EEN HUIS EEN HUIS Kerkelijk Nieuws. Allerhande nieuws. Merklprijzen. HTJIS kV an Ghyseghem-Lambo, AANBESTEDING. w O O I\ H I S HOFSTEDE VOORWERPEN htjizen PARTIJ LAND B O OMEN woond, sedert den diefstal groot verteer deed en goud en zilvergeld bezat. Over de herkomst van dat geld ondervraagd, koe D'Hooghe geene uitleggingen geven, doch loochende de misdaad gepleegd te heb ben. Eindelijk toch deed hij bekentenissen en zegde Ik heb het gedacht gekregen te stelen, een dag of twee vóór Kerstdag, omdat ik geen geld meer had. Ik wist dat de vrouw Allemeersch omtrent 4 uren de koeien ging melken. Ik heb ze dien dag bespied en ben onmiddelijk het ploegkouter gaan halen, f»' Ik ben in de keuken gekomen en heb Allemeersch eenen slag in den hals toe gebracht. Hij stortte ten gronde en daarna heb ik de kas opengebroken en liet naai- kusseu, dat het geld bevatte, meêgeno- men. if Het hof heeft D'Hooge tot 12 jaren dwangarbeid veroordeeld. Wissels in de lucht. De handels rechtbank van Luik heeft eenen persoon, die toeliet dat men op hem wissels trok, zonder dat bij iets schuldig was, veroor deeld aan de bankiers het bedrag te be talen van de niet-betaalde wissels met al de onkosten. Dit vonnis is in beroep bekrachtigd. VOLKSKAMER. De Kamer heeft donderdag 11. de interpellation ge hoord over de gemeenteverkiezingen te Berchem, Yperen, Aalst enz. Socialist Heuse en na hem priester Daens hebben al de beschuldigingen van kiesomkooperij en dwang,die de Aalstersche katholieken zouden gepleegd hebben, herhaald die sedert weken door 't Land van Aelst en Dendergalm worden uitgekraamd. Volgens onze merteleer werden te Aalst in de kath. sektiën myriameters saucissen, honderden hespen en tonnen bier binnengelapt enz. Een lid der Kamer herdoopte onze merteleer en gaf hom den naam van Pater Saucis. Pater Saucis werd door zijne boezem vrienden der liberale en socialistische linkerzijde warm toegejuicht. Maar geen wonder want de houding van Pater Saucis was karakteristiek, immers hij trad als den tegenstrever,belager en beschuldiger op van het katholiek Bestuur onzer Stad. Gister vrijdag hebben Minister Schol- laert, M. Woeste en anderen geantwoord en bewezen dat Pater saucis weêr eens aan de waarheid is te kort gebleven, dat alle zijne beschuldigingen ellendige her- bergpraatjes zyn.Verder heeft M. Woeste bewezen dat liberalen en donchisten door hunne beschuldiging niets beoogen dan hunne eigene vuiligheid aan den rug der katholieken te strijken... aangehouden en naar de herberg Het Vosten B te Oom bergen geleid alwaar zij onder bewaking bleven tot dat zij door den brigadier der gendarmerie van Sot- tegem onderhoord waren, waarna zij op vrije voeten werden gesteld. Waarschijn lijk ziju de drij gewapende stroopers die konden wegvluchten ook gekend. Schrikkelijk verminkt. De genaamde Elisa Deckmyn, vrouw van Francis Deck- myn, en dochter van Wannes van Finens van de Nieuwmarkt vau Rousselaere, maandag acht dagen van daar gezond vertrokken, is woensdag plotseling over leden te Baesrode, nabij Dendermonde, ten gevolge van eenen boom, die men aan 't vellen was, en die op haar is ge vallen. Dit vrouwspersoon, op eene kar gezeten, is schrikkelijk getroffen gewor den de mond was open gespeten tot aan de ooren, een tak van den boom is haar in den rug gestekt en langs de borst uit gekomen. De