BERICHT. van BOOMEN van BOOMEN van BOOMEN Huismeubelen ARM-GOEDEREN HOFSTEDE PARTIJ LAND Huismejubels GOEDEREN Groote waarheid Erembodegem. Groot Vlaggenfeest Allerande nieuws. Vlasnijverheid. rr uaudi uAli i uvmiBii. Landbouwers Merklprijzen. Uit der hand te koop Zilverwerk, Wijnen enz. te WICHELEN, wijk Bohemen. KANADA-BOOMEN boomen K TJIZEN, BOOMEN Men leest in Le Bien public van 17 October 11. De christene deraokrateu van Aclst hebben tot hiertoe no? niets anders verricht ten zij ge- streden tegen de bestaande katho- lieke partijtegen de mannen van n den rijken cerkel, gelijk 't Land i van Aelst ze noemt. De katholieken van ons Arrondis.se- ment bestatigen met genoegen dat het i Gentsche katholiek blad eindelijk onze valsche demokraten naar waarde schat. Onze Gentsche Confrater, voegt er bij I Wij hadden de hoop gekoesterd dat zij (onze demokraten) hunne gedragslijn zouden veranderd hebben op tusschen- «komst der geestelijke Overheid.... Wij hebben ons bedrogen geene de de minste verandering heeft zich voor- gedaan. Wij, die de kopstukken der volksfop- perij van buiten en van binnen kennen, alsook hunne samenzweering met de f geuzerij en hun geheim doel van de kath, t partij te vernietigen, wij wisten dat die wraakzuchtige lieden onbekwaam waren bun gegeven woord van onderwerping aan j de bevelen van Z. H. den Bisschop te I eerbiedigen. Te Gent oordeelde men er anders over j men dacht er met rechtzinnige menschon te doen te hebben. Sedertdien heeft men ze ook leeren kennen. Vandaar die bloedige zweepslagen door Le Bien public aan onze valsche demokraten toegediend en onder de welke zij zich kronkelen als duivels in een wijwatervat. Vandaar ook de dolle woede onzer verraders tegen Le Bien public en Het Volk welke hun het masker van valscheu demokraat zoo onmeedoogend hebben afgerukt I Waarom draagt zeker heerken van Erem bodegem zulke korte broeken Wie hem j kent zal het antwoord niet schuldig blij ven de stoffelijke profijten aan deze dracht verbonden, vallen zeer goed in j den smaak van mama daarbij wanneer men met razernij in het hart en verwy- I tingen op de tong gedurig op zoek is naar slaven is eene lange broek zeer hin derlijk. Dit ventje wilt bourgemaitre worden; om zijn doel te bereiken heeft hij zich j sinds ecnige maanden bekeerd. Wanneer het weder gunstig is gaat hij des zondaags naar de kerk en dan gaat hij aan zijne liberale vrienden vertellen dat hij die komedie spelen moet om eenige ontevre- j dene bokken tot zijne partij over te halen. Welke ellendige spotternij En zulke mijnheer wil het hoofd worden eener ka tholieke gemeente, zulke gemeene spot ter wil en zal bourgemaitre worden Zou de heer De Backer hem bij gele- genheid niet willen leeren hoe hij zijnen toekomstigen titel schrijven moet t ter gelegenheid van de uitreiking der Premièn yan den Praalstoet. op Zondag 3 Novembe, 1895. Om 2 uren 's namiddags zullen de deel nemende Maatschappijen met vaandel en kartel vergaderen in do Hovenierstraat (Molenstraatpoort). Aldaar zullen zij ecnen stoet vormen die de volgende stra ten zal doorkruisen Hovevierstraat, Molendries, Werf, Bis schopstraat, Molenstraat, Markt, Nieuw- straat, Gentschestraat, Nieuwbeekstraat, St.