Te huren. EEN IIUIS HUIZEKEN HOFSTEDE WOONHUIS HOPSTAKEN MEERSCHEN Vereenigde Nijveraars- P holographie Huis ie huren. Een bekwame dienstmeid KUNSTTANDEN. WIJHEIT. Openbare verkooping. behuisde Hofstede LAND en MEERSCH Huizen, Hofsteden, i's Morgemls gingen de voornaamste Joden der partij hem stoetsgewijze aan de ■statie afhalen. Zij leidden hem naar de Populaire, waar de overste derveiiig- (heidsbrigade, te Lnik, den franschen iafgevcerdigde kwam verzoeken, meè te willen gaan naar het bureel van den policie-commissaris. j Daar gekomen, werd hom lezing gege ten van een besluit tot uitdrijving. De- jante heeft niet geprotesteerd en heeft Borten tijd nadien den expresstrein naar Parijs genomen. De policie-commissaris was zeer vriendelijk voor hem ziende dat hij vermoeid was, heeft hij hem uit- igenoodigd om te ontbijten en vervolgens [hem naar de statie vergezeld. Citoyen. fDemblon heeft gemeld dat hij in de Kamer eene ondervraging over deze uit drijving doen zal. Alweer?.... FRANKRIJK. 600 afgesneden hoofden. Uit Oran Iwordt gemeld dat er over eenige dagen leen gevecht heeft plaats gehad tusschen rerschilleede marokkaansche stammen, jiabij de grens van Marokko, bij Oued- Boussir. Er bleven 600 lijken op het slagveld ichter, bijna allen met afgesneden hoofd. Moord op een priester. De eerw. teer Broglie, broeder van don hertog de Jroglie, is te Parijs door cene vrouw, de enaanule Amelot,om het leven gebracht, lij had aan die vrouw dikwijls geeste- ijken raad en geldelijken onderstand ;egeven. De ongelukkige, waarschijnlijk door rervolgiugswaanziu aangetast, beweerde lat de priester over haar kwetsende ge- uchten in omloop had gebracht en zij iem eene eerherstelling wilde doen tee- :enen. De eerw. h. Broglie heeft natuurlijk eweigerd. De vrouw heeft dan een revol- er gehaald en vier schoten op hem gelost. )e priester was op den slag dood. Een ewijs dat de moordenares krankzinnig ïoet zijn, is dat zij na hare misdaad ge- ileegd te hebben naar de kerk der Car- ïelieten is gegaan, daar aan eenen pater olledige bekentenissen heeft gedaan en em de absolutie vroeg over hare schrik- elijke daad. Zij ging zich verder bij de olicie gevangen geven. De eerw. h. de Broglie was 61 jaar ad. Hij had gestudeerd in de polytech- ischc school en diende eerst in de tarine, welke hij in 1807 verliet om riester te worden. Hij was professor in et Institut catholique de Paris en heeft erschcideue zeer bekende werken ge dreven. Sedert eenigen tijd kende mej. Amelot, ie 40 jaar oud is,den eerw. h. de Broglie, ie haar zelfs reeds verscheidene malen ïldelijke hulp had gegeven. Die vrouw jdt ecnigzins aan godsdienstwaanzin en srvolgingsmanie. Sedert eenige dagen had zij zich in het Dofd gezet, men weet niet waarom, dat de Broglie kwaad had gesproken van aar. Zij ging daarom vrijdag naar de logenaamde Carmel ie ten kerkwaar zij en priester verwijten deed, wegens de truck ten, die hij zoogezegd over haar trspreid had. M. de Broglie zou haar dan gezegd ebben 't is hier de plaats niet om over 10 iets te spreken ik zal u morgen ko len vinden om te weten wat gij eigenlijk srlangt. Zaterdag ging de priester, die vroeger iechtvader van Mej. Amelot was ge- cest, deze laatste bezoeken. Zij herhaalde hare klachten en verzocht em eene intrekking van zijnen laster te lekenen, opdat zij de geburen zou kuu- en bewijzen dat er mets op haar te iggen viel. M. de Broglie, die niets van dat alles ist, weigerde natuurlijk iets schriftelijk l te trekken wat hij niet gezegd had. iejAmelot beweerde nogmaals dat hij geheim der biecht had geschonden (I) d aldus hare reputatie had benomen Daar M. de Broglie protesteerde, haalde ij eenen revolver uit den zak, dien zij ewoerdo gekocht te hebben om zich te elfmoorden, en zegde Ik zal u door den kop schieten in- ien gij uwe woorden niet intrekt, en idien gij mij geenen brief teekent waarin ij verklaart dat