Te huren. HOFSTEDE PARTIJ LAND EEN HUIS WOONHUIS HOFSTEDE WOONHUIS Liberale kandidaten- Kerkelijk Nieuws ZONDAGRUST. rJÖ Allerande nieuws. Mer klprijzen. PIANO- EN ZANGLESSEN DEPOT Valerius VAN ASSCHE, Boomverkooping Vraagt geassocieerden. Uit der hand te koop Te koop. TE HUREN HUIS TE IHJKEiV. MEUBELS, KANADA-BOOMEN Do Sottegemsche christene demokratcn blijven dus liet woord getrouw aan de li beralen in October en December 1895 gegeven, namelijk van hun te helpen in 't veroveren der stadhuizeu en gemeente huizen. Donderdag had in den Grauwen Steen, ter Merkt, de Poll plaats tot aanduiding der liberale kan didaten. 1000 uitnoodigingsbrieven werden ge zonden en diep in de 04 man beantwoorden aan dien oproep, 't Is sterk 1 64 op 1000! Ziehier de namen der liberale slacht offers voor dewelke wij plaats moeten bereiden in onze azijntobbens Kandidaten der liberale associatie MM. De Moor Karei, De Windt Jef, Gre- goirc Desidecr, alle drie geneesheeren, Galle Albrecht en Verbrugghen Eugeen, advocaten, De Blieck Jef, koopman, Le- veau Gust. kopergieter, Van der Scheu ren Od. brouwer, De Lattre Ed. slachter, Van Branteghem Corn, student, Schotte Joseph, leertouwer, De Bruyn, oud-ont vanger. Kandidaten van den liberalen werk manskring: MM. Meert Emiel, winkelier, Vincent Cornelius, Klaes Karei, winke lier, Van Opdenbosch Judocus, onderwij zer of oud-onderwijzer, Anne Pieter, be diende, Boel Emiel, klerken Buys Victor, portier. Ziedaar dc lijst der liberale kandida ten, of liever, de lijst der vreemde lingen. Niet min dan 9 vreemdelingen ko men er voor op die liberale lijst. Zijn de geboren Aelstenaars dan, vol gens de liberale meesters, zoo onbekwaam om hunne zaken te beredderen dat ze onder de voogdij vau vreemdelingen moe ten gesteld worden Eu van Mijlbeek 1 en van Schaarbeek I Niemand niemand Die stomme boeren van Mijlbeek en Schaarbeek, gelijk dc geuzen lxun noe men, zijn immers niet weerdig om neven6 die groooooote liberale heeren, nevens die vreemdelingen in den Gemeenteraad te zetelen Dat zal bij onze landbouwers van Mijl- beek en Schaarbeek op geenen koüen steen gevallen zijn Katholieke Aelstenaars gaan wij ons onder de voogdij van die liberale vreem delingen laten stellen Neen, neen, dat zal, dat mag niet ge beuren Leve de katholieke kandidaten allen geboren Aelstenaren KERK VAN DEN H. MARTINUS. Zondag 20 Oct. Feestdag van de Ursula, Patrones der twijnders, om 10 uren Plechtige Mis. Maandag 21 Oct. Feestdag van de HH. Crispinusen Crispinianus, marte laars, Patronen der schoenmakers, om 8 uren Plechtige Mis. Dijnsdag 22 Oct. Om 8 uren Mis voor de overledene broeders en zusters der Confrérie. Maandag 21 Oct. Plechtige Prijs- uitdeeling aan de leerlingen der Zondag scholen; om 9 uren Plechtige Mis, gezon gen door den E. H. Pastoor van St-Jozef. Onder de Mis aanspraak tot de leerlingen en bedanking der heeren Meesters en der juffers Meesteressen. Na de Mis Prijs- uitdeeling, voorgezeten door de Eerw. Heeren Geestelijken, Paters Jesuïten en de heeren Leden van den Kerkraad. Even als verleden jaar,zal er bij 't ver laten der kerk eene brooduitdeeling aan de kinderen gedaan worden. Priesterlijke benoemingen. De E. H. G. Sterck, onderpastoor van St. Martenskerk te Aelst, is pastoor be noemd te Berchem. Zijn onderpastoor benoemd te Gent. H. Kerst, de E. H. K. Van Hauwermeir» onderpastoor