Nieuwsjes. Rechterlijke Kronijk. BOOMTEELT Allerhande nieuws. Pekroond. Het Stadsbestuur van Antwerpen had ter gelegenheid van de Wereldtentoonstelling de Belgische en Hollandscho schrijvers van drama en blijspel op ecueu algemeenen prijskamp Uitgenoodigd. Verleden maandag maakte de hiertoe aangestelde jury zijne beoor deeling over de talrijke ingezonden wer ken bekend en in de reeks kluchtspelen, onder de negentig voorgedragen stukjes, bekroondehy het lustspel - HertogFilip» vervaardigd door den heer Isidoor Bau- weus. De eerste prijs bestond in eene gouden medalie en vijf honderd franken. Wij wenschen onzen talentvollen stads genoot uit ganscher harte geluk over de bekomene onderscheiding. Hertog Filip en de Zatterik is de gekende snakerij, waarmede, volgens geschiedkundige over leveringen, de Burgondische vorst, Filip de Goede en zijne hovelingen zich te Brugge wel eens vermaakten. De kluch tigheid is door doktor Bauwcns derwijze behandeld, dat, wordt zij eens op liet tooneel gebracht, hetgeen wij niet betwij felen, zij den meesten bijval bij het Vlaamsch publiek zal genieten. Eene der voorwaarden van den prijs kamp behoudt de eerste opvoering van het bekroond stuk aan den Vlaamschen Schouwburg van Antwerpen. Mijnheer Clemens Van De Putte, Uitgever van De Denderbode. In zijn nummer van 23 December laast- leden van het Land van Aalst, schreef den Heer P. Daens een artikel waarin hij mij persoonlyk aanwees door bedekte, weinig eerbiedige benamingen als heb bende ongerijmdheden verklaard in eene kicsvergadering. Ik schreef dien heer daarop een brief om hem de waarheid te laten kennen. Elk weldenkend en rechtzinnig man zou zoo als ik het hem vroeg deze uitlegging hebben opgenomen, eensdeels om zijne onvoorzichtige als hatelijke aantijging te verontschuldigen, anderdeels om aan zij ne lezers te laten zien dat deze geene bere kende moedwilligheid en kwade trouw was en hij slechts gehandeld hadinge volge de valsche overdracht zijner aan brengers. Nu, dit is niet zoo, die heer voinst van niets to weten en wil aldus, zooals zijne gewoonte is, de vlek welke hij mij met voordacht wilde toe brengen in de oogen zyner lezers als echt laten doorgaan. Ik laat U dit antwoord hier volgen, met verzoek hetzelve in uw geëerd week- blrk onder de oogen der weldenkende lieden te brengen. Aalst, 28 December 1894. Mijnheer P. Daens, Uitgever, In uw weekblad - Het Land van Aalst van Zondag 23 dezer n* 51, drukt gij op de eerste bladzyde, in de 2* kolom, een artikel als volgt Is 't waar? had een vreemde stadsopeter gtroepen, als Woeste niet gekozen is, blijven de werken van 't Gasthuis stille Is t waar heeft hij nog uitgeroepen van over veertien jaar dacht men inden gemeenteraad aan een nieuw hospitaal, Maar 't volk, enz. Dit blad werd my om dit artikel door verschillige vrienden onder het oog ge bracht een bewijs dat elk begreep dat ik het was dien gij wildet bedoelen, en dien gij op eene bedekte manier wildet beschuldigen en hatelijk maken in de oogen mijner medeburgers. Ik ben geenszins gewoon, Mijnheer, in de polemiek van Gazetten tusschen te komen ik kan nochtans, gezien den hatelijken vorm van dit artikel, niet nala ten u een antwoord te sturen, en u de waarheid te laten kennen, zoo als ik ge woon ben deze in eere te houden in al mijn doen en laten. Wat beoogt gij met mij vreemdeling te noemen? Waarschijnlijk eene slechte en onvoorzichtige drogreden aanwakkeren, tegenover eerbare personen en dit om