EEN HEERSli Mer kiprifzen. Huis en Grond k: tt xz e nsr ZAAILANDEN ZONDAORUST.rJïïSSSS! Allerhande nieuws. Vlasnijverheid. UITVERKOOP TE HUREN. TUIiOOP Overjarige Panden behuisde Hofstede ZAAILANDEN Priesterlijke benoemingen. Is pastoor benoemd to S. Martens- Leerne, de E. II. A. Van Loo, onder pastoor der Bijloke. Heden Zondag 28 Juli dienstdoende I Apotheker: llrKmïle Mcganck, Leopoldstraat, N° 7. Botermarkt. Heden zaterdag werden 813 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6500 kilos. Programma van het Concert welke zal gegeven worden op Zondag 28 Juli 1895, om 11 1/2 ure 's morgens, ter Groote Merkt, door de fanfaar der Legers- Pupillenschool, onder het bet bestuur van den heer Vanderlinden. 1. Le Signal, Marche militaire, Vandeii linden. 2. Ouverture de concert, Bacmann. 3. Rosina, Itédowa, Vamdebunden. 4. Chant de Pête. Steppe. 5. Libia Bouquet, air de Namur, Vak IIoye. Morgen zondag gaan de liberalen en socialisten te Brussel ecne betooging houden tegen het ontwerp van schoolwet. De Aalstersche donchistcn, zegt men, doen ook mee. AALST. Gister vrijdag moest de genaamde Hip. Buys, zoon Constant, I loodgieter wonende Zonnestraat, alhier, i eene herstelling doen aan de goot van een gebouw afhangende der woning van den heer L. Camu-Van den Broeck, Lange Zoutstraat. De ladder die hij gebruikte 1 was eenige sporten te kort en het was i dus noodig er een lengsel aan te binden. I In stede van dat lengsel al onder te bin den bond men het langs boven. Toen Buys de ladder beklom en omtrent het dak kwam, brak de ladder en hij viel ter hoogte van verscheidene meters ten gronde. De ongelukkige werd met ge broken been boven den knoesel, schou der ontwrichting en verscheidene min erge kwetsuren opgenomenBuys klaagt ook over inwendige pijnen. Wij moeten er bijvoegen dat het de kleine ladder niet is die er was aangebonden die gebroken I is, maar wel de groote en deze is eene on langs nieuwe. IIOI* 189». Heden zaterdag kwam er een baaltje hop gewas 1895 ter merkt en wierd verkocht tegèn 100 fr. de 50 kilogr. De vertooning ten voordeele der Armen, deze week gegeven door het Passie-theater der wed. Libot, heeft de som opgebracht van fr. 82,55 doch hier van is algetrokken geworden1° 20,00 fr. i voor het personeel van den theater 2° 91 pinten bier gedronken bij MM. Aug. i De Vylder en V. Rogghé en 3° voor druk- i werk fr. 8,00 aan M. De Smedt-Van Haver, te samen fr. 38,92 derwijze dat de zuivere opbrengst ten voordeele van 't Bureel van Weldadigheid beloopt tot fr. 43,63. I aan vel ziekte, hairworm, eczemas, j puistjes,juekingen, chronische bron- chilis, borst- en maagkwalen, rhuma- iism en breuken een onfeilbaar middel I om zich zoo snel le genezen als hij zelf het geweest is na geleden en te vergeefs al de aanbev'olene middels i gebruikt le hebben. Dees aanbod waar- J van men het menschlievend doel zal i waar deer en, is hel gevolg eener be lofte. Schrijven per brief of postkaart aan AI. Vincent, Victor Hugoplaats 8, te Grenoble, welke gratis en franco j per post zal antwoorden en de ge- j vraagde aanwijzingen zal zenden. Van Rooy, beschuldigd van moord i op den ongelukkigen jachtwachter Al- j laerts, te Beerse, heeft eindelijk zijne misdaad bekend Gebruik makende van de eerste nijverheidscrisis, te Brussel, heeft I minister Vandenpeereboom de voornaam- ste nijveraars in zijn cabinet geroepen en gezegd dat bij voornemens is een groot getal locomotieven, wagons, reiswagens, en