te Melle te Melle, de E. H- P. Stuer, onderpastoor te Meulestede te Meulestede, de E. H. K. I)e Lobelle, professor t e Lokeren te Wieze, de E. H. Ant. Van Wassenhove, gewezen pro fessor te Deinze. Leopoldsorde. Mgr. Goothals, Aartsbisschop van Calcutta, is tot com mandeur der Leopolsorde benoemd. Zondag 20 October1895, dienstdoen de Apotheker M. Bonner, Bisschop straat. Botermarkt. Heden zaterdag werden 815 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6520 kilos. AALST. Luisterrijk Avond feest, gegeven door de heeren meesters der Zondagschool van St-Martinus, in de Kring De Vriendschap, op Maandag 21 October 1855. 1° Opening voor Sym phonic. 2° De GEBECHTiGHEin van Fre derick Barbarossa, Keizer van Duitsch- laud. 3U Geld voon slagen en slagen voor geld. Prijzen der plaatsen Voor- behoudene plaats 2 fr., eerste plaats 1 fr. en tweede plaats 50 centiemen. De heeren meesters der Zondagschool alom gekend voor het geven van luister rijke avondfeesten zullen dit jaar aan het geacht publiek iets voorstellen dat ieders verwondering zal treffen. Ook moeten wij zeggen dat de nieuwe schilderingen van den heer J. Van Cauwenberg voor het drama aller prachtigst zullen zijn. Wie dus een aangenameu avond wil door brengen, wone dau maandag dit avond feest bij. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand September laatst, in de landstreek Aelst, bedragen oen geza menlijk gewicht van 240,784 kilogram men. Maatschappij De Bokkerij- ders. n Op .Maandag 28 October 'aanst. zal de maatschappij De Bokkerijders - de 30s,e verjaring barer stichting vieren. Om 10 uren 's morgens plechtige Ziel mis voor de overledene Rijders. Om 7 uron 's avonds avondmaal ten lokale van den Katholieken Kring, Groote Merkt. Nieuwe zegels. Ter aanbetaling van niet, of niet genoeg gefrankeerde brieven, worden postzegels volgens een nieuw type ingevoerd en den 1 november eerstkomende in gebruik gesteld. Die postzegels zullen eene weerde van 5, 10, 20 of 50 ceutiemeu of 1 fr. hebben daarop zal het opschrift a payer te betalen n staan en zij zullen van dezelfde kleur zijn als de postzegels van dezelfde weerde, van de laatste uitgave. Te bekomen bij M. Palalzkv. Photographe, in do Albert Liénart- straalal de groepen van den Historis- schen Praalstoet, tegen fr. 1,50 per groep Dc 13 groepen met een genomen kosten slechts 10 fr. 3W Leest en verspreidt de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, voortdurende premie. Abonnement prijs per drie maanden voor de stad, fr. 0,90 voor den builen fr. 1,05 vrij te huis. Wij raden de lezers van ons blad die nog niet ingeschreven hebben aan zoo spoedig mogelijk hunne bijtreding te zenden. DE UITGEVER. VLIERZELE. (Buz. briefw.) Zondag toekomende 20 October zullen alle ingezetezen der gemeente Vlierzele in volle feest zij». In het jaar 1892, is daar den toren der kerk prachtig opge bouwd. Dees jaar, heeft den heer Charles Janssens, wijd vermaarden schilder der stad Gent, zijn schilderwerk in Romein- schen stijl binnen Godes Tempel rijkelijk doen uitkomen. En nu op voormelden zondag, zullen na de vespers van twee uren namiddag, de nieuwe beelden der HH. Harten van Jesus en Maria,alsook bet beeld van den H. Antonius van Padua processie gewijs van de pastorij naar de kerk overgebracht en gewijd worden; waarna sermoen en solemneel lof in