Kieskronijk De Muilziekte. DE VROUW GELE HAREN. Kerk der EE. PP. Jesuïten Een en ander. Allerhande nieuws. r Zonder de hulp der socialisten, on danks al de zoogezegde Franschmans voor hem hadden gestemd, kon de marte laar nooit gekozen geraken. Te Geeraerils- bergen bekwam hij 1000 stemmen der socialisten alleen en te Aalst en Ninove ongeveer 900. Men vergelijkt de ciifers van 14 October met deze van zondag 11. \%'i{ vernemen uit zeer goede bron dat de liberalen der vijf kantons eene inschrijving gaan openen tot bestrij ding der kieskosten van de scheurpartij. Maandag ganscb dendag geleek het aan eeno vrare begankenis op Chipka al de liberale haantjes-vooruit gingen den mar telaar proficiat wenschen. Geen enkel katholiek werd gezien. Daens heeft zijne plaats gekozen in dè Kamer aan de uiterste rechterzijde, tusschen MM. Broers van Mechelen en Huyshauvrers van Gent. Zijne ware plaats is bij de liberalen en socialisten. De socialisten gingen seffens kennis maken met den martelaar. ToeB hij de Kamer binnentrok werd hij door eenige liberalen van Aalst toege juicht die zich aldaar bevonden met dit doel. De katholieken van Luik hebben, zegt men, het goed besluit 'genomen, eensge zind ten strijde te trekken voor de afzon- derlijke kiezing van 23 december. De christene democraten, die lust had den alleen te gaan, zullen geen kandidaat aanbieden, wat zal toelaten al de katho lieke stemmen te vereenigen op M. Gus- tave Francotte. Van een anderen kant zegt men, dat de radikalen op 't punt zijn de socialisten los té laten, daar zij hen te veeleischend vinden, en hunne stemmen uit te brengen op den liberalen kandidaat, M. Hanssens. Er wordt te Luik een nieuwe katho lieke werkmanskandidatuur aangekon digd, namelijk van M. Lambert Hippo- lyte, gewezen burgemeester Yvoz-Ramet. Dit is de zevende. 1. Wat is dc muilziekte Eene besmettelijke kwaal, der tweehoe vige dieren, bestaande in het opkomen van blazen op het mondviies, op den uier en tusschen de teenen. 2. Welke zijn de kenteekens ervan De ziekte vertoont zich a) in den mond'm Do dieren laten een eigenaardig gesmak booren, zij slijmen en kunnen geen voed sel in den muil verdragen. De blazen springen eindelijk open en laten eene moeilijk te genezene wond achter. b) Aan de.voeten. De beesten trippelen van pijn. Dezelfde blazen en wonden komen tusschen de hoeven. c) Aan den uier. Zelfde verschijnsels. Het melken wordt lastig. De melk blijft gedeeltelijk in den uier en de ontsteking met hare gevolgen ontstaat 3. Wélke maatregels hoeft men te nemen.? De plichten des eigenaars van een aan getast dier zijn a) Onmiddellijk het ge meentebestuur verwittigen. De wetimmers straft de nalatigen. b) Dadelijk den stal te sluiten. c) Men past de inenting toe. 4. Hoe zal de inenting gebeuren Men neme de slijm der aangetaste koe en men brenge 't met de hand in den muil der nog gezonde dieren. Daardoor gaat de ziekte in eens bij al de dieren vooruit en zij kunnen te zamen verzorgd worden. Doet men zulks niet, zal de ziekte veel langer duren, wijl dan de eene koe voor, de andere na wordt aangetast c) De zuiverheid vooralishoofdzakelijk. -)£<- 8e Vervolg. - De diamanten van lady Markham hadden een ror- stelijken bruidschat uitgemaakt. Zij bezat er genoeg, 'omiicb van het hoi>fd tot de voeten met flikkerende -en flonkerende punten te kunnen uitdossen. IJkegels 'moesten er hangen aan bare zware armen, ijskegels "moesten er glinsteren om haren dikken hals, ijskegels moesten er tintelen op bare breede borst en stralen ^bieten van op haar boog opgekapt haar. Ik zal bun allen de oogen uitsteken, zegde zjj Lr zal geen sterveling in mijne schaduw kunnen slaan. Dat gekostumeerde bal was en bleef ook nog gedu rende 'het overige van mevrouw Manton's verblijf in de Abbey, het onderwerp van alle gesprekken en 'vooral diegenen, die er aan mcé hoopten te doen, wa- 'ren vin den morgend tot dei: avond in de weer met met bet uitdenken, verwerpen en verzinnen van dc meast fantastische verklecdingen. Al de kamers lagen vol stoffen en stalen, lappen en vodden, baarwerk, pelswerk, en allerlei vreemdsoor- j Qg «n ondoorgrondelijk gesnor. De houder van eene aangedane beest, ontsmet zijnen stal. Hij gebruikt hiervoor i 1 kilo kalkchloruur per 5 beesten. Dage lijks wordt die chloruur op liet strooi uitgeworpen. Men strooie zelfs zooveel mogelijk. De ziekte is erg 1° Men verliest melk en boter. 