MEÜBELS Merklprijzen. HOPSTAKEiN HOFSTEDE perceel LAND, ZONDAGRUST.™/„S' Allerhande nieuws. Vlasnijverheid. ■Vereenigde Nijveraars HANDELSRECHTBANK MET DE BOLLE, L JA XT ID E XT LANDenMEERSCH Monsterachtige godde loosheden. Wij hebben reeds do walgelijke goddeloosheden verhaald die de socialisten op Goeden Vrijdag hebbeu ten toon gespreid. Te Luik hielden de socialisten een vleeschbanket in het volkshuis 't welk door bijna al de socialistische kamerle den werd bijgewoond, 't Was ceue op rechte slenipenrij en een concert van ver vloekingen en verwenschingen. Te Parijs ging het er nog erger toe. La libre Vardie die men toch van geene groote vijandschap tegen de socia listen kan beschuldigen,verhaalt als volgt wat er gebeurde H< t banket was voorgezeten door gezel Roche Ernest, kamerlid, en was bijge staan door denberuchteu Robinden afge- stelden bestierder van 't verkenskot te Cempuis. Op eene tafel in vorm van drie hoek was een kruis geplaatst waarop eene roode vlag en daaronder een versch Seslacht speenverken, dat in den geest ier helsche trawanten, het Paaschlam moest verbeelden. Een dezer slechterikken in priester gewaad, ging alsdan naar h<-t onrein dier en besproeide het met water en wijn, terwijl de overige duivels in menschenvel het Dies iree en andere gewijde gezangen huilden. Naar 't schijnt wa« men overeengeko men het varken te kruisigen, doch op 't laatste oogenblik dorst men het zoo verre niet drijven en vergenoegde men zich met do nabootsing eeuer begrafenis onder de kreten Leve de Anarchie Ziedaar tot welke walgelijke eerloos heid, tot welke domme hatelijke onthei ligingen de socialisten bekwaam zijn. Eu de socialisten zijn de bewonderaars van Pontius Pilatus Daens Heden Zondag 21 April, dienstdoende Apotheker: M' MEIRSCHAUT, Korte Zoutstraat. MAATSCHAPPIJ de vereenigde katholieke STiSEREKEHS -VRIEND EN. De leden worden vriendelijk verzocht de vergadering te willen bijwonen, welke zal gehouden worden, Zondag 21 April 1895, om 5 '/se ure 's avonds, ter herber gen van 1° Mr Frans Callebaut, Korte Zout straat, voor de leden der Zounestraat, Lange en Korte Zoutstraat. 2" ïl/r Camiel I)e Vos, Hoogstraat, voor de leden der Nazarethstraal, Klap- straat, Hoogstraat, Windmolenstraat en Vrouwenstraat. 3" Mr Prosper Van de Wiele, Sl Jan straat, voor de leden der Korte en Lange S' Janstraat, Scherreveldstraat en Maan straal. DAGORDE: Prijskamp op den bak. Het Bestuur. Bcriclit aan tie Land verhuizers. Talrijke agenten, van Belgische zoowel als van vreemde nationaliteit, zijn er tegenwoordig op uit om landverhuizers aan te werveu. Op nieuw stellen wij deze laatsten op hunne hoede tegen de soms bedriegelijke belof ten waarmede men hen zoekt te verlei den. Dit niemand eenig besluit neme vooraleer bij het Genootschap ter bescher- minh der Landverhuizers (Siut-Raphaëls Genootschap) om raad en bijstand geweest te zijn. Men wende zich te dien einde tot den plaatselijken Afgevaardigde of tot den Graaf WaIiDBOtx te Sint Andries bij- Brugge, zonder te luisteren naar den schoonen praat der agenten, die niets beters wenschen dan de landverhuizers van alle goede inlichtingen berooid te zien Zie notarieel© Annoncen op de Bladzijde. Botermarkt. - Heden zaterdag werden 813 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6500 kilos. OTTERGEMEerlijke vinder. Een brave werkman van Ottergem met name Dominicus De Boeck, vond zaterdag te Aalst eeuen