Nog de schandalen DE VROUW GELE HAREN. -)«(- 7* Vervolg. Kieskronijk. Vollen Aflaat. Allerhande nieuws. van Zonnegem en Vlierzele. De liberale en socialistische organen jubelen over de schandalen die de verle- dene week te Zonnegem en Vlierzele ge pleegd werden. Het doet hun geazenhert waarlijk deugd dat onze priesters door hunnebond- Emooten der scheurmakerij beschimpt, eleedigd, gestampt en modder en koei- drek toegeworpen werden. En dat er stee- nen, rapen en al wat de schoeljen onder handen viel naar onze priesters werden geworpen daar jubelen zij nog het meest over. Om onze geëerde lezers eens te laten oordeelen over de vreugde der liberalen willen wij hier laten volgen wat de Aalstersche correspondent der Gazette aan dit blad schrijft Gedurende de meeting, zegt de Ga zette, werd er buiten een monsterachtig ketelmuziek gehouden. Toen de priesters in hun rijtuig wilden stappen, werden zij omringd door de boeren eu in de straat teruggedreven. Èèn der priesters wilde zich verde digen, bij middel van eenen stok, die hem onmiddelijk ontnomen werd. Op hetzelfde oogenblik smeet men een hageljacht van rapen op de priesters. Deze namen de vlucht, vervolgd door eene dichte me nigte, die niet ophield met werpen, met alles.wat.aj langs- den weg opraapten. Na 3/4 uurs vervolgd te zijn, vlucht ten zij bij den burgemeester van Vlierzele binnen. De aanvallers, die ze tot daar waren opgevolgd, gingen uiteen, na de ruiten in net huis te hebben in stukken geslagen. Ik verneem dat reeds den vorigen dag de boeren (?)de ruiten verbrijzelden van het rytuig, waarin M. De Ridder en de notaris, M. De Vuyst, van Borsbeke, ge zeten waren, toen zij van eene meeting te Heldergem terugkeerden. n Op het oogenblik dat ik u schrijf zegt men mij, aat MM. "Woeste en De Sadeleer, in de statie van Aalst zijn afge stapt. De personen, die zich aan het ge bouw bevonden, hebben ijselijk gejouwd, terwijl de reizigers van de treinen krachtig meêhuilden. Vooreerst 't is onwaar dat een der priesters drager was van eenen stok en er zich meê verdedigd zou hebben. Dit is eenvoudig een liberaal uitvindsel voor de noodwendigheid van zekere zaak. Wat de beleedigingen betreft jegens M. Woeste, geen enkel Aalstenaar, heeft er zich plichtig aan gemaakt. Het waren liberale studenten der Universiteit van Brussel, die zich naar eene vergadering te Gent begaven die, van in den trein, hem beleedigingen en smaadwoorden hebben achterna geroepen. En onze achtbare kandidaat,M.Woeste is niet gevlucht naar den uitgang gelijk de liberale nieuwspapieren het schrijven, neen, hy heeft de schoeljen met leêren handschoenen met de hand gegroet. Door de liberale en donchistische schoel jen beleedigd worden, is eene eer voor den katholiek. Eene zaak ia onbetwisbaar, 't is dat de schandelijke aanvallen van Zonnegem en Vlierzele gansch ons Arron dissement in opschudding hebben ge bracht en alle eerlijke gemoederen heb ben geschokt. Ja de verontweerdiging, is algemeen bij de deftige lieden. Zij ver- oordeelen de partij die niet aarzelde eene bende schoeljen met bier en genever te beschenken, om weêrlooze priesters die niemand kwaad deden, op zulke schan- dige wijze aan te vallen. Land van Aalst wij vragen het u Wie heeft die bende beschonken Wie heeft die bende doen huilen, vloe ken en zweren als dwaze duivels Wie heeft er met steenen, rapen, mod der en koeidrek naar