~WrËHJyrË\ EIËIi K O EliS HOFSTEDE perceel LAND Huis meubels, ZAAILANDEN HOFSTEDE VELDVRUCHTEN Merklprijzen. Alfons DË BOLLE, Louis DE NAEYER Vruchten te velde, Bezette Schuldvordering, Hector COLLAERTS, VELDVRUCHTEN VELDVRUCHTEN VELDVRUCHTEN Meubel- en Vrucht- HTJIZE3ST en ZAAILANDEN Twee der baldadigcn zijn zoadag aan gehouden. i Zaterdag-avond werd oen weesjon gen uit Leuven, die zich naar de achter plaats begaf, bij het openen der deur, getroffen door den bliksem. Het gevolg was dat de eene zijde van het lichaam gansch lam bleef en de knaap zwaar getroffen werd aan de oogen en denkelijk blind zal blijven. Niet minder dan 103 paren maken zich gereed, om met dc kermis te Gent in het huwelijk te treden ten minste, voor zooveel de huwelijksaankondigingen doen verwachten. Ontriggcling in de Oost statie. Een doode. Maandag morgend was een bij zondere trein bevattende 250 tot 300 per- sonen, allen van Lcyden, in Antwerpen ekomen Deze reizigers vormden de jaarlijksche J processie, die telkens inde stad cenige uren doorbrengt, eene Mis in 0. L. Vrou- wekerk laat celebreeren, de deelnemers I gelegenheid geeft om het middagmaal te j nemen en dan weer voortreist tot aan Sichcm, van waar men te voet naar Scher- penheuvel, hot doel der reis. De mis had ten half 11 plaats eu de trein moest ten 3 ure weer vertrekken. Op het gestelde uur stolde de trein van den Grand Centralzich in beweging tot hij, langzaam voortrijdende gekomen was op de hoogte der Kievitstraat. 1 Daar voelde men eensklaps een schok en een verveerlijk geschreeuw en hulpge roep dat uit eeuen der middenste wagons opsteeg, deed een ongeluk vermoeden. Inderdaad, de wagon uit welke het hulpgeroep opsteeg, was uit de riggels ge- sprongen cn helde verveerlijk over. De reizigers zakten naar eencn kant cn de wagon viel om. Men begrijpt welke paniek er ontstond, zoowel bij de reizigers, als bij de perso nen, die 't ongeluk zagen. Langs de hofkens der Korte Kievitstraat sprongen de geburen ter hulp; langs de Pelikaanstraat klauterden de voorbijgan gers over het hekken, braken het zelfs af en allen snelden dwars over de sporen naar den omgevallen wagon. Het dienstpersonueel der statie, de ge neesheer Diedcrich en M. A. Van Besten, die niet verre van daar waren en de priesters, die van do beevaart dcolmaak- ten, hielpen met de overigen, de reizigers uit den omgevallen wagon en toen kon men oordeelen over de grootte van het ongeluk. Talrijke personen waren gekneusd eerst meende men verscheidene ernstig gekwetsten te vinden, doch allen waren slechts min of meer gekneusd. Doch eene j vrouw was zoo zwaar gekwetst dat de geestelijke cn wereldlijko hulp onmiddel- lijk noodig was. Zij was zelfs te erg ge wond, dan dat hulp haar nog in leven kon houden zij stierf onder de behandeling en het lijk werd, onder geleide van M. Van Besten, door eenige mannen van goeden wil, naar het gasthuis gebracht. I De andere slachtoffers van het ongeluk 1 hebben zonder gevaar dc reis kunnen voortzotten. De trein had hierdoor natuurlijk eene aanzienlijke vertraging ondergaan. Er is een onderzoek geopend naar do oorzaak der ontriggeling. Het fransch avisoschip Ibis, gelast met het toezicht over de vischvangst, is vrijdag namiddag in de haven van Oostende aangekomen en lokte veel nieuwsgierigen aan. De ekwipagie bestaat uit 65 