Allerhande nieuws. De socialistische en liberale organen die natuurlijk den held van Chipka hij iedere gelegenheid verdedigen, verwijten aan do katholieke Drukpers dat ze weinig achting koestert voor den priester. Wat ons betreft, wij antwoorden met minister Vandenpeereboom Wij achten alles wat achtingswaardig is Gemeentelijke kieswet. Wij vernemen dat er tamelijk veel eens gezindheid bestaat tusschen de regeering en de katholieke meerderheid aangaande de gemeentelijke kieswet. De regeering is seker van eene meerderheid te bezitten over den basis der wet, die, zooals wij het zaterdag 11. zegden, het meervoudig stemrecht is, met behoudsgezinde waar borgen getrokken uit de vermeerdering van stemmen voor de belastingbetalers, den vereiscbten ouderdom en woonplaats. Het verdoelen der kiezers in klassen of reeksen is van de handgewezen gewor den. Dit stelsel zou aan de socialisten toelaten den klassenstrijd, den oorlog der armen tegen de rijken, te stoken, gelijk de socialisten van Chipka het reeds se dert jaren doen. Sneeuw, Koude, Ar moede. Maandag morgend om 7 uren, sneeuwde het overvloedig te Parijs; zou men haar langs hier ook niet krijgen God beware er ons rooi'. Het weder blijft bitter koud en dikwerf merkt de warmte meter 10, 12,15, zelfs tot 16 graden on der 0. Vele wordt er door zekere huisge zinnen geleden, maar ook zien wij milda- dige harten die de ellende van talrijke gezinnen leenigen. Ongelukkiglijk wordt de onderstand niet altijd verleend op de rechte plaats. Zekere personen denken dat er het meest armoede heerscht in die huishoudens waar het 't vuilst is. Dat is verkeerd, want daar waar het't vuilst is, wonen meest altijd slordige lieden, te lui om te werken en die enkel van de open bare liefdadigheid leven. Zij, heden het meest ondersteuning waardig, zijn de eerlijke werklieden tijdelijk zonder werk gevallen en die meestal hunnen nood niet openbaarlijk klagen durven, 't Zijn dus de schamele noodlijdenden die men, en dit dikwerf met de meeste omzichtig heid, opzoeken moet. Het is alhier in Europa alleen niet dat het sedert een veertiental dagen zoo bitter koud is langs den anderen kant van onzen wereld bol, in Amerika, heerscht op'toogen- blik eenen koude die men van menschen- geheugenis niet beleefd heeft. De vorst houdt daar ook geweldig aan gelijk hier. De sneeuw ligt op zekere plaatsen twee voet dik. Vele menschen en beesten ko men daar oip. Do vrouwen hebben nu ook stemrecht verkregen in Australiën. 80,000 vrouwen gaan nu kiezers zijn en kiesbaarbeid bezitten. In nieuw Zeeland bezit het beminnelijk geslacht ook stem recht. In Engeland wordt voor zekere zaken c»k het stemrecht aan de vrouwen verleend. Die hervorming zou in ons land ook gedeeltelijk kunnen ingevoerd wor- deu.Bij voorbeeld: Waarom zou men,wat de provinciale en gemeentelijke kiezingen betreft, het stemrecht niet verleeuen aan de weduwen met kinderen die het hoofd des gezins zijn gebleven Ouzes dunkens hebben zij zooveel belang bij 't bestuur der gemeente als welkdanige familievader en veel meer dan een jongman. De schandalen volgen in Frankrijk het eene na het andere; nauwelijks is 't eene in den vergetelhoek of er daagt een ander op. 't Gaat er goed onder het republikeinsch regiem; 't levert overheerlijke uitslagen die ons aantoo- nen wat er hier gebeuren zou onder de heerschappij van Anseele, Defuissaux, Van der Velde en Cie... Onder de plich- tigen treft men lieden aan die zich op de hoogste sporten der samenleving bevin den oudmiuisters, kamerleden, ridders van 't eerelegioen, dagbladschrijvers, enz. enz. Nu, iets wonderbaar is dat alle die mannen gekende vrijdenkers of god verloochenaars zijn. Lijkcnvcrhrandins;, Het proces van M. Joniaux heeft ons 't bewijs geleverd hoe moeilijk vele giftstoffeu te ontdekken zijn. Moest de lij ken verbran-- ding algemeen aangenomen worden, ge lijk de materialisten het verlangen, dan zou menige misdaad geheim blijven en zou het tot moord