2° De beesten verliezen bun vleesch. 3° Zonder goede verzorging kunnen de hoeven afvallen en de eigenaar kan ver plicht worden het dier af te maken. De landbouwers moeten bijzonder voor zichtig zijn bij het koopen van varkens, doordien deze laatsten gewoonlijk de ziekte invoeren GEUDENS, veearts. Zondag aanstaande, om 11 ure 's mor gens, Plechtig» Openbare Ogxli-iaelil iu de Jongelingen-congre gatie. SoeialiHl en W4>i*«sl<l. Te Roubaix vallen er gedurig van hunne geweldigste aauhangers af zij hebben genoeg van al die inaunen, die eerst voor hen zei ven zorgen zeggen zij... Te Marseille, is er 't een proces na 't andere, tegen de roode bestiermannen en sommige.... lange vingers.... In Duitschland, trekken de kopstukken malkander in stukkeu dat het een waar plezier is. De eeoen verdragen de heer schappij niet van de anderen. ...Wanneer zal het spel hier beginnen Wacht maar Als de verleide en be drogene dutsen zullen gewaar geworden zijn, met welke kwakzalvers zij te doen hebben, dan zal hun spel gespeeld ziju en zij vliegen den ketel in Lailiertig;.Maar vier van de 15 liberalen, die iu de Kamer zetelen hadden moed genoeg protest aan te teeke nen tegen de socialisten, wanneer zij onze grondwettelijke instelling en den vorst aanvielen. En de liberale bladen die het geval bespreken laken de rechterzijde en vor- schoonen de socialisten. Die lafhertigheid zal de liberalen nog meer in den dieperik helpen. I>e kocpokenting. Tot hiertoe zijn er ongelukkiglijk nog vele personen die tegen de koepokenting vooringenomen zijn of ze ten minste ver zuimen. In Duitschland is de koepokenting sedert lang verplichtend en de pokziekte is er sedert dien tijd zoo goed als onbe kend. In 1871, voor de verplichting, stierven in Beieren 100 personen op 100 duizend of één per duizend van de pokken. Sedert de verplichtende enting sterft er niemand meer van deze ziekte in België sterven er van de 20 tot de 100 perionen op 100 duizend van de pokken. In Duitschland is de enting en dc her enting in voege de sterfte is er ten hoog ste 2 per 100 personen in Engeland is de enting verplichtend, maar de heren ting niet daar sterven 6 personen per 100 duizend van de pokken, dus driemaal zooveel als in Duitschland. In Oostenrijk waar niets verplichtend is, sterven er 27 maal zooveel personen als in Duitschland. Sedert de herenting verplichtend is ia Frankrijk, zijn 20 maal minder gevallen van pokziekte dan vroeger. Daaruit blijkt dus dat de herenting hoogst noodzakelijk is. STERFGEVAL. Men meldt uit Thuin het overlijden van M. den notaris Cambier, liberale volksvertegenwoordiger van genoemd arrondissement. M, Cambier wiens dood reeds over eenige weken gemeld werd, is thans ge storven aan de ziekte welke bom belette, de plaatsin «Ie Kamer in te nemen, welke hem door de kiezers van Thuin was aan wezen. Hij was 62 jaren oud, en zetelde reeds vele jaren in de Kamer. Iedereen was aan bet passeu en meten, aan het naaien en flikken. Sommigen beraadslaagden met elkander. Daarentegen waren er wéér onderen, die bunne plannen voorde maskarade met het diepste geheim omhulden. Onder deze bedrijven leende Mary Hanson aan Lizzy Parker, bet kanicuierljc van lady Markham, hare vlugge vingers tot het in orde brengen van de draperieën der IJsjon., vrouw. Eenvoud had lady Markham gezegd, is hier bet eenige vereischte