Zondag 20 Januari J895. S centiemen per nummer. 49"e Jaar 2948. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en des Arrondissements Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. -r'.V VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Eene Rechtbank te Aalst. Redevoering van M. Woeste. DE GOUDEN PENNING VERSLAG Oct. De Knibbeb. Waarom Christene... Eerlijkheid en deftigheid. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 4-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eiidigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. 'V«a.f,es-,?5F. T*i- cv* Cuique euum. Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wénden ten Bureele van dit blad. Aalst, den 19Jan. 189S, Kamer van Vólksvertegenwoordigers. Zitting van 11 Januari 1895. M. Woeste. Ik roep insge lijks de zorgvuldige aandacht in des hee ren ministers van rechtwezen op den byzonderen toestand des Arrondisse ments, 't welk ik de eer heb te vertegen woordigen, betrekkelijk 't beheer des ge rechts. De vertegenwoordigers van Aalst hebben meermaals, in deze Kamer en bij den heer minister van rechtswezen, de in richting gevraagd van eene rechtbank van eersten aanleg ter hoofdplaats van 't Arrondissement dat ik vertegenwoordig. Het is mijn inzicht niet heden de veel vuldige beweegreden te herhalen welke te dezen opzichte werden bijgebracht de achtbare minister zal ze aantreffen in de parlementaire annalen; maar de acht bare heer Lejeune had verklaard, dat hij de bemerkingen welke hem dies aan gaande waren onderworpen geweest, met eene bijzondere welwillendheid zou on derzoeken. Ik weet niet of de achtbare minister van rechtswezen van heden, zich reeds met de zaak heeft onledig gehou den; maar, indien bet aldus niet wezen mocht, zou ik hem vragen ze ten spoedig ste te willen onderzoeken en bidden ons zijne inzichten te laten kennen. Het Arrondissement Aalst telt eene bevolking van meer dan 160,000 zielen dc hoofdplaats van 't Arrondissement telt 25,000 inwoners er bestaat eene handelsrechtbank. Dit zijn voorwaarden die de inrichting van eene rechtbank van eersten aanleg verrechtveerdigen. Er zijn ten andere een zeker getal groote gemeenten die de hoofdplaats omringeu en wier inwoners indien zij zich recht willen doen wedervaren of in dien zij geroepen zijn om voor 't gerecht te verschijnen, zich naar de stad Aude- naarde moeten begeven, die zeer verre afgelegen is. De klachten er over houden niet op het zou rechtvecrdig zijn er ge hoor aan te leenen. Overigens, te Audenaarde, vraagt men eene tweede kamer. Voorzeker heb ik het inzicht niet de afschaffing der recht bank van Audenaarde te vragen. Men lacht). M. Raepsaet. 't Is wel gelukkig voor Audenaarde. 1* Vervolg. M. Harbourne, riep ik eiadelyk, de schijn is vreeselijk tegen mij. Nochthans vergist gij u. Dc ver loren Wulfric zal vroeg of laat terecht komen en mijne onschuld zal aan dan dag komen. Hij liep een paar keeren besluiteloos de kamer op en neer, toen wendde hij zich tot mij met een gelaat, waarvan de strenge, vastberaden uitdrukking mij schrik aanjoeg. M. Fait, zegde hij, ik wil niets ongedaan laten om u te redden, maar gij maakt het mij door uw voortdurend liegen zeer moeilijk. Ik handel verkeerd met zoo toegevend jegens u te zijn, ik word hierdoor als hel ware de medeplichtige uwer misdaad. Maar ik kan het niet van mij verkrijgen, u aan te klagen voor diefstal, zonder u nog deze leste kans te hebben gege ven. Ik wil u tien minuten tijd geven en ik bid, ik smeek u. herroep deze ongerijmde verachtelijke leu gen, eer bet voor altijd te laat zij. «edenk, dat wan neer gij weigert, ik ft aan dan konstabel daar moet M. Woeste. Ik laat aan Aude naarde wat haar toebehoortmaar indien Audenaarde, met