De serum tegen de kroep Arrondissement Aalst. Allerhande nieuws. G December naar Congo terugkeerde het voornemen heeft zoo veel mogelijk e stichting van missies van tweeden rang in het Kwaugo-district aan to moedigen. Op dit oogenblik bezitten de paters Jezuieteu in Congo drie missies: Kisantu, Kiwuenza en Ndembo. Te Kisantu verblijft, benevens de over ste der missie, pater Liagre, pater Ue Meulemeester, de broeders Gillet en Lom- barv. Te Kimuenza bevinden zich pater Waroux, de broeders Vau den Boscb, Vrielvnck en De Sadeleer, alsook de zusters van O.-L.-V. Te Ndembo wonen pater Butaye en broeder Van der Straeten. De eerw. P. De Hert, S. J die aan het hoofd stond der missie van Kimuenza, is voor eenige maanden in Europa terug gekeerd. Schrikkeljaar. 1896 is het laatste schrikkeljaar dezer eeuw, zoodat we met voor 1904 weer eene Fobruarimaand van 29 dagen hebben. Volgens de gregoriaansche tijdreke ning, afkomstig van Aloïsius Lilius van Verona, zou om de 4 jaar een schrikkel jaar zijn, maar niet het 1°, 2*,j3 foile honderdtal, wel het 4', zoodat m 400jaar 97 schrikkeljaren komen. De nieuwe stijl, in 1582 ingevoerd, bracht het jaar op 365 dagen, 5 uren, 6 minuten, 48 seconden. De ruim 5 uren werden weggelaten en hij het vierde jaar voor 6 uren gerekend, vandaar in liet schrikkeljaar 4 maal 6 uren of één dag meer. Daardoor werd weer te veel gerekend 4 minuten en 12 seconden per jaar, en om dit andermaal te herstellen, werd be paald, dat niet alle eeuwjaren schrikkel jaren zouden zijn, maar alleen die, v/aar van het houdertal een viervoud was: 1600 en 2000 dus wel, maai' 1700,1800, 1900 niet. Naar onzen wensch. Aan opsteller vau La Flandre liberale heett generaal Brialmont, de groote voorstaan der vau 't alle man soldaat, verklaard: dat de krijgszaak op geheel slechten voet staat dat het ontwerp 'van minister Brassine zal verworpen worden dat de afschaffing der plaatsvervan ging de verplichtende dienstplicht, en eene' aanzienelijke uitbreiding van de manschap geen de minste kans hebben van gestemd te worden door do Kamer, waar de liberale partij uit verdwenen is, die altijd het leger ondersteunde. Die voorspellingen mishagen ons met. Zij zijn geheel naar onzen zin. En w'en zullen geen moeite ontzien om te maken dat zij verwezenlijk! worden. Niemand mag zich in slaap laten wie gen door zulke verklaringen. Er moet gewaakt en gewerkt worden, want de soldaatgezinde partij is slim en sluw en deinst niet achteruit voor moei lijkheden. Onze wil moet vastberaden zijn Geon verzwaring van krijgslasten. Eerder Verlichting in der mate der mogelijk heid. Socialistische kopstukken. Do mela Nieuwenhuis en Troelstra zijn twee Hollandsche socialistische leiders. Volgens Domela Nieuwenhuis is Troel stra een zwakhoofdige, die geknakte hersenen heeft, - al zijn kliënten te leur stelt volgens Troelstra is Domela Nieuwenhuis een zwakhoof dige die aan grootheids en vervolgings waanzin lijdt, en zich verheelt ara to zijn, wat meer voorkomt bij zwakhoofdige Individuen, die erg aan bet geld han- geu. Wicn wilt ge volgen Den krankzin uigen Troelstra of den krankzinnigen Domela? Natuurlijk geen van beiden. De werkman beeft voor zijne leiders mannen noodig, met gezonde, krachtige hersens en geen u zwakhoofdigen zooals Domela en Troelstra elkander noemen. Parijs in 1870. De Kerstdagen gaven aan den parijzer Figaro de gele genheid, eens te herinneren hoe treurig het over 25 jaar te Parijs gesteld was tijdens het beleg, in den strengen winter van 1870. - Den hongersnood werd alle dagen nijpender. Een verken gold 1000 frank. Zelfs aardappels,boonen en erwten waren voor gewone beurzen niet koopelijk. Eene bloemkool kostte 8 frank hesp gold 10 a 12 frank bet pond een ei kostte eenen frank en half, een pond boter 40 frank, een