HET ONWEDER Weerprofeten. Een en ander. ZONDAGRUST. Allerhande nieuws. Om dezelfde redenen is het ook niet aan te raden bij hevig onweder in een bootje te blijven beter plaatst men zich op êenigen afstand van de rivier en te gelijk van de boomen en legge alle me taal op den grond, zooals hierboven is gezegd. van Xaterdng avond. Onze geachte lezers zullen denken wij nieuwsgierig zijn te vernemen welke on heilen en rampen hier en daar zijn veroor zaakt geworden door het verschrikkelijk onweder dat zaterdag avond over bijna gansch het land is losgeborsteu. In zekere streken beeft men bij men- schengeheugen nooit verschrikkelijker zien woedden. Een ouderling van 85 jaren van de omstreken van Thielt en Diks- milde, zegde ons nooit zulk verschrikke lijk ouweder te hebben bijgewoond. Nog nooit waren de bliksems talrijker, geen oogenblik was hij uit de lucht, en 't geleek eene zee van vuur. In bet vlakke veld was de gezichteinder ijzingwekkend schoon en ware het niet dat men voor natte kleederen vreesde,duizenden zouden zich buitenhuize hebben begeven. De stortvlagen waren geweldig en op zekere plaatsen in onze stad konden de riolen bet water niet slikken, en op den buiten sloegen beken en grachten over.Het onwe der duurde hier slechts van 8 uren tot 9 en half ure en in zekere streken van uren tot middernacht. Aalst en omstreken zijn bevrijd geble ven van branden en andere rampen,buiten van hier en daar eenen ontwortelden boom hebben wij van niets betreurlijks gehoord. In en rond Brussel heeft het onweder ook geweldig gewoed. De trein der lijn Luxemburg, die ten 11 uren 41 min. te Brussel moest aanko men, heeft 25 minuten vertraging onder gaan ter oorzake van omgevallen tele graafpalen en andere voorwerpen. De Maal beek en de Senne overstroom den. Te Anderlecht stonden al de kelders vol water, evenals te St-Joost-ten-Noode. Te Rixensart was het cene ware cycloon. Gansche hoven en boomgaarden werden plat gelegd en de veldoogst spoelde let terlijk weg. Verscheidene werkmanswoningenliggen in puin. De wegen zijn bezaaid met boom takken en stronken en op de velden is de verwoesting volledig. De schaê is onberekenbaar. Veel in wonerszijn geruïneerd. De windrukken waren zoo geweldig dat zij aan aardbevingschokken geleken .Deu ren werden uitgeslagen vensters vlogen in stukken daken werden afgerukt en elk vluchtte, zonder te weten waarheen. Het tooneel was verschrikkelijk. Men heeft telegraafpalen gevonden op 50 me ters afstand van de plaats waar zij gestaan hadden. Te Charleroi werd het volk. dat in eenen cirk eene vertooning bijwoonde, verschrikt door het geroep, dat de blik sem op het houten gebouw was gevallen. Er ontstond eene vreeselijke paniek, in welke het volk te gelijk naar de uitgan gen drong zoodat veel toeschouwers ge kneusd of gewond werden. De twee bee- nen eeuer dame waren gebroken. In den omtrek van Bergen werd al het koren dat in schoven stond, weggeslagen en de oogst te velde is door den storm af gemaaid. To Ollignies brandde het op vier plaat sen nog al ernstig. Te Luik, te Vervicrs en te Hoei heeft de hagel alles in stukken gehakt. In Limburg werd al het fruit vernield. Te Mechelen is de nieuwe kaaimuur der Dijle op eene lengte van 50 meters in gestort. Op het gehucht Elsestraat is de blik sem gevallen op eene hoeve en heeft er twee schoone werkpeerden doodgeslagen. To Seneffe (Walenland) wierden twee veerzen in de weide doodgebliksemd. Ook de regen heeft veel schaê aange richt. Te Thollembeek is de hofstede afge brand der We Van den Borre, Dorpplaats, De schade is groot. In Oost- en West-Vlaanderen is de verwoesting verschrikkelijk. Tusschen MelseleenBeveren, ook op het grondge bied van Zwijndrecht, zijn eene menigte boomen ontworteld. Te Nevele is Karei Wegge, dienst knecht ter hofstede der W° Claeys door den bliksem doodgeslagen.De zoon Claeys Werd ook lichtelijk