Godsdienstvervolging. Een en ander. Tombola Allerhande nieuws. Om dezelfde beweegredenen en inge volge dezelfde macht, vergunnen Wij ins gelijks aan al Onze diocecaneu, tot aan den Vasten van liet toekomend jaar. vleesch te eten, zelfs meermalen daags, op al de Zaterdagen van het jaar die geene vastendagen zijn. Ten einde te voldoen aan het verlangen van den H. Vader, moeten Wij de geloo- vigen die van deze toelating zouden ge bruik maken, aanwakkeren, om daarvoor andere goede werken te doen, en bijzon derlijk het gebod van het vasten en van het vleeschderven stiptelijk te onder houden. IX. Wij laten toe, gebruik te maken van afgesmolten vet in plaats van boter alle dagen van het jaar, behalve op Asch- Woensdag en Góeden-Vrijdag. Bovenstaande Herderlijke Brief en schikkingen voor den Vasten zullen van den predikstoel afgelezen worden in de kerken, openbare kapellen, geestelijke gemeenten en colleges van Ous bisdom. Zij zullen daar gedurende geheel den Vasten, volgens gewoonte, te lezen han gen. Gegeven te Gent, onder Onze handtee- kening, Onzen zegel en de tegenteekening van Onzen Secretaris, den 12 Februari 1896. f ANTONTUS,Bisschop van Gent. Op bevel van Zijne Hoogweerdigheid den Bisschop, A. De Meester, secret. Onder dien titel spreekt de Eerw. h. Naudet in do Atonde over het beslag, verloden week gelegd op de eigendommen der Bermhertige Zusters te Vitré, in uit voering der waardeeringswet. Die Bermhertige Zusters vormen eene heel kleine kloostergemeente, toegewijd aan de koitelooze verpleging der zieken, die aan hunne deur komen kloppen en de liefdadigheid van hun hert inroepen. Sedert 250 jaren zyn zij daar do Voor zienigheid der ongelukkigen, de lichamen en de zielen verzorgende. Zy bezitten twee kleine hoeven, die samen 1600 frank rent opbrengen 't is wel gering, doch 't is voldoende om haar het dagelijks brood te verzekeren. En het overschot hunner schrale hulp middelen kan geheel naar Gods armen gaan. Kan gaan... neon, kon naar de armen gaan, want de pachten der Zusters ko men in beslag genomen te worden, en het deel der armen zal moeten vermin derd worden, om te kuuuen leven en het werk van zelfopoffering voort te zetten. Onlangs, terwijl eene schrikwekkende aanstekende ziekte in het garnizoen van Vitré woedde, vroeg men aan do toewij ding der Bermhertige Zusters zich op te offeren, om met levensgevaar de slacht offers der besmetting te verzorgen, en zij deden het met zooveel heldenmoed, dat het Staatsbestuur op do horst van eene haror, naast het gestrenge kruisbeeld het kruis der dapperen plaatste, terwijl eene andere eene ziekte kreeg, die voor altijd hare gezondheid heeft vernield. Dat gebeurde over eenige maanden. Vandaag, om haar te doen boeten voor hunne misdaad van zich to hebben toe gewijd aan God, in den persoon zijner ar men, en zonder eene uitzondering to ma ken, selfs niet voor do oude gedecoreerde Zuster, zelfs niet voor de arme zieke Zuster, ontrukt men haar haren laatsten stuiver, haar laatste stuk brood. Dat ia het werk van Fraasche libera len, die altijd door de onze zoo hoog worden geprezen en, waar het mogelijk is, opgevolgd De Moordenaarspartij. Het Volksrecht, het blad der rooden van West-Vlaanderen, spreekt van Sa myn, den dader der moordpoging op den bestuurder der Lys te Gent. Men weet dat geen der kogels den bestuurder trof, Tnaar dat deze zich verdedigde en Samyn zwaar wondde. Het Volksrecht, gevende het portret van dien verwoeden socialist, begint met te vertellen dat Samyn ge kwetst is door drie kogels hem door een bourgeois in het lijf gejaagd, maar ver geet erbij te voegen