weerlooze priesters geworpen 1 Niettegensaande deze sterkte en soliditeit was er eeo (at in eene der zijden. Mevrouw Fleming verbeelde bare erfenis niet, toen Smith hare aandacht hierop vestigde. Dat moest in den trein zijn gebeurd, zegde zijbet was een schandaal, zoo ruw als er met de bagage der reizigers werd omgesprongen. Smith bad gevraagd of bij den timmerman niet eens ton laten komen, die zeker de spleet netjes en tegen geringe onkosten herstellen zen doch mevrouw Kie ming vond dat er noggeeo haast bij was en aange zien bet baar zeer lastig zon zijn, bet koffer nu ter- itond geheel nil te pakken, too verkoos zij, tot later althans, het gat maar te laten zooals bet was. Smith en de huurkoetsier hadden, zooals wjj weten, het koffer op bet portaal gezet, en alleen mevrouw Fleming's vallies en lichter bagage in hare kamer gedragen. Den volgenden morgend echter, toen Smith naar boven kwam met het ontbijt, wat bet koffer van zijne plaats verdwenen en stond na goed en wel in me vrouw Fleming's slaapkamer, tegen den muur een heel eind van de deur. Hoe hebt gij dat gedaan gekregen, mevrouw froeg Smith, ten hoogste verbaasd. Wie heeft de ruiten in geworpen der pastorij en gemeenteschool te Vlierzele Gij zult ons niet antwoorden, maar wij antwoorden in uwe plaats De mannen die uwe scheurpartij verdedigen en hare kandidaten voorstaan Wat eerlijke wat deftige partij Is 't waar, vraagt 't venijnig Land s van Aelstzitten er spions in de molens a zonder zeilen Welnu,Pie en Dolf,er zitten daar geene spions en 't is een waar geluk voor u beide dat er aan die molens geene zeilen zijn, want de kwade tongen zouden,sedert lang, kunnen zeggen hebben dat gij daar waarschijnelijk den slag van den molen gekregen hebt. Begrijpt gij goed Pie Dolf Ineen vluchtschrift gedrukt door Klókke Roeland lezen wij Tot op ons sterfbed zullen wij met het Christusbeeld in de hand voor de .1 welvaart van do werkende klas zuchten en strijden n O gi schijnheilige volksfoppers Gij voor de welvaart der werkende klas zuch ten en strijden Neen, neen, gij strijdt voor de welvaart van boer en werkman nier,gij strijdt voor uw eigene verheffing, uwe eigene welvaart, uw eigen profijt. En als ge, Roelanders en anderen volksbedriegers,op uw sterfbed zult liggen met bet Christusbeeld in de handen, vraagt dan liever ootmoediglijk berouw hebbend vergiffenis over al de godslaste ringen, al de verweuschingen,al de schan delijke baldadigheden die op uw geweten drukken, omdat gij er de eerste en ook de ergste oorzaak van zijt. In geen vijftig jaren kan het kwaad hersteld worden, Roelanders, dat gij onder godsdienstig opzicht alleen hebt gesticht. De schande lijke aanvallen van Zonnegem eu Vlier zele toonen hoe zeer gy, volksfoppers, den eerbied voor de priesters hebt ge knakt. Ook uwe daden zyn weerdig van de mannen die met liberalen en socialis ten, de gezworen vijanden van God en Kerk samedspannen f Geen enkel eerlijk katholiek man kan of mag in geweten stemmen voor die scheurpartij en daarom ook zullen allen stemmen voor MM. Van Wambeko en Woeste Katholieken oordeelt! Op eene meeting te Viane, Kanton Gee- raardsbergen heeft De Backer gezegd 1° De pastoors zijn de sleepdragers der rijken ze zijn maar goed om bij de rij ken te gaan eten en drinken. 2° De pastoors hebben het volk al lang genoeg bedrogen en dat moet een einde nemen. 