EIËmOEHS HO 01 GRAS HOFSTEDE ZAAILAND VMVKÜCHTEN Kanada- Hout, MEl BE L E N ZAAILAND Merklprijzen. Huis le iuiren. VELDVRUCHTEN Hl TT IZEN Ei\ ZAAILANDEN Definitief verblijf. Wijnkooplieden (?)van Bordeaux. Verschillige onzer stadsgenooten, zegt Hel Handelsblad van Antwerpen, om vingen dezer dagen eenen brief uit Bor deaux, op hun juist adres gestuurd,voort komende van eenen wijnkoopman uit voormelde stad, doch waarin zij, tot hunne groote verbazing, eenen brief von den, gericht aan eenen wijnvoortbrenger, uit het zuiden van Frankrijk en eenen chèque voor een bedrag van G50 fr ter betaling van vier vaten wijn Onze stadsgenooten, die zien dat er eene dwaling is begaan, baast* n zich den briefen den chèque terug te zenden. Eernge dagen later ontvangen zij van den verzender uit Bordeaux een schrijven overvloeiende van dankbetuigingen, zeg gende dat men niet weet wat te doen om zich erkentelijk te toonen, jegens een zoo eerlijk man. Maar ja, de dappere wijnkoopman weet 1 toch iets. Hij heeft daar nog eene partij Saint-Emilion liggen en die zal hij, uit dankbaarheid laten aan eenen veel goed koop' ren prijs. Als naschrift volgt dan nog een aanbod van lekkeren Saint Eslèphe, aan 100 fr. het vat. Ge zegt zoo bij u zelve Wat een vrien delijke man Die stelt me een goede occasie voor, in vergelding van den kleinen dienst, die ik hun bewezen heb. Opgepast, want ge zijt bedrogen en wat het bewijst is dat, zoowel te Antwer pen als te Brussel, reeds verscheidene personen den cheque van G50 fr. hebben ontvangen. Een der gefoplen het woord is niet te straf, zegt de Indépendance gaat eene klacht bij het parket indienen. Een schrikkelijk ongeluk is op de foor te Antwerpen gebeurd. Door het I bijeen brengen van twee reiswagens werd een jonge foorman, de 20 jarige Leander Broeckaert zoo erg gepletterd, dat hij op den slag dood bleef. Het lijk werd naar St-Elisabeihgaslhuis gebracht. Dit ongeluk heeft veel ontroering te weeg i gebracht onder de foorbevolking, welke zooals men weet sterk aan elkaar gehecht is Bedriegers. De socialisten I strooien briefkens uit, waarin zij bewee- ren de bloem, de boterhammen der armen belast zijn met 2 centiemen per brood. Zij die dat schrijven zijn bedriegers, want men heeft in de Kamers bewezen dat die belasting op het meel enkel voor i uitwerksel zal hebben, den invoer van het vervalscht meel nit Frankrijk te be letten, en er is volstrekt gestemd op de granen. Indien het brood dus opslaat, dan is het de Staat niet die den opslag in zijnen zak zal steken, maar wel de tusschen- handelaars of de bakkers. Diepte der zee. De gemiddelde i diepte der zee is tusschen 60° N. B. en 60° Z. B.-1450 meters. De groote diepte die nog is bepaald, bedraagt 8400 meters. Deze diepte trof men aan in de stille Zuidzee. Over het algemeen neemt men aan, dat de bodem der zee even ongelijk is als de oppervlakte van het land. De ziekte van prof. Alberdinck- Thym, te Leuven, van welke wij gespro ken hebben, is niet verbeterd; men is zelfs beducht dat zij een noodlottigen afloop hebben zal. Die tijding werd giste ren meegedeeld in de zitting der Vlaam- sche Academie. Heden Zondag viert men te Namen groote feesten ter gelegenheid van het bezoek.dat prins Albert aan de stad brengt. Donderdag nacht heeft een allerhe vigste brand de fabriek-Porta te Hoei vernield. 