ENGELSCUEN BILJARD Bonneteries Dienstmeid bericht. Overjarige Panden Mobilaire Voorwerpen Te bekomen B. Schouppe-V. d. Taelen. Joseph LOCUS EELT Hl TT IS Rentenier shuis Hofstede, Huis, Merklprijzen. TaawAasfaiT. Aanhouding eener dievenbende. De policie van Borgerhout heeft een goe den slag gedaan, die haar tot eer strekt. Men weet dat sedert eenigen tijd de kasteelen en buitenplaatsen in den om trek van Antwerpen fel door dieven be zocht worden. Daar die plaatsen niet bewoond zijn, hebben de dieven al den tijd om hun werk te verrichten, zich uit de voeten te maken en zich van hunnen buit te ont doen, eer de diefstallen ontdekt werden. M. de onderzoekrechter Hayoit bad, om aan die feiten eeu einde te stellen, al de burgermeesters der omliggende ge meenten tot een voorloopig onderzoek aangezet en hen verzocht, hem de inlich tingen toe te zenden, die zij konden op doen. Tc gelijkertijd werd een bijzonder on derzoek opgelegd aan den policieofficior Van den Bosch, van Borgerhout, voor wat de streek betreft waar men de meeste villas vindt, namelijk Mortsel, Wilrijck, Bont hout, enz. En zijne pogingen lukten op uitstekende wijze in zoo verre dat hij dijnsdag, verge zeld van twee agenten, als eene bom in huis viel in eene burgerswoning der Rei zigersstraat, te Borgerhout, bewoond door een vijftal kerels en eene vrouw, allen, één uitgezonderd, oud-veroordeelden. Het zijn vader en zoon S.de twee ge- broérs Van der L., Jaak M. en zijne zuster Regiua. Alleen de jongste Van der L., 17 jaren tellende, heeft nog geen rechterlijk voor gaande. Al de anderen staan reeds lang en zeer dikwijls op het zwart boekske. M. Van den Bossche sloot hen op in eigeue woning en begon een onderzoek. Hij vond eene menigte voorwerpen, ge stolen in de buitenplaatsen van den om trek, als bij MM. Gevaerts, van de Wervo, en verschillige andereu. Het onderzoek duurt voort. Heel de bende is ter beschikking van het gerecht gesteld. Huisdieven hebben woensdag mor- gend rond 6 use, in de woning van M. Suys, Korte-Nieuwstraat, te Antwerpen, Gedurende eene kortstondige afwezigheid er meid, het schouwgarnituur van de salon gestolen. De meid verdenkt twee kerels, die zij rond dat uur m de straat zag slenteren. Het gestolen garnituur, in japansch porceleiu, bestaande uit drie groote en twee kleine vazen, had eene weerde van 600 fr. De policie zoekt de dieven en de gestolen vooi werpen. Overreden. Maandag voornoen, rond 10 */t ure, gebeurde er een jammer lijk ongeluk in den Doornijkschen wijk, te Kortrijk. De genaamde Jan Lefebvre, 52 jaar oud, wonende Klakkaarsreke, was bezig met kolen te rapen aan den koer der Zuiderlaan. Doof zijnde hoorde bij niet dat er een gespan in vollen draf afkwam. Hij wierd omverre gestooten door het peerd, en een wiel van 't rijtuig eene tweewieikarre reed over zijnen buik. De man was gewond in 't aangezicht en klaagde van de piju. Doctor Tillieux die daar omtrent was, kwam er bij en bevool Lefebvre naar het hospitaal te dragen. Twee mannen haalden seffens eene draagkoetse en vol deden aan dit bevel. De ongelukkige en heeft geeue gevaarlijke kwetsuren beko men. Wnt de rijder aangaat, deze en heeft niet gewacht om zijue zelfstandigheid kenbaar to maken Lij schijnt een