mager kiekje 20, een duifje 12 frank. Binst de week voor Kerstdag, stier ved 5728 personen, waarvan 400 aan pokken en 200 aan typhus. Toen den avond gevallen was heerschte overal de grootste doodsch- heid want dp gas brandde niet. Het was een treurige Kerstdag, toen te Parijs. Als wij zien inde maandelijkschesta tistieken hoeveel kinderen er nog aan die vrceselijke ziekte bezwijken, dan kunnen wij niet nalaten de aandacht der ouders en geneesheeren, nogmaals te roepen op het bestaan van de scrum, welke zulke schoone uitslagen oplevert. Ook bier is dat geneesmiddel reed verscbeidenc malen toegepast, en dit met 6° Wij1 hebben hier voor ons een officieel verslag liggen van het Pruisisch gouver nement uitgaande over de uitslagen, be- J komen bij bet behandelen van den kroep j door de serum. 1349 geneesheeren hebben in 6626 ge vallen de serum toegepast waarvan 2460 in de gasthuizen. Op een totaal van 6,626 zieken, ls de verhouding der genezing van 86,5 p. h. geweestde sterfte van 12,9 p. h.; de overige zijn nog in behandeling. De sterfte is eenigzings hooger in de gasthuizen 19,5 p. h. togen 80,5 gene zingen. De geneesheeren hebben hunne denk wijze over de waarde van het geneesmid del, in 4871 gevallen doen kennen. In 55,6 p. h. gevallen wordt het geneesmid del beschouwd als stellig een goeden uit slag te hebben opgeleverd. Slechts in 60 gevallen is 't geneesmid del als ongunstig aanzien op die 60 ge vallen, zijn er 42 genezen en 18 overle den. In 4544 gevallen, is de serum ver klaard zonder gevaar te zijn. Men ziet dus dat de toepassing van de serum, in het grootste gedeelte der ge vallen een gunstigen uitslag beeft opge leverd en men zijne verspreiding moet aanbevelen. WET op de Werkmanswoningen. De Regeeriug zal in de maand Januari een wetsvoorstel neêrleggcn dat verande ring brengt aan de wet op de werkmans woningen. Niet alleen werklieden, maar ook am bachtsmannen, kleine handelaars, be dienden, landbouwers, enz. zullen de voordeelen der wet kunnen gemeten. Er is ook kwestie in den zin der wet op de werkmanswoningen, eene wet te maken om aaukoopeu van kleine lande rijen te vergemakkelijken. Mits eene storting van het tiende der weerde van don grond, en eene maande lijksche betaling, zou men op 10 15 ot 25 jaar eigenaar zijn. Een uitmuntend gedacht dat op den buiten het getal kleine eigenaars aanzien lijk zou vergrooten. M m r\ c Maandag lest had de aan- IMIIMU V L_, stelling plaats van den Gemeenteraad gekozen dank zij 't mon sterverbond tusscben liberalen, donchis- ten en socialisten. Te deze gelegenheid was het stadhuis verlicht. Aan 't balcon bemerkte men de letters L in blauwe kleur, D in groene en S id roode. Liberalen, Donchisten, Socialisten. Zal men nu nog op Chipka durven loo chenen dat er een verbond tusschen de donchisten en de vijanden van God, Kerk en Priesters bestaat Dat spreekt geen eere voor den priester die aan 't hoofd der groene kliek staat.... Maar o hoogmoed o baatzucht \vaar kunt ge den mensch toch doen verdwalen. Te Antwerpen is weer zekere Friedrich F., 34 j. oud, beticht van door misbruik van vertrouwen, in augusti en sept., een zilveren, een uickelen, een gouden en nog twee zilveren uurwerken ontvreemd te hebben. Hij werd veroordeeld tot vijf straffen van 1 maand en 26 fr. boet. Onvoorzichtig. A. V. P., 19 jaar, winkelknecht, was beticht op 3 j uli aan het kind Ed. Gons eene kwetsuur toege bracht to hebben, die onbekwaamheid tot arbeid bad teweeggebracht. Door roeke loosheid gebeurde dit ongeluk. In do Hemelstraat te Antwerpen, had den cenige knapen met de steenen van eenen bouw een torentje gemaakt. Dc knecht V. P. wilde met eenen steen dit torentje om verre werpen, doch ongeluk kiglijk trof bij den kleinen Gons aan bet hoofd. Het kind was erg gekwetst en moest