Daens Allerhande nieuws. Openbare schuld van België. Omzetting der schuld aan 3 p. c. Ruiling der inschrijvingsbcwijzen van renten op naam. M. Paul de Smet de Naeyer, minister van financiën, brengt ter kennis aan de houders van bewijzen van inschrijvin gen op naam aan 3 1/2 p. c., 2" reeks, dat, bij de uitbetaling van het halfjaar achterstallen vervallende op 1 mei 1895, die bewijzen zullen ingehouden worden door de agenten der schatkist, gelast met het uitreiken der kwijtschrifton of door de ontvangers van belastingen gelast met de uitbetaling. In verwisseling dezer bewijzen, zullen hun getuigschriften van ontvangst worden afgegeven welke dezelfde volstrekt zullen vervangen tot dat er hun inschrijvings- bewijzeu van renten aan 3 t. h., 2* reeks, kunnen afgeleverd worden. De houders der bewijzen van inschrij vingen op naam aan 3 1/2 t. h., 1° en 3e reeksen, mogen insgelijks, te beginnen met aanstaanden 1 mei, hunne bewijzen, ter ruiling, neerleggen bij de agenten dei- schatkist of bij do ontvangers aer belas tingen gelast met het uitbetalen der ach terstallen. Het tijdstip waarop de afgifte der nieu we bewijzen in schuld aan 3 t. h. zal gebeuren, wordt later bekend gemaakt. Jfl.fiht.Pn De Paix, het wetsont- ltjlA'werp van M. De Winter over de jacht, besprekende, zegt dat men aan hoogerhand met twee zaken bekom merd is De opbrengst van den taks te verhoogen en het getal beboetingen te verminderen. Het blad van M. Coomans zou er vrede mee hebben indien de taks differentieel ware, indien hij niet van den arme de zelfde opoffering vroeg als van den rijke, ener geen misbruik van de jachtpermis- siën gemaakt werd. Wij zouden, zegt de Paix, aan ieder het recht willen laten het wild te kwee- ken of te dooden naar verkiezing, maar wij zouden zeer streng het nadeel willen straffen aan eenen gebuur toegebracht. De liefhebbers van konijnen zouden er al tijd genoeg vinden, op last van ze te voe den. Wij hebben nooit den wetgever begre pen, dio den werkzamen pachter in de ge vangenis zet, omdat hij, op zijnen grond, een schadeverwekkend dier heeft gedood. - Wij verzoeken eenige rijke jagers van ouzo vrienden, niet uit het oog te verliezen, dat wij het niet slecht vinden wilde konijnen, reeën en andere dieren te onderhouden; zij hebben het recht alle jachten naar gelieven in te richten; maar wij houden staande dat het wild niet strengm moet boschermd worden dan hun koren of gras. Iedereen meester en jager ten zijnent, dat is onze jachtwet. Landbouw. In de kamp strijd van vet vee zondag 11., te Brussel gehouden zijn bijna al de prijzen behaald geweest door Walen. Do heer Rochus Do Ghoest, brouwer alhier, heeft eenen derden prijs behaald met eeno vette koe, wegende ongeveer 900 kilogr. levendig gewogen. Woordenkramers. Meester Picard men kent den wind- haan die vandaag volop naar 't socialism draait speelt in den Peuple de leeuw, en brult tegen het ministerio en de ge meente-kieswet. Na de ministers voor een larron sécu laire een eeuwenoude schelm eu den veldtocht tegen het socialism als dom en razend gescholden te hebben, roept hij uit Blijf kalm, 0 leeuw 1 Op den bepaal- den dag, als gij u omkeert, zult gij, met eenen slag van den steert, de vlie- 6eu vcrjagen, met eenen beet dejak- halzen tusschen uwe tanden vermalen, O met oenen slag van den poot de kruip dieren verpletteren. n Als wij, gelijk M. Picard wilden woor denkramen, zouden wij met veel meer recht die woorden kunnen omkeeren en ons den Vlaamschen leeuw voorstellen, die, als deze zich eens omkeert, al de Picards met eeu enkelen slag van den steert zou wegkwispelen. Doch laat ons met Shakespeare schou derophalend zeggen Woorden, woorden, mets dan woorden 1 Fransche wind, in den vollenzin des woordsHandelsblad Wie zich wil