Te huren TE Te huren. TE HEREIN I1IT DEK in TE KOOP Huis en Grond HOFSTEDE ZAAILANDEN ZAAILANDEN TE IIUREN. TE HUREN Te koop of te huren Voituren te koop. Hector COLLAERTS, MAGAZIJN VISCHHANDEL. H. Arys-De Paepe, MEUBELS ZAAILANDEN I1UISMEUBELS venditie: ZAAILANDEN HUIZE1T Behuisde Hofstede, behuisde Hofstede waarin Z, H. hem de regeling van deze aangelegenheid dringend op het hart drukt. In den herfst van dit jaar zullen dan ook reeds twee priesters naar de hoofdstad van IJsland Reykjavik, ver trekken, om daar het Evangelie te ver kondigen GRIEKENLAND* Roovers. Een Grieksch klooster nabij Citeion is door roovers geplunderd de bewoners zijn mishandeld. Den roovers werden troepen achterna gezonden, die er echter niet in slaagden hen aan te houden. In de districten Incsi en Itilos wordcu, volgens de St-James's Gazette, roovers- benden gevormd door ontvluchtte gevan genen en deserteurs. Naar men zegt loopen er niet minder dan 500 ontvluchtte gevangenen rond. AMERIKA. De bliksem. In de kerk van Quaker- town, Pennsylvanië, is gedurende de godsdienst03feningende bliksem gevallen. Twintig personen word erg gekwetst. Eene andere bliksemstraal sloeg in cene groep van negen personen, die on der eenen boom stonden. Een werd ge dood en de anderen gekwetst, waarvan twee levensgevaarlijk. De grootste ploeg van de wereld. Vijftien jaar geleden liet een van de grootste veehoeders in Califomië een ploeg maken, die tusschen twee raderen van 2 1/2 meter in doorsnede hing. Op den eersten dag werd hij bespannen met 10 paarden, maar was niet van de plaats te brengen. Er werden hoe langer hoe meer paarden gehaald, totdat er eindelijk 50 waren, en nu begon de geweldige machien langzaam door de aarde te glijden. Den volgenden dag moesten de paarden door 80 ossen vervangen worden. Nu zag men in, dat het werktuig eigenlijk eene mis lukte poging was, en zoo bleef die reus onder de ploegen ongebruikt. Een Huis, zijnde eene oud geklandeerde herberg genaamd Den Kalfskop,voor zien van pomp- en regenwater, gestaan in de Stoofstraat. Zich te bevragen bij den heer Francois Beeckman, Hoek der Denderstraat, N*° 0, te Aalst. een schoon en gerieflijk HUIS, voorzien van Pomp- en Regenwater en Hof, ge staan in de Esplanadestraat, N° 18 Zicli te bevragen by M. P. Van Melc- kebeke, Brusselschesiraat, N° 12, Aalst. TE AALST-MIJLBEEK, aan den Brusselschensteenweg, groot 3 hectaren 4 aren, bestaande in Salon, Eetplaats, Kabinet, Keuken, 4 Slaapkamers en Kelders met Remisie voor voituuren paardenstal. Voor de conditiën zich te bevragen bij den eigenaar den heer Charles De Vis te Aalst. een schoon en gerieflijk HUIS met groo- ten Hof en Magazijnen, gestaan te Aalst, Keizerlijke Plaats; ofwel uit ter hand te koop met alle gemak van betalirg. Zich te bevragen bij M. Ilejvaert-Moyersoen Keizerlijke Plaats. Een schoon en gerieflijk Huis, heb bende schoone beneden- en bovenplaal- sen en voorzien van pomp- en regen water, gestaan in de Veldstraat, N° 2 voor de voorwaarden zich te bevragen bij P. De Coninck-Peirreboom, Korte Zoutstraat, N° 8. aan voordcelige conditiën, Lange 7.out- stiaal,57,te Aalst. Groot winkel huis drij kelders,drij pompen en maga zijn. Zich te bevragen bij B. Schouppe-Van der Taeler, zelldestraat. een groot fabriek met magazijnen voor- deelig gelegen te Audegem aan den Dender