3° De protestantsche dominés zijn beter dan onze pastoors. Twintig eerlijke en deftige personen zijn bereid te getuigen dat De Backer waarlijk aldus heeft gesproken. Ziedaar hoe de Roelanders den Gods dienst en de Priesters eerbiedigen Katholieken Spreken de liberalen en socialisten anders Neen Neen Maar ook de Roelanders en andere scheurmakers zijn de bondgenoten der liberalen van allen kaliber. D© Meeting?©» ten voordcele onzer Kandidaten MM. Van Wambeke en Woeste gegeven, worden overal door de overgroote meerderheid der Kiezers bijgewoond. Overal behalve in twee of drie kleine gemeenten heerscht den bes ten geestdrift onder de Katholieken. Ook worat er niet geslapen, 't Is overieens ook noodig dat er niet geslapen worde, want nu kenken wij onze vijanden wij weten nu, dat wij te strijden nebben tegen 't ver- eenigde leger der liberalen en Roelan ders. Wal Wel, dit kolossale koffer te verplaatsen T O, datJa. dat moogt gij «el zeggen, M. Smith Dat ging niet gemakkelijk. Gemakkelijk t neen Mij dunkt, zoo'n zware koffer.... hoe is bet mogeiijk, mevrouw t Wel, ik heb er eerst het een en ander uitgeno men, en toen beb ik hem naar binnen getrokken. Maar is het u niet geweldig zwaar gevallen, het koffer door de dear been te krijgen T Ja, ja Het was heel moeielijk, maar het ging tocb. Maar, waarom hebt gij mij niet geroepen, me vrouw; Ik zou u met alle plezier geholpen hebben Dat weet ik, maar, bet was al wat laat, ik dacbt dat gij al sliept, en och, ik ben al reeds gewoon mij zelf te helpen. Zjj stond gedurende dit gesprek met haren rug naar het venster. Om haar hoofdhaar speelde een stralen krans van licht, doch baar gelaat was in de schaduw. Alleen hare schitterende oogen waren duidelijk lichtbaar. Het spijt mij tocb, mevrouw, hernam Smith, dat gij er ons niet een enkel woordje van gezegd hebt. Wij zouden het met alle soorten van genoegen voor tr gedaan hebben. Zeker, zeker hernam mevroow Pteming, maar, waarlijk ik dacht er eerst aan toen bet te laat was. Ik meende dat gij en uwe vrouw al naar bed waren, eu bet was zoo koud in het portaal, dat ik maar gauw eenige zware stukken er uil haalde, en toen, nu, kort en goed, daar stut bij nu. Ik wist zelf niet dat ik zoo sterk was. Maar hoe licht, mevrouw, bad gij u zelf durbij kennen verzeeren Nu, dat is gelukkig nogal goed afgeloopen. Dus nog drij dagen moedie gewerkt en onze pogingen zullen met de zegepraal bekroond worden. Men rnkke overal het schijnheilig mas ker af aan die mannen die Ons Heer van 't Kruis zouden bidden, maar hem 'nen vlassenbaard willen aan doen 't Masker afrukken Ziedaar *t orde woord Drukkerijen. Wij zullen ons wel wachten, in ons blad, <ie logens te weerleggen die 't Land van Aelst meedeelt. Onze geëerde lezers hebben daar geen belang bij. Wij stellen u ook eene eererechtbank voor. Als gij kunt bewijzen dat wat gij beweert waarheid is, betalen wij 100 franks aan den Arme, en kunt gij het niet bewijzen, gij betaalt dan tien franks. Het spreekt van zelf dat aan u ook 't bewijs toekomt dat die lote- ling van 90 centiemen daags meer ver diende. Is het aangenomen Maar gij zult er u ook zeker wel van wachten gelijk den andere. Wij vernemen dat de heeren stemop- neraers van 't Kanton Sottegem, de perso nen voor den Rechter gaan dagen, die hen bij de Volkskamer aangeklaagd hebben als kiesbedrog gepleegd te hebben in de kiezing van 14 October 11. Men verzekert ons dat de exploiten reeds in handen zijn van den deurwaar der. 