eene bevolking van 6000 zielen.... M. Raepsaet. En 't Arrondisse ment M. Woeste. Zonder twijfel, er is 't Arrondissement, maar het is min be langrijk dan het onze. Bijgevolg, indien ik u eene kamer laat, moogt gij er u niet over beklagen, omdat ik insgelijks eene kamer vraag voor mijn Arrondissement. M. Raepsaet. Er is daar vroeger op geantwoord geworden. M. Woeste. Wat heeft men geant woord Dat men wel eene tweede kamer zou willen hebben. M. Raepsaet. Ja, en men heeft breedvoerig uitgelegd waarom. M. Woeste. Ja, ten opzichte van Audenaarde. Maar men heeft niet be wezen dat het, voor Aalst en de omlig gende gemeenten, niet nuttig zou wezen eene rechtbank ouder zijn bereik te hebben. Niets is te dezen opzichte geantwoord geweest. De bestaandïT toestand is eene ware uitzondering Neen, men zou niet kunnen bewijzen dat een Arrondissement gelijk dat van Aalst langer zou kunuen beroofd blijven van eene rechtbank van eersten aanleg. Wij zien min belangrijke Arrondissemen ten en steden welke de belangrijkheid van Aalst niet bobben, in bezit van bur gerlijke rechtbanken ik zal, bij voor beeld, de stad Iepereu noemen, welke mijn gebuur, M. Colaert, naar hier zendt, deze van Veurne welke slechts 4000 zielen telt. M. Colaert. Het Arrondissement Ieperen telt 130,000 inwoners. M. Woeste. Maar er zijn er meer dan 160;000 in 't Arrondissement Aalst_ Ik vraag niet dat men de rechtbank van Ieperen afschaffe; maar gedoogt ten minste dat, gezien dien toesfhnd dien ik aanwijs, de stad en 't arrondissement Aalst er ook eene verkrijgen. M. Colaert. Ik verzet er mij niet tegen. {Gelach). M. Woeste. Ik zal dus nog slechts te kampen hebben tegen den achtbaren M. Raepsaet, maar hij zal er niet insla gen te bewijzen dat het zou rechtveerdig zijn, eene kamer meer aan Audenaarde te geven en aan Aalst alles te weigeren. 't. is dus een allerernstig vraagstuk en ik bid den achtbaren minister van r chts- wezen het middel te zoeken om voldoe ning te geven aan mijn Arrondissement. overleveren en dat de geheele waarheid voor het ge recht aan den dag moet komen en door alle nieuws bladen aan de geheele wereld zal bekend gemaakt worden. De gerechtsdienaar staat ginds builen de deur. Ik wil u tien minuten alleen laten met uwe gedachten. Hjj verliet het vertrek met statigen tred en sloot de deur achter zich dicht. De pendule op de schouw wees twintig minuten na dreiSn. Het was een vreeselijk geval. Ik wist nauwelijks, boete handelen. Aan den eenen kant, indien ik voor het oogenbiik toegaf, dat ik getracht had den penning te stelen, kon ik onmiddelijk alle onaangename gevol gen afwenden, en daar hjj met schoonmaken van liet Museum moest te voorschijn komen, zou ten slotte mijne onschHld toch bewezen worden, tot volaomcn geruststelling van M. Harbourne. Maar aan den anderen kant zou de leugen, want het was eene leugen, mij in de keel blijven steken ik kon mij zelvcn niet aldus vernederen door toe te geven, dat ik eene lage, verachtelijke daad had be gaan, waarvoor ik in werkelijkheid den iimigsten afkeer koesterde. Neen, neen Er mocht van komen wat wilde, ik moest der waarheid getrouw blijven, en vertrouwen dat zij alles zou ophelderen. Maar indien werkelijk de bestuurder bij zjjn voor nemen bleef, om mij aan het gerecht nver te leveren, hoe vreeselijk, daarover aan Emily te telegraphecreu Verbeeldt u, aan het meisje, waarmeé men verloofd is, te moeten zeggen ik kan van avond niet met u der algemeene vergadering van het Comice Herzele, op Zondag 13 Januari 1895. Om 12 uren vergaderden de onderwij zers, secretarissen der plaatselijke ver gaderingen, onder voorzitterschap van den heer Paul De Vuyst. Dagorde dier vergadering Uitleggin gen geven over den Landbouwleergaug ten huize. Ziehier