en nabij de statie kunnende dienen voor alle bedrijven. Zich te bevragen ten bureele dezes blads. Te koop bij Doktor Mertens, te Gijsegem 3 rijtuigen op vier wielen Dos a dos, Clarence en kleinen Omnibus. fabrikant van Meubels, St. Jorisslrnat, to Aalst. Beveelt zich aan de goede gunst van 't geacht publiek voor het herstellen en pollieren van alle soorten van Meubels. Goed werk en gemalige prijzen. vun Kalk, Steen, enz. Mad. W° Livjnus Moortgat, nabij het Slachthuis, te Aalst, laat hare talrijke klanten welen, dat zij haren handel van Bouwmaterialen en Houillekolen blijft uitoefenen, aan zeer lage prijzen en spoe dige bediening. Verkoop van Cimentkalk, aan buiten gewone lage prijzen. (Huis vak Vertrouwen) LEOPOLDSTRAAT, AALST. Prijzen van 7 tot 10 Oogst. Groote versche Zalm fr. 2,50a3,00 'tpond Turbot 0,00 a 2,00 Heilbot 0,00 Griet 1,25 a 0,00 Garnalen 0,50 Steur 0,00 Kabeljauw 0,80 Landoliuin 0,70 Gezoute Zalm Groote Tongen 1 tot 4,00 't koppel. Middelbare 0,00 a 0,00 Turbotjes Grietjes fr. 0,00 a 0,00 't stuk Schelvisch 1,00 a 1,50 Makreel 0,00 Groote Rog 2,50 a 3,50 Middelbare Rog 1,00 a 1,50 Zeehanen 0,00 a 0,00 Wijtingen Pladijs 0,70 a 1,25 Roobaard 1,00 a 2,00 Holl. Haring Melkers 0,40 a 0,00 'tstuk. Kreften 2,00 a 3,00 Oesters. Nieuwe haring,eetbare conserven, kaas. Hollandsche Maatjes haring Door reden van vertrek. Openbare verhooping van TE AALST. Houtmarkt, 7 Deurwaarder Alfred MAHIEU, ie Aalst, zal len verzoeke en ter woning van den heer Jules Garcia, Lecraar te Aalst, Houtmarkt, N° 7, op Maandag li Augusti 1893, om 2 uren juist uamiddag, openbaarlijk verkoopen Eenige Meubelen waaronder schoone Salonspic- gcl, 4 Stoelen in palissandrr met velours, 6 dito in notelarenbout met gekleurd stroo. nogü dito in note- larcnliout, 10 andere Stoelen cn Tafel in notelaren- hout. Het versiersel eener Slaapkamer Bcdstocl, Commode, Lavabo, Nachttafel, alles in notelarcnhoul, Ressort, 3 wollen Matrassen, Traver- sin, 2 Hoofdkussens. Verders Cuisinièrc, Sloof, 2 Kachels, 6 ijzeren Hof- stoeien met Tafel, Suspension (genikleerd), 2 Lam pen, Storrcn, Gordijnen, Tapijten, Carpeltcn en meer andere voorwerpen. De verkooping geschiedt met comptante betaling met 10 °/j verhooging. ol lo huren. Een schoon en geriefelijk Huis met magazijn en zolderingen aan de Vaart, Moutstraat. Zich te bevragon bij de jufvrouwen OPENBARE VERKOOPING van goede te 1MPE en LEDE. De Notaris EE MAN te Erpe, zal namens wien het behoort met de pleeg vormen der wet van 12 Juni 1816, open baarlijk verkoopen Perste Koop. Een perceel Land, gelegen te Impe, op Papegemkauter, ge kadastreerd wijk A, nummer 303, groot 14 aren, palende oost Jozel Van den Eeckhout, zuid den arme van Aalst, west Constant De Schry ver en noord de lieeren De Smet. Gebruikt door den heer Leo Van Cau- ter, te Impe. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Impe op de Destolrot, gekada streerd wijk Anummer 330,groot 16 aren 50 centiaren, palende oost den heer Janssens-De Schryver, zuid den heer De Ridder, west den heer Leonard Van den Steen en noord de erven Dommer. Gebruikt geweest door genoemden Leo Van Cauter. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Lede, op den Langen Akker, bekend bij kadaster wijk F, Nr 130bis, groot 11 aren 40 centiaren, palende oost den heer Van Hauwermeiren. zuid den heer Van Kerckhove. west den Kerkweg en noord den heer Coppens, Gebruikt door den heer Alo'isius Tas, te Lede. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen te Impe, op den Papegemkauter, gekadastreerd wijk B, nummer 543a, groot 8 aren 14 centiaren, palende oost den heer Emmanuel Impens.zuid den heer Pieter Blancquaeri, west den heer Victor Van Cauter en noord de Nesschestraat. Gebruikt geweest door den heer Leo Van Cauter voornoemd. EENIGE ZITDAG Zaterdag 7 September 1895. Om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. Openbare verkoopïnpf van een TE SMETLEDE, Schildekensstraat De Notarissen EEMAN, te Erpe en LEIRENS Ie Weitcrcn, zullen namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen opcuhaarlijk verkoo pen LENIGE KOOP. Een Huis en Grond, (zijnde het oude Vrije School lokaal) niet aanhoorigheden, geslaan en gelegen te Smetlcde. aan de Schildekensstraat, nabij het Dorp, bekend bjj kadaster wijk Anummer 990, groot 31 aren 30 centiaren, palende oost Jufvrouw weduwe Jozef Bogaert, zuid den heer Domien Van deD Abecle, west denzelfden, Ivo Spucrkecr en den lieer Prosper Van Sanile-ltocls cn noord de Schildekrnsstraat. Bewoond en gebruikt door mijuheer Achilles Bau- wens lot 31 December 1893. ZITDAGEN Instel Donderdag 29 Augusti .qq- Verblijf Donderdag 12 September; Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Au Due de Brabant, i gehouden door den lieer Tiieopiiiel De Smet, te Smetlede, nabij het Dorp. Door uitscheiding van bedrijf. Openbare verhooping van eene scboone behuisde HUIZEN en MEERSCH, alsmede van Landbouwersalem, Koei en te velde slaande Hop en Aardappels, TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal namens Jufvrouw Annette Podevyn, in het openbaar verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen, de volgende Goederen Aalst-Mijlbeek. Eerste koop. Eene schoone behuisde Hofstede, met Schuur, Stallingen en an dere Gebouwen, groot volgens meting 50 aren 85 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen van Auguste Rogiers, ten zuido aan de Langestraat en aan de koo- pen 2 en 3, ten ooste aan koop 2 en aan Petrus Callebaut en ten noorde aan Juf vrouw Annette Podevyn en de Hospiciën van Aalst. Bewoond door Jufvrouw Annette Po devyn. Deze behuisde Hofstede mag bezichtigd worden alle Maandagen, Woensdagen en Vrijdagen van 2 tot 5 uren namiddag. Tweede koop. Een Huis met Grond, groot 3 aren 26 centiaren, palende ten ooste aan den eersten koop, ten zuide aan de Langestraat, ten weste aan den vol genden koop en ten noorde aan den eer sten koop. Bewoond door Joannes Mertens. Derde koop. Een Huis met Grond, groot 2 aren 69 centiaren, palendo ten ooste aan den tweeden koop, ten zuide aan de Langestraat, ten weste aan Petrus Callebaut en ten noorde aan den eersten koop. Bewoond door Carolus De Block. Vierde koop. Eenen Meersch, groot volgens meting 28 aren 63 centiaren, ge legen op het groot Eeckhout, palende ten ooste aan de Hospiciën van Aalst, ten zuide aan dezeltde Hospiciën, Jufvrouw Annette Podevyn en nog de Hospiciën, ten weste aan den heer Leon De Coen-Burny en ten noorde aan de Molenbeek. Gebruikt door Jufvrouw Annette Pode vyn. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 3 September 1895, ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd De Meiboom, bij den heer Emile De Gols, te Mijlbeek, in de Lan gestraat. Verblijf Dijnsdag 17 September 1895, ook ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd St. Rocuüs. by den heer Paspoet-Longte Aalst, aan de Groote Kerk. Bovengenoemde Notaris DE GHEEST, zal op voormelden Dijnsdag 3 September 1895, ten 8 uren 's morgens, ter woning van voornoemde Jufvrouw Annette Po devyn, beschreven onder den eersten koop, overgaan tot de openbare verkoo ping van het vulgende Huismeubels en Gerief van huishou ding, waaronder schoone ronde Tafel en andere Tafels, schoone Kleerkassen, Bed- stoelen a Ressort, wollen Matrassen en Hoofdpeluwen, Botervat en Botertobbens, groote Ladder en andere Ladders, eiken Balken, Brandhout, Hooi, Strooi, Mest en Aal. Landbouwersalem, als Spaden, Braken, Rieken, Gaffels, Reeken, Wanmolen, Vlasstreep, Kruiwagen en ander Land- bouwgerief. Schoone en goede Melkkoei. Verders 800 Hopplanten met de Staken en Aardappels te velde. OPENBARE VERKOOPING van goede en een perecel Meersch, gelegen te Erpe en Aalst-Schaarbeek De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen, de volgende Goederen, verpacht zonder termijn, te weten Eerste koop. Een perceel Meersch, groot 13 aren 53 centiaren, gelegen te Erpe, in den Hoonegem, gekadastreerd wijk B, nummer 39, met eene grootte van 15 aren 10 centiaren. Gebruikers de kinderen van den heer Charles De Saedeleer. Tweede koop. Een perceel Land, groot 16 aren 94 centiaren, gelegen te Aalst-Schaarbeek op het Schauwbroeck- veld, gekadastreerd wijk C, nummer 630 bis. met eene grootte van 18 aren 20 centiaren. Gebruikers de kinderen van den heer Charles De Saedeleer. Derde koop. Een perceel Land, groot 23 aren 53 centiaren, gelegen te Aalst-Schaarbeek op Siesegemkauter, gekadastreerd wijk C nummers 1355a bis, 1353 e en 1353 bis, met eene grootte van 24 aren 50 centiaren. Gebruikers de kinderen van den heer Charles De Saedeleer. Vierde koop. Een perceel Land, groot 63 aren 60 centiaren, gelegen te Aalst-Schaarbeek op Siesegemkauter, ge kadastreerd wijk C nummer 1291, met eene groolte van 63 aren 30 centiaren. Gebruikers de heer Jan Van Mosse- velde. Verdeeld in oost- en westhelft. Vijfde koop. Een perceel Land groot 76 aren 43 centiaren, gelegen te Aalst- Schaarbeek op Siesegemkauter, gekada streerd wijk C, nummer 1292, met eene grootte van 76 aren. Verdeeld in 2 deelen als volgt De helft ten ooste gebruikt door den heer Jean Van Mossevelde. En de helft ten weste gebruikt door de kinderen van den heer Charles De Saede leer. Zesde koop. Een perceel Land, groot aren 96 centiaren, gelegen te Aalst- Schaarbeek op Siesegemkauter, gekada streerd wyk C nummer 1296, met eene grootte van 39 aren 10 centiaren. Gebruiker de heer J. Van Mossevelde. EENIGE ZITTING Zaterdag 10 Augusti 1895, en 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. Openbare verkooping van XE AALST. De Notaris De Glieest, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter in het openbaar verkoopen, de dry volgende Huizen, te weten Eerste koop. Het Huis met Grond eD Hof, in dc Lange Zoutstraat, getee- kend nummer 44. Laatst bewoond ge weest door den heer Alexander Van den Tweede koop. Een Huis en Grond, in de Lange Zoutstraat, geteekend num mer 34. Bewoond door den heer Gust. Van Branteghem, aan fr. 550 'sjaars, met recht van huur tot