Mos- croeuuaar te zijn. Rare vogels. In 't gevang van Kortrijk zitten er tegenwoordig twee gas ten een Engelschmau of Americaander en een Pool. Beiden zijn beticht van het dragen van eenen valschen naam, en nu eens zoggen zij alzoo te noemen en dan eens anders, 't Is dat er iets onzuivers op hun geweten ligt aangezien zij hunue na men en herkomste niet en wilien zeggen. De onderzoeksrechter M. De Haeene, was nu te wege hunne verschillige namen en kenteekens, mitsgade.s eene lichtee- kening, naar zijne ambtgenooten van andere steden te zendeu, om te doen on derzoeken of zij elders niet geweest en hebben Jamaar, den eenen en wilt hem niet laten trekken. Als de lichtenprenter gereed slaat, houdt hij zijne handen voor zijn aanzichtc en nemen degeudarms zijne handen vast dan maakt hij aardige smoe len en vieze muilen. Verscheidene pogin gen om hem te trekken ziju vruchteloos geweest. Wij vernemen dat men er toch komt in te lukken, bij middel vau eeu toestel geplaatst achter boeken in het cabinet van den heer onderzoeksrechter de ge vangene kon den lichtpreuter niet zien, en bij eenen stond stilte is hij onwetens gekuipt geweest.zonder smoelen Broedermoord. De genaamde L. W., oud 32 jaar, tapissier, wonende te St-Kruis, leidde een berispelijk leven, terwyl hij getrouwd en vader van twee kinderen is. Zijne moeder, weduwe is welstellend. Bij haar woont haren zoon A,, oud 35 jaar, die van zekere kwaal is aangedaan, maar een oppassend karakter heeft. Beide zonen wierden uitermate bemind door hunne moeder. A., kloeg somwijlen aan zijne moeder over hare te milde ondersteuning aan haren zoon L. L., dit te wete gekomen zijnde begaf zich met een revolver in 't zak,in beschon ken toestand zaterdag namiddag naai moeders huis en begon twist te zoeken. Er ontstond een bedreigend tooneel tus- schcn de gebroeders en moeder, hetwelk eindigde met een ijselijk drama eene broedermoord. L. trok zijn revolver, schoot naar zijn ij Na zijne euveldaad verliet de moorde- waarmeê hij het inzicht had, zijne vrouw naar het huis eu ging al wandelen naar het en daarna zich zeiven te dooden. justitie-paleis. Hij wachtte de aankomst der klerken af, die ten 3 uren binnen komen. In 't parket komende, zegde hij- Mijn- heeren, ik kom mij gevangen geven; ik heb mijn broeder geschoten, vermoord! Hij plaasste zich op eenen stoel; de policie werd verwittigd eu drie agenten bewaakten hem, tv wijl de rechserlijke overheid ter plaatse ging met de wets- doctors, bijgestaan door M. den onder commissaris van policie Fontier. Men vond de ongelukkige A. zielto gend; alle hoop op zijn behoud was vruch teloos, zoo verklaarden het de genees- heeren. Zaterdag avond is de dader naar de ge vangenis overgebracht. Het slachtoffer is zondag morgend, ten 4 uren bezweken. Stoute bedriegerij. Zaterdag kwa men een man en eene vrouw ter herberg van Ed. Baert-Cattebeke, langs den Audenaarichen steenweg, te Kortrijk, en vroegen elk een glas bier. Zij zetten hun, en 't vrouwspersoon vroeg aan do bazin of zij geene nickel- kluiten met het 1863 had; zij kocht die op om ringen en oorslingers te maken, met. 20 centiemen per frank winste. De vent bleef aan eene tafel zitten en scheen hem daarmee niet te bemoeien. !j De