geldbeugel, omtrent 400 fr. waarde in papier en zil ver inhoudende. Zijn eerste werk was zondag dit aan zijne geestelijke overheid kenbaar te maken en raad te vragen hoe hij best den eigenaar zou vinden. Seffens kwam het uit dat de geldbeugel en het geld aan M. De Craecker van Antwerpen behoorde en onze brave Dominicus vloog naar de statie om met snelbrief naar Ant werpen het goed nieuws te zenden dat hij de eerlijke vinder is. De schrijver van dit artikeltje bidt den heer De Craecker eene goede belooning aan den vinder te geven. Eerlijk duurt het langst. Geteekend A. V. D. L. Spoorweg ongeval. Een bijzon dere trein was uit Brussel dijnsdag inge richt, ter gelegenheid der peerdenloopen te St. Amanisberg, en er waren veel reizigers bij het vertrek uit de Noord- statie. Even voorbij Berchem-St-Agatlia had een verschrikkelijke schok plaats de reizigers worden tegen elkander geslin gerd, terwijl al wat in de netten gelegd was; op hunne hoofden neerstortte. Verschrikt sprong men uit de waggons, denkende dat er eene ramp gebeurd was. Alles bepaalde zich bij het breken van een remklink en voor de reizigers bij eenige blauwe plekken en een uur ver traging. Valscho goudstukken van 10 frank, met de beeltenis van Napoleon III en hei jaartal 1889, zijn te Brussel in omloop Vlijtige opzoekingen worden gedaan om de verspreiders der valsche munt te ont dokken. Een persoon te Gent had gewpd dat hij te peerd en zwemmende de Leb' zou oversteken, ter plaatse het Palijntje buiten de Kortrijksche poort. Het peerd liet echter den ruiter een gedwongen bad nemen, en mei hulp van talrijke aan wezigen, heeft men man en peerd uit het water moeten trekken, zoo niet zouden beiden misschien verdronken zijn. De 2 escadrons ruiterij, die in voor uitzicht van socialistische wanorders te Charleroi aanwezig waren, zijn naar hun garnizoen te Brugge terruggekoerd. Kunstboter. Twee boerinnen welke op de markt te Antwerpen kunst boter hadden verkocht, werden tot eene voorwaardelijke geldboet van 50 fr. ver oordeeld. Een scheikundige, die de boter had ontleed, vond er in 95 0/0 vet en 5 0/0 boter. Het serum. Doktoor Koekenpoo van Oostende heeft het kropserum aange wend. en oenen goeden uitslag verkregen in vijf gevallen op zeven. De twee misluk te gevallen waren voorzien, daar de geneeskundige hulp te laat werd inge roepen. Arme oude sukkels, Op den Boulevard de la Constitutionte Luik, woonden twee zusters van Duitschen oor- sdrong, 75 en 77 jaar oud. Eene ziekte had de ongelukkigen al hunne spaarpen ningen doen verteeren, en sedert lang verkeerden zij in den diepsten nood, doch zij weigerden hardnekkig allen onder stand. In de laatste dagen hadden de geburen de twee zusters niet meer gezien. Ven verwittigde de policie, er deze brak de deur barer kamer open. Men vond de twee vrouwen nevens elkander in het bed liggen, doch eene was reeds twee dagen dood en jong katje lag op het lijk. De andere zuster, undervraagd, bracht enkel onsamenhangende woorden uit, en zegde dat hare zuster koude had, maar niet dood was. Uit het geneeskundig onderzoek blijkt nochthans dat de ongelukkige van hon ger gestorven is. Men vond geen het minste voedsel op de kamer. Men denkt dat de ongelukkige zusier zich ook van honger wilde laten omkomen De overledene werd zaterdag begraven. Wat de andere betreft, er worden pogin gen aangewend orn haar in een godshuis te plaatsen. - Luik, 16 april Men neemt hier tegenwoordig