voldoening te geven aan een handvol hoogmoedige heethoofden, die er maar op belust zijn eeuieder te benijden. Zoudt gij zoo goed niet willen zijn mij te zeggen, waar men bogint en ophoudt Aalstenaar te zijn Gij noemt mij ook stadsopeter foei, Mijnheer, zulke woorden in uw heiligen mond is dejaarwedde van 1500 fr. die ik van het Stadsbestuur geuiet,misschien te veel voor mijne werkzaamheden Zeg Mijnheer, gij die zoo demokratiek zijn wilt, verdien ik die metsersdaghuur mis schien nog niet Noen, ik ben geen stads opeter, maar breng integendeel vijfmaal zooveel binnen de stad, en God gave, dat hier zoo menige stadsopeter ware' den arme, den arbeider, den kleinen burger den neringdoended man, alsook de goedé werken zouden het best ondervinden. Zeg eens, Mijnheer, is uw broeder thans ook geen gouvernementsopeter Zie hiervolgende nu, wat ik op eene kiesvergadering gezegd heb wegens het hospitaal, en vertrouw u in 't vervolgzoo zeer niet aan uwe aanbrengers. Onze besturen hebben zich altijd onledig gehouden met de belangen van eenieder ziet voor bet oogenblik nog de werkzaamheden aan ons nieuw hospitaal den opbouw van hetzelve, vraagt aan het Stadsbestuur groote opofferingen (gezien het de Burgelijke Godshuizen zijn die zou- den moeten bouwen) met aankoop van grond»n, meubelering, enz. zal dit werk 600,000,000 fr. kosten. Om deze kosten te dekken, heeft men zijne toevlucht ge nomen tot de Provincie en den Staat om eene aanzienlijke toelage te bekomen. Wie van u zou durven betwisten dat, door zijn talent, zijne welsprekendheid en zijnen grooten invloed, den heer Woeste niet de man is om ons de grootste toelage van den Staat te doen verkrijgen? En moest dezelve het beloop niet berei ken waar er door ons op gerekend is, wie weet moest niet een deel der werken onderblijven tot wanneer ons Stadsbe stuur zou in staat gesteld zijn dezelve te voltrekken. Mijnheer Daens beweort altijd in zijne gazetten dat hij alleeu alles kent, alles voorziet, alles doorgrondt, alleen werkt, en voor alles middel weet; hij is het ook gansch alleen, die de verdiensten van den opbouw van het hospitaal hebben moet. Het is nu 11 jaren en half'dat ik te Aalst verblijf, en van dien tyd heb ik die zaak hooren behandelen reeds in 't jaar 1884 ben ik zelf gelast geweest eou onderzoek erover te doen en verslag op te maken; maar, dat is waar; iemand die hei goede, doet, kraait dit niet altijd over de dak ken en werkt in stilte met zekerheid aan, tot wanneer men iets stelligs ouder het oog brengen kan. Ziedaar wat ik gezegd heb. Ik heb de gewoonte niet Mijnheer, za ken te vertellen die ongerijmd zijn, ook niet van te lawijten en mij dunkt dat wat meer voorzichtigheid u beter staan zou. Wil zoo goed zijn, Mijnheer Daens, aan gezien gij altijd zoo hoog oploopt met uwe rechtvaardigheid en vrijheid voor ieder een; dit, mijn antwoord, in uw weekblad op te nemen, en aanvaard intusschen mijne Aalstersche groeten. J. GOETHAIiB, Stadsbouwkundige. Men bericht uit de omstreken van Bergen dat er zich opnieuw duistere wolken aan den gezichteinder vertoonon. De voorraad houille-kolen geraakt niet verkocht en 't gevolg hiervan zal vermindering vai: dagloon zijn voor de mijnwerkers. De be stierders der koolputten zijn ongerust, ze vreezen een slecht jaar, dus voor Hene gouw,een tijdstip van armoede en ellende. Maandag 11. is het proces van Madame Joniaux, voor de Assisen van Antwerpen begonnen. Men voorziet dat het 14 dagen ten minste duren