dat Samyn begon nen had met den bourgeois te willen ver moorden. Het Volksrecht gaat voort Jan Sa myn was een eerlijke, moedige arbeider, die al zijnen vrijen tijd opofferde aan het welzijn zijner ongelukkige medearbeiders. Wij nemen de pen te zijner verdediging op. Samyn was een overtuigde socialist, met wie zijne kameraden geern omgang hadden, \tu verloochenen hem niet, en blijven hem onze liefde toedragen. De hardnekkigheid waarmede de bestuurder uit de Lys tegenover Samyn bleof zal nogmaals de werklieden leeren wat zij van de kapitalisten te verwachten heb ben, als zij zich als vrije menschen willen bewegen. Dat zij, niettegenstaande de vervolging, toch het voorbeeld volgen van Samyn. 't is te zeggen zich aan sluiten bij het socialistisch leger. Ja, znlke ophitsingen en lesson belo ven voor de toekomst van do moorde naarsparty 1 Recept. Om vetvlekken uit papier te doen roert men koolzuur magnesia met water tot een brij, en breugt dit met •en penseel op de vlekken. Als het ge droogd is, neemt het er met een meskc af er borstelt de vlek mot een zacht borsteltje na. Om gauw en spaarzaam te was- schen, laat men op hot vuur 125 gram zeep in 6 liters water smelten voeg er 15 gram terpentijngeest bij, roert om en giet nog warm op 't te wasschen lijnwaad. Laat bet lijuwaad 24 uren weeken. Wrijft cn spoelt vervolgeus verschillige keeren in zuiver water, blauwt liebt en legt op den bleek. Op die manier bekomt men eene schit terende witheid. Een woord van Gladstone. Gladstone, de stokoude engelsche Staats man, ofschoon eeu protestant en vijand van de katholieken, schrijft Sedert de eerste drie honderd jaren van aanhou dende vervolging staat de katholieke Kerk aan het hoofd der raenschelijke beschaving. Aan Haar dankt men de voornaamste verstandelijke en matericelo kracht der wereld hare kunst is de kunst der wereld hare grootheid, glorie en majesteit is bijna alles waarop do wereld in dezo richting roemen kan. Vlaamsch te Laeken. Een voor stel van M. Coelst, lid der katholieke minderheid in den gemeenteraad van Laeken, om het Vlaamsch als officieele taal te bezigen, word, na een hevig debat verworpen met 12 stammen tegen 11. Gemeentekiezing te Gheel. In de herstemming welke zondag plaats gehad he#ft, hebben de katholieken de zegepraal behaald. Te Tamines zijn de socialiston gekozen mat 25 stemmen meerderheid. Palisceul is ook socialist. Landbouw in nood.— Uit de streek ▼an Echt, in Nederlaud, wordt er over den staat van den landbouw het volgende gemeld u Vroeger kon hier, van eene hectare goeden grond, van 50 tot 70 gulden pacht getrokken worden. Nu is men al zeer tevreden, indien de pacht van eene hectare grond, 20 tot 30 gulden bedraagt Er zijn in Limburg boerderijen vau 3 tot 4 pearden, dia aleens niet varpaebt geraken en vage hggan. Hier of daar een arbeider van in 't ronde, pacht uit de leegstaande hof stede een paar brokjes land. En do reste ligt daar to brake ofwel man heeft er hout op geplant, boomen, tronken of rijshout. Hier te Echt, heeft men eene goede boerderij met sperren bezaaid, en 't. was al wat men doen kon. De pachter kon op zijne hoeve niet meer bestaan, en om ze te verkoopen, de weerde was 8/10 geleegd En die staalkes zijn de cenige niet. In andere streken van Nederlaud is het even slecht gesteld. Zalm. Gaan wij nu nog eenen tijd beleven dat iedereen kan zalm eten, ge weet wel, van dien lekkeren vinch Dat kan wel sijn en in alle geval, de Londenaars kunnen nu zeer goedkoop aan zalm geraken. Tot groote ontsteltenis cn kwaadheid der vischmarchands, kwam er bewaarden «alm op de markt. Die zalm was