de verklaring Aan de ingeschreven leden zullen er boekjes gezonden worden, waar de stof der lessen breedvoerig in verhandeld is. Ook zullen er voordrachten gegeven worden over de onderwerpen, die nog niet of gebrekkelijk in brochurcn verschenen zijn. Ten einde een bewijs te geven, dat zij het werkje met aandacht gelezen hebben, zullen de leden leerlingen er een verslag van op maken. Dc onderwijzer zal al de verslagen zij ner gemeente inzamelen en, naze onder zocht en desnoods verbeterd te hebben, ze aan den secretaris van het Comice zen den. Om den wedijver te verwekken zul len er verscheidene premiën uitgeloofd worden. Op die wijze zal elke leerling o]> het einde van den leergang kosteloos eene schoone verzameling ran landbomvwerk- jes bezitten, handelende over de ver- schillige vakken van zijn bedrijf. De heer voorzitter spoorde de onder wijzers aan om met woord en daad het Comice mede te helpen om de belangen der beproefde Landbouwers te verdedi gen. Om 2 uren vergadering der afgeveerdig- den van het Comice in het Gemeentehuis. Dagorde Nazicht der rekeningen van het verloopen jaar en bespreking van een ontwerp van begrooting van 1895. Om 3 uren had de algemeene vergade- plaats. De groote zaal van het Gemeentehuis was proppens vol. Dc heer De Saedeleer, volksvertegenwoordiger de heer Odilon Van der flaegen, provincieraadslid de heer Thuysbaert, burgemeester te Loke ren de eerw. heer Van der Scheuren, bestuurder van het St-Martinusgesticht te Aalst; de eerw. heer onderpastoor van Herzele, enz. enz. waren aanwezig. De heer Versuick secretaris van het Comice opende de vergadering, met een verslag te doen over den toestand van hot Comice dat, alhoewel pas geboren, eene eervolle plaats heeft ingenomen tusschen de bestaande instellingen van dien aard Ook heeft het Comice de grootste onder scheidingen bekomen in den regionalen prijskamp te Brugge, en in de Wereld tentoonstelling te Antwerpen. In het algemeen zijn de vergaderingen van het verloopen jaar wel bijgewoond, vooral deze vau Zounegem, Bambrugge, Woubrechtegem en bijzonderlijk deze van Borsbeke, die een echt landbouw-congres naar den sehouwburg gaan, want ik ben gevangen gezet, beschuldigd van diefstal ran een kostbaren penning uit het Britsch Museum. Het was al te ver schrikkelijk Doch alles wel beschouwd, zegde ik bij rnjj zeiven, indien het werkelijk zoo ver mocht komen, zal Emily mij genoeg vertrouwen om in te zien, dat het bela chelijk is. Ook kon het niet anders of mijne onschuld moest weldra aan den dag komen. Zoodra de zaak voor het gerecht kwain, kon ik den Lichfieldschen boer oproe pen, om te getuigen dat de gouden Wulfric mijn eigendom was ik kou Emily oproepen om te verkla ren, dat ik haar den penning dienzelfdcn morgend had laten zien. Hoe gelukkig, dat ik hem toevallig had uitgehaald, om hem haar te loonea Mijne zaak was gelukkig zoo klaar als de dag. Het was slechts voor het oogen biik, dat ik allen schijn tegen mij had. Terwijl deze en dergelijke gedachten mij door het hoofd vlogen, waren de tien minuten verstreken, eer de diepe ernst van mijnen toestand mij eigenlijk recht duidelijk was geworden. Toen dc pendule half vier sloeg, ging de deur open en trad de bestuurder met ernstig gelaat binnen. Welnu, M. F.iit, zegde hij, en zijne slem klonk angstig, zi.it gij besloten mij alles te zeggen Stemt gij toe, dat gij getracht hebt, den gouden Wulfi ic te sleleu en dal gij hem hebt geschonden Neen, antwoordde ik met vastheid, ik stem bet was en waarvan de landbode een uitge breid verslag deed. De verslaggever zegt wat het Comice ook voorstelt te doen in 1895. a) Inrichting van plaatselijke comitei- ten. Dit zijn afdeelingen waar de afgeveer- digde als voorzitter en de