KLOKKE ROELAND veroordeeld Allerhande nieuws. maar alleenlijk omdat over eenige jaren Frère verzocht had dat er een woord bij zijn graf zou gesproken worden om de hoop van de raenscbelijke ziel uit te drukken. Welke hoop, in Gods naam De domine moet het bekennen Ik weet niet welken invloed de spiritualis tische gedachten van M. Frère uitge oefend hebben op zijnen geest, of op zijne werken, a Dit voor het verleden en wat zegt de domine van de toekomst O, hoe roerend en hoe ondoordring baar is het lot van den mensch en hoe wenscht men de mogelijkheid van toch dien sluier een oogenblik op te lichten om er het einde en het begin van ie ken nen Maar dat kunnen wij nietn Ja wel, domine, dat kunnen wij, katho lieken wel. Wij weten dat wij, groot of klein, bedelaar of Staatsminister, hier op aarde zijn om onze ziel zalig te maken; dat God ons begin is en ons einde en dat wij, in de Katholieke Kerk door het geloof en God en door het onderhouden zijner geboden en van dio der H. Kerk kunnen zalig worden. Dat is voor ons het lot van den mensch en dat is onze troost en onze hoop bij het graf van den overleden maag of vriend of onbekende. En wij danken den goeden God dat hij ons, katholieken, ons geloof heeft be waard, ondanks Protestanten, ondanks Vrijmetselaars, ondanks liberale Staats- en andere Ministers en dat het onze broeders in 'l geloof zal gegeven zijn te weten in welke mate onze Religie haren invloed zal uitgeoefend hebben op onzen Geest en op onze werken n eu dat als wij ons geloof getrouw zullen beleden en na geleefd hebben, zal men bij ons graf niet mogen vragen welk ons lot zal wezen na dit vergankelijk leven Als wij daaraan denken dan kunnen wij niet nalaten nog eens te zeggen Wat droevige begrafenis, die begratenis van M. Frère Neu-tra-li-teit. Verleden Woens dag kwamen twee Minderbroeders voorbij de Gemeenteschool, Gasthuislei te Gent, toen de kinderen uit de klas kwameD. 't Was een gehuil en een gejoel tegen de Paters dat hooren en zien vergingen eenige bengels wierpen zelfs steeuen naar de Religieuscn, die eindelijk door bur gers beschermd worden. Zoo leeren de kinderen van jongs af de onzijdige opvoeding in practijk stellen. Maar hoe kan 't anders Is het geen Seloofspunt van den Onzijdigen Staat dat e onzijdige school noch dogmatische noch zedelijke katholieke tint mag heb ben Wanneer zullen wij toch eens verlost zijn van dat onzijdig Staatsonderwijs - S. Noodzakelijke wijzigingen. Uit Ze XXe Siècle Het wetsoutwerp over de vakvereeni- gingen zal volledigd worden door de be palingen aangekondigd tijdens de bespre king der Kieswet. 8 Het ministerie, immers heeft zijn inzicht bekend gemaakt indezen zittijd, de burgerlijke verpersoonlijking toe te staan aan de vcrecnigingcn die voor doel hebben het onderwijs uit te breiden,n - Dit ontwerp zal eerstdaags ten uit voer gebracht worden men voorziet dat er geen tegenstand in de Kamers zal ge vonden worden en het land zal dit ontwerp met genoegen vernemen Margarine-fabrikatie in HoHand. De margarine-nijverheid in Holland, die eene der meest winstgevende vakken is, kocht reeds in 1890 meer dan de helft den Amerikaansche oleo, welke uit Chicago naar Rotterdam werd ver zonden. Eene [enkele fabriek van Rotterdam, die meer dan 1 millioen franks van inrichting kostte, bezigt 200 werklieden en verbruikt de melk van meer dan 10,000 koeien, toebehoorende aan 2000 kleine landbouwers. Het stadje Osch met zijne 6000 inwo ners leeft uitsluitelijk van deze nijver heid. Holland zelf verbruikt geen 10 ten honderd van zijne productie van marga rine. Het land verzendt alle jaren 130 millioen ponden. Die uitvoer had in het jaar 1894 veel te lijden door den invoer van Austra lische en Nieuw-Zeelandsche boter, die in van ijsmachieuen voorziene schepen werd aangebracht. Ouderdom van boomen. Men heeft na vrij nauwkeurige