TE KOOP MEIBELS PARTIJ LAND van BOOMEN van BOOMEN van BOOMEN TE KOOP GOEDEREN De katholieke kiezer die panacheert pleegt eene daad jegens zijne partij. Bonjoouur, menheer Pee Wie, Wie, Wie poogt er Allerande nieuws. Te huren terstond LE XXC SIECLE ZB O O E HST ZB O OMETT De katholiek die pana cheert,verraadt,of liever. ]g judast zijne partij Niet panacheeren dus, katho lieken Vereenigde Nijveraars. 33 O OMEU HTTIZEN, 33 O O MEN Ah - eu Denderbode, waar men de menschen weegt bij 't gewicht hunner vijf frankstukken,waar men in aanbidding neerligt voor bezitters van fijne wijnkel ders en gerieflijke achter- poortj esBen derbodelacht dat hij schokt. Heeft er wel iemand op de wereld »elcefd die meer het gouden kalf aanbidt jan gij, menheer Pee?... 't Is al voor t geld en nooit anders dan voor 't geld dat pij gehandeld en gewandeld hebt. Dat Is gekend eu geweten, want eender oorzaken uwer wraakgierigheid is datmen u niet genoeg 't gouden kalf aanbidden Maar Denderbode aanbidt ook, zegt gij, de fijne wijnkelders en gerieflijke achter poortjes. Aanbidden niet, maar als 't past een glaasje nemen en zonder overdaad,ziedaar de waarheid Maar nog nooit heeft men Denderbode bij zekeren liberalen wijnsteker zien langs 't achterpoortje binnen sluipen, er met hem laten den zot houden, zich met rozen laten bekronen, en zich dan met de roode revolutionnaire muts laten tooien, en dat alles om de liefde van een buiksken wijn I... Nog nooit heeft Denderbode tot laat in den nacht bij ergens een J'efken den Vloe ker gezeten en zoo aangedaan van de loi-wet aan zijn huis gekomen dat hij 't sleutelgat met vondt, bij zooverre, dat passanten hem moesten een handje hel pen Nog nooit heeft De Denderbode -ergens rekening moeten geven over drankmis bruik. Begrepen Bonjooouur, Menheer Pee 1 de schuim- joopers huizen langs de Werf! Ter Fransche stad Bourges deed eene commissie van onderzoek proeven met een kanon dat met meliniet geladen was. Men had natuurlijk de noodigo voor zorgen genomen, zoo dat, voor de lont werd aangestoken, officiers en soldaten zich verscholen onder den grond. Plotse ling weerklonk een vreeselijke knal, daarna een luid gekraak. Van de loods, waarin het kanon stond, was niets meer over; de ijzeren kolommen waren gebro ken, het dak was weggeslingerd, de grond dooreengewoeld, en het kanon was door inl de kracht der ontploffing letterlijk in splinters geslagen; men vond een stuk op lenen afstand van meer dan twee duizend meters. Het kanon heeft tachtig duizend frank En dit alles ter wille van dongewa- penden vrede. kiezers om te koopen met 't brood van St-Antonius Zaterdag werd er aan een werkman een bon voor een brood van 2 kilogr. in de handen gestopt met de vraag erbij Nu zult ge zeker voor ons kiezen?.... Een oog in 't zeilkatholieke vrienden.... Iets voor de duivenliefhebbers. De snelheid der reisduiven wordt dooi de beste liefhebbers bepaald als volgt 1,100 meters per minuut, bij zeer kalm weder. Bij gunstigen en hevigen wind, bereikt zij 1,400 meters. In 't. tegenover gestelde, daalt deze snelheid tot 800, 600, 500 meters per minuut. Tijdens de prijsrlucht op Parijs, ten voordeele der familie Toulet, keerden de duiven terug op 2 1/2 zij hadden 1,700 meters per minuut gevlogen. De