manschappen,waaronder 5 officiers, Van hier begeeft het schip zich naar Antwerpen. De katholieken van Thuin hebben de kiezing van M. Bailly gevierd met een banket, aan hetwelk minister Schollaert deelnam. Het stille Beverloo is vol leven en beweging, ter oorzake van de troepenbe weging en schietoefeningen van de 3' le- gerafdeeling, onder bevel van generaal- major Van Alderweireld. Deze afdeeling bestaat uit twee briga des de 6® en de 9e, aangevoerd door de generaals Waver en Daclman, drie bat terijen van het 4® artillerie, een escadron van het 2° lansiers en verder de noodig! administratiediensten. Mobilair ter weerde van fr. 6000 fr. rente, a 3 bere kend fr. 10,000 200,000 Een voortreffelijk weer begunstigt de oefeningen. Den 1 juli had een uitval plaats tegen een vijandelijk korps uit het noorden ko mende. Den 2' werd een gevecht geleverd in het gemeentebosch en moet men de Etoile geloovcn, dan meenden de solda ten hot zoo goed, dat de officieren moeite moesten doen om te beletten dat de twee kampen werkelijk handgemeen werdenf??) FRANKRIJK. Verjaardag van den moord op M. Car- not. Zondag was het de eerste verjaar dag van den moord op M.Carnot,gepleegd j door Caserio te Lyon. In Frankrijk herdenkt men dien dag, door een nationalen rouw.Ovcral bemerkt men vlaggen halftop. In 't Panthéon te Parijs zijn talrijke kronen neergelegd. Mevr. Carnot, die alle openbare betoo ging verafschuwt, heeft, verborgen in eene tribuun, den lijkdienst bijgewoond, die in de Madeleine plaats had. Zij ont vangt ook talrijke brieven cn telegram men van rouwbeklag. Veel volk begaf zichnaar het Panthéon. De dagbladen bevatten artikels over den politicken rol cn den dood van M. Carnot. Vrijheid, gelijkheid, broederlijk heid. Mev. T..., bewoont in eene Fran- sche groote stad. niet vor van de slatie, s. een nog al groot en gerieflijk gemeubeld huis. Twee van hare zusters wonen bij haar. Met haar drieen bezitten zij een niet alledaagscli fortuin, bestaande in Totaal fr. 210,000 Wegens mobilair betaalt- Mevr. T., fr. -10,95 aan belasting. Veronderstel dat Mevr. T., en hare twee zusters morgen het bruine'ordekleed van den H. Franciscus aantrekken en gratis onderwijs geven aan 50 kleine kinderen van het volk, onmiddelijk zouden zij in de belasting worden aange slagen, als deelmakende van eene congre gatie. Zij blijven de bovengemelde 16,95 betalen, daarenboven moeten zij betalen voor haar inkomen, berekend aan 5 p. c. dat slechts 3 p. c opbrengt, de som van 128 fr. aan belasting van 4 p. c. op het inkomen van het huis dat geschat wordt op te brengen 1000 fr.. de som van 40 fr.; aan belasting wegens een vermoedelijk bruto inkomen, als niet erkende gemeen schap, de som 850 fr. De eerstgenoemde 46,95 fr. moeten zij bovendien blijven betalen. Dat maakt eene belasting van 1370,95 fr. Wijl deze drie dames haar wereldsch kleed hebben verwisseld met het bruine van de Franciscanessen, wijl zij,in plaats van een werkeloos leven te leiden, zich de kinderen van het volk aantrekken, een sober en teruggetrokken leven leiden, moeten zij nu in Frankrijk 1370,95 fr. betalen, in plaats van fr. -16,95, Dit belet echter niet, dat zij evenals ieder ander bewoner van Frankryk, nog belasting betalen van deuren en vensters, van registratie, rechlstreeksche en onrecht- streeksche belastingen, enz. Dat