al de geruchten, door u erspreid, valsch zijn. M. de Broglie antwoordde kalm Laat mij gerust. Gij zijt eene zinne loze, eene hysterieke. En hij stond op om heen te gaan. Ik schoot, zoo bekeut de plichtigc de togel vloog door zijne rechterhand. Hij leunde zich op den zetel, waarop hij ge- eten had en zegde Wat hebt gy nu gedaan. Ik vergeef tetu. Maar ik hoorde niets meer. Ik schoot en tweede maal. Hij poogde te vluchten, lij ging mij ontsnappen. Ik schoot nog riee maal en hij viel, met bloed bedekt. Ik waschte mijne handen en verau- erdc van kleeren. Daarna ging ik uit om eenen geneesheer te verwittigen. De doktor was niet thuis. Daarom ging ik den eerw. heer Bullot verwittigen. Uit het ingestelde onderzoek is geble ken dat de plichtige aan vervolgings waanzin lijdt. Zij dacht dat men haar overal belasterde, dat men haar belee- digde, en dat dit do schuld was van do priesters Zij wilde, zoo heeft zij aan de politie verklaard, een priester of eene kloosterzuster vermoorden. Zij had den eerw. h. <!c Broglie aange sproken om hern een getuigschrift te doen teekenen, waarin verklaard werd dat zij eene eerlijke vrouw was en de openbare achting verdiende. Het is omdat hij haar wegzond, dat zij op hem geschoten heeft. Do plichtige zal waarschijnlijk naar een krankzinnigensgcsticht gebracht wor den. Laster. Wij hebben gemeld dat 32 priesters van 't bisdom Dijon een proces inspanden tegen het blad Lc Bour- guinon sale, wegens een lasterlijk artikel. In zijn nummer van 4 mei bevat het blad eene terechtwijzing, zeggende dat geen enkel priester van de Cóté d'Or was aangehouden of opgezocht werd, onder beschuldiging van schandelijke aanslagen of iets dergelijks. Het blad heeft daarenboven al de kos ten van het ingespannen proces betaald. Hiermee is er algeheele voldoening gegeven aan de gelasterden. Drama in zee. 11 personen ver dronken.In den nacht van 12 op 13 mei, rond 2 ure, beeft er eene aanvaring plaats gehad, nabij het eiland Sein, tus- schen 2 engelsche stoombooten.Dc Ésme- rald van Glasgow heeft de Maritana aan gevaren, die geladen was met mynerts en naar Hamburg voer. Deze laatste is in eenige minuten tijds gezonken. Er waren 19 personen aan boord,waar van er 11 verdwenen zijn de Esmerald heeft de andere opgenomen, waarvan er 2 gekwetst waren, maar aangezien het schip een groot lek had, vluchtte het zoo snel mogelijk naar Brest! De gekwetsten zijn naar het hospitaal gebracht do kapitein der Maritana is gered. Association Artistique Européenne, Directeur Pro/esseurC. A. MASELLI, Ex-Professeur de l'Académie Royale de Turin. ANTWERPEN. 48trekking. 10 mei 1895 Obligatiën betaalbaar 1 juli 1895. Serie 65890 11° il betaalbaar met fr. 20.000 13299 4 2,300 17999 5 1,000 8661 10 ;ioo 34007 14 500 Obligatiën betaalbaar met 150 fr. Serie n. S. n. S. n. S. n. 5 18569 7 41231 19 38537 24 5210 16 18569 23 43947 21 65056 1 5210 25 31013 17 50915 5 65036 18 4995 8 34007 3 56915 13 05392 11 9915 9 41231 2 58757 7 72045 6 Seriën betaalbaar met 110 fr. 652 15299 27569 41251 58737 3210 17792 51015 43947 63890 4995 17999 33705 43488 65036 6611 18369 35784 47628 05092 8661 18483 54007 54515 67356 9915 26331 36180 36915 72043 Verzekering tegen Brandgevaar. HoofdagentM. Acli. EEMAIV, Hoogen Vesting, Fabriek van chemische Meststoffen, te Aalst. de heer A. Palatzky, Photograaf, Albert Lienartstraat, 16, te Aalst, beveelt zich bijzonderlijk aan de goede gunst van 't publiek voor de goede uit voering van alle soorten van Portretten, enz., enz. Gematigde prijzen. Men begeeft zich ten huize der klanten. Een schoon en gerieflijk, hebbende verscheidene boven en benedenplaatsen, schoone kelders, voorzien van pomp en regenwater, hebbende ook bijzouderen uitgang, gestaan ie Aalst, Zoimestraat, zich te bevragen ten Bureele dezer. Een schoon en gerietlijk Huis, heb bende schoone beneden- en bovenplaal- sen en voorzien van pomp- en