Katholieke Heeringhoni Leest en verspreidt Den Denderbode. Allerhande nieuws. De Belgische vloot. De vloot van den Belgischen Staat bestond op het einde van 1894, zegt het verslag van M. Van- denpeereboom, uit 18 stoombooten, 29 loodibooten, 4 school schepen, 3 stoom- sloepen en 2i8 sloepen. Het personneel telde 1,365 man. Er werd verleden jaar 120,145 men- schen tusschen Oostende en Dover over gevoerd. De ontvangsten beliopen tot 1,075,000fr. en de onkosten tot 1,250,000 fr. Er blijft dus 175,000 fr. verlies. De overzetdienst tusschen Antwerpen en Vlaamsch Hoofd heeft 27,000 fr. op gebracht en 107,000 fr. gekost. De loodsdienst heeft 2,385,000 fr. ge kost. De baakdienst bracht 1,260,000 fr. op, en de verlichting kostte 178,000 fr. De sleepdienst op de vlaamsche kusten kostte 41,000 fr. en bracht 23,000 fr. op. De waterpolicie bracht 126,000 fr. op, en kostte 97,000 fr. Geheel de zeedienst heeft ontvangen 5 millioen 152,008 fr. en gekost 6,374,000 fr. Verlies 1,222,000 fr. Het roerend fortuin van den ge- heele wereld. In eene voordracht, aan de koninklijke maatschappij van sta tistiek, heeft eene geleerde statisticus vastgesteld, dat in heel de wereld in om loop zijn 9 milliarden 363 millioen in gouden munt, 12 milliarden in andere metalen en 22 milliarden in papier. Deze 23 milliarden zijn geene waarden, doch vertegenwoordigen het totaal der in om loop, of in entrepot zijnde koopwaren. Voegt men bij de som van deze drie ge tallen den muntkasvoorraad der verschil- lige Staten, dan komt men tot een totaal van 61 milliarden 635 millioen, hetwelk, verdeeld onder al de inwoners van den aardbol, aan ieder van hen een kapitaal van 41 fr. zou geven I Dus de verdeeling van het grootste deel van het roerend foriuin dor geheele we reld (koopwaren en kostbare metalen) zou aan ieder persoon bijna voldoende zijn, om eenige dagen van te leven. Ziedaar wat de collectivisten zal doen nadenken. De Kölnischt Zcitung verzekert dat wij op hot punt geweest zijn een Euro- Seoschen oorlog te zien uitbersten. De .ussische regeering, overtuigd dat Enge land een slagopConstantinopel zou wagen had aan de Russische vloot van Scbasto- pol en aan de garnizoen# van Odessa en Kieuw bevolen, zich gereed te houden om binnen de vier en twintig uren den veldtocht te beginnen. Dank aan de krachtdadige tusschenkomst der Duit- sche deplomatie, werd het oorlogsgevaar vermeden. De Spanjaards kunnen den oproer in Cuba niet onderdrukken. De opstande delingen winnen veld en zullen de onaf hankelijkheid van hun land wel bekomen. Intusschen ligt in Spanje het Ministerie overhoop, ten gevolge van geldschan- dalen, waarin eenige ministers gewikkeld zÜn- Heden woensdag avond zal ter esta- minet Den Engel,Korte Nieuwstraat, de eerste voorloopige vergadering plaats grijpen tot het stichten van eonen Bond onder de katholieken ten einde zich te verdedigen tegen de slokzucht van zekere liberale heeren. In Dendergahn en ook in La Flandre libérale wordt beweerd dat het katholieken zijn welke de zoogezegde coöperatief dor Nieuwstraat hebben gesticht en dat men heeft gewacht van het openbaar te maken tot na de kiezingen. Men moet waarlijk van Sottegem zijn om zulke domme leugens neèr te schrijven. Men schrijft ons dat het liberale hee ren zijn te Gent verblijvende die de stich ters zijn van de slokkerij der Nieuwstraat. Overigens wij dagen Dendergahn uit een Aolstersche katholiek te durven noe men. Maar dat zal men niet en om rede 1 In extremis. Ze zorgen altyd voor den zak de liberalen Onder den titel van canaillerie légale deelt de Patrie meê, dat de aftredende liberale raad van Dixmude, alsvorens weg te gaan, nog eenige goede plaatskens geeft aan vrienden en kozijntjes. Zoo heeft die raad twee leden van de commissie der burgerlijke godshuizen en een secretaris-ontvanger benoemd, en in deze week, alvorens er van door te trek ken, zal men nog eenen schatbewaarder der stad benoemen. Ons dunkt dat men zich van dergelijke benoemingen zou moeten onthouden, als men door het kiezerskorps is doorgezon den KONINKIJKE BESLUITEN. Bij koninklijke besluiten van 30 Novem ber 1895, werden tot Burgemeesters be noemd in de volgende gemeenten van het Arrondissement Aelst Borsbeke, Mr T. A. De VuystBurst, M- L. Dooreman Elene, Mr L. van den Hecke de Lembeke Erondegem, Mr J. Van ('en Eeckhout Godveerdegem, Mr P.