a Burgemeesters. Boomteelt. Allerhande nieuws. Ul I D All 9 Wij hebben zon- nriltUjl dag 11. gevraagd waarom M. A. Galle, advocaat, geflan keerd van M. P. Anne, op en ncèr den koor van't Stadhuis wandelde terwijl het onderzoek plaats had over de feiten van zoogezegden dwang, omkooperij enz. door de liberalen en judasseukliek aange klaagd. Wij vernemen thans dat M. Galle ge- daaga was als getuige en slechts een kwaart uurs op den koer heeft gewandeld. Na onderhoord te zijn geweest, begaf M. Galle zich huiswaarts. Wii deelen dit meè om dor wille van de waarheid. Zijn Burgemeester benoemd Aspelaere, M. L. De Clippel Denderwindeke.M. G.Van Cauwelaert; Ercmhodcgem, M, J. De Cock Hordersem, M. F. Wauters Herzele, M. J. Matthys Hofstade, M. J. Possemiers Lede, M. A. Coppens Overboulaere, M. M. Van Mello Sottegem, M. E. Droesbecque Viane, M. baron deBlondel Voorde, M. Plaisant. ENKWEST. Het Parket van Den- deemonde heeft het onderzoek voortgezet over de feiten van zoogezegden dwang, stemomkooperij, enz enz door de libe- raten en judassenkliek aangeklaagd als gepleegd door Menheer Men en zekere katholieken. Alhoewel dit onderzoek geheim is lekt er toch hier en daar iets door. Maar kom, kom 't zal 't best zijn er nu over te zwijgen. Wij raden onze vrienden aan, al de fei ten van dwang, van omkooperij ter hun ner kennis en zelfs de pogingen tot omkoo perij die bij hen werden gedaan, bekend te maken aan de heeren Voorzitters hunner sektie. AlsJ er een liberaal of Judas is die hun geld heeft aangeboden of beloofd om voor de liberalen te stemmen dat ze het maar komen zeggen. Zulke feiten zijn immers talrijk besta- digd geworden. Wanneer zij dan aan 't Gerecht zullen aangeklaagd zijn, dan ook zal 't spel vol maakt wezen.- Wie lacht lest Lacht best. Later. Wij vernemen dat betrekke lijk dces enkwest een conflict is ontstaan tusschen de bestuurlijke en rechterlijke macht. Op aanklacht der liberalen had ^do heer Procureur generaal aan 't Be roepshof te Gent, al de stukken betrek kelijk de kiezingeu te Aelst doen aansla gen die zièh te Gent en te Aelst- bevou den. De bestuurlijke macht betwist aan de rechterlijke macht zich dit recht tejmogeu aanmatigen. De heeren ministers van rechtswezen en van inwendige znllen er over te be- slissen hebben. Het enkwest ia dus voor 't oogenblik opgeschorst. Dit belet niet dat onze vrienden de tal rijke feiten van dwang, omkooperij en poging tot omkooperij gepleegd door onze tegenstrevers bekend maken en dun aan klagen. Reohterlijk Kronijk. Jets voor irapicielrijdsrs. Wie moet er taks betalen Mr Pauwels, de advokaat, te Antwerpen was over eenige woken voor de politierechtbank gedaagd om zonder taksplaat velo gereden te hebben. M. Pauwels leerde toen 't was juni, trapwielrijden hij had nauwelijks eemgo lessen genomen. Zekeren dag reed hij per trapwiel naar Hoboken. De veldwachter dier gemeente nam do gelegenheid waar om proces verbaal op te stellen. De vrederechter sprak 20 fr. boete uit. Tegen dit vonnis werd beroep aange teekend. Heden kwam de zaak voor. Verschei dene getuigen ter ontlasting, waaronder een avoué, verklaarden dat op dit oogen blik M. Pauwels zich oefende in het velo- rijden. M. Dumoulin, verdediger, pleitte dat in deze omstandigheid M. Pauwels niet mocht aanzien worden als gebruik makende van een trapwiel en dus niet onder toepassing der wet. Het openbaar ministerie verklaarde- dat hij het aan de wijsheid der rechtbank overliet. Deze laatste vernietigde het vonnis van den vrederechter. Dit vonnis dus beslist over het vraag- Cunt of iedereen die een trapwiel erydt onder toepassing der reglementen valt. Het antwoord luidtNeen,niet degenen die leerea rijden,omdat zij nog niet mogen worden aanschouwd als gebruik makende van sulk een tuig. Zondag toekomende. 