aanzetten. Do begra ving is de eenige waarborg tegen de mis daad van vergiftiging, en dit erkent zelfs degoddelooze drukpers. De R. K. Kerk veroordeelt de lijkenverbranding. Recliten op tics granen en penntioen voorde werk lieden. De heer De Malander, burge meester van Ronsse en Volks vertegenwoor diger van Audenaarde heeft bij de Volks kamer een wetsontwerp ingediend waarbij een pensioen zou verleend worden vau 400 tot 600 fr. aan al de oude werklieden of werkvrouwen zonder onderscheid van beroep en ook een wetsontwerp een recht vragende van 2 fr. per 100 kilogr. op de vreemde granen. De opbrengst dezer in komende rechten zou dienen om gezegde werkerspensioenen te stichten. Indien men het kan verwezenlijken, is het een allerbeste gedacht. Ciloyoii Hanrez beeft zich in eene voordracht gunstig verklaard aan bet overnemen der steenkoolmijnen door het gouvernementdoch hij teil den uit voer van steenkool verbieden. Maar een derde van die opbrengst wordt naar den vreemde gevoerd, zegt een blad, en hiervan leven zoowat 40,000 werklie den, die met hunne families 120,000 per sonen uitmaken. Wat moeten die 120,000 menschen middelerwijl doen Van de liefdadigheid leven Dat willen de socialisten niet. Naar Congo uitwijken Citoyen Ilaurez zegt dat zij daar croveeren onder het ongunstig klimaat. Wat dan Wel ze kunnen, voor het plezier der heeren socialisten, hier mid delerwijl revolutie maken. (Handelsblad.) liie/.ing te Awsclie. Bij de balloteering die zondxg 11. in 't kanton Assche plaatsgreep, werd de heer De Geest, burgemeester van Merchtem, provinciaal raadslid verkozen met 6033 stemmen tegen 4474 gegeven aan den heer Claes van St-Catharina-Lombeeck. Volkaknmei*. De heer minis ter van financiën dient een wetsontwerp in, houdende uitkeering a pari van de Staatsschulden 3 lit t. h. of omzetting in 3 t. h Dadelijke behandeling gevraagd zijnde, wordt het onderzoek van 't voor stel aan eene bijzondere commissie toe vertrouwd. De heer Hoyois ontwikkelt het wets voorstel ten einde de grondbelasting der bouwlanden te verminderen. De heer Hambursin ontwikkelt het wetsontwerp ten einde voortaan het recht van voorkeur, en alle andere voorrechten af te schaffen die bestaan voor de som men door pachters verschuldigd. De beraadslaging wordt geopend over het inoverweging nemen vau het wets voorstel betreffende den duur van het werk en het zondagwerk. Eenparig aan genomen. Daarna wordt de beraadslaging over de begrooting van financiën herno men. Op 't einde der zitting biedt de heer minister van buitenlandscho zaken het wetsontwerp aan waarbij wordt goedge keurd het traktaat van afstand den 9 januari 1895 gesloten tusjchen België en den Congo-Vrijstaat. Het voorstel werd zeer koud aanhoord. Een commissie van 21 leden, in al de groepen der Kamer verkozen, zal aangesteld worden om het voorstel te onderzoeken. Rechterlijks Kronijk. Betaling van wcrlcloonen. De recht bank van Gent hield zich onlangs bezig met het beoordeelen van eenige patroons en meestergasten, die vervolgd worden, voor het betalen van werkloonen in de herbergen. Ziehier de uitgesproken vonisseu M. Boone werd veroordeeld tot 44 boeten van 2 fr. M. Van de Osteyne kreeg 36, en MM. Willems en Timmer mans elk 72 boeteu vau 't zelfde bedrag. Doch al die straffen zijn voorwaardelijk. STERFGEVALLEI*. Men meldt uitSteenhuysen-Wynhuysen het godvruchtig overlijden, in den .oudor- dom van 80 jaren, van den Eerw. Heer Bemardus Van der Haegen, Oud- pastoor dezer parochie. Te Antwerpen is zondag overleden in den ouderdom van 71 jaren, den heer Graaf Ferdinand Legrelle, Senator van Antwerpen. De Moeting verliest in hem eenen trouwen kamper. Aialst Ten gevolge van den vorst is de scheepvaart op den Dender gestremd en zijn de vaartwerkers zonder werk. Ons Stedelijk Bestuur heeft hen de toelating verleend eene omhaling te doen onder de waakzaamheid der policie bij de Burgerij. Die omhaling heeft de som opge bracht van fr. 453,50 