HOPSTAKEN HL1ZEKEN HOPSTAKEN HOFSTEDE MEERSCHEN Behuisde Hofstede I. .A. IT ID IE IT LAND en MEERSCH SCHOON HUIS MEUBELAIRE VENDITIE meubels; 2 WOONHUIZEN opgebouwd HUIS Merklprijzen. ZAAILANDEN moord op het elf-jarig dochterke van zij no vrouw. Over eenigen tijd had Van Syngel het broerke der kleine Margriet mishandeld, en Margriet had zulks verteld aan hare moederlijke grootmoeder, die ook hij Van Syngcl inwoonde. Van Syngel was daarom kwaad op het kind. Sedert heerschte de beste overeen komst ook niet meer in het gezin; over 14 dagen had van Syngel zijue schoonmoe der op straat gezet. Uit do lijkschouwing is gebleken dat het ongelukkig kind vier steken heeft ontvangen een in de bil, die erg maar nietdoodelijk was, een in den buik, eene in de linkerborst en eene in den rug on der het linker schoudersblad Deze twee laatsten waren dwars door de longen gegaan. Ze waren toegebracht met eenen zadel- makerspriem, ruim 15 centimers lang. Het slachtoffer is dood gebloed: er was bijna geen bloed meer iu het lichaam. De inwoners der gemeente Mon- tegm'e (Luik), werden dinsdag morgend, ten 4 ure, gewekt door een schrikbarend gerucht, veroorzaakt door het instorten van een huis in de rue Fraye. Sedert eenige dagen was men naast dit huis met het bouwen van'eene nieuwe woning begonnen, en de uitgraving voor het leggen der grondslagen waren do oorzaak de ramp. Uit de puinen stegen weldra pijnlijke hulpkreten op. Eene moeder met hare twee dochters waren in hun bed door de instorting verrast. Men snelde hen ter hulp en vond twee der vrouwen vrecselijk gewond, de 68ja- rige moeder en hare 26jarige dochter Elisabeth. De andere dochter was dood. Haar lichaam was halflijfs letterlijk doorge sneden. De geneesheeren vreezen ook het leven der anderen. Encycliek. De katholieke werk manskring van Mechelen bereid; zich om den verjaardag te vieren van de verschij ning der vermaarde encycliek JRerum Novarum. Een plechtig Te Deum zal in St-Rom bautskerk gezongen worden, waarna er in de feestzaal van het Werkmanshuis eene belangrijke feestzitting zal gehouden worden. Woensdag voormiddag, om 10 1/2 ure, is er in de gemeente Lophem een erg ongeluk voorgevallen. Bij de genaam de Leonard Devos, landbouwer, is men aan het veranderen van het huis, en al met eens binst dat de vader er op staat te zien, valt er eene muur om waar tegen twee zijner kinderen zaten te spelen, een nieisjo van 6 en een knechtje van 4 jaar. Onnoodig te zeggen dat beiden op den slag dood waren, niettegenstaande de spoedige hulp. De droefheid der ouders is hertgrievend. Maandag namiddag rond 7 a 8 ure, heeft te Kortrijk eene aanrading plaats gehad. Over eenige weken had een per soon van Harelbekc, bijgenaamd de Wit ten, eenige dagen bij een meester dekker gewerkt. Maandag namiddag aan de bleekerij van M. Descamps kwamen beide mannen malkander tegen. De Witten vroeg den meester dekker twee franken, welke deze hem sedert langen tijd schuldig was. De andere haalde zijn mes te voorschijn en zegde ik zal u aanstonds gaan betalen. Daarop sprong hij met het wapen in de hand, op de Witten en bracht hem ver scheidene messteken toe. Het slachtoffer viel ten gronde badend in zijn bloed, de aanrander gaf hem nog verscheidene stampen. Eenige personen, die dit tooneel had den bijgewoond, droegen het slachtoffer iu eene naburige herberg. De geneesheer Doutreligne in allerhaast geroepen, heeft de wonden toegeuaaid. De Witten heeft eene groote wonde in den hals en in de zijde. Rond 9 ure 