200 arbeiders zijn zonder werk. De oorzaak is ongekend. Een jongeling van Thuin, die de onvoorzichtigheid beging, over de spoor baan te willen stappen, ondanks het verzet van den baanwachter, op het oogenblïk dat een trein passeerde, werd door de locomotief gegrepen en in stukken gereden. De bloedende brokken vleescli en beenderen bleven aan de wielen hangen en het hoofd was nevens de baan gerold. Intrekking van belofte. Eene dame van Tongeren ontving over eenigen tijd het bezoek van zekeren M. Bodin, die haar kwam verklaren dat zij in bezit kon komen van een erfdeel, doch hij vroeg haar het derde der som, om haar aan te duiden welk erfdeel het was en waar zij zich moest wenden. De dame stemde toe en zij trok inderdaad een erfdeel van 35,000 fr. van een verren bloedverwant, dien zij nooit gekend had. In plaats van AI. Bodin het derde te geven bood zij hem 1500 fr. aan.De zaak werd voor de recht bank van Tongeren gebracht en deze veroordeelde de dame tot het betalen van het derde der erfenis. Het beroepshof van Luik verbrak dat vonnis en vond de 1500 fr. voldoende. M. Bodin voorzag zich in kassatie en het verbrekingshof verzond de zaak naar het beroepshof van Brussel. Woensdag werd die zaak met vereenigde kamers door het beroepshof behandeld. De uit spraak zal binnen drie weken plaats hebben. Zondag avond rond 10 1/2 ure heeft men in eene weide te Reckem, het lijk gevonden van eenen zekeren Eduard, werkman van St-Jooris-ten-Distel, die in dienst was bij M. F. Laridon. Het lijk droeg aan het hoofd eene wonde die toegebracht werd door een voorwerp in den aard van eene schup. Eduard is ten gevolge der bekomene wonde, of van een bloedopdrang veroorzaakt door het overtollig gebruik van geDever overleden. Dinsdag heeft de lijkschouwing plaats gehad. Het verslag der wetsdokters zal de ware oorzaak der dood bekend maken. Indien er eene misdaad bedreven is, moeten de moordenaars het lijk naar de weide gebracht hebben van de plaats waar zij hun schelmstuk bedreven, want nergens was een spoor van geweld te bespeuren. Later. Het onderzoek der genees- 3 heeren heeft bewezen dat er eene misdaad in het spel is. gen SC|100„ e„ gerieflijk, hebbende In den nacht tusschen zondag en verscheidene boven en beneaenplaatsen. maandag warende gebroeders De Cuyper i M-hoone kelders, voorzien van pompen in rip 'i/irhprcr vnn T-T Van Vvni-lnlc* i.. ui i. i..1 in de herberg van H.' Van Vyndels te Swevegbem, toen er een daglooner binnen kwam. De gebroeders De Cuyper plaag den den werkman, die in woede ontstoken eenen hamer uit zgnen zak haalde, zich op Aloïs De Cuyper wierp en hem hevige slagen op het hoofd toebracht. De ongelukkige viel in bezwijming. Men heeft hem zwaar gekwetst opgenomen en naar zijne woning gebracht. De werkman die op de vlncht gegaan was, is dinsdag morgend aangehouden en in het gevang van Kortrijk opgesloteu. Postzegels. Het midden postbe- stuur der Duitsche posterijen en tele grafen heeft 0. derhandelingen aange- knoopt met de verschillige staten der Post-Vereeniging, om eenen eenigen en gelijken postzegel voor geheel de Veree- nigingin te voeren. Bijna al de Staten der Post-Vereeniging hebben deze hervorming in beginsel aangenomen. De Vereenigde Staten van Amerika maken uitzondering en blijven aan hun stelsel getrouw. Kon de hervorming