«2S::;tbodrasvaoruim «svsffiïiik.d.m. Zoo is 't Allerhande nieuws. goud 5800 kilogr. en de totale productie 382 jaren was 9,453,345 kilo goud, ter weerde van ruim 15,000 millioen, en 180,511,495 kilo zilver ter weerde van bijna 20,000 millioen, samen nog geen 35,000 millioen gulden. Hiervan leverde Zuid Amerika voor 8 milliard aan zilver en 6 milliard aan goud en Mexico 1/2 milliard aan goud en 1/2 milliard aan zilver. Van 1875 tot 1892 was de productie 't Is niet de verdraagzaamheid, maar de godverloocheningdie men verheer- lijkt en dat is cene betreurlijlcc taktiek in een land zoo godsdienstig als België. En alsof die faut niet groot genoeg was, voegt men er eene tweede dwaas- heid bij, namelijk, dat men aan die protestation een anti-koningsgezind, of liever een republikeinsch karakter geeft. Zoo is 't 1 het Journal de Liege heeft school, te Brussel gesticht door de radi- I - Ik beu den nieuwen verlosser der kalen en do socialisten, heeft dees week wereld, komt allen tot mij Ikke uit Dendergalm zegt dat het waar is dat de Aalstersche liberalen maar ten getallen waren van drij honderd met M. K. D. M. aan 't hoofd, die aan goud6 mÏÏLrf DUgêrctad Wj Je gelijk Weg met den Godsdienst! en levo 16 milliard goud, reeds rerkregen voor de godverloochenmg AUg met den Ko- De goudproductie 'is nooit too snel ge- weest als ten huldigen dagen. In nog geen I twee jaren werd voor 400 milioen aan I goud gedolven, of 230,000 kilogram. De Transvaal voort jaarlijks voor meer dan 70 millioen goud uit. De trekvogels.In eene ver- handeling spreekt de Duitsche geleerde I jc manifestatie tegen de schoolwet te Wang, over het wegtrekken der vogels. I Brusse]} hebben deelgenomen, maar dat 't Is min de vreeze voor ruw jaarge- I ze overal zijn toegejuicht geweest, tijde, zegt hij, dan wel een aangeboren I de überale zijn daar fier op, zegt reislust, die do vogels op zekere tijden I naar verre streken lokt, en dan weêr des I w ]oovcn het wel wio zou cr niet te sterker naar het vaderland trekt. I fier z^Qövan de slipdragers der socialis- Dien trektijd noemt Wang een der won- I ^en m0geQ wezen en dit vooral als men derbaarste veischijnsels in het rijk der I jj00pt door jiunne medehulp binnengeleid natuur. I te worden, daar waar men nog vuriger In de duisternis van den nacht, trekt I naar verlangt dan den gevangenen naar een zwerm vogels een geheel werelddeel verlossing door, en dat wel langs den kortsten weg. Helgoland is voor de trekvogels eene voorname standplaats. 't Is wonder hoe snel dat trekken van de vogels gaat. Als een voorbeeld wordt het blauw- borstje aangehaald. Dit klein vogelke legt de 400 geogra- phische mijlen, van Egypte naar Helgo land, in eenen nacht at, en doorvliegt, ongeveer 45 geographische mijlen per uur. De vlucht der zwaluwen, is meer dan vier kilometers per minuut. Terwijl spreeuwen en leeuwerikken gewoonlijk op eene hoogte van 500 me ters vliegen, nemen zekere vogels hunne vlucht tot 20,000 voet hoog, zoo als door sterrekundigen bij hunne waarnemingen van de hemellichten is opgemerkt. Voor 't overige, Tlclce jongen, zoudt ge soms weêr eens 't vol van den beer niet willen verkoopen, vóór dat hij geveld is 't Is immers oude gewoonte, want ge moet bekennen dat ge vóór iedere kiezing vic torie hebt gekraaid en ten slotte zoo deerlijk geklopt werd.... Wij gelooven, Ikke, dat ge waarheid hebt gesproken wanneer gij uitrieptDe bokken zijn bezig