1/2 heeft men hem naar Harelbeke terug gevoerd. Dinsdag morgend hebben de gendarmen den dader in de Nieuwstraat aangehouden, en in het gevang opgeslo ten. Zondag morgend is de yacht van M. Quatannes, van Dixmude, op reis van Nieupoort naar Oostende, in 't zicht van Middelkerke vergaan. De bemaning, vijf personen van Nieuwpoort, waartussohen twee huisvaders, is ongelukkiglijk in de golven omgekomen. Men schrijft uit Nieuwpoort de volgen de bijzonderheden over dit ongelnk Zondag laatst, rond lOure, vertrok van hier de visschersboot Lydie genaamd, ter bestemming van Oostende. Er bevonden zich 5 personen aan boord David Legeln, meesterknecht op den oesterput van M. Halewyck, alhier, vader van 6 minderja rige kinderen (het oudste is nog geen 8 jaar oud) Hendrik Vilein, vader van een kind, en de jongelingen Hendrik Van- horeke, Arthur Dubuy en Leon Delahaye, allen werklieden. De zee liep nog at hoog en het is te vermoeden dat de boot door eene golf omgeslagen is geweest en dat de gansche bemanning verdronken is.' De verslngcnheid is algemeen, niet alleen onder de bloedverwanten der slachtoffers, maar onder de ganscho bevolking der stad. Het lijdt geen twijfel of geheel de bemanning heeft don dood in de golven gevonden, want dinsdag laatst zijn cr twee klakken gevonden geweest op het strand tusschen Westonde en Middel kerke, toebehoorendo aan de drenkelin gen Legeie en Vilein. Do visscher Louis Bogaert heeft dins dag namiddag de boot ontdekt, welke cezonken lag in do zee, bijna rechtover Lombartzijde de mast alleen stak nog weinig boven water. Tot nu toe is er nog geone van de lijken aangespoeld. Uit het onderzoek is gebleken da de plegers van den gewapeuden diefstal bij den maalder te Opwyek dezelfde zijn, die de diefstallen in ge'i'kc omstandigt heden pleegden op do hoeven van Heke ghem en andere omliggende gemeenten De signalementen, door de slachtoffers gegeven en de wijze van handelen komt bij de verschillige misdaden nauwkeurig overeen, zoodat men hier stellig met eene welingerichte en regelmatige bende af te rekenen heeft. Bavichove. Zondag in den mor gend moest E. Pauwels in den gistings kelder der brouwerij van A. Debraban dereeenig werk vei richten. Bij het opc nen der deur viel Pauwels van al de trap pen den kolder in. B. P. een tweede knecht die hem wilde ter hulp snellen, viel ook bewusteloos do diepte in. Bij hot eerste hulpgeroep waren er nog eenige redders toegesneld en drie van deze laatste vielen iusgelijk: van hun zeiven bij de twee eerste. Alsdan dacht men aan het ^openzetten der keldervensters waarna men met koor den en andere voorwerpen de vijf onge- lukkigen kon iu goede en gezonde lucht breugen. Na eenige pogingen waren er welhaast vier gansch bekomen en voor den vijfde is men een geneesheer gaan halen die welhaast de noodige zorgen wist toe te passen en den half verstikte weder goed te been bracht. De expert heeft bevonden dat de bom, op den kerkdorpel van het mission- narissenklooster te Scheut ontploft, geen dynamiet bevatte. De kempische Quinten-Matsys. - Iedereen heeft verleden jaar den prach tigen wijngaard kunnen bewonderen, dien de Areudoncksche kunstsmid, M. Ed. Vosters, in de Antwerpsche expositie had tentoongesteld. Allen, die den ijzeren wijngaard hebben gezien, spraken met onverdeelden lof over dit keurig stuk van smeedkunst. Sedert heeft hij onverpoosd gewerkt om nieuwe kunstgewrochten voort te brengen welke, hij dit jaar met den wijngaard zal exposeeren in de tentoonstelling van