waarnemingen den volgenden hoogen leeftijd kunnen vaststellen van sommige gewassen De olm kan 300 jaar oud worden, de notelaar 900, de lindeboom 1100, de eik 1500 en lie iep 3280. De steltenman. Men weet dat Antoine Dugrand, op 21 December uit Bordeaux vertrok, om op stelten naar Brussel te reizen. Hij kwam in onze hoofdstad aan op 6 Januari. Te Parijs had hij 36 uren rust genomen. Naar hij beweert, heeft die reis van 885 kilometers hem niet vermoeid. Het stel- tenloopeu, zegt hij is veel minder afmat tend dan het te voet gaan. Hij doet stappen van 1 meter 10 centi meters. Het reizen per spoorweg heeft niets dan nadeelen, zegt hij. Het is te duur en laat den reiziger niet toe, do schoonheden te bewonderen, die hij ontmoet. Hij komt naar Brussel om de schilder kunst te bestudeeren. De burgelijke Rechtbank van Oude naarde heeft zaterdag 11 jan. 11. uit spraak gedaan in zake van M. Leo De Paepe, Ontvanger van het Bureel van Weldadigheid onzer Stad tegen de uitge vers en drukker van Klokke Roeland te Ninove. Klokke Roeland lasterde den heer Do Paepe, in nummer van 5 mei 1895; hij wees hem aan als den blusscher (pompier) wiens echt"enoote fluweel (velours) kocht tegen een frank de el, dat hij (blusscher) dan fr. 2,50 deed betalen aan de armen uit hunne rolle, anders gezegd, uit den onderstand dien zij geuieten van 't Bureel van Weldadigheid. Verder voegde men er bij dat hij (de blusscher) weldra gausch de Zoutstraat zou aankoopen. De verdedigers van Klokke Roeland beweerden dat M. De Paepe niet genoeg was aangeduid, dat Klokke Roeland, een blad is dat zeer weinig is verspreid en bijna geene lezers telt dat de aange klaagde zinspelingen goene ruchtbaar heid hebben gehad, enz. enz... Eerst beweerden de verdedigers der Klokke dat de drukker niet mocht ge dagvaard worden aangezien er geencn uitgever aangeduid was, enz. enz. De heer Van Wambeke, advocaat van M De Paepe heeft op meesterlijke wijze het verdedigingsstelsel der Klokke afge broken en bewezen dat het wel zijn cliënt is welke duidelijk is aangewezen en bij gevolg gelasterd geworden. De Rechtbank heeft al de middels door de advocaten der Klokke bijgebracht ver- worpeu en de drukker der Klokke Roe land, zekere De Boitselier, veroordeeld om te betalen aan den heer Leo De Paepe, ten titel van schadeloosstelling, eene som van 1500 fr.bovendien tot eene som van 350 fr. voor afkondiging van 't vonnis in dagbladen ten keuze van den heer De Paepe, afkondiging van het vounis in Klokke Roeland en tot de on kosten. De Rechtbank heeft den lijfs dwang bepaald op vier maanden, 't gene in andere woorden wil zeggen, dat zoo De Boitselier de sommen niet betaald waartoe hij komt veroordeeld te worden, de heer De Paepe het recht heeft hem voor 4 maand, te zijnen koste, in de doos te doen duwen. M. Leo De Paepe was vertegenwoor digd doorM. V. Van Wambeke, advocaat te Aelst en de drukker van Klokke Roe land door MM. De Pelsmaeker, advocaat te Denderleeuw, een der opstellers van de Klokke en Renkin, advocaat en groene te Brussel. Alles in eerli.ikh.eid en deftig heid Niet schelden, niet lasteren roepen de organen der groene socialisten dan uit Dwinglandij. EdigeD (Enghien) werd vroeger bestuur door eene katho lieke meerderheid. Door de samenspanniug van libe ralen, radikalen, groenen en socialisten worden er, dank de E. V., nu bij de laatste kiezing 6 liberalen en radikalen en 5 katholieken gekozen. Eu wat gebeurt er Bij eene der eerste zittingen beslist de liberale meerderheid dat al de bedienden der stad, welke door den Raad benoemd worden, te rekenen van 1 April hun ont slag krijgen, of liever, afgesteld zijn. En wat zijn de reden Men geeft er geene op alleenlijk roept men in dat de bedienden zoo zeer ver kleefd zijn aan de vorige katholieke meer derheid dat het bestuur met hun onmo gelijk is. Nu, dus zonder