met ons een paksken gereed te maken en inderdaad ze zijn bezig en weest gerust 't en zal van de poes niet zijn "Veroordeeld- De uitgever van het weekblad De Maanblusscher te Mechelen, komt door de Rechtbank dezer Stad veroordeeld te worden wegens eerroof te opzichte van den heer De Coster, Schepen. Merkweerdig is het ook voorzeker, dat De Maanblusscher had met opzet een aan zoo'n reis van dikwijls meer dan 1000 artikel afgekondigd waardoor men bij den mijlen, vogels van zes of acht weken I lezer diet gedacht deed ontstaan dat de oud deelnemen. De geleerde Getkes, op I heer Schepen welke tevens advocaat is, Helgoland, die vijftig jaar lang het trek-1 zich zelvcn de 4000 franks schadevorgoe- ken van de vogels heeft gacgeslegen, zegt I ding had toegeeigend welke aan een zj- dat de lnchtstroomen er den grootston in- I ner klanten te goed kwam. vloed op hebben. I Met 1000 fr. schadevergoeding, afkon- Als eigenlijke dichtdieren, hebben de I diging van 't vonnis in 3 meuwsbladon vogels oen scherp gevoel van wat er in I ton beloopen van 400 lr. en d. kosten het luchtruim omgaat zij bezitten ook I daarmeê is de uitgever van Den Maan- eene sterke gehechtheid aan eene plaats. Daaraan is het toe te schrijven, dat dezelfde vogel, die den winter iu een verre werelddeel doorbrengt, in de lente, iai hetzelfde dal dat hij in den herfst ver laten heeft, zijn lied weêr laat klinken. Die trektijd heeft nog veel geheimzin nigheden aan, en natuuronderzoekers van later, zullen er nog allerlei dingen over kunnen bevinden. "Vnleclie liesp. Door vreemde vleeschhandelaars en vischrookers, wor den tegenwoordig in Duitschland hespen ingevoerd welke van zeehonden, in plaats van verkens afkomstig zijn. Die hespen bestaan uit de voorhesp van den zeehond, welke uitgesneden worden juist gelijk de achterhesp van het verken. De Brusselselie-gemeen tornacl. Maandag heeft de gemeen teraad van Brussel het insgelijks noodig daarmee is de uitgever vau Den Maan blusscher er af. De lijfsdwang is bepaald op twee maanden dus niet betalon voor 2 maanden in de doos. De Maanblusscher is een weekblad, geschreven in den trant van onzen zoo properen Dendergalm en waarin een Mc- chelsche Ikke zijne haatvolle gal tegen de katholieken uitbraakt, De dagorde der Kamer. Op uitnoodiging van het gouvernement, heeft de Kamer de orde harer werkzaam heden geregeld voor 't einde van den zittijd. M. de minister de Burlet heeft zijne verklaringen over de wet op de gemeente- kiezingen vernieuwd hij wil niet dat de Kamer uiteenga alvorens ze gestemd te I hebben. Wij wenschen dat zijn verlangen ver- I vuld worde maar ik bemerk in de t«ieau ciu o—v— o J Kamer zooveel vermoeidheid, een zoo geoordeeld een adres vanprotcstatie tegen I groot ongeduld om in verlof te gaan, dat de nieuwe schoolwet te stemmen eene I ik nog twijfel of men van haar wel den ijdelc betooging enkel bestemd om de I heldenmoed zal verkrijgen, om te zetelen liberale schreeuwers te voldoen. Een der I tot einde augusti. loden, M. Richald, deed zelfs opmerken ^yat er -,-an zij, ik bemerk, dat de dat die betooging veel te laat kwam, dat I regeering hare voorzorgen heeft genomen het vijgen na Paschcn waren. I tegen een mogelijk wegloopen van Kamer- Een ander lid M. Furnémont nam de I leden, en dat het den voorkeur heeft gelegenheid te baat om te vragen waarom I gevraagd voor de 50 millioen buiteuge- het gemeentebestuur van Brussel