in het slachthuis proeven met een nieuw toestel, om het vee met eenen enkelen slag te dooden zonder pijn. Het is een toestel, dat daarenboven het bloeden bevordert en alzoo de hoedanig heid van het vleesch aanzienlijk verbe tert. - Over eene maand of twee werd ten nadeele van M. Maes, te Luik, een dief stal gepleegd van omtrent 20,000 fr. De meid welke van het feit verdacht was, werd aangehouden. Bij gebrek aan be wijzen moest men haar loslaten, doch nu dezer dagen werd zij opnieuw in hechte nis genomen. In de gevangenis werd zij onderzocht door eene non, die haar in bezit vond van 14,300 fr. in bankpapier, 's Avonds vond mende ongelukkige ver hangen in hare cel. Verleden woensdag had in het ge hucht Heppeneert (Maeseyck) een hart roerend ongeluk plaats. De stroodekker Jan Schroyen, van Ophoven, viel van hot dak eener hooge schuur. De ongeluk kige bekwam inwendig ernstige kneuzin gen, en men vreest dat de ruggraat zal gebroken zijn. De arme werkman werd ter plaatse met de laatste H. Sacramenten voorzien en vervolgens naar het hospitaal van Maeseyck overgebracht. Zgn toestand is bedenkelijk' Schroyen is gehuwd en heeft vier kinderen. - Zaterdag, rond 11 ijl ure 's avonds, is er er eene diefte met braak en beklim ming gepleegd ten nadeele van M. den gepensionneerden kapitein Henri Hans, bij do Voorstad te Veurne. M. Hans, een 82jarige ouderling, woont daar alleen. Dit moesten de dieven we ten. Rond 111/2 ure, terwijl hij reeds was ingeslapen, zijn drie kerels over het muurken op de straat uitgevende, ge klommen, en hebben vervolgens aan de slaapkamer het vensterblind opengebro ken en zijn tusschen de ijzeren baren binnengedrongen, Door het gerucht dat zij maakten, is M. Hans wakker gescho ten en heeft de drie schurken, wier gelaat gedeeltelijk met eenen neusdoek gedekt was voor zyu bed zien staan. Waarschijnlijk om te weten waar zijn geld geborgen was, vroegen zij in het fransch elk 10 fr. om hunne reis voort te zetten. M. Hans ging aan 't verzoek voldoen, en zich tot een meubel begeven de om de geeischte som te geven, rukte een der dieven de sleutels uit zijne handen, opende zelve het meubel en roofje er eene som van 400 fr. (volgens loopende geruchten 700 fr.), eene beurs met onge veer 20 fr, in nickel en kleingeld, twee gouden zakhorlogiën en eenige papieren, waaronder titels van eigendom, brieven, facturen en kwittantiën. M. Hans werd door de dieven omverge worpen, en op zijn hulpgeroep, kwam eene vrouw die boven sliep naar beueden geloopen, meenende dat de kapitein onge steld geworden was, maar nauwelijks den trap af, werd zij bij de koel gegrepen en maar losgelaten, toen de schurken den buit vast hadden en het hazenpad kozen. Gewoonlijk slaapt MHans met vuur wapens nevens zijn bed. De dieren had den een geweer bemejrkt, en uit vrees dat de kapitein het zou geladen hebben, om, bij hunne vlucht, op hen te schieten, hebben zij zich van het wapen meester gemaakt en voorzichtigheidshalve aan de voordeur geplaatst. De justitie is zondag morgend ter plaats goweost en zoekt neerstig de dieven op, die tot nog toe onbekend zijn. Relikwiën Ter gelegenheid van Goeden Vrijdag, herinnert Le Gaulois, welke de verschillige kerken zijn, die tegenwoordig de bijzonderste relikwiën van het lijden onzes Hoeren Jesus Chris tus bevatten. Het hout van het H. Kruis berust grootendeels in O L. Vrouwkerk te Pa rijs en in de baziliek van het Heilig