"te KÖÏÏpT" Merklprijzen. WOONHUIS VARKENS WOONHUIS WOONHUIS HOFSTEDE STERFGEVAL. Allerande nieuws. Tweede uitvoering der Cantate. ABONNENTEN. Burgerlijke Gods- en Weeshuizen KOSTSCHOOL BIERBROUWERIJ Openbare Verkooping. Openbare verkooping, Maandag laatste maandag der maand. Gedurige Aanbidding in de kerk der Zwarte Zusters en in de St-Martinuskerk, onder de mis 5 van uren, uitstelling van het H. Sacrament en ouderrichting van wegens het Genootschap der arme ker ken. Dijnsdag 1 October. Maand toe gewijd aan den H. Rozenkrans. De dagelijksche oefeningen als volgt Eerste Mis om 5 1/2 uren, waaronder Rozenkrans en de Litanie met Gebed tot den H. Joseph. Het Lof om 5 uren met zelfde gebeden als onder de Mis. Vrijdag 4 October. Eerste Vrijdag der maand toegewijd aan 't H. Hert van Jesus. De eerste Mis om 5 1/4 uren waar onder Sermoen en Algemeene Communie. Om G 1/2 uren Mis en Algemeene Communie. Om 5 uren het Lof. Zaderdag voor avond van den Feestdag van den H. Roozenkrans, van 3 uren na middag kan men verdienen den aflaat van Portiuncula. Zondag 6 October. Plechtige Feest dag van O.-L. Vrouw van den Rozenkrans met octaaf. Priesterlijke benoemingen. Zijn -professor benoemd te Ronse, M. E. De Kersmaecker, diaken in het Seminarie; te Dendermonde, de E. H. A. De Schepper, surveillant in het S. Lie- vensgesticht te Gent; in S. Jozefsgesticht te St.- Nicolaas; M. J. D'Haese, diaken in het Seminarie; in S. Gregoriusgesticht, do E. H, M. Gommaerts, diakeu in het Seminarie; is surveillant benoomd in S. Lievensgesticht te Gent M. I. De Meu- lemeester, onderdiaken in het Seminarie. Men meldt het overlijden van M. WiJ- lemr., gewezen senateur van Leuven, wel ken M. Van den Bossche komt te ver vangen. 'MAe, notarieel© An non een op de 4de Bladzijde. Botermarkt. Heden zaterdag werden 769 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6152 kilos. Zondag aanst. zal de Cantate na de Mis van 11 uren, ter Groote Merkt uitge voerd worden. Programma van liol Con cert dat op Maandag 30 September 1895, om 8 1/2 uren 's avonds ter Groote Markt zal gegeven worden door onze Koninklijke Harmonie, onder de gelei ding van den heer F.L. Van denBogaerde: 1. Marche des hussards. Heyjmns. 2. Pique dame, ouverture, Sippé. 3. Le joyeux postillon, polka pour bugle, uitgevoerd door M. D'iloudt, Reuman 4. Macbeth, fantaisie, Verdi. 5. 3« Conoertino pour olarinette, uitgevoerd door M. Prosper D'Hoir, V.D.Bogaerde. 6. Espana, valse Espagnole, Woldsteufel. Aalst.— Onze stadsgenoot den heer P.J. Liébaut, plaats-luitenant, werk zaam bij den staf der plaats van Ant werpen, komt tot den graad van kapitein van 2" klas bevorderd te worden. Onze beste gelukwenschen. Zonderlinge inval. Maandag middag ten 1 uur kwam een persoon te Brussel in den winkel van eenen pastei bakker en chocolaat-verkooper, en vroeg of mijnheer te spreken was. Mijn man is uit, zegde de winkelier ster hij zal niet thuis komen voor 2 uren. Dat is het juist,wat ik hebben moet, was het antwoord. Ik ben gekomen om hier den boel instukken te slaan. Men heeft mij daarvoor betaald en ik begin er maar seffens mee. Eer de winkelierster een woord kon uiten, had de zonderlinge bezoeker reeds twee schabben met bokalen en likeurfles- schen neergetrokken en toen zij de kracht herkreeg om hulp te roepen, was de man verdwenen. Een zure appel. Een werkman Jan L., 35 jaren, was in den nacht van 20 tot 21 augusti met geweld in een huis gedrongen en had daar 30 kilos appelen gevonden