HOFSTEDE De Kipziekte Een en ander. Hoe Naïef Allerhande nieuws. Vlasnijverheid. Nieuwe Houtwaren. toe alleen dienendie peerden moeten echter onderhouden worden en dat kost geld. Professor Denys van de hoogeschool van Leuven, heeft de behandeling der peerden begonnen binnen eenige dagen zal hij kroepstof kunnen afleveren. In Duitschland vraagt men tot 20 fr. voor eeue inenting tegen den kroep. Geldman nen hebben zien daar den alleenhandel der kroenstof verzekerd om er.... geld mede te slaan. Het is te hopen dat het Belgisch Staats bestuur aan hoogleeraar Denys eene milde toelage zal schenken, opdat hij aan goedkoopen prijs de kroepstof kunne le veren. Onder de ziekten, die den landbouwers jaarlijks vele verliezen berokkenen, is voorzeker de kipziekte eene der voor naamste. Deze ziekte wordt ook nog kalf- ziekte of moerziekte genoemd. Daar bovengemelde ziekte meest altijd hare slachtoffers onder de beste melk koeien telt, is het van groot belang dat de landbouwer de kenteekens, alsook de middels om ze te keer gaan, kenne. De koei wordt door de koorts bevallen zij krijgt koud. Zij ziet er droevig uit, hare oogen verduisteren langzamerhand. De melk, het mest en het water blijven achter. Het dier verflauwt zienlijk, staat als met kalfspijn en valt eindelijk. Het is opmerkenswaardig dat eene koei van kip ziekte aangedaan, haar hoofd laten rusten op den linkerschouder. Wanneer bovengemelde teekens zich beginnen voor te doen. roept men in allerhaast eenen veearts. Intusschentijd wrijft men de koei hard op hals, pooten en ruggraat. Men tracht de warmte terug te krijgen en houdt het dier zoolang mo gelijk recht. De ruggraat besproeien met terpentijn wordt aanbevolen. Verdere zorgen laat men den veearts over, die middelerwijl reeds ter plaats zal zijn. Door oplettendheid en goede voorzor gen kan men deze schrikkelijke ziekte meer of min voorkomen. Evenals wij reeds hooger zegden moeten de landbou wers hunne beste melkgeefster in het oog houden. Een tiental dagen vóór de hal ving schaft men het droog voedsel af en dient men kloek drinken toe. Wanneer het mest achterblijft, wendt men zachte middels aan om eenen regelmatigen af gang, noch te veel nog te weinig, te be komen. Het voedsel wordt best op regel matige uren toegediend. Vertoont de ziekte zich niettegenstaan de de zorgen, men neemt zyne toevlucht tot eenen veearts en niet tot eenen kwak zalver, die er maar op uit is zijnen zak te vullen. (De Landbouwer. Burgerwai'.ht. Een dagblad van Bergen Le Journal de Mons deelt meè dat ue herinrichting der Burgerwacht nog in den tegenwoordigen zittijd der Ka mers zal aangeboden worden. De dienstplicht zou slechts gevergd worden tot 40 jaar voor de gewone bur- ferwachten en tot 35 jaar voor de speciale orpsen. De 2 ontwerpen DeVolder en Anspach- Puissant zouden versmolten worden. Tot hoeverre men aan dat nieuwske geloof mag hechten, zal de toekomst ons leeren. De socialisten, zegt La Béforme, zullen de gewapende natie vragen. Ja, wapens aan de socialisten om des te gemakkelij ker revolutie te kunnen maken en de rest. Na zoo veel kiezingen verlangt het land naar een weinig rust. 't Is ook de overtui ging van het gouvernement, dat zich hoe genaamd niet zal haasten dat kan ik u verzekeren om nieuwe kwesties op te werpen, met betrekking tot de kiezingen. Dat de aanhangers der E. V. er dus een kruis over maken het gouvernement zal zich tot geene enkele poging leenen, die van hunnen kant zou kunnen gewaagd worden. Men zal zich tevreden houden met het voorstellen eener kieswet voor de ge- meente-kiezingen maar de princiepen ervan zyn nog niet vastgesteld en dat is een der punten, waarover het kabinet de rechterzij wil raadplegen. Men spreekt ook van eene verandering der schoolwet van 1884, die aan de vrije scholen