gegronde reden ont neemt men zoo maar met eenen penne- trek het brood aan twaalf personen, die voor 't oogenblik geen ander middel van bestaan hebben. Deze dwiugelandscho beslissing wordt door de eerlijke lieden van alle partijen openbaar afgekeurd. Ook schijnt het dat de heer Gouver neur van Henegouw in beroep is gegaan om de beslissing van de Edingsche libe ralen te schorsen. Een der liberale gekozenen is op het oogenblik gevaarlijk ziek. Men beweert dat moest hij komen te overlijden er tot eene nieuwe kiezing ter zijner vervan ging zal moeten overgegaan worden. Nu, indien de E. V. teEdingen is toe gepast geworden, dau is er geene nieuwe kiezing noodzakelijk want de plaatsver vanger van den overledene treedt alsdan op als gemeenteraadslid. De Gemeenteraad van Brussel heeft maandag met 23 stemmen tegen 15, de opdracht aan 't Schepenen-College voor het benoemen der bedienden gestemd onder zekere voorwaarden. De onafhankclijken stemden met de liberalen eu 3 katholieken met do socia listen, VOLKSKAMER. De Volkska- raer heeft gister dijnsdag hare werkzaam heden heruomon. Do heer voorzitter bracht hulde aan de nagedachtenis van wijlen M. Frère-Orban als redenaar eu werker. De rechter- en linkerzijde traden deze hulde bij; do socialisten weigerden ze bij te treden. De art. 8 tot 15 van het wetsontwerp op de alcools worden ge stemd. Le XXe Siècle heeft aangekon digd dat M. Daens zou interpelleeren over de gemeentekiezing van Aelst, doch 't gebeurde niet't zal dus voor later zijn. In alle geval het antwoord zal zich niet laten wachten.... BURGEMEESTERS. Zijn bij kouinklijk besluit Burgemees- ster benoemd Lettorhautem, M. Schoup; Meidert, M. Goosens; Moerbeke, M. De Joughe; Oukerzele, M. Van deu Eyude; Smeerhebbe-Vloersegem, M. De Wan del. LETTERNIEUWS. M. Victor De Lille, opsteller van het weekblad u Het getrouwe Maldegem, komt een tooneclspel in 't licht te geven, getiteld In 't jaar een der socialisten. Dc schrijver bewijst trefiend hoe de zegepraal der rooden eu de toepassing hunner leer stelsels, zelfs voor de geringste arbeiders, een tijdstip van dwingelandij, ramp, on geluk en ondergang zou aanbreken. Wij hebben het stuk niet zien opvoeren, maar naar de vorslageu der dagbladen te oor- deelen, mogen wij zeggen dat het van aard is om de socialistische leeringen met vrucht te bestrijden. Het werk zonder vrouwenrollen kost fr. 0,75 en is te ver krijgen bij deu schrijver. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand December laatst, in de landstreek Aalst, bedragen een geza menlijk gewicht van 378II6 kilogram men. Een Brusselaar, die met eene damo in eenen restaurant a la mode gesoupeerd had, bracht haar in rijtuig naar huis. On derweg hield eensklaps het rijtuig stil. Zes bereis sleurden den koetsier van den bok, openden het portel en zouden de twee personen daar binnen eene leelijke part hebben gebakken, als deze niet langs den anderen kant het rijtuig waren ont vlucht en op den loop gegaan. Ongelukkig lijk had de dame haren welgevulden por- temonnaic in hot rijtuig gelaten, waar- meê de dieven nu schoon weèr spelen. Dat teas t* denken. Men weet dat over een paar weken eenige Brusso- laars op een uitstapje naar Opwyck door eene groep dorpbewoners werd afgeran seld. De Brusselsche (liberale) pers was ver- ontweerdigd eu beweerde dat de hoeren jaloers waren over den bijval, die do Brusselaars behaalden met het zingen van eenige liedjes. Nu, men weet waarin gewoonlijk do oorzaak van dien bijval moet gezocht worden. Paap en goede zeden worden er doorgaans niet in gespaard. En waarschijnlijk zal dit hier ook wel het geval zijn geweest, want uit het rechterlijk zoo wel als uit het bestuurlijk ouderzoek is gebleken dat er van weers kanten was uitgedaagd en dat de klop partij geen plaats zou hebben gehad, in dien de Brusselaars, volgens deu