Hij vond het beste wat hij doen kon ze meenemen. De rechtbank van Antwerpen heeft dien appelliefhebber een zuur appeltje doen slikken, ODder den vorm van drie maanden gevangenis. De diefstallen, door de brusselsche bladen d la bousculade genoemd (dat is door dezen of genen tegen 't lijf te loopen) worden zoo talrijk, dat de politie niet meer twijfelt of er moet in de hoofdstad eene welingerichte bende bousculeurs bestaan, die hun stieltje, vooral in den omtrek der spoorwegstaties, uitoefenen. De politie zal dus denkelijk weldra een aantal dier gauwdieven in 't net weten te vangen. Breng dan neven groot. Een ren tenier van Elsene had sedert vijf jaren een zoon van zijnen broeder groot ge bracht, en hem eene goede geleerdheid bezorgd. Misschien wel ccnc te groote geleerdheid. Nu, opl6jarigen leeftijd had de neef kennis gemaakt met eene café chantant- zangeres, met welke hij eene plezierreis ontwierp. Hij stoel bij zijnen oom acht obligaties, verkocht die, schafte zich een nieuw kostuum aan, een kostbaren wandelstok, een valies en trok met zijne chanteuse naar de Noordstatie, om laugs Oostende naar Dover te reizen. Daar werd hij bij den kraag gepakt. Hij was gelukkig nog in bezit van 1200 fr. Bekaert, die sedert zijne veroordee ling te Kortrtjk voor heiligschennis niet meer te zien was, is vrijdag naar Kortrijk teruggekomen. De gendarmerie ditver- •nemende, ging opzoek en ontdekte hem 'n eene herberg op den hoek der Vla mingstraat. Krachtens een bevel van aanhouding, afgeleverd door den procu reur des konings, werd hij meêgeleid en in de gevangenis opgesloten om zijne straf uit te doen. Eene rijwielhistorie wordt ver teld die bijna ongeloofelijk is. Een inwoner van Verviers zou op zijn machien onder het rijden in slaap geval len zijn en met pene snelheid van 50 kilo meters per uur voortrijdend, aan eene kromming van den weg in eene gracht terecht gekomen. Hoe hij er uitzag laat zich raden. Zijn hoofd gekwetst, eene lip geheel afgesneden en wonden over geheel zijn lichaam. Oui. Het tooneel heeft plaats gehad, deze week, in het stadhuis van Brugge. De bruidegom, van nederige afkomst, kwam door zijne bekwaamheid en zijn werk lot eene zekere plaats in de samen leving. De bruid behoort tot eene deftige bur- De huwelijksplechtigheid, voor den schepene van den burgerlijken stand, moest in 't fransch zijn maar wat zou men doen met 's bruidegoms vader die geen fransch kan De gebruikelijke vragen werden gedaan en na die aan bruidegom en bruid, kwam die aan vader of hij toestemde in 't huwe lijk van zijnen zoon met Mej. X... Mr... consenlez-vous au niariage de votre ltsM. avee Mc.. Zeg Ouifluisterde hem zijn gebuur toe, die zich gelast had met den fransch- onkundigen man te verwittigen op het gepaste oogenblik. 0...wi, klonk het uit den mond van vader. De gevaarlijke kaap der Goede Hoop was voorbij zonder schipbreuk. O, ijdelheid ijdelheid Gazette van Brugge.) Maandag avond, rond 9 uren, is te Meenen een geweldige brand ontstaan van vlasmijten in vlasschelven, gelegen bij de vlasfabrieken van Smagge, langs de IJperstraat. Na korte oogenblikken, stonden er in lichte laaie niet min dan vijl groote mijten en even veel schelven. De brand verspreidde eene akelige klaar te over St-Franciscuskerk en de huizen van 't gebuurte, 't Was zooveel te schrik- kelijker om zien, dat al dat vlas, een inhoud van drie tot vier honderd hekkens, maar éenen gloed uitmiek immers hc-t stond al het eene om zoo te zeggen nevens het