naar het gasthuis worden overge bracht. De onvoorzichtige knecht is tot oO Ir. boete voorwaardelijk veroordeeld. Valschheid in geschrift. De 21 jarige pastcibakkersgast Domien M.,had valsch heid in geschrift gepleegd, om gold te slaan, wat bij zeker profijter vond dan pasteien voor de lekkerbekken te berei den. Maar ten slotte moet hij vinden dat het ook veel gevaarlijker is, wanneer hij zich boort veroordeelen tot 4 maanden gevangenis en 26 fr. boete. Socialistische vooruitgang In nummer van maandag 30 december schreef Vooruit het volgende Wij zijn allemaal christene menschen geweest en hebben zelfs allemaal naar de Kerstmis gegaan toen wij van niet beters wisten Pleit het niet voor ons dat wij vooruit gegaan zijn. Dus het socialistische orgaan boft er op dat de socialisten op den weg van on geloof godverloochening en godslastering zijn vooruitgegaan. Eu dan willen die socialistische hand langers dor hel ons wijsmaken dat ze den R. K. Godsdienst eerbiedigen en zells voorstaan. O gi volksverleiders Burgemeesters. Zijn bij Koninklijk besluit Burgemees ter benoemd Audenliove S' Goorix, M. R. Vanden Meerschaut Bavegem, M. V. Vanden Meerschaut Bambrugge, M. D. De Feyter Erwetegem, M. L. Vander Veecken Goefferdinge, M. F. Van Wynendaele Grimmingen, M. J. Van Bever Grootenberge, M. D. De Cock Heldergem, M. J. De Swaef Hillegem, M. E. Talloen Kerkxken, M. Meganck Oombergen, M. F. De Moor Ressegem, M. C. Vandcr Maeren Smetlede, M. C. Vander Cammen Vherzele, M. D. Verstracten Waerbeke, M. P. Ronsyn Woubrechtegem, M. H. Michiels. Rechterlijk Kronijk. Kindermishandeling. Stefanie Mar cuys van Syngem, beticht een voorkind van 'baren man mishandeld te hebben en met spelden in de voeten to hebben ge stoken, is door de rechtbank van Gent tot zes maanden gevaugenis veroordeeld. Men zou zo onmiddellijk hebben aange houden, indien haar toestand het toege laten had. Weêr een horlogiemaker-aftruggelaar Hoe dikwijls reeds hebben wij melding gemaakt van horlogiomakcrs, die de uur werken welke men hun toevertrouwde ter herstelling, verpanden of van dc hand deden? En altyd aan draait het stieltje I Vertooning van Zondag 5 Jan. Hertroerend was de vertooning der Re derijkkamer de Cgtharinisten-, ja, meni ge traan heeft er gevloeid bij het op voeren van het tooneelspel Oudejaars avond dat helaas zooveel denkbeelden van vroegere tijden in het geheugen deed wederkeeren. Men moet de uitvoerders van dit too- neelstuk niet allen afzonderlijk loven, daar ze allen hunnen rol met evenveel talent en kunst hebben vertolkt. Iudieu de tooneelisten van Oudejaarsavond tranen hebben doen vlieten, dan hebben ook die van 't blijspel a Hij gaat pro- cedeeren wederom opgeruimdheid en vroolijkheid doen herleven. Wat onze zwarte broeders betreft, allen zonder onderscheid hebben zich van hun nen taak wel gekweten nog eens te meer bewezen zij ons, dat de beschaving der Congoleescbe volkeren niet onmoge lijk is, 't gene ons des te meer moet aansporen om ze van de slavernij te verlossen. Wanneer wij de weldaden eener christene beschaving in den Congo zullen tot stand gebracht hebben, dan zullen, gelijk de oudste der Jonge Cougoleezeu het ons zegde in zuivere Fransche taal, onze zwarte broeders ons dankbaar zijn. Wij zullen België dankbaar zijn, zegde hij, voor 't geen er reeds voor ons gedaan werd gelukkiger dan vele onzer zwarte broeders genieten wij hier de onderwij zing in het christelijk geloof en veel an dere zaken die ons bij het terugkeereu in ons vaderland zeer nuttig zullen wezen. - Hulde dan aan don E. H. Pieter Van Impe die zich de opvoeding der Jonge Congoleezen met zooveel liefdadigheid hoeft willen ter harte trekken; alle zijne zwarte leerlingen vinden in hem eenen vader, altijd bezorgd om hun de lichame lijke en geestelijke