geen I wone werken. deel genomen heeft aan de liberale betoo- I j)aj js voorzichtig. Indien daarna de ging van 28 juli en of het de nieuwe I wot op de gemeentekiezing in den steek schoolwet zal toepassen. I blijft, is het een ongeluk, waarover ieder- M. Buis antwoordde dat hij zich bij de I een zich nog al gemakkelijk zou troosten, betooging niet heeft aangesloten, omdat I j.jet js beter in alle geval de gemeente- de roode vlag er in prijkte en er onvader- I kieziDgcn te moeten uitstellen, dan eene landsche liedjes gezongen werden. W'at I we^ diCj gelijk M. De Bryun zegde, werk de nieuwe schoolwet betreft, indien ze moet verschaffen aan de werklieden, festemd wordt, dan zal 't gemeente- estuur van Brussel ze uitvoeren. Dp burgemeester werd daarom door de radikalen en socialisten van den raad aangevallen en uitgescholden voor onver draagzaam. M. Demot antwoordde en verklaarde dat de betooging van 28 juli eene revolutionnaire manifestatie was. Handelsblad Het Journal de Liêge, het orgaan van M. Frère, denkt dat de oppositie veel ge vaar loopt hare kneukels te verbranden, door de onbehendigheid van die welke ze exploiteer en. Na aangehaald te hebben dat de anti godsdienstige en anti-koningsgezinde be toogingen dwaas en onbehendig zijn, gaat hetblad voort De betoogers willen aan de beweging een sectarisch en anti-godsdienstig karakter geven. Het is niet meer in naam der vrijheid dat men 't binnen - dringen van den Godsdienst in 't bur- gerlijk grondgebied bestrijdt, 't is in naam van tcgcnstrijdigefilosofiekeleer- stelsels. AalstBranden. Een begin van brand is maandag 11. ontstaan ter spinnerij der Brusselschc straat. Geluk- kiglijk werd het vuur dadelijk bemerkt en uitgedoofd. Rond 10 uren is een schouwbrand ontstaan ter woning der erven Arents, Kerkstraat. De noodklok werd geklept en ons Pompierkorps opgeroepen, doch zijne tusschen komst was overbodig. Bij eenen schouwbrand wordt het vuur onmiddelijk uitgedoofd bij middel van zout of solfer. Indien de stoof nog brandt geplaatst op de schouw waarin vuur is ontstaan, werpt men zout of solfer iu de stoof en de rook dooft den schouwbrand uit. Examen. Bij misgreep hebben wij gemeld dat de heer Joseph Eeman. slechts de groote onderscheiding heeft be komen in het eerste examen van wijsbe geerte 't is de allergrootste onderschei ding die hem ten deele viel. De beruchte citoyen Elysée Reclus een der leeraars van de nieuwe hooge- kaleu en do socialisten, heeft te Londen eene voordracht gehouden over de anarchie. Hij beval de revolutie door het geweld aan en verklaarde dat hij zich het recht niet toekende, de anarchisten te laken, die bommen gebruiken tegen eigendommen of personen. Wat dient er meer gezegd te worden. Diefstal van 180,000 fr. Een diefstal waarvan men tot nu too nog geen voorbeeld zag, is in de Spaarkas te Brus sel gepleegd. Toen de kassier, M. B., maandag mor- nend iu de bureelen kwam, en de brand kas opende, bevond hij dat uit eeu zinken doos 186 briefkens van 1000 fr. verdwenen waren. Een ander pak bankbiljetten van 100. 