dood was oogenblikkelijk. Het lijk is naar Rousselaere gebracht en zaterdag begraven geworden. Volgens de Patriote zou president Faure aan Koning Leopold de bepaalde belofte gedaan hebben, het volgende jaar naar Brussel te komen, ter gelegenheid van de tentoonstelling aldaar. De Koning van België zal tegen denzelfden tijd Kei zer Wilhelm uituoodigen, zoodat sommi gen reeds verzekeren dat de Keizer van Duitschland en dePresident derFransche republiek, elkaar te Brusssel zullen ont moeten De Courrier de Bruxelles vertelt in ecu bijzouderen brief, dat den 17® april het juist een jaar is, dat een eenvoudig meisje te Ophoven, in Limburg, niet het minste voedsel meer genomen heeft. De geneesheeren die haar bezochten, heb ben de onthouding van voedsel aan ver schillende reden toegeschreven, die ech ter bevonden zijn niet waar te zijn. De vader en moeder zijn eerzame en stille landbouwers, die verklaren dat hun kind, behalve de H. Communie, sedert 18 april 1895 niet het minste voedsel, zelfs geen glas water, meer genomen heeft. De gees lelijkheid waarschuwt de geloovigen aan dien toestand, geen bovennatuurlijk denk beeld te hechten. Overdrijving. Uit Sl Nikolaas: Deze week hoorde men hier vertellen dat er op den trein van het Land van Waas, eenen geldbeugel gevonden was die hon derdduizend frank inhield. Bij anderen was het wel is waar den helft min maar volgens het algemeen gerucht, was het altijd zeker dat er eeD schat in den geldbeugel geborgen was Ziehier de waarheid, van de vindster zelve vernomen, zegt de waasscho brief- Zonderlinge vangst. Uit Oostende Vele onzer visschersloepen brachten do verledene woek alle slach van voorwerpen binnen die zij op de kust opvischten, als canapés, stoelen, zetels en tafels, dit al in kisten gesteken. Zelfs voer de sloep n° 23 binnen met eene kiste bougievet, eene ton caoutchoucdarraen en eenen nieuwen boot. De sloep n° 47 had eene kiste schilderborstels en verscheidene zijden borstels meê. Dit alles werd overgebracht naar de pakhuizen van den reeder Hamman, daar meest al de binnenvarende iloepen do zijne zijn en de douane bovengemelde voorwerpen niet meer aanslaat. Het schijnt dat dit alles voortkomt van eenen driemaster, die door beschadiging gedwongen was zijne lading over boord te werpen op de hoogte van Westcapelle. FRANKRIJK. Zelfmoord door de guillotine. Uit Lyon wordt eene zonderlinge zelfmoord gemeld. Een werkman zekere Dopardieu, wonende te Saint-Pierre du Polud, heeft zich gezelfmoord bij middel eener ware guillotine. Men heeft hem vinden liggen op den rug, uitgestrekt op de wir,r>l°"1' met de armen gekruist. Het hoofd n«lu eenen zak gerold, opzettelijk daarvoor aan het toestel gehecht. Depardieu dacht reeds lang over eene buitengewone manier om een einde aan zijn leven te stellen. De guillotine die bij in zijnen kelder had opgericht, was onder alle opzichten gelijk aan hot werktuig der terechtstellingen. Niets ontbrak er aan. Eene uitgebrande lamp stond nabij het toestel en de omstandigheid dat het lijk op den rug lag, bewijst dat hij de bijl heeft willeu zien vallen. De vreeselijke daad heeft veel opschud ding in de stad verwekt. Huxdenmerkt. Ossen, Stieren, Koeien en veerzen I Kalveren CUREGHEM-ANDERLECHT.' 30 Jan. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 728 I Koeien en Veerzen Stieren 183 490 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,75 a 0,„. Stieren 0.6O a 0,72 Koeien en Veerzen 0,60 a 0.72 ANTWERPEN, 31 Jan. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,00 a 2,10, De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,30 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6,00 tot 7,50. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,75. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,50 a 15,50 Kogge, 11,75 a 12.00 Wimergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 14,50 a 15,00 Haver, 14,75 a 15,00 Boekwet, 14 00 a 15,00 Boonen, 16,00 a 00.00 Bitterpeën, 14,00 a 14,25 PARIJS-La Villette. 30 Jan. Ter markt verk. l®k. 2*k. 3'k kleerkassen, hangende horlogie, 4 kisten, ijzeren marmiet, hakers, braadschotels kommen, potten, pannen, aard- en gleis- werk, lepels, vorken en messen, stoof met toebehoorten. transparanten, gordij nen, tobbens, teelen, botervat, drankem mers, waschkuip, vleeschkuip, koperen moor en koffijpot, koperen pan, koffljmo- len, goeden vieeschblok, mouillie met deksel en verscheidene bedsteden. IIerberggeriefToog met bierpomp étagère, liters, tinnen maten, pinten, gla zen, kappers, roomers, karaffen, eene groote hoeveelheid ijdele champagne fles- schen, kleine flescbjes en trechter. Winkelgerief Loketten, bakken, kassen, tonnen, siroopstan, zout- ei bloembakken, balancen met gewichten, bocaals, grooten bascuul met gewichten, enz., enz. Landbouw ersalem .- Braken, schup- pen, reek. riek, mesthaak, gaffel, zeis pik- en pikhaak, aargety, ladders, krui wagen, 2 aalkuipen, aalschepper, egge, vlegels, enz. Eene groote hoeveelheid strooi, mest, rapen, beetwortelen, enz. Eene extra goede Vaars 8 maanden be- kalfd, Zwyn en 8 Kiekens. Op klokslag van 12 uren zullen de Beestialen verkocht worden. Deze verkooping geschiedt met gereed geld en onder de gewone voorwaarden. Ossen Slieren Kalveren Schapen Varkens 1531 359 174 1198 996-1 149511-58 348:1-50 1G8 1-34 1129|2-40 9614| 2-06 1-50 1-48 1-26 2-20 i- 4814| 4759; 1-28; 1-24 1-20 Priesterlijke benoemingen. Zijn bestuurder benoemd van het klooster te Deftinge, de E. H. Van de Voorde, bestuurder van hot Weezenhuis van Maltebruggo. Hij wordt vervangen door den E. H. L. Van Dammete Zwyn- drecht, de E. H. Th. Verbraecken, hulp bestuurder van O. L. V. Presentatie te Beveren. De E. H. O. Van den Abbeel, oud-pro fessor in St. Gregorinsgesticht te Lede- berg, is onderpastoor benoemd te Neder- brakel, in vervanging van den E. H. Colpaert. KERK VAN DEN H. MARTINUS. Morgen zondag 2 Februari Septu agesima, dag toegewijd, in de St-Marti- nuskerk aan de vereeriug van het II. Hart van Maria om kwaart na 7 uren gezongen Mis; om 4 eren Lof en Sermoon. Ook eerste zondag der maand, algo- meene maandelijksche Communie. Wijding der keeraen om kwaart voor 9 uren gevolg van processie. Maandag3Februari wordt gevierd den feestdag van O. L. Vrouw Lichtmis, 2" klas. Vrijdag 9 Februari wordt gevierd den feestdag der H. Dorothea, patrones der hoveniers. Vrijdag aanst, eerste vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van het II. Hart van Jesus; om kwaart na 5 uren 1® Mis, aanspraak en algemeeno Communie; om half 7 uren gezongene Mis; om 5 uren Lof. ^io notariëele Annoncen op de 4d' Bladzijde. Botermarkt. Heden zaterdag werden 924 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 