benoodigboden te verschaffen. Ook mogen wij niet verwaarloozon onze hartelijkste dankbetuigingen toe te stu ren aan de HH. Karei Dc Mette, Arthur Gliysbrecht,en Prosper D'Hoir die ons au- dermaal hebben bewezen dat zij ware kunstenaars zijn. Op Zondag 2 Februari aanstaande zal die bloeiende tooneelmaatschappij het prachtig drama opvoeren De laat ste oogenblikkcn van Karei Stuart. (Medegedeeld.) Aalst-Mijlbeek. Dezen nacht zijn er op Mijlbeek 3 diefstallen gepleegd met braak. jong meisje van Mecbelen op, welker moeder zinneloos geworden en opgesloten was, terwijl de stiefvader van het kind een onverbeterlijke dronkaard en tevens een echte beul voor ziju huishouden was. De tante van bet kind, sinds 25 jaar in dienst van M V., had bare meesters voor het kind medelijden doen opvatten, zoo dat zij het in huis namen. De stiefvader kwam meer dan eensin de woning der pleegouders om het kind te plagen en te bedreigen, zoo dat de po- licie zich reeds mot de zaak bemoeid had. Dit gebeurde zondag weer. Hetmoisje, dat 's morgeus ten 6 uren naar de kerk ging, werd eensklaps op brutale wijze door den dronkaard vastgegrepen. Hij eischte geld van haar en, toen het arme kind om hulp begon te roepen, trok hij een groot mes te voorschijn, en bracht hij zijn slachtoffer niet minder dan zeven steken in den rug en in de borst toe. Een geneesheer, die in allerhaast werd bijgeroepen, verklaarde haar toestand uiterst gevaarlijk. De moordenaar is aangehouden. Diefstal in een dagbladburcel. M. Serwy, beheerder van het Brusselsche socialistenblad Le Peuple, stond zaterdag morgend niet weinig verbaasd, toen hij zag dat gedurende den nacht dieven in zijn bureel waren gekomen. Do lessenaren waren opengebroken en eene som, die men op een 60tal franks kan schatten, was verdwen. Eene brand kas bad aan de pogingen der inbrekers kunnen weerstaan. Aan de deuren waren geene sporen van braak zichtbaar. Nu, do Peuple zal de dieven denkelijk niet doen vervolgen; haar stelsel is eigen dom is diefstal, dus is diefstal eigendom. - Zonderlinge raadsheer. In een koffiehuis te Brussel, zaten eenige per sonen eenen policioagent, die iu burgers kleeding was, te bespotten op eene wijze die van oogenblik tot oogenblik brutaler werd. 1° Bij Frans Arys, Langestraat, zijn gestolen 4 konijnen 2° Bij de \V8 De Witte, ook Lange straat, een konijn en een kluts meel van ongeveer 15 kilogr. in een zak merkt L Gheeraerdts. 3° Bij Joseph Cobbaut, Driesstraat, 3 konijnen. De dieven hebben verder gepoogd bin nen te breken in verscheidene andere hofsteden te Mijlbeek. Vredegerecht van Ninove. M. C. Baele, commies-griffier te Brussel, is griffier te Ninove benoemd in vervanging van M. De Saegher, ontslaggever. M. Frère de oudleider der liberale partij, is maandag 11. als protestant be graven. Klaverzaad. Op de beurs van Maeseyok van 30 december 1895 werd het klaverzaad verkocht tegen 22 a 23 centen het pond. Verschrikkelijk kinderspel. Het volgende schrikkelijk feit gebeurde zater dag te Brussel Iu den Perelmocrgang liet eene vrouw bare twee kinderen, teeu jongskc van vijf jaar, en een meisje van 15 maanden, een oogenblik alleen. Het jongske, met zijn zusterke spelend, nam het uit de wieg en deed het op bet gloeiend stoofdeksel ueèrzitten. Men begrijpt wat er volgde Het arm schepseltje begon op hartverscheurende wijze te schreeuwen en toen de moeder toegesneld kwam, vond zij haar dochterke vreeselijk verbrand, zoo dat het in doods gevaar naar het gasthuis moest worden k' Slechte stiefvader. Een wissel agent van Brussel, M. V., voedde een Eindelijk wilde de agent beengaan, als hadde bij niets gehoord, toen de spotternij alle palen te buiten ging. De agent vroeg of men hem bedoelde en op bet bevestigend antwoord, wilde hij de spotters aanhouden. Daarop