het aandeel zou toekennen van de staatstoelagen, dat hen toekomt. Maatregelen van dien aard zullen gun stig onthaald worden door de nieuwe Ka mers, en met geestdrift door het land,dat op schitterende manier zynen wil heeft uitgedrukt. Bijzondere briefwisseling Handelsblad de Donchisten zich beginnen te wanen, om nogmaals de katholieken te kunnen blinddoeken, en aldus tot de verwezenlij king van hunne plannen te geraken, is waarlijk meldens weerd. Om er eens een gedacht van te geven, wil ik hier ne keer vertellen wat ik zondag laatst een Don- chist hoorde afgeven te Meldert, waarheen ik tor gelegenheid van de feesten der Kliek van Augustien - ook eens gaan kijken was. In den namiddag dan rond vijf uren, zat ik met eenige kameraden een glasje te drinken en vroolijk te praten in eene herberg op de Plaats, wauueer daar ook twee heeren binnen kwamen, de een van Meldert de andere vreemd aan de ge meente. Toch bad hij aan Meidenaars kennis, wat het volgende gesprek duide lijk bewijst. M. P. Bonjour heeren ha! D... en N... de eer van u te zien; en hoe is 't met de gezondheid? D. Gelijk gij ziet, goed, en met u M. P...? P.Allerbest, merci En hoe staat het met de politiek hier D. Ho, politiek, daar zit men in het algemeen bij ons weinig meè in. En nu vooral als 't feest is, mag men er zeker niet aan denken. N. Bah! bah! politiek! een goei pint pakken in plezier is beter als een tonne politiek, 't Is spijtig dat het overal zoo niet is. Bij uP... gaat het er zeker anders toe P. Ja, bij ons wil men zoo in alios wat klaar zien daarbij in ons gemeente zitten zoo nog al eenige bollen waar ver nuft en vooruitzicht in steekt En ik moet met spijt bekennen, dat ik ook te lang vertoefd heb om met dezen samen te spannen. Het en is nog maar een goei veertien dagen geleden dat ik de oude conservatieven verlaten heb, om mij met do Volkspartij aan te sluiten. Nooit zou ik mijn kazak gekeerd hebben, had de kiezing van 14 October zonder harrewar afgeloopen, maar zie dan heb ik bij mij zeiven gezegd: Voortaan ben ik Donchist, en bij de herkiezing, want mijnheeren bijna geenen twijfel of de kieziug zal ver broken worden, want onze leiders gaan maandag in persoon op de griffie der Ka mer eene aanvraag tot verbreken neerleg gen, dan zal ik het door woorden en daden doen blijken dat ik thans overtuigd Don chist ben. En gij, mijnheeren, zijtwel vrij van te doen wat gij wilt, maar als ik u eenen raad mag geven, dan zou ik ook meestemmen om onze partij op te trekken. N. Maar menheer P... zoo ik mij niet bedrieg heb ik van het begin van September op uwe venster eene kaart ge plakt gezien met het opschrift.... P. St. st. excuzeert menheeren, wij zullen later wat klappen, ik moet vertrek ken, au revoir. En ons P... was weg, gelijk 'nen vuur pijl van Denderleeuw. D. tegen N. Wat stond er op die kaart zooal op dat menheer P. er niet wilde van hooren maar er haastig van doortrok. N. Wel daar stond niet veel op. Maar menheer P. gerook dat ik hem ging bewijzen dat hij ons voor den aap niet kon houden, al zijn wij zulke vernufte bollen niet als er bij hem zijn, en dat ik, alhoewel een boer, zou doen zien hebben, dat bij niet van over veertien dagen Don chist, maar van het begin der scheurma kerspartij er een vurige aanhanger van geweest is. Op die plakkaat welke ik van in 't begin van September, wie weet boe lang hing zij er reeds, voor zijn venster gezien heb stond heel duidelijk te lezen Leve de Christene Volkspartij. D. Dan zal ik moeten gelooven, wat mij onlangs verteld wierd als dat de lei ders der volkspartij weer andere midde len gaan beproeven om aan 't schotelken te geraken, 't Is inderdaad spijtig dat menheer P. weg is, wij zouden hein eens doen zien hebben, dat men precies altyd met leugenen elk niet kan paaien. N. In alle