waarlijk leutig was, die vier kwakzalvers zoo uen eene na den anderen te zien te voorschijn ko men, gebaren makende en hunne armen slagende gelijk molenwieken. Na eiken volzin bijna werden dc spre kers onderbroken door de geroepen van Leve paster Donche en men klapte in de handen. Voegen wij er bij dat bet signaal gegeven werd door gehuurde klakkers M. Van Bunnen was niet tegenwoordig en hij was op 't oogenblik zijne buis aan 't slijpen op 't strand te Knocke. Rond half vijf ging op eens de deur van Chipka open en er verschenen vier kartels met het facsimile van den stembrief 't waren dezen waarmee men daags te voren aan de Kiesburcelen bad gestaan. Men vormde eene bende en trok al zin gende verder de Stad in. Voor onze wo ning, in de Korte Zoutstraat, hield de bende stil, huilende van Leve Paster Donche en hij mag er wezen. De kartels werden omhoog gelieven en men schreeuwde luidkeels Ahou Ahou Wij klagen er niet over 't is immers voor ons eene eer van door de huurlingen van Chipka geahoüwd te worden. Een priester die zich bij ons bevond werd beleedigd de manifestanten voor J9}Bd Daens riepen hem smeerlap toe. Daarmee verwijderde de bende zich, trok naar de Zonnestraat en wierp ven sterruiten in bij de lieer Leo Van den Hende en Bosteels-De Smeth. Na deze schelmerij gepleegd te hebben, richte de bende zich naar de Keizerlijke Plaats en verbrijzelde vensterruiten bij den heer Albert De Wolf en bij de Eerw. Broeders der Christelijke scholen. De Politie die verwittigd was geworden verscheen twee jongelingen beschuldigd van de ruiten te hebben ingeworpen wer den aangehouden en een derde kon ont snappen. De manifestanten zijn uit eengedreven geworden en de karteldragers trokken terug naar Chipka. Verder werd er niets meer van gehoord. De liberale Jndépendance Beige noemt jajed Daens eenen kristenen socialist. Aalst. Zoiidngschool van St. Martinus. Maandag aanst. 22 October zal er in 't lokaal van den Katholieken Werkmanskring een LUISTERRIJK AVONDFEEST gegeven worden door de heeren Meesters. Het programma belooft eenen hoogst aangenamen en vermakelijken Avond stond. En inderdaad, het kondigt ons aan 1. een openiugstuk met groot orkest; 2. een drama Slachtoffers van den oorlog en 3. De Schoutcveger, lustspel in 3 be drijven, door doktoor Isidoor Bauwcns, schrijver van Iicein van Aalst. Voorbericht Baudewijn dc dikke, heer van Aalst, werd als graaf uitgeroe pen in 1081. Gedurende zijne regeering werd het klooster van Afflignem gesticht. Iu 1085 vergezelde hij Robrecht den Freis naar het Heilig Land. Bij zijne terug komst in 1086, onderteekende hij de brieven, waardoor Henderick, Braband- scbe Graaf, het klooster van Afflighem met eigendommen begiftigde. Hij ver klaarde den oorlog aan Amelrik, voogd van Ninove en Constabel van Vlaanderen. In 1096 toog hij als kruisvaarder met zijnen broeder Ghyselbrecht naar Pale stina en stierf den heldendood, in Mei 1097, voor de muren van Nicca. Het stuk speelt te Aalst, in het kasteel des graven, ten jare 1086, daags na Bau- dewijn's terugkomst uit Pelestina. Prijzen der Plaatsen Voorbehou- dene 2fr. Eerste plaats 1 fr. Tweede plaats 0,50 Derde plaats 0,25. Opening der Zaal ten 4 1/2 ure. Gor dijn om 5 uren stipt. Wereldtentoonstelling van Ant werpen. Wijk Oud-Antwerpen. Zondag 21 October ten 2, 3 en 4 uren, laatste Uittocht van den Stoet der plech tige Intrede van Keizer Kabel te Antwerpen in 1520. In het hotel van baron de Woel- mont, Spastraat, te Brussel, hebben stoutmoedige dieven eene groote partij zilverwerk gestolen,waarop het geslachts wapen gegraveerd is met de zinspreuk constance et vaincre. De weerde bedraagt 12.000 fr. De dieven waren langs een nevenstaande onbewoond huis binnenge komen. Op den Brugschcp steenweg te Gent, gebeurde een zonderling ongeval. Een meisje kwam uit den kelder met eene flesch waarin poeier was. Zij liet de flesch vallen op liet oogenblik aat juist haar schoonbroeder, die in de nabijheid stond, zijne pijp ontstak en het stekske wegwierp De poeier, die door het breken van de flesch, op den grond gestrooid lag, vatte vuur en stak de kleeren van liet meisje in brand, dat zwaar gewond, naar het gasthuis worden gebracht, Teleurgesteld. Een der hoofd mannen van de Gentsche socialisten, had aan een paar