Aan onze geëerde lezers en kath. partijgenoten Een en ander. Rijwielen. Allerhande nieuws. terugroepingen tot orde de schuldige eene afhouding van eeue maand op zijue be zoldiging zai ondergaan, 't spel zal rap acht hebben. Immers de socialisten zitten niet in de Kamer om de welvaart van 't volk te be werken maarwei uit voordeel en profijt voor hunnen zak of uit eerzucht Tegenover het geweten, is het twee- school van de Zusters van Mijlbeke, 200 gevecht een schelmstuk. Tegenover het schoone brooden ook^ van 1 1/2 kilo, van Wij richten heden eenen oproep tot alle onze geachte lezers en katholieke partijgenoten, opdat zij ons, in de ver spreiding vau Den Denderbode,zouden ter zijde staan door het nemen van abonne menten en ons verkoopers op den buiten te bezorgen. Verledene jaar is het formaat van het Zondagnummer merkelijk vergroot ge worden en de prijs derwijze verminderd dat De Denderbode het bestkoop weekblad is van ons Arrondissement.... Nu, dit heeft opofferingen gevergd waar de leiders geene rekening hebben van Eigen lof riekt onaangenaam, zegt de spreuk, doch wij denken de palen niet te overschrijden met te doen bemerken, dat De Denderbode gedurende den tweejari gen zoo geweldigen kiesstrijd die wij hier beleefd hebben, moedig heeft op de bres gestaan en voor geene hinderpalen is achteruit geweken om de zegepraal onzer katholieke candidaten in de verschillige kiezingen te verzekeren. De Denderbode is het 50* jaar van zijn bestaan ingetreden en altijd heeft hij, in de maat zijner krachten, trouw de katho lieke belangen voorgestaan en hij hoopt er nog vele jaren te mogen in volherden. Nooit heeft De Denderbode door libe ralen en socialisten, 't zij roode, 't zij groene zijnen lof hooren zingen of heelt men hem de spreuk kunnen toepassen Geen slechter teelten voor herder of hond Dan wanneer de wolf ze prijzen Icomt. Toekomend jaar, in Mei, zullen ook in ons Arrondissement de provinciale kie zingen plaatsgrijpen. Men zal de belangrijkheid van die kie zingen begrijpen. Strijd zal er gevoerd worden, daar twijfelt niemand aan en wat meer is, inlichtingen die ons uit de zekerste bron zijn geworden, laten ons toe te bevestigen dat er reeds van heden af, zekere vergaderingen zijn gehouden ge worden door liberalen en volksfoppers ofte groene socialisten in vooruitzicht der toekomende provinciale kiezingen. Alle katholieken zullen begrijpen wat gewichtige rol de Drukpers in de kies strijden te vervullen heeft. De Drukpers is op onze dagen de mach tigste hefboom. Nooit werd er meer gelezen dan den dag van heden, doch er moet gezorgd worden, dat men aan de lezende menigte gezonde geestesbrood verschaffemen moet zorgen dat 't katholieke Vlaamsche volk niet verleid worde door verderfe lijke leerstelsels en onuitvoerbare be loften gelijk de roode en groene socia listen er verspreiden. gezond verstand, is het tweegevecht eene stommigheid. Nochtans zegt hotzelfde blad in het zelfde artikel dat Generaal Brassine, ingezien de uitdrukkingen van M. Defnec, VERPLICHT was dezen heer eerherstel ling met de wapens of terugtrekking zij ner uitdrukkingen te vragen. Dus bestaat er in ons leger eene VER PLICHTING van een schelmstuk tegen over het geweten en eene stommigheid tegenover het gezond verstand te be gaan En dan moet men verwonderd zijn dat er katholieken en priesters zijn die nog niet hoog loopen met het leger. VERPLICHTING I... dat zegt veel... Een peiestee. Voor duivenliefhebbers. Luite nant Holland, die in Artist te Amster dam het rijkspostduivenstation beheert, heeft postduiven, wier leven dikwerf door sperwers wordt bedreigd, voorzien van bamboesfluitjes, zooals ze in China ge bruikt worden om de sperwers te ver schrikken. Zelfs bij matig vliegen van de duif ontlokt de luchtverplaatsing een vrij schellen toon aan het instrumentje. Luit. Holland heeft een vijftigtal van die fluit jes in zijn bezit weten te krijgen. Gemeentekiezingen van Aalst. In openbare zitting der Bestendige