alles geschiedt in naam van gelijk- hiedvoor de wet, ter wille van de hoog geroemde vrijheid, onder de lofprijzing van de nooit volprezen broederlijkheid. Dat is het geheime wapen, waarmede de vrijmetselaars den geest van zelfopof fering bij de edele zielen willen uitroeien, om langs dien weg de Katholieke Kerk in het hart te treffen. Groote brand te Parijs. Eene wijk in vuur en vlam. Maandag, van het middaguur tot na middernacht, heeft te Parijs een verschrikkelijke brand gewoed de groote magazijnen van leger-ekwipe- menten Godillot met heel de omringende wijk zijn de prooi der vlammen geworden. Het fabriek geeft uit op de rue Roche- chouart, en het vuur nam zulke uitbrei ding dat, langs die straat, heel de gevel in enkele minuten brandde. Tegen die vuurzee waren alle stoom spuiten van Parijs machteloos. Ten 1 uur 10 brandde gansch 't fabriek, van onder tot boven en deelde het vuur mee aan de omliggende gebouwen. Ten 2 ure brand den er vijf huizen in de rue Roche- chouart en vijf in de rue Condorcel, terwijl een groot gebouw in de rue Pélrelle eveneens in lichte laaie vlam stond. Het was onmogelijk dichter bij den brand te komen dan op 10 meters afstand zulk eene hitte verspreidde de gloed. Ten 3 ure geraakten nieuwe buizen der rue Pélrelle in brand, en 't scheen een oogenblik alsof bet vuur geen palen meer kende. Eerst ten halfzeven was men de vlam menzee min of meer meester, doch dezen nacht stegen nog allerwege. vurige ton gen om hoog. Verschillige erge ongelukken hadden tijdens de reddingswerken plaats. De pompier Garbet heeft zich, bij eenen val, de ruggraat gebroken en zal dit ongeluk denkelijk niet overleven. Twee pompiers, twee soldaten, verschillige agenten en burgers kregen brandwonden, sommige zeer gevaarlijk. Voor bet fabriek Godillot alleen wordt de schade op 2 milüoen fr. geschat. 2000 werklieden zijn zonder werk, maar het buis zal hen trachten werk te verschaffen in de magazijnen van St-Ouen. Do president der republiek heeft reeds 2000 fr. gezonden voor do slachtoffers. HUIS VAN VERTROUWEN. BehangerGamier der, Kerkstraat, 1, AALST. AMEUBLEMENT. Buitengewone keus van Behangpapieren tegen prijzen buiten alle concurrentie. MAGAZIJN van Spiegels, gegarnierde Meubels en rieten Stoelen Doornijksche Tapijten, Carpetten, Foyers in alle slack, Stoffen, Tafeltapijten en witte Gordijnen. Linoleum-Tapijten zelfde prijzen van 't fabriek, Toiles cirées, Toiles gommées, Galleries. Stores en Frinjen. Wolle Matrassen, Crin végétal, Zee- grasse en Ressorts op alle maten, wolle en pluimen Kussens gestadig in het maga zijn, in alle prijzen. Specialiteit van Rouwkapellen, katoe nen Draperiën, nationale Vlaggen en andere décoratieve Voorwerpen voor kerken en leesten. Het Huis gelast zich met 't versieren van kerken on feesten cn 't placeeren van rouwkapellen, vermaken van Matrassen en alles wat den stiel betreft, binnen en buiten de Stad. Man. Als ik dezen avond om elf uren niet t'huis ben, behoeft ge mij niet te wachten. Vrouw. Dat zal ik ook niet doen, ik zal u wel gaan halen. Een kleermaker die eene kwade vrouw getrouwd had kreeg op zekeren dag van zijne wederhelft zulk geweldig pak slagen dat hij onder de tafel rolde. Een gubuur die op het gerucht kwam binnengeloopen en die den snijder onder do tafel zag liggen, vroeg hem Wat doet gij daar Dat is mijne zaak, antwoordde de kleermaker, ik ben meester in mijn huis en kan gaan zitten waar ik wil. It(ll>£ 20 jke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk n OVERLIJDENS. E. Moerenhout, wed. Wauters, z. b. 79 j. Achterstraat. A. Schmeelocher, vr. Frowein, z. b. 70 j. rechterlijk wonende te Anderlecht. J. Borreman, rentenierst. 