-Jobstraat, Gearaerdsbergschestraat, KorteZoutstraat.LangeZoutstraat,Markt, Kerkstraat, Brusselschestraat, Houtmarkt, Zonnestraat, Keizerlijke Plaats, Korte Nieuwstraat, Hopmarkt, Groote Markt, Leopoldstraat, Esplanadeplein, Statie straat, Statieplein, Albert Liénartstraat, Kapellestraat, Markt, Hopmarkt. De stoet zal door verscheidene muziek korpsen opgeluisterd worden. Afdeelingen ruiterij zullen den stoet openen en sluiten. Gedurende den doortocht zal er eene huldebetoogiug plaats hebben aan de woon der leden des Gemeentegaads, als hulde van dankbaarheid voor de inrich ting der Gasthuisfeesten. Om 5 uren 's avonds zullen de Comi- teiten der deelnemende Maatschappijen in de Stadsschouwburgzaal binnen geleid worden, alwaar zal plaats hebben de uit reiking der premiën van den Praalstoet van 22 en 23 September 1895. De plechtigheid zal geopend worden met eene aanspraak door der heer On dervoorzitter der Commisste. tot middernacht Zondag 3 November 1895, dienstdoen de Apotheker M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. Botermarkt. Heden zaterdag werden 754 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6032 kilos. AELST. De omhaling ten voor- deele van de slachtoffers der instorting van zaterdag 11. door de zorgen van ons vrijwillig Pompierskorps, zondag lest, ter gelegenheid der betooging Oustaaf Pape, heeft de som opgebracht van fr. 826,86. Deze som zal door de zorgen van den heer kapitein P. De Paepe, aan do beproefde familièn bezorgd worden. Ons vrijwillig Pompierskorps dankt allen welke door hunne gift hebben wil len bijdragen aan dit goed werk. ,Te bekomen bij M. Palatzky, Photographe, in de Albert Liénart straat, al de groepen van den Historis- schen Praalstoet, tegen fr. 1,50 per groep De 13 groepen met een genomen kosten slechts 10 fr. Dijnsdag morgend is te Gent eene werkstaking uitgebersten bij M. Baert- soen en Buysse een meisje was wegge zonden het werkvolk eischte dat zij zou teruggenomen worden en op de weigering van den bestuurder hebben 300 werk lieden het fabriek verlaten. Noodzakelijk zal het werk in deze fabriek hierdoor ophouden, 't geen het getal werkstakers met 1000 vermeerdert. Twist met noodlottigen afloop. Men leest in de Gazette van Gent Zekere Berloo had over eenigen tijd twist gehad met den genaamden Pieter Heughebaert, wonende in den zooge naamde Congo (Muide). De broeder van Berloo ging maandag namiddag, omtrent half 4, naar de suikerfabriek-Mechelynck, waar Heughebaert bezig was met beeten te lossen. Eeno woordenwisseling ontstond. Heu ghebaert vluchtte om alle onaangenaam heden te vermijden, op een schip dat daar gemeerd ligt in de vaart van Terneuzen. Berloo volgde hem eu greep hem vast. In de worsteling vielen beiden over boord. Seffens snelde men ter hulp en vischte men Berloo op. Deze is ervan afgekomen met een koud bad Heughebaert kon eerst een tiental mi nuten laterworden opgevischt en ondanks de aangewende zorgen heeft men hem niet tot het leven kunnen terugroepen. De ongelukkige was 33 jaar oud en laat eene weduwe met vijf kleine kinde ren achter. De broeders B. zijn door de policie naar het hulpbureel der Muide gebracht en ondervraagd, daar men beweerde dat Berloo, de handen van Heughebaert los rukte, toen deze den stok greep, waarmee men hem aan wal wilde trekken. Moord te Aartrijke. Men leest in de Patrie Een moord is z< ndag nacht te Aartrijke (bij Brugge) gepleegd.Een twist was over eenige weken