geval zullen die mannen weerom menige lichtgeloovige goedzak door die looze streken om dentuin leiden. Vertellen wij het maar voort D... mis schien zullen er nog zulke kwakzalvers potjes aangeboden worden. Landgenoten Gij die onze Stad niet bewoont, 't is gruwelijk om hooren.... Alle avonden hoort men hier Leve paster Douche gevolgd van soms hemeltergende godslasteringen en ver vloekingen... En die vuile liedjes Laat er ons van zwijgen.... Alenschen .Attentie De volksfopperij en haar leugenorgaan van Chipka beweren,bij woord en schrift, dat zij den steun der liberalen,radikalen, socialisten en anarchisten noch gevraagd, noch gewenscht hebben. Maar hoe komt het dan dat de leiders der volksfopperij dagelijks met de libe ralen,radikalen en de rest overeen zitten, dat zij te samen vergaderingen houden Men zal toch niet durven beweren zeker dat de leiders der volksfopperij en onze liberale tegenstrevers van allen deesem, alleenlijk vergaderen om over duiven en kraaien te praten. Wanneer zekere leiders der volksfop perij hunne liberale bondgenoten ter straat of in de statie ontmoeten 't is een handgedruk en een gevezei die genoeg zaam aanduiden dat de verstandhouding of 't accoord tusschen de vier partijen volkomen is... Neen, neen, dat valt niet te loochenen, want, wie oogen heeft en wil zien, ziet het hier dagelijks. Ten andere wat uitslag zou de volks fopperij bekomen hebben, zonder de hulp van liberalen, radikalen, socialisten en anarchisten Zij zouden 7 a 8000 stemmen hebben bekomen, in andere woorden 't ware eene begrafenis van eerste klas geweest. Maar wat is 't de leiders der volksfop perij en de schrijvelaars harer organen, liegen gedurig stoutweg gelijk helsche duivels men zou waarlijk zeggen dat het mannen zijn zonder eenig eergevoel,man nen die het princiep van de goddeloozen Voltaire naleven die, gelijk hij zeggen Laat ons maar liegen en blijven liegen er zal toch altijd iets van overblijven 't geen in andere woorden wil zeggen Wij zullen hier en daar door onze leugens wel don eenen of anderen snul kunnen foppen. Wie liegt, l>e<irïegt Itecliterlijlt kronijk. Oostvogels, de vadermoorder van Oost- malle, is door het Assisenhof van Ant werpen ter dood veroordeeld. Tempeest. Maandag avond en des nachts heerschte er een geweldig tempeest over België. Overal treft men de ontwortelde boomen, afgeworpen schoor- steeuen, beschadigde daken talrijk aan. In onze stad werd hier en daar zelfs ernstige schade bestatigd. Moord te Burst. Maan dag avond kwamen ter herberg van Dona- tus De Vuyst aan de Statie te Burst vier mannen van Meire in dronken toestand binnen en vroegen al vloekende en zwe rende vier pinten bier. De bazin deed aan baren man opmerken dat hij best zou doen, aan die dronkaards drank te weige ren. De Vuyst zegde dan tot de vreemde lingen Jongens, wij zijn hier dat vloe ken en zweren niet gewend, gaat elders nog eene pint drinken, want uwe vier pin ten kunnen mij noch armer, noch rijker maken en opende terzelfdertijd de deur. Een der vreemdelingen antwoordde Wel onze pinten zijn betaald, doch een twee de had zijn mes getrokken en in 't uit gaan bracht bij De Vuyst een messteek toe in de richting van het bert, zeggende Nu zijn onze pinten tweemaal betaald. De ongelukkige De Vuyst trad toen op zijne vrouw toe, klagende ik beu gestoken... Hij wankelde, viel en was dood. Hot Parket van Audenaarde kwam dijnsdag en bevool de onrniddelijke aan houding van drij beschuldigden. Toen de vermoedelijke dader der moord gister dijnsdag naar Burst werd gebracht om er in tegenwoordigheid van zijn slacht offer gebracht te worden, moest de Gen darmerie hem beschermen tegen de woede der menigte, die hem vast en zeker zou gesteeuigd heb bon, want nu reeds werd er menigen kasseisteen naar hem gewor pen. Heden