Depu tatie van zaterdag 11. is er lezing gegeven geweest van 't verslag over het reklaam tegen de geldigheid onzer Aalstersche kiezingen. Dit verslag besluit totdegeldigverklaring der kiezingou. De Bestendige Deputatie zal nu uitspraak doen heden dijnsdag of zaterdag aanst., of nog later.. Dendergalm heeft reeds meer dan eens doen bemerken dat Denderbode geschre ven heeftOnze kiezingen zullen en moe ten goedgelceurd ivorden. Men moet wel geen profeet zijn om dit te durven voorzeggen. Immers al de feiten van dwang, omkoo- perij door Menheer Men aangeklaagd zijn op niets gestaafd. Men heeft om gekocht en Men heeft gedwongen... Men heeft bedrogen, enz. enz. Maar liberalen en Donchisten wachten zich wel te zeg gen wie die schobbejak Men is die hun aldus heeft weten te foppen.... Ook noemen zij de kiezers niet die zich heb ben laten omkoopen. Het advocaatje-opsteller van het reklaam heeft het ook niet gewaagd eigennamen te noemen uit vrees van papieren met leeuwkensimmers hij kent er de ge volgen van. Wat de aangeklaagde feiten betreft van min of meer karakteristieken aard, gelijk dat van den barbier,die, volgens den held van Chipka,des morgens 50 personen had geschoren en dan een helper noodig had om te stemmen, enz. enz., wel dat alles is valsch en logenachtig bevonden. Wij hebben ook onze informeerkazak eens aangetrokken en dadelijk bekwamen wij de overtuiging dat het reklaam der geklopte liberalen en donchisten op niets gegrond was en van dat oogenblik hadden wij 't recht te schrijven Onze kiezingen zullen en moeten goedgekeurd worden. Wij ontveinzen het ons nietde taak der aag- en weekbladschrijvers is heden zwaarder en lastiger dan ooit en boven dien eene groote verantwoordelijkheid weegt op hen voor God en voor de samen leving. Wat zij van kniezers en zifters te ver duren hebben, laten wij ter zijde. Doch die taak kan verlicht worden door medewerking. Ook nog kunnen partijgenoten De Denderbode meer aantrekkelijk maken. Wij verzoeken dus onze vrienden van Stad en Dorp ons de politieke vergaderin gen, de meldensweerdige feiten, politieke en andere te willen bekend maken, die zullen plaats hebben of plaats gehad hebben en met de meeste bereidwilligheid zullen wy ze opnemen. Wij hopen dat deze beweegreden onze katholieke partijgenoten zal aanspo ren om ons blad moer en meer te ver spreiden. Men zie de voorwaarden van abonne ment aan 't hoofd onzes blads. Leest en verspreidt dus DE DENDERBODE Citoyen Bertrand is te Soignies als volksvertegenwoordiger gekozen hij is gemeenteraadslid te Schaarbeek en op steller van Le Peuple. Als lid der Kamer trekt 4,000 frank als opsteller 1200 item 5200 frank. Het schijnt dat hij schepen zal worden te Schaarbeek dus nog eenige franskens daarbij Hij boft er luid op dat hij 1000 frank stort in de propagandakas der socialisten en hij schrijft, schrijft, schrijft "dat de wereld moet verahderen, dat iedereen moet rijk zijn, dat eene aalmoes een af front is den arme aangedaan, en hon derd zulke dingen. En die held heeft moeten bekennen aan LeXX' Siècle, het Brusselsch blad, dat zijne schoonmoeder maandelijks zes franken trekt van het Armbureel... Ellendige lawijtmaker zonder hart 1 Schelmstuk en stommigheid. Wij lezen in Le Patriote van den 20" de zer Hollandsch vee. Volgens De Limburger Roewer heeft de minister van buitenlandsche zaken van Holland aan de belanghebbenden laten weten, dat volgens 't verslag van den Hollandschen gezant te Brussel, de Belgische grenzen zullen geopend worden voor 2G December aan het mager Hollandsch vee en op 10 januari aanst. aan het voortdeelende Hollandsch vee. De Gouverneur der Provincie Oost- Vlaanderen, heeft de eer ter kennis te brengen van de bezitters van rijwielen dat, om ze te ontslaan van de verplichting zich te begeven ten kantore van den ont vanger der belastingen ten einde er de vereischte verklaring te doen, de belas ting te betalen en de plaat te ontvangen, de Bestendige Deputatie ze machtigt eene