26 Januari, 6de #Les van Boomteelt door M. Fred. Burvc- nicli (vader), ten 10 i/2 uren op 't Land huis. Onderwerp Kweeken en snoeien van dt-u wijngaard, buiten en ouder glas ge teeld. Teelt iu potten. Aanleg derdrui- venserren. Aelst. Stedelijke Raad. Iu geheime zitting van dijnsdag 21 januari, zijn benoemd Hoofdonderwijzer der Stadsjongens- school te Aalst-Mijlbeke, in vervanging van M.Oste J.welke toegelaten is geweest ziine rechten op pensioen te doen gelden, M. Emiel Van Renterghem, onderwijzer aan do aangenomeno vrije lagere school Hulponderwijzer aan de Stadsjongens school n. 1, M. Vonucman, hulponder wijzer aan de aangenomene vrije lagere school. Stad Aelst. Een zonderling feit van poging tot aftroggelarii. Over eenige dagen ontving do heer C. Van den Broeck, de hospes van hetHotel des Arcades, Statieplein alhier, een brief uit Engeland hem de aankomst meldende van Baron Thomas do Coole, die met eenige andere personen gedurende eene maand in gezegd Hotel moest komen ver blijven. De aankomst was vastgesteld op 26 Jan.; de heer Vau den Broeck moest geene bijzondere schikkingen nemen, maar zor gen voor eene goede tafel, de beste wijnen en verders de brieven en waarden in geld aanvaarden aan het adres van Baron de Coole gezonden. Den volgenden dag kwam er reeds een tweede brief, ditmaal aanbevolen de heer Van den Broeck opende den omslag en vond een tweede brief zorgvuldig toe- gelakt, met liet opschrift- Baron Tho mas de Coole, Hotel des Arcades, Alost. Verleden zaturdag 3e brief verzonden door bot bestuur der Messageries Ecu- nies a E.Othon, agent general, 60, Chur- chstrcet. Edgware Road, Louden N. W. waarbij gevraagd wordt de som van 89,90 fr. op to sturen, om do reiskoffers vau Baron de Coole vrachtvrij af to zenden. Nu kreeg M. Van den Broeck argwaan en gaf den heer politie-commissaris ken nisder zaak. De brieven werden aan den beer prokureur des konings meêgedeold, en er werd bevonden dat do gesloten aanbevolen brief niets anders bevatte dan twee bladen papier een wit en een roos kleurig. Bericht aan de Hotelhouders. Diefstallen. Verleden nacht zijn er ten nadeele van de We Watorinckx op bet Kerrebroeck alhier, 10 konijnen ge stolen. Dezelfde dieven zijn insgelijks binnen gedrongen bij J. Van de Velde, St. Anua- weg (7 kuizekens) alhier, doch daar heb ben zij slechts 2 konijnen kunnen ont vreemden. De Politie doet de ieverigste opzoekin gen. Denderhautem. Zondag aanst. 26 januari zal de heer C. Schouppo, als Burgemeester van Denderhautem inge huldigd worden. Men spreekt van 12 triomfbogen, luisterrijken ruiters- en rijtuigenstoet, 3 muzieken, namelijk do katholieke faufaarkorpsen van Denderleeuw, Welle en Haeltert. Ook zal hef, katholiek f.tn- faarkorps van Denderhautem,zeeroulangs gesticht, aan den stoet deel nemen. 't Zal dus zondag aanst. volle feest zijn te Denderhautem. Prinselijk huwelijk. Grootc toe bereidselen worden gedaau in het paleis des graven van Vlaanderen, voor het aanstaande huwelijk van priuses Hen- riette. Alhoewel het in familie gevierd wordt zal het huwelijk met veel luister geschie den, zooals het past voor ceno bijna ko ninklijke bruiloft. En inderdaad, 'tis bet huis van den graal van Vlaanderen, die thans de toekomst van ons koningshuis uitmaakt. Het vertrek de beminnelijke prinses zal er eene groote lcdigte achterlaten. Langzamerhand wordt het eenzaam rond de doorluchtige ouders, bij wie het fami lieleven steeds in core was. Prins Albert alleen blijft ben over. Gij weet dat deze zich in de maand Mei naar Rusland moet begeven. Hij zal het hof van België op de kroning van den Tsaar vertegenwoordigen. De graaf van Vlaanderen geeft zijnen zoon eene groote som gelds, opdat hij in deze plechtigheid met luister kunne ver schijnen. Er waren niet minder dan acht generaals, die naar de eer dongen iu het gevolg van onzen kroonprins te mo-'cn plaats nemen. Men zegt dat bij zijnen terugkeer de prius te VVeeueu zal stilhouden. Er zou daar, zegt men, eene