Kruis-van-Jeruzalem, te Rome; in die zelfde baziliek wordt het plankje bewaard waarop in Hebri-euwsch, Griesch en La tijn het opschrift J. N. R. J. Jezus Nazarenus Rex Judceorum) is ge sneden. De doornenkroon berust in de hoofd kerk te Parijs, doch een groot getal doornen werd aan andere kerken gege ven. Van de vier nagels van het H. Kruis werd een door de H, Helena in de Adria- sche zee geworpen, om de stormen te bedaren; de tweede werd in de vermaarde ijzeren kroon der koningin van Lombar- dië gewerkt, de derke berust in Onze Lieve Vrouwkerk te Parijs, de vierde te Monza, dicht bij Milanen. De spons wordt bewaard te Rome in de baziliek van St-Jan-van-Lateranen De punt der lans is te Parijs; het ove rige te Rome. De Heilige Helena heeft aan de kerk van Trier het kleed zonder naad ge schonken. Karei de Groote heeft de Heilige Tuniek aan het klooster van Argenteuil gegeven, waar zijne zuster kloosterling was. Deze Tuniek, die thans in de parochie kerk van Argenteuil berust, is het doel van talrijke bedevaarten geworden. Rome is in het bezit van den doek aarmeê de H. Veronice het gelaai van Christus afdroogde. Het bovendeel der kolom, waaraan Onze Zaligmaker gegeeseld werd, berust le Rome in de kerk der Heilige Praxedis. Ze werd daar gebracht in 1223. Het an dere deel bevindt zich in de kerk van het H. G. te Jeruzalem. De ijzerenioeg van Congo. Er zal geen kwestie meer zijn van eene ver gadering der middensectie voor het cre- diei van 10,000,000 fr., toe te kennen aan den ijzeren weg van Congo. De maatschappij heeft inderdaad de re geering verwittigd, dat zij afzag van de vraag om gezegde toelage. Zij gaat namelijk eene leening sluiten van 7 1/2 milliocn met bankiers, waarin do Belgische bankiers voor meer dan vijf milliocn betrokken zijn. De algemeene vergadering der actie houders, bijeengeroepen om die overeen komst goed te keuren, zal zaterdag plaats hebben. Tot waarschuwingTe Londen is een zesjarig knaapje gestorven ter waarschuwing zij het medegedeeld do'ir het eten vanappelsitaschillen, waar van men bij de lijkopening eene groote hoeveelheid in zijne maag vond. Kinderen hebben wel meer de gewoonte al spelende van die schillen te peuzelen 16 APRIL 1895. Gezwingelde vlassen. Goede u-aag bij voortduring voor de beste kwaliteiten en vaste prijzen. Weinige zaken in middelbare kwali teiten en lage prijzen. Goede vraag voor de gemeene kwali teiten tegen bespottelijke prijzen. Het zaaien van vlas is bijna overal ge ëindigd. Vlas in strooi. Weinige zaken. Het vlas begint op de oevers der Leie aan te komen doch het weder is tc koud om de rooten aan zteyvangen. Blauwe vlassen. Geene verande ring. 18 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 11 OVERLIJDENS. L. Kregelman, m. Van Geit, bed. 61 j. Nieuwstr. J. Heyvaert, z. b. 63j. Keizerlijkepl. J. Roelandt, tw. 20 j. Burght. P. De Rouck, m. Berlo, bak ker, 60 j. Sl Jorisstr. M. Dullaers, w" Maes, z. b. 79 j. Stoofstr. A. Meganck, z. b. 87 j. Leopoldstr. P. Tombeur, m. Gillis, z. b. 84 j Leopoldstr. 