geschrevene verklaring, door hen onder- teebend, aan den ontvanger te doen over handigen, of zelfs iemand te belasten het register in hunnen naam te teekenen- Hij neemt deze gelegenheid te baat om aan de belanghebbenden te herinneren dat alle bezitter van een rijwiel gehouden is het zelve te verklaren voor den 1" Fe bruari aan den ontvanger der belastingen van zijn gebied. Gent, den 19 December 1895. R. de Keeohote. Burgemeesters. Het Staatsblad van heden dijnsdag kondigt de benoeming af der Burgemeesters van verschillige gemeenten onzes Arrondissements. Wij zullen die benoemingen zondag aan staande meêdeelen. Z0NDAGRUST. Smidderiiaciil Woensdag 25 December (le Kerstdag dienstdoende Apotheker M. Ghysel- linckx, Molenstraat. wege het zelfde liefdadig werk ontvangen Overvloedige weldaden worden dagelijks van den grooten Heiligen bekomen. De opbrengst van den offerblokingericht in het klooster der Arme Klaren, is er een onbetwistbaar bewijs van. Aalst. Kerkdiefstal. In den nacht van zaterdag tot zondag is men in onze St-Jozefskerk binnen godrongen langs de sacristij en dit zonder twijfel bij middel van eenen valschen sleutel. Een kas werd door den dief of de dieven met een beitel of breekijzer opengeprangd en een armoedje van 15 centen die in de schaal lagen gestolen. Drup van bougie wordt op de kas bespeurd. Verder hebben de schel men meegenomen 2 kandelabers in zilver of platine. Men bemerkt ook dat er pogin gen werden aangewend om do brandkast open te breken, doch dit lukte niet. De daders zijn tot hiertoe onbekend. Zaterdag morgend is de gendarme rie van Ninove naar Nederhasselt getrok ken om onderzoek te doen over twee erge gevallen. Do heer Gustaaf Sterck, veekoopman, werd woensdag avond aaugevalleu door twee bedronken kristene volksmannen, ter herberg van B. Jacobs. Sterck ver weerde zich dapper, toen op eens toe schoot zekere sekretaris een der ra- zendste groeningen van het omliggende en hem een verraderlijken slag op het hoofd wilde toebrengen met den scherpen kant van het stoofdeksel. Gclukkiglijk kon Sterck den slag ontwijken, anders had do kristene volkspartij eene moord te meer op haar geweten. Korts daarop ontving Sterck tusscheu do tweeoogen een hevigen slag van een pintglas. De dader is nog onbekend. Denzelfden avond ontstonden ook ruzie en gevecht op den Vogelenzang, deze maal tusschen twee roelauders. Zij waren voor goed aan 't verwijten en uitschelden toen plots de eeue, eene volle flesch jene ver greep en ze in het aangezicht sloeg van zijnen tegenstrever, zekeren De Neve. De toestand van den gekwetsten was za terdag morgend zeer bedenkelijk. Ziedaar, eerlijke menschen, welke de zeden worden en zijn van de verblinde en misleide volgelingen der zoogezegde kris tene volkspartij zietdaar, op welke wijze die mannen onze dorpen redden en beschaven (Recht en Vrede). Iddergem. Het gerucht loopt hier te Aalst dat de hofstede van den heer Van Santen, oudburgemeester, de prooi der vlammen is geworden.Men voegterbij dat er kwaadwilligheid zou bestaan. Is het de waarheid wij weten het niet. Wij verwachten nadere inlichtingen. Geerardsbergen. Maandag 11., heeft de aanstelling van den geuschen en socialistischen gemeenteraad plaats ge had. Aan tal van huizen wapperde de bloedroode of gendarmblauwe vlag. Het liberaal muziek bevondt zich aan de poort des stadhuize en speelde een deun tje tot dat de laatste socialist en liberaal was binnen getreden. Aan 't stadhuis wapperde de Geerardsbergsche vlag. Ontploffing. In het stadhuis te Brussel werd liet dienstpersoneel verle den zaterdag onaangenaam verrast door eene zware gazontploffiug. Een gazwerker, die naar een lek zocht, werd hierin geholpen door eenen stad- huisbediende, die eene brandende bougie droeg. Deze had het ongelukkig gedacht bij het openen eener val waar de gazlucht heerschte, met zijne bougie dichtbij te komen, en veroorzaakte zoo de ontplof fing, die aan allebei zware wonden ver oorzaakte. In het