82 j. Molenstraat. M. Van Mulders, vr. Boemans, z. b. 41 j. Zonne- straat. E. Van Sanen, wink. 65 j. Leo- poldstr. J. Van de Velde, 9 j. Koolstr. 9 kinderen onder de 7 jaren. Geerardsbergschestraat 34 Aalst MAGAZIJA van alle soorten van papieren zakken en wit papier (cassé) voor winkeliers, alsook emballeer-en brouwerspapier,alle soorten van wijn- en likeurflesschcn. Door de goede hoedanigheid zijner waren, verhoopt hij de gunst van een ieder. nan fr. liet lot, groote schilderij, naar A. Van Dyck, Christus op den schoot zijner Moeder, metende 1,80 op 2,50, door ALBERT MEGANCK. Die de schilderij wint en gaarne seffens verkoopt, kan er fr. 200 voor bekomen. De schilderij is te zien in den Katho lieken Kring, Korte Zoutstraat. Stad Aalet. GROOTE ROMEINSCHE met tweewielige rijtuigen aan de Espla nade. Statiestraat, en Statiekwarlier op Zondag 21 Juli 1895. 200 franks prijzen. Verdere voorwaarden zullen door plakbrieven aangekondigd worden. Het Bestuur. OPENBARE VERKOOPING van te Eremboilegem, Welle, Haeltert, Kerkxken, Ayijem en Heldergem,. Door't ambt van den Notaris DE RADE- LEER, te Erembodegem, op Mandag 1 Maandag 22 Zie plakbrieven. BIJ UITWINNING. Openbar© verkooping van eene behuisde TE ERPEErpekauler. De Notaris Eeman te Erpe, daartoe in rechte benoemd, zal met naleving van de pleegvormen der wet van 15 Augusti 185-1, openbaarlijk verkoopen Eene Hofstede met de medegaande Ge bouwen, gestaan cn gelegen te Erpe, aan den Erpekauter, groot in erf 2 aren 46 centiaren, palende oost den Los, zuid den Zadelwegeu AugusteVan Moorter, west en noord Jan-Baptiste Peereboom. Laatst bewoond door wijlen J.-B. Van Laethem. ENKELE ZITDAG: Donderdag 25 Juli 1895, om 4 uren namiddag, ter herberg Vlasbloem, gehouden door Jufvr. wed. Ch. De Landlsheer-De Smcdt, te Erpe, nabij 't Dorp. Openbar© verltoopiug van een XE ERPE, en eene De Notaris E3MAÏT, te Erpe, zal namens wi liet behoort, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op den Hoorenbuls, bekend bij kadaster wijk A, nummer 475a, groot 11 aren 20 centiaren, palende oost de erven Kintaert. zuid Juffrouw Philomena De Boeck. west de erven Alfons De Boeck en noord Franciscus Vagenhende. Gebruikt door M. Jan Schelfhout, te Erpe. Tweede koop. Eene eeuwigdurende Rent ter hoofdsom van fr. 'iOT.iiJ, intrest gevende aan fr. 17,42 sjaars, hjpothecklijk bezet op 1° 15aren 9:1 centiaren Meersch te Erpe, in de Kruiskens, palende oost De Bruecker, zuid de kinderen De Trover, west de kin deren Maeseu en noord het volgende Goed 2" En 22 aren 15 centiaren Land te Erpe, in de Kruiskens, palende oost Jan Meuleman, zuid voorgaande Goed, west de kinderen Maesen eu noord den Kouterweg. ENKELE ZITDAG: Maandag 15 Juli 1895, om 4 uren namiddag, ter herberg Is St. Martists, gehouden door den heer Auguste Van Moorier, te Erpe, aan het Dorp. Juli 1895. fabrikant van Meubels, St. .Jorisstraat, te Aalst. Beveelt zich aan de goede gunst van 'l geacht publiek voor het herstellen en