getroffen. Te Ronsse heeft de hagel „in de stad en buitenwijken groote schade veroorzaakt. De wijk Spillegrem werd gansch over stroomd en in de huizen bereikte het water eene hoogte van 70 tot 80 centime ters. De inwoners moesten de vlucht nemen, slechts meenemende wat ze kon den dragen. De schade aan den oogst is onberekenbaar de graanschoven liggen uiteengeslagen en als doorhaakt. Te Iseghem brandden vier huizen af, en eene vrouw, Louisa Cockuyt, die met een kind van 20 maanden op den schoot bij de stoof zat, werd door den bliksem getroffen. Zij werd gedood met een ander dochterke van 5 jaar, dat in de kamer was. Het kleine kind werd in eenen hoek geslingerd en bekwam eene onbeduidende schram. Nog brandden hoeven af tusschen Ruys- selede en Thielt, teBulscamp, te Coxijde, enz. Te Diksmuide en omstreken zijn al de veldvruchten vernield, en te Rousselaere en Iseghem zijn er versehillige hofsteden totaal vernield geworden. De bliksem viel op eene woning gestaan ter wijk Krekelmote, lang de andere zijde der stad en binnen weinigen tijd bleef er nog slechts puin en asch van over. Te Bergen-op-Zoom, in Noord-Brabant is, naar men ons meldt, ook eene hoeve afgebrand. De bliksem heeft te Calcken de pachthoeve vernield van Vermeulen, te Calcken-Kruisen. Gelukkiglijk is alles kunnen gered worden. Ook is er eene hoeve, met stallingen en geheel den boe del afgebrand te Schellebelle, waar het vee in gebleven is vijf strooimijten zijn de prooi der vlammen geworden. De bliksem viel insgelijks op de tele- phoondraad van den buurtspoorweg tegen Zele-Barreel, met het gevolg dat in den tramdepot to Zele, op een afstand van een uur, het toestel gansch beschadigd is. Te Calcken sloegen de vlammen uit het toestel, met zulk geweld dat de contro leur der lijn, die op zijn bureel zat, moest vluchten. Dit weer duurde tot 12 ure. In Limburg en de omstreken van Bree veranderde rond 11 uren de regen in hagel. De hagelsteenen waren zoo groot als aardappelen ruiten werden in stuk ken geslagen, dakpannen verbrijzeld, veel nog staande koornhoopen over het veld geslagen, boekweit vernield, de haver te velde staande beschadigd, kortom geheel den oogst te velde heeft veel schaê gehad; boomen met gansche groepen werden ont worteld, het fruit is bijna geheel afgeha geld en gewaaid, de groote weg van Bree naar Gruitrode was geheel belemmerd door het omwaaien der zware olmenboo- men, die den weg versperden de straten geloken aan rivieren vele kelders waren onder water geloopende schaê is over groot. De bliksem sloeg te Hemixem den mast van een schip, dat geankerd lag. De eigenaar van 't schip is van Boom, zoo 't schijnt. Op de Villa Ludwigvan wijlen M. notaris Sevester weid eenen boom getroffen. Nog vijf andere boomen te He mixem leden van den bliksem, waaronder een eeuwenoude olm aaD 't kasteel van M. Meyers. Van dit laatste hof werd het, ijzeren hekken erg beschadigd en de bo vensteen van eenen pilaar der poort werd wel twintig meters wijd geslingerd. Falb, de weervoorspeller, was eens met een zijner vrienden een rijtoer gaan ma ken en zag dat eene boerin, niettegen staande het prachtig weer was, bezig was het waschgoed binnen te halen. Hij laat het rijtuig stilhouden,1 en vraagt waarom zij dat doet. Wel, antwoordde de boerin, omdat het binnen 20 minuten gaat regenen. Dat is onmogelijk, zegt Ealb, laat gerust het goed liggen. De boerin blijft beweren dat het binnen 20 minuten zal regenen. Geloof mij, zegt haar do onbekende, ik ben professor Falb en ik zal het toch wel weten. 