zal. Het getal getuigen ten laste beloopt tot 214. Het hestuur der openbare veiligheid heeft bericht ont vangen dat verscheidene anarchisten die uit een ander land werden verbanden den weg naar België hebben ingeslagen. Een oog in 't zeil houden zal dus noodzakelijk wezen. Zondag heeft Het Land van Aelst zijn eerste geweerschot in 1895, tegen ons katholiek Stadsbestuur gelost. Wat moeten de liberalen in hunne vuisten lachen I Aalst wordt eene arme stad, schrijft men op Chipka; ge ziet wel hoe slecht de straten liggen.... Er moeten nieuwe scholen bij komen noodzakelijk...; nieuwe belastingen kan men niet leggen... maar men heeft de brandverzekering die jaarlijks 150 duizend franks kan doen winnen.. Dus 150 duizend franks jaar lijks; 't ïsdus 100 duizend franks vermin dering; vroeger was 't immers 250 dui zend franks.... Maar om 150 duizend franks te winnen zou men, 't eene jaar door 't ander.genomen, 180 a 200 duizend franks als premiën moeten ontvangen. Nu, de inwoners der Stad Aalst, allen te samen, betalen geene 50,000 fr. als pre miën hunner brandverzekeringen en hoe wil men nu 150 duizend franks winnen als men nog geen vijftig ontvangt? Te Meldert bestaat er volgens Mirrceus van Chipka, eene familie die een recept be zit om echt Vlaamsch bier te brouweu, welk recept, misschien meer als 2000 ja ren van vader tot zoon is aangeleerd.... Oei! oei! oei 1 welke oude stam moet het zijn Eene familie die reeds van voor de geboorte van onze Goddelijken Zaligma ker, te Meldert bestaat... en is blijven voortbestaan... Moesten de barakkra mers die rariteit kennen Eu wij die onnoozel genoeg zijn om te gelooven dat de uitzet te Wetteren werd uitgevonden I Nu, Mirrceus heeft van dat bier gedron ken... maar 'twas koppig en van aard de koppigheid in te enten... en 't heeft zijn effect gemaakt. Zondag 11. is aan dén martelaar zijn potret aangeboden door de liberalen uit dankbaarheid voor z ue nooit verhoopte diensten aan hunne partij bewezen. De martelaar hoeft vau op den dorpel der woning waar hij verblijf houdt, eenen preek gehouden. Oorgetuigen be vestigen dat er daar tegen ons katholiek Stadsbestuur hevig werd uitgevaren en met de absolutie der biecht gespot. Het ging zelfs zoo verre dat socialisten die spotternij luidop afkeurden zeggende dat is een schandaal 1 De zeeldraaier Strickx, die in een gevecht, op nieuw jaardag, ontstaan ter herberg van Van den Breinpt, Zoutstraatpoort, eene ribbe werd gebroken en eene vreeselijke wonde aan de onderlip bekwam, verkeert in stervensnood en is gisteren berecht. Rechterlijke dtcaling. Over vijfjaren werd er ccue moord gepleegd te Oberegg, in Zwitserland, en de openbare denkwijze duidde zekeren N. als de moordenaar aan. Hij protesteerde en ondanks zijn smee- ken en zijne tranen werd hij aangehou- I den, door de opgewondeu menigte mis- handeld, en door het gerecht tot de I geeseling en levenslange gevangenis ver oordeeld. Zijne familie vertrok naar Amerika en N. stierfin de gevangenis. Thans heeft zekere S., van Oberegg op zijn sterfbed verklaard dat hij deu moord heeft gepleegd, welke door N. geboet de art. 70 en 71 zal, zoo noodig, voortge- ontploffing ontstond, de ruiten vlogen uit zet worden tot op 6 Februari 1895, en de en in 'nen wind en 'oen waai stond geheel v„nr O-Tinton warden tet cabinet in vlammen. De concierge OP Zondag 13 Januari, 4rte les van Mr Bubvenioh, ten 9 ure voormiddag, op 't Landhuis. De spreker zal bandelen over het op leiden en den snoei van den Peerboom, onder allo vormen Muurpecrlaar, Pvramiden en Boom- gaardboomen. Den Zondag 27 Januari, op zelfde uur, kweek en snoei der Wij ngaards en Beziestruiken. Aalst. Groot Concert. Wij vernemen dat onze Koninklijke Har monie, aan hare leden een groot Concert zal aanbieden op Zoudag 20 Januari aanstaande om 5 1/2 ure 's avonds ter Groote Feestzaal van 't Stadhuis, Lnml van fltiem. Zon dag aanst. 