overtuigen dat wij waarheid schrijven wanneer wij beweren dat de merteleer reeds van vóór de kiezingen een geheim verbond met de socialisten heeft gesloten en hij dus met de rooden meedoet, hoeft slechts de roode afliclien tö lezen die op 't oogenblik aan de hoeken onzer straten aangeplakt zijn. Wij zeggen niets meer Medeburgers, leest die affichen. kan Pilatu» niet lijden, zegt hij, t'is nochtans te verwonderen Pilatus «pant met de Joden. Daens met de socialisten. Pilatus veroordeelt ons Heer. Daens ons Heere's getrouwste die naren. Pilatus hieldt aan zijn appointemen- ten. Daens aan zijne 4000 ballen. Pilatus werdt vriend van Herodes. Daens van de liboraleu. Pilatu3 laat Barabas los. Daens het socialistisch gepeupel. Pilatus moest van de waarhoid niet weten. Daens evenmin. Pilatus speelde eene valsche rol. Daens niet zeker Pilatus leverde Christus om 't slecht volk te voldoen. En wat deed Daeus Zou Daeus Judas kuunen lijden Buurtspoorweg OordeKeui-Aalwt-Assclie. De kwestie van den Buurtspoorweg of Tram Oordegom-Aalst-Assche, wordt door ons Stedelijk Bestuur uit het oog niot verloren. Op 30 maart 11., vroeg ons Stedelijk Bestuur inlichtingen aangaande deze zaak aan het Bestuur der Nationale Buurt spoorwegen en bij brief van 6 April haeft de algemeene bestuurder, de heer C. de Burlet, laten wetèn dat, reeds van den 28 september 1894, aan de belanghebbende Gemeenten de noodige beraadslagingen zijn gevraagd geweest aangaande de even- tueele teruggave van de onkosten die de studie dezer lijn zullen veroorzaken. Tot hiertoe hebben de Stad Aalst en de Gemeenten Assche en Hekelgem alleen haro tusschenkomst gestemd in de terug gave dezer kosten. De Gemeenteraden van Maxcnzecle, Erembodegem en Erpe, hebben alle tus schenkomst geweigerd en de^Gemeente besturen van Esscheno, Meldert, Erou- degem. Impe, Smetlede en Oordegem hebben hunne beslissing nog niet laten kennen. De zaak zal hun opnieuw herin nerd worden. Hieruit blijkt dus dat indien de kwestie van dezen Buurtspoorweg weinig vooruit gaat, het alleenlijk aan de nalatigheid en den onwil van 't grootste getal der belang hebbende Gemeentebesturen moet toege schreven worden. RECHTERLIJKE KRONIJK. Tc Elsene was een hoveniei- aan i - - ..«o ccu uuvcmei aan De wet op den drank - Eene berber- ,b°°men ,Tei<ia Ilij viel °P den gierster welke sterke dranken had ver- Ende^laTdi dnn W110111®,11^lkfu kocht zonder het recht dal daarop staat l i Ge dood het gevolg van den - uaarop siaai val was geweest, doch de lijkschouwin; ovuuvi uui iblui um uita.rop siaa te hebben betaald, is veroordeeld gewor den tot eene geldboete van 1000 frs. Poging tot omkeoperij. M. Van P., spoorwegingenieur in dienst van den Staat, in 't arsenaal van Mechelen, kree» met nieuwjaar eenen brief van gelukwen- sching van wege zekeren B., mecanicien, die eenige leveringen aan het «poorweg- bestuur te doen heeft, welke door Van P., moeten worden gecontroleerd. De brief bevatte tevens eene banknoot van 500 fr. De ingenieur overhandigde ditgeschenk aan den procureur des koniugs, B. werd vervolgd voor poging tot omkooperij van Staatsambtenaars en veroordeeld door de rechtbauk van Mechelen tot ome maand gevangenis, voorwaardelijk. Hij beging eene tweede ouvoorzichtig heid door in beroep te gaau nu werd hij na een rekwisitorium van M. den sub stituut Jottrand tot drie maanden gevan genis en 400 frs. boete, veroordeeld, eu niet voorwaardelijk. Zaak Joniuux. Het verbre kingshof heeft maandag uitspraak gedaan in de zaak Joniaux. De verbreking is ver worpen en M* Joniaux blijft tot den dood veroordeeld. Er bestaat geen twijfel, het dood vonnis zal in eeuwigduronden dwang arbeid veranderd worden. NATIONALE MILITIE. Lichtini.. van 18DS —O Getal manschappen te leveren door de