regen water, gestaan in de Veldstraat, N° 2 voor de voorwaarden zich te bevragen bij P. De Coninck-Peirreboom, Korte Zoutstraat, N° 8. vraagt eenen goeden dienst. Zich te bevragen ten bureele van den Denderbode. De Tandmeester Dr IIYNVELD, wonende te Antwerpen, Nijverheidslei, Nr 40, is alle Maandagen te raadplegen bij den heer Tiieofiel GOSSAERT, Leopoldstraat, Nr2i, to Aalst, voor alle mondziekten en operatiën in den mond. Specialiteit voor het inzetten van landen en volledige gebitten op goud platina en «caoutchouc naar het nieuw Amerikaansche stelsel met waarborg. Zeer gematigde prijzen. Op aanvraag begeeft men zich ten huize. ./il AU CRAYON CONTÉ, sur carton toile, tont a fait inallérables rue de l'Église, n811, Alost. Cetle Association, composée comme son nom l'indique, d'Artistes des Principales Académies Européennes, sous la direction de Ml C. A. Maselli, dont la reputation comme crayonnisles n'est plus a faire, ont ouverl wie Exposition de leurs outrages, RUE DE L'ÉGLISE, N° 11, ALOST. L'exposition esi entièrement gratuite et fait dans le seul but de démontrer la la beauté, le fini, la ressemblance et la richesse de leurs Portraits, dessinés d'après photograpliie. Ils garantissent tous leurs travaux tant sous le rapport de la ressemblance que de l'inaltérabilité. Les Portraits sortant de leurs ateliers forment certaineraent l'ornement le plus riche que Ton puisse avoir et malgré leur grand mérite artistique, sont exécutés k des prix inodérés. Leur séjour en notre Ville n'étant que temporaire, nous ne saurious engager assez fortement les families k ne pas diffé- rer leur visite et perdre par la une occa sion unique de posseder des ouvrages aussi parfaits et dignes de figurer dans une galerie des grands maitres Tous les travaux sont entrepris au risque et péril de l'Association le client ne paye qu'après tout entiëre satisfaction. Entree liLtre. Om uit gemeenzaamheid te scheiden. Openbare verkooping van allerbeste bestaande in Bordeaux, Bourgogne, Porto, Cham pagne, enz., te Aalst, Nieuwstraat, ter herberg De Oude Posterij, (Lokaal der Catharinisten), bij den heer II. De Saedeleer, op Maandag 20 Mei 1895, om 2 uren namiddag, door het ambt van Deurwaarder De "Vos, te Aalst. De verkooping zal geschieden op ge wone voorwaarden en tegen dadelijke betaling. N. B. Deze Wijnen zijn van aller- besten oorsprong en voor zuiver gewaar borgd. Dezelve zullen op den oogenblik der verkooping geproefd en per stuk en halve stukken verkocht worden. De Champagne in manden van 25 flesschen ieder. Door sterfgeval. De Notaris De Vuyst, teBorsbeke, zal ten hove en stokerij van wijlen den heer Martin Ost, le Burst, op Maandag 20 Mei 1895, openbaarlijk verkoopen Vele Huismeubels en halem van allen aard, stokerijgerief, enz., 5 paarden van brabantsras, waaronder eene schoone kweekmerrie van 6 jaren met hengsten- veulen, voorlskomende van Gerfaut II, eene tweejarige voskleurige merrie, eei>é goede voskleurige merrie van 5 jaren, het gerijd wezende eene coupé, een kar reken, 3 wagens, enz. ORDE DER VERKOOPING Om 8 uren dc Meubels, om 12 uren de Paarden en het gerijd. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbareverkooping van eene welgelegen en grootte en een goed perceel VLOEI.MEEH8E H, te Nieuwerkerken en Erpe. De Notaris Eeinan, te Erpe, zal namens vvien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk ver koopen Eerste koop. Eene Hofstede met Woonhuis, Schuur, Stallingen en andere Gebouwen, welbeplante Boomgaard, Tuin en Meersch, gestaan en gelegen ie Nieu- werkerken, gehucht Maal, auu de Meire- straat, bekend bij kadaster wijk A, num mers 128, 129, 130, 131A, 132 en 136, met eene grootte van 1 hectaar 28 aren 00 centiaren, en volgens titel 1 hectaar 26 aren 70 centiaren, palende oost den Voetweg en daarover jufvrouw weduwe Langendries en andere, zuid de Meire- siraat, west de kinderen Elskens en