en werd heden woensdag in den namiddag verdeeld. De heer Van Wambeke zat de bedeeling voor en was bijgestaan door een lid van 't Bureel vau Weldadigheid, den heer Van de Putte, eu do heeren Frans Semey opzichter en Leo De Paepe, ontvanger beide des Bureels. Verleden Zondag heeft Meganck Florimond, soldaat bij het Genioregiment, verscheidene dolk steken toegebracht aan Louis D'Haese, schrijnwerker, wonende Ereinbodegem- straatje. Het slachtoffer bekwam ver scheidene erge kwetsuren, onder andere eene diepe wonde in de lenden, doch ziju toestand schijnt geruststellend. Een geschil aangaande eenen koffer, schijnt aanleiding gegeven te hebben tot deze moordpoging. Die ongelukkige gene- ver <lie duiveladrunk Bij het ter pers leggen vernemen wij dat het gerucht alhier is verspreid, dat de genaamde Etnicl Coppens, een loleliug van dees jaar, dezen nacht overleden is ten gevolge van het overtollige drinken van genever op donderdag 7 februari De Politie is gelast met een onderzoek in te stellen. AIoorHel. Luisterrijk Lieliladigliei<lsfee«t. Wij herinneren onze geachte lezers dat er Zondag aanst. 17 dezer, een luisterrijk Liefdadigheidsfeest, zal gegeven worden door de leden der Harmonie-Maatschappij S" Cecilia. Verscheidene overheerlijke muziekstukken voor harmonie, kleine fluit en klarinet en gezangen, zullen uit gevoerd worden. Verder zal men opvoe ren het blijspel getiteld Mijnheer is op reis, en het drama De twee Vaders. Het zelfde programma werd Zondag 11. uitgevoerd ter algemeene voldoening. Menigmaal werden de uitvoerders geest driftig toegejuicht. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene fr. 1,50 Eerste fr. 1,00 Tweode fr, 0,50, Begin om 4 uren. Brussel11 febr. Een bakker der hoofdstad hoeft een buitenkanske gehad, zooals elke bakker zou willen hebben Hij had de metsers last gegeven, in zijnen keider een nieuwen oven te metsen. Bij het opgraven van den grond vonden de metsers eene steenen kruik, waarvan de opening met perkament was toegemaakt. De kruik werd met eene schup in stukken geslagen en er rolde eene ontzaggelijke hoeveelheid geld uit.De zoon,die dit werk bijwoonde, toonde eenige der stukken aan eenen muntenkeuner, die elk stuk op eene weerde van 26 fr schatte. Men zocht verder en vond nog verscheidene kruiken, die eene gezamenlijke weerde hebben van een half millioen. De mun ten dagteekenen uit den tijd van Keizer Karei. Als 'tgeeu te vroege aprilvisch is, mag de bakker van geluk spreken Het parket van Brussel werd dezer dagen te Sempst geroepen voor een stout- moedigen diefstal ten huize van den ge- naamden De Mesmaeker. Men was bij hem binnengekomen, had eene brandkas opengebroken en er eene som van 12Ö0 fr. uit gestolen. Een onderzoek werd begonnen en men ontdekte dat de dief niemand ander» was dan de broër van den bestolene. Hij werd onmiddelijk aangehouden. Diefstallen te Brussel. Eene renteniorster, Mej. Cordeweener, is het slachtoffer geweest van een stoutmoedi- gen diefstal. Zij was met haren broer, met wien zij woont, uitgegaan en, gedurende die af wezigheid hebben dieven een kofferke meegenomen, dat eene aanzienlijke geld som inhield, de Gazette zegt 285,000 fr. en de Etoile beweert 460,000 fr. Het gestolene bedraagt haar vaderlijk erfdeel. De policie zal veel moeite hebben om de dieven te vinden, daar volgens het schijnt, geen enkel der nummers ge kend is. In de Paleisstraat heeft een andere in woner zekere V., zich op slimme wijze van 10,000 fr. zien ontlastea. M. V. is een rijk geworden boer, die in de herberg konnis had gemaakt met eenen handelsreiziger, Z. genaamd, en met eene juffer alle dagen hetzelfde kof fiehuis bezocht, waar V. zijnen Iambic kwam drinken. Z. had zijn nieuwen vriend te kennen gegeven dat hij voornemens was eene zaak te beginnen waarvoor hij eenen com manditaire zocht ten bedrage van franks 70,000. V. nam aan, die commanditaire te zijn en deed eene eerste storting van 10,000ir. Deze week zou hij de