't Is beter laat dan nooit. STER FGEVAL. Zaterdag avond is alhier schielijk over leden in den jeugdigen ouderdom van 46 i'aren, den heer Jozef D'flaeae, bestuurlid van den Katholieken Werk manskring, Prefect en Jubilaris der Jon gelingen-Congregatie, Leermeester in de Zondagschool, enz. De heer Jozef D'Haese was algemeen bemind en zijn afsterven wordt door vrienden en kennis sen diep betreurd. De plechtige Begrafenis heeft heden te midden van eenen grooten volkstoeloop plaats gehad. H. R. I. V. Voor de kiezing te Luik heeft de poll MM. Smeets en Piedbceuf, voorloopig als socialistische candidaten aangeduid. Er zal tusschen deze twee echter eerst nog eene herstemming moeten plaats hebben. In de katholieke vereeniging is de keus fevallen op M. Francotte, en de partij ottier stelt M. Fichefet, hovenier, voor. De doctrinairen zullen optreden met Hanssens. DENDERBODE. üf Wie een abonnement neemt op Dén Denderbode voor 1895, zal van heden tot nieuwjaar ons blad gratis ontvangen. De abonnent welke iets heeft aan te kon digen bij voorbeeld een huis te huren, 't eene of 't andere te koop te bieden, ma j het gratis in Den Denderbode laten al - kondigen, in dien de aankondiging de f regels niet overtreft en men er geen mis bruik van maakt. G. Z. J. C. A. J. M. J. F. C. C. in de Kerk der Arme Clarcn Colettinnen, Zaterdag N December. Feestdag van de Onbevlekte Ontvange nis der Allerheiligste Maagd Maria. De diensten zullen geschieden als volgt Om 6 uren de eerste Mis, met uitstel ling van het Allerheiligste Sacrament, tot na het Lof. Om 8 uren de Hoogmis. Om 3 uren het Lof. En hoe zoetjes moet gij dat gedaan hebben, dat wij er zoo niets van bebbeu geboord Ik beb het natuurlijk zoo zacht mogelijk gedakn, om u en uwe vrouw niet te wekken. Ik houd er niet van, iemand last aan te doen, zegde mevroaw Fle ming. Smith vertelde dit aan zijne vrouw als een nieuw bewijs van mevrouw Fleming's schikkelijkheid. Juffrouw Smith hield zicb overtuigd dat bet koffer dingen van weerde moest bevatten en in deze over tuiging werd zij nog versterkt toen zij, dag aan dag, de deur van mevrouw Fleming's slaapkamer zorgvul- op slot gedraaid vond. Zoodra de vrouw des bui zes het bed had opgemaakt eu bet slaapvertrek in orde gebracht had, bleef de deur geregeld lot des avonds gesloten. Juffrouw Smith oordeelde deze voorzorg teenemale overbodig, niet alleen met het oog op bare eigene, natuurlijk boven alle verdenking zwerende, eerlijk heid, maar ook omdat het zware koperen slot op het koffer baars inziens al genaeg waarborg van veiligheid bood, terwijl het koffer zelf tocb waarachtig geen ding was om bet onder den arm te nemen en er het huis meê uil te loopen. Ondertusschen bleef de goede vrouw onwankelbaar vasthoudeu aan de meening, dat bet koffer voorwerpen of papieren van weerde bevatten moest. Had niet mevrouw Fleming hare bezorgdheid voor inbrekers uitgesproken, en had zij zicb niet vargewiat omtrent de betrouwbaarheid der grendels aan de huisdeur. De voorzorg van het sluiten der slaapkamer was zeer misplaatstdocb gelijk Smith zjjne vrouw onder het oog bracht een schijn van wantrouweu werd daardoor op de eerlijkheid der huislieden niet Aalst. Werk van den H. Antonius. Zondag lest heeft er opnieuw eene mildadige brooddeeling plaats gehad, aan de talrijke leden van t Genootschap der