-F. Van Steenberge Idegem Mr B, De Smet; Impe, Mr L. Schockaert;Leeuwer- gem, Mr C. de Nieulandt en de Pottels- berge (burggraaf) Meerbeke, Mr C. Van Vreckem Sarlardingeu, Mr F. De Clip- pole Schendelbeke, Mr F. Haelterman Vleckem, M' B. De Clippele Welle, M' J.-B. T'Kint. Nationale Militie. De lotingen voor de Militie-Lichting van 1896, zullen in het Arrondissement Aelst, in de vol gende orde plaats hebben. Ten Stadhuize van Ninove, den maan dag 3 Februari 1896, om 9 uren 's mor gens. Ten Stadhuize van Aelst, den dijnsdag 4 Februari, om 9 uren 's morgeus. Ten Stadhuize van Geerardsbergen.dcn woensdag 5 Februari, om 9 uren. Ter aangeuomene Jongensschool (Dreef- ttraat) teLede,deu donderdag 6 Februari, om 9 t/2 uren 's morgens. Ten Gemeentehuize van Moorscl, den vrijdag 7 Februari, om 9 i/2 uren 's mor gens. Ten Gemeentchuize van Meerbeke,'den maandag 10 Februari, om 9 1/2 uren 's morgens. Ten Gemeentehuize van Oordegem, den dijnsdag 11 Februari, om 10 uren 's mor gens. Ten Geraeontehuize van Haeltert, den woensdag 12 Februari, om 9 i/t uren, 's morgens. Ten Gemeentehuize van Herzele, den donderdag 13 Februari, om 9 uren 's mor gens. Ten Gemeentehuizo van Idegem, den vrijdag 14Februari,om 9 uren 's morgens. Ten Gemeentehuize van Sottegem, den maandag 17 Februari, om 9 uren 's mor gens. Ten Gemeentehuizo van Steenhuyse- Wijnhuyse, den dijnsdag 18 Februari, om 91/2 uren 's morgens. Wie een aboni jlHg ment neemt DEN DENDERBODE voor 1896,zal ons blad van heden af tot nieuwjaar gratis ont vangen. Stad Aelst. In zitting van maan dag heeft onze Stedelijke Raad benoemd Brigadier van policie: M. Pilate, agent; NachtwakerM. Karei De Decker, kleermaker. Kluchtige Almanak van Jaakske met zijn fluitje voor 't jaar 1896. Buiten gewone Raadselprijskamp. 20 kostelijke prijzen en eene actie van den Congo- Vrijstaat (nominale waarde 100 fr.) die kan uitkomen met honderd vijftig duizend franks. Prijs 10 centiemen. Te verkrijgen ten Bureele vau Denderbode. Huwelijk en Beiaard. Ter gele genheid van het huwelijk des heeren Karei De Mette, beiaardist van Aelst en Brussel, met juffer Clemence Peirlinck, kwam de heer beiaardist van Lier het jeugdig paar met eenige arias vereeren Het gespel van den heer van Lier was good en herinnerde ons dit van den heer Robrecht Yande Maele van zaliger ge dachtenis. Hofstade. Eene moordpoging werd zondag, vroeg iu den morgend te Hofstade gepleegd. De dienstmeid van M De Witte- fiuvenne had zich naar de eerste Mis van 5 i/2 uren begeven om ter II. Tafel te naderen ter gelegeuheid van den feestdag van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis. Na hare devotie volbracht te hebben ver liet zij de kerk eenige oogenblikken voor de overige geloovigen. Om zich van don koude te bevrijden, had zij haar hoofd goed geborgen in de kap van haren man tel. Nauwelijks had zij de kerk verlaten of ze werd aangevallen door een persoon die eene kom vitriool naar haar hoofd goot en haar te zelfdertijde een messteek toebracht, waarna de booswicht de vlucht nam. Het meisje viel in bezwijmingen werd eenige oogenblikken later door de personen welke van de kerk huiswaarts keerden op den weg gevonden. Men bracht haar bij haren meester en, na een uur zorgen, kwam zij tot bezinning terug. Zij verhaalde toen wat er gebeurd was en op de vraag of zij haren aanvaller kende, antwoordde zij neen en dat zij hem had zien wegvluchten langs den weg naar Aelst en holleblokken aan had. Men bestatigde verder dat de messteek hare kleeren had doorboord en dat het mes was te recht gekomen op een medailjetje dat zich in haren scapulier bevindt. Dank hieraan werd zo niet gewond. De vitriool heeft haar ook niet iu 't aangezicht of op de handen getroffen, alleen hare mantel is er erg door beschadigd. 