13 Januari, zal de tooneelkun- dige vereeniging - De Burgersvrienden, van Antwerpen, den heeren leden van 't Land van Riem, eene prachtige vertoo ning aanbieden. Twee stukken zullen op gevoerd worden, namelijk De Familie Rantzau, beroemd tooneelspel in 4 be drijven en De Tenor is ziek, blijspel in eeu bedrijf. Orkest onder de leiding van den heer Gust. Paepe, bestierder van 't Land van Riem. Deze vertooning belooft iets buitenge woons te zullen wezen. Immers weinige dagen geleden voerden - De Buraers- vriendenn hier het drama Zwarte Griet meesterlijk op en zij geuoten dan ook den grootsten bijval. Wie dus eenige avonduurtjes alleraangenaamst wil door brengen wone deze vertooning bij. De twee stukken zijn onder alle opzichten onberispelijk. Bureel om 4 1/2 uren. Gordijn 5 uren heel stipt. Prijzen der plaatsen Voorbc- houdene genummerde plaatsen, fr. 2,00; Beneden plaatsen, fr. 1,50; Balcon, fr. 1,00; Tweederang, fr. 0,50. Hlaclitliuia dei- atad Aalst. Gedurende het verloopcne jaar 1894, zijn alhier, ten slachthuize, 2621 rund- dieren geslacht geworden, verdeeld als volgt Stieren 42 Ossen 359 Koeien 183 Veerzen 1298 Kalveren 712; Kalveren van min dan 15 dagen 0; Schapen 337; Lammeren 17 Varkens 319 Speenvar kens 1; Geiten 5; Peerden 60. Er zijn dees jaar 40 peerden min ge slacht dan in 1893. Pttarf Aalat.Nationale Militie. —Het getal jongelingen onzer Stad Aalst, welke geroepen zijn om deel te nemen aan de loting, die zal plaats hebben op Vrijdag 1 Februari aanst. om 9 uren 's voormiddags, beloopt tot 236. Het getal der uitgestelden van vroegere militieklassen is 51, zoodus: 52 zal het laagste en 287 het hoogste nummer wezen. Verleden jaar beliep het getal lotelin- gen tot 271; dees jaar zijn er dan 35 min. De zittingen van den milicieraad van het, Arrondissement Aalst, zullen voor de lichting van 1895, in het volgende orde plaats hebben, ten Stadhuize te Aalst, om 9 uren des morgends. Den maandag 11 Maart 1895, voorde milijianen van liet kanton Aalst. Den dinsdag 12, voor de militianen van liet kanton Moorsel. Deu woensdag 13, voor de militianen van het kanton Ledo. Deu donderdag 14, voor de militianen van het kanton Oordegem. Den vrijdag 15, voorde militianen van het kanton Steenhuyse-Wynhuyse. Deu zaterdag 16, voor de militianen van het kanton Herzele. Den maandag 18, voor de militianen van het kanton Haeltert. Den dinsdag 19, voor de militianen van het kanton Idegem. Den woensdag 20, voor de milianen van het kanton Sottegem. Den donderdag 21, voor de militianen vau het kanton Geerardsbergeu. Den vrijdag 22, voor de milianen van het kanton Ninove. Deu zaterdag 23, voor de militianen van het kanton Meerbeke. Den maandag 8 April 1895, om 10 uren des morgens, voor de militianen van al de kantons van het arrondissement over wiens vragen tot vrijstelling in den eer sten zittijd geene uitspraak is gedaan. Kiezerslijsten der Stad Aalst. Ten gevolge van de vertragingwelke 't opmaken der kiezerslijsten van Aalst, voor 1895-1896, heeft ondergaan, komt een koninklijk besluit van 