aartshertogin zijn, nicht onzer koningin, waaropmen de aan dacht van Z. K. H. zou hebben in(,e- roepen. Ik vermeld u die geruchten slechts ou der voorbehoud, alhoewel ik zc verneem van eeneu persoon, gewooulijk goed op de hoogte van wat er aan 't hof voorvalt. Handelsblad. Heden woensdag, vijfde verjaardag der dood van prins Boude wijn, heeft in de kerk van St-Jacob-de-Caudenberg een plechtige uitvaart plaatsgehad, in welke de familie van den graaf vau Vlaande ren en talrijke voorname personen aanwezig waren. Na den dienst, bezoek aan het graf van den prins te Laken. De anti-alcoolistische Bond van Brussel heeft zijne groote algemeene ver gadering verleden zondag gehouden in t Hotel Ravenstein. Talrijke redenaars hebben het woord gevoerd tegen de nieuwe alcoolwet. Eene petitie werd ge stemd, die naar de Kamer zal gezonden worden om te verzoeken het wets-ontwerp niet te stemmen. Iu eene fabriek van scheikundige stoffen te St-Jans-Molenbeek was zondag raorgend een tamelijk hevige brand uit geborsten, die, ware de hulp niet spoedig ter plaatse geweest, schrikkelijke gevol gen zou gehad hebben. De schade moet nog al groot zijn. jDoop van eenen Congolees. Het was niet de eerste maal dat wij zulk eene plechtigheid bijwoonden en toch beken nen wij dat zij ons andermaal diep ont roerd heeft. Ditmaal had dé doop plaats in St-Jo- zefskerk cn de doopeling was een Sjarig negerken, Babilasse genaamd, afkomstig uit Boven-Congo. Hij diende als boy of knechtjen van M. Wolters, te Boma, en daar de kuaaperzeer verstaudelijk uit zag, beeft men hem naar 't gesticht van Gijseghem gebracht. Zaterdag werd hij nu in den schoot der H. Kerk opgenomen en werd hem het doopsel mot groote plechtigheid toege diend, door den zeer eerw. h. Cleynhen.", pastoor der parochie. De nieuwe christen kreeg in het doop sel de namen Hendrik Karei Joaiua. Eene even talrijke als uitgelezen me nigte vulde de kerk en op den eersten rang ontwaarde men den eerw. heer Van Impe, bestuurder van het gesticht van Gyseghem,mot 5 zijner zwarte leerlingen. Ten huize vau de meter, Mej. Rieth, had na het lof oen aaugenaam feestje plaats, ter eere van den doopeling en zijner jonge gezellen. Wij kunnen deze gelegenheid niet laten voorbijgaan zonder nogmaals hulde te brengen aan de instelling van den eerw. heer Van Impe. Er zijn nu te Gyseghem eene groote 20 negerkens, die er allen een passend christelijk onderwijs ontvangen, en die do baanbrekers zullen zijn der bescha ving van Afrika door de negers zei ven Binnen kort gaat er te Gyseghem eene huishoudenschool voor negerinnekens, onder leiding van nonnen gesticht worden. Het werk is dus oprecht aanbevelens- weerdig. Handelsblad. Belgie en Transvaal. De mi nister van oorlog is voor 't oogenblik ge heel in beslaggenomen door uiterst vreed zame bezigheden zooals gij weet is hot bestuur ad interim van hot departement van buiteulaudsche zaken aan hem toe vertrouwd. Welnu, men heeft in dat ministerie veel belang gesteld in do gebeurtenissen van Zuid-Afrika. Men heeft zich afge vraagd, of het niet tijdig ware onze be trekkingen met Transvaal uit te breiden. Men is op dat denkbeeld gekomen door de strooming van genegenheid, in vlaamsch- België ontstaan voor dat klein volk, dat zoo krachtdadig en zegepralend zijne rechten beeft verdedigd. Reeds voor deze laatste gebeurtenissen waren Belgische kapitalen naar Trans vaal gebracht en Belgische buizen waren in regelmatige betrekking met die Neder landers van Zuid-Afrika. 