'i Is de tweede maal dat het meisje het voorwerp is van dergelijken aanslag. Men beweert dat het de wraak is van lieden die destijds bebben willen inbreken bij haren meester en 't gene zij belet heeft. Het meisje is van onberispelijk gedrag, zeer godvruchtig en verkeert met nie mand. Over twee jaar na den eersten aanslag ontving zij eene postkaart die haar berichte dat men het op haar leven gemunt heeft. Het Parket heeft een onderzoek ingespannen en laat ons hopen dat het den dader van dezen laffen aanslag zal ontdekken. Wij lezen in den Patriote Bij dwaling werd er gemeld dat in de kerk van Laken een lijkdienst zou gecelebreerd worden op dinsdag aanstaande, voor wij len Leopold I, die protestant gestorven is. Wij dachten het wel. De plech tigheid bepaalde zich steeds bij een be zoek aan het graf, een optocht en andere j ceremonies van dien aara. H. M.de Koningin is eindelijk maan dag namiddag vau Spa teruggekeerd. De koninklijke berlicn was te Pepinster aan den trein gehecht. Zoodra deze iu de Noorderstatic stil hield, stapte de Konin gin vlug uit, gevolgd door baron Goffinet en de eeredames. Geen enkel lid der koninklijke familie was daar om H. M. te verwelkomeu. Zij stapte onmiddelijk in den landau die haar wachtte, en haar in snellen draf naar Laeken voerde. De Koning en prinses Clementine wer den dezen morgend uit Engeland terug verwacht. De diefstal van 20,000 fr., heeft op gehouden te bestaan. Zaterdag werd in de bus van het hoofdpostbureel eene en veloppe gevonden, aan het adres van minister Vandenpeeroboom, en bevat tende 18 acties, deel makende van de titels, in de statie van Luik gestolen. De Gazette meldt dat het fransch kopergeld dat, zooals men weet in de grensgemeenten nog mag worden aange- uomen, ook weer te Brussel in omloop komt. De belanghebbenden vragen dat er voor de Franschen, die in België komen, om zakeu te doen, wisselkantoren worden ingericht aan de grensstaties, waar zij zich van hunno vreemde munt zouden kunnen ontdoen. Jubilé vaneenen minister. Do 50° verjaring der intree in het leger van minister Brassine, werd om zoo te zeggen in familie gevierd. Generaal Brassine ontving 's morgens in zijn cabinet het personeel van de ver schillende bureolen. Dan volgde generaal Boquet en al de generaals en kolonels, die onder zijn bevel staan. Al de ministers hebben den jubilaris gezamenlijk hunne gelukwenschen ko men brengen. Daarop volgden talrijke andere bezoe ken. Minister Brassine trad als vrijwilliger in het leger op 8 december 1845. Hij diende het eerst bij de grenadiers, die torn den naam droegen van vereenigde grenadiers en voltigeurs. Misdaden in en rond Brussel. Diefstallen, aanrandingen, zelfmoorden, opstand tegen de policie, dat alles vormt eene lange reeks in de Brusselsche nieuwsbladen. Zoo verhaalt men dat de policie tot do ontdekking gekomen is van eene nieuwe bende der Grijze klakken. Twee hunner zijn reeds aangehouden. Het zijn de plegers der talrijke nachte lijke diefstallen, welke sinds eenigen tijd de hoofdstad verontrusten. Te Molenbeek gebeurde het volgende Zekere Sernel, vroeger boekhouder in eene brouwerij, thans tot bediende bij de Sociétégénérale benoemd, kwam 's avonds rond elf uren in eene herberg. Wat daar gebeurde, moet de policie nog onderzoeken, doch altijd is het zeker dat hij op een gegeven oogenblik werd buitengoworpen. Met gebroken lidmaten werd hij opge nomen en daags nadien stierf hij. Te Etteerbeek werden verscheidene diefstallen ontdekt. Te Sint-Gilles en Siut-Joost-ten-Noode, zelfde historie. Eenige