ingeleid en vervrozen.om schier geheel versch ta blijven, en hij kwam van Eugelsch Colombia. Zoo'n stukje visch van ginder verre, gold van zes tot twaalf, veertien centie men het pond, voor niet I Waar een zalm van te voren soms twintig tot dertig frank gold, zoo geldt hij nu drij tot vijf frank... Op twee dagen tijd», werden er dan ook 130,000 kilos zulken zalm verkocht. En men verwacht er nog. Geneeskracht van het eiwit. Om snij- en brandwonden te genezen, is er geen sneller werkend middel dan rauw eiwit. Vooral bij brandwonden vordiant bet de voorkleur boven collodium, cn liet heeft ook nog dit voor, dat het meestal dadelijk bij de baud is. 't Is de inwerking van de lucht,die de wond door ontsteking verergertmaar het spoedig opdroogend eiwit vormt eeno huid,waar de lucht niet kan doordringen. Ook is eiwit oen der krachtigst wer- kendo middelen tegen buikloop. Met of zonder suiker geklopt en opeens ingeslikt heeft het eiwit eene heilzame en versach tende uitwerking op de ontsteking van de maag en de ingewanden. By gewone gevallen zijn, hoogstens drij eieren daags voldoende,ei het is niet alleen medecijn, maar ook een licht voedsel, zooals voor de zieke het dienstigst is, en bevordert dus des te sneller zijne genezing. IJzerenwegen. Do heer minister Vanden Peereboom is ieverig bezig met een groot ontwerp te bewerken om Brus sel van een spoornet te voorzien, welks gelijke men zeker ver zal moeten zoeken, daar de Noord- en Zuidstatie volledig zouden ingericht en dio rechtstreeks met alle sporen zouden verbonden zijn die op Brussel uitkomen. Te Schacrbeek en te Vorst zouden twee groote staties komen. De Noord- cn Zuid- statien zullen met malkander verbonden worden door zes onderaardsche spoor lijnen. Op twee lijnen zullen de treinen met electriciteit gedreven worden, op de vier andere met stoom. Al de treinen zullen doorrijdende treinen zijn, de terugkeerende zullen afgeschaft wezen. In 't midden van Brussel zal eene statie opgel icht worden. Aldus zulleu alle reizfgeis, zclls die der wederlandsche treinen in het midden der stad kunnen gebracht worden. De inwoners van Brussel, vooral de werklieden,die 's morgens naar huu werk gaan en \s avonds ervan terug keoreu, zullen voor den algemacnen prijs van 10 centiemen, van hunne woning naar het midden der stad of naar een ander punt gebracht worden. De kosten vau die groote onderneming worden beraamd op 70 millioeu frank. Deze inrichting zal toelaten, eiken dag 300,000 reizigers naar Brussel te voeren zouder eenige verwarring te veroorzaken. De binnanxpoorwegen der hoofdstad zijn in die onkosten begrepen voor de som van 20 millioen. Het getal reizigers op die lijneu wordt geschat op 40 millioeu per jaar en zulks zou eene ontvangst geven van 4 millioeu per jaar aange nomen dat de dienstkosten twee millioen bedragen, dan zeu er nog twee millioeu overblijven voor de intresten en het afkorten van het kapitaal. In 't kanton Herzele- Maandag laatst, 10 Februari, verga derden de bijzonderste volksmannen van 't kanton Herzele, te S' Antelinckx, in de Pastorij, om middelen tc beramen tot bet versterken en verbroederen der be staande landbouwinrichtingen en tevens tot het stichten van nieuwe gilden en genootschappen, volgens de plaatselijke noodwendigheden, in de parochiën dei- omschrijving. Onbetwistbaar is 't dat verbroederin» ouder do verschillige standen onzer lan delijke bevolking, met den Godsdienst als grondsteen, zoo op stoffelijk als zede lijk gebied, heilvolle vruchten kan af werpen. Oneenigheid en betreurensweer- digc familietwist is de groote pl^ag der dorpen en do