't Is aan het gouvernement die bewe ging bij te treden, die zeer nuttig kan worden voor óns land. Er zou, naar men mij verzekert, een Belgisch consulaat te Pretoria, hoofdstad der Boeren, moeten ingericht worden. Ik weetniet of de Koning, die maandag en noodigde haar uit tot eene wandeling. Zij wees hem af, de wreedo Die eenige stonden van genot gunde zij hem niet. En wat nog erger was niet alleen bad zij hem afgewezen, maar eene dergelijke vraag, door eenen anderen Zuiderling gedaan, werd aanhoord. De overwinnaar, Antonio Myneral, een Italiaan, wandelde met haar Onder de eikenboomen Van de oude beukenlaan... te Antwerpen gekend onder den naam van Handelslei. Daar genoot onze Italiaan rond mid dernacht - het uur der minnaars en der spokenverre buiten het gowoel, het geluk van Romeo en Juliette, toen hij eensklaps werd vastgegrepen en een mes, gehanteerd door eene hand, die dit blijk baar meer had gedaan, hem het gelaat begon te doorkerven. 't Was het mes van den Spanjool, dio, door jaloezie aangedreven, het koppel, uren en uren afgewacht en toen gevolgd had, tot op het gunstig oogenblik om zijne wraakneming te plegen. En de fee. Hare genegenheid voor den Italiaan moet ook niet zeer groot zijn geweest, want zij liet hem aan ziju lot over en nam de vlucht. Nu begon de prozaische kant van den roman dokter Mulders, die den gekwet ste een eerste verband legde, deed hem naar het gasthuis voeren, terwijl de com missaris den bloeddorstigen Spanjaard in de doos stopte. Brand in een Bitterpeênfabriek. Maandag morgend, ten 5 uren, is er eens klaps iu de bitterpeënfabrick van M. De Craecker. Prekerstraat, te Antwerpen, brand uitgeborsten. Het gebouw bestaat uit de eigeulijke fabriek eu eeu achtermagazijn, verhuurd aan rijtuighouders. Toen het alarm gegeven werd en de aandacht van de policie op den brand was getrokken, waren het eerst van al, de beambten van den nabij gelegen Rei- nigheidsdienst ter plaatse, die reeds met eene lans volop water gaven, terwijl de policie-officier Schmidt, die het interim van commissaris in de 4C wijk vervult, den ordedienst inrichtte. Kort nadien snelden de pompiers met hun materieel ter plaatse, onder bevel van kapitein Kinard en luitenant Boeleus. en nu werd het vuur met kracht bestre den. De fabriek werd geheel vernield en het magazijn beschadigd, zoo door water als door vuur. De schade, door verzekering gedekt, zal rond de 7000 fr. beloopen. Hoe de brand ontstond, raadsel. De vuren waren zaterdag uitgedoofd en zondag, toen M. De Craecker nog zijne ronde in het gebouw deed, was er niets ongewoonste bespeuren. Er zijn geene ongelukken. Een hevige brand heeft maandag te Aarlen drie buizen vernield met al wat zij bevatten. Menschen en vee werden gered. is nog een uit Engelaud is aangekomen, reeds ge- Drie kameraden. Drie jonge polst is, maar dergelijk ontwerp moet kereltjes waren over eon week of vier uit hem toelachen, daar hij overtuigd is dat Leuven gevlucht met een sommekeu van België zich iu vreemde landen uitvoer- 6000 fr., dat zij zich hadden toegeëigend, wegen moet openen. Iu alle geval ligt de kwestie ter studie en 't is te hopen dat men snel zal hande len, opdat andere naties ons niet zouden voor zijn. Handelsblad. Om in haar huishouden te gaan. Eene meid uit do zesde wijk te Antwer pen, had een goedkoop middeltje uitgc vonden, om in haar huishouden te gaan. Alhoewel slechts 18 jaar oud, had Ma rio G... reeds betrekkingen met eenen persoon uit Borgerhout en om zich in hare meubelen te stellen, had zij uit de brievenbus barer meesteres, ïlej. B. kleermaakster, eenen omslag, iuhou- dende 500 fr. gestolen. Maandag avond hebben de policie-offi- ciers, MM. Van Laor en Cap, eene huis zoeking gedaan. Er waren reeds voor 200 fr. meubelen gekocht en er schoot nog 300 fr. over. Natuurlijk heeft men meubelen eu geld aangeslagen. Ziedaar tegenslag in 't huishouden I Aanhoudingen hebben plaats gehad. Men schrijft uit Boom, 20 jan. aan Het Handelsblad Eene aardigheid. Sinds eenige dagen wordt bier veel gesproken van oen zeld zaam en miusteus zonderling verschijn sel, dat zich voordoet in de woning der echtgenooten Holsters-De Cock, in de Rupelstraat alhier. Het water uit den bornput dier woning was vroeger zoo klaar en helder als kris taal, en sedert eenigen tijd is het bedekt met een vocht, dat onkel voor petrool kan worden gehouden, en dat in de lamp zoo goed brandt als de gewone petrool. Alle morgenden scheppen de bewoners eene hoeveelheid van bet zonderlinge vocht af, doch 's anderendaags drijft er weer dezelfde laag op het water. Geen twijfel of het buitengewone vocht komt langs den grond in den put, want deze bevindt zich in den kelder en is dus geenszins aan den buiten blootgesteld. 