kostgangers van het Oud- Mannenhuis laten weten dat hij vrijdag middag in eene herberg van de Godshui- zenlaan het woord zou voeren om de voordeelen te doen kennen die er voor hen zouden bestaan, indien zij wilden stemmen. De roode leider verzocht de twee kost gangers, zulks aan hunne kameraden mee te deelen. Hij zou hun ook leeren stem men. Vrijdag middag zat do socialist dan ook iu de herberg te wachten naar zijne aan hoorders die, naar hij meende in groot ge tal zouden komen toestroomen. De man had zich echter deerlijk misre kend, want de oudjes waren zou weinig nieuwsgierig naar het socialisch woord, dat zij alleu voorbijtrokken. Of ze gelijk hadden Een nieuw huwelijksformuul. In een dorp, waar een nieuwe burgemeester benoemd was, moest deze voor de eerste maal de buwelijksformaliteiten vervullen. De bruidegom was een zijner geburen. Nadat hij de wetsartikelen had voorgele zen en het tijd was om de woorden uit te spreken n In naam der wet verklaar ik u in het huwelijk vereenigd, zegde hij met het vriendelijkste gezicht van de we reld, en half schertsend Welnu, vriend, 't is in orde. Ga nu maar huis. De sekretaris deed hem opmerken dat dit niet voldoende was, en hij de voorge schreven woorden moest uitspreken. Dc burgemeester, een vroolijke snaak, poogde zich serieus te houden en begon In naam der wet... Kom, loopt allen naar den weerlicht 1 Ongeval aan den postboot. Men meldt uit Oostende Zaterdag morgend, toen de postboot La Flandre te Oostende aankwam, had er een ongeval plaats, dat gelukkig nog al goed is afgeloopen. Ter oorzake van den mist liep do boot buiten de geul en kwam op het staketsel terecht. Er werd, zoo aan de boot als aan den pier schade aangericht, doch er zijn geene persoonlijke ongelukken. Ongeluk of aanranding. Zondag avond met den laatsten trein, die van Dendermonde naar Antwerpen stoomde, is de genaamde Petnis Stollaert, oud 38 jaar, ongehuwd, knecht bij Frans Rombaut, voerman op de Valk, te Belcele tusschen dc twee Bokstraten overreden. Men beeft het lijk naar het Armhuis van Belcele gedragen. Maandag morgend vond men nog eenen afgereden voet van het slachtoffer. Volgens sommigen zou Stollaert moeten mishandeld zijn en op do baan van den ijzerenweg neergeld, om aan een onge luk te doen gelooven. Anderen beweren dat hier niets anders dan een ongeluk plaats heeft gehad. Krachtens een aanhoudingsmandaat afgeleverd door M. Dujardin, onderzoeks rechter te Kortrijk, heeft dc gendarmerie van Moeskroen, vrijdag morgend den ge- naamden Jules D..., 41 jaar oud, wonende te Moeskroen, naar het kabinet van den magistraat gebracht, om er ondervraagd te worden. Hij wordt verdacht, in den nacht van den 11 tot den 12 juli laatst, een diefstal begaan te hebben met doodsbedreiging bij M. Pierre Delahousse, aannemer te Moeskroen. Een jammerlijk ongeval is donder dag morgend te Meenen gebeurd. M. Polydore Vaulerberghe, voerman, Brug- gestraat, ging zijn ziek peerd bezoeken wanneer hij op het onverwachts zulk een geweldigen stamp kreeg op het been, dat net om zeggens heel verbrijzeld was. Zijn f toestand eischte de spoedigste zorgen. Een geneesheer werd geroepen en ver klaarde het geval zeer bedenkelijk. De bloemenkweekers in het Zuiden van Frankrijk gebruiken bij het inpakken van hunne bloemen fijngemaken kurkaf- val. De papieren doozen, waarin dc rui kers en bloemtuilen worden gelegd, wor den aan alle kanten met dien kurkafval overstrooid, en het kurk is zulk een slechte warmtegeleider, dat afgesneden bloemen, op die manier van Nizze te St. Petersburg, zoo frisch toekomen alsof zij pas geplukt waren. HOLLAND Hodgetts Safety Ship. Onze Lon- densche correspondent schrijft ons dat op bet oogenblik de aandacht van alle ree- ders en zeevaartkundigen bijzonder ge trokken wordt door het model van een nieuw soort van schip. Het is een schip met. drie kielen. De uitvinder is M. Hodgett, die gedurende vele jaren leeraar was aan de koninklijke marine-school te Berlijn. Het schip heeft een kiel midden onder den bodem en een rechts en links er van. De snelheid zou met 10 percent ver meerderd worden en de diepgang met 10 percent verminderd, metgrooter laadver mogen. Het schip ligt vaster op het water en slingert weinig, het luistert daarbij onmiddellijk naar het roer, dank