eenvoud bjj volmaakte bevallig heid. De zijde moet in bevallige, maar sobere plooien om mijne Oguur vallen. Het grootc effekl moet natuur lijk dcgarniluur van diamanten worden. Milady beeft goed praten, zegde Lizzy Parker tot Mary Hanson, maar het is niet gemakkelijk, de plooien bevallig Ie doen vallen om zoo'n zwaarlijvig figuur, 't Is dan ook maar gelukkig dat de diamanten er bij komen. AD die er niet waren, zou hat met de heele vertooning miserabel uitvallen. Zijn zjj schoon vroeg mevrouw Manton's meisje. O, prachtig, heerlijk antwoordde Lizzy Parker, ofschoon, ik heb er tot dusver nog maar eenige ge- i. De groote hoop, weet gij, wordt bewaard in de Bank. Het zullen bange oogenblikken zijn, als wij ze allemaal hierin huis hebben. Waarom vroeg Mary Hanson onschuldig. Wel, vna.'t gij dal nog? Voor dieven O ja natuurlijk... Waar zal z|j ze bewaren, denk gijj Maandag was het 29 jaren geleden dat Z. M. Leopold tcLaeken stierf. Te dezer gelegenheid wordt door de maat schappij van oud-soldaten van Brussel, vergezeld van hunne makkers van Luik en de oud-strijders van 1830 een bezoek aan het graf des Konings gebracht. De mazelen heerschen in zeer hevi- ven graad te Brussel. Er zullen eerst daags maatregelen worden genomen. Eon klein kind, wonende Apostel huizen te Gent, was door zijne moeder al leen te huis gelaten. Het kind nam eene flesch naphte eu dronk er een teug van. Men ziet van hier de gevolgen het kind rolde zich op den grond van de pijn en toen er hulp opdaagde was het. te laat eenige oogenblikkeu nadien was het een lijk. Wanneer zullen de ouders toch voor zichtiger zijn en kleine kinderen niet al leen te huis te laten of ten minste zulke gevaarlijke dingen in hun bereik te stel len Drie ministers zullen zondag te Leu ven de inhuldiging van het standbeeld van pater Damianus bijwonen, namelijk MM. dc Moi ode, de Burlet en de Smet de Naeyer. Zij zullen ook deelnemen aan het democratiek banket van 700 personen, dat denzelfden dag in het gesticht der Josephieten plaats heeft. Koop Koop Zaagt ge nooit die Italiaansche postuurverkoopers met plaasteren peerden en andere beeldjes, ae huizen afloopen Ja, niet waar ?Maar mannen, die met levende peerden leuren, die komt men niet veel tegen. Welnu, maandag nacht, ten 1 uur. werden in de Looybroeckstraat, te Ant werpen, twee dronken mannen ontmoet, die een schoon bruin trekpeerd aan den halster leidden, en op zoek waren naar eenen peerdenslachter. Men vond dien echter niet en, met het beest geenen blijf wetende, hebben zij het in de herberg la Béllevue op de binnen plaats achtergelaten. Of dit pcerd gestolen is, behoeft men niet te vragen. Later. Het peerd in de Looybroeck straat gevonden, werd dezen nacht ge stolen in den stal van M. Hekkers, aan nemer van verhuizingen, Capucinerssen- straat. Nieuwe dynamiet aanslag te Luik. Eene kardoes met aangestokene lont werd in den nacht van 5 op 6 dezer ge vonden in den hof van een huis der rue Chauve-Souris. Gelukkig heeft dc ontofflng geen plaats gehad. Is het eene persoonlijke wraak Is het een middel tot verontrusting, met het oog op de aanstaande assisen Dit zal het gerecht te onderzoeken hebben,in de zaak aer dynamietaanslagen. Te Luik zal de liberale partij M. Fère en zijne collegas een leest aanbieden, zoodra hij in de stad is teruggekeerd. Nieuwe uitvinding toepasselijk aan dc stoomvisscherij; Wij lezen in de Fish Trade's Gazette van 1 december De stoomvischboot, Hermês, is don derdag laatst te IIull aangekomen. De uitslag barer proefreis met de nieuwe gebreveteerde schotsche korreboel,schijnt volle voldoening gegeven te hebben. De bemanning was spoedig gewend aan de behandeling van het nieuw toestel, en de visschers spreken gunstig over het werk. De zaak wordt beschouwd als zijnde deze der toekomst. Het schip heeft eene goede partij visch aangebracht, zijnde eene meer dan gewone