andere en noord den heer Emiel De Wint en andere. Gebruikt door M. Jaak De Vulder. Tweede koop. Een goed perceel Vloeimeersch, gelegen te Erpe, aan den Cottem-Watermolen, (molen voorheen van jufvrouw De Boeck, thans van den heer Matthys,) gekadastreerd wijk B, nummer 328, met eene grootte van 37 aren 40 centiaren, en volgens titel 34 aren 75 centiaren, palende oost en zuid de Molenstraat, west Mijnheer De Wolf- Van der Noot en noord de Molenbeek. Onverpacht 1895. ZITDAGEN Ins lel 27 Mei Verblijf 10 Juni Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg - De Goude Leeuw, gehouden door den heer Jozef Van den Eeckhaul. te Erpe, aan het Dorp. Openbare verkooping van en een perceel Zaailand, alsmede vanroerende Voorwerpen, te Meldert. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende Goederen Gemeente Meldert. Eerste koop. Een Huis, zijnde de herberg genaamd De Fontein, met den Grond er van afhangende, groot vol gens meting 16 aren 14 centiaren, gestaan en gelegen aan den kleinen Domentdries, gekadastreerd wijk C, nummers 443e, 443d, palende ten ooste aan Petrus Van Ransbeek, ten zuide aan Franciscus Van Overdeyn, ten weste over den Gemeente grond aan de Kassei en ten noorde aan Joseph us Arys. Tweede koop. Een perceel Land, op Labues, groot volgens meting 48 aren 51 centiaren, gekadastreerd wijk C, num mer 554a, palende ten ooste aan Mevrouw Schellekens, ten zuide aan Paschasius Bruyninckx en Emilius De Pauw, ten weste aan de kinderen Van den Haute en ten noorde aan de weduwe Roggeman. Verdeeld in twee deelen als volgt 22 aren 03 centiaren ten ooste, 25 aren 58 centiaren ten weste. ZITDAGEN Instel Woensdag 29 Mei .fifr Verblijf Woensdag 5 Juni) Ten 4 uren namiddag, ter hierboven beschreven herberg De Fontein, ge houden door de verkoopster' Weduwe Clauwaert. VENDITIE. Op Donderdag 6 Juni, ten 12 uren te middag zal voornoemde Notaris De Giieest, ter voorschreven herberg, over gaan tot de openbare verkooping van Huismeubelen, Huishouden- en Hérberg- gerief, Landbouwersalem, Aardappelen, Beeten, Brandhout, Stroo, Mest en twee Varkens. Openbare Verkooping 53 Dc Notaris de GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het opcnbaarlyk verkoopen de .olgcude goederen te weten GEMEENTE MOORSEL Eerste koop. Een perceel Land cn deeltje Bosch op den Perrckauter, ot lionnyvcld, groot 29 aren 67 centiaren gekadastreerd wijk B. nummers 726 en 725 met eene grootte van 28 areu 80 centiaren, palende leu ooste aan Ludovicus Moens Buyl, ten zuide aan Ludovicus Scheerliuck cn Franciscus Ue Coninck, ten weste aan Catharina Cooremau en ten noorde aan de kindereu van den heer üustaal De Coen-Van der Noot. Tweede koop. Een perceel Land op den Perre- kautcr, groot 41 aren 67 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 798 met eene grootte van 33 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de Erven van Fredericus Cooreman, ten zuide aan den heer Charles De Vis, le weste aan de Erven van Egidius Dc Ridder, ten noorde aan Gregorius Saeys, aan den vierden koop en aan Dominicus Muylaert Verdeeld in oost en westhelft. Bootuprijs der westhelft fr. 65.0(1. Derde koopKen perceel Land op den Perrckauter gekadastreerd wijk B, nummer 797e, met cene grootte van 5 aren centiaren, palende ten ooste aan de Erven vau Egidius De Ridder, ten zuide aan de Erven Danneboom, ten weste ook aan de Erven De Ridder en ten noorde aan Franciscus Heudrickx. Vierde koop. Een perceel Land op de Perrc kauter groot 16 aren 8 centiaren, gekadastreerd wijk B. nummer 775 mei ceuc grootte van 15aren70 centiaren, palende ten ooste aan UomiDicus Muylaert, ten zuide aan den tweeden koop, ten westen aan Gregorius Saeys en ten noorde met half rijbaan aan Lcander Hendrickx. Vijfde koop. Ecu perceel Mecrsch in de Groene Meerscheu, groot 54 aren 48 centiaren, gekadastreerd wijk C. nummers 462 en 463 met eene grootte van 34 aren palende ten ooste aan de Erven van den beer De Bièvre, ten zuide aan den heer Gaudrou, ten wes<e en ten noorde ook aan de Erven De Bièvre. Boomprgs fr. 20,00 ZITDAGEN Instel Donderdag 30 Mei Verblijf Donderdag 6 Juui Ten 5 ure namiddag ter herberg genaamd Het Goed Lf.vik bij den heer Alphontt Van Malderen te Moorselaan 't Kasteel. 