Amsterdam. Zoo hebben wij dezer dagen in zijne werkhuizen te Arendonck, bewon derde eene prachtige penduul en 8 inkt potten in loofwerk; 2 bloempotten met planten, 2 rozelaars, 2 appelooomkes, 1 kersentak en 1 rozentak. Al die takken en bloemen zijn zoo na tuurlijk gevormd, dat men in twijfel wel eens van dichtbij wil ouderzoeken of die voorwerpen wel degelijk in het ijzer zijn. En als men weet dat de kunstenaar aan al dit werk enkel nijptang, vijl en hamer heeft gebezigd, dan vraagt men zich afHoe is 't mogelijk dat een ne derige dorpssmid zulke kunstwerken kan voortbrengen. De 18 genoemde voorwerpen zullen in de expositie te Amsterdam tentoonge steld worden. Mgr Doutreloux van Luik, die, zoo als men weet, naar Rome vertrokken is, zal eerst den 5 mei daar aankomen. Naar 't schijnt, zou hij zich voor goed te Rome vestigen. FRANKRIJK. De aanslag op Félix Faure. De Pall Mall Gazette houdt vol, ondanks de tegenspraak der Fransche bladen, dat door de anarchisten een aanslag beraamd was op president Felix Faure, tijdens zijne reis naar Havre De aanslag was te Lon den op touw gezet. In de anarchistische vergaderingen was besloten, dat drie of vier deranarchistcu naar Frankrijk zouden gaan, over Belgie, en dat een andere troep rechtstreeks over Dieppe naar Havre zouden vertrekken. De bekende policie-inspecteur Melville uit Londen had de plannen der anarchisten doorgrond. Toen de samenzweerders, die naar Belgie zouden vertrekken, aan het Waterloo-station kwamen, werden zij op gewacht door vier mannen van Scotland Yard, die hen voortdurend bewaakten, hetzelfde gebeurde met de andere partij. Zoo werden de plannen van de anar chisten verijdeld door het zorgvuldig en handig optreden der policie. De anarchis ten verdachten elkander van verraad en durfden hun plan niet uitvoeren. En de president der Fransche republiek dankt het behoud van zijn leven aan het flinke optreden van iuspekteur Melville en zijne ondergeschikten. ENGELAND Werkstaking der schoenmakers. De werkstaking der schoenmakers, die men voor goed ten einde waande, schijnt nog te zullen voortduren.Te Northampton weigeren 2000 gezellen onder de getroffen voorwaarden weer aan het werk te gaan. De patroonsvereeniging heeft toen aan de werkliedenvereeniging te kennen gegeven dat, zij liet nakomen vau de overeen komst eischte en de mannen den arbeid moesten hervatten. Daarop hebben afgeveerdigden van beide partijen onderhandeld, zonder tot een uitslag te komen. De gezellen zullen nu opnieuw opgeroepen worden om over het vergelijk eene beslissing nemen. Te Leeds dezelfde toestand. 20 Bui-^ei-lijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk io HUWELIJKEN. A. Willems, bed. met E. Beeckman, z. b. L. Verbestel, wever, met J. Wauters, tw. P. De Witte, tw. met M. Merckx, tw. J. Meuleman, tw. met M. Van den Bossche, tw. J. Per- soons, schoenm. met R. Lievens, br. J. Van Delsen, kleerm. met C. Bockstael, z b. E. Troch, schrijnw. met M. Eemans, kleerm. J. Van den Steen, br. met E. Perdaens, tw. OVERLIJDENS. M. Blys, vr. Van den Bremt, z. b. 55 1 j. Moorselb. D. Kiekens, vr. Keymcu- len, z. b. 38 j. Dompelstr. J. Temmer- man, m. Mollacrt, z. b. 60 j. Groenstr. N. Van Marcque, religieuse, 84 j. Achterstr. E. HeDdrickx, z. b. 53 j. i Leopoldstr. A. Guns, m. Carnaval, poüss. 