vangst en van goede kwaliteit. Men zegt dat de andere schepen welke nabij de Hermêsop dezelfde gronden gevischt hebben, maar kleine vangsten visch hadden in vergelijking van deze. Naar alle waarschijnlijkheid zal het toestel aan boord van het schip blijven en het is te voorzien dat andere schepen van deze haven op dezelfde manier zullen uitgerust worden. HOLLAND He zondagsrust. Door verschillende patroons van groote bakkerijen te 's Gra- venhage, is besloten toekomenden zondag j 16 december, de zondagsrust in hunne inrichtiugen in te voeren, 's Zondags morgends zal dan geen brood meer wor den bezorgd en in de bakkerijen zal van zaterdag avond tot zondag avond geen werk meer worden verricht. Het is te i verwachten dat, nu de groote patroons dit voorbeeld geven, de kleine bazen zullen volgen. De loonsverhooging-kwestie wordt door de patroons echter geheel afgescheiden van de invoering der zondagsrust Zij j plaatsen zich op het standpunt dat iedere i patroon het loon met zijn eigen personeel j moet regelen en niet met een comiteit uit de gezamenlijke gezellen, dat eene nnrmnlp vnvliAAfrinn ron lint nrni.l>lAnn Ik deuk in hare slaapkamer, antwoordde Lizzy Parker. Ik voor mjj, ik zal blij zijn als die grap goed en wel voorbij is cn wij ons hoofd weêr gerost te slapen kunnen leggen... Hoe jammer toch, dat gij ook niet zoo lang bier blglt Is uwe oude tante er niet toe te bewegen Geen kwestie Wij moeten met acht dagen t' huis zijn.... Maar gij moet mij eens eenen brief schrijven cn mij er alles van vertellen Ik vind het jammer, dat gij er niet bij kunt zijn, hezhaalde Liny Parker. Het zal iets schoons z|jn. Drie dagen leter kwamen de juweelen van de Bank. De klerk, die het pakket afleverde, ontving daar voor kwittaucie, cn dienzellden avond nog werd er met het beleggen of bestrooien van hel fameuze kleed een begin gemaakt. De diamanten uitgezonderd die, welke Milady op haar hoofd en om haren hals zou dragen werden zoo stevig mogelijk vastgenaaid, terwijl de ijskegels voor de armen aau draden geregen en aldus aan de armsgaten van het witzijden kleed vastgenaaid. Nu wilde hel ongeluk, dat cr, op den dag voor Me vrouw Manton's vertrek, een dignitaris van het graafschap ziek werd, zoodat het bal veertien dagen rnoe-t uitgesteld, worden. Lady Markham was wanhopig. Z|j had haar huis vol gasten, en alles was gereed. Had het nu toch ooit slechter kunneu treffen lutusschen, er was niets aan te doen, dan zich met een zuurzoet glimlachje in het onvermijdelijke te schikken, de gasten tot langer ...v .jv. 5ci,ouicuiij&c gnciieu, uhi eene normaio verhooging van het werkloon der bakkersgezellen voorstelt. IHTT- CllLANI» Vreesélijken toestand. - Een voerman, Nitschke genaamd, die zaterdag met zij nen wagen te Hohen-Schönhausen was, keerde rond 8 ure 's avonds naar Berlijn terug. Op den Berliner weg, nabij de Landsbergerstrasse, viel Nitschke van zijn rijtuig, op zulke ongelukkige wijze dat hij onder de wielen terecht kwam en overreden werd. De peerden bemerkten niet dat hun voerman weg was en reden langs den wel bekenden weg voort, terwijl N. zich wringend van pijn, bleef liggen. Hij viel in onmacht en kwam eerst weer tot zich- zelven, toen de wielen van een ander voer tuig over zijn lichaam reden; reeds na dere een tweede rijtuig en N. schreeuwde zooveel hij kon, maar de koetsier hoorde hem niet en weer ging het over hem heen. Weinige minuten later kwam een om nibus voorbij; schreeuwen kon de onge lukkige niet meer, alhoewel hij bij zijn volle bewustzijn was. Zoo ging dan ook het vierde zware rijtuig over hem heen, maar de koetsier bemerkte het, hield stil en ging zien wat hij overreden had. Hij vond den ongelukkigen N. in deerniswek- kenden toestand. Hij werd naar het hospi taal gebracht, waar hij nog kon verhalen wat er gebeurd was. Kort daarop verloste de dood hem van zijne smarten. ENGELAND. Waarschuwend