over eene kleinigheid ont staan, tusschen eenige boeren. Nadat een schijnbaren vrede gedurende eenigen tijd geheerscht, ontmoetten vijf personen van verschillige partijen elkaar in eene herberg. De ruzie begon op nieuw, ontaardde in een gevecht en een der strijders viel dood tengevolge van eenen messteek, die hem vaD achter in den hals werd toegebracht. De steek was zoo geweldig dat het mes langs den mond uitkwam. Drie personen zijn aangehouden. Diefle. Eene stoute diefte is Zondag avond, in eene der bijzonderste stralen van Kortrijk gepleegd geweest. De weduwe Opsomer, uit de Rijssel- strnat, verliet rond 6 uren haar huis met ha«e dochter, om naar Overleie te gaan. Rond 7 uren 1/2 waren zij terug, en be merkten niets ongewoons. De voordeur en de achterdeur waren nog gesloten en de brandende petrollamp stond nog in de achterplaats waar zij ze gezet hadden. Maar naar boven gaande, wierden zij allicht gewaar dat er vreemde bezoeken in huis waren geweest. De voorkamer, waar vrouw Opsomer slaapt, was geheel doorsnuisterd eene kas, waarop de sleutel zat, lag geheel overhoop. Op het nachttafelken stond er een naaikussen dat verdwenen was. 't Is 'teenigste dat de dieven van weerde gevonden en mee genomen hebben. In dat naaikussen zat er immers een bankbrielken van 100 fr., 2 goudstukken van 20 fr. en 4 fr. 75 in nickelgeld, te zamen 144 fr. 75 c. daarbij zalen nog eenige juweelen, zooals eene gouden vrouwenhorlogie, een paar gouden oor slingers, eene gouden broche, een gouden ringsken, 2 zilveren ringen, één ring in doublé, eene zilveren mansketen, 1 gebro ken gouden ooring, te zamen voor eene weerde van rond de 100 fr. Op de achterkamer van de dochter hadden zij ook vruchteloos gezocht en gesneusterd. Er is nievers geen spoor van inbrake te zien; daaruit besluit men dat de dieven met valsche sleutels zijn binnengegaan. De dieven moeten het op de huizen gemunt hebben bewoond door vrouwen alleen. Verledene week was het ter her berg Den Truweel, langs de Cuernsche kassei, waar ook eene weduwe met hare dochter alleen woont. De menschen die geld hebben dat zij onmiddellijk niet en moeten gebruiken zouden best doen het in verzekerde bewa ring te geven. Maandag voornoed is te Lichter- velde een pijnlijn ongeluk voorggvallen. Henri Masselis werkman, in dienst bij den koopman Depujrdt-Sabbe, zijn voor schoot die in het machien gedraaid was, willende terug vatten, werd bij den rech ter arm gegrepen en verscheidene malen rond geslingerd; het is maar wanneer de hand totaal afgerukt was dat het slacht offer verlost werd; de afzetting van den arm werd noodig geoordeeld. Het slacht offer is gehuwd en vader van 6 minder jarige kinderen. Eenige personen, die maandag voorbij het bosch van Cortemarck gin gen, zagen dicht bij eenen grooten boom een lijk liggen. Het lijk was dit van een jongeling die 25 jaar oud scheen te zijn en 1 meter 70 lang was. De ongelukkige had eene vree- selijke wonde aan de keel. Bij middel van een dolkmes toegebracht; de steek was met zulk geweld toegebracht dat het bekkeneel ten deele verbrijzeld was. Deze akelige ontdekking was weldra door gansch het dorp gekend en eene groote volksmentgte kwain op de plaats der misdaad toegeloopen. Onder de toeschouwers bevond zich de vader van het slachtoffer die, ongerust over het lang hitblijven van zijnen