onderwijzer als secretaris aangeduid zijn en die voor doel hebben met raad en daad krachtdadig mede te werken tot het verspreiden en wetenschap op hunne respectieve ge meente. B) Inrichting van eeneu landbouwlecr- gang ten huize. c) Gratis vetten en verbeterde zaden uitdeelen. Daarna gaat de heer Vorsnick over tot de bespreking van de verslagen der plaat selijke vergaderingen. Overal zegt de heer verslaggever is men het eens om de Ka mer te verzoeken a) Een accijusrecht van ten minste 1 fr. op de margarine te leggen en haar eeue kleur te doen geven verschillend van deze onzer natuurboter B) Krachtdadige middels in te spannen om den smokkelhandel aan de Hollaud- sche grens te doen ophouden. c) Een inkomrecht stemmen op hot vreemd vee en vreemd vlas; d) De grondlasten met 1/3 te verminde ren c) De wet op den tabak af te schaffen f) Eene belasting te heffen op de beursspeculatien Daarna neemt de heer De Sadeleer het woord eu zegt ran den heer minister een bericht ontvangen te hebben, dat de toe lage door het Comice gevraagd, toege staan is om den landbouw-leergang ten huize in te richten. Verders bespreekt de achtbare heer Volksvertegenwoordiger breedvoerig de verschillige punten aan geroerd, door den heer Versnickt, en dit tot groote voldoening van de talrijke aan hoorders die luid verklaren met den acht baren volksvertegenwoordiger op al die punten 't akkoord te zijn. Eindelijk verklaart de heer spreker nog dat hij zich geene moeite sparen zal om de belangen van den landbouw te verdedigen. (Hevige toejuichingen). De heer Odilon Van der Haegen, pro vincieraadslid van het kanton Herzele, na een hartelijk woord van dank aan M. De Sadeleer, welk geestdriftig werd toe gejuicht, doet het nut en belang uitschij nen der veeverzekeringen en spreekt over herverzeking. Ilij doet die inrichting op eene klare en duidelijke wijze kennen en drukt den wensch uit, dat al de bestaande maatschappijen van dien aard in het Comice, zich hierbij zullen aansluiten. Dceerw. heer Van der Schueren, be stuurdervan St-Martinus gesticht te Aalst, spreekt over de geschillen, die zouden kunnen ontstaan tusschen eigenaars met pachters en tusschen landbouwers en werklieden. Het is moeilijk, zelfs onmo gelijk, dat dit alles door de wet geregeld niet toe, en ik wil volgeerne voor eenen jury mijne mscbuld bewijzen. Dan moge God u helpen, arme jongen riep de bestuurder wanhopig. Ik beb mijn best gedaan om u (c redden, maar gij wilt niet gered worden. Policie- dienaar, deze beer is uwe gevangene. Ik beschuldig hem eenen gouden penning te hebben gestolen, hel eigendom van hel Museum, geschat op eene waarde van honderd vijf-en-zeventig pond sterling. De policieagcnt vatte mij bij den pols. Gij zult mij naar het policieburecl moeten volgen, mijubcer, zegde hij kalm. Ontsteld, ja bijna bedwelmd van schrik als ik was, op het hooren de/er vrceselijke aantijging, was ik 'n zooverre mij zeiven meester om den bestuur der met ceu enkel woord te zeggen, dat ik niet onge ldig was voor zjjne goedheid en welwillendheid. M. Harbourne, riep ik, gij hebt getracht uiij te helpen, gij hebt uw best voor mij gedaan, ik ben er u dankbaar voor, hoe/.eer gg u ook moogt vergissen. Ik verzeker u, dat mijne onschuld zal bewezen worden. Hij schudde droevig bet hoofd. Ik heb mijnen plicht gedaan, zegde hij met trillende stem. Het viel mg nog nimmer zoo zwaar. Policiedieuaar, tbuDS verzoek ik u, dat gij uwen plicht doet. II. De policie t >ont zich altijd inschikkelijk voor fat soenlijk gekleede gevangenen, eu zoo had ik ook geene moeite den gerechtsdienaar over te halen, voor worde, ook strijdt het tegen onze grond wet. Men zou moeten die geschillen trachten in vriendschap te vereffenen. Daartoe zou er