getrouwige bazin legde al haar geld uit en viel met het vrouwmensch aan het zoeken. Men vond 30 zulke stukken, en de baiin kreeg er fr. 3,60 andere munten voor. Nu zou d« vreemdelinge ook zilverstuk ken van 1 en 2 fr. met het zelfde jaartal koopen met 20 ten honderd winste. Sef fens haalde de bazin eene beurs met 61 fr. in enkele en dobbele l'rankstukken, en de twee vrouwen vielen opnieuw aan het zoeken; maar geen enkel stuk van 63 was te vinden. De twee vreemdelingen ledigden hun glas en vertrok keu. Als vrouw Baert nu goed nazag, vond zij dat hare beurze van 61 fr. op 41 gedaald was; er waren 20 fr. verdwenen Zij verwittigde de policie. Op do ken teekens die zij gaf, kwam het den onder commissaris Dussolier te binnen dat hij, in 18S9, eene diergelijke zaak onderzocht had, waarvoor de plichtigo 3 maanden gevang kreeg. Hij zond den agent Ver- haest op zoek, en deze gelukt» erin de De vrouw Van de Veegate, oud 55 jaar, is naar het gasthuis overgebracht, na de eerste zorgen van geneesheer De Wanne- maeker ontvangen te hebben. De wonde schijnen niet doodelijk. Van de Veegate is opgesloten. Burgerlijke Sland der Stad A:dr«t. Geboorten. Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk 12 a HUWELIJKEN. O. Schiets.telegr. metE. Leveque, z.b. F. Beeckman, scboenm. met C. Hof man, br. C. Verhofotadt, werkm. met M. De Cuyp er, z. b. Ph. Franck, spoorwegbed. met J. Herchuez, dienstm. C. Wellekens, z. b met M Gits, z. b. G. De Clercq, meubelm. met S. Hel- linckx, dienstm. Ph. Gits, mandem. met M. Scheerlinck, br. OVERLIJDENS. L. Van de Velde, m. Van G«ert, bierv. 60 jaren, Mijlbeek. J. Syssens, wed' Van Geirt, z. b. 71 jaren, Leopoldstraat. D. Van den Hauwe, m. Huffelinck, z. b. 80jaren, Bolleweg, V. De Moor, m. De Craecker,veearts, 67 jaren, Lange- straat. J. Verhofstadt, wtd. VanRen- terghem, z. b. 70 jaren, Mijlbeek. 1 kind onder de 7 jaren. Groote Prijakamp op den in 't Gravenhof, Pontstraat. Zondag 3 Februari Uting voor de le ronde om 9 ure avonds. On dem-inde un bon voyageur h la commission, pour visiter les provinces de Brabant et d'Anvers, ainsi que les deux Flandres. Pour l'adresse s'adresser au bureau du journal. Men vraagt eene ernstige dienstmeid twee vreemdelingen te ontdekken ennaar zeer goed voor de kinderen. de wacht te leiden. M. Dussolier herkende in de vrouw on- middelijk bet meiske dat bij vroeger ter beschikkinge vau deu procureur des ko ning* gesteld had. De vent is zekere A. J., wonende in de cite Vannestelangs Je Sweveghemsche kalsijde. Hij bekent met J. V.,in gezeide herberge te ziju geweest. Wat baar aan gaat, zij loochent hetgeen haar ten laste gelegd wordt. Eigenaardigheid. In Limburg ziet men veel in de huiskeuken een plak- kaartje, waarop de eerste letter der dagen van de weke zijn aangeduid. Z M D W D V Z Vraagt men nu aan de huisvrouw de beteekeuis dezer letters, zij zal antwoor den dat het beduidtZeg man doe ivat de vrouw zegt. Richt men zich echter tot den man, om het raadsel op te lossen, dan zal bij van achter aan beginnen, en u uitleggen dat het beteekentZeg vrouwdoe wat de man zegt. Alzoo stellen de zes dagen van de week man en vrouw tevreden, en dat strekt hun tot eer JonggcirouivdenOp een goed 200tal lotelingen, die