raad des burgemeesters, zich rustig en langs eenen anderen weg naar de statie hadden begeven. Ja, ja, we dachten het wel... Een Brusselsche geestigheid. Ge komt door de straten van Brussel gestapt en een gegauteerde heer vraagt u om vuur. Gij kunt niet weigeren. Hij neemt, of- choon tegen uwen zin uw cigaar aan, houdt die tegen de zijne, smoort en geeft u met veel complimenten uwe havanne terug. Nu steekt gij die natuurlijk terug in den mond, maai' trekt opeens het afschu welijkste gezicht dat een caricatuurschil der zich verbeelden kan. Wat is er gebenrd Het luide gelach van den heer die u om vuur vroeg en een paar vrienden, die hem vergezellen, zegt. het genoeg. De vingers van zijn handschoon waren be smeerd met iets dat een vreemden smaak aan het uiteiuden van uw sigaar heeft meegedeeld. Opgepast, zegt de Gazette voor die geestigaards. Over eene maand werd in de Ko- ninginuendreef te Laeken, een diefstal ge pleegd van 1-1,000 fr. in juweelenen zil verwerk. De policie heeft, na eeue huis zoeking, drie personen aangehouden, die verdacht worden, den dielstel gepleegd te hebben. Tweegevecht Vanderveldc- Vrancketi. Onze lezers kennen Let incident, voorge vallen tusschen citoyen Vandervelde, lid der Kamer, en M. René Vraucken, zoon van den advocaat Vrancken uit Ant werpen Zooals men weet had M. Vandervelde onmiddelijk na het gebeurde in den AUa- zar als gotuigen aaugesteld MM. Grimard eu Eug. Robert. Deze heeren stelden zich onmiddellijk in gemeenschap met M. Vranckeu, die verklaarde vrijdag zijne getuigen te doen kenuen. Ten gevolge van een misverstand konden de getuigen eerst zaterdag avond vergaJereu, Voor M. Vrancken traden op MM Emicl Le Grand eu Joseph du Roy de Biicquy. Bij gemeeu overleg werd een gevecht onvermijdelijk genoemd en M. Vander velde als do beleedigdc partij aanzien, zoodat hij de keus der wapens had. De volksvertegenwoordiger koos den degen als wapen. Het tweegevecht had plaats, zondag morgend, ten half acht, en werd geleid door eenen schermmeester, M. Delhaize. Eene nieuwe manier van duëlleeren! Na een gevecht, dat een half uur duurde, werd M. Vrancken in den voor arm gewond, welke kwetsuur hem in eenen toestand van minderheid zette, waarop de getuigen het gevecht deden ophouden. 's Avonds ging M. Vrancken reeds wan delen en... de eer was nog 'ue keer gered! De Chroniquc des Travaux pu blies a deelt nu reeds eene teeke- niug meê van de colonne-phare, die moet opgericht worden op de Scaintelette- plaats, vóór de nieuwe bruggen van het kanaal. Komaan, men is er rap bij te Brussel Hetzelfde blad deelt meè dat men eene vraag heeft ingediend bij het gouverne ment, om de electriciteit toe te passen op de tramlinio van Schaarbeek naar Ter- kamoreubosck. Hetzelfde tractie-stelsel bestaat te Buda-Pcsth en te Blackpool. In 1896 zullen te Brussel groote werken uitgevoerd, alsook de water-uitdeeling le Laeken door M. Blaton-Aubert. Do weg van Tervueren wordt gemaakt door MM. Rueleus, evenals de werken aan de Maelbeek. De werken der hallen voor de expositie in 1897, in het Vijftigjarig Park, zullen op 1 meert beginnen. Te Tervuren maakt men eene water- uitdeeling, hovingen, gebouwen voor on geveer 1 millioen fr die veel bezoekers moeten lokken. De water-uitdeeling van de Bocq, die zoo wat 1 millioen fr. zullen kosten, wor den uitgevoerd door MM. Minoyers. Te Laken denkt men er aan de groot- sche ontwerpen, door M. Vandenpeere- boom bekend gemaakt, uit to voeren. Het spoorwegnet en dc staties der hoofd stad zoudeu alle mogelijke volmaaktheid bekomen zooals die in Duitschland en elders. Het gouvernement zal eenen rijweg voor cyclisten maken van Blankenberghe naar Brugge. De aanbesteding wordt ver wacht op 8 februari, op eene schatting van 3198 fr. 72. Op den zeedijk, zooals, men weet, mag niet gereden worden. Hat blad vraagt of men geenen