7400 kilos. Schouwburg van Aalst. Morgen zondag 2 Februari, BUITENGEWONE VERÏOONING, gegeveu door de Rede rijk kamer Do Catharinisten Spel wijzer Zonder geld op reis, blijspel in eeu bedrijf; Karei Stuart's laatste oogen- blikkett, groot historisch drama in 3 be drijven. Verder twee openiugstukkcu voor symphonie, "root orkest, onder leiding vau den heer Karei De Mette. Bureel om 5 uren gordijn om 6 uren stip-. Prijzen der plaatsen beneden fr. 2,00 en 1,00 boven fr. 1,00 en 0,50. Oombergen. Dezer dagen waren de zwart gemaakte mannen weer eens aan 't jagen op de jacht van M. den Baron vanden Hecke de Lembeko Bur gemeester vau Leeuwergem. Gendarmen van Sottegem Oosterzele en Audenaarde vergezeld vau de jachtwachters werdcu op hem afgezonden. De gewapende macht door het hooren van geweerschotten ge leid kwam omtrent 2 uren namiddag aan de grenscheiding der gemeenten Baelegem en Oombergen, alwaar eene bende van 10 pensjagers aan 'tjagen was. Weldra waren de stroopers omsin geld doch 3 met geweren gewapend kou tten weg vluchten. De overigen werden Jzeive vernomen, zegt de waasscl wisselaar van Het Handelsblad. «Deze week kwam vrouw Moortgat, winkelierster in de Veestraat, van Ant werpen. Nevens haar zaten twee juffers van Boom in den trein, die onderweg afstapten. Op de plaats waar die juffers gezeten hadden, vond zij oenen geldbeugel. Zij opende hem, en liet den inhoud zien aan twee personen van hare kennis, welke zij als getuigen nam, bijaldien de' verlie zer meer zou cischen. Zij had er 14 frank ia gevonden. De eerlijke vrouw droeg bij het af stappen van den trein, geldbeugel eu inhoud bij den statieovèrsto van Lier, waar de verliezer geld en geldbeugel kan terugbekomen. En zoo worden 14 frank.... 100,000 frank I Inbraak te Eecloo. Woensdag avond was M. Aug. Van Acker, opsteller der Gazette van Eecloo, met zijne vrouw zijn gewoon avondpraatje gaan doen bij zijnen schoonzoon M. den doktor Merlier. langs het achterpoortje tusschen beider woningen. Toen hij rond 9 uren en half weèr in zijn huis kwam, zag hij twee zwartgemaakte kerels bezig met zijne brandkas open te breken I Op zijn hulp geroep vluchtten de twee boosdoeners en zij zijn tot heden nog niet gekend. De meid, die een weinig doof is, had de inbrekers niet gehoord, die waarschijn lijk langs over een poortje nevens de drukkerij binnen gekomen waren. Dat de dieven het huis en de doeningc goed moo- ten ken is zeker. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde woensdag iu de Waraudestraat, te Rous- selarc Men is daar het huis u° 7 aaa het afbreken en een jonge werkman, Louis De Kloeck, was naast eenen muur aau 't steeuen opruimen, toen eeusklap de muur omviel. Louis De Kloeck werd dood onder de puiuen uitgehaalp. Schapen. Uit Antwerpen De stoombooten uit de amerikaansche ha vens, brengen in den laatsten tijd veel schapen aan. Dezer dagen is do stoomor Belgium King hier binnengekomen, en hij had 600 schapen aan boord. De Gemeenteraad van Bergen heeft eene stemming uitgebracht, waarbij be sloten is, de huizen, die do schoone S11- Waldetrudiskerk omgeven, af le breken. Dit zal 140,000 fr. kosten. Al de kunst liefhebbers zullen die beslissing toejui chen, want deze kerk is een der schoon ste godsdienstige monumenten van Bel gië. Smartelijk ongeluk. Maandag 11. was de