voorbeeld. In een dezer dagen verschenen Engclsch werkje, onder den titel Trades Unionisme: a Cri ticism and Warning. (Eene kritiek en een waarschuwing), van M. Birks, staat het volgende afschrikwekkend voorbeeld van den dwang, dien de leiders op de werklieden uitoefenen: Bij de laatste groote werkstaking in de Midlands, wegens eene vermindering van het loon uitgebroken, werden de werklie den, ook van die patroons, welke zich bereid verklaarden het loon op den ouden voet uit te betalen, tot staking gedwon gen. Onrecht, dwaasheid en zelfmoord, zegt M. Bicks er was bij de vereeniging weinig geld in kas, van buitenaf kwam weinig iu, er werd bitter geleden, Natuurlijk verlangden de werklieden, wier loon niet verminderd was, zoodra mo gelijk weer aan't werkte gaan zij durfden niet. Er was een, die het waagde, doch niet zonder eerst aan het bestuur der Vereeniging verlof te hebben gevraagd mijne lieve kinderen lijden honger en zijn doodziek, en ik heb geen stuk droog brood voor hen. Antwoord Ga uw gang als ge durft. Wanhopig keert de man huiswaarts. Maar den volgenden dag is hij weer bij het bestuur, radeloos van smart: mijn klein dochterke is dood, eu mijn jongen ligt op sterven, ik moet aan 't werk gaan. u Op uwe verantwoording, was het koele antwoord. Hij ging aau 't werk. Den volgenden nacht was zijn huisje afge brand. Mogen de arbeiders hieruit leeren wat hun te wachten staat, wanneer eenmaal zulke leiders van vakvereenigingen lei ders van den Staat zouden worden AMERIKA. Beloonde eerlijkheid. Mad. S., eene rijke Amerikaansche, nam dezer dagen een huurrijtuig om eenige boodschappen te doen. Zij verliet het aan de deur van een groot magazijn. Nauwelijks afgestapt bemerkte zij dat zij haar reiszakje verge ten had, 't welk 5000 fr. in bankbriefjes, twee zwarte peerlenen briljanten ringen bevatte. Mad. S. vertelde haar ongeluk aan hare vrienden en deze raadden haar aan de policie in kennis te stellen met het gebeurde. Alhoewel zij overtuigd was dat zulks tot niets zou leiden, deed zij het. Hare vreugde was groot, toen zij eenige dagen later van den commissaris vernam dat haar reiszakje met geheel den inhoud was terug gebracht. Zij verzocht den commissaris den koet sier bij haar te zendenZeer verwonderd bood de man zich aan bij Mad. S. Zijt gij getrouwd vroeg do Amerikaansche. Ja, madame, en ik heb vijf kinderen. Goed. Ehwel, houd de 5000 fr., dat is 1000 fr. voor elk kind. Ik wil enkel de juweelen terug hebben, waaraan ik zeer veel hield. Ik kan nooit erkentelijk genoeg zijn voor hem die ze mij terugbracht. Nu was het de beurt van den koetsier om als zinneloos van vreugde te zijn. Wat gaat ge met uw gelu do~n vroeg Mad S. Ik heb altijd anderen gediend en nu zou ik geerne eens zelf baas zijn. Ik ga een nieuw rijtuig koopen. Goed, zoodra gij in orde zijt, komt ge mij halen. De man stond er 's anderdaags morgends. Hij reed met Mad. S. 2 uren rond eu kreeg 50 fr. Hij deed opmerken dat zulks veel te veel was. Neen, zegde zij in Amerika zou ik mijne juweelen nooit teruggevonden heb ben. Ik wil u beloonen voor zulke eerlijk heid, welke ik dacht niet te bestaan. ITALIË. Het derde huwèlijkvan den heer Crispi. In vele bladen is er gesproken over het huwelijk van den heer Crispi, minis ter in Italië, die nu voor de Kerk ge trouwd is, hoewel zijne twee eerste vrouwen nog leven. Men heeft geschreven dat de Paus zelf' den lieer Crispi toegelaten had voor de Kerk te trouwen. Dat is onjuist. De heer Crispi is tweemaal getrouwd geweest voor de wet alleen en hij is van zijne twee eerste vrouwen wettelijk ge scheiden. Hij is dus nooit getrouwd geweest voor de Kerk daar het burgelijk huwelijk geen huwelyk is volgens de Kerk. Hij had dus geeno bijzondere toelating noodig om voor de Kerk te trouwen en zijn kerkelijk huwelijk moet niemand verwonderen. ZWEDEN EN NOORWEGEN. Verloren