verschillige militie-kantons onzes Arron dissements: 25e Kanton Aalst 51 26 B Moorsel 29 27 B Lede 24 28 Oordegem 17 29 n Haeltert 28 30 B Herzele 31 31 Steenhuyze 26 32 8 Sottegem 30 33 Geerardsbergen 33 34 S Idegem 25 35 B Ninove 29 39 36 Meerbeke Weldadigheid. ])0 re_ geering heeft eene commissie benoemd bestaande uit 24 leden om de herziening der Openbare Weldadigheid te bewerken. Deze maatregel v. rdient goedkeuring want talrijke verouderde gebruiken en ook misbruikeu" worden in 't vak besta- tigd. Het is een onbetwistbaar feit dat meer dar. de helft dor onderstanden door de Arrnburoclen, vooral in de iteden ver leend worden aan lieden die niet wérken willen en dus uitsluitclijk van oflicieële en bijzondere aalmoezen leven. De beslissing der regeering is lofweer- dig daar zij strekt om misbruiken te doen verdwijnen en eene betere regeling in to voeren. Doch spiegelen wij ons niet voor dat deze Commissie het vraagstuk der armoede zal oplossen, neen, oplossen niet maar verbeteren wel, want lu-t zal altijd een der moeilijkste vraagstukken zijn onzer samenleving. °P, de inu»ti»e Zondag te Haeltert bij Charles Scheerlinckx, door de V olksfoppcrij gehouden, hoeft do spie- ker gezegd De Koning moet weg I De Priesters met hunne religie moeten eg I De rijke raenschen moeten besnoeid worden. Iemand die de meeting bijwoonde voegde er bij Het kwaad dat priester Daens ten opzichte van den Godsdienst gesticht heeft, kan in geen 25 jaren zelfs door de ieverigste priesters hersteld wor den. Wat verantwoordelijkheid Senaat. De hooge vergadering hernam maandag 11. zijne werkzaamheden en stemde onder andereu met 60 stem men tegen 9, het wetsontwerp waarbij zekere ontlastingen der personneele be lasting worden toegestaan. Onze stad Aalst is een der steden aan do welke deze wet zal voordeelig zijn,daar tal van huizen t zij voor 't geheel, 't zij voor de helft ontslagen worden van de personeele belasting. Deze wet is uitvoerbaar te rekenen van 1 Januari 1895, zoodanig dat do ontlasting reeds voor 't loopeude jaar zal bestaan. In zitting van dijnsdag heeft de vergadering de beraadslaging aange vangen over de gemeentelijke kieswet. De heer Nothomb stelde eene amende ment voor vragende dat de kiesoudordom zou bepaald worden op 25 jaar en de 4e stem afgeschalt. De heer Lammens deed uitschijnen dat het ontwerp niet mag aanschouwd worden als eene daad van wantrouwen jegens de deftige werk-' lieden,maar als het middel om te beletten dat do stadhuizen der steden in de macht vallen der socialisten die zich als de opvol gors der Fransche communards hebben uitgegeven en hier hunne moorden,brand stichtingen en rooverijen zouden willen vernieuwen. Do Senaat zal, naar mon uit Brussel meldt, zonder eenige wijziging het ontwerp aannemen gelijk het door do Kauier is gestemd geworden. Kieskronijk. Hetkicscollegie van Thuin is opgeroe pen om, op zondag 12 mei, een Kamerlid van uie stukken tnj elke buslichting. De te kiezen, in vervanging van M. Anspach, S valsche stukken zijn zeer goed nagemaakt ontslagger. en dragen het jaartal 1870. Burgerwacht. Zondag 11. hebben er kiezingen plaats gehad bij de tweede compagnie onzer Burgerwacht Werden gekozen MM. Emiel Van de Meersche, luitenant, Michel Gheeraerdts, Alben De Haec-k, °Qderluiten. De merteleer Daens bekwam 7 stem men als korporaal. Aygem. In verscheide dag bladen is er veel gewag gemaaktgeworden over eene schrikwekkende dynamiet-ont- plofling, voorgevallen woensdag nacht der verleden week, te Aygem, aan de hoeve der gebroeders De Mever. Volgens die gazetten zouden de woning bijna geheel verwoest de boomen langs den weg staande zwaar beschadigd en de vensterruiten, op vijftig meters in het ronde, in scherven gevlogen zijn 1 Inlichtingen aan goede bron