2" der loo- pende maand het volgende te bepalen De lijst der algemeeno kiezers en der provinciale kiezers der stad Aalst, voor- Ioopig gesloten op 31 Augustus 11. zal ter inzage van het publiek neèrgegled blijven op het gemeentesecretariaat en het poli tiecommissariaat vau Aalst tot deu 1 Mei 1895. Het indienen der bezwaren in de arti kels 73 en 74 des kieswetboeks bedoeld, waartoe deze lijst kan aanleiding geveu, zal geschieden ten laatste op 29 Januari 1895; het onderzoek voorgeschreven in kiezerslijst zal voor goed gesloten worden den 28 dier zelfde maand. Al de dagtee- koningen welke door het kieswetboek zijn vastgesteld voor dektere verrichtingen en welke de herziening der kiezerslijsten betreffen, tot en met de dagteekening van liet overmaken ter griffie van het Be roepshof der dossiers voor verhaal, wor den negentig dagen later gesteld, voor wat de stad Aalst aangaat, n Brutale feiten, door vreemde dieven gepleegd. Zelfmoord. Het schijnt dat eene bende vreemde dieven zich als eene vlucht raven op ons laud heeft neer geslagen om onze wisselaars tot hunne slachtoffers te maken en hen, zelfs met hulp van dolk en revolver, hunne weer den te ontrooven. Wij meldden verleden week het dra ma, in het wisselkantoor van M. Mathijs' te Brussel gepleegd thans hebben wij een ander, in omtrent gelijke omstandigheden te Antwerpen aan te halen. Ziehier het gebeurde Een vreemdeling, die beter engelsch dan fransch sprak, kwam in de bureelen van MM. Baelde gebroeders, Minderbroe- dersrui, meteen in druklletters geschre ven briefke, waarin de wisselaars ver zocht werden een aantal weerden om te zetten. Ilij zou geerne ontvangen hebben 120 ponden sterling, 4500 fr. in napier en 600 amerikaausche dollars. De briefschrijver verzocht er bij dat de boot waarmeê hy vertrekken moest, onder stoom lag en denzelfden avond vertrekken zou. De brief was geteekend Anderson, Green Cle, eu was, zooals wij hooger zegden, geschreven in drukletters, dus met. een schrijfmachien, op papier, heb bende ten titel van de British South kreeg brandwonden aan de hand, maar zijn zoontje, die hem vergezeld had, was ergst van al getroffen in 't aangezicht doch zonder gevaar. Al de papieren die in 't cabinet lagen, en er waren er vele, waaronder voorzeker belangrijke stukken, zijn te pulveren op gebrand. De talrijke schilderijen, die aan de muren hingen, zijn erg beschadigd, zelfs zijn er die aan geen schilderij meer gelijken. Op het gerucht der ontploffing hebben de drie hoogenoemde agenten toegeloopen en do brand zoo kort en zoo goed moge lijk beperkt. Er is verzekering tegen brand. Diefstal met braak te Lille. Het Handelsblad deelt nadere bijzonderheden meê over dezen diefstal. Te Lille, in de kom der gemeente, hou den de gebroeders Petrus en Louis Seis eenen ellegoodwinkel. Petrus oefent daar- bij het bedrijf van kleermaker uit. Het is in dezen winkel dat de diefstal gepleegd is. Donderdag nacht omstreeks 12 uren, verbrijzelden de dieven uit een der ven sters eene ruit. Langs de gemaakte ope ning kroop een kerel de woning binnen. Eens in huis, opende hij do voordeur en gaf langs daar al ue ellegoedereu, die hem ouder de handeu vielen, aan zijne meê- - plichtigen over. Ook roofde hij eene som van 50 fr. in gold. Terwijl hij de ellegoederen stuk voor stuk naar buiten droeg en aan zijne ge zellen gaf, werd een der broeders Seis, Petrus, door het gerucht dat de dieven maakten, wakker hij sprong het bed uit en gipg in den