pollieren van alle soorten van Meubels. Goed werk en gematige prijzen. VEADITIE van te Nieuwerkerken, Erpe en Meire. Dc Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Woensdag 10 Juli 18'Ju ter nagcnielde plaatsen in het openbaar verkoopen, de volgende vruchten, te welen Namens M. Francois 7 Kint, te Niewerkerken, ten 1 ure stipt nanoen: Te Nicuwerkeiken, 1® wijk Lacr, op den Nueren- berg. 3 koopen koorn, waarvan 2 elk van 15 aren cn den derden van tG aren; 2° In de Brempt, op de Kortcvocr, 64 aren Tarwe, verdeeld in 5 koopen. En namens do Erfgenamen van Bcnedlctus Van iintne te Mcirc, te vergaderen ter herberg De Tam boer. om van daar ten 2 uren voorts te gaan als volgt t. Te Meire, Bovenkautcr, nevens den ijzcrenweg 11 aren Tarwe; 2. Daar nabij, 9 aren Aardappelen. 9 aren Tarwe, 12 aren Klavers, en 8 aren Aaardap- pelen; 3. Te Meire, op het Ncsteveld, nabij de statie 13 aren Masteluin cn 15 aren Aardappelen; 4. Tc Erpe,op den Schoonegem.9 aren Vlas en 6 aren Haver* 5. Te Meire, lloogkauter, 12 aren Mastclein; 0. Te Erpe, lloogkauter, 15 aren Tarwe; 7. Te Erpe, op den Kwaden Jan, 15 aren Klavers, 2 aren Tabak en 2 aren Beeten; 8. Te Meire, in den Dael, 11 aren Aardap pelen, 9. Te Meire, op den IJsherg, 11 aren Koorn: 10. En te Nieuwerkerken. op het Priestcisveld, 18 aren Masteluin. Gewone conditiën cn lijd van betaling mits goede borgstelling. Voor de Vruchten van de Erven Van Damme, te rborgen bij Ëduard Lievens, in St. Eloi, te Meire, Dorp. Openbare verkooping van TE ERPE en NIEUWERKERKEN. De Notaris Eeman, te Erpe, zal op Maandag 22 Juli 1895, om 2 uren namiddag, in hel openbaar verkoopen, i te weten Namens Mijnheer Franciscus Van Vaerenbergh, te Haeltert 1" 13 aren Tarwe, op een perceel land te Erpe, op het Bosehveld, nabij Edix- veldo. 2° 8 aren Tarwe en 9 aren Rogge, op eene partij land als voorgaande, te Erpe, op het Bosehveld. 3° 20 aren Rogge en 20 aren Tarwe, op eene partij land naby voorgaande, te Erpe, op het Bosehveld. 4° 30 aren Rogge, op een perceel land te Nieuwerkerken, op het Broeckeveld. 5° En 18 aren Rogge, op een perceel land nabij voorgaande, te Nieuwerker ken, op het Broeckeveld. Verdeeld in koopen 't elks gerief. Men zal vergaderen te Erpe, op hot Bosehveld en hot voormeld orde volgen. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits goede en gekende borg te stellen. Openbare verkoopïng van en It rei in aebï enen, TE AALST, St. Annastraat, Vaart. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Woensdag tO Jeu 1895, om 8 uren 's morgens, te Aalst, St. Annastraat, (nabij den IJzcrenweg.) ten huize van mijnheer Karei Collin, in hel openbaar verkoopen HUISMEUBELS, als ronde tafel in acajou, zetels, stoelen met riet gevlochten zitlens, groote en kleine spiegels, eiken commode en lessenaar, bedsloelen, lavabos en nachttafels, wollen matrassen en hoofdpe luwen. pluimen kussen, wollen cn katoenen sargién, katoenen bedspreien en andere lijnwaden en katoenen bedgcrieven, verscheidene kaders, schoone lusters, verscheidene hangende quinquels (Lampes beiges), verscheidene Uil. Beelden in marmer, albater- er anderen steen met boeals, gordijnen en stors, lafella- pijlen, gleisen dessert- en andere tellooren, koffie- jattcn cn tassen, melk- en andere kannen, suiker potten en bloemvazen, tafel-en dessertmessen, lin nen lepels cn vorken, allerhande koperen- tiunen- ijzeren- glazen- gleisen- stecnen- cn aarden keuken- gerieven, koperen inoor en koflij potten, koperen- en ijzeren potten, kachels, stoof (genaamd Colonnel, kassen en meerandere voorwerpen. Handkarrckeu op ressorts cn Papegaai roet kooi (muit). 