woensdag is men tot de lijk schouwing van 't slachtoffer overgegaan. De ongelukkige I)e Vuyst laat eene weduwe en zes minderjarige kinders na. Men verzekert ons dat de verdachte da der reeds meer dan eens met 't gerecht over vechtpartijen en anders heeft af te rekenen gehad. Onlangs is hij uit Frank rijk, waar hij was gaan werken, terugge keerd en voorzeker was het met de Fran- sche centen dat men naar de Jaarmarkt van S' Lievens-Hautem was gegaan. Er was eerst gezegd dat prins Albert weldra tot kapitein zou worden bevorderd en dan dienst nemen zou in een regiment van bet garnizoen van Antwerpen. Doch hij moet evenals de gewone officier al de graden passeeren, en ook allen den ver- eischten tijd bekleeden. Hij zal dus, daar hij nu nog maar onder-luitenant is, eerst daags tot luitenant worden bevorderd, en als zoodanig van de grenadiers tot de carabiniers overgaan. Aan het hoofdpostbureel te Brussel is een zelfwerkend toestel geplaatst waar, wanneer men er een nikkolstuk van tien centiemen insteekt, twee postkaarten te voorschijn komen. Het gemeentebestuur van Brussel, dat het eerste op het gedacht kwam, de jonge huwelijken hun trouwboek in een sierlij ken vergulden omslag te bezorgen, heeft thans weer iets nieuws uitgevonden.Voor taan zal aan al degenen, die hunne gou den bruiloft vieren een prachtig gegra veerd diploom worden overhandigd. Mgr Durousseaux, Bisschop van Doornik heeft aau al de dekens van zijn diocees eenen brief gezonden, in welken hij den wensch uitdrukt, het aantal be roepssyndicaten, vooral die der nijver heids- en landbouwwerklieden te zien vermeerderen. De weerdige prelaat doet in zijn schrijven de daartoe aan te wenden middelen kennen. Ten gevolge van een nieuwen was der Samber heeft men de reddingswerken aan de gezonken schepen voorloopig moe ten staken. Ook bet getal duikers moet vergroot worden. Kolossaal bedrogAanhouding. De policie van Brussel ontving dezer da gen eene klacht van eenen handelaar, die het slachtoffer was geweest van eene lage bedriegerij. Twee personen zouden hem onder den naam en het etiket van sacharine,die 100 tot 120 fr. de kilo kost, een poeier zonder weerde hebben verkocht. De koopman in kwestie was voor 5000 franks bestolen. Na onderzoek der policie Werden nog andere bedrogene opgezocht, en men bevond dat de bedriegerijen meer dan 00,000 fr. (een blad zegt 400,000 fr.) bedrogen. De bedriegers zijn twee in getal. Naar de Gazette zegt, zou de aanklacht gedaan zijn door twee fabrikanten van Antw erpen, onder welks fabriekmerk de vervidschte waar verkocht werd, Een stiel of eene ziekte Eene dienstmeid uit de Defacqzstraat, te Brus sel, die van diefstal, ten nadeele harer meesteres, verdacht werd, was door de policie ondervraagd. Na die ondervraging terug bij de mees teres komende, pleegde zij een nieuwen diefstal en poetste de plaat. Men zocht haar vruchteloos gedurende verscheidene dagen, tot men eindelijk ontdekte dat zij haren intrek had geno men bij de werkvrouw der bestolene. Toen echter de policie baar hier kwam opzoeken, was zij andermaal gevlucht, na ook deze vrouw bestolen te hebben. Een mandaat van aanhouding is tegen haar uitgeveerdigd. Do pleger van den diefstal bij den Graaf van Vlaanderen is voor goed ge kend. Het is wel degelijk de Engelscliman James White, die reeds vroeger verdacht en aangehouden werd, doch die, dank aan de Eugelsche wetten, moest losgelaten worden. Gent 13 Nov. Maandag morgend is in de St. Martenskerk (Akkergem) een begin van brand ontstaan. Een behangsel van liet H. Sacrament had vuur gevat, doch dit werd onmiddelijk uitgedoofd. De schade is door verzekering gedekt. Kortrijk 13 Nov. De verwoestin gen, die te Kortrijk door overstroomin gen werden aangericht, zijn zeer aanzien lijk, vooral in de werkmanswoningen, waar