't Is mogelijk, zegt de boerin,5 maar toch neem ik het goed maar binnen. Maar vrouwtje, hoe komt ge er toch aan, dat het zal gaan regenen Wel, zegt ze, ik heb de koei met haar achterdeel tegen een boom zien wrijven daar valt altijd binnen 20 minu ten regen op. Falb reed ongeloovig weg. Het rijtuig was geen kwartier weg, ofhet begon hevig te regen. De kap van het rijtuig werd op gezet en Falb en zijn vriend zaten vrij wel droog. De koetsier werd druipnat en niettegenstaande dat, zat hij te schudden van het lachen, en keek nu en dan eens in het rijtuig. Falb vroeg hem waarom hij toch zoo lachte. Wel, zegde hij, omdat die koei meer verstand heeft in het achterdeel van haar lichaam dan professor Falb in zijn kop dragers, zich langs den dreef van 't kasteel van Regelsbrugge. naar den Gentschen- steenweg, ter herberg van den Koperen, eenen hevigen socialist, alwaar eene tweede meeting zou gehouden worden tot het stichten van eenen wijk-club. Toen men bij den Koperen aankwam, vond men bijna niemand, en ook geen zieltje kwam later binnen. Een vriend, die Mirrceus en zijne slip dragers zag aankomen, zegt ons dat hij waarlijk medelijden had met de jongens zo zagen er uit als natte kiekens maar ook geen wonder ze waren onderwege door eene geweldige regenvlaag begoten geweest. Na eenige lamentation over 't slecht weder, verliet men de herberg van den Koperen en zoo eindigde den eersten veldtocht vau de gevangene bond genoten onzer liberalen en socialisten. 7 En palet niét en 7 en sal niet pakken ook de Aalstenaren zijn wel draaiers maar toch zoo dom nog piet om zich door snullen gelijk Mirrceus en zijne buiten- gekegelde slipdragers laten om den tuin leiden. Ten pakt niet. De helden van Cbipka hadden zondag 11. de geburen van S' Job opgetrommeld om zich te laten vinden ter herberg van V. H. ten einde eenen wijk-club te stichten. Elf personen Mirrceus en zijne drij slipdragers begre pen waren tegenwoordig. Dus enkel zeven mannen hadden den oproep beantwoord en van deze 7 waren er slechts 4 stemgerechtigd voor de ge meente. Niettemin draaide Mirrceus de kraan zijner gekende welsprekendheid open en noebelde houm houm 1 houm over de noodzakelijkheid der stichting van eenen wijk-club, over het accijnsrecht op 't planten van tabak, over het dagloon en de broodwinning. Hoe hij Mirrceus het zou aan boord leggen om de werk lieden meer te laten winnen, dat heeft hij weer eens over gezwegen. Het is im mers niet voldoende altijd te roepen de werklieden moeten meer winnen, men moet de middels aanwijzen om het te verwezenlijken. Geen woorden maar da den. Toen men overging tot het aanschrij ven der leden van den club, kwam er Te Wynckel-St.-Eloi brandde eene slechts een man op, namelijk, een jonge- hoeve af. De hoornbeesten werden gered I ling van 19 jaren. doch drie paardenweiden verkoold terug- Ziende dat 't spel niet en pakte, bega- gevonden. ven Mirrceus gevolgd van zijne drij slip- Ware woorden. Wie ploegt noch egt, heeft weinig kans op graan. Wiedorschen wil, moet eerst den ploeg doen gaan. Wie nimmer turft, kan zich daarna niet warmen. Wie winst wil doen, die reppe hand en armen. Wie prijs begeert, die stelle zich ter loop. Voor arbeid heeft God allo ding te koop. Volksuilhongeraarg. Toen er een inkomrecht vau 2 fr. per 100 kilogr. op het vreemde meel gestemd werd, riepen liberalen en socialisten als uit eenen mond dat het brood zou opsla gen, in evenredigheid. En om te doen ge- looven dat het waar was, sloegen de Aal- stersche socialisten den prijs van 't brood twee centen op. Wij hebben toen geschreven dat het in voerrecht den prijs van 't brood niet zou doen vermeerderen en heden vragen wij hadden wij dan geen gelijk En inder daad, wij hadden gelijk want de prijs van 't brood is niet vermeerderd gewor den. Nauwelijks waren de- invoerrechten gestemd of den prijs van 't meel vermin derde 2 franks. Waar zijn de liberalen en socialisten nu met hunne schandalige belasting op den boterham van den werkenden man Welke gevolgen zal dit invoerrecht op 't meel hebben Geen ander dan dat er nu reeds meer graan gemalen wordt in België en talrijke werkliédnn er hundage- lijksch brood bij verdienen. De liberalen en socialisten hebben zich