geput latou ons toe te verklaren, dat het gebeurde schromelijk verergerd werd. Er heeft geene dynamiet-ontploffing plaats gehad maar eene soort van bom, enkol met poeder geladen, is losgeborsten tegen den muur van den paardenstal der hoeve zonder merkelijke schade te veroorzaken. De plaatselijke policie en de gendarmerie onderzochten de zaak en het publiek vraagt zich af, of die schrikkelijke ont ploffing misdaad of wel slechte fars moet geheeten worden. Geboorte ecner prinses. Prinses Josepbina, gemalin van prins Karei von Hohenzollern en dochter van den graaf van Vlaanderen heeft het leven aan eene dochter geschonken. Deze gelukkige gebeurtenis valt dus sameu mot den verjaardag van prins Albert, oom en van Koning Leopold, oud oom der nieuwgeborene. Terwijl men in het paleis der Regent straat den 20" verjaardag van prins Albert vierde, kwam een telegram uit Potsdam de goede tijding aankondigen. Prinses Hendrika, die zeer veel van hare zuster houdt, weende van blijdschap en aandoe ning. Het nieuws werd dadelijk aan den Koning meegedeeld, die per keerenden bode zijue gelukwenschen overzond. De doop van de jonge prinses zal bin nen veertien dagen plaats hebben. De plechtigheid zal bijgewoond worden dooi den graaf van Vlaanderen, prins Albert en prinses Hendrika. Een blad zegt dat de keizer van Duitsch- land waarschijulijk peter zal zijn en als meter zal optreden de prinses von Hohen zollern, moeder der gravin van Vlaande ren. Gedurende heel den dag werden de registers vangelukwenscliing in het paleis van den graal van Vlaanderen, druk vol- teekend. Het krielt tegenwoordig te Brussel van valsch nickolgeld en in de bussen der zelfwerkende weegschalen vindt men die stukken bij elke buslichting. De uuv/u u<_, llJJlSUUUUWlUg bewees juist het tegendeel. Hij was, in deD boom zittende, aan eene geraaktheid gestorven, zoo dat de val het gevolg was van zijue plotselinge dood. Vroeg rijp. Eene moordpoging is den 5 dezer gepleegd te Bellera (nabij Gent), op zekeren De Clercq, 15 jaar oud, werkende in het fabriek dier gemeente. De dader is een andere werkjongen deze» fabriek» van een vijftiental jaren, met name Karei Graweel. Laatst gemelde was verliefd op eene kleine werkster van ongeveer 14 jaar Zij had eenen kleinen twist gehadi met De Clercq, en klaagde er over aan dengene, die haar hart had veroverd. Graweel zon der te aarzelen, sprong met eeu mes naar den vijand zijuer beminde eii bracht hem zulke gevaarlijke wonden toe dat zijn leven in gevaar is. Het parket van Gent, samengesteld uit MM. Wiirtk, procureur des koniugs, De Bast, onderzoeksrechter, en Lochtmans griffier, heeft zich zaterdag naar Bellem begeven, waar het tot een onderzoek is overgeaaan. De gekwetste en de beschuldigde zijn ondervraagd; Graweel is uit reden van zijnen jongen ouderdom voorloopig in vrijheid gelaten. Drama op de Schelde. Maandag morgen, rond 9 ure, is de Schelde voor Antwerpen het tooneel geweest van een roerend drama. Te midden der rivier deed de kapitein der overzetboot schielijk stop- ppn en een bootje te water laten. Wat was er gaandeAl de passagiers ver drongen zich vol angst tegen de verschan sing. Weldra zagen zij eenen man in het water legen den dood worstelen, en bo- venmenschelijke pogingen aanwenden om boven te blijven. De stuurman, M. De Schepper, en twee matrozen sprongen in de boot, en roeide uit al hunne krachten naar den drenke ling toe. Eensklaps slaakten de passagiers van de overzetboot eenen angstkreet: de onbekende verdween in de diepte, op het oogenblik «lat zijne redders hem gingen bereiken. De stuurman nam zijnen haak en dregde op de plaats, waar de ongeluk kige verdwenen was. Deze laatste, in eene uiterste poging tot zelfbehoud, wist zich aan den haak vast te klampen. Kort, de