andere. Aan blusschen dus viel er niet te denken, zooveel te meer dat de Leye, waar de pompiers moesten water trekken, nog al eene goê boogscheute van daar vloeit. Ook zijn zij er niet in gelukt de schelven te bevrijden die bij hunne aankomst nog niet brandden. Men schat het verlies op rond de hon derd duizend frank. Het vlas was verze kerd. Het is niet te min waar, dat het voor de belanghebbenden, commissionnarissen meestendeels, een groot verlies is, even als voor de veerlig werklieden die wrochten bij Smagge. Deze laatste in 't bijzonder komt tegen, lijk of men zegt. Op min of éen jaar tijds, drie rampen eerst, bij eenen grooten wind, viel zijne fabrieke deels in, met gevolg dat er ver- schilligen erg gekwetst wierden later brand in de roterij van dien zelfden Smagge, en nu ten laatsten die schrikke lijke brand van maandag avond. Men is nog al van gedacht, ingezien de plaats waar de brand is begonnen, dat er een kwaadwilligaard het vuur ingesteken heeft. Zondag 15 September hadden eenige kwaaddoeners de vensters ingeslegen van de herberg Den Voerman, bij Camiel Vanlaeken, te Ouckene. Procesverbaal werd tegen de rustestoorders opgemaakt. In den nacht van 22 tot 23 September, trokken de woestaards nogmaals naar Den Voerman, om er alles kort en klein te maken. De broeder van den baas, Jan Vanlaeken, was in huis. Het gerucht hoorende, en ziende dat zij begonnen de vensters aan stukken te slaan, liep hij buiten om zulks te beletten. Nauwelijk was hij aan de deur, of hij werd vastgegrepen en vreeselijk mishan deld. Camiel dit ziende, liep in huis en nam zijn geweer. Terug aan de deur gekomen, schoot hij in de bende. Een schrikkelijke kreet steeg uit den hoop vechters op. Een man bleef ter plaats liggen, en de andere namen de vlucht. Camiel naderde, en een vreeselijk schouwspel bood zich aan. Zijn broeder Jan, van in de twintig jaar oud, had de scheute gekregen en lag daar op den grond, zonder nog teeken van leven te geven. Eenige personen namen den gekwetsten op en droegen hem in de woning, waar een geneesheer geroepen werd. De toe stand van het slachtoffer is zeer beden kelijk. De wanhoop van Camiel is onbe- hrscijflelijk. Zondag rond 11 uren is het huis bewoond door de echtgenooten Ghes- quière-Verbeke te Wervicq, de prooi der vlammen geworden. Men denkt dat de brand zal veroorzaakt zijn door een der kinders, de kleine Jeróme, 8 jaar oud. Dit kind, in den geest gekrenkt, is ondanks al de moeite die men deed om het te red den, in de vlammen omgekomen. De moeder werd erg verbrand door haar kind aan den dood te willen onttrekken men heeft de ongelukkige bij hoogdrin gendheid naar het gasthuis moeten over brengen. Een rukwind had feenige vuurgensters op het dak van het huis der echtgenooten Debal-Descamps doen vallen, en ook deze woning schoot in brand en werd in eenige oogenblikken in asch gelegd ;deze woning was 200 meters van de eerste afgelegen. In den zelfden nacht brak een brand uit op 400 meters afstand der twee eerste huizen en in weinige oogenblikken waren ook de woni ngen van M. Gust. Schaper en Gustave Descamps door het vuur ver nield. Niets bleef door het vuur gespaard. Ziedaar vier arme familiën zonder de minste hulpmiddelen. De brand heeft hun alles ontnomen Het parket van Yper is naar Wervicq geweest. Men denkt dal er kwaadwillig heid in 't spel is. VLA8AÏI.I VKHHEIO. Kortrijk, 34 September. Gezwin gelde vlassen. De vlassen van min dan 12 kronen worden voortdurend goed gevraagd, alsmede