Vrijdag aan de milicieloting te Turnhout deel namen, bevonden zich niet min dan 6 getrouw den, waaronder zelfs een die reeds twee jaar den hof aan't been heeft Verschei dene hunner hebbeu een slecht, nummer getrokken en zullen hunne jeugdige Trezeu met October moeten verlaten. De negentiende eeuw. Wat de 19" eeuw ons al zoo bracht, behalve de tele graaf en andere toepassingen van elec- triciteit De eerste stoomboot bevaarde de Hud- sonrivier, in Amerika in 1807. Het eerste gebruik van een locomotief in Amerika had plaats in 1820. De eerste peerdentram werd aangelegd in 1825-27. De eerste stekskens werden gemaakt in 1829. De eerste stalen pon werd verveerdigd in 1830. De omnibussen werden voor het eerst te New-York ingevoerd in 1830. De enveloppen kwamen het eerst in gebruik in 1839. De verdoovende middeleu werden ont dekt in 1844. Op de eerste volledige naaimachien werd octrooi genomen door Elias Howe in 1843. En dat alles in de eerste helft der eeuw De tweede helft is zoo rijk niet in uit vindingen. Moordpoging te Gent. Sedert eenigen tijd was er gedurig twist in het huisgezin Van de Veegate, Vootweg, 31 Zich te bevragen Schoolstraat N* 15, te Aalst. Joseph LIEBAUT-DE CRATjÏ, Vleeschhouwer, in de Pont- of Brusselschestraat te Aalst. Heeft de eer het publiek te berichten dat bij „zich gelast met het Druppon, Zouten »i* Rooken van Hespen eu alle an dere soorten van Vlecsch. Gematige pryzen. Berg van Bermhertigheid. AALST. VERKOOPING VAN der maanden October, November en December 1893, op Donderdag 7 Februari 1895, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door het ambt van den Deurwaarder Jozef De Vos. Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van 4 werkpaarden, 6 melkkoeien, 3 bekalfde vaarzen, 3 runders, 3 zeugenenz., te Zonnegem, aan 't Dorp. De Notarissen VERBRUGGHEN te St-Lievens-Dautem en DE VUYST te Borsbeke, zullen namens den heer Bene- dikt Rotiiers en kinderen te Zonnegem, op Dinsdag 12 Februari 1895,en desnoods den opvolg- nden Woensdag, te beginnen om 9 ure stipt 's morgens, openbaarlijk verkoopea A. Den huis- en voorraad. B. Het groot en klein landbouwalem. C. Het graan in de schachten. D. De beestialen 4 schoone en goede paarden, waaronder 2 jonge merriën vol veulen, 1 tweejarige ruin en 1 merrie veulen. 6 goede melkkoeien, waaronder ver scheidene bekalfd, 3 bekalfde vaarzen, 3 runde; s, 3 zeugen en 30 hennen. De beestialen zullen om 12 ure 's mid dags stipt verkocht worden. De Noearis 1/E PAUW te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen De van ouds gekende en goed gekalan- deerde herberg Den Matioos te Aalst, Nieuwstraat, dicht bij de Groote Markt, de Veemarkt en het Postkantoor. Gebracht op fr. 8520 Dci'doZitdag MAANDAG 11 FEBRUARI 1895. Om 3 ure nanoen ler herberg Den Matroos bij den heer Constant Fabus-Van Schuylenberg. bij Joseph Van der Vorst- Van Urempl. te Aalst, Groote Kerk, - oud huis J.