ander materieel te bestellen. Een crediet van verscheidene milliocnen zal te dien einde aan de Kamers worden gevraagd. Een huis geplunderd. In de Auderghomlaan, te Etterbeek hebben dieven de woning van Mad. Poupart half 1 leeg geplunderd, terwijl zij met hare I dochter en haar toekomenden schoonzoon eene vriendin ging bezoekeu. In de eetkamer waren al de meubelen opengebroken en eene hoeveelheid zil- verwerk gestolen. Boven was alles overhoop en dooreen I geworden en al wat weerde had, verdwe- j nen; kostbara juwcelen, geld, kleergoed, enz. Eene enveloppe met 20,000 fr. is aan de aandacht der dieven ontsnapt. Als zij daar maar niet om terugkomen! i Een socialistische schepene. i Gitoyen Bekaert, tot schepene van den J burgerlijken stand der gemeente Ander- i lecht gekozen, heeft voor den eersten l keer dat hij zijn ambt vervulde, de namen j der verloofden en ouders zoo erg dooreen verward, dat het huwelijk gesloten ver klaard werd tusschen den bruidegom en zijne schoonmoeder. Gelukkig werd de dwaling bij tijds door I de getuigen bemerkt en de roede schepene moest de formaliteiten vernieuwen. En zeggen dat men van dien citoyen eerst een schepene van financies had willen maken 't Zou er lief uitgezien hebben te Anderlecht. Brand te Huysse. Zondag na middag, kort na 3 uren, is te Huysse (Oost-Vlaanderen), eeneu schrikkelijke brand uitgeborslen bij de kinderen lier man. Zij hadden hun vlas verkocht en binnen acht dagen moest het geleverd worden; maar er ontstond een verschil tusschen kooper en verkooper. en drie geladen wagens bleven staan. Het zijn deze wagen, die, men weet niet hoe, in brand kwamen, en de vlam aan de schuur meedeelden. j vlammen meester van de stalling. Het huis alleen kon nog gered worden. Dank aan denmoed en de opoffering van eenige personen, en aan het aanhou dend werken der toegeloopen volksmassa, gelukte men er in, het huis en naburige hoeve te bevrijden. De runderen en het landbouwgereed schap zij u kunnen gered worden. Verleden zondag, omstreeks een uur, woedde tusschen Beverst en Diepenbeek een hevige rukwind. De aangerichte schade is aanzienlijk. Talrijke boomen werden ontworteld en op grooten afstand weggeslingerd. De schoven graan werden opgenomen en over den akker verspreid. Bijzonder groot is de schade die toege bracht werd aan de woning van den schrijnwerker Thys, waar de deur met het raam uit den muur werd gerukt en het dak van honderde pannen beroofd. Voor het kasteel van Damerenbosch werd eene olm van boven tot onder in twee gespleten. De peerdenmerkt te Brugge, gezegd van St. Jacobs, welke woensdag begon nen is, is merkweerdig onder alle opzich ten, zoo voor het getal als voor den ver koop. Er waren 1428 peerden, een getal dat slechts eenmaal overtroffen werd, te we ten in 1892, als wanneer er 1502 peerden ter markt geleid werden. Natuurlijk dat het groot getal peerden zijn uitwerksel gehad heeft op de prijzen, doch dit uitwerksel heeft niet veelbedui dend geweest. Ziehier immers den uit slag Er waren 8 hengsten, verkocht 5, van 730 tot 1300 fr.24 prachtpeerden, ver kocht 14, van 1200 tot 1800 fr. 497 werkpaarden, verkocht 378, van 250 tot 1000 fr. 676 veulens, verkocht 596 van 420 tot 950 fr. 223 kaclitels, verkocht 200, van 200 tot 600 fr. 22 muilezels, verkocht 18, van 75 tot 200 fr.10 ezels, verkocht 10, van 30 tot 180 fr. Sedert omtrent twee jaren bemerkte de genaamde Decock, duivenkoopman, wanneer hij duiven uit Kortrijk naar Rijsel