wind blies evenals gedurende een tempeest. Eene groep van de voornaamste dui venlief hebbers houdt zich bezig met het opmaken van eene tafel der snelheid van de reisduiven vergeleken met degene der winden. Wetgevende Kamers. De ge wone zittijd der Kamers is gister dijnsdag zonder troonrede geopend. De Kamer verkoos als voorzitter: M. Becruaert; als ondervoorzitters, MM.Tack en baron Snoy; als secretarissen, MM. De Sadeleer, de Rouillé, de Borchgrave en Warocqué. De vergadering verdaagde zich tot dijnsdag. Het Senaat benoemde als voorzitter, M. 't Kiut de Roodenbeke; als ondervoor zitters, MM. baron Bethune en Dupont; als secretarissen,MM. graaf de Ribaucourt en Hardenpont en verdaagde zich onbe paald. Hophandel.De verzendingen Hop in de landstreek Aelst, gedurende de verloo- pene maand October, beloopt 472,294 kil. Aalst. Diefstal met braak. Heden woensdag, tusschen 6 1/2 eu 8 uren 's morgens is er e enen diefstal met braak gepleegd ten nadeele van Roelaudt Alex., wonende Scherrestraat, 91. Gedurende de afwezigheid van Roe- landt, welke gansch alleen woont, werd zijue deur met een breekijzer met groot geweld opengebroken. Eens binnen brak men een ouden koffer open eu roofde er eene som uit op zijn minste berekend van 1500 franks. De dader is onbekend. Een onderzoek is ingesteld. Te bekomen bij M. Palatïky, Photographe, in de Albert Liênart- straatal de groepen van den Historis- schen Praalstoet, tegen fr. 1,50 per groep De 13 groepen met een genomen kosten slechts 10 fr. Jenever drama. In de Impasse des Radis, te Brussel, woont een arm huisgezin, waarvan de vader een' vodden- verkooper, tevens ook een onverbeterlijke dronkaard is. Daarenboven mishandelt hij zijne vrouw en kinderen op barbaarsche wijzen. Maandag had de dronkaard eenen zak vodden verkocht, die de vrouw had gereed gezet, en kwam dronken terug. Toen wierp hij zijne vrouw alles naar het hoofd, wat onder zijne handen viel, nam toen eenen dolk en stak dien tot aan den hecht in zijnen buik. Hij werd naar het gasthuis gebracht en zal wellicht nu reeds dood zijn. Eene moordpoging is te Luik ge pleegd op zekeren Lemal. Terwijl hij rond middernacht langs de quai de la Gaffe kwam, werden er twee rewolverschoten op hem gelost, door zekeren Lemaire. Een der kogels trof hem in den buik. Deze misdaad schijnt door wraak ingegeven te zijn. Vrouw Lemal zou namelijk oorzaak zijn geweest, dat de moeder van Lemaire veroordeeld werd, voor ophitsing van hare dochters tot onzedelijkheid. Tusschen Rimes en Namen heb ben boosdoeners gepoogd de Malles des Indes te doen ontriggelen. Een spoorwegrail was dwars over de baan gelegd en stevig vastgemaakt. De trein heeft den hinderpaal gebroken. De reizi gers hebben eenen schok gevoeld. DUITSCHLAND. Ingestort.— Te Mainz is een in opbouw zijnde huis van vier verdiepingen inge stort. De werklieden hadden reeds den vorigen dag een kraken gehoord. De muren begonnen te waggelen; de arbei ders vluchten langs alle kanten. Een man liep nog terug naar den kelder om zijnen frak en uurwerk te halen; terwijl hij er in was storte alles in, en ook het kelder gewelf bezweek. Men heeft den ongelukkige 3 uren lang gehoord, maar dan is alles stil geworden. De opruiming wordt ten ieverigste voortgezet in de hoop