muziek. Verscheidene feesten zullen er te dier gelegenheid, plaats hebben op het Bo- gaertsveld, Dorp, en des avonds luister rijk vuurwerk, alsook den maandag avond. Moordpoging in vollen dag te Brussel. Woensdag morgend wan delde M. Boquet, inspecteur der water leiding over de Louisalaan, toen hij op de hoogte der Vleurgatsche baan eensklaps verrast werd door eenen bediende, eenen straatgieter, zekere Simon, die hem on verwacht drie steken toebracht. Een der steken in de zijde veroorzaakte eene doodelijke wond. M. Boquet, die vergezeld was van zijn dochterke riep om hulp, evenals het kind zoodat de aandacht der voorbijgangers op het moordtooneel werd getrokken. Simon werd vastgegrepen en aan de policie overgeleverd, terwijl het slacht offer in een rijtuig naar huis werd ge bracht. Een mensch levend verbrand. Een brand heeft zondag nacht het huis vernield van Hendrik Decock, lanabouw- werkman, te Bavichove. Rond 2 uren wierden de echtgenooten Decock en hunne zoons en dochter ge wekt door het geroep dat het zwingelkot brandde. Seffens sprongen allen uit hun bed en liepen om te blusschen Maar er was geen peizen op. De vlammen waren reeds zoo verre gezet dat zij het huis aantastten en met het zwingelkot tot den gronde vernielden. Aan den brand vonden de huisgenooten den genaamden Petrus Tanghe, staan, bijgenaamd Pier den duts, die seffens de vlucht nam. 't Was Tanghe die het alarm gegeven had. De zoon C. Decock, een jongeling van 22 jaar ontbrak, men nep en zocht tot dat men hem uit de puinhoopen haalde 't en was maar een verkoold lijk meer dat inen vond. Camiel Decock en Tanghe, waren den zondag avond op toer geweest en waren beiden in eenen verren staat van dron kenschap. Camiel Decock had zijn gezel Tanghe, die knecht is ten hove van land bouwer Remi .Delaere, mcêgevraagd om naar zijn huis te gaan slapen.glnderdaad vrouw Decock heeft haren zoon rond middernacht hooren thuis komen met eenen vreemdeling die in het zwingelkot bleef. Camiel Decock was op zijne gewone Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 00.00 a 00,00 17,00 a 00,00 13.75 a CO,05 Ziehier de bijzonderheden door de Brus- selsche bladen over dit drama medege deeld. 6 M. Bopuet, een struische veertiger, is sedert 20 jaren in dienst van de stad. De plichtige, Sermon (en niet Simon) is 35 jaren oud, getrouwd en vader van vijf kinderen. Hij woont te St. Gilles. Over eenige dagen had hij zonder toe lating zijnen dienst gedurende 24 uren verlaten, en hierom had M. Boquet hem voor eene maand gestraft. Dit werd hem dijnsdag meègedeeld en onmiddellijk vatte hij het voornemen op, zich te wreken. En hij nam de driehoe kige vijl,welke liijjgewoon was te bezigen voor het doorsnijden der waterbuizen, scherpte den punt ervan en wachtte reeds woensdag op hooger gemelde plaats zijnen overste af. Het was juist negen uren voormiddag toen de moordenaar uit eene deur sprong, op den inspecteur toeschoot en hem met de vijl den eersten steek toebracht. M. Boquet viel op het gaanpad neer, waar de plichtige hem nog twee steken toebracht. Sermon heeft bij zijne ondervraging niet het minste spijt getoond. Hij bekent, zene misdaad vooraf beraamd te hebben. De toestand van het slachtoffer is zoo slecht dat men het niet heeft kunnen ondervragen. Men vreest voor eene nood lottige ontknoping. Het dochterken van M. Boquet is ziek van