verzond, dat er telkenmale ver dwenen waren. Alle middelen werden in het werk gesteld om den dief te ontdek ken, maar alles bleef vruchteloos. M. Decock vond eindelijk een middel uit, dat aanleiding gaf tot de aanhouding van don dader. Hij sneed de duiven een voor een de derde pluim uit den steert, zoodanig dat men liet niet kon zien. Maandag morgend kwam op de Groote Markt een lampist van den ijzerenweg vier duiven te koop stellen. Decock bezag de duiven en herkende welhaast de hem onfstolene duiven. Hij vroeg aan den lam pist waar hij die duiven gehaald had, en daar deze geen voldoenden uitleg kon ge ven, verwittigde Decock eenen policie- agent die dadelijk rechterlijk verslag op maakte. De nieuwe bisschop van Brugge. De twee-en-twintigste bisschop van Brug ge heeft dus, zooals we reeds verschillige malen aankondigden, de wijding ontvan gen. Behalve Zijne Em. de Cardinaal van Mechelen, waren nog aanwezig de Bis schoppen van Gent en Doornik, de Rector en Onderrector der Leuvensche hooge- school, en de abt der Trappisten van Wesl-Yleteren. Twee altaars waren in de kerk opge richt. een voor den wijder en een voor den gewijde. Daarnaast stond de troon voor den cardinaal. De versiering der kerk was overschoon. Al de hooge personen uit de militaire en burgerlijke wereld waren aanwezig. Onder de familieleden bemerkte men majoor Waffelaert, van de genie, in gar nizoen te Namen, broeder van den nieu wen bisschop. De ceremonie was ten 12ureafgeloopen. De plechtige intrede van den Bisschop heeft vrijdag plaats gehad, Geheel de stad, maar vooral de straten welke de stoet moest volgen,was versierd. Het is dijnsdag aanstaande dat de socialist Bekaert voor de rechtbank van Kortrijk verschijnt, voor de gruwelijke heiligschenis, welke wij gemeld hebben. De socialisten strooien papierkens uit, in welke zij de katholieken beschuldigen, Bekaert omgekocht te hebben, tot het plegen van dit gruwelstuk.Do katholieken hebben hier op klinkende wijze op geant woord Hoeve afgebrand. De hoeve van pachter L. Stynen, gelegen aandeEecker- sche poort te Antwerpen, op het grond gebied van Mcrxem, binnen den kring der servituten, was woensdag avond in brand geraakt. Het houten gebouw stoud spoedig vier kant in vlam, zoodat er geen redden aan was, en men zich moest bepalen bij het bevrijden van hetgeen in de nabijheid vuur kon vatten. De policie der 7* wijk en de pompiers waren spoedig ter plaats. Twee peerden konden gered worden en het vee was gelukkig nog in de wei. Twee varkens zijn in den brand omge komen. Het 2jarig kindje van eenen wagen maker, te Wilryck, is woensdag aldaar in eene kuip gevuld met kalk gevallen. Toen men het wichtje uit de kuip trok, was het reeds deerlijk verbrand. Men vreest dat de Joogcn van het arme kind verloren zyn. Dit ongeval heeft eene groote droefheid in de gemeente doen ontstaan. Zonderlinge zaak.Een ingezetene eener omliggende gemeente van Turnhout werd onlangs veroordeeld voor over treding van 't policiereglemeut tot eene geriuge geldboet. (Hij had met drie of vier vrienden nog een pintje gedronken, na het policie-uur.) M. de ontvanger zond hem een maanbriefje om die kleine boete te komen voldoen.Door do eene of andere omstandigheid vergat do persoon aan dit verzoek te voldoen.Op 6 juli kwam er een tweede briefje meldende, dat zoo hij bin nen de 8 dagen niet kwam betalen er vervolgingen zouden ingespannen worden. lu ue sonuui mucueeiucu. vervolgingen zouuen ingespannen