't Is echter te vreezen dat deze zonder linge pelrooibron gauw zal opdroogeu. Het opbruischendc bloed uit het zuiden heeft zondag avond over de Han delslei gestroomd, ter oorzake van eene noordsche scboone, die aan geene twee Zuiderlingen tegelijk kon behagen. Bastiaan, een Spanjaard was betooverd door eene fee uit het Schipperskwartier, Na lang zoeken vond men een hunner te Antwerpen, op het oogenblik dat hij naar Arasterdam meende te vertrekken. Maar de twee andoren, zij die het geld in bezit hadden, bleven nog altijd onvind baar, tot men ben eindelijk in een her- bergsken in de Beeldekensstraat, waar zij in de keuken zaten.... bock te drinken. De policie beeft hen nu alle drie naar Leuven geëxpedieerd, ter beschikking van het parket dier stad. De aangehoudenen hadden nog 105 fr., een gouden horlogie, 3 gouden ringen eu' een argcntijnsch lot van 500 fr. nomi naal. Een der fabrikanten van Roeselaere had, gezien de voortdurende weigering der werkstakers om tot akkoord to komen eenige wevers uit omliggende gemeenten aangenomen. Dit verbitterde de werk stakers zoo zeer dat zij de werklieden aanrandden, zoodat de gendarmen de orde moesten herstellen. Zaterdag was do woeling tamelyk groot in de stad. Schrikkelijk ongeluk. Zondag voormiddag, rond 9 uren, op het oogen blik dat de trein n. 37 van Kortrijk ko mende, van Meulebeke naar Tbielt ver trok, kwam de genaamde Jules Rondez, ploegbaas bij den ijzerenweg, oud 28 jaar, aan den barreel over de spoorbaan geloopen bij struikelde, viel neer en weer recht springende, kreeg hij een stoot van de machien en werd een tiental meters ver geslingerd in eene gracht.Men snelde hem ter hulp maar men zag on- middelijk dat de schok zoo hevig was geweest dat zijn toestand wanhopig scheen. Een der toegesnelde personen liep ijlings om een priester, maar toen deze ter plaats kwam, was Rondez reeds een lijk. De ongelukkige was vader van twee kinderen. Zijne vrouw was juist in de mis toen men den priester kwam roepen, en ook naar 't tooneel der ramp gesneld, bevond zij zich eensklaps voor haren rampzaligen echtgenoot. Men kan zich hare wanhoop en misbaar voorstellen. Men schrijft uit Rousselaere De weverij St-Gillis is nog altijd iD werkstaking. In de mogelijkheid dat bet werk nog zou kunnen hernomen worden, heeft de bestuurder heden dinsdag in het commissariaat de boekskeus neergeleid van negen werkstakers die niet meer zul len aanveerd wordeD. Bij M. Wyckhuyze is het werk herno men aan de vorige loonen. Terzeivertijde dat zij de boekskens weergegeven bobben aan 22 werklieden, hebben zij aan de blijvendeD, benevens hunne daghuur nog eene schadeloosstel ling beloofd na de eerste week. Men weet dat er 1000 fr. beloofd was aan dezen dio konden bewijzen dat de re- klameering der werklieden wettige reden had. Niemand is echter opgekomen. 't Ziju dus nog eens de socialisten die hunne kuren getoond hebben. Pak hem maar meè, politie Hoe dikwijls hoort men eene vrouw, om hare stoute kinderen te beteren, dit woord niet ontvallen, zonder na te denken dat hunne woorden soms orgere gevolgen kunnen hebben, dan zij denken. Eene vrouw te Luik berispte haren 12- jarigen zoon en deze begon met steentjes naar baar te werpen, toen juist een agent voorbij kwam. Pak hem maar meè, mijnbeer, zeg den schertsend de moeder alsook eene buurvrouw. De ageut deed wat hem verzocht werd en de moeder werkte rustig voort. Toen echter haar jongen niet terug