22 goede Amerikaansche Breimachienen van de beste stelsels, hebbende van 90 tot 270 naaiden met tafel, naalden, spinnewielen, luiten, werkbakken, 2 groote en kleine weegbascules met gewichten'cn anders daartoe benoodigdo gerieven. N. B. De koopen van en ouder de 10 fr. moeten gereed bduald worden. De Breimachienen cn toebchoorten zullen om 2 uren nanoen verkocht worden. Verders op gewone voor aarden en tijd van betaling mits boig te stellen. Bij uilscheiding van bedrijf Openbare verkooping van omler DENDERHA VTEM. Dc Notaris VAN OUDENHOVE te Dendcrhautem, zal ten verzoeke der herren gebroeders Brys, land bouwers wonende te Dendcrhautem op Donderdag 11 Juli 1895, om 1 ure namiddag openbaarlijk verkoopen de volgende graangewassen Allen geslaan onder de gemeente Dendcrhautem. I. 61 aren 50ccnt.Tanve,nab(j deOlicmcerschen. II 92 aren 30 centiaren Tarwe, in den Boom! III. 1 bedaar 5 aren Rogge, op het Lindevcld. IV. 61 aren 30 centiaren Haver,op het Lindeveld. V. f.1 aren 50 centiaren Tarwe,op het Lindeveld' VI. 61 arc-n 50 centiaren Tarwe, op Boesdael. Alles Ie verdeden in koopen 't elks gerist. De verkooping geschiedt onder de gewone lasten cn voorwaarden. De koopers zijn gehouden, goede solidaire borg te stellen, en zij worden verzocht zich te voorzien van het gewoon ongeld. zal vergaderen om j ure namiddag ter herberg de Oliemeersehen. van Gusi, De Winter-Goubert ai Openbar© Verkooping van goede E IV X IJ I IV te Aalst-Mijlbehe en Herdersem. alsmede van bezette Obligation De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° 76 aren 90 centiaren Land, te Aalst- Mijlbeke, Wynput, sectie D deel van num mer 728. Gebruikers Alb. Van de Maele, Edm. en Emile Keppens en Joseph De Bruyn. Verdeeld in 5 deelen ieder groot 45 aren 38 centiaren. 2° 37 aren 40 centiaren Tuin, met het Gebouw en de Boomen er zich op bevin dende, sectie D nummer 647, te Aalst- Mijlbeke, Krekeldriesch, genaamd den anderen Hof. Onverpacht. 3° 2 hectaren 18 aren 20 centiaren Land, te Herdersem, Hofveld, sectie nummer 373. Gebruikers Ans. De Veylder en Ch. L. Caudron. Verdeeld in G deelen. Boomprijs fr. 2460. 4° Eene bezette Obligatie van fr. 6000, eischbaar den 27 Februari 1899, intrest aan 3 1/2 's jaars behoorlijk ingeschre ven. 5 Eene bezette Obligatie van lr. 5000, eischbaar den 29 Juni 1899, intrest aan 4 1/2 's jaars te gestaan met 4 °/o mits betalende binnen de maand na valdag. behoorlijk ingeschreven. 6° Eene bezette Obligatie van fr. 4700, eischbaar den 2 Mei 1901, intrest aan 7o 'sjaars te gestaan met 4 1/2 °/0 's jaars, mits betalende binnen de 2 maan den na valdag, behoorlijk ingeschreven. 