worden. Op min dan een kwart uur waren de I De bedoelde persoon zond daarop het bedrag der boete aan M. den ontvanger, welke het den 13 juli ontving, dus voor dat de 8 dagen vcrloopen waren. Niette min ontving de persoon nog het bezoek van den deurwaarder. Dit bezoek vergt natuurlijk onkostou. Nu, die wil de persoon niet betalen vermits de boete voldaan was. Het gevolg daarvan is dat er beslag gelegd is op de hoeve van den persoon in kwestie, die een der bijzonder ste ingezetenen is der gemeente. Er is reeds aangekondigd dat toekomen den zondag ecne openbare verkooping zal plaats hebben. Zeker zal die zaak niet zonder gevol gen blijven. En of de verkooping zal plaats hebben weten wij niet. Doch van daag moesten heide partijen voor den vrederechter van Hoogstraten verschijnen. En het ware niet onmogelijk dat men tot een akkoord kwame. In alle geval wordt over die zaak veel gesproken. (Handelsblad.) Rechterlijke dwaling hersteld. Het beroepshof van Luik hield woensdag eene ontroeringwekkende zitting. In 1890 ontstond te Ghlins een gevecht tusschen zekeren Marchand en Emile Cus. Den broeder van den laatste, Alfred Cus, scheidde de vechters, en daags na dien beweerde Marchand dat Alfred hem met ecu scheermes eenen leen had afge sneden. Ofschoon verschillige getuigen dit ten stelligste logenstraften, werd Alfred, voornamelijk op de verklaring van eene vrouw en twee kinderen, tot 1 jaar ge vangenis en 3000 fr. schadevergoeding veroordeeld. Doch later had het parket gelegenheid om die vrouw te vervolgen voor valsche getuigenis; andere getuigen kwamen ook zeggcudat zij gelogen hadden en de vrouw werd op hare beurt tot drie jareu gevan genis verwezen. De minister van justicie beval nu de volledige herziening van het proces en het beroepshof van Luik heeft in zijne laatste zitting de plechtige eerherstelling van Cus uitgesproken. De 3000 fr. moe ten teruggegeven en het vonnis in den Moniteur en in de gemeenten Ghlins en Bergen afgekondigd worden. Intusschen is de familie in armoede vervallen. Cycloon te Maeseyk. Op 21 dezer heeft er rond deze stad een vrecselijk orkaan gewoed, een wezenlijke cycloon, vergezeld van een stortvloed, eene echte waterhoos, die, vooral op den rechter Maasoever groote verwoesting heeft aan gericht. Te Roosteren zijn de drie-vierden van de boomeu ontworteld. Het graan werd afgemaaid en door de velden verspreid, en de afgemaaide oogst ligt neergeworpen plat. alsof men er met den rol ware over gegaan. Vele canadaboomen zijn totaal vernie tigd. Naar Echt, in Duitschland, heen, is de verwoesting nog grooter. Huizen zijn omgevallen en de boomen der maste- bosschen zijn als de halmen van een koornveld tegen den grond afgemaaid. De schade is onberekenbaar. OOSTENRIJK. Begrafenis en bal. In Lithauen bestaat nog het gebruik, dat na de begra fenis eens overledenen er een prachtig doodenmaal gehouden wordt. Over eenige dagen werd eene jonge vrouw begravenop't einde van 't gewoon doodenmaal trad de weduwnaar in de zaal, een schoon meisje bij de hand lei dende, 't welk hij aan de familie voor stelde als zijne verloofde. Onmiddelijk begon men muziek te maken en men richtte op staanden voet een bal in ter eere van de overleden echt genoote en het nieuwe bruidspaar. Begrafenis en bal gaven dus elkander de hand. ITALIË. Groote zeeramp, 148 dooden. Uit Genuain den nacht van zaterdag tot zondag, nabij het eiland La Spezzia, zijn twee italiaansche stoombooten, de Orligia en