de bestsoortige. Vlas ter Leye. Het rooien gaat ten einde en 't zijn slechts achterblijvers die nog aan het werk zijn. Het zwingelen gaat aan gang maar het weder is hier voor allerslechtst. Het is veel te droog om goede uitslagen te hebben en men kan geen goed vlas ver werken. Grove vlassen. In de eerste veer tien dagen heeft men den verkoop aange kondigd van verscheidene partijen van grof vlas gekocht van landbouwers die geld noodig hadden en in tegenwoordig heid van de algemeene toestand der vlas- markt, aan prijzen die noodzakelijk ge heel gering waren. Ann onze geëerde De Ondergeteekende heeft de eer hierbij mede te deelen, dat hij, te beginnen met 29 September aanstaande besloten heeft een Nieuwe Vlaamsche Illustratie aan zijn blad te verbinden, degelijk van inhoud en aantrekkelijk van vorm. Door eene overeenkomst met de Uitge vers van de gunstig gekende Nederland- sche Illustratie, is hij iu staat gesteld,aau de geabonneerd en zijner Gazet tegen eene geringe betaling aan te bieden, de Nieuwe Vlaamsche Illustratie eene hoogst belangrijke uitgave, waarvan als proef een exemplaar ter kennismaking op 29 September zal worden toegezonden. Dit blad zal elke week een om vang van pagina's beslaan, zoo dat meu, na drie maanden, een boekdeel van blijvende waarde ter grootte van niet minder dan 104 pagina's zal bezit ten. De een ige voorwaarden voor de geregelde toezending van de Nieuwe Vlaamsche Illustratie is de betaling van slechts 90 centiemen per drie maan den. franco per post fr. 1,05,) boven het getvone abonnement, een prijs buiten gewoon geringin verhouding tot het fraai en degelijke tijdschrift zélf, wélke abonnementsprijs als Nederlandschs Illustratie, met omslag, 10 franken per jaar bedraagt. Geene abonnementen dan voor een jaar worden aangenomen Betaling op voorhand Een jaar voor de Stad fr. 3,60. Voor den buiten met Post verzonden fr. 4,20. De kosten van ontvangst der kwittan- tiën met Post zijn ten laste van den abon- nent. De Uitgever twijfelt niet, of al zijne abonnenten zullen bereid gevonden worden, gebruik te maken van deze éénige gelegenheid, om zich tegen een Keringen prijs het eigendom te verzekeren van eer. blad, dat voorzeker een blijvend eu nuttig sierraad van elke boektatel zal zijn. Door den lagen prijs, waaraan de aanbieding dezer illustratie gedaan icordt, mag zij met reden eene premie voor de abonnenten op ons blad tv orden ge noemd. De Uitgever van DENDERBODE. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. B. De Naeyer, hand. met J. De Wage neer, z. b. J. Van de Velde, tw. met C. Steleman, z. b. F. Van Kerkhove, bakker, met P. Mertens, br. F. Tas, magez. met P. Van Audenhove, naaister! OVERLIJDENS. N. Sacré, priester, 82 j. Langeridderstr. P. De Lattre, m. Callebaut, schoenm. 66j. Kerrebr. C. Van Wichelen, frein- wacht. 51 j. overl. te Lessen. 10 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag, 28 Sept 1895. Tarwe tr. 14,50 a 15,50 Masteluin 11,00 a 12,00 Rogge 10,50 a 11.50 Garst 13,00 a 13,50 Haver per 100 kil. 13,00 a 14.00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00.00 Lijnzaad s 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Kooizaadkoeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 5,00 a 5,50 Aardap. (geele nieuwe) 4,00 a 5 00 Boter per 3 kil 5,76 a 8,37 Eiers de 25, 2,43 a 2.52 Vlas, de 3 kil. 2,80 a 3,00 Viggenen, per koppel fr. 35,00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. 