winkel zien. Daar zag hij de dieven aan 't werk. Vooraleer hij fï t V ïaü Ti Bnbsh S°T hulp kon roepen, had de kerel, die in den Afnknn Navigation Oom™ onder wil£el wa8V bougie, die dit tooneel ffrma, d. agendo do namen der ondertec- Torlicllttei 'ui,geblaren, een ijzeren lat gevat en er twee geweldige slagen meê op het hoofd van den bewoner toegebracht. Het slachtoffer verloor veel bloed 2 a 3 liters, zegt men. De andere broeder snelde nu ter hulp. Doch de dieven had den van de verwarring gebruik gemaakt om het hazenpad te kiezen. De genees heer van Lille jvenl geroepen. Deze be vond dat de wonden van het slachtoffer wel erg, doch niet gevaarlijk waren. Middelerwijl daagde hulp op, doch de dieven waren reeds verre. Aan de nagela ten voetstappen heeft men kunnen zien dat de booswichten 4 of 5 in getal waren. Terwijl de een binnen alles roofde, zullen zijne gezellen buiien de wacht gehouden hebben. De gestolen stoffen hebben eene weerde van omtrent 350 fr. Sneeuw. Het is niet alleen Bel gië, dat bij het begin van het jaar de eerste sneeuw heeft zien vallen geheel Europa heeft er van meêgedeeld. In Zwitserland is meer dan een meter sneeuw gevallen. In Oostenrijk was 't een wezenlijke sneeuwstorm in Hongarië en de Alpen is de dienst der spoorwegen kenaars. Als bureel was opgegeven het Nr 3 der Miuderbroedersstraat. Het was nog maar 9 uren in den voor middag. Men verzocht den brenger des briels, rond 2 ure terug te komen, wan neer de gevraagde gelden (meer dan 10,000 fr.) zouden gereed zijn. Een memorandum, dragende dezelfde firma, insgelijks met het schryfmachien geschreven, werd rond 2 ure gebracht, waarin verzocht werd dat men de gevraag de som,zou brengen naar hooger gemeld bureel, Minderbroedersstraat. Met deze boodschap werd een bureel- bediende gelast, de genaamde Dagge- linckx. De bureelen van de firma waren op de eerste verdieping en bestonden uit eene groote kamer, door een windscherm in twee deelen verdeeld. Een winket, waar de bezoeker voor moest blijven staan, liet dezeu niet toe te zien wat er achter dit scherm gebeurde. De vreemdeling liet de biljetten neêr tellen, en die opnemende, zegde hij eeni ge woorden in het engelsch, om te doen gelooven dat achter het scherm zich nog gedurende drie dagen opgeschorst, ge- iemand bevond tot wien deze woorden weest. gericht waren, De bediende van het huis Baelde. wel ke door die handelwijs niets anders kon denken of de brandkas uit welke de an dere weerden moesten gehaald worden, stond achter dat schutsel, wachtte de terugbetaling derzelve af. Doch eensklaps keek hij door de por taaldeur, welke hij had opengelaten en bemerkte den vreemdeling, die met den hoed op het hoofd en de schoenen in de hand, den trap af wilde snellen. Met eenen sprong was hij op den vreem deling toegeschoten hij pakte hem bij de keel en de dief mompelde opnieuw eenige woorden in het engelsch. Daarop In Silezië werd een groep houthakkers bevrozen en onder eenen sneeuwstorm begraven. Zelfs in Afrika heeft men van de sneeuw te lijden gehad, namelijk te Algiers en te Tunis, waar men bijna nooit sneeuw ziet, en waar terzelfdertijd zware stormen gewoed hebben. FRANKRIJK. Ontslag van eenen bisschop. Men meldt dat Mgr. de Briey zijn ontslag gaat geven als bisschop van Meaux. Naar de Figaro meldt heeft de geachte prelaat zich voor 275,000 fr. laten be- nuuiuiu muil cugi_-ioi.il. una mil -. /-i i 1 haalde hij eenen revolver uit den zak en 2-°? Gedrongen door zijne goedhar