Een en ander. Kieskronijk. Allerhande nieuws. Dat alles ingezien, achtbare heer Volksvertegenwoordiger, veroorloven wij ons ecu beroep te doen op uwe Vlaamsclie overtuiging. Wij weten uwe genegenheid voor Vlaan deren en voor het volk dat het uwe is, dat gij vertegenwoordigt, en dat zoo ge trouw blijft aan de beginselen welke gij verdedigt. Indien gij rondom u blikt, zult gij moe ten bekennen, dat, niettegenstaande eenige voordeelen behaald op wettelijk gebied, onze zaak weinig vooruitgaat. Het gebruik onzer taal, bijna gansch verdwenen uit de hoogere standen van Vlaanderen, vermindert schrikkelijk ras in de burgersstanden, en zelfs de volks klas bunkert naar het vreemdo. Uit de bronne zelf, waar ons volk zou moeten leven putten, bet onderwys, namelijk. drinkt het dc dood. Zoudt gij het kunnen over uw hert krijgen, achtbare heer Volksvertegen woordiger, niet al te doen wat mogelijk is, om te beletten dat de roem van ons volk, ja zijn bestaan, te niet ga Voorzeker niet, en in die hoop komen wij UEd. uwe zoo gunstige en welwil lende verklaringen vau vroeger herinne ren, en tevens de weuscheu vernieuwen, welke zoo dikwijls werden uitgedrukt, en onder andere op de belangrijke vergade ring des Landsbonds te Gent, den 3 De cember 1894, te weten Dat do Vlaamscbe Volksvertegenwoor digers ter Kamers geregeld Vlaamsch zouden spreken, eu enkel Fransch ge bruiken als zij het hoogst noodig achten. Wij bieden u tevens, achtbare beer Volksvertegenwoordiger, de uitdrukking onzer gevoelens van eerbiedige achting. Het uitvoerend bureel des middenraads van den Vlaamschen Katholieken Lands bond. De Leden Hoogleeraar de Ceüleneeb, Gent. Adv. de V188CHEKE, Brugge. K. Bbants, Brussel. Dr Lapobta, Lier. Adv. BeiiIjEFBOid, Hasselt. De Schrijver, K. van Caeneghem. Om onze lezers ten volle te laten oor- deelen over dc zwaarte der krijgslasten zullen wij eenige cijfers herinneren. Volgens de wet van 1818, nam de Koning een soldaat op 300 inwoners, het geen ongeveer 21,000 man jaarlijks zou uitmaken (men weet dat het kontingeDt 13,300 man bedraagt). In 1869 waren er 44,000 lotolingen, 12,000 moesten optrekken, dat is 27 t. li. In 1879 waren er 50,000 lotelingen die 12,200 man moesten leveren, of 24 1/2 ten honderd. In 1895 waren cr 57,000 lotelingen, waarvau 13,100 moesten optrekken, dat 23 t. k. Duitschland levert jaarlijks 228,000 man, dat is 45 voor 10,000 inwoners Frankrijk 181,000 man, dus 50 op 10,000 inwoners Belgio 13,300 dus 22 op 10,000 inwoners. Maar er dient bijgevoegd te worden dat wij geene militaire mogendheid zijn, gelijk die twee groote landen, en dat een groot leger daar diensten kan bewijzen en hier niet. Nederland levert jaarlijks aan zijn leger 24 man op 10.000 inwoners, maar het is niet onzijdig gelijk wij. Arbeidsregeling. De heer Van Cauwenberghe heeft donderdag in de Kamer het verslag neergelegd van de middensektie gelast met het onderzoek der ontwerpen betreffende do vaststelling van den arbeidsduur, de regeling van het nachtwerk en van het zondagwerk. De middensektie verwerpt het ontwerp van den heer Bertrand, dat voor strek king heeft de regeling aan de wet zelve over te laten. Zij verklaart zich gunstig aan het voorstel van den heer Ilelleputte, waarvan de bijzonderste bepalingen lui den als volgt Het nachtwerk en het zondagwerk zijn verboden, behalve de uitzonderingen en toelatingen te verleenen bij koninklijk besluit. De werkuren, in de nijverheden onder worpen aan het beheer der wet van 13 december 1889, op den vrouwen- eu kin- kiudersarbeid, zullen bij koninklijk be sluit kunnen beperkt worden. De regeering zal uitspraak doen, bij wijze van algemcene bepaling voor elke nijverheid. 