-B. Torfs, - alle Ho veniers- Gras- en Bloemzaden en <cht Waasklaverzaad. Gemalige prijzen. Van de Veegate mishandelde nogal dikwijls zijne vrouw, waarvoor hij zelfs in Februari voor het gerecht moet verschij nen. Over eenige dagen waren zij samen overeengekomen om te scheiden en Van de Veegate ging alleen wonen op den Voetweg. Zijne vrouw had hem 100 fr. en zijne kleedingstukken gegeven. v ij Donderdag morgend, rond 6 ure, begaf broeder eu trof hem in het hoofd. De ko- Van de Veegate zich bij zijue vrouw, gel was zoo diep gedrongen dat hij de welke alleen was eu, omdat zij weigerde dood moest veroorzaken. jj hem koffie te schonken, bracht hij haar In den strijd is de moeder geenszins verscheidene messteken toe in het hoofd, gekwetst geworden, openbare geruchten aangezicht, handen en rechter zijde, zeggen dat zij aan de vingers gewond is, Over 8 dagen had hij zich eenen revol- maar 'tis onjuist. j ver en eon pak kardoezen aangeschaft, Lange Zou* straal, 3, Aalst. Besten roltabak, rooktabak en snuif. Depot der fabriek Evariste De B- uyn, Aalst. Lange Zoutstraat, 21, AALST, hacft da rer. zich bijzonderlijk aan le hevel n voor zijne rcitfrursarti-els. fijne parfnroeriènloilel/i epen, sunlichtzeep legen fr. 0.73 de doos, kammen m alle soorten, qtiincaillerie, valsche juweclcn. rounailikrls. allerhande handschoenen, corsets, wandelstokken, cols, krauatten. amerikaansche cols, foulards, ficlms, schoolgerief, korven, bretellen, banden paraplus, artikels voor rookcis, tabak en sigaren, geldl-r-ugels, sigaarkokers, scharen, promessen, xwedenscbe stek jes, enz Herophons legen fr. 43 't stuk. Fabriek van regenschermen en zonne schermen. Men gelast er zich ook met de herstellingen. Depot van pijlen van het huis Gysselinck, to Melle, tegen Ir. 6 het dozijn. Haimrfials te beginnen k fr. t,23 en de dabbelc flesch a fr. 2.23 Meiros» h fr. 2,50 Madame Aliens h Ir. 3.30. Saloa 4» Coiffir». bijzondere Coilfsren van Daue» •n voor huwelijken. Door zijne grmaligde prijzen en de frischheid zijner koopwaren hoopt hij d» goede gunst van 'i geacht publiek t» verwerven. Magazijn van Speelgoed. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, aan de Zoulstraalpoort. De Notaris DE GIIEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een Huis en Grond, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in da Geeraardsbergschestraat. geteckend nummer 103 en gekadastreerd wijk B, nummer 376f. met eene grootte van i aar. 10 centi aren, houdende van de eene zijde ol zuidwaarts aan een huis van den heer Léou Brujrlant en van de andere zijde nf noordwaarts aan een huis van jufvrouw de weduwe Joseph Strickx. I-aalst bewoond geweest door den heer f.harics- Louis eeckmnn. EENIGE ZITDAG Donderdag 21 Februari 1895. Ten i uren namiddag ter herberg genaamd l'en Kei/ r. bij deu h«er Frans Rabier, te AaUl, aan de Zoutstmtpaort. Openbure Verkooping van een schoon en welgelegen TE LEDE, LANDEN en MEERSCHEN le Lede, ImpeErondegemErpe en Otiergem. De Notaris L.ouia ftloeng le Lede, zal, ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, op de hierna gemelde zitdagen, openbaarlijk verkoopen de volgende goe deren Gemeente Lede. Koop i. Een schoon Renteniers huis met 6 benedenpiaatsen, groote koets poort, schotelhuis met bakoven en op het eerste schoone kamers en zoldering voor granen, enz., verders schuur en stallin gen, schoonen groenselhof, langs achter en van voren bloemhof, gestaan en gele gen te Lede aan de Kasseisiraat, leidende van Lede naar Aalst, gekend ten kadaster sectie C