Christene Moeders. Deze groote weldaad komt voort van het werk der brooden van den H. Antonius, gevestigd in de Arme Klaren, door wiens vaderlijke en menschlievende tusscben- komst alle soorten van noodwendigheden getroost en geholpen worden. —-Het Journal de Bruxelles,is in likwi- datie. Krachtens de wet op de naam- looie maatschappijen, heeft de beheer raad, die de actiehouders in algemeene vergadering had bijeengeroepen, de ont binding der maatschappij besloten. Voor de overname zijn er twee groepen in 't spel. De eene, hebbende aan haar hoofd graaf de Merode, minister vanbuitenland- sche zaken. Deze zou van het blad willen het orgaan maken der Brusselsche na- tionaal-independenten De andere groep is vertegenwoordigd door den bankier Victor Allard, eigenlijk slechts de strooie man van M. Beernaert. Ik geloof dat de laatste groep de zege halen zal. Van dit oogenblik zou 't Jour nal de Bruxelles vooral het orgaan zijn, en van de Congoleesche belangen, en van eene hooge persoonlijkheid, wiens naam ik niet noemen zal. Aanhouaing van vier smokkelaars. In den morgend van 3 dezer, heeft de bevelhebber der gendarmerie Vander- donckt met zijne gendarmen Kempynck, Baes en Plas, der brigade St-Anna (Zwijn- drecht), vier smokkelaars aangehouden, van Hollandschen oorsprong, welke on geveer 700 kilos tabak over de grenzen gebracht hadden. De aanhouding was zeer moeilijk; de smokkelaars boden hevigen tegenstand, maar dank aan den wakkeren bevelheb ber, voornoemd, met zijne manschappen, hebben zij de gevaarlijke kerels acuter het slot gezet en ze ter beschikking van M. de prokureur des konings teDender- monde gesteld. Twee peerden, elk met een rijtuig be spannen, waarop de tabak geladen was, zijn ingelijks in oeslag genomen. Handelsblad Ken Amerikaansche os, die met drie andere dieren van zijn soort naar Brasschaet moest gevoerd worden, schrikte nabij de Viaduc, ging op den loop, zwom over de Kempischevaart, liep voor in de richting van Deurne, en wierp een kind omverre dat hierdoor kwetsuren bekwam. Een gendarm heeft het dier doodgescho ten, waardoor andere ongelukken voorko men werden. Zelfmoord van een dief. Schrik kelijke bijzonderheden. Vrijdag kwam langs de Zuidstatie te Brussel een persoon aan, eekleed in het uniform van fransch zeesoldaat. Zijn reiskoffer aan eenen commission- naris ter hand stellende, zegde hij een goedkoop logement te zoeken. Hij ontbeet met den drager in een restaurant der hoofdstad en zegde toen, in den omtrek der Zuidstatie te willen logeeren. Weldra nam hij dan zijnen intrek in het Hótel des Voyageurs de France, waar hy zich liet inschijven als Francois Amiot, 35 jaren oud, fransch marinesoldaat, komende van Mélun. Hij las gedurende zyn verblijf zelfs tijdens zijne maaltijden, veel fransche dagbladeu, en scheen zeer bezorgd en droefgeestig. Maandag morgend, hem niet voor het ontbijt ziende beneden bomen, ging een bediende naar zijne kamer en vond hem, te midden van eenen plas bloed, met doorschoten hoofd, dood liggen. Brieven en aanteekeningen op zijn zak boekje vermeldden dat hij onder de deur zijner kamer een pak gestolen obligaties had verborgen, ter weerde van 32,500 fr, Men vond inderdaad de aangeduide weer den. Uit visietkaarien. in zijn zakboekje gevonden, bleek dat de zelfmoordenaar niet Amiot heette, maar Oudart. geworpen, aangezien immers des morgends de deur altijd voor