den doorgestanen schrik. Petrus Tanghe zegt dat hij, in het g zwingelkot liggende, plotseling vuur zag, buiten geloopen is en gedurig achter Ca- i rniel roepende, deze noch gehoord noch p gezien heeft, 't Is dan dat de andere huis- genooten builen zijn gekomen. Tanghe is eene soort van simpelachti" mensch van 53 jaar, hy verklaart niet te weten hoe het vuur ontstaan is. Daar de gendarms in zijne kleèren solferkens ge vonden hebben en dat hij gewend is van smooren, denkt men dat hij onwetens en door onvoorzichtigheid het vuur zal ver oorzaakt hebben. Van het huis en het zwingelkot bluft er niets anders over dan de muren. Meubels, kleèren, *t is al omgekomen en mets was verzekerd. Omtrent de duizend kilos vlas, toebe- hoorende aan Jules Verhelst, van Bavi chove, als-ok de woning, eigendom van Juf. Mathilde Goethals, te Kortrijk waren tegen brand verzekerd. De gendarms van Kortrijk zijn maandag morgend ter plaats geweest om het eerste onderzoek te doen, Het parket van Kortrijk is er 's namid dags naartoe gegaan. Het is onwaar dat 1 anghe zou aangehouden zijn zooals som- mige vreemde bladen melden. t332£/.?.ztsit. BRUSSEL, 18 Oct. Kalverenmarki Getal te koop gesteld 770. Prijs per kilogr. op voet fr. 0,85 a 1,18 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Hutdenmerkt. Ossen, fr. 0,90 a 1,00 Stieren, 0,75 a 0,85 Koeien en veerzen 0,80 a 0,90 Kalveren 1,20 a 1,35 CUREGHEM-ANDERLECHT, 17 Oct. Ter veemarkt werden te koop gestelJ Ossen 614 1 Koeien en Veerzen Stieren 168 798 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,75 a 0,90 Stieren 0,70 a 0,80 Koeien en Veerzen 0,70 a 0, GENT, 18 Oct. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 67o Melkkoeien 53 Vette koeien 6o Groote ossen 01 Stieren 5o 150 I Magere beesten 199 150 I 64 I Varkens 274 0 j Loopers 31 52 Viggens 466 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,45 lot 1,60. De grasbeesten golden van fr. 0,00 to 0.00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van (r. 0,89 tot 0,90. Ij lluidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,89 Koeienvellen o,90 Kalfsvellen o,89 PARIJS-U Villettc. 17 Oct. Ter markt verk. l«k. 2°k. 3*k. Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Ossen Koeien Kalveren Schapen Varkens 24061 2012 1-56 1-44 1-32 644 587 1-54 1-14 1-32 122 114 1-40 1-30 1-20 1502 1216 2-00 1-90 1-70 11965 10015 2-00 1-90 1-80 6385 5636 1-28 1-211-20 Een schoon en gerieflijk Huis, heb bende schoone beneden- en bovenplaat sen en voorzien van pomp- en regen water, gestaan in de Veldstraat, N° 2 voor de voorwaarden zich te bevragen bij P. De Coninck-Peirreboom, Korte Zoutstraat, N° 8. 17 Durgcrlijbe Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. S. Le Long, werkm. met M. Van den Berghe, z. b. A. Cornand, werktuigk met E. Goossens, tw. D. Van Vaeren- bergh, tw. met M. Kieckens, tw. a Eeckhaut, dagl. met C. Troch. kleerm. OVERLIJDENS. J. Haegemans, vr. Boone, z. b. 74 j. Leopoldstr. F. Van de Meersch, vr Barrez, z. b. 49 j. Houtm. R. Brack- man, vvc Dc Brucker, z. b. 76 j. Leo- P^t--P. Van der Biest, m. Roelandt, z. b. 72 j. Varkensm. M. Van Vaeren- bergk, vr. Bombeeck, tw. 27 j. Peperstr J. Paelstermans, wr Van den Eeck- boudt, landb. 71 j. Brusselschensteenw 7 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag, 19 Oct. 1895. 