7° Eene bezette Obligatie van fr. 2600, intrest aan 5#/0'sjaars te gestaan met 4 1/2 's jaars, mits betalende binnen de maand na valdag, behoorlijk inge schreven. EENIGE ZITDAG: Dijnsdag 16 Juli 1S95, om 3 uren namiddag, in Sl Eloi, te Aalst, Esplanade, bij den heer Jean Meert. Studie van den Notaris ISreckpot te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene te HELDERT, wijk Huizekens, groot 15 aren 22 centi aren, sectie B, nummers 174a en 175a. Bewoond door de kinderen van M Louis De RidJer-Robyns. Instel, Woensdag 10 T Verblyf, id 17 Juh 1895' Om 3 uren namiddag - In den Keizer bij M. Louis Crabbé-De Ridder, te Mel- dert, Huizekens. VEVDIX1E. Voornoemde Notaris BRECKPOT, zal op Donderdag 18 Juli 1895, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen al de meubels, 4 melkkoeien, 1 rund, 2 var kens, trekhond en kiekens, zich bevin dende in voorschrevene hofstede en opstruikwassende vruchten, omtrent zelfde hofstede. Openbare Verkooping van te Kerkxken en Haaltert. De Notaris VAN OUDENHOVE te Denderhautem, zal door bevoegd ambt, ten verzoeke der hccren kin deren Callebnut, landbouwers, wonende te Haaltert, op Maandag 15 Juli 1895, om 1 uur namiddag, open baarlijk verkoopen I. 26 aren 45 centiaren Koren, wassende te Kerkx- keu op de Moes, nabij den steenweg van Aalst op Geerardsbergen. II. 50 aren 76 centiaren Koren daarnevens. III. 41 aren 52 centiaren Tarwe te Kerkxken, op 68 centiaren Aardappelen op den voorgaande. 44 aren 00 centiaren Tarwe op den Zelkouter. nevens voorgaande. VI. 20 aren Masteluin te Kerkxken, op den Groene- weg, Berg. VII. 10 aren 30 centiaren Tarwe, te Kerkxken, Wildebeke, nabij den Berg. VIII. 23 aren 38 centiaren Tarwe, te Kerkxken, op het Bergveld. r IX. 16 aren Vlas Ie Haaltert, op het Bouckentsveld. X. 8 aren 45 centiaren Vlas, te Haaltert. op het Bouckentsveld. Men zal vergaderen om 1 uur namiddag, ter her berg Den grootcn Bak,bij den lieer Dessemblanc. te Heldergem. steenweg. De koopers worden verzocht zich te voorzien van het gewoon ongcld. Men zal verborgen ter herberg l)en Meiboom, gehouden door Jozef Van Londer- sele-De Pacpe, te Haaltert, Bouckent. Gewone voorwaarden. den Zelkout< IV. T Zelkouter OPENBARE VERKOOPING van BOUWGRONDEN XE AALST De Notaris ISreckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Koopen 1 tot en met 6. Zes aaneen hangende Huizen, te Aalst aan de Borluutstraat en Houtkaai (Herts' haag), bewoond door MM. Leo Agnees- sens aan 14 fr., Michel Coessens aan 12 fr., Livinus Boelaan 14 fr., Jean De Neve aan 30 fr., Benoil Vernaeve aan 20 en August Delehaye aan 20 fr. 1 koop gebracht op fr. 3000 2 2920 3 2920 4500 5 3600 6 3000. Koopen 7 tot en met 10. Vier loten Bouwgrond, met er opstaan de muren, nevens voorgaande Huizen, aan de Houtkaai, elk lot groot 1 aar 42 centiaren, 1 aar 28 centiaren, 1 aar 18 centiaren en 1 aar 5 centiaren. Koop 7 en 8, ieder gebracht op fr. 800. Koop 9 en 10, ieder gebracht op fr. 700. Koopen 11 en 12. Twee aancenbangende Huizen, nevens voorgaanden Bouwgrond, hoek der Hout kaai en Boudewijnkaai, bewoond door MM. Leopold Briilon aan 20 fr. en Meert- Van de Voorde aan 30 fr. 11 koop gebracht op fr. 3500 en 12 koop gebracht op fr. 5500. Koopen 13 tot en met 15. Drij aaneenhangende Huizen, te Aalst, aan de Boudewijnkaai en Nieuw brug straat, bewoond door MM. Gustaaf Hut- sebaudt aan 30 fr., Victor Rummens aan 16 fr. en C. Van Sinay aan 1G fr. Gebrachtden 13 koop fr. 7000 den 14 koop fr. 3000 en den 15 koop fr. 2800. 16 koop. 1 aar 20 centiaren Bouw grond, te Aalst, op den Hoek der Nieu- webrugstraat en Hertshage. Gebracht op fr. 500. 17 koop.