drenkeling werd in 't schuitje gehaald en aan boord van den overzetter gebracht. Het slachtoffer werd in zeer be- denkclijken toestand naar het krijgsgast huis gevoerd. Het slachtoffer heet Boumans en is sol daat bij 't 8* linie. Hoe is hij nu te water geraakt Men vertelt dat de jongen over eenige dagen zonder toelating zijn garni zoen verlaten had. Naar het schijnt moet hij van op de overzetboot eenen gendarm op 't Vlaamsch Hoofd bemerkt hebben. Door schrik overmand is hij over boord gesprongen. Schrikkelijk ongeluk in de Breydel straat te Antwerpen. Een man levend verbrand. De buurt der Breydelstraat werd maandag nacht, rond 1 uur, in op schudding gebracht door een vreeselijk ongeluk. Een man was, bij zijne thuiskomst, in den gang zijner woning levend verbrand, Ziehier hoe het ongeluk gebeurde In n. 6 van gemelde straat woont M. A. Etienne, met zijne vrouw, kind en schoonmoeder. Zij hebben de benedenverdieping in ge bruik alsook de tweede bovenverdieping De meid betrekt de zolderkamer. De eerste bovenverdieping is verhuurd aan M. Van Luppen, die daar woont met zijne vrouw en dochter: M. Etienne houdt in de benedenver trekken een gesloten witgoedwinkel. Ten half 10, toen do huisgenooten zich ter rust begaven, ging M. Etienne, op hunnen raad, nog een glas bier drinken. Men waarschuwde hem lachend, niet te kaarten, omdat het alsdan lichtelijk te laat wordt. De schoonmoeder bleef nog tot half 11 op en ging toen, na op de tafel der keu ken eene porceleinen petroollamp ont stoken te hebben, naar bed. Rond middernacht kwam M. Etienne thuis. Hij begaf zich naar de keuken en uit alles wat men dijnsdag bevonden heelt, moet hij nog een stuk gegeten en toen zijne overkleeren in de keuken uit getrokken hebben. Volgeas zijne gewoonte, legde hij zijne kleeren op ceuen stoel, zijnen halsdoek en col in de glazen kas, zijn porte-monnaie op den hoek der schouw en moet ten slotte zijne pijp aangestoken hebben, om op den trap nog een treks ke te rooken. Wat is er toen gebeurd Niemand kan het zeggen, maar onge zien moet daar het schrikkelijkste drama hebben plaats gehad, dat men zich ver beelden kan. De geburen van den overkant der straat, door den waaier der deur een he- vigen lichtgloed ziende, onderstelden dat er brand ontstaan was op den trap die, zooals in alle dergelijke huizen, in den gang staat. Zij gaven het alarm, men belde aan de woning van Etienne, doch niemand kwam oponeu en het gevaar voor verdere uit breiding van het vuur, werd ongetwijfeld elk oogenblik grooter. Drio moedige mannen, Corneüs Dickers en de gebroers Vau Vaorowyck braken l.r onderste paneel uit de deur, terwijl een gebuur eene lans van de waterleiding op zijne leibuis schroefde om langs de ge maakte opeuing bet eerst het Tuur aan vallen. Toen eerst kon men binnendringent men was getuige van een ijzingwekka tooneel, dat elk van schrik deed achta uit deinzen. M. Etienne lag in den gang met de vt» ten naar de deur. Geheel zijn hoofd eene kool geworden. Ooren, neus en 00a waren verbrand en de tong was vreesea opgezwollen. Geheel het bovenlijf, hals schouders» borst was ééne brandwonde. Het over» van het lichaam was ongedeerd geblcve! De redders beweereu dat hij, bijD naar buiten brengen, nog teekens v» leven gaf. Van den trap waren de zeven ondent treden nog aan 't branden en, had er nij spoedig hulp opgedaagd dan zou wellict de geheele trap in eenige mirute.i hebb» vuur gevat en ongetwijfeld ware het bui met al wat het bevatte, de prooi vi vuur geworden. Iutusscheu waren de huisgenootea vk M. Etienne wakker geworden. Die van 4 eerste zoo als van de tweede verdiepi»! verkeerden in twijtel wie nu van de twj echtgenooten, de verongelukte kou zij: want beiden werden thuis verwacht. Langs denbrandenden trap