'f. 14,50 a 15,75 Mastelum 42.00 a 00,00 11,00 a 12.00 00,00 a 00,00 14.00 a 14.50 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00 00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 5,40 5,00 8.46 De heer Remi Den Haeryncic, professor van piano aan onze Stedelijke Muziek school, heeft de eer het publiek kenbaur te maken dat hij zich komt te vestigen Esplanadestraal 32, en zich aanbeveelt voor het geven van lessen van Piano en Zang aan bijzonderen. STOKERIJ en BROUWERIJ DE GOUDEN LEEUW, Bureel van verkoop, Vaart, Nr 17, Aalst. Aanzienlijke te Oordegen en Smetlede. De Zaakwaarnemer Alattbys, te Oordegem, zal door het ambt van Deur waarder De Vos, te Aalst, op Zater dag 26 October 1895, ten 12 uren 's mid dags, namens Mevrouw Gravin de Re- nesse-Maelcamp, te Brussel, Mijnheeren de la Haye, Vrederechter, te Beveren- Waes, De Craecker, te Beyghem, Augus- tinus De Corte, de kinders Jan-Baptiste De Geyter, Livinus Van De Keere, te Oordegem en andere, binnen bovengemel de gemeenten, openbaarlijk verkoopen 140 koopen gavige, dikke en langstam- mige Boomen, bestaande in 100 koopen Kanadas. 32 koopen Eiken. 2 koopen Herlaers. 1 koop Esch. 3 koopen Abeelen. 2 koopen Kerselaars. Verders nog 20 koopen Eisen Slaghout en 12 koopen Boomsnoei, op den Bosch van den heer Augustinüs De Corte, te Smetlede, wijk Grooten Eist. VERKOOPINGS-ORDE Begin A. Te Smetlede, beneden het Dorp, aan de Wellebeek. B. Te Smetlede, wijk grooten Eist, bosch van den heer De Corte. C. Te Oordegem, wyk Oud-Smetlede, m de Kassei. D. Te Oordegem, aan de hofstede van sieur Livin Van de Keere, wijk Blekte. E. Te Oordegem, Klinkaert, aan de hofstede weduwe Lenssens. Einde en F. Te zelfde Oordegem, wijk Klinkaert, achter de hofstede der kinders De Geyter. Dat elke kooper zich voorzie van goede gekende solvabele borg, en degene die hunne inkoopen in gevallene verkoopin- gen nog niet voldaan hebben, worden verzocht die binnen de 8 dagen aan ge noemden Matthys te gaan kwijten. Land, gebruikt door Domien Lievbns, eu behoorende aan het Weldadigheidsbureel van Aalst. Te vergaderen ter herberg van Frans Van Jmpe, horlogiemaker te Meire, Beek. Gewone kondilien en tijd van betaling, mits borg stelling. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde XE E R I» E De Notaris De Gheest, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter, in het openbaar verkoopen Gemeen to Erpe. Eene schoone behuisde Hofstede, zijnde de herberg genaamd De Meerlaan, gestaan en gelegen te Erpe, in den Hoo- negem, gekadastreerd wijk B, nummers 285 en 286, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren. Bewoond door Evariste Van Herre- weghe. EENIGE ZITDAG: Zaterdag 26 October 1895. Ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. Openbare Verkooping van eene goede te Meldert. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van Palmslag en gelagen in het openbaar verkoopeu GEMEENTE MELDERT. Eene goede partij Land, gelegen op den Tiuven- boschkauter, groot 1 hectaar 3 aren 95 centiaren gekadastreerd wjjk D. nummer 110a, met eene grootte van 1 hectaar 9 aren 60 centiaren, palende ten oeste aan den kassei naar Moorscl, ten zuide aan de kinde ren De Ridder, ten weste met lialfweg aan den heer Charles f)e Vis, en ten nuorde met halfweg aan de Erven van den heer De Vis en andere. GebruikersJoannes Hauwelaert, Carotus Ludovicus Wille, Josephus