de meubelen gausch onbruikbaar geworden zijn. De gezondheids-commissie heeft donderdag verscheidene bezoeken gebracht bij de inwoners van den Dijk. Broodkaarten en kolen zijn aan de be proefde huisgezinnen uitgedeeld. Aan staande week zal men hen kalk uitdeelen, om hunne woningen te reinigen en te ontsmetten. Audenaarde 13 Nov. Sedert eeni- gen tijd waren groepen stroopers hier werkzaam, ora zich van liet wild meester te maken, dat door de overstroomingen uit de velden wordt gedreven. Zaterdag deden twee gendarmen van Audenaarde en een jachtwachter eene ronde toen zij zich eensklaps tegenover 8 of 10 personen bevonden, die zij geboden stil te staan. Men antwoordde met geweerschoten. De gendarmen schoten terug en een der stroopers viel, om niet meer op te staan. De broer van den gesneuvelde is aange houden, evenals dit voor het oogenblik met andere leden der bende het geval zal zijn. HOLLAND. Een schat. Dat er ook in de oude gebouwen nog geld verborgen is, bleek zaterdag wcêr bii het afbreken van een oud pakhuis te Monnikendam. In de ope ning tusschen de balken vond men in zak jes ruim 110 goudstukken, voor bet mce- rendeel van bet jaar 1620. In de nabijheid van dat pakhuis werd vroeger al in andere buizen geld gevonden, zoodat het vermoe den voor de band ligt, dat in Monniken dam nog meer schatten, betzij onder den grond of op andere wijze verborgen lig gen. FRANKRIJK. Anarchist veroordeeld. Een ge naamde Hury, anarchist van Tourcoing, die in eene openbare vergadering diefstal en plundering had aangopreekt, is door de rechtbank van Rijsel ingevolge de nieuwe wet op de anarchisten tot 13 maanden gevangenis veroordeeld. ENGELAND. Geheimzinnige zelfmoord. De zelf moord van eenen onbekende in de gevan genis van Holloway, te Londen, veroor zaakt eene zekere opschudding, wegens de omstandigheden waarinde zaak voorviel. Over eenige dagen werd een man, die weigerde naam en adres op te geven, aan gehouden in eenen schouwburg, onder be schuldiging van aanslag op de zeden. Hij verscheen dan voor de policierecbtbank van Southwark, waar zijn solliciter, M. Warburton, verkreeg zijnen naam geheim te houden. Het gerucht werd verspreid dat men te doen had met een man, die eene belang rijke openbare plaats bekleedde en een werkzaam aandeel bad genomen in de beweging tot verbetering der zeden. In alle geval zaterdag morgend, toen do bewaker de cel van den beschuldigde binnentrad, vond hij zijn lijk in het bloed badend. De gevangene had een klein spiegeltje in stukken gebroken en zich met een scherp glas eeue vreeselijke wonde in de keel toegebracht, die hij daarna met zijne vingeren had vergroot: Zijn verdediger was zooveel te meer verslagen, daar hij bijna zeker was, na een zorgvuldig onderzoek, zijne onschuld to kunnen bewijzen. Men verwacht natuurlijk met nieuws gierigheid op hot einde van het onder zoek, door den coroner ingesteld. Nie mand is het lijk komen opeischen. CHINA. Zelfmoord eener keizerin. Over eenige dagen hebben de dagbladen het bericht meegedeeld van den plotselingen dood der jonge keizerin van China je- ho-na-la. Die dood schijnt een zelftnoord te zijn en aangaande de aanleiding daar toe, wordt uit Shanghai het volgende ge schreven, De keizerlijke echtgenooten leefden nooit in eene goede verstandhouding met elkander, en de eeuwige tweedracht be reikte bet toppunt, toen de Oosterscbe monarch zijne gemalin voor vele aanwe zige personen een oorveeg gaf, in wan hoop over deze beleediging nam de Kei zerin vergif in. De echt van het keizerlijk paar was geen huwelijk uit liefde. De keizer Quang-Fu, die in Februari 1889 trouwde, schijnt de held zijn geweest van eene lief- desiutrigue en bet slachtoffer tevens van een ongelukkig huwelijk. De oorzaak van al dat ongeluk schijnt zijne tante