30j. Zoutstraatp. V, De Smedt, wed" Fieremans, z. b. 47 j. Langestr. g 6 kind onder de 7 jaren. OPENBARE VERKOOPING van eene Ij-A. HST ID. Meerecli en Doschgrond, te ERPE en VLIERZELE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens wicn liet behooit, mei gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen, de vulpende Goederen te weten: Eerste koop. Eene behuisde Hofstede,met schuur stallingen, bakoven, boomgaard en tuin, gestaan eu gelegen te Erpe, op het Zevenkout, aan de Kruiskens- straat, bekend bij kadaster wijk O, nummers öOliis en 610b, groot 10 aren 10 centiaren en volgens titel 18 areh 5 centiaren, palende ten ooste den heer Honoré Van Maelsalck-ltoelandt. ten zuide de straal, ten wesle de erven Van Innis en ten nourde den lieer Uomien Ua Swaef-De Nys en andere. Bewoond door jufvroui jllaria Van Impe, te Erpe. Tweede koop Een perceel Lanp,gelegen te Ei, in d' Kruiskens, genaamd bet Bergveld, gekadastreerd wijk D, uuuimer 631a. groot 9 aren 70 centiaren, pa lende ten oosie jufvrouw wed. Jan-llaptiste Van maal-De Vidls, ten zuide den heer Notaris De Vi ten wesle de heeren Karei Van Herieweghe-Muylaeri en Karei Van Landuyt-Van den Berghe en ten nourde jufvrouw Malthys. Gebruikt door Mijnbeer Bcuedik- tus Van Impe Ie Erpe Derde koop. Een perceel Land en Mrersch, gele gen te Erpe, in de Kruiskens, aan de Erondegemsche- slraat, bekend bij kadaster wijk D, nummer 052a, groot 28aren 50 centiaren, palende ten ooste jufvrou wed. Jan Mabillc Cobbaut, ten zuide en ten weste ilc straat en ten noorde jufvrouw wed. Jan-I.apliste V: Wezcmaal-De Vidls en de heeren Jozef Van Moortcr on Lambert Dueneii. Gebruikt door voornoemden heer Van Impe. Vierde en Inatstekoop. Een perceel lloscligrond, gelegen te Y'licrzele, iu de Zijpmcerscben. bekend bij kadaster wijk C. nummer 165b, groot 10 aren 70 cen tiaren. palende ten ooste de erven De Swaef, ten zuide Mijnheer Liénart en ten noorde het Zijp. Gebruikt door Mijnheer Jozef Van JloorL r, tc liupe. DERDE ZITDAG Maandag 6 Mei 1895. 5 uren namiddag, Ier herberg Is St.Maiitisos gehouden door den heer August.- Van Moorter, tc Erpe Dorp. Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING en MEKRSCII le Erpe, Moorsel, Baardegem en Meldert. Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met ge» van palmslag en gelagen ui het openbaar verkoopen. de volgende Goederen, te weten GEMEENTE EliPE. Eerste knop Eene Hofstede, waarvan de gebou wen er opstaande behooren aan den patliler. gelegen in de Boschstraat, groot 23 aren <9 centiaren, geka dastreerd wijk A, nummers 619 en 6J7a, met eene grootte, van 25 aren 40 centraren, palende ten ooste aan de weduwe De Mol, ten zuide aan Augustus De Meerleer, ten wesle aan Victor De Beeck en ten noorde aan de Boschstraat. Gebruiker Alphonse Dumont. Tweede koop. Een perceel !.anil,op den Seskens kauter, groot 19 aren 84 centiaren, gekadastreerd w ijk B. nummer 761, met eene grootte van 18 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen Hcmlrickx, ten zuide aan Joannes Vyverman, ten aan den heer Josephus Van den Eeckhnui of liet gescheed met de gemeente Meire en ten nomde aan Kcrkegoed van Erondcgcni. Gebruiker Franciscus De Troyer. Derde koop. Een perceel Land. op het Lang- broekveld, groot 10 aren 24 ceutiaren, gckadastie. rd wijk D, nummer 987, met eene grootte van 8 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan de erven De Coninck, ten zuide aan de erven De Boeck of liet gescheed met de gemeente Meire, ten weste aan heer Van der Schuercn en ten noorde aan den Arme n Erpe. Gebruiker Franciscus De Troyer. GEMEENTE MOORSEL, Vierde koop. Een perced Land, op de. Peters haag of Waverkauter, groot 55 aren 78 