50 en 20 fr., ook ceno belangrijke som vertegenwoordigende, en dat onder do briefkens van 1000 fr. lag, was onaange raakt gebleven. De brandkas vertoonde niet het minste spoor van braak of geweld en de diefstal kan niet anders gepleegd zijn dan bij mid del der twee sleutels, waarvan de eene in bezit van den kassier blijft en de andere eiken dag, onder gezegelden omslag aan den bestuurder wordt overhandigd. De laatste dier sleutels dient om het geheim te doen verschuiven, de andere om het slot te doen werken. Zaterdag had M. B., te samen met eenen anderen bediende, de kas opge maakt en alles volkomen in orde bevon den. Hij herinnert zich heel goed, de bankbiljetten in de doos te hebben ge legd, die hij vervolgens in de brandkas schoof. Het eenige middel om het stelen mo gelijk te doen oordeelen, is te denken dat iemand anders in zijne nabijheid, vaneen oogenblik verstrooiing moet geprofiteerd hebben om, terwijl M. B. er bij was, zijne hand in do trommel is steken en bet kostbare pak te vatten. Hoe zulke bewe ging mogelijk kan zijn, en hoe een per soneel zich op dit oogenblik daar tei plaatse zou kunnen beviuden, laten wij voor rekening der Etoiledie het feit vermeldt. Althans, maandag morgend ontbrak er niemand. M. B. zelf is boven alle verden king verheven. Overigens hij heeft aan zienlijkon borg gestort. Het parket heeft al de leden van het personeel ondervraagd, doch niets gevon den dat eenig spoor zou kunnen aan duiden Geheim. Twee kinderlijken en vrouwlijk opgevischt. Vrijdag morgend werd het parket van Brussel verwittigd dat uit de Willebroeksche vaart, op het 'rondgebied van Neder-over-Hecmbeek iet lijk van een 6 of 7 jarig jongske was opgevischt, dat daar in de streek geheel onbekend was. Het kind was gekleed op eene wijze, die aantoonde dat het tot de welhebbende klas behoorde. Het lijk werd naar het doodenhuis gebracht. De magistraten ondervroegen verschil- lige personen, doch niemand kon eenige inlichting geven. Terwijl dit onderzoek plaats had, kwam de veldwachter de magistraten verwitti gen dat te zelfder plaats het lijk van een 12 tot 14jarig meisje was opgovischt. Dit werd evenals het andere naar het doodenhuis gebracht en onderzocht. Ook dit was deftig en met zorg gekleed. De kleeren en schoenen waren allen van Engelsch maaksel. Sommigen droe gen zelfs Engelsche fabriekmerken, maar geen vau beiden had eenig papier of brief bij zich. Het meisje droeg eene geëmailleerde borstspeld, verbeeldende het hoofd van koningin Victoria eu het wapen van En geland, met het opschriftHonni soit qui mal ypense 1887. In den zak van het kleed stak een por- temonnaie met 5 frank en eenige een tie- men. De portemonnaie droeg het merk Oscar Lepoint, Bruxelles. Het parket heeft ten 8 uren 's avonds Neder-over-Heembeek verlaten, zonder eenige aanduiding te vinden, die tot de oplossing van dit dramatisch geheim zou kunnen leiden. De twee lijken zijn gefotografieerd. Het lijk van het meisje moet ongeveer twee of drie dagen in het water gelegen hebben. Later werd ook nog het lijk opgevischt van eene dame van rond de 40 jaren, die de moeder schijnt te zijn van de twee kinderen. Nadere inlichtingen. Alle geheim is thans verdwenen, de opgevischte lijken zijn die van dame W® Bockell en hare twee kinderen, 't Is eene Engelsche fa milie die vroeger te Brussel verbleef en een bezoek kwam brengen aan de fami lieleden. Men veronderstelde eerst dat men een ongeluk voorhanden had, dat deze perso nen bij voorbeeld bij spelevaren waren verongelukt doch er is geen schijn van. Men denkt dat zij, terugkeerende van 't panaroma Venise, zullen misloopen zijn langs de vaart en daar zijn aangerand door baanstroopers die na hun geld te hebben ontnomen ze in 't water zullen ge- stooten hebben. Op 't lijk der moeder werd