genaamde Camillo Van Kerkhove. woonachtig te St-Pauwels, in de wijk de Drie schouwen, tusschen Kemseke en Stekene, bezig met een hoogen beuken, boom te snoeien. Hij viel uit de kruin, werd in een erbarmehjken toestand opge nomen en in een naburig huis gedragen, waar hy eenige uren daarna overleed. Hij laat eene weduwe met 6 minder jarige kinderen achter. Dit schrikkelijk ongeluk bracht de al- gemeene verslagenheid teweeg onder vrienden en kennissen van dezen neersti- geu en braven huisvader, slachtoffer vau den arbeid. Handelsblad. De toestand van den soldaat, die in eenen aanval van razende zinneloosheid vier of vijf zieken kwetste, in het hospi taal van Bergen, is zoo erg, dat zyne overbrengst naar het gesticht van Mo- chelen voorloopig als onmogelijk kan worden beschouwd. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 22 .n Vrouwelijk 18 HUWELIJKEN. L. Van Cauwenbergh, bed. met Soscie, wink. Ph. Van Den Bulcke, steenk. met E. Pyck, z. b. G. Kiec- kens, bed. met H. Remory, z. b. A. Roelandt, polis, met J. Colbert, br. - A. Smet, schoenm. met L. Troch, br. J. DeConinck, kartonsl. met E. Ringoir, tw. F. Bastiaens, tw. met L. Van den Broeck, tw. M. De Vos, geneesh. met O. Van der Schueren, bez. OVERLIJDENS. J. Van de Meerssche, tw. 33 i. Zout- straatp. C. Pyck, z. b.25j. Dam. T. Biddeloo, vr. Marcel, landb. 77 j. Erembodegemschestr. - J. Peelers, vr. Van der Cammen, 54 j. Lokerenveld. P. Ceulemans, m. Nys, schipper, 72 j. wonende te Hingene. C. Buekens, vr. Van derVeurst, z. b. 37j. Esplanadestr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Beweging van den Burgerlijken- stand gedurende de maand Januari. Getal der Huwelijken 30 Geboorten mann. 51 vrouw. 49 1UU Ove rlydens 63 Zaterdag, lFeb. 189 6. Veldstraat, N° 13, Aalst. Bij uitscheiding van bedrijf laatste dagen van uitverkoop tegen alle aanuemelijke prijzen. Het Bureel der Kerkmeesters van Pol- laero, zal, op Maandag 3 Februari 1896, om 3 uren namiddag, in de bewaarschool van het klooster, overgaan tot de open bare aanbesteding van herstellingswerken aan de kerk, begroot op 3143,00 Franken. De aanbesteding zal geschieden met aanbiedingsschriften aan den heer Frans De Smet, voorzitter van het Kerkfabriek toe te sturen, volgens voorschrift geduid in hel model lastboek. De plans, begrootingstaat en kohier van lasten berusten ter iuzage der belang hebbenden in de Pastory waar men er kennis kan van nemen alle werkdagen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den heer Julius Goethals, bouw kundige te Aalst. Pollaere, den 9 Januari 1896. Namens het Bureel De Vooozitter, Frans DE SMET. larwe fr. 13,50 a 15,00 Masteluin 12,75 a 14,00 Hogge 10,25 a 11.25 Garsi 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 14,50 a 16 00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaarikoeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 5,00 a 0,00 Aardap. (goeie nieuwe) 0,00 a 0.00 Boter per 3 kil 4,95 a 7 Eiers de 25, 2,00 a 2,27 Vlas, de 3 kil. 2.90 a 3.10 Viggenen, per koppel fr. 44,00 a 55,00 Ajuin, 100 kil. fr. 7,00 a 8,00 volg. kw Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht 0 Balen bel voor bel fr. 00,00 0 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINCHE 31 Jan. Hoppe 1895 Stad Fr. 23,00 a 00,00 Gemeente oO.OO a 00,00 GENT, 31 Dec. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,50 a 17,00 11,25 a 11,50 16.00 a 16,50 00,00 a 00,00 2,16 a 2,34 2,70 a 0,00 Jan. Rogge Ravor Gerst Boter per kilo, Eiers per 25, GENT, 31 Getal le koopgestelde boorenbeesten 753 Melkkoeien 93 Vette koeien 126 Groote ossen 9 Slieren 75 Jonge ossen 110 Magere beest6n 220 Vaarzen 120 Schapen 25 Varkens 294 Lammeren 4 Loopers 15 Kalveren 601 Viggens 429 De goede stalbeesien golden gemid deld van fr. 0,65 lot 0,80. De grasbeosten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,70 tot 0,78. Iluidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,65 Koeienvellen o,55 Kalfsvellen o,65 Bij fallissementverklaring. OPENBARE VEILING van een schoon en gerieflijk met afhangendheden, zijnde eene HERBERG en WINKEL te ST. LIEVENS-HAT7TEM, wijk Hauwerzeele. De Notaris A. L. VERBRUGGHEN te St. Lievens-Haufem, daartoe aangesteld, zal bij toelating van den heer Rechter commissaris bij de Koophandelsrecht bank van Aalst, namens den heer De Schaep- drijver, advocaat te Aalst, curator der failliet van Livin Van de Wiele, te St- Lievens-Hautem. met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, op den hierna bepaalden zitdag, openbaarlijk verkoo- pen Gemeente Sl-Lievens-Hautem. Eenige koop. Een Woonhuis met verdere gerieven, zijnde eene herberg en winkel, staande té St-Lievens-Hautem, wijk Hauwerzele, groot in erve volgens titel 6 aren 68 cen tiaren, en volgens kadaster 7 aren 20 centiaren, gekend ten kadaster sectie D nummers 582a en 582c, palende noord oost Benedikt Casteels, zuid-oost de Straat, zuid-west den heer Désiré Meule- man, noord-west den heer Notaris Ver- bruggben. In 't gebruik met 15 April, EENIGE ZITDAG: Woensdag 19 Februari 1896, om 3 uren 's namiddags, ter Zaal van het Vredegerecht, te Herzele. Voor nadere inlichtingen vervoege men rich ter studie van voornoemden Notaris Verbrugghen. Bij sterfgeval en om uit gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING VAN eene allerschoonst gelegene en een goed perceel ZAAILAND, TE HAELTERT. Dt Notarr, TAS OUDENHOVE, viiMSvind. u Uciiderhautcm, zal ten ver/oekceu behoeve van de kinderen Charles Scheirlmck-Iliaro, te liaeltert, met gewin vau palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen de volgende goederen te weten bersten koop. - Eene allerschoonst gelegene be huisde en bebouwde Hofstede, bevattende, herberg plaats, winkel, ruime kamer, srhotelbuis, slaapka mers. kelders, schuur, koeistal, varkenskoten, reinisie, enz., gestaan en gelegen te Haeltert, op den Kleiuen Droeskauter, aan den Steenweg vin Aalst naar Geerardsbergen, aan de Hoogstraat, zijnde dc van ouds gekende herberg Ue Klok. gekend bij kadaster seklie B, nummer 651 en CbS, groot 3 aren 70 ceutiareu, palende oost de kinderen Eduard Van den Uruelle, zuid dezelfden, west Franciscus Muv- laert-De Pauw en deu Steenweg, noord zelfden Steenweg. Tweede koop. Een goed perceel Zaailand, gele gen le Haeltert, op den Kleincu Droeskauter, aan den Hondengracht, gekadastreerd sektie B, nummer 8.», groot 14 aren 61 centiaren, palende oost de kin deren Schepens. zuid dc kinderen Nicasius Coppcus, west dc weduwe Fraucisus Reyuaert en zoon, uoord deuzelfden en den voelweg. Deze Goederen zyn bewoond en gebruikt door de eigenaars kinderen Scheirlinck-lliano, ZITDAGEN Instel IJjjnsdag 4 v Verblijf Dijnsdag 11 Februan »»0O. Ter herberg Het Koniugsken, bii de weduwe ~-B. Sokci-Perdazjis, te Deuderbaulcm, Anderen- li* koop. De naakte Eigendom van de helft ten weste, groot 8 aren 33 ccn- ttarou, van een perceel Meersch, gelegen in de Halfbunders, gekadastreerd wijkA, nummer 147. 