ZAAILANDEN feeJten TOEMAAT HOTELS HUISRAAD EIGENDOM ZONDAGRUST. S°middernacSl van het nieuw GASTHUIS. Kerkelijk Nieuws, Allerande nieuws. Te koop. HUIS TE HU li EN. KOSTSCHOOL Merklprijzen. WAFELS LAG. Schoon Dender-lVagras Openbare Verkooping HANDELSHUIS OPENBARE VERKOOPING en MEERSCHEN, Zij is ons een kostbare wenk. Zij bewijst ons dat we den wil, die ons is ora den Vrede te stichten onder alle weldenkende lieden, om alle lieden van goeden wil te vereenigen, tegen het on godsdienstige en oproerige socialism, dat we dien wil nog niet duidelijk genoeg hebben doen uitschijnen dat de talrijke pogingen die door ons, en door ons alleen, ziju aangewend om tot eene deftige over eenkomst te geraken, met beter beleid en meer kracht, moeten worden hernieuwd Daarop zullen wij ons dus meer en meer toeleggen. Onze taak in dezen zal lastig zijn. Al lerhande hindernissen liggen in den weg. Toen Priester Daens en zijne gezellen vóór de laatste kiezing voorstelden, ten wille van den Vrede, hunne candidaiuren in te trekken, mits de eerst openvallende zetel aan onze partij zou worden afgestaan toen dat voorstel reeds door talrijke kat holieken, met blijdschap werd aangeno men, weigerde een hooggeplaatste be waarder zijne goedkeuring, omdat meende hij, die schikking de politieke loopbaau van eenen zijner naastbestaanden zou versperren. (7) Laat ons hopen, dat zulke gevoelens thans verdwenen zijn. Laat ons hopen dat dc Katholieken, die door het orgaan van Denderbode verklaard hebben, dat ze met ons geene overeenkomst wil den sluiten, hierinook van zijn veranderd. (8) Ook tegen de verbittering, die geleden onrecht bij ons en onze Vrienden heeft doen uitstaan, zullen wij ie kampen heb ben. Wy zullen ons best doen om te ver geten hoe men Priester Daens, na zijne reis naar Rome, waarbij nochtans het sein der bevrediging werd gegeven, heeft aangevallen in smaadartikels, die gansch het katholieke land hebben verontweer digdhoe men ons maar altijd voort met slijk bedekt, zelfs na de vermaningen van Paus Leo hoe men ons volksbe driegers, - rakkers, - schavuiten - hel honden noemt, boe men arme brave Werklieden, de schamele korst van tus- scben de banden wringt, als ze enkel verdacht zijn, van genegenheid voor de democratie. Over dat allés trekken wij een kruis, omdat de belangen der ware democratie volgens het woord van Mgr. Stillemans, zulks van ons vergen. Ziedaar de Gedragslijn, die wij thans meer dan ooit zullen volgen. Wat onze Princiepen en ons einddoel aangaat, wij herhalen het, deze zijn in de Bisschoppelijke nota niet veroordeeld, zelfs niet aangerand. Wij verloochenen die niet. Langs den vreedzamen weg, ons door denlaatsten Pauselijken brief afgebakend, streven wij dat einddoel na, uit al onze krachten,spijtsmiskenning en vervolging, voor bet welzijn van het volk, voor 't heil der samenleving, voorde zegepraal der christelijke Rechtveerdigheid in de Maat schappij. (9) N. B. Gij liegt M. Van dc Putte, als gij beweert dat de Werkman is veroordeelt in zijne gedragslijn. De Werkman is geen poletiek blad; het heeft voor doel ons Vlaamsche volk christene te behou den, en deszelfs lot te verbeteren. (10) De naaste week zal ik uwen neus nog eens stoken in al uwe leugens en lasterin gen. (li) Uwe roekeloosheid gaat zoo ver dat gij in een smaadschrift don brief van den Bisschop schandalig vervalscht. Daarover i zult hij antwoorden vóór de Rechtbank van Dendermonde. 