een raadgevend comiteit moeten gesticht worden, samengesteld voor de eerste uit twee eigenaars met twee pach ters eu voor de tweede uit twee meesters met twee werklieden. Beide raden zouden voorgezeten zijn b. v. door den landbouw kundigen van den Staat of zijnen afge- veerdigden. Het Comice Herzele, dat aan het hoofd staat zal, hoopt de eerw. heer Van der Schueren volgens gewoonte het voorbeeld geven, zooals overigens het art. 24 van zijn reglement voorschrijft. (T oej u ichi ngen) Om te eindigen bedankt de heer Ver- snick in naam van gansch het Comice de heeren sprekers en stelt voor de heeren Monfils en Od. Van der Haegen, beiden van Aalst, als eigenaars en dc heeren Van Bever van Aygem en Leon De Cock van Herzele als pachters tot leden van het eerste raadgevend comiteit uit te roepen. De naam van Christen is de eerste maal gebruikt geweest in de eerste eeuw onzer tijdrekening in de stad Antiochië, om dezen te beduiden die het heidendom en zijne dwalingen afzwerende, de leering van onzen Goddelijken Zaligmaker om helsden. Die vrome mannen aanzagen dien naam als een eeretitel en met reden. Maar waarom, als die titel een eeretitel is zoo oud als 't Christendom zelve, is men nu verwonderd, wat zeg ik, waarom zijn de brave menschen soms geërgerd bij het hooren uitspreken van dien naam V Die waarom is gemakkelijk om vinden. Iedereen kent die aloude eu roemvolle beteekenis en bemerkt alras bij het door lezen van sommige bladen, (lat van dit woord nu groot misbruik wordt gemaakt. Wie zou er ooit gedacht hebben dat Christen in tegenstelling met katholiek zou gebruikt geweest ziju En nu is dat zoo. Hedendaags beteekent Christen, eene hoedanigheid die eigen is aan al de loden eener politieke partij, die samengesteld is van oude liberalen en socialisten met een handvol misnoegden die vroeger ook nog fier waren op den naam van katho liek. Natuurlijk zij beweren daarbij de ware kinderen te zijn van onze Moeder de 11. Roomsche Katholieke Kerk, bij uit sluiting van al wie zich nog katholiek zou durven noemen. Edoch, met zulk een beweren valt men hij de brave menschen op een twee drij door de mande. Een naam, die liberaal en socialist zich loeëigeuen mag, heelt geen aanspraak te maken op eene godsdienstige beteekenis, daar eenieder zeer wel weet hoe liberalen mij aan Emily te telegrapheeren, ten einde haar te doen weten, dat ik door een belangrijke zaak werd opgehouden, die mij ook belette dien avond met haar en hare moeder naar den sehouwburg te gaan. Maar toen ik den man vertelde, dat ik voorzeker niet lang in hechtenis zou gehouden worden, en dat het inij niet de minste moeite zou kosten, alles op te helderen, zoodra ik voor de overheid zou verschijnen, knipoogde hjj alleronaangenaamst tegen den konsta bel, die mg had binnengebracht, en merkte op spot- tenden toon, vrij grof aan Ja, dat zeggen zjj alle maal, niet waar Jim f Zoo hebben wij er bier een heelen hoop, maar het schijnt toch zoo gemakkelijk niet te gaan als zij wei meeuen. Ik kwam tot de overtuiging, dat de gevangenis, zjj hel dan ook maar voor korten lijd, eene alles behalve aangename verblijfplaats is. Den volgenden morgen werd ik voor den vrederech ter gebracht, en toen dc overheden van het Museum natuurlijk legen mij getuigden en mijn advokaal mij raadde, mijne verdediging uit te stellen op grond van de moeilijkheid om mijne getuigen van Lichlield in tjjds hier te ki ijgen, werd ia in voorloopige gevan genschap gehouden tot de volgende zitting van het crimmccle gerechtshof. Is had vroeger dikwijls gelezen van menschen, die prevrntief gevangen werden gehouden, maar tot op dat oogenbiik beb ik er mg geen denkbeeld van kunnen vormen, welk eene alleronaangenaamste ge waarwording het in