Cooreman, nog Carolus Ludovicus WUle en Joannes Moens, allen zonder termijn. Verdeeld in 5 deelen. Instel Donderdag 7v Verblijf jtNovember 1893. Ten 2 ure namiddag ter herberg van den heer Pieter Joseph De Wolf, te Moorsel, aan de statie. Thans melden de Brusselsche bladen dat het slachtoffer M. Boquet, na een pijnlijken doodstrijd overleden is. Tevens melden zij ook dat Sermon, de moordedaar, zich in de gevangenis van St-Gilles heeft verhangen. La Gazette vraagt in tegenwoordig heid der talrijke zelfmoorden, die in deze gevangenis gepleegd worden, of de be dienden soms toebehooren aan de beruchte club der zelfmoordenaars van Louden In dit geval zou men kunnen begrijpen waarom zij de gevangenen, die aan hunne waakzaamheid zijn toevertrouwd, de middelen niet ontnemen om zich, door den zelfmoord aan lastige ondervragingen te onttrekken. Een man werd donderdag nucht op het gaanpad der Nieuwe Graanmarkt te Brussel gevonden, die aan hevige inge- wandspijnen scheen te lijden. Hij ver haalde dat hij door de geneesheeren van het St-Jansgasthuis was aangehouden, naakt uitgekleed en op de snij tafel gelegd. Toen had men hem den mond gestopt en al de gebeenten uit zijn lichaam gesneden, om te zien of de mensch ook zonder bee- nen leven kan. Natuurlijk werd de man naar een zinneloozengesticht gebracht. Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil. Lijnzaad Koolzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken w>uu a Aardap. roode de 100 kil. o,00 a Aardap. (geele nieuwe) 4,75 a Boter per 3 kil 6,12 a Eiers de 25, 2^52 a Vlas, de 3 kil. £42 a 3,51 Viggenen, per koppel fr. 40,00 a 55,00 Ajuin, 100 kil. fr. 4,00 a 4,00 volg. kw. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 14 Balen 1 kwaliteit fr. 30,00 a 35,00 POPERINGHE 18 Oct. Hoppe 1895 Stad Fr. 33,00 a 00,00 Gemeente oO.OO a 00,00 GENT, 18 Oct. Tarwe (per 100 kilos) fr. 14,00 a 15,00 Rogge 11,00 a 11,25 Haver 15,50 a 16,00 <,erst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,61 a 2,70 Eiers per 25, 2,70 a 2,79 ANTWERPEN, 18 Oct. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,60 a 2,65. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,50 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,00 tot 0,00. De eieren betaalde per men 25 stuks fr. 2,50 a 3,00. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 12,50 a 13,00 Rogge, 10,50 a 11,00 Wimergcrst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 15,00 a 15,25 Haver, 15,00 a 16,00 Eene bloeiende BROUWERIJ, in eene der grootste landelijke gemeenten van het Land van Aalst, dit ten einde meer uitbreiding te kunnen geven aan de on derneming. De producten dier Brouwerij zijn alge meen gowaardeerd. Voordeelige voorwaarden. Antwoord onder letters A. M. Z. ten bureele van dit blad. met groot gemak van betaling. 1® Een prachtig Renteniershuis met Koetspoort en Lusthof, gelegen te Aalst, Liónartstraat, N° 12, laatst bewoond ge weest door Madame Van Puyvelde-Le Vionnois. 2* Een schoon Renteniershuis met alle gerief, bewoond door den Heer Statie Overste en gestaan Liónartstraat, N°8. 3l Drij schoone en gerieflijke Burgers- huizen, gestaan Esplanadestraat, N° 28 enz., verhuurd aan 375 franks 's jaars. 