tot stand komen het ware een grcot gemak voor het wederlandsch verkeer en een groote stap vooruit tot het aannemen in de geheele wereld van het tiendeelig of metriek stelsel. Voor de verzamelaars van postzegels ware het echter eene ramp alle ver scheidenheid zou verdwijnen in de toe komst, doch de oude postzegels zouden verschrikkelijk in prijs stijgen. De heer Courouble, molenaar te Tourcoing, had bevel gekregen 120,000 kilos beschadigd graan die sedert ver scheidene maanden in de statie van Tour coing stonden, naar Belgie terug te zen den. De Belgische regeering, die verwit tigd was van de maatregelen door het mi nisterie van financien te Parijs genomen heeft op zijne beurt geweigerd het bedor ven graan op haar grondgebied te ont vangen. De twaalf wagons zijn dus door Belgie gereden en naar de Hollandsche grens gestuurd. Blijft nu te zien of Hol land dit graan zal aanveerden en zoo niet naar welke grens men de wagons dan zal sturen HOLLAND. Gevaarlijk dier Door een hond zijn in een weiland onder Schoorldam ver scheurd vier geiten, vier schapen en 10 lammeren, in het geheel, naar men zegt, voor eene weerde van omtrent 600 fr. De hond, die 280 fr. gekost had. werd door den eigenaar, woonachtig te Schoorl dam, terstond gedood. Door den bliksem gedood. Bij een hevig onweer, dat vrijdagmiddag hoven Heelsum woedde, sloeg do bliksem in de woning van zekeren B. De 19jarige doch ter, die zich met de andere huisgenooten in het woonvertrek bevond, werd getrof fen en gedood. De overigen kwamen er met den schrik af. Brand ontstond niet. DUITSCHLANb. Feesten te Kiel. Al de eskaders zijn dijnsdag aangekomen, uitgezonderd de spaansche en de turksche, die in 't ver schiet zichtbaar waren. De (ransclie schepen liggen voor anker naast het duitsche pantserschip Weissen- burg. De Duitschers hebben van keizer Wil helm bevel ontvangen de Wacht am Rhein niet te spelen. Toen de fransche schepen binnenvaar- den speelden de duitsche schepen de Marseillaise en de Fransclien antwoor den met het duitsche volkslied. De matrozen van het duitsche school- schip hebben de Fransclien met een don derend hoera begroet. Het schouwspel was indrukwekkend. Maandag avond moest een Gartenfest bij Prins Heinrich plaats hebben, maar wegens het slechte weêr ging het niet door. Prins Heinrich heeft het vervangen door een receptie, gevolgd van bal. De oostenrijksche, amerikaansche en deensche officieren waren aanwezig. Van de Russen waren enkel een geat tacheerde en de vrouw van den admiraai verschenen. Geen enkel Franschman was op het •genwai.'r, hebbende ook bqzondereu uitgang, gesiaan te Aalst. Zonnestraat, zich te bevragen ten Bureele dezer. Stad .'Ynlttt. GROOTE ROMEINSCHE met tweewielige rijtuigen aan de Espla nade. Statiestraat, en Statiek wartier op Zondag 21 Juli 1895. 200 franks prijzen. Verdere voorwaarden zullen door plakbrieven aangekondigd worden. Het Bestuur. Te Neusalz sloeg de bliksem in de dorpschool, terwijl de kinderen onder wezen werden, 25 kleinen verloren het bewustzijn. Op 2 na konden alle tot het leven worden teruggeroepen, maar ver scheidene zijn erg gekwetst. Te Fünfkirichem werd door een kort maar hevig onweder veel schade aan gericht. De bliksem sloeg op twee plaat sen in. De muren van verscheidene huizen werden omvergeslagen,zoodat de wonin gen moesteu ontruimd worden. Twee boeren werden in de nabijheid der stad door den bliksem gedood. 