de Maria Pia, met elkaar in aanvaring gekomen. De Maria Pia ging van Napels naar Genua, met 17 koppen bemanning en 173 passagiers. De Orligia was zaterdag avond, ten 9 uren uit Genua vertrokken. Toen de beide schepen malkaar be speurden, was het te laat, en de Orligia drong 6 meters diep in de Maria Pia. In drie minuten zonk het laatste schip. De passagiers hadden den tijd niet zich te redden. De Ortigia bleef tot bij den dageraad op de plaats van het onheil, en redde het leven van 14 koppen der bemanning en 28 passagiers. Een onderzoek over de ramp is geopend. AMERIKA. Razernij. In Adams County, in den amcrikaanschen Staat Nebraska, werd in Januari eene koe door eenen dollen hond gebeten. Men doodde beide dieren, maar liet de lyken liggen,welke door de andere honden der streek werden opgeëten. Op einde Mei brak bij talrijke honden de razernij uit, eu deze richtten onder den veestapel der farmers (boeren) eene vreeselijke verwoesting aan. De farmer Ernst moest niet min dan 41 runders en zwijnen doodschieten, daar zij ook do teekens der vreeselijke ziekte toonden. Zijn 24jarige zoon werd door een der dieren aan de hand gekwetst, zoo dat men ook over hem bezorgd is. In geheel de county (het graafschap) heeft men 3000 runders en 600 zwijnen moeten dooden, omdat zij van razernij aangedaan ot ver dacht waren. Kortrijk, 23 juli. Gezwingelde vlassen. De toestand welke wij in ons laatste verslag medege deeld hebben blijft voortduren. Grove vlassenHet vlas is uitge rukt, doch de verkoop buiten blijft zeer rustig. Gelijk wij het reeds gemeld heb ben zijn de bestsoortige vlassen wel ver kocht geweest doch de middensoortige en gemeene vlassen vinden geen koopers aan redelijke prijzen. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN. D. Arents, smid, met C. De Cock, kleermaakster. OVERLIJDENS. 9 kinderen onder de 7 jaren. 16 Zaterdag, 27 Juli 1895. Tarwe 15,75 a 00,00 Masteluin 12.00 a 12,50 Rogge 11,00 a 11.25 Garst 12,00 a 12,50 Raver per 100 kil. 15.00 a 17.00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 6,00 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0.00 Boter per 3 kil 6,30 a 7,02 Eiers de 25, 1,62 a 1.89 Vlas, de 3 kil. 0,00 a 0,00 Viggenen, per koppel fr. 35,00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a 0,00 volg. kw. HOFMARZT. Gewas van 1894. Heden werden ter markt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 a 00,00 0 Balen 19 kwaliteit fr 00,00 a 00,00 POPERINC1IE 26 Juli. Hoppe 1894 Stad Fr. Gemeente 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 GENT, 26 Juli. Tarwe (per 100 kilos) fr. 15,00 a 15,25 Rogge 11,50 a 11,75 Haver 15,50 a 16,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,34 a 2,4:4 Eiers per 25, 1,90 a 2,00 ANTWERPEN, 20 Juli. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,40 a 2,45. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40. De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,00 tot 6,50. De eieren betaalde per men 25 stuks fr. 1,75 a 2,15. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 00,00 Rogge, Wintergerst, Zomergerst, Haver, Boekweit, Booncn, Bitterpeën, 11,00 a 11.50 00,00 a 00,00 11,50 a 14,25 14,50 a 15,00 00.00 a 00,00 18,00 a 00.00 14,50 a 14,75 T33IÜ.A.P.2TB1T. BRUSSEL, 26 Juli. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 860. Prijs per kilogr. op voet fr. 0,80 a 1,14 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Uuidenmeikt. Ossen, fr. 0,90 a 1,00 Stieren, 0,75 a 0,85 Koeien en veerzen 0,80 a 0,90 Kalveren 1,15 a 1,30 CUREGHEM-ANDERLECHT, 25 Juli. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 314 I Koeien en Veerzen Stieren 291 082 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,77 a 0,90 Stieren 0,72 a 0,87 Koeien en Veerzen 0,72 a 0,87 GENT, 26 Juli. Getal te koopgestelde lioorenbeesten 718 Melkkoeien 40 Vette koeien 86 Groote ossen 4 j Slieren 72 Jonge ossen 149 Magere beesten 201 Vaarzen 166 Schapen 11 Varkens 186 Lammeren 01 Loopers 8 Kalveren 1141 Viggens 400 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,15 tot 1,55. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,80 tot 0,85. Iluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,90 Koeienvellen 0,80 Kalfsvellen 0,90 PARIJS-La Villctie. 25 Juli. Ter markt verk. lek. 2ek. 3°k. onveranderdSt-Helena 11. Voedergarst zeer vast, van 101/2 a 11: Odessa, 60 kilos, op de 4 sept.-maanden 10 1/4. Moutergarst onveranderd Donau 11 a 15 Licata, nieuwe op sepl., 14 1/4 a 15 Smyrna, nieuwe, 11 3/4 a 13 1/2. Haver vastRussische 13 a 14 1/4. Maïs onveranderd Mixed 12 1/8 a 13 La Plata, geele, schoone kwaliteit, 11. Hloern iets vaster, maar met onbedui dende verandering in de prijzen. Bij wooiiBtverandering. tegen den prijs van factuur, bij Jufvr. R. VAN DS WEGHE. Lange Zoutstraat, te Aalst. TE AALST-MIJLBEEK, aan den Brusselschensteenweg, groot 3 hectaren 4 aren, bestaande in Salon, Eetplaats, Kabinet, Keuken, 4 Slaapkamers en Kelders met Remisie voor voituuren paardenstal. Voor de conditiën zich te bevragen bij den eigenaar den heer Charles De Vis te Aalst. Een Huis, zijnde eene oud geklandeerde herberg genaamd Den Kalfskopvoor zien van pomp- en regenwater, gestaan in de Stoofstraat. Zich te bevragen bij den heer Francois Beeckman, Hoek der Denderstraat, N° 9, te Aalst. een schoonen ^ulonspiegel alsook eenige andere Meubele. Zich te vragen bij M. Garcia, Houtmarkt, 7. Berg van Bermhertigheid. AALST. VERKOOPING VAN der maanden April. Mei en Juni 1894, welke zal plaats hebben op Donderdag 1 Augusti 1895, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door het ambt van den Deurwaarder Jozef De Vos. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone en welgelegen en een perceel Zaailand, te LEDE en 1MPE De Notaris Limpens, te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene schoone en wel gelegen behuisde Hofstede, met Afhanke lijkheden, gestaan en gelegen te Lede, wijk Ledezijde, bekend bij kadaster sectie D, nummers 206, 207, 208 en 212, groot 15 aren 8 centiaren palende ten ooste den heer Eugène D'Hondt, ten zuide de Straat, ten weste de kinderen Govaert en ten noorde de kinderen Petrus Govaert. Bewoond en gebruikt door den heer August D'Haese. Tweede en laatste koop. Een per ceel Land, gelegen te Impe, op den Zei faard, bekend bij kadaster sectie B, num mer 475, groot 16 aren 80 centiaren, palende ten ooste de weduwe van Domien De Ras, ten zuide en ten weste de erven Roman en ten noorde den heer Victor De Smet. Gebruikt door den heer August D'Haese voornoemd. ZITDAGEN Instel Donderdag 8 x. Verblyf Donderdag 22 Augiisti 1895. Telkens om 2 uren namiddag, ter Af spanning genaamd Den Bonten Os, gehouden door Jufvr. weduwe Annaert, te Lede, nabij het Dorp. Openbare verkooping van een TE SMETLEDE, Schildekensstraat De Notarissen EEMAN, te Erpe en LEIRENS Ie Wetteren, zullen namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openhaarlijk