zoon, hem was gaan opzoeken. Wanneer hij zich in tegenwoordigheid van het lijk van zijn kind bevond, greep er een hert roerend schouwspel plaats en de ongelukkige vader moest met geweld weg gebracht worden en bevindt zich thans ineenzeerzorgwekkeuden toestand. De gendarmerie, na het parket ontboden te hebben opende een eerste onderzoek. Het onderzoek der wonden lieten geen twijfel meer of de ongelukkige was ver moord geworden. Onmiddeiijk werden de opzoekingen begonnen. Weldra werd er vastgesteld dat de jongeling den dag voor zijne dood in de omstreken gezien was en namelijk in eene herberg waar hij zich goed scheen te vermaken. Het slachtoffer had den zondag avond in deze herberg doorgebracht en ziehier wat er gebeurd was Vier personen die daar in de nabijheid woonden, waren bezig met de kaart te spelen, toen er voor eene nietige zaak een twist uitbrak. De jongeling in kwestie wilde er tus schen komen en stootte onwillens tegen een der spelers, waarop een hunner riep Als gij tegen eene mijner vrienden stoot, let op 1 Daarop verliet de jongeling de herberg, gevolgd, naar het schijnt, door de vier andere spelers. Nabij het bosch van Cortemarck geko men, werd hij eensklaps langs achter vastgegrepen en op den grond geworpen. Een der spelers trok alsdan een dolk mes uit den zak en plofte het in de keel van den ongelukkige, die aanstonds een lijk was. Daarop verlieten de lafaards hun slachtoffer en verdwenen. De misdadigers werden spoedig aange houden, zij zijn gedrijen: een vader en zijne twee zonen. Het parket is ter plaats geweest. An dere aanhoudingen zijn nakend. Valsehmunters. Er zijn sinds eenige dagen valsche stukken van 2 frs. in omloop, met de beeltenis der Fransche republiek en het jaartal 1871. Deze stuk ken zijn in tin. doch zeer goed nage bootst. De klank is even als die der echte stukken, alleen het gewicht is een weinig lichter. Kleine en zeldzame reiziger. Ter saxische hoofdstad Dresden, is vrijdag aan de An halter statie een klein landver huizer aangekomen, een 7jarige knaap, die geen woord Duilsch verstond. Op zijnen hoed zat een briefje. met verzoek zorg te dragen voor'den knaap, die naar zijne bloedverwanten te San Francisco moest. De knaap was voorzien van een kaartje naar Hamburg en een biljet naar San Francisco; doch hij had verder geenen rooden duit op zak, zoodat hij van het medelijden zijner medemenschen af hing. Te Dresden is hij van eten en drin ken voorzien en in den trein naar Ham burg gezet om daar scheep te gaan. De knaap gedraagt zich zeer manhaftig. Sneeuw] in Engeland. De sneeuw heeft voor goed hare intree ge daan in Engeland, te Bolton, in Lan cashire en elders, waar zij zoo overvloe dig viel, dat de dienst der ijzerenwegen in min dan twee uren onderbroken werd. Uit Manchester wordt ook een sneeuw storm gemeld. Kortrijk, den 22 October 1895. Gezwingelde vlassen. De markt blijft onveranderd, de neiging is nietig. Stoppels. Goed gevraagd aan vast- behouden prijzen. Gemeentekiezingen. Komt te verschijnenHandleiding tot de kies- verrichtingen, tijdsorde der kieswer- kingen en verklaring der wetsbepalingen, gevolgd van samenvattende tafels, ten gebruike der Voorzitters van kiesburee- len, stemopnemers, secretarissen, getui gen en kiezers door Edmond De Bock, Onderzoeksrechter te Gent. Prijs fr. 2,75. Verkrijgbaar op aanvraag ten bureele van Denderbode. Ook te verkrijgen de wet betrekkelijk de gemeentekiezingen in beide talen fr. 0,50. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 10 on Vrouwelijk 10 ~u HUWELIJKEN. C. Van Kut, vleeschliouw. met A. Min ner, z. b. P. Keymeulen, tw. mets. De Smedt, tw. S. Kieckens, schoenm. met C. Van Malderen, z. b. P. Janssens, blikslag, met A. Matthys, tw. E. Van Haut, landb. met M. Troch, z. b. OVERLIJDENS. A. Callebaut, landb. 44)., Roosendreof. F. Matthieu, m. De Smedt, scheersl. 38 j., Scherrestr. M. Matthys, vr. De Boeck, z. b. 33 j., Breedestr. F. De Neve, metserskn. 16 j., Brusselschenstw. A. Verschoris, metserskn. 13 j., Le- debaan. E. Van Wiel, wed. De Meers man, kaaiw. 65 j. Bierstr. G. Verhoe ven, m. Boelaert, tabakbew. 32 j., Ter linden. N. Wiewauters, bez. 64 j., overl. te Dendermonde. 2 kinderen onder de 7 jaren. Te bekomen bij DE BOE-DE CONJNCK Nieuwstraat Aalst: Oostendsche alsook Zeelandsche oesters. Door zijne goede waren en geringe prijzen beveelt hu zich aan de gunst van eenieder. Gevraagd voor elke gemeente, een eerlijk, bekwaam en welgezien persoon, om zich als bijvak met de loten en open baren fondsenhandel bezig te houden. Brieven te zenden T. C. 365, Post, Ant werpen. SCHOONE Te koop 500 schoone Kanadaplant- soenen, tegen fr. 0,70 't stuk. Zich te bevragen bij Fi.orent IIerrebaut,nevens Het Roklijf, - Gentschesteenweg, Aelst-Schaerbeek, worden gevraagd voor 'l aankoopen van DRAF, ter brouwerij van den heer Frans Van de Maele, te Aalst Molen straatpoort. Zaterdag, 2 Nov. 1895. Tarwe fr. 14,75 a 15,00 Masteluin 42,00 a 00,Oo Rogge 11,75 a 12.25 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 15.00 a 16.00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken a 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 5,00 a 5,50 Boter per 3 kil 5,40 a 7,92 Eiers de 25, 2,70 a 2,92 Vlas, de 3 kil. 3,09 a 3,27 Viggenen, per koppel fr. 35,00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. 4,00 a 5,00 volg. kw. ECPl^ARZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 30 Balen 1 kwaliteit fr. 30,00 a 32,50 POPERINGHE 31 Oct. Hoppe 1895 Stad Fr. 32,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 1 Nov. Tarwe (per 100 kilos) fr. 14,00 a 15,00 Rogge 11,00 a 11,25 Haver 15,00 a 16,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,61 a 2,70 Eiers per 25, 2,79 a 2,~~ GENT, 25 Oct. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 6O7 Melkkoeien 49 Vette koeien 47 Groote ossen 0 Slieren Jonge ossen 95 Magere beesten 181 Vaarzen 102 Schapen 47 j Varkens 405 Lammeren 3 j Loopers 10 Kalveren 56 Viggens 371 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 1,45 lot 1,60. De grasbeesten golden van fr. 0,00 to 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,87 tot 0,90. Iluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 0,89 Koeienvellen 0,90 Kalfsvellen o,89 met groot gemak van betaling. 1' Een prachtig Renteniershuis met Koetspoort en Lusthof, gelegen te Aalst, Liénartstraat, N° 12, laatst bewoond ge weest door Madame Van Puyvelde-Le Vionnois. 2Een schoon Renteniershuis met alle gerief, bewoond door den Heer Statie Overste en gestaan Liénartstraat, N°8. 3® Drij schoone en gerieflijke Burgers huizen, gestaan Esplanadestraat, N° 28 enz., verhuurd aan 375 franks 's jaars. 