met hunne volksuithongering eens te meer belacheiijk gemaakt in do oogen van alle ernstige lieden, Socialistische deftigheid. Een der leiders van de Engelsche so cialistische partij, de genaamde Keir Hardie, stichter van de Independent la bour party, was bij de laatste kiezingen te South West Ham kandidaat. Daar hij eene buis kreeg van belang, verhaaste hij zich aan zijne kiezers eenen omzendbrief te sturen waarin hij hun de volgende lieflijkheden naar het hoofd slingerde De besten en de weerdigsten hebben zich vereenigd voor de zaak der men- schelijkheid door mij vertegenwoordigd. Dezen die tegen mij gestemd hebben, zijn vuile honden, schurken, gespuis, sullen, schaapskoppen, ezels, nietsweer- digen, slaven, bedriegers, uitbuiters van het zweet des werkmans, fielten, gemeene lafaards. Wat zegt gij daarvan, vriend lezer Niet waar de deftigheid is ver te zoeken bij de socialisten Arbeid en kapitaal. Het raadsel, hoe den arbeid te verzoenen met het kapitaal, door van de arbeiders kapi talisten te maken, is opgelost door M. Livisey, president van den raad van be- i stuur voor de gasfabriek ia Zuid-Londen. Sinds jaren heeft hij daar een bijzonder stelsel in praktijk gebracht, dat de beste j uitslagen opleverd. Dit stelsel bestaat daarin, dat aan de werklieden een deel in de winst wordt gegeven. Vroeger kon ieder werkman be schikken over zijn boni, zooalsdat heette, maar overeenkomstig eene sedert twee jaren aangenomen regeliug, is ieder ver dicht de helft daarvan te plaatsen in het capitaal der maatschappij. Tengevolge daarvan hebben de werklieden aan die gasfabriek tegenwoordig aandeelen in de maatschappij tot eene weerde van 62,000 pond sterling of 1,670,000 fr. Dezer dagen vierde 't werkvolk der fabriek feest. De drie duizend arbeiders j met hunne vrouwen, verloofdenen kinde ren, in 'tgeheel 6500 personen, waren bijeengekomen op het land, dat aan de fabriek grensde en dat versierd was met bogen, bloemen en vlaggen. Allerlei fees telijkheden hadden plaats. In den loop van den dag hield M. Li- vesey eene redevoering tot de arbeiders, waarin hij hun onder andere meedeelde dat de winst, die dit jaar de arbeiders te verdeelenhadden, 13,500 p.st. of 373,500 fr. beliep, een cijfer dat tot nog toe niet was bereikt. Men ontving met geestdrift deze meedeeling. Do aanneming van dit stelsel blijft even voordeelig voor de werklieden als voor de fabrikanten, eene werkstaking toch is onmogelijk in eeue zoo ingerichte maat schappij. De citroen als genees middel. Hoewel de citroen het meest als geneesmiddel tegen de jicht wordt aangeraden lijdt het geen twijfel of hij is ook tegen veel andere kwalen met goed gevolg aan te wendeu. Ten eerste is limonade, uit het sap van versche citroe nen (niet uit de zoogenaamde citroencs- sence) gemaakt, een zeer gezonde drank voor iedereen, ziek of gezond. Tegen worm en huidziekte is zij uitmuntend, en in geen geval kan zij kwaad. Ook tegen graveel geelzucht en lever ziekte kan zij haten. Zelf de pitten van citroen moeien gestampt en met suiker water gemengd, zeer gezond zijn. Tegen de scheurbcuk is citroen een van de beste middelen, en door de matroozen die aan deze kwaal meest lijden, wordt het veel gebruiktde citroen geneest niet alleen de ziekte maar voorkomt ze ook. Voor de verzorging van de handen en nagels is citroen ook uitmuntend. Tegen de winterhielen wordt hij mede met goed gevolg aangewend. Een stuk citroen op een likdoorn gebonden, maakt, die iu éénen nacht zoo week dat hij gemakkelijk afgekrabt kan worden. Insgelijks is citroen tegen wratten, alsook tegen schil fers ep het hoofd, door sterk inwrijven van den hoofdhuid te gebruiken. Kortom de citroen is iu den besten zin van het woord een universeel middel. RECHTERLIJKE KRONIJK. Een ivederspannige. Toen er on langs te Moll eene geweldige brandramp plaats had, wilden de gendarmen eenen persoon