volgde een woeling, een ge vecht, tot eindelijk de agent, hulp krij gende, eenen der ruziemakers aanhield die, in bet policiebureel gebracht, her kend werd voor een socialistischen ge meenteraadsheer. Dood van verdriet. Eene winkel dochter van den Noorderboulevard te Brussel had door spaarzaamheid een goed sommake bijeen gekregen en dit op de spaarkas geplaatst. Zaterdag avond in hare kamer ko mende, bevond zij dat haar koffer open gebroken was en bare juweelcn en spaar- joekske er uit geroofd waren. Het meisje, dat reeds onpasselijk was, l werd door die ontdekking zoo zeer getrof- feu, dut zij ziek word en daags nadien j stierf. I Het onderzoek beeft doen ontdekken dat de diefstal gepleegd was door eene meid, die denzolfden dag haren post ver laten cn de vlucht genomen bad, na de som, op het bockske aangeduid, in de spaarkas te hebben gaan ontvangen. Het signalement der diefegge is rond gezonden. Aanzienlijke diefstal. Op de wijk Heisbrug te Lokeren, in het kleergoed- magazijn van de weduwe Do Rouck, is een aanzienlijken diefstal gepleegd. De vensterblinden zijn zaterdag nacht opengerukt, do dieven hebben daarna eene°met zeep besmeerde ruit uit het winkelvenster ingestooteu en zijn aldus het magazijn geraakt. Zeer waarschijnlijk hadden de schel men kar en peerd bij zich, want er zijn bijna dertig stuks stof gestolen. Het ontvreemde vertegenwoordigt eene weerde van 2000 fr, Het Is te hopen dat men weldra het spoor der daders zal ontdekken. Handelsblad Ongeluk te Antwerpen In de Bosscbaertstraat is men een gesticht aan t bouwen voor ouderlingen. Daar waren dezer dagen, denkelijk ten gevolge van het winterweer, de werkzaamheden ge staakt. Een der arbeiders, Petrus Carreman, wonende op den Sint-Bernardussteenweg_, wilde zijn gereedschap gaan halen, doch deed eenen misstap en viel van eene hoogte van 16 meters naar beueden. Hij kwam met het hoofd op eenen ijzeren balk te recht en viel van daar in het metselwerk der foudaties. De arme man was op den slag dood. Het vreeselijk verminkte lijk werd naar het Siute-Elizabethgasthuis gebracht. Schrikkelijk ongeluk te Duffel. Verledeu week was iu deze gemeente eene koei dol geworden, uit den stal ge broken en op den loop gegaan. Zij vluchtte in eene weide en de eige naar van de koei beloofde honderd frank premie aan dengene, die het beest zou vaugen. Eene bejaarde vrouw, door die belofte verleid, wilde het wagen, doch werd door de koei in eene gracht geworpen. De vrouw bleef liggen. De andere per sonen, die dit in de verte zagen, zouden haar gcerne ter hulp gekomen zijn, doch de vrees voor het razende dier weerhield hen. Toen oindelijk de gendarmen de koei hadden doodgeschoten en men den gracht kon naderen, was de vrouw verdronken. Misdaden te Luik. In den nacht van zondag tot maandag wilden Felix H. en Hubert D. eenen ouden twist beslissen, dien zij hadden met de gebroejs Henri en Jan Rombaut. Zij hadden hiervoor de herberg van de vrouw Rombout te Ougrée uitgekozen. Henri was alleen in de herberg. Op het hooren van den twist kwam zijn broeder Jan naar bededen en, nauwelijks verscheen deze in .het vertrek of een revolverschot door Hubert H. gelost, trof Jan in de borst. Een uur na deze eerste misdaad vonden voorbijgangers, bijna voor de deur van hoogergenoemde herberg bet lijk van eenen mijnwerker, wiens schedel door eenen casse tête verbrijzeld was. Dezelfde misdadigers worden verdacht den man vermoord te hebben. Zij zijn aangehouden en de policie vond in bezit van eenen hunner een wapen, als dat. waarmee het slachtoffer moet getroffen zijn. Twee zelfmoorden. Er wordt te Charleroi en omtrek veel gesproken over twee dramas, die hebben plaats gehad. Over zes maanden stierf te Dampremij de vrouw Deheunant, haren man en eene 17jarige dochter, Olga, achterlatende. Dc