noch geld noch andere waarden be vonden 't gene aanranding en moord doet veronderstellen. Krankzinnig. Donderdag namid dag wandelde de genaamde Jan Van O..., landbouwerswerkman, met groote laarzen aan en in een wit laken gehuld, over den Gentscheu steenweg te St-Jans-Molen- beek. Van tijd tot tijd bleef hij staan, verzamelde rond zich de straatbengels van den omtrek en riep uit Daarop begon hij woest te dansen en te springen. Eindelijk kwam de politie eu bracht den zinnelooze naar het politiebu- reel en van daar naar een zinneloozen- gesticht. Aanwerving van personeel. In de maand september e. k. hebben wedstrij den plaats voor het begeven van bedie ningen van leerling, tegen een maand geld van 40 frank om te beginnen, iu de volgende plaatsen 1. Voor den telephoondienst bedie ningen voor vrouwen, te Brussel, Bergen, Charleroi, Gent, Luik, Namen en Ver- viers. 2. Voor den telegraafdienstbedienin gen voor mannelijke kandidaten, te Antwerpen, Brugge, Brussel, Dender- monde, Doornijk, 's Gravcn-Brakel Landen, Namen en Thienen. Bijzondere berichten, aangeplakt in de verschillende telegraaf en telcphoonkan- toren, geven de voorwaarden van aanne ming lot die wedstrijden te kennen. De vragen moeten gestuurd worden aan den heer minister van spoorwegen, poste rijen en telegrafen elke vraag na den 20 dezer maand augustus ingekomen, blijft zonder gevolg. Verleden week heeft te Geut in de kostschool voor doofstommen een feest plaats gehad, ter gelegenheid van het jubelfeest van broeder Joris, in de wereld M. Jan De Backer, die 50 jaar iu bet klooster is en over eenige dagen vereerd werd met het burgerkruis van le klas. Broeder Joris is bestuurder en leermeester van de landbouwafdcehng, aan gezegd gesticht gehecht en heeft in de boedanig heid niet alleen groote diensten bewezen aan de ongelukkige doofstomme kinde ren, die aan zijne zorgen toevertrouwd zijn, maar heeft tevens tal van landbouw kundigen gevormd, die naam verworven hebben, en laatst nog te Brussel de eerste prijzen behaalden. De drie en dertig koeien, waarover Het Handelsblad gedurende zoo veel we ken schier alle dagen iets nieuws wist meé te deelen, zijneindelijk in het slacht huis vau Antwerpen verkocht, met al de kalveren die zij sinds de in beslagneming geworpen hadden, voor de bespottelijke som van 5100 fr. Bespottelijk als men nadenkt dat aan den persoon, die de die ren gedurende dien tijd huisvestte, rond de 14,000 1'r. betaald werd. Moord te Eerneghem.Eene moord is gepleegd te Eerneghem, in den nacht van zondag tot maandag. De genaamde Karei Buffels, van Aertrycke, is dood gevonden op 't grondgebied van Eerne ghem. Zijn slagader is doorsteken de dood moet oogeublikkelijk gevolgd zijn'. De rechterlijke overheid is ter plaats geweest. Do vermoedelijke dader P., is aangehouden en naar Brugge overge bracht. Door het bersten van een klein ka non, waarmeo te Charleroi bij een trouw feest vreugdeschoten werden gelost, werd de man die de lont hield, letterlijk in stukken geslagen. Zijn lichaam had geen menschelijken vorm meer. Droomen. Zekere D1' Delbastée schrijft in Le Peuple dat er een ministerie der openbare gezondheid zou moeten in gericht worden. Apothekers en genees- heeren zouden ambtenaars zijn door den Staat betaald. Om zulken dienst in te richten zou er elk jaar eene uitgaaf van meer dan hon derd millioen noodig zijn. Waar zouden de socialisten dat geld halen De be lastingen