dergelijken weg zou maken van Brugge naar Oostende De aannemers Cousin en Loiseau gaan over tot het aankoopen van 350 hectaren grond voor de scheepvaartworken van Heyst. Vrijdag namiddag speelden de drie broeders Grootaert en een ander kind op het ijs der meerscheu, achter do Nieuwe Kerkstraat te Gent. Alle vier zakten er door. Personen, die seffens bijsprongen kouden Ferd. Grootaert, 12 jaar, eu de 13jarige Vlerick redden. Voor de twee andere duurde het langer. Slechts een kon men levend ophaleu. Het audere kind was dood. Valse.hc liefde. Een Oostendenaar was maandag naar Brussel gegaan om persoonlijk ergens geld te ontvangen van eene levering visch, eenige dagen vroeger gedaan. Op het oogenblik, dat hij rond zes uren zou naar huis koeren, werd hij door eene lieve blonde aangesproken in wier klau wen hij welhaast vernestcld was. Het koppel bezocht verscheidene cafés, en hij en zijn gevonden gezelschap kwamen overeon gelijk twee trommelstokken. Eensklaps, bij het uitkomen van eene herberg liet mammezel haar nieuwen minnaar staan en ging aan den arm van een anderen heer hangen. Onze vischkoopman zag gelijk een uil in oen ankergat, maar was toch inwendig blijde, er zoo goedkoop van af te zijn... alleenlijk als hij zou in den trein stappen werd hij gewaar dat het zoo schrikkelijk goedkoop niet was. Do blonde had hem trouwens van zijn porte-monnaie ontlast waarin er een twee honderd frank zat. Hij is zijn beklag gaan maken bij de po licie, die onmiddelijk het signalement van de dievegge overal rond heeft ge stuurd. Dat zal hem leereu de stem der verlei ding beluisteren, die reeds van in het aardsch paradijs onze eerste ouders per ten speelde. Zal hij eone volgendg maal beter oppassen Door de beweging, die de schroef van eene stoomboot maakte bij hot ver sassen te Oostende, brak de tros waar- meè een binnenschip was vastgemeerd, eu de schipporin, die meende dat het vaartuig ging zinken wildo met haar kind aan wal springen zij deed een verkeer den stap, viel in 't water en verdronk met haar kind. 21,000 fr. in den grond.Een bediende van eene leerlooierij te Door nik zekere B. nam over twee maanden de vlucht, met eene som van 26,000 fr. die hij voor zijnen patroon had ontvangen. Kort nadien te Bergen aangehouden, weigerde hij te zeggen, waar hij den schat verborgen had. Over eenige dagen in zijne cel te Door nik ondervraagd wordende, verhaalde hij dat hij met het geld te Brussel, in de buurt van het slachthuis op deu zwier was geweeit- Dc policie, voorzien van deze inlich ting ging op nieuw aan 't zoeken, vond eenen kameraad, en deze wist te vertellen dat het overige geld in den grond was gegraven onder eenen boom te Jette. Men graafde op de aaugeduidde plaats en vond er inderdaad 24 papierkens van 1000 fr. Een huis, sedert een paar maanden bewoond door de cchtgenooteu Weez, te Stoumont, is met verveerlijk gedruisch in de lucht gesprongen. De mau, werk man in de steengroeven, werd geheel ver morzeld en zijne vrouw is deerlijk ver brand. Van do stoof in gegoten ijzer is geen stukske terug gevonden. Denkelijk is er dynamiet in het spel, want onder de puiuen heeft men eenige kardoezen ge vonden. Vergiftiging door onvoorzichtigheid. Een apothekersleering te Bergen ge riefde aan eenen klant, in afwezigheid van zijnen meester, een vergiftig poeier in plaats van wijnsteen. Dc persoon, die het nam stierf, en de patroon werd vervolgd. De rechtbank veroordeelde hem tot 5000 fr. schadevergoeding aan de familie van den gestorvene. Doch de rechtbank voorbehoudt aan den veroordeelde het recht, de plichtig- heid van zijnen leerling te bewijzen. Drama te Namen. In de mie du College, te Namen, woont M. Van Ghe- luwe, bouwmeester, met zijne wmw en zeven kindereu. Hij heeft als t ~aar in zijnen dienst een 23jarigen jong.. de zoon van M. Denil, provinciaal bouw