aanhoudingen werden gedaan. Een Brusselsche koetsier was maandag niet weinig verwonderd een revolverschot te hooren in zijn rijtuig terwijl hij eenen persoon naar het hoofdbureel van policie voerde. Hij hield stil en belette den zelfmoor denaar een tweede schot te lossen. In het gasthuis waar hij hom nu be wusteloos aanbracht herkende man in hem een Hollander, zekere Antoon Frobe, makelaar in sigaren, te Oude-Water. Eindelijk gebeurde in do Hoogstraat, te Brussel, het volgende Een postbediende V. genaamd, die ge brekkelijk is, bevond ,zioh dronken in eene herberg dier straat. Daar hij nog al last verkocht, verzocht de baas de policie, hem te verwijderen. Dit gebeurde. Maar nauwelijks was de agent met den dronkaard op straat of een twintigtal schoelies viel hem te lijf, en ontrukten hem den persoon in kwestjje. De agent gaf het alarm er kwam hulp, en men kon den dronkaard aanhouden. In het policiebureel gekomen, beschul digde hij den agent, zijn horlogie te heb ben gestolen. Het onderzoek bracht echter de volle dige onschuld van den agent aan 't licht. Over eenigen tijd werd ten nadeole van eenen hovenier te Brugge, 1500 fr. gestolen. Donderdag laatstleden kwam een pater-capucien ten huize van den bestolene eene som van 1160 fr. terug brengen, op verzoek van iemand, die het hem in den biechtstoel overhandigd had. Ongeluk door den petrol. Maan dag avond is er aan eene inboorlinge van Kortrijk een vreeselijk ongeluk overge komen door het onvoorzichtig te werke gaan met petrol. Vrouw Dejaegher, geboren Celina Van Ryckeghew, herbergierster, wonende Bruin Broodstraat, te Toerkonje, had de slechte gewoonte van petrol in hare lam pen te gieten, binst dat zij aan 't branden waren. Maandag avond had zij nauwe lijks aldus eenige druppels gegoten, of de lampe ontplofte en vloog in duizend stuk ken, terwijl het vuur overging aan de kleêren der vrouw. Alleen thuis zijnde, liep zij brandende, al tieren en schreeuwen, seffens buiten. Een werkman, een Sint-Eloivierder, die wat bij dranke was en juist te naargang kwam, had nog het goed oordeel van de vrouw in zijne armen te nemen en ze terug in huis te dragen. Hij nam eene sargie van eene wieg die daar stond, en smeet ze over haar, maar het vuur ver slond die seffens. Dan liep de man naar boven, nam daar van een bed eene meer. sargie en draaide er de ongelukkige in. Daarmee kon hij de vlammen uitdooven. De verbrande vrouw was afgrijselijk gesteld. Zij en had niets meer aan van kleêren en was over geheel het lichaam in brandwonden heur haar was tot tegen 't hoofd afgeschoepcrd, op hare armen is het vloesch tot tegen de beenderen ver brand. Twee genecsheereu waren er onmidde lijk bij die de noodige zorgen gaven. Geheel den avond lag zij in bezwijming. Tot haar zelven gekomen klaagde zij hevig van de pijn, 't gene niet te verwon deren is. Er is hope haar in 't leven te houden. Storm. De tijdingen uit het binnenland worden beter. Te Brussel daalt de Senne. Te Luik, Namen en Diuaut is de Ma»s tot het normale peil teruggekeerd, Even zoo met de Vesdre te Venders, met de Samber te Charleroi, met den Dender in Vlaanderen. Te Oostende waar de stad betrekkelijk weinig heeft geleden, is do onrust groot over het wegblijven van talrijke visschers- vaartuigen. Verscheidene sloepen zijn,volgens later bericht,op de hollandsche kusten gestrand en volgons de teruggekeerde visschers zou de storm op zee veel minder hevig zijn geweest dan op het land. Te Blankenbergho hebben de duinen veel geleden. Ontzaggelijke hoeveelheden zand werden weggerukt. Men meldt uit Spa dat de sneeuw daar eene laag vormde van 22 centimeters. Al de andere tijdingen uit het land zijn beter. Koffiedieven en dikzakken. Als er veel koffie aan do beurs is, wordt er niet alleen door beursmannen, maar ook door dieven gespeculeerd. De winkelier S.., uit de vijfde wijk, te Antwerpen, miste uit zijnen gang twee balen