zij de twee stroomen water onder den bodem tusschen de kielen en aan weerszijden van het roer. Alg. Handelsblad. FRANKRIJK. Slimme smokkelaars. Sedert oenige dagen bemerkten de octrooibedienden van Montauban twee wielrijders, die op eenen tandem dikwijls heen en weer over de grenzen reden. Zaten lag nu, men weet niet hoe, viel de tandem voor het octrooi. De eerste rijder was in een oogenblik weer recht en tot groote verwondering der bedienden van het octrooi nam hij de vlucht,zonder zich verder om zijnen gezel te bekommeren, die onbeweeglijk ten gronde lag, zonder zijne plaats op den gevallen tandem te verlaten. Hij had zeker het bewustzijn verloren. De bedienden snelden toe om hem op te nemen.... maar wie beschrijft hunne verbazing. Hij was van zink gemaakt 't Was een prachtig werk, gemaakt door een slimmen smokkelaar, die met zijnen tandem alkooi smokkelde. Deze zoogezegde gezel was geheel in zink en vol brandewijn. UUITSCIILAND. Tegen de revolutiepartijen. In den zaterdag gehouden Pruisischen minister raad zijn nog geen definitieve besluiten genomen, omtrent de bestrijding der re- volutionnaire bewegingen.Maar er bestaat tot nog toe reden om te verwachten dat Caprivi's gevoelen de overhand zal behou den. Een zonderling denkbeeld. De Duitsche dichter Emanuel Geibel hield dikwijls met zijn broeder muzikale oefe ningen in zijne woning te Lubeck. De broeder fantasseerde aan het klavier en Geibel zong, de hem voorgespeelde melodie volgende... de annoncen eener gazet Met het ernstigste gezicht der wereld zong hij eerst de familieberichten van den flinken jongen die geboren was af tot aan de gelukige getrouwden en de diep- beproefden, die achtergebleven zijn. Als kwam het er op aan den Parsifal of den Lohcrgrin te vertolken, met zooveel vuur zong hij van eene sofa, die in de straat te koop stond, van een huis met aparten opgang, van Holloway-pillen, Kneipp- kuur, enz. Een vriend, die de beide broeders eens onverwachts bij eene opvoering van deze advertentieopera n overviel, verklaarde latér aan den dichter, dat hij éérst gemeend had, in een gekkenhuis te zijn aangeland. De Berlijnsclie berichtgever der Parijsche Soleil meldt een aardig nieuwsje omtrent keizer Wilhelm. Toén hij dezer dagen op de Hohen- zollern kwam, ontmoette hij op de brug ecu matroos, George geheeten, die eene kruik bier droeg. De mau, overbluft, maakte den voorgeschreven groet met..., de kruik langs den naad van de broek. De Keizer had veel schik in het geval en trad op den matroos toe. Kijk eens, George, n zeide hij, dat doet ge niet goed. Ik zal u eens laten zien, hoe ge met een kruik moet groeten. Verbeeld u, dat gij de Keizer zijt, en ik George ben. De Keizer nam de kruik bier en liet George voorbij komen. Toen dronk hij de kruik snel léeg, liet ze op den grond vallen en maakte den gewonen groet. Ziet ge, George, zei hij. zoo moet ge het doen. Ga nu naar de kombuis, laat u een nieuwe kruik bier geven en drink die op mijne gezondheid leeg. Dat bier van zooeven was heerlijk, hoor. n - Eene kloeke maag. In het zieken huis te Heidelberg is een man in behan deling geweest, die reeds eenige jaren aau de zonderlinge neiging had toegege ven moeilijk te verteeren voorwerpen in te slikken. Dagelijks at hij tien of twaalf spijkers, die hem wel eenige benauwdheid of drukking in de maag veroorzaakten, maar op zijnen eetlust niet de minste schade uitoefenden. In den laatsten tijd had hij zich geoe fend in het inslikken van zakmessen en, op eenen avond, dat hij wat veel bier ge bruikt had, werkte hij drie gesloten mes sen van 11, 9 en 8 centimeters naar bin nen,zonder dat hij daarvan eenig ongemak ondervond. Spoedig evenwel vertoonden zich ernstige storingen, die de 'opneming in het gasthuis noodzakelijk maakten. De man werd geopereerd en de messen wer den met eene lepeltang verwijderd. De genezing verliep gunstig, zoodat de lijder spoedig ontslagen kou worden. Nog waren geene zes weken' verloopen, of de man was reeds terug en vertelde.dat hij weer twee zakmessen had ingeslikt, waarvan het eene drie klingen, eenen haak en eenen kurkentrekker, het andere een enkelen kling bevatte. Daar ditmaal geene storingen voorkwamen, beperkte men zich tot het toedienen van geschikte middelen, die de verwijdering langs na