11a het advies gevraagd te hebben van den nijverheids- en werk- raad, de bestendige deputatie en den boogeren gezondheidsraad. Ajuinen zijn een goed ontsmettings middel in vertrekken, waar besmettelijke zieken zijn. Snijdt groote ajuinen iu twee of vier stukken en leg zc op do venster banken, kassen, enz. Vernieuw ze om den anderen dag eu werp de oude stukken in het vuur. Arme Schepenen, arme gemeenteraads leden van Vilvoorde Ze hadden, met zooveel baast, den eed afgelegd en malkaar geluk gewenscht over de goedkeuring hunner kiezing door de Deputatie, dat ze vergeten hadden.... dat er nog een gouverneur bestond. Op 31 december ging die gouverneur in beroep tegen de beslissing der Depu tatie, eu ïn dato 10 januari wer.l bij kouiuklijk besluit con bestuurlijk onder zoek bevolen. In dato 25 januari is nu een nieuw besluit verschenen, waardoor de aai stel ling van den gemeenteraad en de benoe ming der schepenen to Vilvoorde vernie tigd worden. Volkskamer. De interpellatie van socialist Heuse over de verkiezingen van Aelst, Berchem en Yperen, aangekondigd voor gister dijnsdag, heeft gcene plaats gehad. Naar wij vernemen zal deze inter pellatie slechts plaats hebben na de stemming der wet op de stokerijen, heden woensdag of morgen. In alle geval libe ralen, judassenkliek en socialisten zullen er niet bij verliezen. Burgemeesters. Zijn benoemd Baerdegem, M. P. Vanderstraeten-Ver- belen Iddergem, M. J. Van Santen Ottergem, M. L. De Saodeleer Oultre, M. E. Van Sinay. Het enkwest over de feiten van zoo gezegd kiesbedrog, omkooperij en dw ang, door de liberalen en Judassenkliek aan geklaagd, wordt bijua dagelijks voGitge- zet. Ongeveer 120 persouen van beide geslachten zijn onderhoord geworden. Voor 't overige legt de eerbied voor '1 Ge recht ons de stilzwijgendhe id op. Politie. Onze achtbare heer Burge meester in zijne redevoering ter gelegen heid der in ambtsstcliing der nieuwe Gemeenteraadsleden, sprak over dc her inrichting onzer Stedelijke Politie. De maatregels te dien einde te nemen,mogen voorzeker op de lange baan niet gescho ven worden, want wij hooren dag' lijks algemecne klachten van verscüilligen aard. Wat in eerste orde dient in acht ge nomen te worden is do stipte uitvoering van 't reglement op 't reinigbouden der straten en wegen en dit vooral in zekere wijken, 't Is dringend noodzakelijk dat er streng verbod worde gedaan van aller hande vuilnissen ter straat te werpen. Eenige voorbeelden van bestraffing der overtredingen zullen weldra de weder- spannigsten tot onderwerping stemmen... Brooden van den H. Antonius. Het wonderbaar en altijd bloeiend werk der brooden vau. den Heiligeu Antonius van Padua, heeft Zondag 19 Januari, wederom eene groote deeling gedaan, aan de leden van 't genootschap der Chrisleue Moeders. Zondag laatst 26 dezer, is er opnieuw, uit dankbarhei l over bekomene welda den, aan elk lid eeu schoon brood van 1 Va kilo gegeven, door une mildadigo en zoo ieverige weldoenster van het zdfde genootschap. Wij loven God, en danken den H. An tonius voor de talrijke gratiën die zijne godvruchtige dienaars door