koffie. Do dieven hadden die ver borgen in eene poort, waar deze door de bewoners ontdekt werden. De policie hield een oog in 't zeil en vatte eenen kerel bij den kraagje Pekker bijgenaamd, op het oogenblik dat hij met eenen stootwagen de twee balen kwam halen. Natuurlijk heeft men hem daartoe den tijd niet gelaten. Maar aan de werf, waar de booten met koffie gelost worden, daar heeft men eene gansch bijzondere manier van koffie stelen. Daar ontmoette de policie zekeren De P., uit de Ridderstraat. De kerel was zoo buitengewoon dik gnworden, dat men, achterdochtig, hem betastte en de voedering van zijnen frak van onder tot boven met koffiebonnen opgevuld vond. De frak woog meer dan 20 kilos. Een genaamde V.,van het Scheldeken, werd opgevolgd door eenen agent, die zijne beenen zoo buitengewoon dik vond. Hij rook lont, snelde naar zijnen kolder en daar vond de policie hem bezig met de pijpen zijner onderbroek los te maken,om er het gostolene te laten uitrijzen. Op de Plantijnkaai werd een kerel aangehouden, wiens kleeren van kop tot teen vol koffio staken. Men leest in Het Handelsblad Dievenkronijk. Eerst do historie van eene herbergierster uit de Leeuwe rikstraat, te Antwerpen. Zij had een glas te veel gedronken en amuseerde zich toen met in de buurt rond te loopen. De dieven hebben hiervan gebruik ge maakt om haar huis binnen te komen, vervolgens hare slaapkamer en eene kas open te breken en een sommekeu van 130 fr. alsook een doosken met een hor logie en andere juweelen te robberen. Een knaap heeft het doosken des morgends op eenen vuilnishoop terugge vonden. Er was niets meer in dan... twee bergbriefkens. Een matroos van de engelsche stoom boot James Drake had, ten nadeele van zijnen machinist, 200 fr. gestolen. Hij werd gepakt op het oogenblik dat hij met de Harwichboot naar Engeland meende terug te keeren. Van de gestolen som was reeds 25 fr. versnoept. En nu weer de historie der dikzak ken, want die nieuwe truc schijnt tegen woordig, bij de kaaidieven toegepast te worden. Een persoon van den Kauwenberg werd aangehouden terwijl hij onder zijne kleeren 19 poppen tabak wegdroeg. Men vond in zijne woning nog 48 pop pen tabak, doozon waskeersen, steks- kens, speelgoed, spiegels, gordijnen, alles voortkomende van diefstallen aan de kaaien. Op de Plantijnkaai werd een persoon gepakt, die zijn frak, tusschen de voering vol koffie had. In de Schipperstraat hield men er eenen aan, die op zijnen rug poppen tabak en op zijnen buik eene hesp had gebonden. Eindelijk hebben dieven in eenen schoenwinkel der Dahliastraat eene ruit gebroken, nadat zij eerst de straatdeur langs buiten hadden to'egebonden. Zij stolen drie paren bottinen, die elk 15 fr. weerd waren. Dit is voor vandaag genoeg dunkt u niet lezer Op zoek mar moordenaars. Eon I Duitschor, Angust Sch.... alias Vosa, van 1 Rostock, had zich dezer dagen in het Deutsche Verein te Autwerpen om on- t dersland aangeboden. Daar het bureel van gezegd Verein 1 wist dat er tegen dezen persoon een man daat van aanhouding is uitgevcerdigd, door de overheden van Rostock, die hom 1 vervolgen voor moord, deed men hem te- rugkomen. 1 Inmiddels werd de policie verwittigd en deze vatte den kerel bij den kraag op j het oogenblik dat hij zich voor de tweede maal aanbood. 1 Een ander persoon, wordt als meê- plichtige aau dezelfde misdaad opgezocht, De aangehoudene beweert dat deze laat ste hem te Aken verlaten heeft. j Brochuren legen het socialism. 1 De jury, belast met de beoordeeling van den prijskamp van brochuren tegen liet socialism, uitgeschreven door de federaties J van katholieke vereenigingen, kende de volgende prijzen toe 1. Prijzen van 200 fr. aan M. G. Le- comte, te Etterbeek, voor de brochuur Quatre causcries sur le socialisme en aan den eerw. h. Van Emelen, onderpastoor' te Beggijnendijk, voor zijne brochuur Het socialism. 