kwam, werd zij ongerust en ging .naar den commissaris, die zegde dat de zaak een rechterlijk onderzoek voor gevolg zou hebben en de jongen ongetwijfeld tot zijn 21 jaar naar een opvoedingsgesticht zou worden gezonden. De moeder heeft een verzoekschrift aan den minister, alsook naar de Konin gin gezonden. Burgemeester cn commissarisIn de laatste zitting des gemeenteraads van Quaregnon werd de socialistische Volks vertegenwoordiger en gemeenteraadsheer Roger aangeduid om het ambt van burge meester te vervullen. Een half uur na de zitting werd M. Gabriël, policiecommissaris door den dd. burgemeester gelast eene meeting te gaan bewaken, die door de socialisten werd gegeven. M. Gabriël, die niet wist wat er in den raad had plaats gehad, en dus ook niet wist dat Roger als burgemeester en hoofd der policie sprak, woonde de meeting niet bij en dat gaf den dd. gelegenheid om hem voor eenigo dagen te straffen door opschorsing van bediening. Er zal een beroep op de regeeriug wor den gedaan, om te weten of die straf wet tig is. De huisgenooten van eenen pachter te Quercamps, waren niet weinig verwon derd te zien dat de vader des huizes, die op de markt varkens verkocht had, op zijne kar, gansch bebloed op de bank om liggende, de hoevepoort binnenreed. Bij nader toezien bemerkte men dat de man zes of zeven messteken in het koofd had bekomen. Ondanks zijn erge toestand kon hij verhalen, dat hij onder weg door drie kerels was aangerand, die hem zijn geld of zijn leven vroegen. Daar hij weigerde vielen de dieven hem te lijve, brachten hem de wonden toe en ontroofden zij hem ziju geld. Daarna was het peerd uit in stinct, met de kar naar huis gereden. Eene vrouw van Hooi prikte zich bij het uitwringen van den wasoh met eene speld in den vinger. Zij deed haar werk voort en zag eindelijk met grooteu schrik hare hand verveerlijk opzwellen. Zij stierf na vier dagen lijden, Zachte winters in vroegeren tijd. Wij beleven dit jaar een zeer zachten winter, maar er zijn, blijkens een sta tistiek in een duitsch blad veel zachter winter geweest. Zoo weet men, dat in het jaar 1184 de hoornen en wij'ustokken knoppen kregen en uitbhtten iu lebruarihet ooft was ryp in mei, de druiven iu het begin van augusti. In het jaar 1289 droegen de meisjes op Kerstmis viooltjes in het haar en in fe bruari kransen van korenbloemen. In april bloeide te Berlijn de wijnstok, want men had toen wijngaarden in den omtrek dier stad, waarvan trouwens nog velo namen van straten getuigenis afleg gen. In het jaar 1572 botten in januari de boomen uit, en in februari waren de vo gelnestjes verborgen onder do blaêren. In 1622 was januari in Noordelijk Duitschlaud zoo zacht, dat de kachels niet gestookt hoefden te wordon, en in februari bloeiden de boomen. Het schijnt dat men in het noorden van Frankrijk eene petrolbron ontdekt heeft, namelijk te Croise, een dorp van duizend inwoners. Een leeraar der Fa- kulteit van wetenschappen, te Rijsel, heeft sich ter plaats begeven om eon on derzoek in te stellen. De schrik dien de Japaansche troe pen in den laatsten oorlog met China verspreidden, werd nog vermeerderd doordat zij overal zonder eenig gedruisch optraden. Zij marcheerden zonder mu ziek en nooit klonk er eene trommel voor de reveille of de taptoeook was cr in het kamp der Japonezen nooit een hoe- rah te hooren. HOLLAND. Arme rijke. Over eenigo dagen werd in de buurtschap Sluitersveld, ge meente Ambt-Almeloo, eene alleen wo nende vrouw dood in haro woning gevon den. Eene korte ongesteldheid moet een einde aan haar leven gemaakt hebben. Het vermogen van deze vrouw wordt geschat op omtrent 200,000 gl., zegge twee honderd duizend gulden, en deze arme-rijke vrouw sliep in haar leven op ïakken, terwijl zij hare bedden bewaarde. Ook in andere opzichten was haar loven schier gelijk aan dat der armen.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2