gasthuis, waar zy naartoe zijn gebracht, werd hun toestand zeer erg bevonden. De rijke Amerikaan, Vander Bilt, is reeds uit Brussel vertrokken. Hij was enkel naar Brussel gekomen, om van een gekenden koersman eenen hengst Fripon te koopen. Thans is Vahder Bilt naar Frankrijk vertrokken, 0111 daar eene stoeterij voor koerspeerden in te richten. De prijs van het aangekochte poerd gaat de 100,000 fr. te boven. De drank. Aartsdomme wedding. Iu den nacht tusschen zaterdag en zondag, rond 12 uren, zaten er nog ver scheidene personen in de herberg der echtgenooten S... Masuistraat te Brussel. Onder hen was er een genaamde Emile M. Koetsier, 30 jaar oud, met zijne vrouw. Op eens wedde M.., voor drie flesschea geuzen Iambic, dat hij in de Zenne zou springen en van de Maisul- straat naar de Rogierstraat zwemmen. Met de grootste moeite gelukten de baas der herberg en de verbruikers erin. M... van zijne waaghalzerij af te brengen en de wedding tot de lento uit te stellen. Eenige oogenblikken laten verlieten M.., en zijne vrouw de herberg. Aan do Zenne gekomon riep M..., die dronken was, op eens uitik wil voor geen lafaard gehouden worden en zal zijne wedding winnen I Daarop sprong hij, vooraleer zijne vrouw hem weerhouden kon, over de brugleuning en werd door den stroom medegesleept. Het lijk van den onge- lukkige, die vader van verscheidene minderjarige kinderen is, werd rond twee on hsilf uren 's moraens tusschen Hneren hesp was opgediend, zijn zeventien per sonen onpasselijk geworden. De geneesheeren hebben hen de spoe digste zorgen toegediend, doch ondanks dit bezweken reeds 5 der dischgenooten. De toestand der twaalf anderen is een weinig beter, doch men twijfelt of allen wel aan den dood zullen ontsnappen. De oorzaak dezer vergiftiging is nog niet gekend, en het publiek wacht met belangstelling den uitslag van het rech terlijk onderzoek af. Te Mouscron is eene wreede moordpoging gepleegd. Eene oude her bergierster werd overvallen door eenen jongen booswicht, terwijl zij voor hem eeue pint jenever wilde tappen. Hij greep haar langs achter vast, om haar de keel aftesuijden, doch gelukte er slechts in, haar eene snee over- het gelaat toe te brengen, die liep van den mond tot aan het oor. Het hulpgeroep van het slachtof fer dreef den moordenaar op de vlucht. Geschiedenis van drie gar cons, eene penduul, 200 fr., eene juf vrouw en een Hollander. Eeu aardig titeltje voor een stadsnieuwske maar de geschiede nis zelf is nog aardiger. Een koetsier, die met zijn rijtuig in de rij stond nabij de hallen dor Kunstlei, te Antwerpen, zag drie koffiehuisbedienden de woning van M. Lemmens, Kunstlei, 14, binnen breken. Hij hield zich als een koetsier, die zit te luierikken en, toen de servetridders binnen waren, nam hij, alsof hij het staan beu was, de teugels op en reed slenterend naar het bureel van policie der Annees- sensstraat. Hij vertelde daar wat hij gezien had aanstonds stapten een paar agenten in de koetsier bracht hen naar hooger ge noemd huis en hield daar juist stil toen de inbrekers buiten kwamen. De een droeg een zwart marmeren penduuleen andere een kistje sigaren en eenige kleine voorwerpen en de derde had twee warme winterfraltken over el kaar aangetrokken. Deze werd door de agenten het eerst bij den kraag gepakt, doch daar de be woner van het huis wel drie gargons dik gemaakt en bevatten ieder rond de der tigduizend kilos moëllonsteenen. Twee schippers bestuurden dezelve, namelijk Leonard Raedschelders, van Greven- bichtj-die het roer hield en een vier-en- twintigjarige jongeling van Uyckhoven, Theodoor Bollen genaamd, die de overige werkzaamheden verrichtte. De schippers moesten even onder de Maasbrug opleggen en wilden dan onder den tweeden boog doorvaren, doch on danks al de pogingen, die zij inspanden om hun doel te bereiken, overmeesterden hen de sterken stroom en werden de schepen met zulke kracht op zijde tegen den eersten arduinen peiler geslingerd, zoodat zij in duizende