nummers 8a en 9a, met eenen inhoud van 14 aren 10 centiaren, palende oost Frans Dierickx, zuid jufv. Van lnnis, west de Kassei, noord den heer Con stant De Corte. Laatst bewoond door wijlen den heer Ben. Van der Eecken om met 1 Mei in gebruik te treden. Koop 2. Eene partij Land te Lede, op den grooten kauter genaamd Beven- den Minneberg, sectio D, nummer 871, groot 56 aren 58 centiaren. In gebruik bij Leo Pien, Fr. Ver- schooien, Ls. De Lai en W' Smekens. Deze partij zal itt 2 deelen opgeroepen worden, met recht van samenvoeging. Koop 3. Eene party Meersch, te Lede, Keiberg, sectie C, nummer 642, groot 6 aren 20 centiaren en volgens ka-laster 6 aren 90 centiaren. Onmiddelijk ingebruiktreding. Koop 4. Eene partij Land, te Lede, Hulst, nabij Overimpe, sectie D nummers 464bis en 465, groot volgens titel 38 aren en volgens kadaster 38 aren 70 centiaren. Boomprijs 150 fr. In gébruik bij Frans Lievens. Koop 5. Eene partij Land, te Lede, Steenland, nabij het Gucht, sectie D.num- mer 673, groot 18 aren 70 centiaren. In gebruik bij de kinderen Huylc- broeck. Koop 6. Eene partij Land, gelegen te Lede, op den grooten kauter, genaamd Veldmuis, sectie C, nummer 154, groot 18 aren. Gebruikt door Frans Lievens. Koop 7. Eene partij Land, gelegen te Lede als voren, aar. het 3« Kappeleken, sectie C, nummer 108, groot 88 aren 70 centiaren. Deze p»rtij zal in drie gelijke deelen opgeroepen worden het zuiddeel, het middendeel en het noord deel. Recht van samenvoeging. Onmiddelijke ingebruiktreding Het Koppelteken en den grond waar op het gebouwd is, worden niet mede verkocht. Koop 8. Eene party Land, te Lede, Wan, sectie C. nummer 309a, groot 32 aren 59 centiaren en volgens kadaster :i4 aren 90 centiaren. Gebruikt door de W' D. Smekens. Koop 9. Eene partij Land, te Lede, op bet Haarken, sectie D, nummer 1026b, groot 41 aren. Gebruikt door C. Props en J. Per- soons. Koop 10. Eene partij Land, te Lede, Gucht, genaamd Pijlbosch, sectie E, num mer 78, groot 35 aren 10 centiaren en volgens kadaster 35 aren 40 centiaren. Boomprijs 120 fr. Gebruikt door de W* D. Smekens en Ch.-Ls. De Wilde. Koop 11. Een Huis met stalling en medegaande grond, te Lede, Gucht, Pijl bosch, sectie E, nummers 89a en 89b. groot 9 aren 40 centiaren. Boomprys 60 fr. Bewoond en gebruikt door de Wed. Ch.-Ls. De Backer. Koop 12. Eene party Land, te Lede, Steenland, sectie D, nummer 675, groot 25 aren 50 centiaren. Gebruikt door de kinderen Huyle- broeck eti Ph. Baeyens. Koop 13. - Eene partij Land, te Lede, op de Eersels, aan den Erpschenweg, sectie D, nummer 997, groot volgens titel 10 aren 30 centiaren en volgens kadaster 9 aren 10 centiaren. Gebruikt door Leo Pien, Koop 14. Eene partij Land, te Lede, als voren, sectie D, nummer 996, groot volgens titel 14 aren 15 centiaren en vol gens kadaster 13 aren 50 centiaren. Gebruikt door ADe Breuker. De samenvoeging der koopen 13 en 14 zal op aanvraag toegestaan worden. Koop 15. Eene partij Land, le Lede, Grooten Kauter, sectie D, nummers 973 en 974, groot 25 aren 35 centiaron. in gebruik bij Frans Lievens. Koop 16.Eene partij Meersch, te Lede Rijmeerscb, genaamd Hoogenmeersch sectie D, nummer 334, groot 6 aren 90 centiaren. Onmiddelijke ingebruiktreding. Koop 