centiaren, gc kariastreerd w ijk G, nummer 947, met eene groo. l. van .')5 aren 30 centiaren, palemie len ooste aan ver scheidcnc, ten zuide aan den Wavcrschen drcel', Ier weste aan Franciscus Van den Brcmpt en ten noordi aan Ludovicus Van Kecr-De Bidder. Gebruiker Ludovieus Van Keer-De Ridder. GEMEENTE BAERÜEGEM. Vijlde koop. Een perceel Land, op het Vossenhol, groot 62 aren 5u centiaren, gekadastreerd wijk nummer 185u, mei eene grootte van 60 aren 50 cen tiaren, palende ten ooste aan den Losweg, daarover erscheidene, ten zuide aau den lieer de Ker. ho rn weste aan den lieer Carolus De Vis en len noorde ook aan den heer Dc Vis en aan Pelagic Laurent Verdeeld in oost-helfl en West-helt. Gebruikers de weduwe De Mulder en Pt-lrus Luypaert, Zesde koop. Een perceel Land, op het Vossenhol, groot 50 aren I erntiaar, gekadastreerd wijk D, num mer 185b, mei eene grootte van 30 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den lieer Garolus De Vis, ten zuide aan den beerde Keichove, ten weste aan den beer Carolus De Vis en ten noorde aan De Bruyn en Keymculcn. Gebruiker Franciscus De Ridder. GEMEENTE MELDERT. Zevende koop. Een perceel Land op den Truyen- bosehkauter, groot I hectaar 82 aren 50 centiaren, gekadastreerd w jjk D, nummer 1U9f. mot eene grootte van 1 hectaar58 aren en 80 centiaren, palende ten ooste met liaifhaau aan de erven vau den heer Ivtrus- Paulus De Vis, ten zuide met de helft van denabdij- in den heer De Gheest, ten weste met dc helft der baan nok aan den heer De Ghcest en ten noorde u de erven van genoemden heer De Vis. Verdeeld in 5 deelen. elk van 30 aren 50 centiaren, afteleggen van den Zuidkant. GebruikersJosephus llerreman, Joannes Moens, Seraphinus Van Handenhove cn Franciscus Van Biesen. Achstc koop. Ken perceel Land, op den Truycn- boschkautcr, groot 81 aren 31 centiaren, gukadasircerd wijk I nummer 1o7k, met eene grootte van 84 aren 30 centiaren, palende oost met halfweg aan den heer De Gheesl, len zuid-west aan de beek en ten noorde aan den heer Garolus De Vis. Gebruikers Leo De Landsheer, Augustus Verheken en Carolus D'Haese. Negende koop. Ken perceel Meersch, in de Fuluintjes. groot aren centiaren, gekadastreerd wijk D, nummer 217, met eene grootte ven 52 aren 50 centiaren, palende ten oosteen ten zuide aan de erven De Clecrq-De Grombeen, ten weste aan dc beek eu ten noorde aau de erven De Clercq-De Grombeen en andere. Gedruiker Louis De Rop. ZITDAGEN 1S#3. Instel, Dijnsdag 25 April Verblijf, Dijnsdag 7 Mei Ten 2 uren namiddag ter Afspaning genaamd Het Klein Gent, Hij Jufvrouw Weduwe VAN N'ECK, te Aalst, Nieuwstraat. Openbare Vcrkoopin^ T3 M50RSB&. Dc Notaris de GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openhaarlijk verkoopen de volgende goederen te weten GEMEENTE MOORSEL Eerste koop. Een perceel Land cn deeltje Bosch op den Perrekauler, of Bonnyveld, groot 2:1 aren G7 centiaren gekadastreerd wijk B. nummers 72<> en 725 niet eene grootte van 28 aren 80 centiaren, palende len ooste aan Ludovicus Moens Buyl, ten zuide aan Ludovicus Scheerlinck cn Franciscus De Coninck. ten wesle aan Calhsiinn Cnoreman en ten noorde aan de kinderen van den lieer Gustaaf De Coen-Vau der Noot. T cede koop. Een perceel Land op den l'erre- kauler, groot 41 aren 67 centiaren, gekadaslreerd wijk B, nummer 798 met eene grootte van 33 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de Erven van Fredericus Cooreuian, len zuide aan den heer Charles De Vis, le weste aan de Erven van Egidius De