den ongelukkige te kunnen redden. Men weet nog niet wat de oorzaak der instorting is geweest. CANADA POETEN, 70 fr. de 100. Zich te bevragen bij Petrus Petter, Lede- baan, recht over den lusthof van de Broe ders der Christelijke Scholen. een schoon en gerieflijk HUIS, hebben de schoone beneden en bovenplaatsen, op de Saskaai n° 8. Zich te bevragen bij den heer Frans De Bruyn, koopman in bouwmaterialen. Door Sterfgeval. VERKOOPI NG TE A A LST-SCHA A RB EKE, LedebaaD, Nr 38 Deurnaarder DE VOS, te Aalst, zal op Maandag 11 November 1895, om 8 1/2 uren 's morgens ten verzoeke en ter woonst van den lieer Joannes Balde, te Aalst-Scbaarbeke, Ledebaan, n° 38.nabij de herberg Des Tl'rk, overgaan tot de openbare verkooping van Hutsrueuhels zooals Koude en andere tafels, stoelen, klcer- en audere kassen, ledekanten, lavabo, nachttafel, pluimen en wollen matrassen, mgelijslte printen, horloge, grooten spiegel, groot keukenjacbl, stoof met toibehoorten, kruiwagen, keukengerief, brandhout en meer andere voorwerpen te veel oui te melden. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke beta- Itng en verhooging van 10 0/0 voor vcilkosten. Te Erpe, 1» om 10 uren voormiddag. Namens jufvrouw wed. Veldenan-Rasschamt- te Erpe, aan een perceel meerscb, aan den Lede, schenslecnweg, 2 schoone en gavige magere Olmen. 2» om 1 ure stipt namiddag 3. Namens mijnheer Philemon De Wolf, te Aalst, aaneen perceel meerscb, in het Wijwater, nabij bet Dorp, 50 scboone en zware Kanadas, hebbende eenen omtrek van 1,50 tot 2,00. Te Meire, om 5 uren namiddag. Namens mijnheer Jozef De Nïs, te Erpe, aan een perceel mccrsch, in den Daal, 4 schoone en gavige Kanadas, 1 Wilg en I Populier. N. B. Voormelde Boomeu zijn van buitengewone zuiverheid en allen gestaan aan of in dc nabijheid der kassei, dus allergemakkelijkst voor het vervoer. ORDE DER VERKOOPING: Men zal vergaderen om 8 uren stipt voormiddag, te Vlierzele, in de Zijpmeerschen, en vervolgens de ver kooping voortgaan zooals hierboven is aangeduid. Op gewone voorwaarden en tijd vau betaling mits goede en gekende borg te stellen. Maandag avond toen de valsche demokraten met de liberale trompetters van 't laatste oordcel aan 't hoofd,voorbij 't Bureel van Denderbode gingen, werden wij met do kreten van Ahou en andore béleedigingen vereerd. M. Petrus Dacns-Mayart met al zijne eerlijkheid, deftigheid en welgemanierd heid gaf 't signaal.... De socialisten zijn veel eerlijker, en beter opgevoed; nog nooit maakten zij zich, jegens ns, aan iets dergelijks plichtig. Dijn sd ag avond is cr niet verre van de Vischmerkt eene galavertooning gegeven geweest door drij vischkladden, tot groot vermaak van 't omstaande "3 publiek. ge De titel van 't stuk is De kalvers- wel liefde of't signaal der bloempotten. ïdci Katholiek Dagblad. Die inschrijft voor 1896 ontvangt het blad gratis tot 31 December. Eene PROEFINSCHRIJVING kan men nemen van heden af tot nieuwjaar aan i frank in postzegels. Jaarlijksche inschrijving 12 frank voor Brussel, 14 voor de Provincie. Le XX" Siècle heeft dagelijks twee uitgaven de tweede uitgave, welke de laatste berichten van den nacht inhoudt, wordt met den eersten postbode in de provincie bezorgd. Le XX" Siècle geeft artikelen onder teekend door