den 1 Mei 1896. Derde koop. Een Huis en Grond, in de Stoofstraat, geteekend nummer 22. Bewoond door don heer Leopold De Graeve, aan fr. 14 per maand. EENIGE ZITDAG Zaterdag 10 Ausgusti 1895, ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. Openbare verkooping van goede gelegen te Ho/stade, Lede, Nieuioerkerken, Baardegem en Okegem. Dc Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openhaar verkoopen, de volgende goederen, verpacht zonder termijn, te weten Gemeente Hofstade. Eerste koop. Een perceel Land, op den Rcute- laar, groot 08 aren 88 centiaren, gekadastreerd wjjk G. nummer 68, niet eene grootte van 07 aren 30 centiaren, palende ten ooste met de losbaan aan dc erven van den heer Carolus Van (iliysegem, ten zuide aan Joanna Boeykens, ten weste aan de erven vau den heer Josephus Everaert en ten noorde aan de erven Lanckman. Gebruiker Frederik Be Winne. Verdeeld iu zuidhelft en noordhclft. Gemeente Lede. Tweede koop. Eeu perceel Land, op den Doorn, groot 65 aren 10 centiaren, gekadastreerd wijk E, nummer 408a bis, met cene grootte vau 38 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Roelandt, ten zuide aan de erven Annaert, ten weste aan de Wichclschestraat en ten noorde aan dc erven Ver meulen. Gebruiker De Smet. Verdeeld iu zuidhcift en noordhelll. Gemeente Nieuw erkerken. Derde koop. Een perceel Land, aan den Erchrin- dries, groot 24 aren 3 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummers 934 cn 933a, met cene grootte van 23 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Segers, ten zuide cn len weste aan dc straat, ten noorde aan de hofstede van Petrus Smgelvn cn aan den volgenden koop. Gebruiker Petrus Singelyn. Vierde koop. Een perceel Land als voorgaaude, op den Ercheindries, groot 14 aren 74 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 9fiö, met eene groolte van 14 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan de erven SLrck, ten zuide aan Franciscus Segers en den voorgaanden koop, ten weste aan de hofstede van Petrus Singelyn cn ten uoorde aan de kinderen De Groot. Gebruiker Petrus Singelyn. Gemeente Baardegem. Vjjfde koop. Een perceel Land op de Pachters- bossciien, groot 42 aren 38 centiaren, gekadastreerd wijk A. nummer 301a, met eene grootte wan 45 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan J. Beeckman, ten zuide eu ten weste aan jufvrouw D'Houdl cn leu noorde aan dc erven Moortgat Gebruiker August Monne. Gemeente Okegem. Zesde koop Een perceel Land op de Trippen, grool 30 aren 13 centiaren, gekadastreerd wijk A, deel van nummer 198o,palende ten ooste aan de erven van den heer Edmond b'Hondt, ten zuide aan den volgenden koop, ten weste aan hel gescheed I Okegem en Ninove en ten noorde aan de erven van den beer Auguste Van Wambeke. Gebruiker Donatus Baevegems. Zevende koop. Een perceel Land op dc Trippen, groot 1 bedaar 34 aren 81 centiaren, gekadastreerd wyk A, deel van nummer 198d, palende ten ooste aan de erven van den heer Edmond D'Houdt. ten zuide aan den heer Govens, ten weste aan het gescheed van Okegem cn Ninove cn ten noorde aan voorgaanden koop. Gebruikers Callebaut-De Brabanter, Jan-Baptist Cosyns, Louis Gryscels, Buttereys, Schouppe en Van Baevegem. Zittingen Instel. Vrijdag 2 Verblijf, id. i6)AU«nsl' ,WÖ« Ten 3 ure namiddag, ter estamine] De Beurs vaa