i-iii- i ii- i i tlphpld TPptfinnn rui tnccolc -uil. hield dien op den bediende gericht. Deze, zooals men wel denken kan, maakte dat hij zoo spoedig mogelijk weg kwam hij snelde met vier treden tegelijk van den trap af, de straat op en trok de deur toe. Daar gaf hij alarm. Hij verzocht voor- tigheid teekende hij wissels tot zulk be drag om twee personen in staat te stellen nijverheidsondernemingen te beginnen. Die ondernemingen mislukten, maar Mgr de Briey moet betalen. Het bezit wel eigendommen ter weerde van 500,000 franks, maar deze zijn allen bijkomende personen, de policie en zijne gehypothekeerd, zoodat de prelaat ii Zlin hannrppL-pn mnl »ol 1-nnnan ^1,1 patroons te verwittigen. Men snelde toe, het huis werd doorzocht en de dief, die gedurende dien tijd in de val was gevan gen, had vruchteloos een middel gezocht om te ontsnappen. Eu toch moesten de agenten het ge heeld huis doorzoeken om hem te vinden. Eindelijk opende men eene ingemaakte kas eu juist op dit oogenblik hoorde men zijn handteeken niet zal kunnen voldoen. Vergiftiging te Roubaix. Het parket van Rijsel heeft zich naar Wattre- Ios begeven, om onderzoek te doen in eene zaak van vergiftiging, waaraan de vrouw L. weduwe Puissonnier zich zou plichtig gemaakt hebben in de volgende omstandigheden. Den 23jarige Louis Duthoit, boekhou- een schot. De kerel, die zich inderdaad der Roubaix, sedert zijn vierjarigen hier verborgen had, geen raad meer we tende, had zich door den kop geschoten. Hij werd stervead naar het gasthuis ge bracht. Toen hij daar kwam gaf hij den geest. Hij zegde dat zijne vrouw Ie Brus sel in een hotel verblijft, waarvan hij den juisten naam niet opgeven kon. ouderdom gebrekkelijk, kreeg over eene maand of drie na eene reis in België een gezwel aan de beenen. Een vriend raadde hem aan, naar de vrouw Poissonnier te gaan, welke hem een middel zou geven, dat hem in 24 uren genezen zou. Duthoit begaf zich naar Wattrolos op Zaterdag morgend, omtrent kwart 0 ww r voor acht ure, wierd het manschap der f November en de vrouw overhandigde policie van Kortrijk getroffen door eenen j?™ rAe §>rashalmen, hem gelastende grooten slag die in 't gebouw van 't stad- iffkifü, na huis moest ontstaan zijn. De agenten Demeere, Demeulcnaere treerd te hebben, te drinken. Daags nadien dronk Duthoit dit vocht en Decock, liepen naar den koer waarop fn .onmiddellijk daarna kreeg hij eenen de bureelen uitgeven, en zagen een dik- ouikloopj die acht dagen aanhield. Den ken rook komen uit het cabinet van den November werdhij bedlegering en den heer burgemeester. Ter zelfder tijde 10december stierf hy. kwam het zoontje van den concierge al schreeuwen naar hun geloopen met ge heel zijn aanzicht verbrand. De concierge was naar boven gegaan en had eene sterke gasgeur geroken ko mende uit gezeid cabinet; hij deed onmid- delijk de deure open alsook oene venster, De moeder van den jongeling had de drie grashalmen bewaard Zij toonde ze aan eenen apotheker, die verklaarde dat het purper vingerhoedskruid (digitale), was, een zeer sterk vergif. De vader maakte den commissaris van Wattrelos met de zaak bekend, het par en daar de bek der gaze niet open stond, ket w.efd verwittigd en de opgraving van kreeg hij het onvoorzichtig gedacht een het lijk werd bevolen, solfersteksken te aansteken om te zien Het parket, dat zich naar Wattrelos waar de gaz ontsnapte. Eene geweldige had begeven, kwam juist op het kerkhof

De Denderbode | 1895 | | pagina 2