16 Burgerlijke Stand dei- Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk io HUWELIJKEN. L. De Lauw, bed. met A. Borreman, b. C. Roelandt, wever, met B. Van De Meersche, twijnst. a. Rombaut, metser,met A. Barrez, twijnst.—-E.Possé, met E. Liebaut, z. b. A. Thybaert, vleeschh. met D. Clinckaert, z. b. OVERLIJDENS. J. De Vos, wedr Van Der Poorten, twijnd. 63 j. Gentschestr.—J.Meuleman, werkm. 23 j. Meuleschette. P. Troch, scholier, 11 j. Sl-Job. V. De Clippel, vr. Van Assche, z. b. 70 j. Asscheren- driesch. 20 kinderen onder de 7 jaren. Openbare verkooping van allerbeste en te wassen Nagras te Aalst-Mijlbeke, Brusselschensteenweg (Bergemeerschen.) Deurwaarder DE VOS te Aalst, zal op Maandag 24 Juni 1895, om drij uren slipt namiddag, ten verzoeke van den heer Achilles Eeman, nijveraar te Aalst, overgaan tot de openbare verkooping van ongeveer 20 koopen allerbeste Hooigras en te wassen Nagras, gestaan in de Bergemeerschen (voorheen de lijnwaad- bleekerij) tegenover den IJzerenweg, aan den Brusselschen steenweg, te Aalst. Op gewone voorwaarden en fljd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. Openbare Verkooping van eene welgelegen behuisde te MeireBeek. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar ver- koopen Eenige koop. Eene Behuisde Hof stede, gestaan en gelegen te Meire, gehucht Beek, bekend bij kadaster wijk A, nummers 793, 794a, 792a, 800a, 1158, 1159a, 790c, 799a, 785, 788a en 798d, groot 54 aren, palende ten ooste Alois Strobbe en Honorine Lievens, ten zuide genoemden Alois Strobbe en de molenbeek, ten weste meergenoemden Alois Strobbe en de kinderen Judocus Lievens en ten noordeden voetweg en daarover verscheiden. Bewoond door M. Clement Ruyssinch. EENKELE ZITDAG Donderdag 27 Juni 1892» om 4 uren namiddag ter herberg l)e glazen Toren, gehouden door M. Livinus Callebaut, te Meire, Dauwen- berg, openbare Verkooping van een goed perceel te Moorsel, Ticlielhoven. De Notaris EEMAN te Erpe, zal na mens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Een perceel Zaailand, gelegen te Moor sel, op den Tichelhoven, bekend bij kada ster wijk D, nummer 71», groot 13 aren, palende ten ooste de Hollestraat, ten zuide de erven Jozef Vermoesen, te weste de erven Petrus Joannes Van Den Bossche en ten noorde den heer Henricus Moens. Gebruikt door de kinderen De Scliry- ver, te Moorsel. TWEEDE ZITDAG Woensdag 12G Juni 1 H9J», Om 4 uren namiddag, tor herberg gehoudend door den heer Karei, De Rop, te Moorsel, Houten Kruis. Openbare Verko»»ping te Kerkxken en Haaltert. De Notaris VAN 0UDENH0VE te Denderhautem, /al door bevoegd ambt. ten verzoeke der beeren kin deren Callebnut, landbouwers, wonende te Haaltert op Maandag 15 Juli 1895. om 1 uur namiddag, open- baarlijk verkoopen I. "26 aren 45 centiaren Koren, wassende te Kerkx ken op de Moes, nabij den steenweg van Aalst op Geerardsbergen. II. 50 aren 70 centiaren Koren daarnevens. III. 41 aren 52 centiaren Tarwe te Kerkxken, op den Zelkouter. IV. 27 aren 68 eentiaien Aardappelen op den Zelkouter nevens voorgaande. V. 44 aren 60 centiaren Tarwe op den Zelkouter, nevens voorgaande. VI. 20 aren Masteluin te Kerkxken, op den Groeue- wfg. Berg. VII 10 aren 30 centiaren Tarwe, te