juffrouw Smith open stond. En, meende Smith, indien zij, om de eene of andere reden hare kamer gesleten wil houden, dan moeten wij haar daarin vrijheid laten. Dat wil zeggen, zoolang zjj punctueel hare buur betaalt, zegde zijne vrouw. Dat spreekt als eeo boek, gaf Smith haar ten antwoord. Om het kort en duidelijk uit te drukken mevrouw Fleming's groot koffer was voor juffrouw Smith wat Blauwbaard's geheime kamer indertijd geweest was voor Blauwbaard's vrouwen. Ik geloof niet dat bet kleedingstukken zijn, zegde zij tot Emma want hoewel zij altijd in de puntjes gekleed gaat, heeft zij toch niet veel verschot. Ik kan mij niet herinneren dat ik meer dan twee kleeren van haar gezien heb die grjjze met groene opnaaisels, gij weet wel en dan die donkerblauwe met dat gele moesje. Is het niet waar t Precies, wist Mist Emma te verzekeren wait Miss Emma bad voor kleedsels een overgroot geheugen. Nu, daarvoor heelt zjj toch niet zoo'n bakbeest van een koGer noodig. En dan ook, hoe zou het ding daarvan zou ontzettend zwaar kunnen zijn T Wel, lante, als ik in uwe plaats was, dau wist ik wel wat ik deed, zegde Emma. Wel, wat dan Ik zou het ding aan een der handvatsels ophef fen en dan eens flink scbndden. om te hooren of het rammelt. Een paar dagen later, toen jiffrouw Smith bezig was da slaapkamer af te stoffen, schoot baar de raad geving van baar nichtje te binnen. Zij gaf er niet zoo dadelijk al gevolg aan, want zij was een bedachtzaam vroowke, dat alle dingen rijpe- I In zijne brieven vroec hij vergiffenis I aan zijne familie, aan welke bij schrikke lijke bekentenissen deed. Een gezegelde brief in handen zijner zuster berustende, j zegde hij in zijne aanteekeningen, bevat den naam van zijnen moêplichtige. Op een ander blad zegt hij schipper te zün en voegt er bij dat op ziin schip te Changis-sur-Marne nog 80 kilos gestolen zilverwerk verborgen zijn. Ook bekent hij eenen diefstal van voor 150,000 fr. ju- weelen en diamanten gepleegd te hebben. De opbrengst van den verkoop dierju- weelen moest onder hem en zijnen mee- plichtigen gedeeld worden, doch deze laatste had, na de kostbaarheden tot geld I te hebben gemaakt, de vlucht genomen, j Op eene visietkaart las men daarenbo- j ven nog het volgende Ik heb het testament gestolen der I eigenares van een kasteel,-waar ik met mijnen meeplicbtigc was binnen gedron- I gen, te Saint-Jean-les-Deux-Jumeaux. I r Door dit testament, dat ik vernietigd j heb, werd de stad, Parijs erfgename ver- klaard van de fortuin dier eigenaresse, a i In een anderen brief verhaalt de zelf moordenaar talrijke diefstallen gepleegd te hebben met zekeren Van den Bril, die leefde onder verschillige valsche namen als Durand, Polyte, enz., en die reeds, op verzoek van de Fransche policie, te Brus sel werd opgezocht. Het lijk van den zelfmoordenaar is naar het doodenhuÏ3 en de gevonden weerden en papieren naar het parket gebracht. Het parket van Kortrijk onderzoekt thans eenen moord, welke teSaint-Ge- nois gepleegd is. Zekere B., 22 jaar, had eenen twist met N. en heeft hem den schedel verbrijzeld ondanks alle zorgen is N. bezweken, De plichtige wordt op- j gezocht. Tweegevecht te Brugge. Verleden week werd er veel gesproken van een on- verschil dat ontstaan was tusschen twee l officieren van ons garnizoen en dat er sla gen gewisseld waren. De twee officieren,do heeren Mignolet, luitenant bij do