zijn zeker nog niet groot genoeg. Slim. In een groot dagblad kon men onlangs de volgende aankondiging lezen Eene rijke jonge dame wenscht in het huwelijk te treden met een jong mensch van goeden huize. Zoo noodig zal zij de schulden van haren toekomstigen echtgenoot betalen. Antwoorden met por tret onder letter J. P., te zenden aan het bureel vau dit blad. n Deze aankondiging was geplaatst door. eenen kleermaker, die zich iu de stad kwam vestigen eu die op deze manier de slechte betalers wilde leeren kennen Master Cornell van New-York had had een nieuw werktuig uitgevonden, een valstoel, welke, volgens het zeggen van den uitvinder, zoo was ingericht, dat er, zelfs als hij uit de vijfde verdieping viel, volstrekt geen leed kon geschieden aan hen die erin zaten. Er werd besloten daarvan eene proef te nemen. Master Jones, de bestuurder eener maatschappij tot het bevorderen van allerhande kunsten, de uitvinder Cornell en een dagbladschrijver namen in den stoel plaats, die aan de vijfde verdieping van een gebouw hing. Daarenboven plaatste men noch eene mand eieren en een glas water in het werktuig. De uitvinder sneed do koord door en met eene duizelingwekkende snelheid plofte de stoel naar beneden..,. Toen men den valstoel opende zag men de twee verpletterde lijken van den uitvinder en den bestuurder, de dagbladschrijver was zwaar gewond. FRANKRIJK. Anarchistische aanslag. De mijnen van Aniche in Frankrijk waren zondag in volle feest ter gelegenheid van het vijf tigjarig jubelfeest der intrede in de maat schappij van M. Vuillemin, ingenieur bestuurder. Een banket waaraan 4,000 man moes ten deelnemen, zou .plaats hebben, 's MorSonsrond 10 1/2 ure, toen de jubi laris gevolgd door de ingenieurs eu aan deelhouder der maatschappij, uit de kerk kwam waar eene mis van dankzegging had plaatsgehad, schoot een kerel vijf maal met een revolver op den held van van het feest, M. Yuillemin. die aan het hoofd rug cn handen getroffen werd. De wonden zijn gelukkig niet doodelijk. De dader van de moordpoging is een mijn werker, Clément Decoux, anarchist. 28 jaar oud, die na de werkstaking van 1893 uit de mijnen van Aniche weggezonden was. Decoux droog onder zijne kleeren eene dynamietbom die vroeger ontplofte dan hij wel dacht, juist op het oogenblik dat de politie hem wilde aanhouden. Do anarchist werd weggeslingerd en zijn lichaam schrikkelijk verminkt. Eenige personen werden door dc stukken der bom getroffen en licht gekwetst, en de ruiten der naburige huizen door de ont ploffing verbrijzeld. Juist toen dit ijsclijk voorval plaats greep, liep vader Decoux die tegenwoordig was, naar zijnen zoon en bracht hem stampen toe terwijl hij hem canaille en moordenaar noemde. Alhoewel het lichaam gansch in stuk ken gescheurd was, leefde de anarchist Decoux nog. Naar het gemeentehuis van Auberchic'jurt overgebracht, stierf hij er eenige oogenblikkeu later. M. Vuillemin, het slachtoffer van don anarcliistischen aanslag, werd iu een •ijtuig naar zijuc woning gebracht. De ontroering die hij doorstaan heeft, is gevaarlijker dan de bekomene wonden. M. Vuillemiu is 75 jaar oud cn trad op 25 jarigen ouderdom, in 1845, als be stuurder in de koolmijnmaatschappij van Aniche. De aanslag heeft eene groote ontroe- •ing doen ontstaan in do koolmijnstreek van 't Noorden en Pas de Calais. Nadere bijzonderheden. De vader, broeders en oomen van den dader maak ten als uitgeDOodigden