zijne mach tige voorspraak bekomen hebben. LAND VAN RIEM. Zondag 11. gaf 't zang- tooneel- eu letterkundig gezel schap 't Land van Riem zijne eerste vertooniug. Volk was er niet te kort en geen won der dc spelwijzer beloofde eenen genoeg lijken avond. Koekeloerekoe werd wel voorgedragen de nieuwelingen beloven veel. De eed van weduwe Dierbugck, bege leid door den heer A. Volckaert liet niets te wenschen over, doch do perel der ver tooning was hot nieuw blijspel Te laai aan den trein. Wat echte Waalscho Spoorhuisbaas, wat koddige Tist-Vupeur. wat doortrapte Zeepzieder, wat flinke Suzan Zwoegers, watgeslepen Petroncllekcn en wat slimme Cornelis. Alle personen waren in hun rol, geen wonder dan ook dat alles opwielkens liep. En 't muzikaal gedeelte 't Zij genoeg te zeggen dat de ieverige en gedienstige heer G. Pape bestuurde. Dank aan de heeren van 't orkest, dank aan allen, die hunne medewerking leen den. Medegedeeld. Huwelijk van prinses Hendrika. Sedert zondag morgend haugt de huwe lijksaankondiging van prinses Hend.-ika in het kasken, aan het stadhuis van Brussel. Ziehier de opstel van het stuk Huwelijksbeloften zijn aangegaan lus- sciien Zijne Koninklijke Hoogheid Mons< ig- neur prins Filips-Emmauucl-Maxiniili- aan-Maria-Eudes van Orleans, hertog van Vendóme, gehuisvest te Parijs, meerder jarigen zoon van Zijue Koninklijke Hoog heid Monseigneur den prins Ferdinand- Filips-Mariu van Orleans, hertog vau Alengon en van Hare Koninklijke Hoog heid de prinses Sofia-Charlotta-Augusta, hertogin van Aleu^on, geboren hertogin van Beieren, gehuisvest te Parijs en Hare Koninklijke Hoogheid Mevroow Hendrika-Charlotta-Antonia prinses van België, hertogin van Saksen, gehuisvest te Brussel, meerderjarige dochter van Zijne Koninklijke Hoogheid Monseigneur den prins Filips - Eugeeu - Ferdiuand- Marie-Baudewiju-Joris, graaf vau Vlaan deren, prins van Sakscn-Coburg-Gotha, grootliut der Leopoldsorde, groot-ccun- mandeur der Koninklijke Orde van het Huis van Ilokeuzollern, ridder der orde van den Zwarten Adelaar, enz., enz., luitenant-generaal, opperbevelhebber der ruiterij, eere-bevelhcbber van bet gidsen- regiment, hovelhebber van het regiment Hanoverscbe dragonders, en vau Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw Maria Alexaudrina-Carolina, gravin van Vlaan deren, prinses van Hohenzollern, gehuis vest tc Brussel. Het huwelijkscontract zal twee dagen vóór bet huwelijk worden geteekend en worden opgemaakt door M. Beernaert, raadplegend advocaat voor den graaf van Vlaanderen eu M. den notaris Lardy, van Parijs, handelende voor den hertog van Nemours. Rond 8 februari zullen dc genoodigden te Brussel aankomen In den gemeenteraad te Brussel heeft gezel Moens, maandag het voorstel ge daan het crodiet, bestemd voor de zit- penningen der raadsleden,van 5000 fr. op 10,000 fr. te brengen.Ze doen het immers niet voor de centen, weet ge, 't is alleen om Let puuv' peup' to vertegenwoordigen! Dc groote gebeurtenis van den dag te Brussel is het vonnis dat maandag morgend werd geveld in de zaak der Carrières du Nord des Ardennes fran- gaises. Twee achtbare en terecht geachte per sonen, M. Magherman, zoon vau den oud-afgeveerdigde van Ronsse en een dor leiders van de conservatieve partij in die stad, on M. Rossel, bestuurder van den Soirbeiden voor 't gerecht gedaagd op de beschuldigingen van een Brusselscb blad, waren in eersten