tweede storting doen. Doch Z. heeft niet noodig 'geoordeeld, die tweede storting af te wachten, en heeft zich met do eerste 10,000 fr. tevre den gesteld. Nu heeft de rijke boer de policie ver zocht den slimmerik of zijne juffer opto zoeken, doch of dat lukken zal, valt te twijfelen. Le Peuple meldt dat in een der der brussolsche kinderkribben een kind doodgevrozen is teruggevonden in eenen achteruit, waar het was gebracht om te voldoen aan eene natuurlijke behoefte en waar men het vergeten had. Men begrijpt de droefheid der ouders, toen men hun hot lijkje van het kind bracht. Van de 450 brievendragers en 13 andere bedienden in het postbureel van Brussel werkzaam, zijn er rond de 80 door de influenza aangetast. De Patriots doet opmerken dat van de 21 personen, die in 1894 te Ander- lecht genaturaliseerd werden, ten minste 15 joden zijn. Een hevige brand heeft maandag nacht de woning en werkplaatsen van M. Heudrickx, wagenmaker, te Geut, ver- niedd. Do schade wordt op 32,000 fr. berekend, hierin begrepen een peerdjes- molen, die in de magazijnen in bewaring stond. Men denkt dat de brand aan kwaadwilligheid moet toegeschreven wor den. Alles was verzekerd. Een onderzoek in Vooruit. Naar aanleiding van het onderzoek, door de redevoeringen van Anseele uitgelokt en van het vonnis, door de rechtbank van Gent uitgesproken tegen eenige fabrikan ten en meestergasten, vraagt een Gentseh blad nu ook een onderzoek in Vooruit zelf. Fabrikanten werden veroordeeld om dat zij hun werkvolk betaalden in her bergen of lokalen, die er aangrenzen, zelfs al ware het een bureelraamke, dat op de straat uitkomt en van binnen met eene herberg in betrekking staat. Maar het lokaal van Vooruit is vóór alles eene herberg; en de bedienden der coöperatief worden in dat lokaal of in de aangrenzende vertrekken betaald. De coöperatieven genieten reeds zoo veel voorrecht dat zij dit waarlijk wel zullen kunnen missen. Moedige redding. Wij vinden in de Gentsche bladen het volgende verhaal van eene redding, die waarlijk vermel ding verdient. Een knaap had zich zaterdag in de Houtdok, op het ijs gewaagd. Van de eene op de andere schol stap pende, was hij te midden van de dok op eene groote ïjsschol geraakt, toen de stoomboot Sea Guil de haven verliet. De beweging in het water door de schroef veroorzaakt, deed de groote ijs- schol breken en de knaap viel in het water. E n schipper, Jan Passender, waagde zich op het ijs en kon den kleine grijpen, maar ongelukkiglijk viel hij nu ook in het water. De beide drenkelingen hadden zich aan het drijfijs vastgeklampt en de toegeloo- pen schippers konden hen niet bereiken. Men ging dan balken halen, welke men op de ijsschollen voortschoof en langs welke men Passemiers en den knaap kon redden. Zij hadden een tiental minuten in het water gelegen, doch door de spoedige en goede verzorging heeft men hen tot het leven kunnen terugroepen. Leuven11 febr. Dank aan de studies van den geleerden professor De- nis, welke zich op eene bijzondere wijze met het stelsel van dokter Roux heeft beziggehouden, zal het niet lang duren of al de apotheken des lands zullen wel dra voldoende van het serum voorzien zijn, om regelmatig in de behoeften van 't publiek en van de geneesheeren te kunnen voorzien. Jacob De Stickere, de ter dood veroordeelde moordenaar van Dudzeele, heeft zondag namiddag gepoogd zich te zelfmoorden in de gevangenis van Brugge. Na het lof, van de kapel naar zijne cel gaande, is hij van de hoogste gaanderij gesprongen en verscheidene meters hoog op den steenen vloer gevallen. Uitwendig heeft hij geen letsel maar hij kan inwendige verwondingen hebben. Dat is de tweede poging tot zelf moord van dien deugniet. Zondag avond is een jonge land bouwer van Elverdinge,in eenen herberg- twist,door zijnen tegenstrever aangevallen en met drie messteken gedood. De aanwezigen, die den moordenaar aanhiel den, zouden hem doodgeslagen hebben, indien de gendarmerie hem niet