verplichten eene behulpzame hand te leeneu bij het blusschen. Doch in plaats van te gehoorzamen, antwoordde do kerel Loopt naar den bliksem... enz. Verleden zaterdag, verscheen de man nu voor de rechtbank van Turnhout onder de betichting van smaad tegen de gen darmen. De rechtbank veroordeelde hem tot 15 fr. boete of 3 dagen gevangenis. Priesterlijke benoemingen. De E. H. De Coninck, Pastoor te Bave- gem is pastoor benoemd te Eecke, in ver vanging van den E. H. E. Goossens, welko zijn ontslag heeft gegeven. De E. H. Nuttinck-, onderpastoor te Kerkx- ken, is pastoor benoemd te Sonneggem. Donderdag 15 Oogst, zynde (O. I,. V. Hemelvaart,) dienstdoende Apotheker Mr Gustavo Bonner, Apothe ker, Bisschopstraat. Zondag 18 Oogst 1895 M. Ghy- sellïnckx, Apotheker, Molenstraat. Valst. Twee maal be kroond Wij vernemen den schit terenden uitslag bekomen door Jufvrouw Berth a Reyniers oud-leerlinge onzer Muziekschool, in het Conservatorium van Gent. Zij heeft behaald met de grootste on derscheiding den eersten prijs in de hoogste klasse van Solfège en don eersten prijs in de middelste klasse van Piano. Aalst. Diefstal met braak. In den nacht van maandag tot dijnsdag, dus van 12 tot 13 Oogst, is er ingebroken geworden ter magazijn van den heer Jozef Vau Eyck-Van den Bossche, Kei zerlijke Plaats. De voordeur uitgevende op gemelde plaats word bij middel vau eenen beitel of breekijzer opengeprangd. 't Is de nachtwaker Jaak Priem die toen hij om 4 1/2 uren huiswaarts keerde, die den diefstal heeft bestatigd. Priem be woont het huis dat aan 't magazijn paalt. Ziehier de lijst der gestolene voorwerpen 1° Eene som van omtrent 120 fr. te meerderendeele in vijffrankstukken 2° Een stuk zwart katoenen fluweel van omtrent 40 a 45 meters 3° Een stuk zwarte zyde van ongeveer 15 meters 4° Een stuk zwarte zijde van ongeveer 25 meters 5° Een stuk zwarte zijde van ongeveer 30 meters Aalst. Overredenwa; Maandag namiddag is op 't Kerrebroeck zc\ wijk Schaarbeek, aan den wipbarreel, dé en genaamde Cesarine Meersman, oud 9iter jaren, dooreen sneltrein overreden. De^dat ouders van 't verongelukte meisje wonen mii Ledebaan N° 667 dus in de nabijheid der plaats waar 't ongeluk gebeurde. Het on- gelukkig slachtoffer werd een dertigtal meters verre geworpen, en was zoo deer-l lijk verwond dat de dood moet oogenblik- kelijk geweest zijn. De machinist deed! den trein stoppen. Een half uur later! kwam een locomotief gevolgd van eenen! bagagiewagen met de heer Statieoverste 't lijk wegnemen, 't welk dan naar 't kerk hof werd overgevoerd. Hoe 't ongeluk is voorgevallen, is niet stellig geweten. Ilopliandel. De verzendin-1 gen hop gedaan in de maand Juli laatst, in de landstreek Aalst, bedragen een ge- zamentlijk gewicht van 59,511 kilogram- men. Bij koninklijk besluit van 1 Oogstiniet 11. werd de heer Lodewijk Nelis, Schepen! - der gemeente Erembodegem met de mo-joo dal ie van 1° klas vereerd als belooniugjwas der diensten aan de openbare zaak bewe-ifes zen gedurende eene loopbaan van meer dan 25jaren. ,erj M. Vandenpeereboom heeft een goede maatregel genomen. De rijtuigen van 2° klas zullen derwijze gemaakt wor den, dat de kussens in den zomer zullen kunnen worden weggenomen. Princes Stefanie - wordt andermaal te Oostende verwacht, om eenige dagen bij den Koning te komen doorbrengen. Op het grondgebied van St-Michiel (Brugge) zijn drie kinderen, die onder den barreel doorgekropen waren, door een aanstoomenden .trein vastgegrepen, Twee hunner werden'op vreesalijke wijze verpletterd en gedood. Het derde is zwaar gewond. lor] 6° Eene doos bevattende ongeveer 30 a 35 zijden foulards van alle soort, grootte en waarde 7° Een coupon zwarte kleerstof van omtrent 10 meters 8° Een half stuk Ecossais van 20 me ters geruit met zijden filets 9° Een coupon, Drap de dame, donker bruin van ongeveer 8 meters. Al deze koopwaren hebben