aanleg respectic- lijk tot 50 a 100 fr. boete veroordeeld. Het bof beeft dit vonnis verbroken en een vonnis uitgesproken, waarin hulde wordt gebracht aan de achtbaarheid dezer heeren Men hoeft enkel de verslagen der bla den te lezen, om te zien, dat deze uit spraak beantwoordt aan den wensch van iedereen. Handelsblad Het blad dat hier bedoeld wordt is - Le Patriote. Twee gebroeders, wonende in do Ooivaarstraat, te Brussel, die nooit een verkeerd woord met elkaar wisselden en samenleefden als.... broers,kregen zondag ruzie om eeno kleinigheid. Zij raakten zelfs aan 't vechten en wel zoo erg dat de eeu zijueu tegenstrever met een scheer mes verscheidene sneden toebracht in het gelaat, in den pols, enz. Op bet hulpge roep van het slachtoffer kwamen dc gebu ren toegesneld, die met de grootste moeite de vechters van elkaar scheidden. En 't was tijd ook, want het slachtoffer zou stellig niet levend uit de handen van zijnen broeder geraakt zijn. De Beiaard van Brussel. Men weet hoe opgetogen do Brusselaars wa ren met hunnen beiaard, hoe dag aan dag de gazetteu vertelden hoe verre men al met de plaatsing was, hoe schoon de klank zijn zou de geïllustreerde bladen gaven de afbeeldingen van dcD toren van 't Broodhuis, waarin bij hing, de portret ten van den beiaardier cn van den maker, kortom, zij waren in den zevenden hemel. Maar na eenige weken geestdrift begon men te merken dat de beiaard het uoo- dige effekt niet maakte; de beiaardspeler had al schoon zich in het zweet te trom melen, men hoorde hem niet. Het stadsbestuur besloot dus h-t klok kenspel te verhuizen naar den stadhuis toren Maar nu moet men onderzoeken of de toren wel sterk genoeg is, om die vele honderdc kilos brons in zijn ingewanden te dragen. Do beambten van den tcchnischen dienst zijn hiormeê bezig en bevinden dat de steenen van den toren op vole plaat sen afbrokkelen en zelfs gebersten zijn. Nog altijd de beiaard. Ja, die beiaard van Brussel is een echte kemel, waar men geen blijf mcê weet. Nu schijnt het dat men, om de klokken van bet Broodhuis naar den stadhuis- toren over te brengen, gewelven van 80 centimeters dik zou moeten doorbreken. Daar had men niet aan gedacht. De klokken zullen dus blijven hangen waar zij haugen. In alle geval, deze beiaard is onweer - dig van eone stad als Brussel, zegt do Etoile en hel gemeentebestuur zou zich moeten verstaan met het kerkbestuur van Sint-Jacob op Caudenberg, dat een voor treffelijk klokkenspel bezit, en dat men met weinig kosten zou kunnen volledigen. Het godshuizenbestuur van Brussel beeft ontdekt dat een bediende, die den 31 December eene andere functie heelt gekregen, zich gedurende de zes laatste maanden aan belangrijke ontvreemdin gen heeft plichtiggomaakt. Hij was ge last met het iuuen der gelden in het Ur- sulinnengodshuis eu de opbrengst ervan aan de moeder-overste ter hand te stel len. Men heeft hem, gedurende het ou- derzoek vooiloopig den toegang verboden tot de bureclen van het middenbestuur, waar bij voor het oogenblik werkzaam is. Deze beambte had in eene der voorsteden eeu huis laten bouwen van 12,000 fr., waar bij nog geen cent op betaald bad, doch dat niettemin reeds met eene zware hypotheek belast was. Drama te Elsene. Zondag avond rond 10 uren, hoorden eenige voorbij gangers in de richting der vijvers een onrustbarend hulpgeroep en, toesnellend zagen zij eene vrouwelijke gestalte