voorname hinderpaal aan geestelijken on tijdelijkan vooruitgang op den buiten. Die nauwe en benepene ge zindheden moeten alleugskens verdwij nen onder den heilzanieu invloed der ehristelijko broederlijkheid iu de bonden on gilden heerschende. Vereenigingen van allen aard, met wijze godsdienstige richting en bepaald stoffelijk doel, zijn eene noodzakelijkheid geworden onder onze landbouwbevolking en dienen dus de aandacht te wokken van geestelijke en wereldlijke volksvrienden, dos te meer dat ze in den Wareldbrief van Z. H. den Paus, Leo XIII, Rerum novarum aan bevolen en geprezen worden. Pater Lechien, do onvermoeibare stich ter van dergelijke landbouwinrichtingen in het Walenland,was op de vergadering genoodigd en besprak, met warme over tuiging, de strekkingen middelen en uit slagen van 't werk waaraan hij met bert en ziel sedert jaren ijvert. t Kanton Herzelo is verre van ten ach teren te zijn op den weg des vooruitgangs door vereenigiug men komt zelfs van wijd cn verre zijne landbouwinrichtingen en werkzaamheden bewonderen ou bestu deren echter is er op den weg van ver betering geeue paal aau grondgebied noch werkingskring, en kan broederlijke ver eenigiug steeds nieuwe vormen aannemen om goed te stichten en stoffelijk en zede lijk genot bij te brengen. Deze vergadering zal ongetwijfeld vruchtbaar zyu voor 't kanton en tot voorbeeld en aanmoediging strekken aau andere omschrijvingen van zuiderlijk Vlaanderen, die op dit gebied eenigzins ten achteren zijn gebleven. Menige gemeente bezit reeds bare Landbouwvereeniging ondereenen of an doren vorm: dat men zich aansluit® bij kantonale bonden, arrondissement's bon den en provinciale Landbouwcrsbond van Oost-Viaanderen dan zal men eerst on dervinden de waarheid onzer nationale spreuk Eendracht maakt macht. Justice Sociale, Land van Aelst en Dendergalm. Maandag werden voor de Rechtbank te Brussel de pleidooien voortgezet iu de zaak wegens beleediging enz. ingespannen door de heeren Be stierders onzer Burgelijko Godshuizen tegen de hooger genoemde weekbladen. Vooreerst trad als verdediger van Den dergalm op advocaat Galle. Zijne pleit rede, zeggen de liberale gazetten was remarqnablement insignifiant 't geen in plat Vlaamsch bennhertig gezeever beduiden wil. Daarna sprak opnieuw M. Woeste eene meesterlijke rede uit. 't Bolleken van merteleer Daens werd duchtiggewaschon van den man die de canaillestreek van 't omgekochte wijf onder zijne bescher ming nam, de held der myriametors sau cissen en honderden hespen enz. enz. Advocaatje Renkin kroeg ook zijn aan deel moge de los hem van zijne opge- blazonc verwaanhcid geuezen. Advocaatje Renkin viel de verlodene week geweldig uit tegen Denderbode,maar zou dit ventje zijne beschuldigingen to gen ons iu Het Land van Aelst niet wil len herhalen Dan zullen wij hem kunnen antwoorden. Men verzekert ons dat al wie te Brus sel Daensist is, 't boeltje is klein wel is waar, maandag ter gehoorzaal der Recht bank tegenwoordig was. Velen hebben met ods bemerkt dat het erslag vanLePatriote bijzonderlijk daar waar er spraak is van de canailleustreek van 't wijf, der wijze is opgesteld dat al- wie met do zaken, niet bekend, er een verkeerd gedacht moet van opvatten. Maar wat is 't?... In zake der don-; cbisterij, is de loyaliteit van Ze Patriote j altijd verre te zoeken geweest VAN ST-JOSEPH. Do prijzen der Tombola ten gotalle van 200 zyu ten toon gesteld in de zaal van den Katholieken Kring op de Markt. Men mag de prijzen gaan bezichtigen op de volgende dagen Den zaterdag, van 8 tot 11 uren 's mor gens den zondag, van 8 tot 12 uren 's