't Wordt tijd een eind te maken aan al uwe laffe en eerlooze broodrooverij. (12) A. DAENS, Volksvertegenwoordiger van Aalst. (1) Attends I je viens Denkt ge misschien dat ue Rechters te Dendermonde moeten dansen gelijk gij schuifelt (2) Zijt ge nu de opsteller-uitgever van i Hit Ijind van Aelst geworden (i) Wanneer of waar heeft Mgr. Stillemans ge zegd dat wij, katholieken, met liberalen en socia listen een verbond moeten sluiten (4) Ziedaar niet alles De gazetten der zooge naamde parlij-Daens zijn in hunne gedragslijn te vtroordeelcn, schrijft Mgr. Stillemans, omdat zij zonder rekening te houden van de Bisschoppelijke aanmaningen heviger dan ooit de verdeeldheid bewerken en verspreiden en de katholieke bestu ren aanvallen, den overmoed zoo verre drijvende van aan hunne lezers pogen te doen gelooven, dat zoo handelende, zij door Z. H. den Paus en de Bisschoppen worden goedgekeurd. Ziedaar di zaak Ge zijt scheurmakers gelijk wij het van dei beginne afhebben bewezen. (3) Men is vol poiqaoo voor de Bisschoppelijke nota want men vergelijkt aan een stukje papier eene gazet gesneden alleenlijk goed lezer zal het volgende raden. (bj H. H. onze Bisschoppen zouden dus omge kocht zij.i voor geld door de rijke invloedhebbende 1 conservatieven. Wat eerbied I (7) Zoo. zi I zich tegen 't I (8) Denderbode sprak niet in naam der Katho lieke Vereeniging, maar wel in persoonlijken naam de overtuiging die Denderbode alsdan uit drukte bezit hij heden nog. (9) Maar ge gaat toch voort met schelden en verwijten. (10) Men erkent toch dat De Werkman in de "Bisschoppelijke waarschuwing tusschenko mt en dan is het voorzeker met een zeer klem gedeelten 1 maar toch komt hij er tusschen. (jWij zullen u met dezelfde maat meten en hadden wij bij onze partijgenoten de noodige on dersteuning gevonden, reeds zoudt gij het lang hebben gewaar geworden. (12) Volgens u heeft men vervalscht, doch de drukker zal u antwoorden wees gerust. Er is met t Land van Aelst ook nog eene oude rekening te vereffenen. Priesterlijke De E. H. De Beule, aalmoezenier van net krankzinnigen gesticht Guislain, is pastoor benoemd te Oost-Eecloo. De E. H. C. Geldof is onderpastoor benoemd te Velsicque. Zondag 8 September 1895, dienst- 1 doende Apotheker Mr Valerj De Valkeneer, Apotheker Leopoldstr. !£ie notariëolo Annoucen op de 4,le Bladzijde. .Van de heeren IVijve raars en iVmbachtsIieden welke aan de Tentoonstelling van Kunst en Nijverheidswerken deelnemen. I. Tentoonstelling. Art. XII, De stukken voor de Tentoon stelling bestemd, moeten ten laatste den 10 September, vap 8 uren 's morgends tot tot 6 uren 's avonds ingezonden worden, II. Brijskampen. Abt. 2. De werken voor de prijsvragen bestemd, moeten afgegeven worden aan 'de daartoe aan te stellen personen in het lokaal van den Werkmanskring, ten laatste den 9 Sept. 1895. Deze schik king zal stipt nageleefd worden. Namens liet Inrichtingscomiteit, ter gelegenheid der plaatsing van den GEDENKSTEEN «O» De Commissie beeft de eer bet publiek te berichten, dat de personen die willen