4° Een schoon Winkelhuis met alle gerief, goed voor alle commercie, staande in 't midden der Lange Zoutstraat, be woond door Mijnheer Felix Van Lan- duyt. 5e Een goed Winkelhuis met alle ge rief. ook wel gestaan in 't midden der Lange Zoutstraat, met dubbele uitgang in 't Sluyerstraatje, nu bewoond door Mijnheer Bené De Winter. 6® In een of twee deelen d'oude geka- landeerde herberg genaamd Het Mu ziek, staande in 't Sluyerstraatje, be woond door sieur Van den Borre. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Liénartstraat, N° 12, 's Zondags, 's Maan dags en 's Dijnsdags van iedere woek. OPENBARE VERKOOPING te EREMBODEGEM.. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal, op Maandag 23 Decem ber 1895, om 8 uren 's morgens, namens de kinderen De Backer, Jean Arys, te Erembodegem, en menige andere eige naars, openbaar verkoopen 150 koopen gave en zuivere Boomen te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING TE WELLE. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal, op Maandag 9 December 1895, om 8 uren 's morgens, op aanzoek van jonkvrouw markgravin de Chastelor, te Moulbaix en verscheidene andere eige naars, openbaar verkoopen 150 koopen zuivere en hoogstammige Boomen, te Welle. Zie plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING teHaeltert en Kerkxken. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem,zal op Maandag 16 December 1895, om 8 uren 's morgens, op aanzoek van Augustien De Brauwer, de w® Sie- naert te Haeltert en Chantraine te Char leroi, mevrouw gravin De Spangen te Brussel Victor Van Wynendaele, te Kerxken en andere eigenaars, openbaar verkoopen 200 koopen gave hoogstammige Boo men, te Haeltert en Kerkxken. Bij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris Fraeys. te Gent, zal over gaan den Donderdag 7 November 1895, om 9 uren voormiddag, tot de openbare verkooping der meubelen, zilverwerk en alle andere voorwerpen afhangende der nalatenschap van den heer Hippoliet Hollemans, te Wichelen, wijk Bohemen en bestaande namentlijk in Ronde, vierkante en coulisse tafels, zetels, fauteuil, suspension, bedstoelen met wollen en pluimen matrassen, hoofd peluwen en kussens, wollen sargiën, lakens, keukengerief, quinquets, nacht- gerief, lavabos, stoelen, penduul, horlo- giën, spiegels, bureau-ministre,,bascuuls,. kleerkassen,camion, triemcar,harnas,olie vaten alem, mest, kolen, hooi, brandhout, meulesteenen enz. 640 flesschen wijnen en likeuren. Glas en gleis werk. Zilverwerk zooals: lepels en forketten, suikertang, koffljlepels, soeplepel, messen. Comptante belaling en 10 verhoog. Verders geschiedt de verkooping in de gewone voorwaarden. OPENBARE VERPACHTING van van AELST. De Notaris DE GHEEST jte Aalst, zal op Vrijdag 8 November 1895, ter Mili tiezaal in het Stadhuis te Aalst, overgaan tot de openbare verpachting voor eenen termijn van 9 jaren, van de Arm-Goede- ren, welke ter voorgaande zittingen niet zijn toegewezen geworden, te weten Ten 8 uren 's morgens Aalst-Schaar- beek, Aalst-Mijlbeek, Lede en Nieuwer- kerken. Ten 1 uren 's namiddags Erpe, Meire, Haeltert, Erembodegem en Teralphene. De verpachtingsvoorwaarden berusten ten kantore van bovengenoemden Notaris DE GHEEST, Keizerlijke Plaats, n° 33 OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde TE EBPE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter, in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eene schoone behuisde hofstede, zijnde de herberg genaamd De Meerlaan, gestaan en gelegen te Erpe, in den Hoo- negem, gekadastreerd wijk B, nummers 285 en 286, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren. Bewoond door Evarist van Herreweghe. TWEEDE ZITDAG Zaterdag 9 November 1895. Ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. VEMDITIE vin schoone TE EBPE EN MEIBE. De Notaris G&ooet, te Aalst, ul op DIJNSDAG 5 NOVEMBER 1895, in tiet openbaar verkoopen de volgende Kanada-Boomn, te weten Ten 8 uren 't morgens. 20 koopen namens de erven De Sadeleeb, te Aalst- Schaarbeek, aan eenen meersch te Erpe, in den Hoonegem. Te vergadereu ter herberg van Batumi Db Sitter, aan de brug in den Hoonegem. En ten 10 uren, 46 koopen (te Meire) aan Meersehan te Meire, op Holland, gebruikt door Dowkicoi Db Shbt, an aan Land, gebruikt door Douien Lievmi. en behoorende aan bet Weldadigheidsbureel Tan Aalst. Te vergaderen ter herberg Tan Frans Van Jmpe, horlogieuiaker te Meire, Beek. Gewone konditien en tyd Tan betaling, mits borg- stelliag. Openbare Verkooping Tan eene goede te Meldert. De Notaris DE GHEEST, te Aalat, ul met gewin Tai Palmslag cn gelagen in bet openbaar Ttrkoopan GEMEENTE MELDERT. Eene goede party Land, gelegen op den Truyon- boschkauter, groot 1 bectaar 3 aren 93 «entiaren, gekadastreerd wyk D, nummer 119a, met tene grootls Tan 1 hectaar 9 aren 00 centiaren, palende ten osste aan den kassei naar Moorael, ten zuide aan de kinde ren De Ridder, ten weste met halfweg aan den beer Charles De Vis, en ten noorde met halfweg aan de Erven van den beer De Vis en andere. Gebruikers Joannes Hauwclaert, Carolus Ludovieus Wille, Josephus Cooreuian, nog Carolus Ludovieus Wille en Joannes Noen», allen zonder termyn. Verdeeld in 5 deelen. Instel Donderdag 7 Verblijf 211 Ten 2 ure namiddag ter herberg vaD den heer Peter Joseph De Wolf, te Moorael, aaa de statie. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, Nieuwst raatpoort. De Notarissen EEMAN te Erpe, en BRECKPOT, te Aalst, zullen op Maan dag 4 November 1895, om 1 uur namid dag, ten huize bewoond geweest door wijlen den heer Al/ons De Boeck, te Aalst, Nieuwstraatpoort, openbaarlijk verkoopen Huismeubels, zooals Stoven, Tafels, Kleer- en andere Kassen, Stoelen, Bed stoelen wollen Matrassen, Quinquets, ijzeren Marmitten, koperen en zinken Emmers, Bollantaarns, aarden, gleizen, ijzeren en tinnen Keukengerieven, stee- nen Tobbens, aarden Teelen, Kuipen, Braken. Spaden, Reeken, Gaffels en meer andere voorwerpen. Op gewone voorwaarden en met ge reed geld. OPENBARE VERKOOPING van Kanada, Eiken, Olmen, Wilgen en Populieren TE VLIERZELE, ERONDEGEM, irpe, en MEIRB. De Notaris EEMAN te Erpe, zai op Woanadir 27 Novambar 1895, openbaariyk verkoopen -. Te Vlierxele, om 8 uren Hipt voormiddag. P.li e"5D Van Moo"« 'e Erpe. «n De in 2 y en anderen, aan «en perceel meeraeb, 0 Jhïnn^™ Vnabü den 0en'*el>ensteenweg. 00metera Kinida». metende van 1,00 tot Te Er on de gem, om 9 uren voormiddag. wt een.,'Jer(i.eel meerJch. 'n de Klein Zjjde, I «a- Eik en 10 schoone Kanadas. Te Erpe, 1® om 10 uren voormiddag. J. Namens jufvrouw wed. Vildehan-Rassctabt- Lrpe, aan een perceel meersch, aan den Lede scbensteenweg, 2 achoone en gavige magere Olmen. V om 1 ure stipt namiddag. 