beschermd haa. Een zeer stoutmoedige diefstal werd zondag avond te Mechelen ten nadeole van M. Wens, woonachtig Capucienen- vest, gepleegd. Zijne zuster bevond zich rond half acht, eene benedenplaats, uitzicht gevende op den hof, toen zij de twee kinderen hoorde roepen, die op eene bovenkamersliepen. Zich naar boven willende begeven, be merkte zij dat al de deuren der kamers open stonden. Zij snelde onmiddelijk de straat op en riep om hulp. Intusschen ge lukten de dieven erin, langs den hof de vlucht te nemen. Toen men eene huiszoeking deed, on dervond men dat er 5 Antwerpsche loten verdwenen waren, even als 500 fr., die met eenige rekeningen in een kaske op de kamer der zuster bewaard lagen. Een onderzoek werd ingesteld, doch niemand heeft de minste inlichting kun nen geven, die het gerecht op het spoor der daders brengen kan. Handelsblad. Men schrijft uit Coolkerke van den 11 februari Zondag rond den middag was er een treurig schouwspel te zien op het ijs van den Kom. Louis Van Troyen, oud 14 jaar, zoon van Alfons en van Leonie Haerinck, her bergiers te Coolkerke, Fort Lapin, ver maakte zich met schaverdijnen, als eens klaps het ijs onder zijne voeten braken hij in de diepte zonk. Terug naar boven komende, kon hij zich aan het ijs vastklampen, en om hulp roepen, zijn broerken René, oud lOjaren, het gevaar ziende kroop op zijne knieën tot bij de lom, nam de hand vast zijns broeders en gelukte na eenige minuten werk ens, zijn broeder op het ijs te trek ken. Gedurende de moedige daad van René, riep de drenkeling hem toe: Ventje, pas toch op, dat gij bij mij niet valt, want we zouden te samen verdrinken. Daag» te voren is er een boot uit het ijs gekapt, en het is daar dat den jongen schaverdijner, bijna den dood heeft moe ten bekoopen. Brandwonden. Bij brandwonden gaat dikwijls veel tijd verloren, omdat men niet weet wat te doen, voor de dok ter is aangekomen. Een eenvoudig middel zal dus welkom zijn te weten 1° Een stukje gewone zeep schaaft men af, legt dat met water aan en maakt er een dikke brij van, bestrijkt daarmede een stuk linnen en legt dit op de brand wonde. De pijn zal spoedig verminderen. Verheft die zich weer dan wordt het ver band voorzichtig vernieuwd. Bij tijds aan gewend, verhindert dit eenvoudig middel het ontstaan van blaren. Is de brandwon de diep en een deel van de huid gekwetst, dan moet arnicatinctuur, dat in geen woning moest ontbreken onder de zeep gemengd worden. 2° Een goed middel om de pijn bij brandwonden te verzachten is ook het gebrande lid met een dikke laag watten te bedekken. Evenwel is het eerste middel het ver- kieslijkst. Brand te Luik. Zaterdag mor gend, bracht een hevige brand de omstre ken der rue du Pot d'Or, in opschudding. In de woning van den smid Geens, zag de vrouw, toen zij eene achterkamer wilde binnen gaan, waar een vat petroollag, deze eensklaps in vuur en vlam «taan. Half zinneloos van schrik opende zij eene portaaldeur, die op eenen trap uit geeft, en dat gemeenschap geeft met de buitenlucht. Dit was al wat er behoefde om het vuur aan te wakkeren en met de grootste haast moest er gewerkt worden, om de bovenbewoners te redden. Er werden leeren aangebracht en eeni ge personen kouden den dreigenden dood ontkomen. Doch eene moeder scheen alle geestes- tegenwoordigheid verloren te hebben. Met een harer kinderen op den arm riep zij aan het venster om hulp en wierp dit j naar beneden, waar het werd opgevangen door twintig paar handen. Het tweede kind volgde denzelfden weg, en eindelijk meende de half radelooze vrouw zelf naar beneden te springen. Gelukkig kon men hier bij tijds eene leer aanbrengen, langs waar zij aan, ech- i ter niet zonder brandwonden, neerdaalde. De kinderen waren ongedeerd gebleven. Het huis is grootendcels vernield. Geen enkele der bovenbewoners was verzekerd. Zaterdag sprak het hof van assi- sen te Luik zijn vonnis uit in zake der arnarchisten Verbist, Jooris, Berg, Arnold en Le- blanc zijn