deel nemen aan bet Feestmaal, 't welk op Zondag 22 September aanstaande, om 6 uren 's avonds, den Heeren Ministers en Gouverneur zal aangeboden worden, verzocht zijn dit te laten weten aan den Secretaris M. Désuié De Wolf, Keizer lijkeplaats en terzelfder tijd den inschrij vingsprijs (5 fr.) toe te sturen. Gedaan te Aelst den 3 September 1895. DE COMMISSIE De Secretaris, De Voorzitter, D. De Wolf. L. Gheeraerdts. KERK: VAN DEN H. MARTINUS. Morgen Zondag 8 September, om 4 ure zal in de Sint-Martinuskerk een plechtig Lof worden gezongen door een twintigtal liefhebbers der stad Brussel, onder de leiding van den beer Th. Delfalque en orgelbegeleiding van den beer Mabivoet. Kapelmeester der Finisterrekerk. De volgende stukken zullen uitgevoerd worden 1° Ave Maria, in si b. V. Massage. 2° Ave verum in la majG. Stingel- hamber. 3° Laudate Dominum, L. Demerlier. 4* Benedicite in sol, L. Demerlier. 5° Cantiquc Solo. Le Mois do Marie (Gounod.) Botermarkt. Heden zaterdag werden 748 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 5984 kilos. Statie van Aalst. De heer minister komt op aandringen van den beer Van Vreckem, onze achtbare senateur, te verzekeren dat er een krediet van 400,000 fr. in 1895 is toegestaan en er een van 600,000 fr. in 1896 zal in bet budjet geschreven worden, voor de ver grooting en berinrichting onzer reizigers- static. De werken zullen in den loop van 1896 aangevangen worden. Erembodegem. Men ver haalt bier dat zekere Callebaut woensdag nacht wilde inbreken bij eenen schoen maker. De schoenmaker ging den inbre ker te lijve en sloeg hem met eene ijze ren reek drij gaten in den kop. Callebaut is denzelfdon dag overleden, Het, Parket van Audenaarde kwam te Erembodegem een onderzoek doen en liet de schoenma ker in vrijheid daar hij zich in staat van wettige verdediging bevondt. Ziedaar de geruchten die alhier loopen, doch wij staan voor de echtheid niet in. Nieuwerkerken. Wij ver nemen met genoegen dat Jufvrouw Zoó Hendrickx haar exaam van vroedvrouw met onderscheiding deze week heeft afgelegd. Onze beste gelukwcnschen. Denderleeuw. Te laat ont- angen om nog kunnen ingclascht te wor den. Spijtig 't is eerste klas. IVïno ve. Dijnsdag zijn 7 werk manswoningen der Savooistraai, door eenen geweldigen brand verniold gewor den. Een tiental werkmansgezinnen zijn "'an woning beroofd geworden. Opgepast. Te Antwerpen zijn er valsche bankbrieven in omloop go- bracht, reeds zijn er 5 ontdekt. Eene groep soldaten, die woensdag namiddag, uit hoofde van ziekte of ver moeienis, van de manceuvers waren weg gezonden, kwamen per spoorweg rond 5 ure in de statie van Antwerpen aan. Natuurlijk werden onze jongens dade lijk door nieuwsgierigen omringd en, te midden van dezen bemerkte een politie- agent op zeker oogenblik eenen persoon, die reeds vroeger het land uitgebannen was. Deze had een vriend by zich. Ziende dat de agent hem naderde, nam hij een sprong, en zou ongetwijfeld het hazenpad hebben kunnen kiezen, zonder een domme streek van zijnen vriend. Deze laatste, ziende dat zyn maat op de vlucht ging, volgde zijn voorbeeld en nu was in een omzien bij de omstanders het gerucht verspreid dat de twee man nen pick-pockets waren. De soldaten, hoewel de meesten