iu het water spartelen. Zij poogden nog tijdig hulp te brengen; een grenadier trok bij middel van eenen staak de drenkelinge naar den wal, doch het was te laat. Het slachtoffer werd herkend voor zekere Marie B., uit de Stassaerstraat.die men kort te voren nog met eenen jonge ling had gezien. In do meening dat die ook kon verdron ken zijn, deed men opzoekingen in het water, doch deze bleven vruchteloos. Het is dus tc onderstellen dat hij Marie B. in het water heeft geworpen, - De petrool De eclitgenooten W. wonende in do Rentenierstraat te Etter beek, bogingen do onvoorzichtigheid van hun achtjarig dochterken do stoof te doen aansteken. Het kind ging te werko zooals het van zijne moeder had geleerd en na de scha veling iu brand tc hebben gesteken, goot het petrool in do stoof om het vuur aan te zetten. Doch oogenblikkelijk ontstond er eene ontploffing en in een oogweuk stond het meisje iu laaiende vlammen. Als zinneloos van schrik liep het kind de straat op waar de gebureu in gelukten 't vuur uit te dooven. Het slachtoffer werd met erge brandwonden overdekt, aaar het gemeeutcgasthuis overgebracht. Nog de petrool. Vrijdag roud don avond is het eene reeds bejaarde vrouw die met petrool in de stoof to gieten, ook levend verbrand is. In laaiende vlam is zij door het venster op straat gesprongen 'juist voor eeno geladen wagen. Zonder de tegenwoordig heid van geest van don geleider, clie zijn peerd aan zijde deed springen, had de ongelukkige vrouw verpletterd geweest. Zij is stervend naar het St-Pietersgast- huis overgebracht :eweest. St-Joost-len-Noode. Gevaarlijke bergplaats. - De ec'itgenooteu De S te- deluer, wonende in de Plantcnstraat, 31, gingen Dijnsdag een avondfeest hij wonen, doch alvorens hunne woning te verlaten, vei borg de man eeu lot vau Antwerpen en dertien loten van Brussel in de buis vau de stoof, uit schrik dat die waarden zouden kunnen gestolen worden. Woensdag morgend stak mad De Sae- deleer de stoof aan om bet ontbijt tc be reiden. Daar het hout telkens uitdoofde, ging zij baren man roepen die nog te bed lag. Zoodra hij vernam dat de stoof niet branden wilde, sproug hij op, liep snel naar beueden en trok vertieu verkoolde aktiëu uit do buis der stoof. De man kleedde zich spoedig en ging zijnen wisselagent verwittigen, die, daar de verkoolde loten nog geheel zijn, stap pen zal aanwenden om ze tegen anderen te verwisselen. Gent. Zondag morgend der verle den week vroeg zekere Van Damme aan zijne vrouw, wat zij gedaan bad met zijuc oude schoenen 'Wel Edward ik heb ze gisteren allemaal verkocht aau Sophie de voddenverkoopster, was bet antwoord. De man liet zich op eeneu stoel zakken, krabde zich liet baar en begon te weenen. Hij snelde vervolgens zoo gauw hij kon naar Sl Nikolaas, bij die voddenkoopster. Deze had reeds hare koopwaar verkocht. Dc man ging naar bet groot voddenhuis eu na misschien een paardenvraebt oude schoenen weggeworpen te hebben, vond hij eindelijk den versleten schoen, waar zijne spaarpenniugskens nog in verhor- gen zaten hij kwam beter gezind terug dan bij uitgegaan was. Naar het schijnt heeft het voorstel der socialistische raadsleden to Gout, strekkende tot het afschaffen van den derden carnavaldag, veel kans van door den gemeenteraad aanvaard te worden. Het collegie is er sterk voor. Zooals wij gemeld hebben, is er na meer dan zes lange weken, een einde ge komen aan