12® koop. De naakte Eigendom van de helft ten weste, groot 12 aren 61 cen- tiareu, van een perceel Land, gelegen in het Leem» gekadastreerd wijk A, num mer 68a. 13* koop. De naakte Eigendom van de helft ten noorde, groot 9 aren 92 cen tiaren, van een perceel Land en Bosch, gelegen in de Werfbosschen, gekada streerd wijk A, nummer 17. Het vruchtgebruik van de goederen onder de koopen 11, 12 en 13, behoort aau Catharina De Corto weduwe vau Constantinus Corthals, te Erondegem. Gemeente Otter gem. 14" koop. Een perceel Land, groot 8 aren 60 centiaren, gelegen op den Mo- lenkauter, gekadastreerd wijk A, num mer 895a. Gebruiker Franciscus De Bruecker. ZITDAGEN Instel Woensdag 26 Februari ),OQ„ erblijf Woensdag 11 Maart 8 6> Ten 2 uren namiddag, ten Gemeente- huize van Erondegem, bewoond door de kinderen Van Belle, nabij de Kerk. OPENBARE VERKOOPING van twee Tasi^AP.ZTSlT. BRUSSEL, 31 Jan. Kalverenmarki. Geial le koop gesteld 621. Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,90 a 1,°" 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. By sterfgeval en om uit de gemeenzaam heid te scheiden. VRIJWILLIGE VENDITIE van meubelaire Herberg- en Winkelgerief, Landbouwersalem en Beestialen, te Haeltert, Hoogstraat. Deurwaarder Cam. VAN DEN BERGHE, te Herzele, zal ten verzoeke en behoeve van dc kinderen van wijlen de echtgeno ten Ch. Scheirlinck-lliano, ten hunnen buize te Haeltert, aan de Hoogstraat, op Dijnsdag 11 Februari 1896, om 8 uren e 's morgens, open baarlijk verkoopen I Huismeubels, zooals 5 tafels, 20 stoelen, banken, kassen, kommoden, 2 Land en Meersch, te Erondegem, Erpe en Ottergem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag eu gelagen in hot openbaar verkoopen, de volgende Goederen to weten Gemeente Erondegem. 1* koop. Een Huis en Grond, groot 3 aren 8 centiaren, in het Dorp, geka dastreerd wyk B, nummer 166b bis. Laatst bewoond geweest door Hcnrica Keunof. 2® koop. Do helft ten weste van het perceel Land, groot 10 aren 90 centiaren, gelegen op het Krui.sken. gekadastreerd wijk A, nummer 604bis. Gebruiker Angelus Keunof. 3* koop. Eeu perceel Land, groot 36 aren 68 centiaren, gelegen op het Kau- terken, gekadastreerd wijk B, nummers 139h en 139i. Gebruikers Franc. Wauters en Joan.- Bapt. Schockacrt. Verdeeld in zuid- en noordhelft. 4® koop. Een perceel Land, groot 9 aren 66 centiaren, gelegen op het Kau- terken. gekadastreerd wijk B, helft ten ooste van nummer 193. Gebruiker Franciscus De Ras. 5® koop. Eeu perceel Laud, groot 18 areu 30 centiaren, gelegen op Eron- degemkauter, gekadastreerd wijk B, nummers 106e en 106c. Gebruikers Aloïsius Van do Maele en Joannes-Baptist VanBoxstael. 6° koop. Een perceel Land, groot 15 aren 90 centiaren, gelegen op Eronde- gemkauter, gekadastreerd wijk B, num mer 125a en 125b. Gebruikers August Van Cauwenbergh en Franciscus Wauters. 7® koop. Een perceel Land, groot 12 aren 10 centiaren, gelegen op den Nederkauter, gekadastreerd wijk B, num mer 587a. Gebruikers Carolus Everaert en Joan- ues Kennof. 