werkelijkheid is. en socialisten den Godsdienst altijd be vochten hebben en hem steeds met helscho hardnekkigheid bevechten. Laat ons katholieken trouw onzen naani in ecre blijven houden, en er ons nooit onwaardig van maken. Dc Aaltersche jeugd aan wier christen0 gezindheid die zelfde bladen durven een oproep doen, zullen met fierheid hunno katholieke gezindheid handhaven en doei. eerbiedigen. Wat onze brave werklieden betreft,deze- zullen zich herinneren dat Zijne Heilig heid de Paus, die hen zoo zeer bemint zijnen vermaarden Omzendbrief aan de katholieke wereld heeft gezonden, en niet aan de Christene dat de H. Vader wiens bezorgdheid voor de werklieden geene palen kent, hen vraagt vooral godsdienstig te zijn en katholiek. De katholieken alleen mogen zich met reden beroemen de ware vrienden te zijn van den werkman, en door zuivere liefde aangevoerd het verbeteren van zijn lot te betrachten. Anders zijn het, geene katholieken, die zich de woorden moeten toepassen van de - Encykliek waarin de Heilige Vader zegt dat de oplossing der sociale kwestie mocieliik is en vol gevaren,omdat eene woeltieke partij er maar al te gemakkelijk in gelukt de volksmeening op het dwaalspoor te brengen, ten einde den geest van oproer en verzet onder n de ontevredene menigte ingang te doen n vinden. - Werklieden, vraagt aan uwe katholieke bladen, den waren zin van den vader lijken Brief van Zijne Heiligheid Paus Leo XIH over uwen toestand. Ik hoop er soms in deze kolommen nog op weer te komen, Hij is vol troost en aanmoediging voor onze brave werklieden en hoeft niet trouwloos verklaard to worden om hun ten uiterste aangenaam zijn. Christus zegt in zijn H. Evangelie I Hieraan zal men mijne discipelen ken nen, als zij malkanderen liefhebben r Land van Aalst van 12 Jan.) Die broederlijkheid en die naasten liefde zijn altijd op eene gansch voorbeel dige wijze geoefend geworden op het eiland Chipka. Is men daar niet altyd eerlijk en deftig geweest Heeft men daar ooit i«mand beleedigd of gelasterd Heeft men daar ooit iemand verweten of uitgescholden Foei 11 I Het is waar dat het Land van Aals/ gedurende den kiesstrijd vroeg Wie heeft er onzen eerw. broeder gestampt, wel wetende dat zoo iets niet was gebeurd 't was om het volk op te rnakeu tegen zijne priesters, eu dat was toch eerlijk en deftig. Daar ik evenwel een persoon was, tot biertoe Tan onbesproken gedrag, en een frak aan bad, door een fatsoenlijken kleermaker gemaakt, besloot de vrede rechter rnjj tegen borgtocht ta ontslaan, wanneer er dadelijk twee borgen ieder van vijfhonderd pond voor mij te vinden zouden zijn. Gelukkig bad ik geene moeite om vrienden te vinden, die geloof sloegen aan mijne woorden en daar ik er zeker van was, dat de verloren Wulfric spoedig zou teruggevonden worden met het schoonmaken van het Museum, leed ik misschien een weinig minder dan anders liet geval zou geweest zjjn, uit hoofde van mjjn vast vertrouwen op de zegepraal der vrijheid. Daar echter de gchccic zaak den volgenden morgen in alie dagbladen zou te lezen staan, begreep ik dat het noodig was, zonder verwjjl naar Ennly te gaan en haar bet geval uiteen te zetteu. Ik verlang niet stil te staan bij dit pijnlijk onder houd. Slechts wil ik meêdeelen, dat Emily zich ge droeg. zooals ik wist dat zij zich gedragen zou. Zjj was hevig ontsteld en toonde zich diep verontweerdigd over dc vreesel(jke beschuldiging en op echt vroo wclijke wijze weet zij alles aan den bestuurder. Hij had u toch op uw woord dienen te gelooven, Harold riep zij te midden harer tranen, van dief stal beschuldigen Maar wat een geluk, dat gij den penning aan mij hebt laten zien Ik zou hem her kennen uit beudnizeod anderen. {WtrM

De Denderbode | 1895 | | pagina 1