Ridder, ten nooide aan Gregorius Saeys, aan dm vierden koop en aan Dominicus Muylaert Verdeeld in oost en westhelR. Boomprijs der wrslhdft fr. 63.00. Derde koop— Ken perceel Land op den Perrekauler gekadastreerd wiik H, nummer 797c, met eene grootte van 5 aren 30 centiaren, palende ten ooste aau de Erven va» Egidius Dc Ridder, ten zuide aan de Erven Dannelioom, len weste ook aan de Erven De Ridder en ten noorde aan Franciscus Hendrickx. Vierde koop. Een perceel Land op de Perre- kauter grool 10 aren 8 centiaren, gekadastreerd wijk B. nummer 773 met r ene grootte van 13 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan Dominicus Muylaert, ten zuide aan den tweeden koop, ten westen aan Gregorius Saeys eu ten noorde met half rijbaan aan Leander Hendrickx. Vijfde I oop. Een perceel Meersch in de Groene Meerschen, groot 51 aren 48 centiaren, gekadastreerd wijk C. nummers 462 en 463 met eene grootte van 34 aren palende ten ooste aan de Erven van den heer l)e Bièvre, ten zuide aan den heer Caudron, ten wes'e en ten noorde ook aan de Erven De Bièvre. Boomprijs fr. 20,00 ZITDAGEN De Notaris De Pauw, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen Eene partij Zaailand, te Aalst-Mijlbeke. Spitsveld, groot 24 aren 89 centiaren, gebruik bij Joannes Van Geert-Schoc- kaert. Ingesteld fr. 1200. Instel 30 April, Verblyf 7 Mei 1895, om 3 uren namiddag, ter Estaminet In de Vier Winden, bjj <len heer Ernest Ladeuze-Perremante Aalst, Keizer lijkeplaats. 1895. Instel Donderdag 50 Mei Verblijf Donderdag 6 Juni Ten 5 ure namiddag ter herberg genaamd Het Gof.ii Leven hij den heer AlphonseVan Matderen te Moorselaan 'I Kasteel. VENDITIE VAN De Notaris de ba.dei.eer te Erem- bodegem, zal verkoopen op VRIJDAG 10 MEI 1805, om 1 ure namiddag 6000 Hopstaken en 1000 Boonstaken, te Erembodegem aan de statie. Openbare Verkooping van een te Aalst Lede weg. De Notaris Breckpot, te Aalst zal op Zaterdag 11 Mei 1895 om 3 uren namiddag, ter zittingszaal van het Vrede gerecht te Aalst, openbaarlijk verkoopen; Een schoon nieuwgebouwd Huis, met magazijn, te Aalst aan den Ledeweg, sectie C. Nr 1045a, groot 4 aren 70 cent. Bewoend door den medeverkooper M, J. Hendrickx. Voornoemde Notaris Breckpot zal, op MAANDAG 13 MEI 1895 om 9 uren voormiddag openbaarlijk verkoopen Al de meubels en meubelaire voorwer pen zich bevindende in voorschreven te verkoopen huis. Alles op gewone voor waarden en tijd van betaling. Studie van Notaris Breckpot te Aalst. VERKOOPING van Landbouwersalem en Zagersgereedschap, TE EREMBODEGEM. De Notaris De ft a de leer, te Erembodegem, zal ten aanzoeke en ten huize van Dés. De Trocii, te Erembode gem, Osbroeck, openbaar verkoopen, Dijnsdag 7 Mei 1895, om 8 uren 's mor gens a) Huismeubels, b) Landbouwersalem. 0 Zagersgereedschappen, 'ERKOOPING van een TE WELLE, (Broeck). De Notaris SE 3ADELEER, verblijvende te Erembodegem, zal namens de kinderen Wtnant, openbaar verkoopen EENIGE KOOP. De Gebouwen vau een Huisje, slaande te Welle. Broeck, op grond van de gemeente Welle, groot om trent 77 centiaren, palende oost de Gemeeute Welle, zuid De Wee. west Domien Van de Velde, noord ge- VENDITIE VAN 6000 Hollandsche en Larix EN BOOINJ 8TAIÏ EIV, TE AALST, Vaartkaai. op Donderdag 9 Mei 1895, om 2 uren namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. melde Gemeente, Om de koopcr cr dadelijk men. 