Kamerleden. Le XX" Siècle heeft gezorgd voor een groot getal uitstekende opstellers. Le XXe Siècle bevat een overzicht der maatschappelijke beweging, eene letter kundige bijdrage en mengelwerken. Le XX* Siècle geeft landbouwnieuws, sportkronijk, een bulletijn der beurs en bijzondere financieele inlichtingen. Le XXe Siecle zeer verspreid zijnde bij de welhebbende klas, is goed geschikt voor aankondigingen. GROOTE VERKOOPING VAN 170 koopen eiken, wilgen, kanada, abeeten, esscbcn olmen en elzen Sparren, Schaarhout en Snoei, te Aalst-MijIbeke en Rerdersem. Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zat op Vrij dag 22 November 1891, openliaarlijk verkoopen Te Aalst-Mijlbeke, om 8 uren juist 's morgens, na- mci.s den heer Charles De Vis, kandidaat-notaris, te Aalst: 1. 2 koopen kanadas, op Paperodedries aan de oude katholieke school. 2. I kanada, aan eene partij land daarnevens, in gebruik bij Jean De Smcdt. 3. I abeel, aan eene party land Ouden Dcnder- mondschensteenweg, in gebruik en rechtover de hof stede van Gustaaf Van den llo-sche. 4. 1 dikke wilg, aan eene partij land, in gebruik bij Joannes De Neef. 5. 3 koopen eiken en 12 koopen sparren, in zijnen boseh achter het hof. li. 10 koopen gave en dikke wilgen, in de Warande, aan liet land in gebruik bij Martinus Sehockacrt. 7. i abeel, aan het land in gebruik bij Judocus Schockaert. 8. 1 abeel cn 15 koopen eiken, elzen en olmen Boomcn, aan eene partij land op Boerenveld, in ge bruik bij Frans De Cock, Louis UeConincken andere. 0. 2 koopen kanadas, aan eene partij mecrsch ge naamd Beatrixdries, in gebruik hij Louis De Coninck. Namens Augustien Van dc Velde,le Aalsl-Mijlbrkc, 5 koopen kanadas, aan eene partij meerscb op Boe renveld Te Rerdersem, om 1 uur juist nanoen, namens de hcerCh. De Vis voornoemd: 11 koopen schoone olmen, 3 koopen abeelen cn 1 wilg, aan eene party land op het Renderveld nabij de Schroverstraat, te Wieze, in gebruik by Vital Muylaert, te Herdersem. Namens de erven van Victor Van Roy, te Wieze 7 koopen kanadas, aan eene partij land in gebruik bij de weduwe Egidius Hennickx, ook op het Render veld. Namens M. De Vis voornoemd 1 21 koopen kanadas, 1'eik, en 2 koopen schaar hout en snoei, aan eene partij raeersch op den Steen oven. 2. 11 koopen kanadas, 3 koopen esschen, I koop kleine eiken, in liet Denderland, aan land in gebruik by Aloysius Picters. Namens den heer dokter Troch te Haeltert: 7 koopen kanadas, aan ,dcn VVijcnenier, voortijds eigendom van den heer Valerie Van Assche. Namens M. De Vis voornoemd: 1. 13 koopen kanadas en 1 koop tronkkanadus, staande aan den Ouden Dender, aan land in gebruik bij Charles Picqué. 2.11 koopen kanadas, 4 koopen abeelen, 5 koopen esschen, 3 koopen eiken cn 4 koopen wilgen, in eenen bosch aan het Sas van Wieze. 3. 2 knopen mager olmen cn 4 koopen kanadas, aan de hofstede in gebruik bij Frans Cool, rechtover de brug van 't Sas. 4. 10 koopen kanadas, aan eene partij land in ge bruik bij Thcodoor De Wolf en Domicn Lcdcgen, achter de hofstede van Frans Cool. 5. 