2. Prijs van 150 fr. aan adrocaat Del- ville, te Soignies, voor zijne brochuur 1 A l'oeil droit du socialisme. 3. Prijs van 100 fr. aan M. Th. Sevens, onderwijzer te Kortrijk, voor zijne bro chuur Het socialism en zijne gevolgen. Van het overlijden van twee onzer landgenoten maken do laatste depechen uit Congo melding. De eerst overledene is M. Pardoen, zoon van van onzen oud-confrater van den Bien Public, de andere M. Jos.Prop, zoon van den achtbaren M. Prop Caey- i maeckx, voorzitter van den Burgerkring. De laatste was op weg naar het vader land. Zijn diensttijd was uit sedert 6 november. Zijne bloedverwanten ver wachtten hem in januari aanstaande thuis. Zijne laatste brieven meldden dat zijne gezondheid uitmuntend was. M. Prop was vroeger een der iever;gste werkers van onzen Schoolpenning ee andere katholieke werken.Hij was slechts 27 jaren oud. Wij brengen beide familiën onze wel gemeende deelneming. Eene kloppartij in regel, heeft de zer dagen te Leuven plaats gehad, tus schen twee voorname liberalen, een ad vocaat-gemeenteambtenaar en een aftre dend raadslid, die zich op de lijst der socialisten had laten plaatsen. De eene sloeg met zijn paraplue, de andere met zijnen huissleutel Ten slotte proces-ver baal, door de policie opgemaakt. Erge zaak te Meerhout. Op 6 augustus laatstleden was de landbouwer X., wonende op den Veerdijk, te Zit- taert, met twee zijner zonen werkzaam op het veld. Zijne vrouw, Antonia V., bracht hun drie boterhammen. Den diksten bood zij haren man aan. Die is te dik voor mij, zegde deze. Na weigering nam hij hem toch eindelijk aan. Daar de platte kaas, waarmee de boterhammen gesmeerd waren, op de zijne er anders uit zag, proefde hij voor zichtig eene beet. De smaak kwam hem zoo bitter voor, dat hij den boterham weigerde op te eten en gaf hem terug aan de vrouw. De hond, die ook op den akker was, had een stuk van den boterham op- geëten en korts daarna was hij dood. Men kan wel begrijpen dat in die om standigheden de man zware vermoedens opvatte tegen zijne vrouw. Toen hij later thuis kwam, vroeg hij waar zij den boter ham gelaten had. Ik heb hem aan het vee of aau de kiekens gegeven, zegde zij. Dat is niet mogelijk werd haar geant woord, want dan waren zij reeds gestor ven. Uit vrees voor de schande maakte de man dit feit niet ruchtbaar. Evenwel sprak hij er over aan eenen vertrouwden persoon, om dezen te vragen wat hij doen moest. Zooals licht to begrijpen is, antwoordde de persoon in zulke zaak geenen raad te kunnen geven. Op aanraden der zonen zweeg dus de vader. Een of twee personen waren de zaak toch te weten gekomen. Een hunner vroegj hem dezer dagen, of het feit echt was. i De man antwoordde bevestigend. Zoo kwam het eindelijk aan de ooren der policie, die vrijdag het parket van Turnhout verwittigde. Zaterdag ging het ter plaatse. Het was vergezeld van de gendarmen van Moll. De komst van het parket maakte te Meer* j hout groote opschudding. Er werd bij de echtgenoot en X. eene huiszoeking gedaan. Deze leverde niet j den minsten uitslag op. Vervolgens be- j gaf men zich naar den akker, waar vader en zoons, in augusti, aan den arbeid wa ren. Er werden daar opgravingen gedaan om den dooden hond te vinden, doch j vruchteloos I Indien men dezen hond nog kon terug vinden, zou men zeker nog wel overblijfsels der genuttigde spijs in de maag aantreffen. Niemand weet echter te zeggen waar de romp gebleven is. Na- tuurlijk zullen de opzoekingen voortgezet worden. De vrouw van den landbouwer X. werd door M. den onderzoeksrechter langdurig j ondervraagd. Zij loochende ten stelligste de feiten, waarvan men haar verdenkt. Een 3e persoon, dien men van medeplich tigheid verdenkt, werd insgelijks onder vraagd. Antonia V. is 50 jaar oud, haar man 58 jaren. Na dat de leden van het parket hunne werkzaamheden hadden verricht, is de vrouw voorloopig aangehouden. De aan- I

De Denderbode | 1895 | | pagina 2