8® koop. Een Huis en Grond, groot 5 aren 96 centiaren, gelegen op Eronde- gemkauter, gokadastreerd wijk B, num mers 75 en 77b. Gebruiker Joan.-Bapt. Schockacrt. 9® koop. Een perceel Land, eroot 6 aren 22 centiaren, gelegen op deu Neder kauter, gekadastreerd wyk B, nummer 579. Ónvorpacht. Gemeente Erpe. 10® koop. Een perceel Land, groot 14 aren 20 centiareu, gelegen op Eron- degemkautor, gekadastreerd wijk D, nummer 550. Gebruikers Petrus Moerenhout en Franciscus Wauters. Openbare Verkooping van TE AALST, in de Vrouwenstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een Huis eu Grond, gestaan in de Vrouwenstraat, geteekend N° 1 en geka dastreerd wijk A, nummers 1724 en 1723, met eene grootte van 1 aar 40 centiaren. Laatst bewoond geweest door wijlen Petrus De Boeck. EENIGE ZITDAG Zaterdag 22 Februari 1896. Ten 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, ten Stadhuizc te Aalst. Openbare Verkooping van TE AALST, in de Zonnestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Zonnestraat, getee kend nummer 51 en gekadastreerd wijk A, nummer 1874, 13bis, met eene grootte van 1 aar 60 centiaren. Bewoond door de weduwe van Bernard Ernst, thans hertrouwd met Leopold Verhulst. EENIGE ZITDAG: Zaterdag 22 Februari 1896. Ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene goede te Meldert. De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Meldert. Eene goede partij LAND. gelegen op den Truiënboschkanter, groot 1 hectaar, 53 aren, 74 centiaren,gekadastreerd wyk D, nummer 106e, met eene grootte van 1 hectaar, 52 aren, 20 centiaren, palende ten ooste met half Kauterbaan aan den heer De Vis, ten zuide aan de weduwe Do Gols, Joannes Hauwelaert en de weduwe Killemaes, ten weste met half Baan, gezegd Truiènboschweg, en ten noorde ook met half Kauterbaan aan den heer Karei De Vis. Gebruikers Joannes Hauwelaert, Petrus Josephus Heiremans, Benedictus Heire- mans, de kinderen Moyorsoen, Victor Merckx en Petrus Josephus Van de Velde, ailen zonder termijn. Verdeeld in 5 koopen elk van 30 aren 75 centiaren. ZITDAGEN Instel, Donderdag 13 r, Verbfyt, Donderdag 27 Februari 189b. Ten 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Charles-Louis Wille, te Meldert, in de Klaarhaag. VENDITIE VAN alsmede van Schaarhout, Erembodegem en Nieuwerkerken. De Noturis DE GHEEST, te Aalst, zal op Duksoac 4 Februari 1896, in het openbaar verkoopen I. Ten 0 uren 's morgens, ter herberg Hit Mitskeh, bij den heer Leopold Podevyn, te Aalst. Brussetschensteenweg, 38 scboone Kanada Hoornen van I tot 1 meters dikte, wassende te Erembodegem in eenen bosch aan de Kleistraal en Denderland, eigendom van Dame wed' Emile Da Pacpc, te Her zele. Daarna namens den heer Maurice De Coen, In zijnen meersch te Aalst aan de Meuleschette Kapel, - "~ada». Ten t ure namiddag, nament Dame weduwe Auguste Noov, te Brussel. 50 koopen Schaarhout in baren bosch le Nieuwerkerken' achter 't Kas teel van Sint Job. De liefhebbers zijn verzocht de Boomen (reeds ge schalmd en geteekend) ter plaats te gaan bczicl.tigcn. daar dezelve ter voormelde herberg zullen opgeroe pen en toegewezen worden. Gewone conditiën en tijd van betaling, mits borg stelling voor eenieder. N. B. Degene die nog achterstellen van ve> dili»n te betalen hebben, zullen noch als kooper noch als borg aanvaard worden.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3