3 koopen zware abeelen en '2 koopen kleine eiken aan eene partij meersch ook aan het Sas van Wieze. Men zal vergaderen om 8 uren, te Aalst-Mijlbeke, ter herberg van de Weduwe Van de Velde, Paperode- diies, Ouden Dendcrmondschenstcenweg. Om 1 uur, te Rerdersem, op bet Rcndersveld, nabij dc Schroverstraat, te Wieze, cn het order des plak- bricfs volgen. Alle dc boome.i staan zeer gemakkelijk voor het vervoer, degenen onder Herdersem staan in de nabij heid van den Dender, rondom het Sas. De koopers moeten het ongeld gereed betalen, mits goede en gekende borg te stellen voor het principaal, is er lijd van betaling tot 1 Oktober 1896. Openbare Verkooping van eene goode te Meldert. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van Palmslag en gelagen in bet openbaar verkoopen GEMEENTE MELDERT. Eene goede partij Land, gelegen op den Truyen- boschknuter, groot 1 hectaar 3 aren 95 centiaren, gekadastreerd wijk D, nummer 110a, met eene grootte van 1 hectaar 9 aren 60 centiaren, palende ten oeste aan den kassei naar Moorsel, ten zuide aan de kinde ren De Ridder, ten weste met halfweg aan den beer Charles De Vis, en ten noorde met halfweg aan de Erven van den heer De Vis en andere. Gebruikers Joannes Hauwelaert, Carolus Ludovicus Wille, Josephus Cooreman, nog Carolus Ludovicus Wille cn Juanues Moens, allen zonder termijn. Verdeeld in 5 deelen. ZITDAGEN Doia'f*: November 1893. Verblijf 21 Ten 2 ure namiddag ter herberg van den heer Peter Joseph De Wolf, te Moorsel, aan de statie. OPENBARE VERKOOPING te Haeltert en Kerkxken. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegem,zal op Maandag 16 December 1895, om 8 uren 's morgens, op aanzoek van Augustien De Brauwer, de w® Sie- naert te Haeltert en Chantraine te Char leroi, mevrouw gravin De Spangen te Brussel Victor Van Wynendaele, te Kerxken en andere eigenaars, openbaar verkoopen 200 koopen gave hoogstammige Beo- men, te Haeltert en Kerkxken. OPENBARE VERKOOPING TE WELLE. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegem, zal, op Maandag 9 December 1895, om 8 uren 's morgens, op aanzoek van jonkvrouw markgravin de Chasteler, te Moulbaix en verscheidene andere eige naars, openbaar verkoopen 150 koopen zuivere en hoogstammige Boomen, te Welle. Zie plakbrieven. 13° Eene Hofstede te Vlierzele, Paepe- gem, groot 11 aren 20 centiaren. Be woond door Joannes Meganck. 14° Eene Hofstede en Land, te Wieze, Schravestraat of Molenkauter, groot 33 aren 30 centiaren. Bewoond en ge bruikt door Triest, weduwe Willems en Landuvt. 15° En 30 aren 80 centiaren Land te Wieze Dorp, Schravestraat. Gebrui ker Frans Moortgaf. Instel Donderdag 14 NovembeP 18o5 Verblgf Donderdag 28 NovemDer 18yö Om 2 uren namiddag, ter Estaminet u de Vlasmarkt, bij den heer Joseph Van der Vorst, aan de S' Martenskerk. OPENBARE VERKOOPING te EREMBODEGEM. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegem, zal, op Maandag 23 Decem ber 1895, om 8 uren 's morgens, namens de kinderen De Backer, Jean Arys, te Erembodegem, en menige andere eige naars, openbaar verkoopen 150 koopen gave en zuivere Boomen te Erembodegem. MERKWAARDIGE VENDITIE van 213 Kanada door het ambt van den Notaris BRECK- POT, te Aalst, op Dijnsdag 26 November 1895, om 8 uren voormiddag, te Moorsel, Hoftexel nabij den Moorselschensteen- weg te Herdersem achter de oude Kerk en te Aalst-Mijlbeke aan de Stokerij Hef Verbrandhof. Men zal beginnen te Moorsel. OPENBARE VERPACHTING der 2 Camions en 2 lichte iJstoelen