deel aan den jubelstoet. Decoux stond reeds van 10 uren voor de kerk zijn slachtoffer af te wachten hij was gekend voor zijne revolutionnaire gedachten en hield zich veel met werkstakingen bezig. De onderprefekt van douai, het parket en de gendarmerie zijn ter plaats geweest. Eene huiszoeking werk in de woning van den anarchist gedaan. Decoux liep tijdens de werkstakingen van 1893 met een rood vaandel rond. Voor het oogenblik was hij werkman in de fabriek Cail te Douai'en won 4 fr. per dag. Zoohaast de aanslag te Parijs gekend was, heeft M. Depuy- Dutemps. minister van openbare werken, per telefoon de nauwkeurigste bijzonder heden gevraagd en inlichtingen betrekke lijk de toestand der slachtoffers genomen. Buiten M. Vuillemin werden nog dc volgende personen gekwetstM. Devès, notaris te Parijs, aan het gelaat, armen en beenen M. André Bernard, aan bet hoofd M. Henri Minangoy, van Parijs, aan het hoofd M. Gourdin, mijnagent, aan het hoofd. M. Desjardins, oud kamerlid, beheer der der miju van Aniche, heeft een revolverkogel in volle bort ontvangen, doch het schot is afgebotst en heeft slechts eene lichte wonde veroorzaakt. Godsdienstvervolging. De staatsraad heeft gisteren zijne beslissing genomen, in zake het besluit van den burgemeester van Roubaix, waarbij het den priester verboden is, openbaar het H. Sacrament naar de zieken te dragen. De Staatsraad heeft dat besluit goed gekeurd. Alhoewel van de Fransehe vrij- metselaarsregcering niets te verwachten is, zal die beslissing toch krachtig protest uitlokken. DUITSCIILAND. Een zonderlinge vondst. Dezer da gen deden twee vrijwilligers guit het gar nizoen te Wezel, eene zonderlinge vondst buiten de stad. In de nabijheid van het officiers casino iu het kamp, ontdekten zij nabij een telegraafpaal, licht met aarde bedekt, een sigarenkistje, inhoudende omtrent 80 fr., terwijl eenige stappen verder eene gevulde granaat lag. Na kennisgeviDg aan de overheden lie ten deze het projectiel springen, dat, zonderling genoeg, even eens met geld bleek gevuld te zijn, daar in den omtrek tien gedeeltelijk gesmolten goudstukken en eene massa verkoold papieren geld als overblijfselen werden verzameld. Uit het feit om eene granaat als spaar- spot te gebruiken, maakt men op, dat de eigenaar of wellicht de onrechtmatige bezitter met de behandeling van dit ge vaarlijk springmiddel geheel onbekend is geweest. De gebruikte sigarenkist was volgens het merk uit Munster afkomstig. ENGELAND. De mijnramp in Schotland. Er hecrschte grooten angst over vijf mijn werkers, die zich in de Auchenharviemijn welke, zooals men weet, overstroomd is, in cene der hoogere galerijen bevonden. Die angst verdween toen men vernam dat eene reddingsploeg bij ben was doorge drongen en ze levend had terug gevonden. Bij de reddingsploeg waren drie broe ders, Een van hen bereikte het eerst de begravenen cn de eerste aan wien hij de hand reikte, was een zijner broeders, dio met de overigen in de mijn was achter gebleven en dien zij verloren gewaand hadden. Een uur later waren de mannen boven gebracht, waar zij geestdriftig ontvangen werden. De opzoekingen naar de nog Yerder vermiste mannen, wordt voortgezet. IJSLAND e Katholieke missie. Op IJsland zal binnen kort eene missie gevestigd wor den. De Paus heeft aan den apostolischon vicaris voor Denemarken, Mgr. Euch, te Kopenhagen, een schrijven gericht

De Denderbode | 1895 | | pagina 2