splinters uiteen vlogen en in een oogwenk in de diepten zonken. De schok was verschrikkelijk en geleek aan een donderslag, welke de ijzeren brug in al hare lengte deed schokken. De twee schippers, beiden aan het hoofd gekwetst, door de vliegende stuk ken. verdwenen in de golven, doch kwa men weldra weer boven en zwommen den stroom af. Middelerwijl snelde M. Adolf Smeets, Jansen en schipper Hitsen, de drenkelingen met bootjes ter hulp zij gelukten er in, Raedschelders te redden, doch toen zij Bollen bijna genaderd wa- en, zonk deze en kwam niet meer boven. Daar de Maas nog 2,40 hoog is, valt er niet aan te denken om het lijk op te vis- schen. De ongelukkige Bollen meende binnen eenige dagen in het huwelijk te treden. Bandieterij in de Kempen. Het Handelsblad heeft eerst van al de bladen een omstandig verhaal meêgedeeld over de baldadige diefstallen, die er in het be gin van October te Sevendonck gepleegd werden. Men weet dat de kerkdeur met breekijzers en hamer uit de hengels werd gerukt, doch dat de bandieten er niet in gelukten in de kerk te dringen, daar de opengebrokon deur alleen toegang ver schafte tot eene bergplaats. Vervolgens begaven de baanstroopers zich naar de woning van Joanna Horemans, eene 70jarige vrouw. Een der schelmen ver brijzelde eene ruit en drong| de woning is, zat de dief zoo los in de frakken dat 5 binnen, terwijl zijne makkers de wacht hij er zich kon laten uitschudden en op buiten hielden. den loop gaan. De anderen waren echter te veel gela den, om het voetspoor van hunnen gezel te volgen en, zij werden aangehouden en naar het policiebureel gebracht. Doch daar wachtte hen eene nieuwe verrassing. Een der aangehouden dieven heeft goede kennis met eene juffer, die, wan neer haar garcon in dienst moet blijven, wel eens gastvrijheid verleent aan ande ren. En juist dien nacht had een Hollan der haar gezelschap gehouden. Nu was, terwijl onze garcon door de agenten vergezeld, het policiebureel bin nenkwam, de Hollander ook daar, om te vertellen dat de gastvrije jufvrouw hem 200 fr., had ontfutseld. Er werden agenten naar de kamer ge zonden, doch het duivinneke had juist den kijker verlaten. Waarschijnlijk zullen wij in een vol gend nummer de geschiedenis kunnen voortzetten. Handelsblad De deserteur L..., van wien wij reeds spraken en die zoo vlug en zoo slim policie en gendarmerie wist te ontloopen, is nog niet gevat. Men heeft nog een on derzoek gedaan in de Hoogstraat, waar men hem zondag morgend aanhield. Men is zelfs zoo verre gegaan hem nogmaals op het dak te zoeken, waar men niet den weglooper vond, maar wel nog eenige geldstukken, die, bij de vlucht van ver leden zondag, uit zijn zakken gevallen en in de goot gerold waren. Nog dievenhistories. Over den diefstal bij den havenkapitein Ledoux, vernemen wij nog Het gemak heeft een venster, waarvan de glazen niet vierkantig maar ruitvor mig gesneden zijn. Een dier ruiten was gebroken en de dieven hebben voorzichtig de stukken uitgenomen en moeten er toen een klei nen jongen doorgestoken hebben, die met een valschen sleutel de deur van het gemak heeft geopend, en langs eene an dere deur de dieven binnen liet. In het bureel hebben zij, zooals wij zegden, uit eenen lessenaar eene som van meer dan 4,000 fr. gestolen, terwijl zij 250 fr., dat onder eenen zak lag, onverlet lieten. Van de acht lessenaren, die er stonden, was deze de eenige, die zij openden. Het was eene uitzonderlijke omstandigheid dat het geld hierin lag. De bediende, die met het wegbergen van het geld in de brandkas gelast is, was een paar dagen ziek en nu had een andere zijn werk moeten verrichten. Daar er echter zaterdag betalingen moesten worden gedaan, had men het geld voor- loopig in den lessenaar geborgen. Op den buiten slapen de dieven ook niet, en daar hebben zij, evenals in de stad, hunne specialiteit. Zoo heeft men ondor andere te Santhoven en in den om trek veel te klagen over diefstallen van biekorven. In gezegde gemeente waren