— 27 aren 64 centiaren Bouw grond, te Aalst-Mijlbeke, aan den Ouden Dendermondscliensteenweg.Gebruiktdoor M. Camiel Van Geem, verdeeld in drij deelen. Samen gebracht op fr. 3300. LAATSTEN ZITDAG DijnsdaK 16 Juli 180Ü. Om 2 uren namiddag, - In St-Eloi, bij den heer Jean Meertte Aatst, Esplanadeplein Zaterdag, 6 Juli 1895. Tarwe fr. 16,00 a 17,05 Masteluin 13.00 a 14,50 Rogge n,oo a 11.75 Garst 00,00 a 16,50 Haver per 100 kil. 16,00 a 00,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 7,00 a 8,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0,00 Boter per 3 kil 5,76 a 7,02 Eiers de 25, 1,72 a 2,00 Vlas, de 3 kil. 2,50 a 3,60 Viggenen, per koppel fr. 30,00 a 40,00 Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a O.OOvolg kw. EO?2A4.BZ<F. Gewas van 1894. Heden werden ter markt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 a 00,00 0 Balen 1* kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 P0PERINGHE5 Juli. Hoppe 1894 Stad Fr. Gemeente 40,00 a 00,00 00,00 a 00,00 GENT, 5 Juli. Tarwe (per 100 kilos) fr. 15,00 a 15,50 R°Sgc 12,00 a 00,00 Havcr 15,00 a 16,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,00 a 2 20 Eiers per 25, 1,90 a 2,00 ANTWERPEN, 5 Juli. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,05 a 0.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,25. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6,00 tot 7,00. De eieren betaalde per men 25 stuks fr. 1,75 a 2,00. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, Wintergerst, Zomergerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, per 100 kil. fr. 14,00 a 14,50 11,50 a 12,00 00,00 a 00,00 12,25 a 14,25 13,50 a 14,50 00.00 a 00,00 14,00 a 00.00 14,00 a 00,00 V33M,fc?.Z<P331T. BRUSSEL, 5Jnli. Kalverenmarkt. Getal te koop gesteld 920. Prijs per kilogr. op voet fr. 0,78 a 1,12 lammeren van fr. 19,00 tot 23,00. Hutdenmerkt. Ossen, Stieren, Koeien en veerzen Kalveren fr. 0,90 a 1,00 0,75 a 0,85 0,80 a 0,90 1,15 a 1,30 CUREGHEM-ANDERLECHT, -1 Juli. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 319 Koeien en Veerzen Sucren 2791 593 Men betaalde per kilogram op voet Gssen fr. o,85 a 0,98 Stieren 0.75 a 0,85 Koeien en Veerzen 0,75 a 0,85 GENT, 5 Juli. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 594 Melkkoeien 40 I Vette koeien 107 Groote ossen 31 Stieren 95 Jonge ossen 124 I Magere beesten 74 Vaarzen 151 j Schapen 10 Varkens 209 Lammeren 0 Loopers 0 Kalveren 1231 Viggens 670 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,50 tot 1,60. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,76 tot 0,80. lluidenmerkl Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,90 Koeienvellen 0 75 Kalfsvellen o,65 PARIJS-La Villetle. 4 Juli. Ter markt verk. l«k. 2*k. 3*k. Ossen 1501 148811-56 1-44 1-32 Koeien 566 565 1-54 1-42 1-30 Slieren 121 121 1-30 1-20 1-10 Kalveren 1962 1424 2-10 1-90 1-80 schapen 11422 11022 2-12 2-00 1-80 Varkens 4712 4637)1-56 1-52 1-48 ANTWERPEN 5 JULI. GRANEN. Tarwe kalm en prijzen onveranderd Amerikaansche 15 La Plata 12 1/4 Donau 12. Rogge. St-Holena 12 1/4 Odessa-Dnie per 111/2 Libau 111/4 a 12. Haver prijshoudend Russische 12 3/4. Garst onveranderd; voedergarst 10 1/4; Licata, nieuwe, St. juli, 15 aug. 15 Smyrna, nieuwe loopende kwaliteit, 11 a 12 1/2 st. juli keus 14 1/2 a 16 niet gevraagd. Maïs kalm Mixed 11 1/4 Odessa, at. juli, 113/4.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3