Noordpool-rcizigers. In den zomer van 1892 hebben twee Zweden, Björling en Kallstenius, eene expeditie uitgerust om de Carey-eilanden nader te onderzoeken; zij zijn heengegaan om nooit terug te keeren. Nu is dezen zomer hun landgenoot Elis Nilsson naar Groenland gezonden om te beproeven, of bij iets van hunne lotge vallen ontdekken kon of hen misschien levend nog kon vinden. Van Nilsson is thans een schrijven aan Nordenskjölk in gekomen. Het bevat een verhaal van de pogingen, die Nilsson deed om met Schotschcn rob- bcnvangcr naar de waarschijnlijk veron gelukten te zoeken. De pogingen zijn vol komen zonder uitslag gebleven. Op een der Carey-eilanden werden voor werpen gevonden, die aan de expeditie toebehoordenvan het wrak van het schip, dat in den nazomer van 1892 door den Schotschcn robbevangcr onder het ijs begraven werd gevonden, was nu geen spoor meer te ontdekken. Men denkt dat Björling en Kallstenius van de Carey-eilanden in eene boot naar Groenland hebben willen varen de op Gro enlaud ondervraagde Eskimo's wisten echter van uieis, zoodat de expedetic den kelijk op dien zeer gevaarlijken tocht in de boot is verongelukt. In elk geval schijnt er thans geen twij fel meer te bestaan, of de reizigers heb ben den dood gevonden. bljjvcn uit te noodigen, en geduld te hebbeu. Veel lastiger was het autwoord op de Traag wat du in dien tusschentjjd te beginnen met de dia manten Mevrouw Manton gaf uitdrukkelijk den raad, ze naar de Bank terug te zenden. Doch hiertegen voerde lady Markham aan. dat haar wit kleed bedorven zou zijn indien de steenen er nu wéér van werden losge maakt. Nu dan waarom het kleed niet met diamanten in de Bank in bewaring gegeven Neen, verklaarde Milady dat kou niet. Waarom niet f Ja omdat het niet kon. Na veel heen en weer praten werd er eindelijk be sloten, het bejuweelde kleed slil te laten waar het was, namelijk in lady Markham's kleerkas, en voorts, het gerucht te verspreiden, dat de diamanten naar de Bank teruggezonden waren. t was nu eens door cn door slim verzonnen, meende lady Arabella. Maar mevrouw Manton dacht er anders over. Waartoe dient dat nu zegde zij tot Mary Hanson, terwijl zjj samen naar Londen terugreisden- ledereen weel immers dat het gelogen is Hierbij bleef het. Intusschen kon mevrouw Manton niet nalaten, Mary's manier van doen gedurende de navolgende dagen iets vreemdsoorligst op te merken. Het meisje verrichtte wel is waar haar werk zooals gewoonlijk, doch zij was zoo stil en zoo verstrooid zij had iets gejaagds en angstigs over zich, verloor haregezonde kleur en zag er uit als iemand die slapeiooze nachten doorbrengt. I Zij kreeg donkere kringen onder hare oogen, en telkens wanneer zij onverwachts door de oude dame aangesproken werd, maakte z|j eene beweging alsof zij schrikte. i Hare meesteres, die gansch niet blind was voor deze kenteekens, vroeg haar wat haar scheelde doch juist hierdoor lokte zjj eene bespoediging van de crisis uit. j Mary berstte in tranen los en verklaarde dat zjj j haren dienst moest opzeggen, j Wat riep de oude dame, met een gezicht alsof het dak boven haar inviel. Ja, mevrouw Ik moet u gaan verlaten. Zij zegde bet al snikkende, maar niettemin op beslisten toon En de verklaring die zjj gaf, was deze dat de jonge man, met wien zij verloofd was, niet langer wilde wachten en dus het kwam er met horten en stooten uit, dat mevrouw zich vöór het einde der maand van eene andere dienstbode moest voorzien. Dwaasheid! Onzien riep de ou ie dame: Ik kan u niet laten gaan Wat krijgt gij in het hoofd, meisje Wij die zoo goed bij elkander passen En cn bedenk dan toch eens wat zou ik moeten beginnen Gij weet heel goed dat ik niet met de eerste de beste overweg kan.. Kort en goed,meisje, ik aanzie dat woord als niet gesproken. Ik laat u niet vertrekken (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1894 | | pagina 2