dezer dagen de korven van pachter Mor- tiers gestolen. Men vond, niet de dieven, maar wel de in stukken gesneden en geledigde korven. Schepen gezonken. Verleden don- Twee jj derdag heeft op de Maas te Maeseyck, Ron HD December eene mildadiee deplin" 1 dooden. Vijftien zieken. Eene cor- een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad, gedaan aan de'talrijk leden van het s respondentie aan de Indépendance meldt Rond 3 uren namiddag kwamen twee genootschap der Christene Moeders, waar :i een schrikkelijk feit, dat de stad Ronsse schepen van M. G. Smeets, aannemer er nu 996 ingeschreven zijn. In die zelfde j opschudding heeft gebracht. aldaar, den AALST. - Brood van den ea Wf urra's morgens tusschen Haerea H. Antonius. Het werk der brooden en Vilvoorde opgevischt. van den H. Antonius van Padua, heeft Vèrgifiiging te Ronsse._ er nu 996 ingeschreven zijn week, hebben de arme kinderen der Na een eetmaal, op hetwelk ongekookte stroom afgevaren. Zij waren zijdelings aan elkander vast- De vrouw, uit den slaap gewekt, vlucht te in een rapenveld, dat zich naast hare woning bevindt, daar werd zij gevat door de andere schurken, die haar ten gronde smeten en in bedwang hielden. Een der dieven, die het huis plunder den, kwam haar later onder doodsbe dreigingen vrageD, waar zij haar goud had geborgen. Men weet dat de kerels rond 2 uren de woning verlieten. Wij hebben van liever lede den uitslag van het onderzoek meê gedeeld en eindelijk gemeld dat zekere E. Peeters, bijgenaamd De zes, te Ant werpen aangehouden was onder de be tichting een der daders te zijn, die den baldadigen diefstal ;te Severdonck pleeg den. Wij hebben ook gezegd dat het papier, welke de bandieten op de ruit hadden geplakt, vooraleer ze te verbrijzelen, van grauwe kleur was en men in de woning van Peeters zuldanig papier had gevon den en het in beslag genomen papier juist paste in de plaats, waar klaarblijke lijk een stuk was afgescheurd. Die ont dekking bevestigde de eerste vermoedens en een bevel van aanhouding werd ge geven. Men weet dat Peeters van Antwerpen naar Turnhout werd gebracht. Hij loo chende alle plichtigheid. Vrijdag werd Joanna Horemans, het slachtoffer vau den diefstal te Sever- donk, naar het parket van Turnhout ge roepen, om met den verdachte gecon fronteerd te worden. In het kabinet waren aanwezig, MM. Boone, onderzoeksrechter en Hannoset, griffier,M. de Prokureur, die het vrouwke met een rijtuig had doen halen, bracht haar binnen. Wil ik eenen gendarm doen binnen komen, vroeg M. de onderzoeksrechter Neen, antwoordde het vrouwke, als gij er bij zijt, ben ik niet bang. Zoudt gij hem herkennen vroeg M. Boone. Ja, zeker, stellig, antwoordde het slachtoffer. Vervolgens werd Peeters binnenge bracht. Joanna Horemans herkende hem aan stonds als de persoon, dio bij haar langs het venster was binnengebroken, en die haar later in het rapenveld, terwijl de andere schurken haar vasthielden, onder doodsbedreigingen kwam vragen, waar zij haar goud verborgen had. De verdachte antwoordde op deze be langrijke verklaring dat hij van de zaak niets wist en hij die vrouw niet kende. Ik heb in mijn leven nooit in Severdonck geleurd, zegde hij, tenzij eens met de kapelwijding. Ik leurde altijd te Schor- voirt. Het is evenwel mogelijk dat zij mij op zaterdagsche merkt van Turnhout ge zien heeft. Anders ben ik nooit te Sever donck geweest. Het slachtoffer antwoordde hierop heel hevig WatGij zegt dat gij het niet zijt? Gij zijt het en niemand anders 1 Op die geestdriftige verklaring konden de leden van het parket zich niet weerhouden eens gulhartig te lachen. De onderzoeksrechter zegde: Na eerst in de kerk te hebben willen breken, hebt gij toen de ruit bij dat mensch verbrijzeld en verdere baldadigheden gepleegd, 't Is schande. Ook M. de procureur zegde hem: Wat wilt gij toch nog met zulke streken komen loochenen, gij ziet wel dat het bewezen is dat gij het zijt. Toen Peeters

De Denderbode | 1895 | | pagina 2