Kerkxken. Wildehele, nabij den Berg. VIII. 25 aren 38 centiaren Tarwe, te Kerkxken, op het bergveld. IX. 16 aren Vlas te Haaltert, op het Bouckentsveld. X. 8 aren 45 centiaren Vlas, te Haaltert, op het Boucken ïsveld. .Men zal vergaderen om 1 uur namiddag, ter her berg Dengronten Bak, bij den heer Dessemblanc, te Heldergcru. steenweg. l)e koopers worden verzocht zich te voorzien van bet gewoon ongeld. Men zal verborgen ter herberg Den Meiboom, gehouden door Jozef Van Londer- sele-De Paepe, te Haalteri, Bouckent. Grw-one voorwaarden. Openbare verkooping ven droog Olmen- en TE AALST, Nieuwstraat. De Notaris Eeman, te Erpe, zal op Maandag 24 Juni 1895, om 2 uren namid dag, ter Afspanning - Het Klein Gent, bij Jufvrouw weduwe Karei Van Neck, te Aalst, Nieuwstraat, in het openbaar verkoopen Eene groote hoeveelheid goede en drooge Olmen en Kanada Planken, van alle breedten, lengten cn dikten. De koopen van en tot 5 franks, moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits te stellen goede en gekende borg. Bij uitscheiding van bedrijf Openbare verkooping van onder DENDERHAUTEM. De Notaris VAN OUDENHOV E te Denderhautem, zal ten verzoeke der heeren gebroeders Drys, land bouwers wonende te Denderhautem op Donderdag 11 Juli 1895, oiu 1 ure namiddag opeubaarlijk verkoopen de volgende graangewassen Allen gestaan onder de gemeente Denderhautem. I. 61 aren 50 cent.Tarwe.oabij de Oliemeerschen. II 92 aren 50 centiaren Tarwe, in den Boom. III. I hectaar 5 aren Rogge, op het LindeveM. IV. 61 aren 50 centiaren Haver,op het Lindeveld. V. 61 aren 50 centiaren Tarwe.op het Lindeveld. VI. 61 aren 50 centiaren Tarwe, op Boesdad. Alles te verdeelen in koopen 't elks gerief. De verkooping geschiedt onder d* gewone lasten en voorwaarden. De koopers zijn gehoudeu, goede solidaire borg te stellen, en zij worden verzocht zich te voorzien van het gewoon ongeld. Men zal vergaderen om I ure namiddag ter herberg van Gust. De Winter-Goubert aan de Oliemeerschen. Openbare verkooping Landbouwalem, Beestialen en Vruchten te velde, te KERKXKEN, Landlede. De Notaris SE SADELEER te Eiembodegem, zal np Maandag I Juli I8D5, om 8 Hren 's morgens, ten huize van Doiut. Roelandt, te Kirkxkcn, Laud- lede, openbaar verkoopen I. Iluismeubels. Kin stoof mot toehehoorten, horlogic, slaapgericvcn. Inbhcns, botervat, nielkkuip, kassen,koffers.tafels, spu-len.teilen, kommen, polten, tellooren, aard- en gleis»erk, quinquets, beelden, printen, en meer ander huisgerief. II. tiet Landbouwalem. 10 koopen mest, ploeg, igge, slede,wanmolen, rieken .gaffels, reeken. braken, irhuppen, mesthaken. koitewagens, zeisen, pikken, kuipen en menig ander alem, alsook verscheidene koopen hooi, strooi, cu brandhout. III. De Beestialen.—5 kalfkoeiên,(zijnde Irekkoeiên) met harnassuren. eene knlfvaars, 2 muttens. t zog met ii viggens.l vet verken,60 hoenders en 1 trekhond. IV. De Vruchten te velde, bestaande in 1. 18 aren 45 centiaren Haver, te lleldergem Stokt. ■2. 15 aren 40 cent Rogge, te Heldergem, Karnaal. 3 12 aren 80centiaren Vlas,te lleldergem,Karnaal. 4. 7 aren 70 cent. Klavers, te Heldergem. Karnaal. 5. 12 aren 30 cent.Koorn.te Kerkxken, Moeskauter. 6. 12 aren 30 ceut.Tarwi-, te Kerkxken,Wortclland. 7. 18 aren 45 cent. Komn, te Kerkxken, Landlede 8 18 aren 45 cent. Maste uin.tc Kerkxken,Landlede. Si. iö aren 40 cent. Tarwe, te Kerkxken. Landlede. 