meester. Maandag namiddag, terwijl Van Ghe- luwe naar Brussel was, kwam Denil naar zijn bureel.Hij was zoo dronken dat Mad. Van Gheluwe hem berispte en dreigde bij hareu man over hem te zullen klagen, iets wat onvermijdelijk zijn outslag voor gevolgd zou hebben. Daarop ging de damo naar de keuken, om haar jongste kind te drinken te geven. Kort nadien kwam Denil eensklaps de keuken binnengestormd met eenen re volver in de vuist. Zonder een woord te spreken en, oer Mad. Van Gheluwe om hulp kon roepen, had hij reeds een schot gelost. Daarop snelde hij de keuken uit. De dienstmeid kwam toegeloopen en ook deze word door den dronken jonge ling bedreigd. Verzet geen'stap riep hij. Ik heb nog vijf kogels voor u 1 Maar het meisje trotseerde hem, wierp hem omverre en liep de keuken binnen, waar hare meesteres uitgestrekt lag. De vrouw stierf na eenige oogenblikken. Intusschen was de moordenaar het policiebureel geloopen, om zich gevangen te geven; doch hij was zoo opgewonden, dat hij niets kon antwoorden, zelfs niet op de vragen, hem gesteld door zijnen vader, die inmiddels van het gebeurde verwittigd was. Doch die opgewondenheid schijnt wel eenigzins gemaakt te zijn geweest, want toen hij in rijtuig naar de gevangenis werd gebracht, lachte hij het volk uit en begon toen rustig een cigares te smooren. De daders der wreede moord ge pleegd te Gheluwe, in Januari 1893, op Delrue Hendrik, werkman in de gas te Meenen, zouden nu door het gerecht ge- vouden zijn. Over 3 jaar, den 24 Februari 1893, werd Petrus Decommer, nu 25 jaar oud, geboortig van Riissel, tot vijftien jaar gevang veroordeeld voor verschillige dieften, onder andere in dc pastorij te Beythem, in het ho'spitaal te Rumbeke en elders nog. Opgesloten in het gevang te Brugge heeft Decommer bekend en aan den onderzoeksrechter van Brugge ver klaard dat hij Decommer, mot eenen zij ner makkers, de moord gepleegd had te Gheluwe op den ongelukkigen Delrue om hem te berooven van 49 fr., loen van 14 dagen werk in de gasfabriek van Meenen. Decommer heeft die verklaring gedaan over veertien dagen daarop is hij over gebracht geweest naar het gevang van IJper, waar hot onderzoek wegens die moord nu plaats heeft. De onderzoeks rechter Yandale. van IJper, en de gen darmerie van Meenen doen het onder zoek verschillige getuigen van Meenen zijn reeds gedaagd geweest voor den on derzoeksrechter te IJper. Die zaak zal voor de assisen komen, waarschijnlijk in de eerstkomende zitting. HOLLAND. Een boerenbedrieger. Een koop man in pluimgedierte heeft eenige boeren om en bij De Kaagleelijk beet gehad. Aan den eene verkocht hij Italiaansche kiekens met gele pooten en gelen snavel. Later ging de.... verf er af, en de boer had oude boerekiekens Aan een ander had hij eenige kiekens verkocht, die tegen den leg aan waren. Kort daarna verbleekten de roode kam men en... het waren minstens 3jarige kippen Aan een andere zou hij ook kiekens leveren. Hij kocht al de oude kippen van den boer en betaalde, Na eenige dagen kwam hij met de kiekens, die door den boer gekocht en betaald werden. Het viel den man op dat de beesten terstond ge heel thuis waren en de plaats wisten, waar wat te bikken viel de kippen wa ren dezelfde, die hij te voren verkocht had wegens ouderdom, doch door het opknappen der kammen pooten en vede ren als verjongd waren weergekeerd. Drijkoningendag te 's Hertogen bosch. Ter nederlandsche stad 's Her- togenbosch, bestaan nog d'oude christene gebruiken van Drijkoningen. Overal ziet men nog de kinderen rond gaan, en voor de huizen zingen ?ij een Driekoningenlied. En de Hollanders, zij houden aan dat gebruik, en 't zou hun deere doen, moest het verdwijnen. Die Drijkoningenliedjes zijn altijd zeer hertelijk, en somwijlen zeer schoone. Een begint alzoo Daar komen wij aan met onzen lan- teern

De Denderbode | 1896 | | pagina 2