bij M. Jozef Vander Biest, Nieuwstraat, 48 Aalst. Verzekering tegen Brandgevaar. o HoofdagentM. A.cl». EEMAW, Hoogen Vesting, Fabriek van chemische I Meststoffen, to Aalst. aan het Arm- en Kerkbestuur VAN VLIERZELE. DcNotaiis BEMAN te Erpe, zal op Donderdag 21 November 1895. om 9 uren voormiddag, ter herberg Het Gemeentehuis, gehouden door den heer Constant De Ghoote, tc Vlierzele, overgaan tot di openbare verpachting der onroerende goederen behoo- rende aan hul Arm- en Kerkbcsluur van Vlierzele; gelegen te Vlierzele,Bavegem.Borsbeke.Lelterhautem eu Zonnegem. De verpachting zal aanvang nemen met de goederen van het Armbestuur. N. B. De pachters die hunne verschenen pachten, ten dage der verpachting niet zullen voldaan hebben, zullen noch als pachter noch als medepachter aanvaard worden openbare verkooping van KanadaEiken, Olmen, Wilgen en Populieren TE VLIERZELE, ERONDEGEM, ERPE, EN MEIRE. De Notaris KEMAN te F.rpe, zai op Woensdag 27 November 1895, openbaarlijk verkoopen Te Vlierzele, om 8 uren stipt voormiddag. t. Namens de erven Van Moortek le Erpe, cn De Rïck te Meire en anderen, aan een perceel meersch, in de Zijpmeerschen, nabij den Gentschenstcenweg, 30 schoone en zware Kanadas, metende van 1,00 tot 3 00 meters. Te Erondegem, om 9 uren voormiddag. Aan een perceel meersch, in de Klein Zijde, I zwa re Eik en 10 scboone Kanadas. De Notaris DE PAUW, te Aalst, en LIBBRECHT, te Sint-Amandsberg, zul len openbaarlijk verkoopen Gemeente Wichelen. De 3,9 deelen in vollen eigendom en 1/9 deel in blooten eigendom van le koop. i hectaar 23 aren 20 cen tiaren land, waarop eene Driewoonst, bewoond door Casimir Van de Putte, te Wichelen, Heyplas. Ingesteld fr. 1500,00 2* Eenen cijnsgrond, te Wichelen sectie B, nummers 1614a en 1610b, groot 9 aren 40 centiaren. Ingesteld fr. 150,00 Het derde onverdeeld in blooten eigen dom in de volgende goederen. 3e Eene "partij Land, te Wichelen, op het Veken. groot 10 aren 30 centiaren. In gebruik bij Al. Van der Varent. Ingesteld fr. 100,00 4' Eene partij Meersch, te Wichelen, in d'Elsbochten, groot 21 aren 56 centi aren. In regie. 5e Eene partij Land en Meersch, te Wichelen, in de Malroos, groot 32 aren 60 centiaren. In gebruik bij Frans Van Lippevelde. Ingesteld fr. 300,00 6® Eene partij Land te Wichelen, op het Bekelingsveld, genaamd Smales, groot 66 aren 10 centiaren. In gebruik bij Frans Veekman, Joseph Peerlinck en Joseph Van Hauwermeiren. 7C Eane partij Meersch te Wichelec, in de Herreweghemeerscheu, groot 20 aren 80 centiaren. In regie. 8e Eene partij Meersch te Wichelen, in d'Elsbochten, groot 15 aren 50 centi aren. In regie. 9® Eene partij Land, te Wichelen op Smales, groot 15 aren 70 centiaren. In gebruik van Casimir Derde. 10® Eene parfij Land te Wichelen, op het Elsrot, groot 26 areu 60 centiaren. In gebruik bij Charles De Bruycker. lle De westhelft (reeds verdeeld) eener partij Land, te Wichelen, op den Meer- kauter, groot 73 aren 30 centiaren. In gebruik bij Frans Van Lippevelde, Benoit Galle en G. Van de Meersche. 12® Een Huis en Erve, te Wichelen, in den Paddenhoek, groot 15 aren 38 centiaren. In huur bij F. Van der Eecken. Ingesteld fr. 200,00 13e Eene partij Land, te Cherscamp, op Sloopkauter, groot 11 aren 80 centi aren. In gebruik bij J. Van Kerchove. 