vrijgesproken. Muller en Westcamp zijn veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. Broich en Bach, 10 jaar dwangarbeid, i Vossen, 4 jaar gevangenis Wilke en j Schlebach, 3 jaar, en *rouw Schlebach j 6 maanden. Toen er aan Bach gevraagd werd, of hij niets te zeggen had over de toepassing der wet, begon hij in het Duitsch te vloe- i keu en sloeg hij met de vuist op de leu- ning voor hem, het hof beziende. De gen- i darmen waren verplicht hem weg te slee- I en. Hij schuimbekte van woede on j racht een der gendarmen een stomp toe. i Buiten bet gerechtshof bracht de me- nigte eene ovatie aan de vrijgesprokenen. Eenige werklieden droegen Joori» en i Berg op hunne schouders. Bij de ouder» 1 van Leblanc.eou kruidenierswinkel, werd er wijn geschonken aan al wie zich aan bood. Een Parijzenaar heeft de winters dezer eeuw opgesomd waarvan de warm temeter leeger daalde als dees jaar. Het getal dezer winters is maar klein; i en ziehier de lijst, met de meeste graden koude 1890 15 in november 1888 15 in februari 1879 25,6 in december 1871 21,5 in december 1860 16,2 in december 1853 14,4 in december 1846 15,1 in december 1840 13,6 in december 13,5 in januari 1838 19 in januari 1830 17,2 in januari 15,6 iu februari 1829 17,0 in januari 1824 14,6 in januari 1820 14,3 in januari 1803 15,5 in februari 1802 15,5 in februari Op 95 winters zijn er maar 15 binst de welke de warmtemeter lager daalde als j dit jaar. Een nieuw Pompei. Volgen» be richten uit Amerika zou men in Guate mala de puinen eener stad ontdekt héb- beu, die, even als weleer Pompei in Italië, door uitspuwingen van eenen vuur- berg bedolven werd. Te midden van Guatemala staan eene reeks verschrikkelijke vuurbergen, zooals j de Fuego, de Agua, de Pacaya, de Aht- lan, enz Op den top van den Agua is er een meer en de Berg spuwt water de Fuego i spuwt vuur. Agua beteekent water Fuego beteekent vuur. In 1541 werd Gnatemala la Nieja (het oude Guatemalade voornaamste stad van het land, verwoest door eenen stort vloed, welke de Agua uitbraakte. De hoofdstad werd dan vijf kilometers verder weer opgebouwd en Santiago of Guate mala Nueva (Nieuw Guatemala) gehee- j ten. Deze stad werd op hare beurt verwoest in 1773 negen duizend personen verloren bij de ramp het leven. Zij werd echter weêr opgebouwd in 1799 en telt nu 20 duizend inwoners. Men verplaatste echter nog eens den zetel van het Staatsbestuur naar eene nieüwe stad, nog 30 kilometers verder van de verraderlijke bergen gelegen. Dat is het huidige Guatemala Nueva. De stad in 1773 verwoest eu in 1799 j weèr opgebouwd, heet nu Antigo. Tengevolge van opgravingen aan den i voet van den Aguaberg gedaan ontdekte men daar eene heele stad. welke tot. de hoogste oudheid opklimt. Men heeft degens en zweerden gevon- den plethamers, hamers en dolken in j keisteen die zeer scherp zijn steenen afgoden, beelden en een standbeeld van i redelijke grootte, dat eenen krijgsman voorstelt en gehouwen in zwarten balalt- j steen. Het gelaat en de baard zijn zeer kunstig j bewerktdaar dichtbij heeft men nog een groot getal andere standbeelden ge vonden. Ook heefi men er glazen bekers aange troffen met Indiaansche opschriften en zoo schitterend gekleurd dat men niet i zou vermoeden, dat die voorwerpen oeu- wen lang onder lava bedolven lagen. Eene trouw kwam deze week voor j den schepenen van den burgerstand, te Oostende. Men ging overgaan tot de le zing der wetsbepalingen |over het huwe- 1 lijk, toen de bruid recht stond en eenige dagen uitstel vroeg om te kunnan naden- ken. Als 'tje niet derangeert, menheer, j sprak zij, en de bruiloftgasten trokken arm aan arm de zaal uit. Aardig adres. Een persoon van Oostende had inlichtingen noodig van het bureel van den burgerstand der stad Brugge.Ziehier hoe hij het adres schreef: Om te bestelen aan de tachefiele van de leven en de doode te bruge. De briefomslag draagt twee posttim- bers van 5 centiemen.

De Denderbode | 1895 | | pagina 2