5. Namen» mijnheer Philemon Di Wol» t« Aalat -J°ee° pei:ceel njeersch, in het Wijwater, nabij bat Te Meire, om 3 uren namiddag. 4. Namens mynheer Joze» Da Nvs, te Erpe, aan een perceel meerscb, in den Daal, 4 achoone an nvige Kanadas, 1 Wilg en 1 Populier. N. B. Voormelde Boomen zyn van buitenaewonc zuiverheid en allen gestaan aan of in de nabyheid der kassei, dus allergcmakkelykst voor bet Terïoer. ORDE DER VERKOOPING- Men zal vergaderen om 8 uren stipt voormiddag, te Vlierzele, in de Zypmeerseben, en vervolgeos da ver kooping voortgaan zooala hierboven is aangeduid. Op gewone voorwaarden en tyd van betaling'mits goede en gekende borg te stellen. OPENBARE VERPACHTING der aan het Arm- en Kerkbestuur VAN VLIERZELE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 91 November 1895 om 9 uren voormiddag, ter herberg Het Gemeentehuis, gehouden door dan he«r nnKnhA!,T G*<(0TI- Vlierzeli, oTergaan tot da openbare verpachting der onroerende goederen behoo rende aan het Arm- en Kerkbestuur van Vlierxele- gelegen te Vltenele,Bavegem,Btribekt,Utlerh*ulem en Zonnegem. nn bef Armbestuur.' N. B. De pachten die bunne verschenen pachten, nnfn8nn^r,|V,rPaw!!tlDK D'et IUll<B V0,dMn heW*n, worde pachter noah als medepachter aanvaard VERKOOPING VAN Hofsteden en Zaailanden. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1° Een Huis dienstig tot het uitoefenen van alle bedrijven, te Aalst, Baudew(jn- kaai, groot 12 aren 40 centiaren. Be woond door den heer Francois Moortgat. 2° Een Huis te Aalst, Varkensmarkt, wezende de Estaminet In Sedan. Bewoond door Benoit Cornand. Een Huis te Aalst, Varkensmarkt, endede Estaminet «Het Koningshof.» Bewoond door Louis De Groot, 4°, 5°, 6°, 7° Vier aaneenhangende Hui zen, te Aalst-Mijlbeke, Ouden Dender- mondschensteenweg. Bewoond bg De Coster, Hendrickx, Keymeulen en de weduwo Steenhout. 8° Twee Huizen te Aalst-Mijlbeke, Ber- gekauter, groot 21 jaren 10 centiaren. Bewoond door Schoonjans en Keymeu len. 9° 26 aren 80 centiaren Land, te Aalst® Mijlbeke, Bergemeerschen. Gebruiker D. De Smet. 10® 17 aren 10 centiaren Land, te Aalst- Mglbeke, Bergenkauter. Gebruiker Benoit Van Goethem.Boomprijs fr. 50. 11° Eene Hofstede te Baardegem, Klei nen Molenkauter, groot 11 aren 10 cen tiaren. Bewoond door Benoit Callaert. Boomprijs fr. 100. 12° 13 aren 60 centiaren Land te Mel dert, Swittenbosschen. Gebruikster W® Auguste Van de Winkel. 13° Eene Hofstede te Vlierzele, Paepe- gem, groot 11 aren 20 centiaren. Be woond door Joannes Meganck. 14° Eene Hofstede en Land,'te Wieze, Schravestraat of Molenkauter, groot 33 aren 30 centiaren. Bewoond en ge bruikt door Triest, weduwe Willems en Landuyt. 15° En 30 aren 80 centiaren Land te Wieze Dorp, Schravestraat. Gebrui ker Frans Moortgaf. Instel Donderdag 14 .T Verblijf Donderdag 28 November 1895 Om 2 uren namiddag, ter Estaminet De Vlasmarkt, b(j den heer Joseph Van der Vorst, aan de Sl Martenskerk. MERKWAARDIGE VENDITIE ▼an 213 Kanada door het ambt van den Notaris BRECK POT, te Aalst, op Dijnsdag 26 November 1895, om 8 uren voormiddag, te Moorsel, Hoftexel nabij den Moorselschensteen- weg te Herdersem achter de oude Kerk en te Aalst-Mglbeke aan de Stokerii Het Verbrandhof. Men zal beginnen te Moorsel.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3