17. Eene Hofstede zijnde eene Tweewoonst, te Lede, aan den Steenweg van Lede naar Erpe, gekend ten kadaster sectie C, nummer 98d, en 98b, groot 3 aren 30 centiaren en volgens kadaster 2 aren 90 centiaren. Bewoond en gebruikt door Louis De Lat en Bernard Van den Abbeele. Deze koop zal in twee deelen opge roepen worden den zuidkant en de noordkant, met recht van samenvoe ging Koop 18. Eene partij Meersch, ge legen een deel te Lede, achter Overimpe, genaamd den Syprinckx, sectie D, num mer 307a, groot 34 aren 50 centiaren en het ander deel te Impe, sectie B, nummer 32, groot 40 aren] 70 centiaren dus te samen 45 aren 20 centiaren. Boomprys ft. 85. In gebruik bij Frans Lievens en de weduwe D. Matthys. Deze koop zal in twee deelen opge roepen wordenhet heel gelegen te Lede en het deel te Impe. Recht van samenvoeging Gemeente Impe. Koop 19. Eene partij Meersch, te Impe aan de Zelfbaan, sectie B, nummers 466a en 497, groot 32 aren. Boomprijs 195 frs. Onmiddelijke ingebruiktreding Koop 20. Eene partij Land, te Impe op den Moortelhoek, sectie B, nummers 619 en 020, groot 18 aren 45 centiaren en volgens kadaster 19 aren 80oentiaren. Gebruikt door Petrus Janssens, le Vlterzele. Koop 21. Eene party Meersch, te Impe in de Zelfbaan, genaamd Waar- maasmeerschen, sectie B. nummer 464, groot 17 aren 14 centiaren Boomprijs 60 fr. Gebruikt door Donatus Matthys, te Impe. Gemeente Erondegem. Koop 22. Eene partij Meersch, te Erondegem in de Ettingen, deel van meerdere, zynde Wisselmeersch, sectie A, nummer 245a, groot 8 aren 91 cen tiaren. Gebruikt door J. Persoons, te Lede. Gemeente Erpe. Koop 23. Eene party Land, gelegen te Erpe, op den Navaal, seclie A, nummer 299a, groot 15 aren 36 centiaren, en vol gens kadaster 16 aren 20 centiaren. Gebruikt door Casimir Noël. Koop 24. Eene partij Land, te Erpe, Groenstraat, nabjj den Keiberg, sectie B, nummer 476, groot 16 aren 65 centiaren en volgens kadaster 15 aren 10 centiaren. Gebruikt door P. Van der Snickt, te Lede. Koop 25. Eene partij Land, te Erpe, Negen Bunders, sectie B, nummer 539, groot 18 aren 45 centiaren, volgens ka dasier 21 aren 10 centiaren. Gebruikt door Francies Van den Abeele, te Lede. Gemeente Otiergem. Koop 26 en laatste Eene partij Land, te Ottergem op de Tekens, sectie A. nummer 537, groot 34 aren 60 cen tiaren. Gebruikt door D. De Wint, le Eron- Zaterdag, 2 Febr Tarwe fr. Masteluin Rogge Garsi Haver per 100 kil. Spell Koolzaad per 100 kil. Lij i-zaad Koolzaadolie Koolzaad koeken Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kil. Aardap. (geele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel fr. Ajuin, 100 kil. fr. 6,00 a 1895. 19,00 a 14,00 12,00 a 12,50 9.00 a 00.00 00.00 a 00.00 12.50 a 14.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00 00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 7,50 a 8,00 0,00 a 0.00 5,94 a 6,75 2,25 a 2,50 2,25 a 2,75 35.00 a 55,00 0,00 volg. kw. SOPMABZ?. Gewas van 1894. Heden werden ter markt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 a 00,00 0 Balen 1* kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINCHE 1 Febr. Hoppe 1894 Stad Fr. 56,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 1 Febr. Tarwe (per 100 kilos) fr. 15,00 a 16,00 Rogge 11,00 a 00,00 Haver 14,00 a 14,50 Gerst 13,00 a 14,00 Boter per kilo, 2,40 a 2,60 Eiers per 25, 2,75 a 3,00 ANTWERPEN, 1 Febr. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,15 a 2.25. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,25. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 7,50 tot 9,00. De eieren betaalde per men 25 stuks fr. 2,50 a 2,75. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 12,00 a 12,50 Rogge, Winlergerst, Zomergerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 10,00 a 10.25 13,00 a 14,50 00,00 a 00,00 11,50 a 12,00 00 00 a 00,00 00,00 a 00.00 14.00 a 00,00 Half ten instelpenning te winnen. ZITDAGEN S Instel Maandag 18 Februari,0O_ Verblijf Maandag 4 Maart löy&< Telkens om 2 uren namiddag, ter her berg bewoond door de kinderen van Jules Duquet, te Lede, in de Rossestraat. Het Huis beschreven onder koop 2 hierboven, is zichtbaar allo dagen der week, uitgenomen den Zondag. Voor nadere inlichtingen zich te wen den ten kantoore van genoemden Notaris Moens, te Lede. BRUSSEL, 1 Febr. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 690. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,85 a 1,20 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huidenmerkt. Ossen, fr. 0,55 a 0,75 Stieren, 0,45 a 0,55 Koeien en veerzen 0,50 a 0,55 Kalveren 0,75 a 0,85 CUREGHEM ANDERLECHT, 31 Jan. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 410 I Koeien en Veerzen Slieren 217 586 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,63 a 0,93 Stieren 0.60 a 0,90 Koeien en Veerzen 0,60 a 0,90 GENT, 1 Febr. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 454 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren 39 Veile koeien 96 4 Slieren 61 102 I Magere beesten 56 6 I Varkens 0Loopers T9 I Viggens 299 17 466 De merkt was minder voorzien als ver leden week er waren 201 hoornbeesten min. De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,55 tot 1,65. De grasbeesten golden van Cr. 0,00 tot 0.00. De varkens van 70 tol 100 kilo.- en daarboven, levend gewogen, golden van Ir. 0,80 lol 0,85. Huidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,47 Koeienvellen D n,37 Kalfsvellen o,47 PARIJS-La Villetic. 31 Jan. Ter markt verk. lek. 2'k. 3*k. Ossen 1734 1661i1-60 1-54 1-42 Koeien 451 420i1-56 1-42 1-30 Slieren 209 198"1-40 1-30 1-20 Kalveren 1107 10402-20 2-00 1-80 Schapen 7234 723412-16 1-92 1-80 Varkens 4305 4255] 1-58 1-54 1-52 Antwerpen, 1 Febr. GRANEN. Tarwe prijshoudend Aaeiikavnscba 13 7/8Donan 10 3/4 a 13 La Plata 11 1/4 13. R»»ge zonder handelInlandsehe 0 a 9 1 /2 Donan 9 12 a lit 12 La Plata 10 Azoff Zwarte /cc a I/I Voedergarst prijshoudend Odessa-Ai»ff N 7 8 a 9 Moutersgarsl kalm. Haver prijshoudend Russische 10 1/1 a II 1/3 Courlande 47 kilos op de 4 feb.-m. 11 1/4 Maïs onverandenl Mixed II 1,3; vittcll 1/2; Egypte 11 1/i Indisch» 10 7/8 Donan 11 1/1 a 12 op april-mri <1 1 4; nienve Ij Plat»,jum-jull II Cinquanlino 13 a 14. Amerik. lijnkoek 13 t/3 noorweegsehc 13 1/2. Kanariezaad van La Plata 32 1/4 Hongariö-boonen 21 1/2 a z3 1/3 in ukken Dooau kemp/aad 21 1/4 Indische aardboonen op de lente 18 3/4 per 100 kil.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3