10. 24 aren till c. Aaruapp.te Kerkxken. Landledestr. 11. 12 aren 80 c. AarJapp.te Kerkxken, Moeskauter. 12. 15 aren 40 c.Tarwe, te Denderhautem.Zelkauter, 13. 15 aren 40 c.Rogge, te Denderhautem Zelkautcr. 14. 23 aren 3 cent Aardappels, te Hacltert, Holheke ORDE DElt VERKOOPING. Om 8 uren 's morgens de Meubels en Landbouw alem. Om 1 1,2 ure namiddag: de Beestialen en daarna de Veldvruchten. Kapitalen te bekomen mils goede hypotheek. ooste aan de Hoogstraat, aan den eersten koop en aan het huis van den heer Modest De Schrijver, ten zuide ook aan den heer De Schrijver, ten weste aan de heeren Gustaaf Van de Maele en Frans Callaert, ten noorde ook aan den heer Callaert andere Gemeente Eretnbodegem. Derde koop. Een perceel Land het Denderland, gekadastreerd wijk nummer 3379,met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan Con stant Van der Burght, ten zuide aan Petrus Joannes Gbyssens, ten weste Petrus Dedemaker en ten noorde over den weg aan den Dender. Gebruikt zonder termijn ZITDAGEN Instel, Vrijdag 14 Juni) .QO- Verblijf, 28 - 1 Ten 4 uren namiddag ter herberg van den heer Benoit Hermans, ondernemer Aalst op den Dam. Openbare Verkooping van twee perceelen vS 1ZDCP.S31:, De Notaris DE GIILEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land te Moorsel, Konijnaarde, op het Eiken, gekadastreerd wijk B, nummer 439 met eene grootte van 31 aren 70 centiaren, palende ten ooste uan Gregorius Moens, ten zuide aan Sepaphinus Buyl, ten weste aan Petrus Joannes Uyttersprot. Gregorius Moens en andere, ten noorde aan Carolus Uytersprot en andere. Gebruikers Josephus en Joannes Moens zonder termijn. Tweede koop. Een perceel Land gelegen nabij voorgaande, gekadastreerd wijk B, nummers 583 met eene grootte van 35 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan Petrus Joannes Uyttersprot, ten zuide aan de Erven van den heer Baron van der Noot. ten weste aan de weduwe van Ludovicus Van de Velde en ten noorde aan den heer Leo Gheeraerdts. Gebruikers weduwe Luduvicus Van der Cruysseii en Pel res De Roy. ZITDAGEN Instel Maandag 17 Verblijf Maandag 24 Jum 18y5- Ten 3 uren namiddag ter herborg van Louis Van Eeckhoorn, te Moorsel, Breedestraat, aan Sl-Stevens Kappelle. Openbare verkooping lil HOF EN LAND te Aalst en Erembodegem. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop, Vier werkmanswonin gen met grond, ten voorhoofde in de Hoogstraat, geteekend nummers 15, 47, 49 en 51 en gekadastreerd wyk A, nummers 1775, 1774, 1773, 1772 en houdende van de eene zyde of zuidwaarts aan een huis van den heer Modest De Schrijver, van de andere zijde of noord waarts aan den uitgang van den volgen den koop en van achter ook aan den volgenden koop. Bewoond door de weduwe Buys, Joseph Van der Biest. Jan De Backer en Michel Kervels te zamen .n fr. 8,50 per week. Tweede koop,Eenen hof met zomer huisje, gelegen achter de woningen onder voorgaanden koop en achter het huis van den heer De Schrijver, hebbende bijzon deren in- en uitgang tot aan de Hoog straat, gekadastreerd wijk A, num mers 1776 en 1776bis, met eene grootte van 4 aren en 60 centiaren, houdende ten OPENBARE VERKOOPING van BOUWGRONDEN te aalst. De Notaris lli-eckpot, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Koopen 1 tot en met 