konden F niet naar beneden komen, en daaroj riopen zij langs de vensters om hulp. 1 Toon eindelijk, dank aan eenen gebua i die met de waterleiding zoo verstandëi gewerkt had, de brandende trap was uu gedoofd en de echtgenoote Etienne in 4 keuken kwam, zag zij aan de kleerendi er lagen, dat haar echtgenoot hot slack offer was. Zij wilde den man zien en snelde nas 1 het policieburcel, waar men inmidde}< het lijk naartoe had gebracht, doch zoji als men denken kan, liet men haar? niet toe. De geneesheeren Dorop en Keps, c het lijk onderzochten, zeggen dat de 01 gelukkige meer dan een half uur mojz gebrand hebben. Hoe is nu het ongeluk gebeurd r Dit zal wellicht nooit geweten wordeu Men denkt dat M. Etienne met de brai- dende lamp in de hand, door te struikels of door eene duizeling, gevallen is op d;c trap Het breken der lamp heeft ongetwijfeld de petjool op zijne borst doen spatten 8B vervolgens te treden van den trap doaj vuur vatten. JQ Het opzwellen der tong bellete hem of i hulp te roepen en dan heeft hij waail schijn lijk in de straat willen vluchtef Dit wordt ten overige hierdoor uitgelèf j dat men op de deur, op de hoogte vs j, bet gelaat, de sporen, zijner zwart vee kooide handen ziet, sporen die ooko den geschilderden muur zichtbaar zijn zelfs aantoonen dat de ongelukkige U het achterover vallen, nog steun tega den muur heeft gezocht. jT Welke marteling de arme man da*d heeft onderstaan, zal nooit gekend zijn. d Men kan oordeelen welke ontroerias dit schrikkelijk ongeluk in de buurt heef® teweeg gebracht. [Handelsblad]'^ Opschudding om een kwadejongeni streek Twee policiebeambteu, eeu agec" en een inspecteur, des nachts ten 3 ur- in de Breedestraat te Antwerpen in dienst hoorden in de richting der Kammon- straat een revolverschot galmen. Zij naderden en zagen inderdaad tw« personen op de vlucht gaan. De inspecteur kon een hunner aanhou den, terwijl de agent den achtervolgde langs den Öudaan, de Gasthuisstraat, d Schermerstraat, revolverschoten lossem en roepende Houdt hem Arrêtea to de vluchteling, nadat hij zijnen revolve onder hetloopen had weggeworpen, op d 1 Nijverheidslei werd aangehouden.! B Naar het policieburcel gebracht, vonf hij daar zijnen kameraad, die juist d volgende verklaring had afgelegd Ik was met mijn vriend op do plaat waar men ons zag vluchten. Hij haaldj den revolver uit den zak en zegde Wil ik eens schieten Ik antwoordde Doe geen vodd»a 0 Maar hij schoot toch, in de lucht we.' te verstaan en toen werd ik gepakt, ter- s wijl men dengene, die geschoten heeft. liet loopen. De weggeworpen revolver werd teruf r gevonden, met nog vier kogels geladen. ,s Een was gelost voor de aardigheid, ei een ander was nog afgegaan bij het weg- wegwerpen, op gevaar af, den agent in a« beenon te treffen. De kleine gemeente St-Martonsj Leerno te Deinze is het tooneel geweest van eene brandramp, welke twee huizen, 1 bewoond door de genaamde Lippens et j Leytens,in asch gelegd heeft. Men richtte spoedig alle mogelijke reddingsmiddelen in, doch te vergeefs. Aan blusschen viel niet te denkeu. Eeu luide alarmkreet 1 kondigde eensklaps aan dat de vrouw Leytens, die nog een kofferke wilde red- den, dat op de bovenverdieping stond, J zich te midden der vlammen bevond. Een moedige burger drong door vuur en von-' 1 keu en sleepte de bewustelooze en met 5 brandwonden overdekte vrouw, naar bui- 1 ten. Zij was gered. De huizen waren verzekerd- doch de inboedel niet. Lafhartige aanranding. In eene herberg van Rosendaal (bij Veurne) out- stond twist tusschen eeu dozijn personen,. I hoveniers, die, omdat zij het te bont! maakten, door den hospes aan de deut werden gezet. Nu begonnen zij op den straatweg on dereen te vechten, tot zekere K., een

De Denderbode | 1895 | | pagina 2