verkoo pen EENIGE KOOI'. Ossen Koeien Stieren Kalveren Schapen Varkens 18751 1762 1-56 1-48 1-38 589 579 1-5211-4411-34 108, 188| 1-36,1-30 1-20 17081 1019:2-0011-80,1-60 11220 997 0,2-08,2-00:1-80 48501 4720| 1-56| 1-521-46 ANTWERPEN 26 JULI. GRANEN. Tarwe prijshoudend Amerikaansche, onder stoom, 15 Donau 111/2 a 14 La Plata 12 1/4 a 14. Een Huis en Grond, (i(jnde het oude Vrije School lokaal) met aanhoorigheden, gestaan en gelegen te Snictledc, aan de Schildekcnsstraat, nabij het Dorp, bekend hij kadaster wijk Anummer 900, groot 51 aren 30 centiaren, palende oost Jufvrouw weduwe Jozef Bogacrt, zuid den heer Domien Van den Abeele, west dcnzelfdeD, Ivo Spacrkeer en den heer Prosper Van Sande-Roels en noord de Sebildekensstraat. Bewoond en gebruikt door mijnheer Achilles Ilau- wens tot 31 December t895. ZITDAGEN Instel Donderdag 29 Augusti Verblijf Donderdag 12 September Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Au Due de Brabant, gehouden door den heer Theopiiiei. De Smht, te Sraetlede, nabij het Dorp. Openbare verkooping XE W I, HX De Notaris De Gheest. te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter in het openbaar verkoopen, de drij volgende Huizen, te weten Eerste koop. Het Huis met Grond eD Hof, in do Lange Zoutstraat, getee- kend nummer 44. Laatst bewoond ge weest door den heer Alexander Van den Bossche. Tweede koop. Een Huis en Grond, in de Lange Zoutstraat, geteekend num mer 34. Bewoond door den heer Gust. Van Branteghem, aan fr. 550 'sjaars, met recht van huur tot den 1 Mei 1896. Derde koop. Een Huis en Grond, in de Stoofstraat, geteekend nummer 22. Bewoond door den heer Leopold De Graeve, aan fr. 14 per maand. EENIGE ZITDAG Zaterdag 10 Ausgusti 1895, ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadbuize te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van goede en een perceel lleersch, gelegen te Erpe en Aalst-Schaarbeek De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen, de volgende Goederen, verpacht zonder termijn, te weten Eerste koop. Een perceel Meersch, groot 13 area 53 centiaren, gelegen te Erpe, in den Hoonegem, gekadastreerd wijk B, nummer 39, met eene grootte van 15 aren 10 centiaren. Gebruikers de kinderen van den heer Charles De Saedeleer. Tweede koop. Een perceel Land, groot 16 aren 94 centiaren, gelegen te Aalst-Schaarbeek op het Schauwbroeck- veld, gekadastreerd wijk C, nummer 630 bis, met eene grootte van 18 aren 20 centiaren. Gebruikers de kinderen van den heer Charles De Saedeleer. Derde koop. Een perceel Land, groot 23 aren 53 centiaren, gelegen te Aalst-Schaarbeek op Siesegemkauter, gekadastreerd wijk C nummers 1355a bis, 1353 e en 1353 bis, met eene grootte van 24 aren 50 centiaren. Gebruikers de kinderen van den heer Charles De Saedeleer. Vierde koop. Een perceel Land, groot 63 aren 60 centiaren, gelegen te Aalst-Schaarbeek op Siesegemkauter, ge kadastreerd wijk C nummer 1291, met eene grootte van 63 aren 30 centiaren. Gebruikers de heer Jan Van Mosse- velde. Verdeeld in oost- en westhelft. Vyfde koop. Een perceel Land groot 76 aren 43 centiaren, gelegen te Aalst- Schaarbeek op Siesegemkauter, gekada streerd wijk C, nummer 1292, met eene grootte van 76 aren. Verdeeld in 2 deelen als volgt De helft ten ooste gebruikt door den heer Jean Van Mossevelde. En de helft ten weste gebruikt door de kinderen van den heer Charles De Saede leer. Zesde koop. Een perceel Land, groot 38 aren 96 centiaren, gelegen