6. Zes aaneen hangende Huizen, te Aalst, aan de Borluutstraat en Houtkaai (Herts- baag), bewoond door MM. Leo Agnees- sens aan 14 fr., Michel Coessens aan 12 fr., Livinus Boel aan 14 fr., Jean De Neve aan 30 fr., Benoit Vernave aan 20 fr, en August Delehaye aan 20 fr. 1 koop ing. fr. 3000 koop iDg. fr. 3650 2 koop ing. fr. 2720 5 koop ing. fr. 3500 3 koop ing. fr. 2920 J 6 koop ing. fr. 2650 Koopen 7 tot en met 10. Vier loten Bouwgrond, meteropslaande muren, nevens voorgaande Huizen, aan de Houtkaai, elk lot groot 1 aar 42 cen tiaren, 1 aar 28 centiaren, 1 aar 18 cen tiaren en 1 aar 05 centiaren. Elk lot slechts ingesteld op fr. 500. Koopen 11 en 12 Twee aaneen hangende Huizen, nevens voorgaanden Bouwgrond, hoek der Hout kaai en Boudewijnkaai, bewoond door MM. Leopold Brillon aan 20 fr. en Meert- Van de Voorde aan 30 fr. li koop ingesteld fr. 3200 en 12 koop ingesteld fr. 4650. Koopen 13 tot en met 15. Drij aaneenhangende Huizen, te Aalst, aan de Boudewijnkaai en Nieuwbrug- straat, bewoond door MM. Gustaaf Hut- sebaudt aan 30 fr., Victor Rummens aan 16 fr. cm C. Van Sinay aan 16 fr. Ingesteld den 13 koop fr. 6100, den 14 koop fr. 3000 en den 15 koop fr. 2800. 16 koop. l aar 20 centiaren Bouw grond, te Aalst, op den Hoek der Nieu- webrugstraat en Hertsbage. Ingesteld 17 koop. 27 aren 64 centiar. Bouw grond, te Aalst-Mijlbeke, aan den Ouden Dendermondschensteenweg.Gobruiktdoor M. Camiel Van Geem, verdeeld in 3 dee- len. Samen ingesteld fr. 2400. 18 en laatste koop. l hectaar 33aren 89 centiaren Land, te Aalst-Mylbeke, op den Wijngaerd, sectie D, n. 91. Verdeeld in 4 deelen. Gebruikers MM. Joseph De Bruyn, Donatus Van Dunne, Gregooren Jan Van de Wiuckel, Petrus Hutsebaut, J.-B. Boel en Benoni Van Goethem. Samen ingesteld fr. 8480. Verblij| Juni 189». Om 2 uren namiddag, iN s' Eloi, bij den heer Jean Meert, te Aalst, Espla nade. Studie van den Notaris lireekpot te Aalst. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal op Dijnsdag 25 Juni 1895, om i ure na middag, ter Estaminet - St. Eloi, bij den heer J. Meert, te Aalst, aan het Esplanadeplein definitievelyk laten ver blijven, de goederen bij voorgaande affl- chen beschreven onder de volgende koo pen Stad Aatst. 5 koop. 33 aren 71 centiaren Land, te Aalst-Schaarbeke, op de Kleine Krok- hage, sectie C. nummers 500d en 501b. Gebruiker Charles De Haeck. Inge steld fr. 1300. B 11 koop. Eene hofstede thans 9 woonhuisjes uitmakende te Aalst-Mijl- beek, omtrent Papendriesch, sectie D N" 259i), 259e, 259f, 259g, 263e en 2G3f groot 4 aren 20 cent. Ingesteld fr. 3040 13 koop. 25 aren 29 cent. meersch en deel; land te Aalst-Mylbeek ep Papen- rodeveld. Gebruiker Leonard Boey- keus. Boomprijs fr. 780. Ingesteld fr. 1125. Gemeente Moorsel. 26 koop. 1 hectaar 24 aren 30 cent. meersch te Moorsel, aan het Hofveld, sectie C. nummer 517b. In regie Boomprijs fr. 2790. 27 koop. 96 aien 20 cent. meersch te Moorsel omtrent het hofTexel,genaamd de Kwade Weide, sectie C. nummer 535a, In regie. Boomprys fr. 1080. ^Deze twee meersschen te zamen gebracht Gemeente Herdersem. 30 koop. 1 hectaar 74 aren 06 cent. land en Wijmenier te Herdersem op de Kluis, sectie Anummer 611. Boom prijs fr. 1660.—Slechts gebracht fr. 1500. Gemeente Wieze. 