de werkstaking in de fabriek van M. Defretin, t.e Halewijn. I)e 350 stakers hebben het werk hernomen, tot grooto voldoening van meester eu werk lieden. Er is spraak, zoo het schijnt, van een bijeenkomsi tusschen al dc patroons, met het doel de nadeelige samenspanning en de opgewondenheid die tegenwoordig heerscht, te doen ophouden. Zij zouden bijzonderlijk do verzoeniug bewerken tus schen patroons en werklieden, en eene overeenkomst trachten te verkrijgen, zog wenschelijk voor iedereen. Een tooneeltje voor de hoofdwacht te Antwerpen. Maandag, tusschen half 9 en half 10, had voor do hoofdwacht, van het stadhuis een tooneeltje plaats dat men niet licht zal te zien krijgen, eu dat nog al erge gevolgen kou gehad heb ben. De sergeant-bevelhebber van de wacht was dronken. De korporaal niet. De sergeant had den korporaal in do doos gestoken en deze begon nu, door liet getraliede vensterke van den waaier, dat op de straat uitgeeft, de aandacht vau het publiek op zich te trekken. Het volk schoolde voor do wacht samen en de dronken sergeant riep zijne man- schappeu buiten, deed hen de bajonnct op de geweereu steken, en het volk cliar- geeren. Twco soldaten werden zelfs gelast hunne geweeren te laden. 't Was tijd dat do policio kwam om den dronken sergeant tot hetero gevoelens te brengen God -weet wat or anders zou gebeurd zijn. Drama te Schooten. Twee zes tienjarige gebuurkinderen, de dochter uit eenen winkel en de zoon uit eene herberg zagen elkander geerne. Dat ge beurt nogal meer. Maar de jongen was jaloers, en dat is erger. Maandag stond het meisje met een an deren persoon te klappen toen de jonge ling toeschoot, eu haar met zijn mes eenen steek toebracht, die haar leven in gevaar stelt. De gendarmen Coppeus en De Cock hebben den pleger aangehouden en naar de stad gebracht. Het parket, vortegenwoordigd door MM. de substituut Jacobs, de onderzoeks rechter Hayoit, dc greffier Vervarcke en verdere magistraten zijn naar de plaats der misdaad vertrokken. Andere bijzonderheden ontbreken. Een zeldzaam feit op loting te Kor- trijk. De tweeling-gebroe tors Edward en Juliaan Decaluwé, trokken twee opeen volgende nummers 187 en 186. Dat is vooi zeker iets dat zelden of nooit gebeurd is. D n 26 dezer, kwam een jongeling vau roud de 25 jaar, ten 9 ure, bebloed en geheel nat, iu eene herberg te Blan- keubergbe, zeggende dat kwaaddoeners een schot op hem hadden gelost. Een geneesheer, die ter hulp was geroepeu, onderzocht zijn toestand en haalde inder daad eeu kogel uit de wonde. Men onder vroeg hem en nu verhaalde hij dat hij van Brugge was gekomen om zich op den Pier door den kop te komen schieten. Dit niet gelukt zijnde, was hij iu zee gesprongeu om zich te verdrinken. Toen haalde spijt de bovenhand, en hij zwom terug naar den vasten wal Iu het militaire gasthuis, van Ber gen, is een zieke soldaat plotseling zinne loos geworden.Hij wist eeu zakmes mach tig te worden, en vloog op verscheidene kameraden toe, waarvan hij er vijf trof en wonden toebracht. De ziekendienerg kouden hem met de grootste moeite meester worden. Loosen. Verloden woensdag heeft Jan Geuseus, alhier gewoonlijk werk zaam op den windmolen, het geluk gehad aan een groot onheil te ontsnappen, mits eenige kneuzingen zonder gevaarlijk te zijn. Terwijl de molen in vollen gang was, heeft hem ecu der zwaarden, die hij te dicht genaderd was, omvergeworpen en hem