te zijn, de keizerin-weduwe. Het boek dor Chi- neesche zeden is hoogst merkweerdig. Het bepaalt, op welke wijze de man, die op den troon van het Hemelscke Rijk zit, zich van eene gemalin moet voorzien. In overeenstemming met het gebruik komen de volwassen dochters der Mandsjoe edelen in het keizerlijk paleis, opdat hare verdiensten onderzocht en beproefd wor den en de keizer zijn keus doe. Maar de jongo keizer had reeds zijn hart verloren aan de schoone dochter van een mandarijn cn gaf zijn voornemen te kennen haar te trouwen. Maar de oude keizerin-weduwe, die met zoo bekwame hand de regeeriug had gevoerd tijdens de minderjarigheid van den keizer, had reeds eene vrouw voor hem uitgezocht, eene nicht van haar, de jongste dochter van haren broeder. De uitgekozene was verre van schoon, zelfs volgens de Chincesche begrippen, en de keizer wilde ook niets van haar weten. Doch de oude keizerin zette haren wensch door en het huwelijk had plaats. Sinds dien tijd koesterde de keizer een diepen haat. Kortrijk 12 nov. Gezwingelde vlas sen. Men heeft een weinig meer handel gedreven dan gewoonlijk; doch de prijzen blijven laag. De spinners koopen slechts in evenre digheid hunner noodwendigheden. De Iersche vlassen doen op 't oogenblik eene groote concurrentiede markten ijn wel voorzien en men verkoopt ze ztegen lage prijzen. Weinige verandering op onze omlig gende markten,en de verkoop blijft kalm. Cylinder le koop Stelsel Schlosserom wasebgoed te cylinderen, dienstig voor een talrijk huis gezin of kostschool. Zich te bevragen bij den heer Alfons De Vuyst, Albert Liénartslraat, te Aalst. Ter ooi zake van likwidatie door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van "Vreemde en Iulandeclie alsmede van een Ruinpaard, Wagen, Boomezels en Ketens, Hooi en andere gerieven. XE AAL8T, VAART. De Notaris EE MAN, te Erpe en zijn ambtgenoot Meester DE SGHAEPDRY- VER, Notaris te Temsche, zullen ten ver zoeke van Mijnheer Karei Van Caillie, te Aalst, als vereffenaar der handelmaat schappij D. Van Geert en Seps, te Aalst, op Woensdag 28 November 1894, om 8 ure van den morgend en des noods den volgenden dag in het openbaar ver- koopeu de navolgende nieuwe koopwa ren en ioorwerpen te weten Eene grooie hoeveelheid vreemde en inlaudsche Houtwaren. Zie plakbrieven. Verders een goed Ruinpaard, groote Wagen (breed geloop) met nieuwe wie len, kleine Wagen (smal geloop), groote on kleine Boomezel, slechte Boomezel, 2 Kruiwagens, 2 Vijzen met kelen, Hand- karre, 1 Reep (75 meters), een halve ton Vet, een Liraagkuip, Bascule met gewich ten. kleine bascule, twee Schuppen, houten Reek,twee ijzeren Reeken, een Gaffel, een ijzeren Duivel, een ijzeren bandboom, twee Keerhaken, en oud IJzer, een Lesse naar, St-Jozefsbeeld met bocal, Kas en Stoelen, een Stempel en Tafel, een Kerf zaag, twee Schijven, eene hoeveelheid Hooi en Toemaat. N. B. De Houtwaren zullen slechts den dag na de verkooping aan de koopers afgeleverd worden. De verkooping geschied op gewone voorwaarden en met lijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Openbare Verkooping van eene behuisde te IMPE De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien liet behoort met gewin van palmslag en bij naleving der pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te lmpe, wijk Lange Haag, geka dastreerd wijk A. nummers 233, 232 en 220c, groot JO aren 40 centiaren, palende oost den Steenwegen Alexander De Koker zuid zelfden De Koker en de kinderen Janssens, west Cecilia Casteels en noord het Baantje en daarover de kinderen Schaippeleer, Onmiddelijk In gebruiktrediug. DERDE ZITDAG: Zaterdag 24 November 1894. Telkens om 2 uren namiddag, ter zit tingzaal van liet Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt.

De Denderbode | 1894 | | pagina 2