5,00 a 0,00 volg. kw. HC^IO-RZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 25 Balen 1 kwaliteit fr. 27,00 a 35,00 P0PER1NCME27 Sept. Hoppe 1895 Stad Fr. 38,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 27 Sept. Tarwe (per 100 kilos) fr. 15,00 a 15,50 Rogge 11,50 a 11,00 Haver 15,50 a 16,00 fierst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2.52 a 2,97 Eiers per 25, 2,34 a 2,50 ANTWERPEN, 27 Sept. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,80 a 3,00. De ponden o( halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,60 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 4,50 tot 5,00. De eieren betaalde per men 25 stuks fr. 2,00 a 2,50. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. Ir. 12,00 a 13,00 Rogge, 10,00 a 10,50 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 14,50 a 15,00 Haver, 15,00 a 16,00 Boekweit, 00.00 a 00,00 Boonen, 18,00 a 00,00 Bitterpeën, 13,75 a CO,05 T33MAP.2T31T. BRUSSEL, 27 Sept. Kalverenmarh. Getal te koop gesteld 715. Prijs per kilogr. op voet fr. 0,80 a 1,15 00 lammeren van Ir. 00,00 tot 00,00. Hutdenmerkt. Ossen, fr. 0,80 a 1,00 Slieren, 0,75 a 0,85 Koeien en veerzen 0,80 a 0,90 Kalveren 1,10 a 1,20 CÜREGHEM-ANDERLECHT, 26 Sept. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 518 I Koeieu en Veerzen Slieren 147 871 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,75 a 0,90 Stieren 0,70 a 0,80 Koeien en Veerzen 0,65 a 0,77 GENT, 27 Sept. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 599 Melkkoeien 60 Vette koeien 76 Groote ossen 31 Stieren 38 Jonge ossen 114 Magere beesten 176 Vaarzen 132 Schapen 4 1 Varkens 272 Lammeren 0 Loopers 16 Kalveren 90 Viggens 536 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,45 lot 1,65. De grasbeesten golden van fr. 1,50 tot 1,60. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,87 tot 0,90. Iluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,87 Koeienvellen 0,90 Kalfsvellen 0,89 PAR1JS-La Villeite. 26 Sept. Ter markt verk. lek. 2'k. 3®k. Ossen Koeien Stieren Kalveren Schapen Varkens 2257, 1600,1-54 618 502,1-54 153 107)1-36 14221 1336 J-90 11855 7980,2-00 5279) 502911-34 1-32 1-30 1-20 1-70 1-80 1-26 der Stad Aalst. De Besturende Commissie der Burger- Hospiciën van Aalst, heeft de eer het pu bliek le berichten dat zij, in hare gewone Vergaderingszaal, op Maandag 7 Octo ber 1895, om 9 uren voormiddag, zal overgaan, bij gesloten soumissiën, tot de openbare aanbesteding der Levensmidde len en anderen Voorwerpen, beschikt voor het dienstjaar 1896. Het kohier van lasten en bespreken is berustende op het Bureel der voormelde Commissie, van heden tot den dag der Aanbesteding, van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aalst, den 16 September 1895. De Secretaris, De Voorzitter, Frans CRICK. Baron Paul BETHUNE. Ongeveer 2500 oude Hollandsche Dak pannen. Zich te bevragen ten Bureele van Den Denderbode of bij MT H. Meganck- Van der Poorten, Meester-Steenhouwer en Ondernemer, Keizerlijke Plaats te Aalst. gehecht aan de Middelbare Jongensschool van den Staat te Pecq. Gezonde en overvloedige voeding. Bezorgde opvoeding, orde, werkzaam heid, tucht. Leergang van Godsdienst gegeven door den E. H. Gallez, Pastoor. Gematigde prijzen. Bestierder, DEBRY. OPENBARE VERKOOI'ING VAN KEN schoon en nieuw MET GROND, TE MOORSEL, HOUTEN KRUIS. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wicn het behoort, met jiewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verlioopen EENIGE KOOP. Een schoon nieuw gebouwd Woonhuis met Grond, gestaan en gelegen te Moorscl, Houten Kruis, bekend hij kadaster wijk E, nummer <82, groot volgens me ting 22 aren 12 centiaren, palende oost den heer Karel-Lodewyk l)e Rop, zuid de heeren Petrus en Leopold Aelbrecht, west de Houten-Kruisstraat en noord de Kapellebaan en daarover de heeren Karet en Frans De Rop. Oomiddelijk in gebruiktrcding. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 10 OctoberfiQ_ Verblijf, Donderdag 24 October telkens om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd De Vij/hoek, gehouden door den heer J. Hen- mucex-Vermoesen, te Moorscl Houleu Kruis. OPENBARE VERKOOPING te Denderliautem. De Notaris Van Oudeniiove te Dender- hautem, zal ten verzoeke van den heer Dlmont, koopman te Denderleeuw, op Maandag 7 October 1895, om 8 uren 's morgens, ter herberg van den heer Franciscus Enghels, te Denderhautem, aan de Dorpplaats, openbaarlijk ver- 10 volle Zeugen, 10 ledige Zeugen, 25 Loopers (Drijvers). Deze verkooping geschiedt onder de gewone voorwaarden.Aande solvabele koopers wordt er zes maanden uitstel van betaling verleend mits borgstelling. De koopers die kunne koopsommen oumidde- lijk kwijten zullen eene vermindering genieten te rekenen aan 5 's jaars. Openbareverkooping van een welgebouwd TE OULTRE, aan den Molenhoek. De Notaris VAN OUDENHOVE, te Denderhautem, zal ten aanzoeke van wien het behoort met gewin van oen half ten honderd instelpremie openbaarlijk ver- koopen Een Huis en Hofstede, gestaan en gelegen te Oultre, aan den Molenhoek, groot circa 9 aren 22 centiaren, palende oost en zuid den heer Burgemeester Van Sinay, west Van der Hoeven en noord de kinderen Cobbaert. Oniniddclijk in genottrediog. ZITDAGEN: Instel Dünsdag 15 - Verblijf Dynsdag 22 Uct0Der 18U5" GELD. Ten kantoore van bovengenoemden No taris kan men allerhande kapitalen bekomen aan geringen intrest mits bezet. OPENBARE VERKOOPING VAN EEN allerbest gelegen met afhangendheden en Grond, te Denderhautem aan de Dorpplaats. De Notaris VAN OUDENHOVE verblijvende te Denderhautem, zal ten verzoeke van wie het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Ge., welgebouwd en allerschosnst gelegen Woon huis, met ruime keuken, kamers, kelder, schuur en stallingen, alsmede eenen goeden Lochting, gestaan eu gelegen te Denderhautem. aau de Dorpplaats, ge kend ten kadaster sektie B, nummers f339x en IöCOa, groot 3 aren 30 centiaren, palende oost de Dorpplaats, zuid den heer Désiré De Winter, west den heer Lercangée en noord de Borrekentstraat. Laatst bewoond en gebruikt door wijlen Stefaan Kiekens. De kooper zal den vollen eigendom, genot en ge bruik ervan bekomen met de betaling zijner koopsom. ZITDAGEN Instel Maandag 23 September Verblijf Maandag 30 September löyo- Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg 't Ge meentehuis, hij Juffer Treresia Kiekens, aan de Dorpplaats. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter studie van bovengenoemden Notaris. Vrijwillige Openbare Verkooping van eene nieuwe wel geklandeerde genaamd DE TIJGER - met WOONHUIS, TE AALST, in de Geeraerdsbergschestraal, N° 22. De Notaris MOENS, te Lede, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen open baarlijk te koop aanbieden EENIGEN KOOP Eenen schoonen eigendom bestaande in 1° Een Woonhuis met erve, breede koetspoort, drij beneden- plaatsen, drij boven-plaalsen en verdere afhangkelyk- heden, gestaanen gelegen te Aalst, aan de Georacrds- bergschestraat, alwaar het geteekend is nummer 22, bekend teu kadaster onder sectie A, nummer 2323a, houdende van den eenen kant aan het huis van den heer Pieter Lafon, van den anderen kant aan het gene van den heer Petrus De Geest en van achter aan na- schrevene biorbrouwerij. 