als dood laten liggen. Volgens men zegt. zou hij slechts twee ribben gebro ken hebben en eenige niet gevaarlijke kneuzingen aau den arm. In de gemeente Jamioulx, bij Char leroi, woonde eene brave vrouw, die thee verkocht om alle ziekten te genezen, aan 2 fr. het pak. Die thee was een mengsel van verschillende soorten en de wet laat enkel aan do apothekers toe, zulk meng sel te maken. Het parket heeft nu een onderzoek ingesteld en iu het huis der vrouw meer dan 4000 kilos verschillende soorten van thee in beslag genomen. FRANKRIJK. Spoorwegongeluk. Een spoorwegon geluk, dat erge gevolgen heeft gehad, is vrijdag rond 9 uren to Parijs voorgevallen op de ceintuurbaan, nabij de statie Porto Maillot. Wegons den dichten mist liep de trein, die van Courcellos kwam, op den trein die eenige minuten vroeger van Pariis was gekomen en stilstond nabij gezegde statie. De achterfourgon van den aangeloopen trein, een rijtuig van eerste en twee van tweede klas werden verbrijzeld. Gelukkig waren er niet veel reizigers in den trein, maar toch werden een persoon gedood en acht gewond. De gedoode reiziger is zekere M. Gau- cherou, bestuurder vau het bijbuis van hot Crédit Lyonnais te Boulogue sur Seine. Hij is gestikt tusschen de twee wanden van zijn rijtuig, tegeneen gedrukt door den schok. Onder de gekwetsten zijn drie dames, twee reizigers en drie bedienden van de maatschappij. Volgens het onderzoek heeft de sig- naalschijf van het blockstelsel niet ge werkt, zoodat de baan voor den tweeden trein niet gesloten was. De weg was bezaaid met puinen, en slechts ten 2 uren namiddag was de dienst hersteld. Een der reizigers, dio ongedeerd was gebleven, was door schrik zoo aangegre pen, dat de man hij zijne thuiskomst eene beroerte kreeg en overleed. VolgeDS de laatste berichten, is de signaalwachter Le Poder, wonende te Clicby, die gela3t wa3 met de werking der schijf, na ondervraging ter beschik- kingvau den rechter gesteld. Men denkt dat Le Poder zich heeft verwijderd cn aldus het signaal niet heeft gegeven dat de haan gesloten was. Hij zou dus alleen verantwoordelijk zijn. Een kind met twee hoofden. Te Blunzy, bij Chalons, is een kind met twee hoofden geboren. Het is een jongen hij is voor 't overige wel gemaakt en gezond. Parijschc toestanden. Te Parijs is eene bewaarplaats opgericht voor hon den, wier meesteressen gaan winkelen. Een buffet met houdcubrood, worst, enz. staat den beesten ter beschikking, even als warme mandjes, en dekkleeden. En in bet afgeloopen jaar zijn te Parijs negen-en-deitig menschen van honger gestorven. 't Schreit ten hemel 1 Maar zoo iets is te verwachten in eene stad, waar het zedelijk bewustzijn zoo snel daalt, dat het aantal echtscheidin gen sinds 1885 van 4277 op 6184 in een jaar is gestegen. De speelbank tc Monte-Carlo. Reeds in de eerste maand dezes jaars heeft de speelbank van Monte-Carlo 6 groote offers gceisckt. Een Eugelschman verloor meer dan 720,000 fr. en verdronk zich een jonge Wcener schoot zich, na 200,000 fr. verloren te hebben, in zijn hotel dood 4 andere geruïneerden wer den doodgeschoten in het park gevonden. Eene belasting op de decoraties. M. Michelin vraagt iu de Fransche Ka mer dat, omhetbudjet in evenwicht te brengen, of om ecu werk van openbaar nut te steunen, er eene belasting op de decoraties zou worden ingesteld, van af den 1 Januari 1897.

De Denderbode | 1896 | | pagina 2