vrouw werd te Gosselies begraven» en de man vond in het goede karakter van Olga troost over het verlies zijner vrouw. Donderdag ging zij, op haar zondagsch gekleed, uit. Men meende dat zij hare nieuwjaarswenschen ging doen in het klooster, waar zij over zes maanden de school verliet,doch zij stapte op den trein en reed naar Gosselies. Daar op het kerkhof gekomen, nam zij eenen revolver en schoot zich door do Gevecht na de bruiloft. Zaterdag avond, rond 9 uren, heeft een vreeselijk gevecht plaats gehad op het gehucht Het Kroontje, bij Oostende, waarin de messen alweer eene verschrikkelijke rol gespeeld hebben. 's Morgens had bet huwelijk plaats ge had van zekeren Alois Verbeke, waarna men zich den ganscben dag goed vermakkt had. Rond 9 uren op bovengemeld ge hucht gekomen zijnde, kreeg men twist ouder elkander, waardoor de bruilofts gasten seffens handgemeen werden. Eens klaps slaakte de genaamde Simoens een luiden kreet en zakte ineen. Men nam hem seffens op en men be merkte dat hij eene groote wonde aan den onderbuik bad bekomen. Hij werd seffens naar het policiebureel overgebracht, waar een dokter, in aller haast geroepen hem de eerste zorgen toe diende en hem naar het hospitaal deed blDevader van den vcrmocdelijken da der, zes en zestig jaren oud zijnde, tus schen de vechters willonde springen ten einde hen te scheiden is ook door zijn eigen zoon erg mishandeld en gevaarlijk "ekwetst aan het hoofd. Hij is door tus- schenkomst der policie per rijtuig naar zijne woning overgebracht, na ook door den dokter verbondon te zijn. Om tien uren heeft men het eerste slachtoffer iu het hospitaal de laatste rechten toegediend er is maar weinig hoop zijn leven te kunnen redden. De vermoedelijke dader is door do gen darmerie aangehouden. Do andere zelfmoord is die van een jong meisje van nauwelijks zestien jaren, pianiste in eene concertzaal, waar haar vader in het orkest speelde. Op Nieuwjaars-avond kwam eene ge trouwde vrouw haar verwijten, briefwis seling met haren man gehad te hebben. Zij loochende niet, maar wildo den man in kwestie overhalen met haar te vluchten en daar deze weigerde, sprong zy in de Samber.die eenige stappen verder voorby het café concert stroomt. Donderdag morgend was zekere AiméPirson, smid bij de smeltovens van Hampcs, wonende te Bouffioulx, in de velden van het gehucht Chamborgneaux aan het wildstroopen. Door gendarmen verrast wordende, wilde Pirson zijn ge weer, dat hij uiteen kon nemen, verber gen, maar in de overhaasting ging het schot af cn Pirson kreeg heel de lading in borst. Hij was op den slag dood. Volgens de ongeluksprofeten zal er dit jaar eene schrikkelijke droogte heer- schon en zal er een oorlog uitbersten, die twee iaren duren en een groot nadeel aan de Kerk toebrengen zal 111 Ook zou Polen opnieuw in opstand komen. Dus brood op de plank voor de dagbladschrijvers. Een nieuwe ontdekking. Onnoo- dig te zeggen dat zij gedaan werd door een Amerikaanschen professor. Hij leert ons dat een vlooi, die op een razenden bond heeft gezeten, de razernij op andere dieren kan overbrengen, die zwakker zijn dan de hond, bijvoorbeeld konijnen en ratten. Of zij op den mensch dergelijk uitwerksel kan hebben, wordt er met bij gemeld DIJITSCHLAND. Vreeselijk ongeluk. De dwaze ge woonte van het Nieuwjaarsclneten, heolt te Stuttgart een vreeselijk ongeluk - ver oorzaakt. Een werkman, in de Gartenstrasse wilde, toen bet 12 uren sloeg, een schot uit zijne venster lossen. Toen bet echter niet afging onderzocht hij den revolver in de woonkamer. Hierbij ging bet wapen eensklaps af en werd het 9jarig doch terke dooreen kogel getroffen.Een kwar tier later was het kind een lijk. De wanhoop dos vaders is onbescliry- felijk.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2