2U Eene nieuw gebouwde Bieibrouwerij, genaamd De Tijger, bevattende groote overdekte plaats, de bierbrouwerij, dryfkelders, groote bierkelders (van 42 meters lengte up 8 meters breedte), maat en graan zolders, remises, paardenstal voor vier paarden en twee groote goede waterputten, gestaan en gelegen te Aalst, Geeraerdsbergschestraal, achter voorbeschre vene woonhuis, bekend ten kadaster sectie A, num - mcr 2323, palende van den eenen kant de Jufvrouwen Podevyn en den heer Hippolytc Vergeynst, van den anderen kant den lieer Petrus De Geest en van achter den heer notaris Schelfhout te Oordegem. Geheel den eigendom, van eenen inhoud, staat op eene oppervlakte grond, groot volgens meting van 7 aren 34 centiaren. 3* Alle de tocstelsels der gezegde bierbrouwerij, bestaande namelijk onder veel anderen Wcrkof roer- kuip (cuve matière), geijktinaat 36 hectoliters, CO liters, lekput (cuve reverdoir), gelijktmaal 10 hecto liters 25 liters, twee brouwketels van 33 hectoliters inhoud, eenen derden brouwketels van 25 hectoliters, koelbak (bac rcfroidissoir) van 79 hectoliters 7U liters, gccrkuip (cuve guilloire) van 66 hectoliters CO liters, eenen koperen refrigerant (laatste stelsel), koperen bicrnoniD, koperen buizen enz. enz. GO Bordeauxstukken, 60 tonnen, 150 halnonnen, tien vaatjes, 60 ondervaten, 8 slannen, 2 koperen bieremmers, 5 bierstellingen waarvan dry hebbende ieder 20 meters lengte, allen in eiken hout, een hand- karreken enz. Al dit materieel, zooals de brouwerij, is bijna zoo gezegd nieuw, weinig gediend hebbende. Ingcbruiktreding vijftien dagen na de beslissende toewijzing. Gebracht op frs. 20,100. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Donderdag 3 October, om 2 uren namiddag, ter estamiuet Het t'avUjoen, Groote .Markt, te Aalst, gehouden door den heerE*ux Van de Maele. Voorschrevenc Brouwerij te bezichtigen op Zater dag, Zondag en Maandag van iedere week. Studie van den Notaris De Dauw te Aalst. De Notaris DE PAUW te Aalst zal openbaarlijk verkoopen eene hofstede te Hofstade nabij de Hoogstraat groot 16 aren 83 centiaren. Gebruikt geweest door de kinderen Franciscus Hertsens. Ingesteld fr. 1400 Instel 17 September ao- Verblijf 1 October löVo* Telkens om 3 ure namiddag ter her- berp In Den Bonten Os - bij den Heer Joseph Clinckaert, te Hofstade, De Notaris DE PAUW voornoemd zal openbaarlijk verkoopen 1° Eene partij zaailand te Hofstade, Tollingsberg, groot 44 aren 90 centiaren. Gebruikt bij sieur Adriaan De Mol. Boomprijs fr. 80,00 Ingesteld fr. 600 2° Eene partij Zaailand te Hofstade op Babbelaar veld, groot 23 aren 60 centi aren. Gebruikt door jufvrouw Wed® J. B. Hofman. Boomprijs 130 fr. Ingesteld fr. 600 3" Een Woonhuis te Aalst, Molen straatpoort nummer 19, groot 10 centi aren. Gebruikt door Eduard Van der Meulen. Ingesteld fr. 400 4° Eene party Land te Moorsel op 't Hof Texel, groot 50 aren 75 centiaren Gebruikt bij jufvrouw Wede Van der Vorst-Baut eu Zonen. Ingesteld fr. 1000 Instel 19 September .eQr Verblijf 3 October löy°* Telkens om 3 ure namiddag ter estami- net In De Vier Winden bij den heer Ladeuze-Perreman, te Aalst Keizerlijke Plaats Bij woonstverandering. De Notaris Breckpot te Aalst zal open baarlijk verkoopen Eenen schoonen Eigendom te Aalst, in de Molenstraat en Achterstraat, groot 1 aar 90 centiaren uitmakende 2 Woonhui zen. Bewoond door de eigenares Mad'. Wedc. Impens. Verdeeld in 2 koopen volgens aanduiding op plan der afflehen. Slechts samen gebracht op frs. 10,100 LAATSTE ZITDAG Donderdag 10 October 1895. Om 3 ure namiddag bij Mad®. Wed®- Jacques De Grauwe, te Aalst, Molen straat. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Denderhautem. 1° 41 aren Land, op het Schorseveld, gebruikt door de weduwe Aug. De Pels- macker. Boomprijs fr. 25. 2° 39 aren 28 centiaren Land, op het Weiveld, gebruikt door de kinderen van Mr Adam Perreman, te Denderhautem en door de kinderen Roelandt-Guns, te Haeltert. 3° 5 aren 23 centiaren Tuin. in den Anderenbroeck, gebruikt door Joseph De Schryver. Boomprys fr. 20. 4° 11 aren 86 centiaren Meersch, op de Beek, gebruikt door J.-B. Temmer man. Boomprijs fr. 375. 5° 21 aren Bosch, in de Neygemstraat, onverpacht. Boomprys frs. 275. Instel Woensdag 2 «w verblijl Woensdag 9 0ctoljer 1895' Om 3 uren namiddag, In Nederhas- selt, bij den heer Matthys, te Aalst, Geeraardsbergschensteenweg Door uitscheiding van bedryf. Openbare verkooping van eene schoone behuisde HUIZEN en MEERSCH, TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris De Gheest, te Aalst zal namens Jufvrouw Annette Podevyn, in het onponbaar verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen, de volgende Goederen Aalst-Mijlbeek. Eerste koop. Eene schoone behuisde Hofstede, met Schuur, Stallingen en an dere Gebouwen, groot volgens meting 50 aren 85 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen van Auguste Rogiers, ten zuide aan de Langestraat en aan de koo pen 2 en 3, ten ooste aan koop 2 en aan Petrus Callebaut en ten noorde aan Juf vrouw Annette Podevyn en de Hospiciën van Aalst. Bewoond door Jufvrouw Annette Po devyn. Deze behuisde Hofstede mag bezichtigd worden alle Maandagen, Woensdagen en Vrijdagen van 2 tot 5 uren namiddag. Gebracht op fr. 3,800 Tweede koop. Een Huis met Grond, groot 3 aren 26 centiaren, palende ten ooste aan den eersten koop, ten zuide aan de Langestraat, ten weste aan den vol genden koop en ten noorde aan den eer sten koop. Bewoond door Joannes Mertens. Gebracht op fr. 825,00 Derde koop. Een Huis met Grond, groot 2 aren 69 centiaren, palende ten ooste aan den tweeden koop, ten zuide aan de Langestraat, ten weste aan Petrus Callebaut en ten noorde aan den eersten koop. Bewoond door Carolus De Block. Gebracht op fr. 850,00 Vierde koop. Een perceel Land als mede hoplochting, gelegen te Aalst-Mijl- beke, op het Eechout, groot volgens meting 23aren 94 centiaren, palende ten ooste aan de Hospiciën van Aalst, ten zuide aan de hofstede onder den eersten koop,ten weste ook aan de Hospiciën van Aalst, en ten noorde aan den heer Leo De Coen-Burny. Gebracht op fr. 920,00 Vijfde koop. Eenen Meersch, groot volgens meting 28 aren 63 centiaren, ge legen up het groot Eeckhout, palende ten ooste aan de Hospiciën van Aalst, ten zuide aan dezelfde Hospiciën, Jufvrouw Annette Podevyn en nog de Hospiciën, ten weste aan den heer Leon De Coen-Burny en ten noorde aan de Molenbeek. Gebruikt door Jufvrouw Annette Pode vyn. Gebracht op fr. 320,00 Derde en laatste zitdag Dijnsdag 1 October 1891». Om ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd St. Rochus. bij don heer Raspoet-Longé, te Aalst, aan de Groote Kerk.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3