hunner mankten, stelden zich in positie, hielden de geweren gekruist en eer de twee typen in kwestie buiten het gedrang konden raken, waren zij reeds ingesloten. Bij den kraag gepakt, werden beiden aangehouden en naar het policiebureel gebracht. Daar er niets ten lasta van den andere was, heeft men hem losgelaten. Te Bettingen, up het grondgebied van het Groot-Hertogdom, is een goede rentrein, met peerden geladen op een anderen trein geloopen. Niemand werd gekwetst, doch de schade is overgroot. Om leratten te doen verdwijnen. Bestrijk ze 's morgens en 's avonds met groene zeep. Of nog beter, neem eenen dikken witten ajuin, bol hem uit en vul het kot met rauw zout, dat gij van zelf laat smelten wrijf met dien pekel 's mor- §ens en 's avonds uwe wratten in en snijd e doodo stukken, die er aan komen, af. Het zal rap gedaan zijn. Om staal van gewoon ijzer te onder scheiden. Om staal van messen, scha ren en ander gereedschap te onderzoeken Iaat men er een druppel salpeterzuur op vallen, om deze er twee minuten latei- weer af te vegen. Op goed stalen voor werpen laat dit zuur een zwarte plek achter. Is de plek witachtigglanzcnd, dan is het onderzocht voorwerp van ijzer. 18 Burgerlijke Stand der Stad Valst. Geboorten. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. E. De Ilaeck, schipper, met M. De Vriendt, kleerm. D. De Brakeleer, schrijnw. met L. Van der Eist, passe- rnentm. —I. Ledegen, landbrmetS. Van de Velde, landbsler. J. De Cuyper, twijnd.|met M. Wuytens, twijnst. OVERLIJDENS. A. De Smet m. Collin tap. 36 j. Dam- kaai. M. Fraters wed. Van den Hunde eigen. 83 j. Nieuwstr. S. Mergan wed. Huylebroeck dagl. 71 j. Groenstraat. 8 kinderen onder de 7 jaren. Eene weide gelegen te Denderleeuw, Leeuwbrug, groot 30 aren 27 centiaren, gekadastreerd sektie A Nr 14. Lest gebruikt geweest door Sieur Pe trus Deleenheer te Welle. Zich te bevragen bij Eouig Bue- kens, Zaakwaarnemer te Aalst. Dirk-Martenstraal, Aelst. Schoone oude Kassei te Koop Zich to hevragen by H. Meganck-Van der Poorten, Keizerlijke Plaats, Aelst. gehecht aan de Middelbare Jongensschool van den Staat te Pecq. Gezonde en overvloedige voeding. Bezorgde opvoeding, orde, werkzaam heid, tucht. Leergang van Godsdienst gegeven door den E. H. Gallez, Pastoor. Gematigde prijzen. Bestierder DEBRY. Zaterdag, 7 Sept 1895. Tarwe 15,00 a 15,50 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 11,00 a 11.50 Garst 13,00 a 13,50 Haver per 100 kil. 12.50 a 14,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad a 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 4,50 a 5,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0.00 Boter per 3 kil 0,48 a 8,55 Eiers de 25, g,25 a 2,52 Vlas, de 3 kil. 3,00 a 0.00 Viggenen, per koppel fr. 35,00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. 4,50 a 0,00 volg. kw. HCPM.LEZ7. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 53 Balen 1 kwaliteit fr. 30,00 a 40,00 POPERINGIIE 6 Sept. Hoppe 1895 Stad Fr. 40,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 0 Sept. Tarwe (per 100 kilos) fr. 15,00 a 15,50 Rogge 11,00 a 13,00 Haver 15,50 a 16,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,25 a 2,4X Eiers per 25, 1,80 a 1,: CUREGHEM-ANDERLECHT, 5 Sept. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 401 I Koeieu en Veerzen Stieren 1951 817 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,80 a 0,98 Stieren 0,70 a 0,86 Koeien en Veerzen 0,70 a 0,86 GENT, 6 Sept. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 728 Melkkoeien 58 Vette koeien Groote ossen 0 Slieren 101 Jonge ossen 102 I Magere beesten 204 Vaarzen 134 Schapen 3 Varkens 232 Lammeren 0 j Loopers 23 Kalveren 101 Viggens 682 De goede stal beesten golden gemid deld van fr. 1,45 lot 1,65. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,70 tot 0,75. Iluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,90 Koeienvellen 0,85 Kalfsvellen 0,90 Kerk- en Oude-Vischmarkt-Kermis 1895 Te bekomen bij Joseph Van der Vorst Groote Kerk, te Aalst, Maandag 9 September (Kermis maandag) eene lekkere wafel en eene goede pint bier aan 0.30 VENDJTIE VAN te Hof stade en Aalst-Mijlbeke op de vette meerschen omtrent en achter de Geneverstokerij het Verbrandhof te Aalst-Mijlbeke op Dijnsdag 10 September 1895, om 2 uren namiddag door het ambt van den Notaris Breckpol te Aalst. Bij woonstverandering. De Notaris Breckpot te Aalst opcnbaarlijk verkoopen Eenen schoonen Eigendom te Aalst, in de Molenstraat en Achterstraat, groot aar 90 centiaren uitmakende 2 Woonhui zen. Bewoond door de eigenares Mad1 Wede. Impens. Verdeeld in 2 koopen volgens aanduiding op plan der afflehen. Instel Donderdag 19 OA_ Verblijf id. 2C j September 1895 Om 3 ure namiddag bij Madc. Wed' Jacques De Grauwe, te Aalst Molen straat. De Notaris Be Bauw, te Aalst, zal openbaarlyk verkoopen, op Woensdag 11 September 1895, om 9 ure voormid dag, 28 koopen nagras, op den meersch genaamd de groote Lelie, te Aalst-Schaar- beke, aan den weg leidende van Aalst naar het Kappelleken-ter-muren. OPENBARE VERKOOPINGEN te Erembodegem, HaeltertWelle, Kerkicken, Aygem en Heldergem, De Notaris De Sadeleer, t. Erembodegem, zal op aanzoek van ver scheidene eigenaars,openbaar verkoopen: 1° Te Erembodegem en Welle, op Maandag 9 September 1895, ten 1 ure namiddag. Verscheidene koopen allerbesten Toe- maat. 2° Te Erembodegem, Osbroeck, op Maandag 16 September 1895, ten 1 ure namiddag. Verscheidene koopen Toemaat. 3° Te Haeltert, KerkxkeD, Aygem en Heldergem, op Dijnsdag 17 September 795, ten 1 ure namiddag. Verscheidene koopen Toemaat. Zie plakbrieven. VENDITIE van schoone OB HINT-JOBS, op Donderdag 12 September 1895, ten 1 ure nanoen, ten verzoeke van den heer Georges Wake en ter zijner woonst neven den dreef van het kasteel van den heer Charles Liénart, aan den Steenweg van Aalst naar Nieuwerkerken. Door 't ambt van den Notaris DE GHEEST te Aalst. Gewone konditiën en gereede betaling. Openbare verkooping van eenen schoonen te Aalst-Mijlbeke, Moorselschebaan De Notaris Breckpot, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen. Eenen schoonen eigendom te Aalst- Mijlbeke, Moorselschebaan, bevattende schoon woonhuis, remisien, paardestal, koolmagazijn, liophast. bakoven, schuur, en verdere athangelykheden, boomgaard, moeshof, tuin en 4 werkmanshuizen in de Doolhofstraat, groot in gronde 32 aren 89 centiaren. Bewoond bij den eigenaar Joseph De Bruyn en anderen, verdeeld in koopen. Te zamen ingesteld fr. 9050. Instel Vrijdag 6 September 1895, om uren namiddag,ter Estaminet Het Gemeentehuis by den heer Petrus Cal lebaut te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche baan. Verblijf Vrijdag 20 September 1895,om 3 uren namiddag ter Estaminet Het Za gershof bij sieur Frans De Gols te Aalst- Mylbeke, Moorselschebaan. ANTWERPEN, 6 Sept. De kuip boter werd beden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,35 a 2,45. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,40 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 4,00 tot 6,00. De eieren betaalde per men 25 stuks fr. 1,75 a 2,25. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 15,00 12,00 a 12,50 Wintergerst, Zomergerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 00,00 a 00,00 12,00 a 14,25 15,00 a 15,50 00,00 a 00,00 17,00 a 00,00 14,50 a 14,75 7a21££F.ZT231T. BRUSSEL, 6 Sept. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 680. Prijs per kilogr. op voel fr. 0,80 a 1,15 00 lammeren van fr. 00,00 lot 00,00. Hmdenmerkt. Ossen, Stieren, Koeien en veerzen Kalveren 0,90 a 1,00 0,75 a 0,85 0,80 a 0,90 1,10 a 1,20 Door verandering van woonst. Openbare verkooping van een EN LAND, te NINO VE en PAMEL. De Notaris Dufour, teNinove, zal ten verzoeke der eigenaars, met gewin van een half ten honderd instelpremie, openbaarlijk verkoopen Stad Ninove. Eerste koop. Een schoon en groot Handelshuis met verdere Gebouwen en medegaanden Grond, gestaan en gelegen aan de Groote Merkt, hebbende eenen uilgang op de Graanmerkt, gekend ten kadaster wijk B, nummers 1106a en 1106b, groot in oppervlakte 4 aren 10 centiaren, palende aan Madame Bosteels, M. Joannes DeTroyer, den Mtiendcnder en de Groote Merkt. In gebruiktreding met 1 November 1895. De liefhebbers mogen het huis gaan be zichtigen den Dijnsdag en den Vrijdag van iedere week, van 2 tot 6 uren na middag. Gemeente Patnel. Tweede koop. Een perceel Land, op het Peerenboschveld, gekend ten kadaster wijk E, num. 367 en 368, met eene opper vlakte van 53 aren 10 centiaren, palende oost de erven Pieter-Jozef Evenepoel, zuid Appelmans, west de Coster, noord de oude Brusselbaan. Gebruikt door Jan- Baptist Schoonjans. Ingebruiktreding met 25 December 1895. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 27 Augusti Verblijf Dijnsdag 10 Septemberyy°' Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg De Keizer, bij de kinderen De Cooman, te Ninove, in de Burchtstraat. Voor alle verdere inlichtingen bevrage men zich ter studie van voornoemden Notaris Dufour. VAN GELEGEN TE Bambrugge, Voorde, Haeltert, Lede, Meire, Nieuwerkerken, Moorsel, Aalst-Mijlbeek en Aalst- Schaarbeek. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal ter tusschenkomst van Meester EE COCQ Notaris te Elsene, met gewin van pamlslag en gelagen, in het openbaar verkoopen.de volgende GOEDE REN, verpacht zonder termijn, te weten Bambrugge. 1® Koop. 42 aren 70 centiaren Land, op den Eegemkauter, gekada streerd, wijk A, nummer 177a. Gebruiker Petrus Uytdraeyer. Voorde. 2" Koop. 29 aren 30 centiaren Land, op de Vaag, gekadastreerd wijk A, nummer 39. Gebruiker Gustaaf De Ligne. Haeltert. 