't gebruik van te ko- EENIGE ZITTING VOOR TOEWIJZING Dijnsdag 21 Mei 1895, ten 2 uren namiddag, ter herberg vau Fhans Va» Mulders, te Welle, liump. De akten van den Notaris De Smet, te Erembodegem overleden, berusten ten kautoore van genoemden Notaris Dc Sauelcer. VERKOOPING OP LICITATIE van en een Land, TE EREMBODEGEM. De Notaris De ftadeleer, te Erembodegem, zal namens de kinderen van Fideel De Nil, ten overstaan des heeren Vrederechter, openbaar verkoo pen Gemeente Erembodegem. 1° Woonhuis, deel langs de straat van eene Hofstede, aan de Leuvenstraat, sec tie A, nummer 1664 a, op 2 aren 10 cen tiaren cijnsgrond, van het Armbureel van Erembodegem. Boomprijs fr. 25. 2° De Gebouwen van het ander deel, benedenkant, van zelfde Hofstede. 3° Hopland, op Tenbosch, sectie A, nummer 2548, groot 12 aren 40 centia ren. Boomwaarde fr. 5. Eenige zitting WOENSDAG 8 MEI 1895, om 9 ure voormiddag, te Herzele, op 't Vredegerecht. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter des Kantons Aalst, openbaarlijk verkoopen EEN SCHOON NIEUW TE AALST, Ledeweg, met Magazijn, Schuur en Stalling, groot in gronde 4 aren 61 centiaren, sectie C, nummer 1045a. Bewoond door den medeverkooper den heer Joseph Hen drickx. EENIGE ZITDAG Zaterdag 11 Mei 1895. Om 3 uren namiddag, ter Zittingszaal, van den heer Vrederechter, te Aalst. Meubelaire venditie voornoemde Notaris BRECKPOT, zal op Maandag 13 Mei 1895, om 9 uren voormiddag, ten veormelde huize nog openbaarlijk verkoopen, alle de Meubels en meubelaire Voorwerpen, zich aldaar bevindende en bestaande namentlijk in tafels, stoelen, canapés, fauteuils, spie gels, kassen, commoden, herberg- en keukengerief. ledekanten in acajou met ressort en andere, wollen matrassen, plui men kussens en verder bedgerief en land bouwersalem, alles breedvoeriger bij plakbrieven aangeduid. VERKOOPING van eene Bouwgrond en Land te Erembodegem. De Notaris Be ftadeleer, te Erembodegem, zal namens de kinderen van L. Cakdon, openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem. Koop I. Eene Hofstede en den grond, Kerkhofstraat, sectie B.deol van Nr 322b, groot 2 aren 29 centiaren. Koop II. Hoplochting nevens voor schreven hofstede gelegen, geschikt voor bouwgrond, groot 2 aren 27 centiaren. Koop III. Een Land achter dezelde hofstede, groot 12 aren. Koop IV. Een Land op Zwaluwkau- ter, sectie B. 863a, groot 11 aren 90 cent. Eenige Zitting .- DIJNSDAG 7 MEI* 1895. Om 2 uren namiddag, ter herberg van Vrouw Wed* Cammaert, te Erembodegem, Kerkhofsiraat. OPENBARE VERKOOPING van EN ZAAILANDEN TB EREMBODEGEM. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambt genoot den Notaris Van de Velde, te Lebbeke, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende Goederen, gelegen te Ereiabo- degem. 1° 37 aren 9 centiaren Meei-sch, nabij den Houten Molen. Ingebruik bij den verkooper 2° 30 aren 66 centiaren Land, op het Meuleveld. In gebruik bij Constant Ghey- sens. 3° 29 aren 39 centiaren Meersch en Land, in d'Avondels of Drijmeerschen, den meersch in gebruik bij dc verkoo- pers en het Land in gebruik bij Petrus De Geyseleer. 4° En 18 aren 8 centiaren Land, aan het Scherrestraatjen. In gebruik bij Bo- nedictus Meert. Instel 15, Verblijf 22 Mei 1895, om 3 uren namiddag, ter Estaminet In Nedeiuiasselt, bij deD heer Matthys, te Aalst, Zoutstraatpoort. Zaterdag, 4 Mei 1895. Tarwe f., Masteluin Rogge Garsi Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lijnzaad Koolzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kil. Aardap. (geele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 2*. Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel fr. 47,60 a 52,50 Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a 0,00 volg. kw i".,00 a 16,00 00,00 a 00,00 11,50 a 11.75 •0.00 a 00,00 14.50 a 00.00 00,00 a 00,0» 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a oo.oo oo,oo a oo.oo 00,00 a 00,00 8,00 a 9,00 0,00 a 0.00 5,58 a 6,70 1,40 a 1.62 2,60 a 3,00 HC?1££RZ*. van 1894. Heden werden ter markt gebrackt 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 a 00,00 0 Balen 1* kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 P0PEUINC11E 3 Mei Hoppe 1894 Stad Gemeente Fr. 51,00 a 00,00 00,00 a 00,00 GENT, 3 Mei Tarwe (per 100 kilos) fr. 14,50 a 15,00 Kogge 11,00 a 00,00 Haver 13,00 a 14,60 •erst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2.10 a 2,30 Eiers per 25, 1,65 a 1,80 ANTWERPEN, 3 Mei De kuip boler werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,20 a 2,26. De ponden of halve kilogr. betaald® men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,35. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 9,00 tot 11,00. De eieren betaalde per men 26 stuks fr. 1,50 a 1,90. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 13,00 a 14,50 Rogge, 12,00 a 00,00 Wimergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 12,00 a 14,00 Haver, 12,00 a 12.50 Boekweit, 00,00 a 00,00 Boonen, 00.00 a 00.00 Bitterpeën, 14.00 a 00,00 TaSZ^^B,2T331T. BRUSSEL, 3 Mei Kalverenmarkt. Getal te koop gesteld 850. Prijs per kilogr. op voet fr. 0,78 a 1,18 120 lammeren van fr. 10,00 tot 22,00. Hmdenmerkt. Ossen, Slieren, Koeien en veerzen Kalveren fr. 0,56 h 0,75 0,45 a 0,55 0,50 a 0,56 0,75 a 0,86 CUREGHEM-ANDERLECHT, 2 Mei Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 285 I Koeien en Veerzen Slieren 1271 421 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,70 a 0,90 Stieren o.67 a 0,77 Koeien en Veerzen 0,57 a 0,77 GENT, 3 Mei Getal te koopgestelde hoorenbeesten 919 Melkkoeien. Groote ossen Jonge ossen "aarzen Schapen Lammeren Kalveren 60 Vette koeien 221 6 j Stieren 142 150 I Magere beesten 159 181 I 7 Varkens 403 4 Loopers 12 97 Viggens 376 Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Openhnre verkooping van Meerschen en Bosschen, te Hekelgem, Erembodegem, Dender leeuw, Burst, Bambrugge, Letterhau- tem, Sonnetfem, Vlierzele, Erpe, Erondegem, Hof stade, Gijsegem, Mes- pclaere en Uytbergen. Alles breedvoerig bij plakbrioven aan geduid. Instel 30 April Verblijf 7 Mei löyö' Om 2 uren namiddag, ter herberg S' Eloi, te Aalst, Esplanade, nabij de S'Josephskerk, bij den heer Jean Meert. De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,45 tot 1,55. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0.00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,79 tot 0,82. Iluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,47 Koeienvellen o,37 Kalfsvellen o,4f PARIJS-La Villette. 2 Mei Ter markt verk. l*k. 2*k. 3*k. Ossen 1630 1161 1-44 1-34 i 1-24 Koeien 408 388 1-44 l-30il-20 Slieren 171 152 1-28 l-2öi 1-10 Kalveren 1561 1316 2-20 2-00 1-90 Schapen 9391 9016 2-00 1-90' 1-70 Varkens 4672 4492 1-42 1-3811-34 ANTWERPEN 26 APRIL GRANEN. Tarwe met regelmatige vraag Amerikaansche 5 1/4 Walla- Walla 14 5/8 Donau 14 a 15 1/4 Maria- nopel, onder stoom, 11 1/2 a 11 3/4 Condeal 12 3/4 Saldomé, schoone kwali teit, 14 1/2 betaaltDonau, gespikkeld. 14 a 14 1/2. Rogge goed gevraagd maar weinig aan de markt Sinte-IIelena betaalt men 12 3/4. Haver onveranderd. Maïs vast.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3