8 kind onder de 7 jaren. Verzekering tegen Brandgevaar. HoofdagentM. Ach. EEMAM, Hoogeu Vesting, Fabriek van chemische Meststoffon, te Aalst. VAN AALST. Voorkomend coneordaat der bankbreuk. Bij beslissing in date 17 april 1895 en op het nieuw rekwest aangeboden door sieur Pieter Schaillé, ondernemer te Moerbeke bij Geerardsbergen, heeft de Rechtbank gezegde sieur Schaillé ge machtigd om opnieuw de rechtspleging te bewerken, tot het bekomen van een voor komend concordaat der bankbreuk en heeft bevolen dat de schuldeischers zullen bijeengeroepen worden ter gehoorzaal der Rechtbank op Donderdag 2 Mei 1895, om 10 uren 's voormiddags ten einde uit spraak te doeu over de nieuwe voor stellen van concordaat. De Griffier, H. J. Pappaert. Aalst, den 17 april 1895. HANDELSRECHTBANK VA.W AALST. Voorkomend concordaat der bankbreuk. Bij vonnis van 17 april 1895, de Han delsrechtbank Tan Aalst; Overwegende dat de voorstellen tot concordaat gedaan door sieur Pieter Schaillée, de meerderheid in som niet hebben vereenigd, vereischt bij artikel 2 der wet van 29 juni 1887, op het voorko mend concordaat der bankbreuk. Heeft besloten dat er geen reden bestaat om het concordaat te homologeeren. De Griffier, H. J. Pappaert. Aalst den 17 april 1895. GEMEENTE VLECKEM. OPENBARE AANBESTEDING te VLECKEM. liet Gemeentebestuur vaa Vlrckem, zal op 13 Mei 115, stipt om 2 ure namDdag, in het Gemeentehuis tc Vleckem, overgaan tot de aanbesteding van het opbouwen van renen nieuwen Kerkhofmuur te Vleekem. Hel bestek beloopt li*. liet kohier van lasten, plans en bestek berusten ter inzage der belanghebbenden ten Gemerntrliuiie aldaar, wa.ir men alle dagen kennis kan nemen van van 9 uren 's morgen -s tot 5 uren namiddag. aanbesteding zal plaats hebben mei biedings- billetten op formaatzegel van fr. 0,30, opgesteld volgens model in bet bijzonder lastboek vermeld en en gezonden aan den heer Burgemeester van Vleckem bij aanbevoleno brieven, ten laatste drij v.ll* dagen voor dea dag der aanbesteding in de post besteld onder dubbel omslag, de eene (uitwendige) dragende het adres van den heer Burgemeester, alsook de volgende woorden Aanbieding voor de onderneming van openbare werken, de andere (inwendige) voor opschrift dragende Aanbieding voor de onder neming van eenen nieuwen Kerkhofmuur te Vlrckem. Gedaan te Vleckem, dan 18 April 1805 NAMENS HET COLLEGE De Gemeentesecretaris, De Burgemeester, L. VAN BOXSTAEL. B-J DE CLIPPBLE. Stad Aalst. Maatschappij LEVE DE BOL. Buitengewone prijskamp bij H. De Deyn, Gentschensteenweg, op S' ApolODia kermis, Maandag 22 April 1895. Gratis vooruit ÏO trunks, onverschillig het getal scheuten. De inleg is bepaald op 0,60 c. per scheut. Iedore mededinger zal niet meer dan 3 pelotons mogen spelen. Inschrijving van 4 tot 5 uren om te beginnen om 51/2 uren stipt. Openbare verkooping van FoorkramenPelrollampen, Aard- Porcelein- en Gleiswerk, TE AALST, Esplanadestraat, N° 11 j (Hoek der Peperstraat,) ten huize van Dame Wed* L. Vemaeve, op Maandag 22 April 1895, om 8 uren stipt voormiddag. De Meubels en Kramen zullen verkocht worden om 4 uren namiddag, in de Leo- poldstraat, ter herberg van sieur Viclor Vemaeve, tegenover het Oude Vrou wenhuis Met gereed geld en 10 voor veil- kosten. Door het ambt van Deurwaarder Be Vos. I Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING en IIIEERgCIl le Erpe, Moorsel, Baardegem en Meldert. De Notaris DE GHEEST te AaM, zal met gewin van pa'mslag en gelagen in het openbaar verkoopen, de volgende Goederen, te weten GEMEENTE ERPE Eerste koop. Eene Hofstede, waarvan de gebou wen er opstaande behooren aan den pachter. gelegen in de Boschstraat, groot 23 aren lOceutiaren. geka dastreerd wijk A, nummers 649 en GlTa, met eeRe I grootte, van 23 aren 40 centiaren, palende ten oosle aan do weduwe De Mol. ten zuide aan Augustus De