3° Koop 13 aren 40 centiaren Land, in den Eede op den Grootkauter, gekada streerd wijk A, nummer 826. Gebruiker Franciscus De Smet. 4* Koop. 33 aren 10 centiaren Land, op den Kruiskauter, gekadastreerd wijk B, nummer 265. Gebruiker Petrus De Pril. oe Koop. 17 aren 60 centiaren Land, op den Kruiskauter, gekadastreerd wijk B, nummer 266. Gebruiker Petrus De Pril. 6e Koop 22 aren 10 centiaren Land, op den Kruiskauter, gekadastreerd wijk B, nummer 277. Gebruiker Petrus De Pril. 7C Koop. 60 aren 50 centiaren Land, op bet Terenthout, gekadastreerd wijk B, nummer 207. Gebruiker Martinus Saeys. Verdeeld en oosthelft en westhelft. Sc Koop. 38 aren 50 centiaren Land, op het Terenthout, gekadastreerd wijk B, nummer 213a. Gebruiker Dominicus Van den Broeck. 9® Koop. 9 aren Land, op het Terenthout, gekadastreerd wijk B, num mer 216e en 216o. Gebruiker Dominicus Van den Broeck. Eede. 10e Koop. 10 aren 10 centiaren Land, op het Hooreken naby de groote Kappelle, gekadastreerd wijk D, nummer 878. Gebruiker Franciscus De Kerpel. 11° Koop. 32 aren 80 centiaren Land, op d'heessels. gekadastreed wijk D nummer 1139. Gebruiker Franciscus De Kerpel. 12® Koop. 71 aren 20 centiaren Land, op het Meerveld, gekadastreerd wijk E, nummers 369a bis en 370. Gebruikers Carolus D'Haeseleer en de Wed. van Joannes-Baptiste De Smet. Verdeeld in oost en westhelft. Mei re. 13® Koop. 29 aren 70 centiaren Land, op den Bavekauter, gekadastreerd wijk A, nummers 521 en 521bis. Gebruiker Camiel De Vuyst. 14* koop. 17 aren 20 centiaren Land, op den Bavelkauter, gekadastreerd wijk Anummer 610. Gebruikers August en Melanie Van den Eeckhout. 15° Koop. 16 aren 60 centiaren Land, op het Kerk veld, gedadasteerd wijk nummer 958. Gebruiker Franciscus Strobbe. 16* Koop. 16 aren 50 centiaren Meersch, op Cauwenbergb, gekadastreerd wijk B, nummer 252. Gebruiker Dominicus Redant. 17® Koop. 21 aren 30 centiaren Land, op het Langeveld, gekadastreerd wyk B, nummer 421. Gebruikster de Wed. van Frans Van in Eeckhout. 18® Koop. 12 aren Land, op het Daelbroek of Meirelput, gekadastreerd wijk B, nummer 933. Gebruiker Dominicus Redant. Nieuwerkerken. 19® Koop. 80 aren 20 centiaren Land, gehucht Maal, op den Koppenholle, gekadastreerd wijk A, deel van nummer 80a. Gebruiker Jacobus De Vulder. 20® Koop. 40 aren 60 centiaren Land, op het Grootbroekveld, gekadas treerd wijk C, nummer 1067a. Gebruiker Carolus Van Vaerenbergh. 21® Keop. 90 aren 10 centiaren Land, op het Grootbroekveld, gekadas treerd wijk C, nummer 1069a. Gebruikers Carolus Van Vaerenbergh, Camillus De Sadeleer en Benedictus Van de Wiele. Verdeeld in 3 deelen oost, midden en west. 22' koop. 23 aren 30 centiaren Land, op liet Kleinbroekveld, gekadas- streerd wijk A, nummers 440 en 441. Gebruiker Josephus De Schepper. 23® Koop. 42 aren 30 centiaren Land, op het Kleinbroekveld, gekadas treerd wijk A, nummer 435a. Gebruiker Carolus Van Vaerenbergh. 24® Koop. 35 aron 30 centiaren Land, op de Penne of Kraaiwinkel, gekadastreerd wijk B, nummer 1315. Gebruiker Constant De Boeck. 25® Koop. 28 aren 20 centiaren Land, op het Moortel veld, gekadastreerd wijk B, nummers 894 en 895. Gebruikster de Weduwe van Casimier Ottoy. 26e Koop. 45 aren 30 centiaren Land, op Pypenbeek, gekadastreerd wijk B, nummer 844. Gebruiker den heer Dominicus Van Landuyt. 