lanciers en Maelfeyt, onder-luitenant bij de linie, zijn nu zater-1 dag morgend in tweegevecht geweest, om i hunne gcschondene eer te herstellen. Het gevecht heeft plaats gehad te St. Kruis, in eene dreef der bosschen van M. de Schietere de Lophem, op ongeveer 20 min. afstand van Brugge. De ordon- nanciesabel was het wapen door den bo- leedigden gekozen. Waren aangesteld als getuigen voor luitenant Mignolet, kapi tein Noël en onderluitenant de Proux,aer lanciers; voor luitenant Maelfeytde lui tenanten Huart en Evrard, van de linie. M. Logie, doktor bij de lanciers, was meêgevraagd als geneesheer. Volgens bekomen inlichtingen zou het gevecht drie kwaart uurs geduurd hebbon en zeer herig zijn.Eindelijk is-het gevecht moeten gestaakt worden doof de kwetsu ren ontvangen door onderluitenant Mael feyt. Ten gevolge van een hevige sabel houw is deze laatste officier een stuk van een vinger der rechterhand afgekapt ge- weest.Bovendien heeft hij nog twee lichte sabelhouwen op de rechterbil ontvangen. En de eere was gered 1 't Is te hopen dat zij nog beter zal ge red zijn voor het Conseil de guerre waar al die vechters eene goede straf zullen bekomen, evenals de messen vechters van den buiten. Geen onderscheid tusschen messen en sabels. Men zegt dat de kwetsuren niet erg zyn. Er heeft verleden week te Rousse- laere een zeldzaam huwelijksfeest plaats gehad, namelijk dat van H. S. van Ar- doye en E. A. van Rousselaere beiden doofstom .Er waren bij honderden nieuws gierigen om het echtpaar te zien kerk waarts trekken. De straten waren bevlagd en er werd geschoten met kanons. Vrijdag avond was het te Ardoye niet min feest bij hunne intrede. De straten waren verlicht, en hun huis was versierd, de bewoners hebben het echtpaar inge haald met fakkels en gezang. lijk bij zicbzelve overlegde en nooit overijld te werk ging. Zjj volbracht dus eerst de tiak die zjj te vol- brengen had. Zij stofte de monsterachtige voorwerpen, die op de schouwplaat tot sieraden moesten dienentwee schelpen, twee blauwe vazeu en een overgroot potse- einen beeld van lord Nelson. Zij stofte ook de pooten van stoelen en tafels. Ja, zij zou geerne tot zelfs den zonnestraal gestoft te hebben, die door het venster binnendrongwant deze zonnestraal wemelde van ontelbare stoljes, welke even zoovele ergenissen waren in de oogen barer pro perheid. Zij liet ook haren wrijfdoek gaan over de ljjstin der schilderijen, die de wanden van bet vertrek op luisterden. Deze kunstproducten bestonden uit oleo graph iên, en ieder moester van getuigen dat er noch olie noch kleur aan gespaard was. Juffrouw Smith ontdeed deze kunstwerken met de meest mogelijke zorg van stofen aangezien zij zoo doende als aan zelf bij bet koffer aanlandde, zoo kon zij kwalijk nalaten ook over dit meubel haren kwispel te laten gaan. Zij streek met haar varken over den grijzen deksel, wreef het slot en de koperen boekpla ten, en was inderdaad reeds op het punt van het gevaarte bij een der handvatsels op te lichten, toen eensklaps niovrouw Fleming binnentrad en tot haar zegde Ocb, juffrouw Smith, laat dat koffer maar lieer staan, als bet u hetzelfde is O, ik wilde maar even de stof er onder wegve gen, betuigde de goede vrouw, Ja, ja, ik begrijp het wel. Maar, ziet gij, er zit glaswerk in, fljn glaswerk, dal zoo licht zoo kunnen breken. (1Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 2