4e Een schoon Winkelhuis met all9 gerief, goed voor alle commercie, staande in 't midden der Lange Zoutstraat, be woond door Mijnheer Felix Van Lan- duyt. 5e Een goed Winkelhuis met alle ge rief. ook wel gestaan in 't midden der Lange Zoutstraat, met dubbele uitgang in t Sluyerstraaije, nu bewoond door Mijnheer Bené De Winter. 6" In een of twee deelen d'oude geka- landeerde herberg genaamd Het Mu ziek, staande in 't Sluyerstraatje, be woond door sieur Van den Borre. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Liónartstraat, N° 12, 's Zondags, 's Maan dags en 's Dynsdags van iedere week. Eene weide gelegen te Denderleeuw, Leeuwbrug, groot 30 aren 27 centiaren, gekadastreerd sektie A Nr 14. Lest gebruikt geweest door Sieur Pe trus Deleenheer te Welle. Zich te bevragen bij Louis Bue- keng, Zaakwaarnemer te Aalst. een HUIS gestaan in de Vaartstraat Nr 6, Voor de voorwaarden zich te bevragen Nr 8 zelfde straat. Dirk-Martenslraal, Aelst. Schoone oude Kassei te Koop Zich te bevragen bij H. Meganck-Van der Poorten, Keizerlijke Plaats, Aelst. Bij verandering van woonst en uitschei ding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Winkelgerief en Wijnen, XE NINO VE. De Notaris DUFOUR, te Ninove, zal op Donderdag 24 October 1895, om 8 uren voormiddag, ten verzoeke en aan het woonhuis van Jufvrouw Jeannette Haegeman, te Ninove, Groote Merkt, en krachtens toelating rakende de na te melden nieuwe koopwaren verleend door hef Schepenen-College van Ninove, den 4 October 1895, openbaarlijk verkoopen Eene groote hoeveelheid schoone meu bels, als tafels in acajou en ander hout, stoelen, zetels, kassen, bufetten, secre taire, co'flre-fort,schilderijen en gravuren, groote en kleine spiegels, kleerkas, bed steden, lavabos, nachttafels, pendules, vazen, enz. Verders een goed naai- machien, porseleinen koffljservies, tel- looren en schotels, kristalen glazen, roomers en karaffen, koper- tin- ijzer- en geleier werk. wollen matrassen, enz. enz. Winkelgerief bestaande in toog, loketten, grooten koffijmolen, koperen bascules en balancen, en veel meer andere voorwerpen. Wijnen 474 flesschen Alicante, 34 flesschen Malaga,140 flesschen Malaga, 135 flesschen Samos, 70 halve flesschen Samos, 22 flesschen Oporto, 66 flesschen Paxarète, 62 halve flesschen Paxarète, 374 flesschen Chasse Royale, 175 fles schen St. Julien, 50 flesschen St. Emilion 34 flesschen Jurancon. Tijd van betaling mits goede borg stelling. OPENBARE VERKOOPING van TE EREMBODEGEM, Driesch ter Joden De Notaris DE GHEEST te Aelst, zal met gewie, van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen. Een onlangs nieuw gebouwd Huis, dienende voor herberg gestaan en gelegen te Erembodcgem, oan den Driesch ter Joden, gekadastreerd wjjk B, nummer 17ÜHr, met eene grootte van -2 aren, 70 centiareD palende ten ooste aan den heer dokter Van der Hae- gen, ten zuide aan Bcnedictus Coppcns-Wellekens ten weste aan Benjamin Coppens eu ten noorde aan de straat. Bewoond door Benedictus Coppens-Wellekens. ZITDAGEN Instel, Woensdag 0 Verblijf, Woensdag 20IWember i80s- Ten,,.'* uren namiddag, ter herberg van den heer Jean elujkïns, meestermetser, te Aelst Zoutstraat poort, N° 64. VENDIXIE van schoone TE ERPE EN MEIRE. De Notaris De Ghent, te Aalst, zal op DIJNSDAi; »ni'0VHMJrfcR 18o5, in net °Penbaar '«rkoopen de volgende Kanada-Boomen, te welen Ten 8 uren 's morgens. 