Meerleer, ten weste aan Victor De Boeck en ten noorde aan de fioschstraat. Gebruiker Alphonse Dumont. Tweede koop Een perceel Land,op den Seskens- kiuter, groot 19 aren 34 centiaren, gekadastreerd wijk li, nummer 761, met eene grootie van 18 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen Hendrickx, ten zuide aan Joannes Vyveraan, ten weste aan den beer Josephus Van den Eeckhont of bet geseheed met de gemeente Meire en ten noorde aan Kcrkegoed van Kreudegcm. Gebruiker Franciacus De Troyer. Derde koop. Een perceel Land, op het Lang- hrockvcld, groot 10 aren 24 centiaren, gekadastreerd wijk D, nummer 987; met eene grootie van 8 aren centiaren, palende ten ooste san de erven De Coainck, ten zuide aan de «rveu De Boeck of het geseheed met de gemeente Meire, ten weste aan den heer Van der Schucren en ten noorde aan don Arme van Irpe. Gebruiker Franciseus De Troyer. GEMEENTE MOORSEL, Vierde koop. Een perceel Land. op de Peters- haag of Wavcrkauter, groot 33 aren 78 centiaren, ge kadastreerd wijk C, nummer #47, met eene grootte van "3 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan ver scheidene, ten zuide aan den Waverschen dreef, ten weste aan Franciseus Van den Brempt en ten noorde aan Ludovicus Van Keer-De Ridder. Gebruiker Ludovicus Van Keer-De Ridder. GEMEENTE BAERDEGEM. Vijfde koop. Een perceel Land, op hel Vossenhol, groot 62 aren 30 centiaren, gekadastreerd wijk D, ier 185d, met eene grootte van 60 aren 5# cen tiaren, palende ten ooste aan den Losweg, daarover verscheidene, ten zuide aan den lieer de Kercho- vc, ten weste aan den heer Carolus De Vis en ten noorde ook aan den lieer De Vis en aan Polagio Laurent Verdeeld in oost-helft en West-helt. Gebruikers de weduwe De Muldor en Petrus Luypaert, Zesde koop. Een perceel l.and, op hel Vossenhol, groot 30 aren I erntiaar, gekadastreerd w ijk D, num mer 183b, mei eene grootte van 30 aran 30 centiaren, palende ten oosle aan den keer Carolus De Vis, ten zuide aan den lieer d« Kerchovc, ten weste aan den lieer Carolus De Vis cn ten noerde aan De Bruyn en Keymeulen. Gebruiker Franciseus De Ridder. GEMEENTE MELDERT. Zevende koop Een perceel Land op den Truyen- boschkauler, grool 1 heelaar 52 aren 50 centiaren, gekadastreerd wijk D. nummer 109r met eene grootte van 1 heelaar 55 aren cn 80 centiaren, palende ten oosle niet lialfhuan aan do erven van den heer Petrus- Paulus De Vis, ten zuide met de helft van denabdij- eg aan den heer De Gheest, ten weste met de helft der baan ook aan den heer De Ghecst en ten noorde n de erven van gcnecuidcn heer De Vis. Verdeeld in 3 declen. elk van 3# arei. 50 centiaren, afteleggen van den Zuidkant. Gebruikers .-Josephus Herrcmaii, Joaunes Moens, Seraphinus Van Handenbove en Franciseus Van Biesen. Aehstc koop. Een perceel Land, op dtn TruT«n- boschkautcr, groot 81 aren 31 centiaren, gekadastreerd wijk 11, nummer 107f, met eene grootte van S4 aren 30 centiaren, palende oost met halfweg aan den heer De Ghcest, ten zuid-west aan de beek en ten noorde aan den beer Carolus De Vis GebruikersLeo De Landsheer, Augustus Verbeken i Carolus D'Haese. Negende koop. Een perceel Meerseh, in de Faluintjes. gioot aren centiaren, gekadastreerd w ijk D, nummer 217, met eene grootie ven 32 aren 0 centiaren, palende ten ooste en ten zuide aan de :rven De Cleerq-Dc Crombeen, ten weste aan dc beek en ten noorde aan de erven De Clercq-De Crombeen en andere. Gcdruikcr Louis De Rop. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 23 April Verblijf, Dijnsdag 7 Mei Ten 2 uren namiddag ter Afspaning genaamd Het Ki.aiN Gekt, Bij Julvrouw Weduwe VAN NECK, te Aalst, Nieuwstraal. Openbare Verltoopinj; T3 ISCSF.SSj. De Notaris de GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in hel openbaarljjk verkoopen de olgcnde goederen te weten GEMEENTE MOORSEL Eerste koop. Een perceel Land cn deeltje Bosch op den Perrekaulcr, ol Bonnyveld, gront 29 aren 67 centiaren gekadastreerd wijk B, nummers 726 cn 725 met eene grootte van 28 aren 80 centiaren, palende ton ooste aan Ludovicus Moens BuyI, ten zuide aan Ludovicus Scbeerlinck en Franciseus lie Coninck, ten weste aan Catharina Coorcinau cn ten noorde aan de kinderen van den heerGusiaaf De Cocn-Van der Noot. Tweede koop. Een perceel Land op den Pcrrc- kauter, grool 41 aren 67 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 798 met eene groolte van 33 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de Erven van Frcdericus Cooreman, ten zuide aan den lieur Charles De Vis, te weste aan de Erven van Egidius De Ridder, ten noorde aan Gregoriua Saeys, aan den vierden koop n aan Dominicus Muylaert •- Verdeeld in oost en eslhelR. Boomprijs der westhelft fr. 63.00. Derde koop— Ec.n perceel Land op den PerrekauL! gekadastreerd wiüi B. nummer 797c, met eene groolte van 5 aren 30 centiaren, palende ten ooate aan de n van Egidius De Ridder, ten zuide aan de Erven Danneboem, ten weste ook aan de Erven De Ridder en ten noorde aan Franciseus Hendrickx. Vierde koop. Ken perceel Land op de Perre- kouter groot 16 aren 8 centiaren, gekadastreerd w ijk B. nummer 773 met eene grootie van 13 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan Dominicus Muylaert, ten zuide aan den tweeden koop, ten westen aai Grcgorius Saeys en ten noorde met half rjibaan aai Leander Hendrickx. Vijfde koop. Een perceel Meerseh in de Groene Mcerschen, groot 34 aren 48 centiaren, gekadastreerd wijk C. nummers 462 en 463 met eene grootte van 34 aren palende ten ooste aan de Erven van den heer De Bièvre, ten zuide aan den heer Caudron, ten weste en ten noorde ook aan de Erven Dc Bièvre. Boomprjjs fr. 20, ZITDAGEN Instel Donderdag 30 Mei .g,(S Verblijf Donderdag 6 Juni Ten 3 nre namiddag ter herberg geuaamd Het Gom Levis bij den lieer Alphonse Van Halderen It Moorsel aan 't Kasteel. Zaterdag, 20 April 1898. fr. OPENBARE VERKOOPING van 6000 sparren te Erembodegem, aan de Denderbrug, op Woensdag 24 April 1895, om 1 ure namiddag, door 't ambt van den Notaris Be (Sadeleer, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING van eene te Kerkxken, Berge. De Notaris Be Sadeleer, te Erembodegem, zal openbaarlijk verkoo pen, op aaanzoek van M. Domenique De Ryck en kinderen, te Kerkxken Eene behuisde hofstede, groot G aren 90ceutiaren, te Kerkxken, Berge; palen de oost Remy Coppens, zuid do Berge- straat, west en noord Frans Cooman. tnsjel Dijnsdag, 23) A ri, 1895_ Verblijf 30 Telkens om 4 ure namiddag,ter herberg van M. Augustinus Van den Storme, Dorplaats, Kerkxken. Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 109 kil. Lijnzaad Koolzaadolie Koolzaad koeken Lijnkoeken Aardap. roode de 106 kil. Astrdap. (geele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel fr. Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a 14,25 a 00,00 00,00 a 00,00 9,75 a 11.00 60,00 a 00,00 13.50 a 14,75 00,00 a 00,00 00,00 a 06,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 9,50 a 10,00 0,00 a 0,00 5,40 a 6,48 1,50 a 1,70 2,50 a 3,50 45,00 a 50,00 0,00 volg. kw KCFXAARZT. Gewas van 1804. Heden werden ter markt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 a 00,00 0 Balen 1* kwaliteit fr. 00,06 a 00,00 POPERINGHE 19 April Hoppe 1894 Stad Fr. 50,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 19 April Tarwe (per 100 kilos) fr. 14,00 a 14,56 11,00 a 00,00 Rogge Haver Gerst Boter per kilo, Eiers per 25, 12,00 a 13,00 00,00 a 00,00 2,00 a 2,20 1,65 a 1,80 ANTWERPEN, 19 April De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,20 a 2.85. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 10,00 tot 12,00. De eieren betaalde per men 85 stuks fr. 1,50 a 1,75. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 13,00 a 15,06 Rogge, 10,00 a 10,60 Winiergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 12,00 a 14,06 Haver, 18,00 a 00,00 Boekweit, 00 00 a 00,00 Boonen, 00,00 a 00.00 Bitterpeën, 14,25 a 00,06 OPENBARE VERKOOPING van een te HAALTERT, Groebbe De Notaris DE SA DELEER, te Erem bodegem, zal namens de kinderen van weduwe J. B. Van Hoorebeke, met ge win van 1/2 instelpremie, openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene partij Land, gelegen te Haaltert, op den Grootkauter of Groebbe, groot 12 aren 7 centiaren, palende zuid Gustaaf Van der Stoki, west Louis Van der Eecken, noord TeodoorVonck(als gebruiker), oost Donaat Hunninck. ZITDAGEN Dinsdag 23 A u 1896. Dijnsdag 30 r Telkens om 2 uren namiddag, ter her berg van den medeverkooper Louis Van Hoorebekete Haaltert, Brul. Taai/:ü.B.z?a!T. BRUSSEL, 19 April Kalverenmarh. Getal te koop gesteld 660. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,78 a 1,18 90 lammeren van fr. 18,06 tot 26,60. Uutdenmerkt. Ossen, fr. 0,58 a 0,75 Stieren, 0,45 a 0,55 Koeien en veerzen 0,50 a 0,66 Kalveren 6,76 a 0,85 CUREGHEM ANDERLECHT, 18 April Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 484 I Keeien en Veercea Slieren 911 522 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,67 a 0,87 Stieren 0,67 a 0,77 Koeien en Veerzen 6,57 a 6,77 GENT, 19 April Getal te koopgestelde lioorenbeestei 855 Melkkoeien 73 Vette koeien 234 Groote ossen 9 j Stieren 88 Jonge ossen 150 I Magere beesten 152 Vaarzen 198 Schapen 16 Varkens 311 Lammeren 001 Loopers 9 Kalveren 701 Viggens 338 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,40 lot 1,55. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos ei daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,87 tot 0,90. liuidenmerkl Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,47 Koeienvellen 0,37 Kalfsvellen o,4f PARIJS-La Villelle. 18 April. Ter markt verk. l«k. 2"k. 3*k. Ossen 1371 1356 1-54 1-42 1-30 Koeien 432 419 i-50 1-34 1-24 Stieren 14» 134 1-30 1-20 1-10 Kalveren 1595 1347 2-10 2-90 1-80 Schapen 12802 10052 8-00 i-90 1-70 Varkens 4399 4388 1-52 1-48 1-44 ANTWERPEN 19 APRIL GRANEN. Tarwe vast en 25 eentie- men in rijzing; roode Amerikaansche wintertarwe 14 1/4; onder stoom 14; La Plata 12 3/4 a 13 3/4; Donau 13 1/4 a 14; harde Azoff, onder stoom, 10 3 4; dito stoomboot mei 10 3/8. Rogge 7ast; Bulgariö 11 5/8. Gaist onveranderd; voedergast 9 3/4; Smyrna 10 1/2 a 11 1/2. Haver prijshoudend; Russische 10 i/2 a 12 1/4. Mms onveranderd; Mixed 12 1/2 a 12 3/4.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3