te Aalst- Schaarbeek op Siesegemkauter, gekada streerd wijk C nummer 1296, met eene grootte van 39 aren 10 centiaren. Gebruiker de heer J. Van Mossevelde. EENIGE ZITTING Zaterdag 10 Augusti 1895, en 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. Openbare verkooping van goede gelegen te Hof stade. Lede, Nieuwerkerken, Baardegem en Okegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in liet openbaar verkoopen, de volgende goederen, verpacht zonder termijn, te weten Gemeente Hofslade. Eerste koop. Een perceel Land. op den Reute laar, groot 68 aren 88 centiaren, gekadastreerd wijk C. nummer 68, met eene grootte van 67 aren 5u centiaren, palende ten ooste met de loibaan aau de erven van den heer Carolus Van Ghysegem, ten zuide aan Joanna üoevkens, ten weste "aan de erven vau den heer Josephus Kveraert en ten noorde aan de ven Lanckman. Gebruiker Frederik De Winne. Verdeeld in zuidhelft en noordhelft. Gemeente Lede. Tweede koop'. Een perceel Land, op den Doorn, groot 63 aren 10 centiaren, gekadastreerd wijk E. ner 468* bis, met eene groolte van 58 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Roelaodt. ten zuide aan de erven Annaert, ten weste aan de Wichelschestraat en ten noorde aan de erven Ver meulen. Gebruiker De Smet. Verdeeld in zuidhelft en noordhelft. Gemeente Nieuwerkerken. Derde koop. Een perceel Land, aan den Erchem- dries, groot 24 aren 5 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummers 954 en 955a, met eene grootte van 23 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Segers, ten zuide en ten weste aan de straat, ten noorde aan de hofstede van Petrus Singeiyn eu aau den volgenden koop. Gebruiker Petrus Singeiyn. Vierde koop. Een perceel Land als voorgaande, i don Erchemdries, groot 14 aren 74 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 963, met eene grootte van 14 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan de erven Sterck, ten zuide aan Franciscus Segers en den voorgaande» koop, ten weste aan de hofstede van Petrus Singeiyn en ten noorde aan de kinderen De Groot. Gebruiker Petrus Singeiyn. Gemeente Baardegem. V(jfde koop. Een perceel Land op de Pachters- bosschen, groot 42 aren 58 centiaren, gekadastreerd wijk A, nummer 301a, met eene grootte wan 43 aren 30 centiaren, palende ten ooste aau J. Beeckman, ten zuide en ten weste aan jufvrouw D'IIondt en ten noorde aan de erven Moortgat Gebruiker August Houne. Gemeente Okegem. Zesde koop Een perceel Land op de Trippeu, groot 30 aren l.'i centiaren, gekadastreerd wijk A, deel van nummer I88i>,palende ten ooste aan de erveu van den heer Edmond D'Hondt, ten zuide aan dm volgenden koop, ten weste aan het gescbeed vau Okegem en Ninove en ten noorde aan de erven vau don heer Auguste Van Wambeke. Gebruiker Donatus Baevegems. Zevende koop. Een perceel Land op de Trippen, groot I hectaar 54 aren 81 centiare», gekadastreerd wijk A, deel van nummer I98d, palende ten ooste eau de erven van den heer Edmond D'Hondt, ten zuide aan den heer Covens, ten weste aan het gescbeed van Okegem en Ninove en ten noorde aan voorgaanden koop. Gebruikers Callebaut-De Brabanter, Jan-Baptist Cosyns, Louis Gryseels, Buttereys, Scbouppe en Van Baevegem. /Jltliigcn Instel. Vrijdag 2 ,K0S Verblijf, id. 10 Au«nsl' Ten 3 ure namiddag, ter estainine) De Beurs van Amsterdam, bij den heer Van den Bosscbe-Cobbaut, aan de Groote Markt, te Aalst.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3