tuurlijken weg zouden bevorderen. En werkelijk kwamen beide messen te voor schijn het eerste 10 cm. lang, don acht sten het tweede, 9 cm. lang, den veer tienden dag.De man gevoelt zich nu weder volkomen gezond. ENGELAND. Een muzikale hond. Van een hond, toebehoorende aan een Londenschen or geldraaier, wordt de volgende verwonder lijke geschiedenis verteld Een oude, bliude orgeldraaier had een hond die hem door de stad geleidde. Op zekeren avond, na een vermoeienden dag, wilden de oude man cn zijn hond een oogenblikje uitrusten en zij zetten zich daarom in een afgelegen hoekje neer, met het orgel naast zich. Spoedig vielen zij in diepen slaap en toen zij na eenigen tijd wakker werden was het orgel verdwe nen. De man was wanhopig. Het eenige waarmede hij een stukje brood kon ver dienen, zijn orgel was nu den armen blinde ontstolen.. Maar de hond geleidde den man door de straten, waarin hij ge woon was een mopje van zijn orgel af te draaien, en de menschen, die tot nu toe hem steeds eene aalmoes hadden gegeven, bleven hem die ook nu geven, zoodat alles wel beschouwd, hot verlies van zijn orgel nog niet zoo heel erg was. Weken gingen voorbij. Eens op een dag hoorde de oude man de tonen van een orgel dat op een korten afstand van hem bespeeld werd. Hij dacht aan zijn eigen verloren instrument, maar bijzondere aandacht sloeg hij er toch niet cp. Draai orgels zijn natuurlijk heel gewone dingen in Londen en het eene leek vaak volkomen op liet ander. De hond echter wel. Hij gaf teek enen van groote opgewondenheid, blafte vree- selijk en leidde zijn meester in de rich ting van het orgel. Daar gekomen sprong hij den orgeldief naar de keel, sleepte hem van het gesto len instrument weg en onder allerlei be tuigingen van vreugde trok hij zijn mees ter naar het orgel en vergenoegd begaven beiden zich er meê op weg. DENEMARKEN. Sedert 35 jaar, is het getal katholieken in Denemarken vertiendubbeld, en dat al door de bekeering van inlanders. Onder den adel vooral zijn veel bekeeringen, zooals de bekende staatsman graaf Hol- stein Ledeborg, vroeger leider der oppo sitie in den Rijksdag, met geheel zijne familie, en graaf Moltke Huitfeldt, de deensche gezant te. Parijs. Verders zijn veel bekeeringen onder geleerden en kunstenaars. De eigenaars van het Staatsblad, de hofdame Polly Berling, heeft zelf het groot Jesuïeten-collegie te Ordrup ge- stich. Ook predikanten zoo als Hansen en Kofoed, en Joden zoo als Mayens Balin zijn bekeerd. De deensche geestelijkheid bestaat uit dertig priesters, waarvan den helft Jesuï- ten en den helft inlandsche geestelijken zijn. RUSLAiND. Ernstige tijding. Uit St-Petcrsburg wordt onder alle voorbehoud gemeld, dat er een gerucht uit de Krim komt, als zou de Czaar tot niets minder besloten heb ben, dan tot eene verandering der troons opvolging, ten gunste van den derden zoon des keizers, grootvorst Michael, ge boren op 4 december 1878. In welingelichte kringen spreekt men sedert jaren over het feit, dat de betrek kingen tusschen den czaar en den groot vorst troonopvolger veel tc wenschen laten. Zeker is het, dat de czarewitch wei nig sympathie in het leger geniet. Zooals men weet is de czaar volstrekt meester over al zijne onderdanen en in de eerste plaats over de leden dor kei zerlijke familie. Indien hij het nuttig oordeelt voor het land dat de troonsop volging gewijzigd worde, zal hij het doen, zonder er zich verder om te bekommeren. Indien het nieuws bevestigd werd, mag men zich binnen kort aan een keizerlijk manifest verwachten. INDIE. Wilde kinderen. Twee gevallen van kindereu, die, door roofdieren gezoogd, in wildon staat verkeeren,worden gemeld, een uit Bengalen en een uit Behar. De zendeling Jalpaiguri vond in eerst genoemde plaats een meisje, dat van afval leefde en in de open lucht onder de boomen sliep. Zij was door arbeiders van een theeveld in een berenhol gevonden. Toen men haar daaruit haalde was zij nagenoeg 3 jaar oud, beet, krabde en maakte allerlei dierlijke bewegingen. Men bracht het kind iu een hospitaal, waar het eenige manieren leerde, als gaan op de voeten, wat zij tot dusverre op handen en voeten had gedaan, eten en drinken gelijk een mensck. maar spreken kon men haar niet leeren.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2