27® Koop. 24 aren Land, op het Dooreveld, gekadastreerd wijk B, num mer 561. Gebruiker Judocus De Leenheer. 28® koop. 44 aren 10 centiaren Land, op het Dooreveld, gekadastreerd wijk B, nummer 560. Gebruiker Constant De Boeck. 29® Koop 30 aren 40 centiaren Land, op het Dooreveld. gekadastreerd wijk B, nummer 569. 30® Koop, 68 aren 40 centiaren Land, op den Hoelbosch, aan de Kriek, gekadastreerd wijk A, nummer 475. Gebruiker Philemon Dierickx. Moorsel. 31e Koop. 26 aren 60 centiaren Land, op den Kattensteert, gekadastreerd wijk D, nummer 535a. Gebruiker André Callebaut. A.alat-Mi{lbeek. 32® Koop. 50 aren 30 centiaren Land op Krekeldries, aan de Moorsel schebaan, gekadastreerd wijk E, num- mars 237 en 238. Gebruikster de Weduwe van Frans Callebaut. 33® Koop. 42 aren 50 centiaren Land,op den Koning, gekadastreerd wijk D, nummer 135a en 135b. Gebruiker Judocus Heireman. 34® Koop. 38 aren 90 centiaren Land, op den Koning, gekadastreerd wijk D, nummer 188b. Gebruiker Judocus Heireman. Aalet-Schaarbeek. 35° Koop. 27 aren Land, op dert Moienkauter, gekadastreerd wyk C,num mer 1170. Gebruikers Frans en Camille Van Geem. 36e Koop. 14 aren 60 centiaren Land, op den Siesegemkauter, gekadas- streere wijk C, nummer 1223. Gebruiker Petrus Van Mossevelde. 37® Koop. 16 aren 80 centiaren Land, op de Siesegemkauter, gekadas treerd wijk C, nummer 1232. Gebruiker Franciscus De Smet. 38® Koop. 28 aren 60 centiearen Land, op den Moienkauter, gekadastreerd wijk C, nummer 1271. Gebruiker Franciscus De Smet. 39® Koop. 24 aren Land, op den Moienkauter, gekadastreerd wyk C, num mer 1290. Gebruiker Franciscus De Smet. 40e Koop. Een hektaar 24 aren 70 centiaren Land, op de Seisegemkauter, gekadastreerd wyk C, nummers 1307 en 1308. Gebruikers Franciscus De Smet, de Kinderen Van Lierde, Joannes Van Mossevelde en Gustave Trif. Verdeeld in 4 deelen, elk ter groote van 31 aren 18 centiaren, afteleggen naast het ooste. 41e Koop. 79 aren 20 centiaren Land, op den Moienkauter, gekadastreerd wyk C, nummer 1205. Gebruikers Frans en Camille Van Geem. Verdeeld in oost- en westhelft. 42® Koop. 51 aren 90 centiaren Land en Meersch, in het Schouwbroek, gekadastreerd wijk C, nummer 594. Gebruikers Frans en Camille Van Geem. 43e Koop. 13 aren 10 centiaren Land, op het Kreupelsveld, gekadastreerd wijk C, nummer 416. Gebruiker Joannes De Vulder. 44® Koop. 21 aren 40 centiaren Land, op het Kreupelsveld, aan den Gent schen steenweg, gekadastreerd wyk C, nummer 461. Gebruikers Eduard en de Weduwe van Frans De Saedeleer. 45c Koop. 52 aren 60 centiaren Meersch, op Sinte Apollonie, gekada streerd wyk C, nummer 210. Gebruiker Joseph De Boeck. 46® Koop. 33 aren 30 centiaren Meersch, beplant met schoone eiken en esschenboomen, gelegen op Sinte Apollo nie, gekadastreerd wijk C, nummers 208 en 209. Gebruiker Frans D'Haese. 47® Koop. 96 aren 40 centiaren Aleersch, wezende Gemeente, ook gelegen op Sinte Apollonie, gekadastreerd wijk C, nummers 205,207, 206 en 202. Gebruiker Josephus De Boeck. Zitdagen Instel Woensdag 11 Verbijf Woensdag 25 SePtember 1895 Ten 9 uren 's morgens, ter Estaminet jjenaamd Het Beiersch Hor, bij den heer Jean Kestenste Aalst, aan de Groote Markt.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3