14e Eene partij Land gelegen te Chers camp, op Boygemkauter, groot 8 aren 50 centiaren. In gebruik bij Frans Galle. 15® Eene partij Hofste.legrond,te Schel- lebelle, in den Bruynbeke, waarvan de gebouwen toebehooren aan Frans en Clemens De Vuyst, groot 17 aren 40 In huur bij Frans en Clemence De Vuyst. Ingesteld fr. 200,00 16® Eene partij Land en Meersch, te Schoonaarde, op Scheldeakkers of Wilte- veld, groot 87 aren 50 centiaren. In gebruik bij de wede Aelbrecht en A. Van Herreweghe. Ingesteld fr. 1300,00 V E R B L IJ F Dijnsdag 19 November 1895. om 2 ure namiddag, ter herberg In de Stad Schiedam, bewoond door den heer Eduard D' Hooghe, te Wichelen, kerk. VERKOOPING VAN Hofsteden en Zaailanden. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1° Een Huis dienstig tot het uitoefenen van alle bedrijven, te Aalst, Baudewijn- kaai, groot 12 aren 40 centiaren. Be woond door den heer Francois Moortgat. 2° Een Huis te Aalst, Varkensmarkt, wezende de Estaminet In Sedan. Bewoond door Benoit Cornand. 3° Een Huis te Aalst, Varkensmarkt, wezende de Estaminet Het Koningshof.» Bewoond door Louis De Groot, 4°, 5°, 6°, 7" Vier aaneenhangende Hui zen, te Aalst-Mijlbeke, Ouden Dender- mondschensteenweg. Bewoond bij De Coster, Hendrickx, Keymeulen en de weduwo Steenhout. 1° Twee Huizen te Aalst-Mijlbeke, Ber- gekauter, groot 21 jaren 10 centiaren. Bewoond door Schoonjans en Keymeu len. 9° 26 aren 80 centiaren Land, te Aalst- Mijlbeke, Bergemeerschen. Gebruiker D. De Smet. 10° 17 aren 10 centiaren Land, te Aalst- Mijlbeke, Bergenkauter. Gebruiker Benoit Van Goethem.Boomprijs fr. 50. 11° Eene Hofstede te Baardegem, Klei nen Molenkauter, groot 11 aren 10 cen tiaren. Bewoond door Benoit Callaert Boomprys fr. 100. 12° 13 aren 60 centiaren Land te Mel dert, Swittenbosschen. Gebruikster W" Auguste Van de Winkel. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. Een Woonhuis, te Schoonaarde, aan het Dorp, groot 7 aren 90 centiaren. Bewoond door de kinderen Cornelis. Ingesteld fr. 3000. 2. Eene partij Zaailand, te Schoonaar de, aan de Vermeuleputten, groot 29 aren "r0 centiaren, gebruikt door Joseph So gers. Ingesteld fr. 1800. 3. Eene party Zaailand, te Schoonaar de, Hoorenakker ook genaamd Breuke- lenveld, groot 24 aren 64 centiaren, ge bruikt door de kinderen Cornelis. Ingrsteld fr. 1400. 4. Eene partij Zaailand te Wichelen, op de Riemeerdriesch, groot 22 aren 60 centiaren, gebruikt door Fr. Temmer man. Ingesteld fr. 500. 5. Eene partij Zaailand, te Wichelen, op het Sijp, groot 20 aren 40 centiaren, gebruikt door Fr. Temmerman. Ingesteld fr. 500. Eene partij Meersch, te Berlaere, in de Klappeken, groot 26 aren 90 cen tiaren. In regie. Ingesteld fr. 970. Verblijf Donderdag 21 November 1895 om 2 uren namiddag, ter herberg Au Due de Brabant, by Jufvrouw Wed* Jaspaert, te Schoonaarde, Dorp. MERKWEERDIGE VERKOOPING van Kanada en Olme De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal op Donderdag 5 December 1895, om 8 i[z uren stipt voormiddag, te Gijsegem, Lede en Schoonaarde, openbaarlyk ver koopen, circa 190 koopen Kanada en Olme Boomen. Te vergaderen te Gysegem, op den Grooteu Hoek nabij de herberg i< in dê Fransche Kroon.

De Denderbode | 1895 | | pagina 3