20 koopen namem de erven De Sadeleeb, te Aalst- Schaarbeek, aan eenen meersch te Erpe, in den Hoonegcm. Te vergaderen ter herberg van Benjamin De Sutter. aan de brug in den Hoonegem. En ten 10 uren, JL'r™ (tl,Müire) lan Meerschen te Meire, op Holland, gebruikt door Domixicis De Smet, en aan OPENBARE VERKOOPING VAN KEN schoon en nieuw MET GROND, TE MOORSEL, HOUTEN KRUIS. De Notaris BEMAN, te Erpe, zal cameus wien het behoort, met gewin van palmslag en gelageo, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een scbeon nieuw gebouwd Woonhuis met Grond, gestaan en gelegen te Moorsel, Houten Kruis, bekend by kadaster wyk E, nummer 182, groot volgens me ting 22 aren 12 centiaren, palende oost den heer Karel-Lodewyk De Rop, zuid de heeren Petrus en Leopold Aclbrccht, west de Houten-Kruisstraat en noord de Kapellebaan en daarover de heeren Karei en Frans De Rop. Onmiddeiyk in gcbruiktieding. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 10 OctoberfiQ_ Verblijf Donderdag 24 October 5 telkens om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Üe Vij/hoek, gehouden door den lieer J. Hf.n- wckx-Vebmoesen, te Moorsel Houteu Kruis. OPENBARE VERKOOPING van eeno behuisde en een perceeltje Lochting XE OTTERGEM. De Notaris BEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. - Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Ottergem, aan den Kerkweg, bekend bij kadastor wijk A, nummers 717a en 718a, groot 3 aren 90centiaren, palende oost den heer Standaert, zuid den Kerkweg, west den heer Donatus De Winter! en noord den lieer Franciscus Baeyens. Tweede koop. Een perceeltje Lochting gelegcu te Ottergem aan den Keer, groot 2 aren 77 centiaren, palende oost den heer Jozef Baeyens, zuid de Straat, west den heer Bernard Baevcns en noord de erven Gysels. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 .onv Verblyf Donderdag 31 October Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg gehouden door den heer Bernard Baeyens, te Ottergem, Keer. Openbareverkooping van een welgebouwd TE OULTRE, aan den Molenhoek. Dc Notaris VAN OÜDENHOVE, te Denderhautem. zal ten aauzoeke van wien het behoort met gewin van een half ten honderd instelpremie openbaarliik ver koopen Een Huis en Hofstede, geslaan en gelegen te Oultre aan den Molenhoek, groot circa 9 aren 22 centiaren,' palende oost eu zuid den beer Burgemeester Van Sinay, west Van der Hoeven en noord de kinderen Cobbaert. Laatst bewoond geweest door de weduwe Constant Stevens-Temmerman. Onmiddeiyk iu genottredlng. ZITDAGEN: tuatel Dijnsdag 15 Verblyf Dijnsdag 22 0ctobe'- Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van oois Haeltebmax. te Oultre, aan den Molenhoek. GELD. Ten kantoore van bovengenoemde!) No taris kan men allerhande kapitalen bekomen aan genngen intrest mits bezet. De Notaris De Rauw, te Aalst zal op Donderdag 24 October 1895 om 1 ure namiddag, te Moorsel ter wyk t Hof Texel, openbaarlyk verkoopen, 2o Kanadas, 3 Wilgen, 1 Abeel Boomen waaronder verschillige zeer zwaar en hoogstammig en 1 Esschenboom. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een perceel Land en Meersch, te Moor- sel, op t Hof Texel, sectie C, nummer 503, groot31 aren 20 centiaren. In gebruik bij Josephus de Koker. Ingesteld fr. 400. Instel 10, Verblijf 24 October 1895. om 3 uren namiddag, ter herberg lN DE Jonge Garde, bij den heer Louis Van Brempt, te Moorsel Dorp.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3