189». VERKOOPIIVG TE WELLE, (Broeck). De Notaris DE SADELEEF., verblijvende te Ercmbodegem, zal namens de kinderen Wtkakt, openbaar verkoopen EENIGE IOOP. De Gebouwen van een Huisje, staanda te Welle, Broeck, op grond van de gemeente Welle, groot om trent 77 centiaren, palende oost de Gemeente Welle, zuid De Wee, west Domien Van de Velde, noord ge melde Gemeente. Om de kooper er dadelijk in 't gebruik van te ko men. EENIGE ZITTING VOORTOEWIJZING: Dijnsdag 21 Mei 1895, ten 2 uren namiddag, ter herberg van Fiuns Vak Mulders, te Welle, kamp. De akten van den Notaris De Smet, te Ercmbodegem overleden, berusten ten kantoore van genoomdon Notaris Dc Saöeleor. VERIiOOPI in Bouwgrond en Land te Erembodegem. De Notaris De Kadeleer, te Erembodegem, zal namens de kinderen van L. Cardon, openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem. Koop I. Eene Hofstede en den grond, Kerkhofstraat, sectie B.deel van Jir 332b, groot 2 aren 29 centiaren. Ingesteld fr. 690. Koop II. Hoplochting nevens voor schreven hofstede gelegen, geschikt voor bouwgrond, groot 2 aren 27 centiaren. iDgcsteld fr. 610. Koop III. Een Land achter dezelde hofstede, groot 12 aren. Ingesteld fr. 560, Koop IV. Een Laud op Zwaluwkau- ter, sectie B. 863a, groot 11 aren 90 cent. Ingesteld fr. 1000. TWEEDE ZITTING: Dijnsdag 21 Mei 1895. Om 2 uren namiddag, ter herberg van Vrouw Wed* Cammaert, te Erembodegem, Kerkhofstraat. Verkooping bij licitatie van een TE WELLE. De Notaris DE SADELEER verblijvende te Erembodegem, zal, ten overstaan des beeren Vrederechters en op aanzoek der kinderen Baeten en Van Haverbeke, openbaar verkoopen Eenige koop. Een Woonhuis en den Grond, staande en geleg,en te Welle, in Klein Moortelhoek, kadastraal bekend, sectie B, nummer 14341, met eene grootte van 3 aren 10 centiaren, palende noord Felix De Schryver, oost Philemon Herre- rnans te Denderleeuw en de Gemeente Welle, zuid weduwe Jos. Sonck en west den Voetweg. Eenige zitting voor toewyzing Woensdag 22 Vlei 189K. om 9 uren, voormiddag,te Herzele.op het Vredegerecht. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. Openbare verkooping van Tuinen, Zaailanden, Meerschen en Ëosschen, te Aalst, Meldert, Moor set, Herder- sem en Hekel gem. Alles breedvoerig beschreven bij plak brieven. Instel Dijnsdag 28 Mei ,ÖO_ Verblijf Dijnsdag 11 Juni Om 1 ure namiddag, ter Estaminet Au Comtk d'Egmont, te Aalst, Groote Markt, bij den heer Edouard Van Branteghem. Studie van Notaris Breckpot te Aalst. VENDITIE VAN 0000 Hollandsche «n Larix Bouwmaterialen en Boonstaken, XE AALST, Vaartkaai, op Maandag HO Mei 1895, om 2 uren namiddag, door het ambt van dan Notaris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van EN ZAAILANDEN, XE EREMBODEGEM. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambt genoot den Notaris Van de Velde, te Lebbeke, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopón, de volgende Goederen, gelegen te Ereabo- degem. 1° 37 aren 9 centiaren Meersch, naby den Houten Molen. Ingebruik by den verkooper 2° 30 aren 66 centiaren Land, op het Meuleveld. In gebruik bij Constant Ghey- sens. 3° 29 aren 39 centiaren Meersch en Land, in d'Avondels of Drijmeerschen, den meersch in gebruik bij de verkoo- pers en het Land in gebruik bij Petrus De Geyseleer. 4° En 18 aren 8 centiaren Land, aan het Scherrestraatjen. In gebruik bij Be- nedictus Meert. Instel 15, Verblijf 22 Mei 1895, om 3 uren namiddag, ter EstaminetIn Nederiiasselt, bij den heer Matthys te Aalst, Zoutstraatpoort.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3