Amsterdam, i bij den lieer Van den Bossche-Cobbaul, aan de Groote Markt, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van goede XE L E D E De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen, de volgende Goederen, gelegen te Lede, op den Langen Akker Het perceel Land, gekadastreerd wyk F, nummer 302b, met eene grootte van 22 aren 85 centiaren, gebruikt door de gebroeders Rasschaert. Het perceel Land, gekadastreerd wijk F, nummer 130, met eene grootte van 11 aren 40 centiaren, gebruikt door J.- B. De Neve. En het perceel 3nd gekadastreerd wijk F, nummer 218, met eene grootte van 8 aren, gebruikt door J.-B. De Neve. ZITDAGEN Instel Vrydag 2« Juli ,aQr Verblijf Vrijdag 9 Augusti Ten 3 uren namiddag, ter herberg De Waciitzaaj., - te Lede, Statie. Openbaarlijk te koop. Land en Meersch, TE MEIRE en A YGEM. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter, op Dijnsdag 13 Augusti 1895, ten 2 uren nanoen, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst, in het openbaar verkoopen 1° Behuisde Hofstede, te Meire, Dcrp, aan de Bergstraat, zijnde de Smids van Benediclus Van Dammegroot 18 aren 10 centiaren. 2° Land te Meire, Bavokauter, groot 20 aren 10 centiaren. 3* Meersch te Aygem, in den Langen- meersch, groot 9 aren 20 centiaren. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone en welgelegen en een perceel Zaailand, geleyen te LEDE en IMPE. De Notaris Limpens, te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene schoone en wel gelegen behuisde Hofstede, met Afhanke lijkheden, gestaan en gelegen te Lede, wijk Ledezijde, bekend bij kadaster sectie D, nummers 206, 207, 208 en 212, groot 15 aren 8 centiaren palende ten ooste den heer Eugène D'Hondt, ten zuide de Straat, ten weste ée kinderen Govaert en ten noorde de kinderen Petrus Govaert. Bewoond en gebruikt door den heer August D'Haese. Tweede en laatste koop. Een per ceel Land, gelegen te Impe, op den Zel- faard, bekend bij kadaster sectie B, num mer 475, groot 16 aren 80 centiaren, palende ten ooste de weduwe van Domien De Ras, ten zuide en ten weste de erven Roman en ten noorde den heer Victor De Smet. Gebruikt door den heer August D'Haese voornoemd. ZITDAGEN Instel Donderdag 8 Alllm-H 4oqk Verblijf Donderdag 22 Au8ustl 1895- Telkens om 2 uren namiddag, ter Af spanning genaamd Den Bonten Os, gehouden door Jufvr. weduwe Annaert, te Lede, nabij het Dorp. De Notaris De Dauw, te Aalst, zal openbaarlyk verkoopen I. Een huis met achtergebouwen en hof, te Aalst, Molenstraat, N° 58, groot 4 aren 20 centiaren. Lest gebruikt door de eigenaares Jufvrouw Jannette Borreman. II. Een winkelhuis, daarnevens N° 60, groot 60 centiaren. Gebruikt by den heer J. B. Gowie. III. Een winkelhuis met koer, keuken en achtergebouwen daarnevens, N°62, groot 1 aar 90 centiaren. Bewoond bij den heer Petrus De Smedt. IIII. Twee aaneenhangende werkmans huisjes, te Aalst, Wiudmolenstraat N01 3 en 5, groot 80 centiaren. V. Twee nevenseenstaande werkmans huisjes zelfde straat Nosll en 13 groot,60 centiaren. VI. Vier nevenseenstaande werkmans huisjes ook zelfde straat N0ï 27, 29, 31, 33, groot 1 aar 50 centiaren. Eenige Zitdag Woensdag 14 Augusti 1895, om 3 ure namiddag te Aalst, ter Zaal van den heer Vrederechter in het Stadhuis, Groote Markt.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3