31 koop. 1 hectaar 75 aren 76 cent. meersch te Wieze in de Larestraat, sectie A. nummers 26 en 27. In regie. Boomprijs fr. 2150. Slechts gebracht op fr. 2800. Zaterdag, 22 Juni 1895. Tarwe Masteluin t: Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lijnzaad Koolzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken c 16,00 a 18,00 14,00 a 15,50 10,75 a 12.50 00.00 a 16,50 15.00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 7,25 a 8,25 0,00 7,02 2.00 3,50 0,00 a 5,76 a 1,80 a 2,50 a Aardap. (geele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel fr. 42,00 a 47,50 Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a 0,00 volg. kw SO?2££HXT. Oewas van 1894. Heden werden ter markt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 a 00,00 0 Balen 1* kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINGHE 21 Juni. Hoppe 1894 Stad Fr. Gemeente 41.00 a 00,00 00,00 a 00,00 GENT, 21 Juni. Tarwe (per 100 kilos) fr. 15,00 a 15,50 R°Êgc 12,50 a 00,00 Raver 13,00 a 13,50 (ïersl 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,00 a 2 °0 Eiers per 25, i>90 a 2,00 ANTWERPEN, 21 Juni. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,00 a 0.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. i,io a 1,30. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. n.oo tot 14,00. De eieren betaalde per men 25 stuks tr. 1,75 a 2,00. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, Rogge, Wintergerst, Zomergerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, per 100 kil. fr. 14,50 a 15,00 12,00 a 12.50 00,00 a 00,00 12,50 a 14,00 13,50 a 14,50 00.00 a 00,00 16,00 a 00.00 14.00 a 00,00 T23a3i^AP»zTair. BRUSSEL, 21 Jnni. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 910. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,82 a 1,18 40 lammeren van fr. 18,00 tot 24,00. Huidenmevkt. Ossen, Slieren, Koeien en veerzen Kalveren ir. 0,90 u 1,00 0,75 a 0,85 0,80 a 0,90 1,15 a 1,30 CUREGHEM ANDERLECHT, 20 Juni. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 334 Koeien en Veerzen Stieren 251 sgo Men betaalde per kilogram op voet J?®sen Ir. 0,75 a 0,94 £t,eren 0.62 a 0,82 Koeien en Veerzen 0,62 a 0 82 GENT, 21 Juni. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 775 Melkkoeien 48 Vette koeien 127 6 Stieren 91 178 Magere beesten 114 211 4 Varkens 302 0 Loopers 6 122 Viggens 551 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,45 tot 1,55. 0 00 grasbeeslen f>0,den van fr. 0,00 tot De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,75 tot 0,80. Uuidenmerkl Ossen -, koei- en vaarzenvellen fr. 0,65 Koeieuvellen t 0 55 Kalfsvellen 0*55 PAR1JS-La Villeue. 20 Juni. Ter markt verk. l*k. 2*k. 3*k. Koeien Slieren Kalveren Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren 1885 1671 1-54 350 336 1-52 164 154 1-30 2013 1623 2-10 1098-1 10309 2-12 4756 4556 1-56 ANTWERPEN 21 JUNI. GRANEN. Tarwe kalm met zeer weinig vraag; Amerikaansche aangebo den aan 15 1/2; Donau 12 3/4 a 15 1/2- La Plata 12 3/4 a 151/4; Ghirca 12 3/4 13 1/2. Rogge kalm; St-Helena 12 3/4; Bulgarië 12 1/2: Odessa 12 1/4 a 12. Haver weinig gevraagd; Russische 13 a 13 3/4; La Plata 14 1/4. Garst kalm; Odessa-Azoff 10 5/8; voe- dergarst, superior 11 a 10 7/8; Donau L 1/4 a 15 3/4; Smyrna 10 1/2 a 13. Mais kalm; Mixed 12; op juli 12; Bour- gas 13; Egypte 12 1/4; Bombay 12 1/2 a 121/4

De Denderbode | 1895 | | pagina 3