eene geza menlijke waarde van 800 franks de totale diefte beloopt dus 't geld er bijge voegd tot over de 900 franks. Men heeft bestatigd dat de dieven zich van eene bougie hebben bediend als ver- lichtingsraiddel. De daders zijn tot hiertoe onbekend, alleenlijk is men ter wete gekomen dat zij na dpn diefstal in de de richting der Nieuwstraat zijn vertrok ken. Het is te hopen dat onze Policie de hand zal kunnen leggen op de schelmen. Nadere inlichtingen. Twee kin deren doodgereden en een erg gewond. Zaterdag laatst is nabij de spoorhalle van Brugge, aan den doorgang, gelegen een honderdtul meters verder dan den door gong gezeid 7 Speitje, dicht bij de bui tenvesting op het grondgebied van St- Michiols, een schrikkelijk ongeluk voor gevallen die twee kinderen het leven ge kost heeft en een derde erg heeft- gewond. Ziehier de zaak Zaterdag namiddag waren vijf kinders, wonende in de West- en Oostmeersch on zer stad, naar den buiten getrokken, om zooals het een van hen vertelt,) een hun ner makkers zekeren Verstraete te gaan bezoeken, die woont langs den zandweg, achter de herberg de Casino, leidende naar de Gontsche vaart. Twee doorgangen van den ijzerenweg, de eerste van den ijzerenweg van West- Vlaanderen, de tweede van den ijzeren weg van den Staat, moesten zij overtrek ken, vooraleer aan hethuisvan Verstraete te komen't Is bij het terugkeeren dat het ongeluk plaatshad. Aan den doorgang van den ijzerenweg van den Staat geko men, moesten zij wachten voor den mal- trein die ten 4,54- onze statie verlaat in bestemming voor Gent en Brussel. De trein was voorbij en de vijf knapen liepen het spoor over, toen de sneltrein, ko mende uit Antwerpen, die om 4,54 in onze statie aankomt in volle stoom aan gereden kwam. Eeu der kinders kon den overkant van den doorgang bereiken, eene andere liet zich, zooals hij zegt, ten gronde vallen en bleef alzoo gespaard, de drie andere werden ongelukkiglijk door den trein getroffen. Twee waren het hoofd verpletterd en op den slag dood, den derde werd den linkeren arm gebroken en gewond aan het hoofd. In afwachting dat de ligmande der sta tie aangebracht werd, legde men de twee dooden op den graskanten overdekte men hunne aangezichten met den blauwen kiel van een werkman der spoorhalle. Hot ander slachtoffer werd de eerste zorgen toegediend. Intusschentijd was de mare van het schrikkelijk ongeluk gekend en honderde menschen kwamen ter plaats van het onheil geloopen. De drie kinderen zijn ongeveer een uur na het ongeluk met de ligmande naar het Sint Jansgasthuis onzer stad gebracht geweest. Ziehier de namen der slachtoffers. Juliaan Rossenue, 10 jaar oud, wo nende Westmeersch, 83. Dood. Juliaan Mouton, 10 jaar oud, wonende Westmeersch, 137. Dood. Juliaan Vanderhispallie, lij jaar oud, wonende Oostmeersch, 173. Gewond. Twee koeibeesten, die door den bliksem uit eene weide ontvlucht waren, zijn zaterdag nacht inde statie van Brugge ontmoet en door de zorg der policie in de stalling der Halve Maan Predikheeren straat, geplaatst. De beesten zijn aan den eigenaar terug besteld geworden. De democraat Denis leidt te Ileyst- aan-Zee een aristocratenleven en dineert, in afwachting dat men er volkskeukens inricht, in de beste hotels. Een oude vrouw, die door den dood van haren man zinneloos was geworden, werd na eenigen tijd iu een gesticht te hebben doorgebracht, als niet gevaarlijk naar hare familie teruggezonden, zij heeft zich in eeu onbewaakt oogenblik in den waterput van het dorp verdronken. Men had schoon haar koorden toe te werpen, zij wilde van geene redding weten en toen men haar bij middel van leeren bereikte, was zij reeds dood. JEen droevig ongeluk heeft verleden Woensdag de gemeente Meeswij k in op schudding gebracht. De genaamde Lam bert Gysen was bezig met koren in te ha len; twee honden waren aan 't vechten

De Denderbode | 1895 | | pagina 2