middags on van 3 tot 5 uren 's namid- dags den donderdag, van 8 tot 12 uren I 's middags en van 2 tot 5 uren 'a namid- dags. De aflotiug der prijzen zal geschie- j den den zaterdag 29 Februari, om 9 uren. j Mochte elk nog een lotje koopen ten voordeele van de patronage der armo St-Josephsparochie Aalst. De Vastenavonddagen zijn hier als gewoonlijk afgeloopen. Be halve zondag namiddag was er, hij klaren dage,bijna niets te zien, maar des avonds en 's nachts is hot al te doen. Ten govolge van 't streng bevel des hoeren Burge meesters van de onzedelijke en soms ontuchtige gezangen te beteugelen,werden er bijna geone van die liederen gehoord. Ook werden er nergens vechtpartijen of ergelijko baldadigheden bestatigd Er wordt iu de nabijheid er Noor derstatie veel gesproken over eene ge heimzinnige zaak. In een hotel der Kruis vaartstraat te Brussel was een handels reiziger afgestapt, die te Bordeaux woonde en van Luik kwam. Daar hij lang na bet bepaalde uur nog niet beneden was, opende de meid de kamerdeur, die met dubbel slot gesloten was. Daar hing de vreemdeling aan het slot der venster. Om te beletten dat hij zou schroeuweu, had, hij zich meteenen zakdoek den mond gestopt, en om niet gekend te sijn, de teekeuletters uit zijn linnen en do voe ring uit zijnen hoed getrokken. Zijn kof ter draagt voor opschrift AI. j. Las- court, Barcelone. Op 't volgende feit was voor Molière stof om een tooneelstuk te schrijven Den 4 februari werd op het kerkhof van Evere Brussel) eene dame begraven, die weduwe was van eenen Franschen officier. De vrederechter riep do erfgenamen bijeen, doch groot was de verwondering toen men bemerkte dat eene som van 30,000 fr. die meu wist dat de vrouw bezitten moest, verdwenen waren. Het parket werd verwittigd, oen onder zoek werd geopend en men herinnerde zich nu dat de overledene gevraagd bad, om begraven te worden met hare kleo- ren. Dit wekte vermoeden. Het lijk werd ontgraven, de kleeren onderzocht en men vond tusschen de voering van het kleed, met spelden vastgemaakt, de dertig ver miste bankbriefkens. In den tijd toen men met diligencies en postkarren reisde, telde men één ver ongelukte op de 355,000 on één gekwet ste op de 30,000 reizigers. Nu telt men één doode op 26,720,000 en één gekwetste op 1,060,000 reizigers. Tentoonstelling der Spijstafel te Gent. Eene internatiale tentoonstel ling van kookkunst en van alles wat met de voeding, over het algemeen, in be trekking staat, zal plaats grijpen te Gent, en geopend worden den 25 April aanst. in de Feestzaal, Gouden Leeuwplaats. Te dier gelegenheid zullen bijzondere wedstrijden worden uitgeschreven en talrijke belooningen door eene interna tionalejury worden toegekend. Men kan het programma-reglement der Tentoonstelling bekomen in het Secreta riaat Eedverbondstraat, 34, Gent. Nog de schepenplaten van Gent. Een lezer van den Bien public vraagt, dat men het geld, door Rothschild voor twee dier zes gedreven horstplaten aan geboden, zou bestedeu aan bet aankoopen en afbreken der huizen, welke rond de St-Nikolaaskerk zijn gebouwd en dit bouwkundig juweel bijna geheel aan het oog verbergen. Het Fondsenblad treedt dat gedacht gedeeltelijk bij, doch vindt dat men beter doen zou de kolossaio som van 1 millioen 600 duizend frank aan de twee volgende werken te bosteden Zes honderd duizend frank aan het herstellen van St-Nikolaas kerk en eeu millioen aan bet beuwen van een musoum voor schilderijen en beold- houwwerk. Do helft der schilderijen, welke de stad Gent, bezit, kunnen niet geplaatst worden en staan op de zolders der teekenacade mie of in de magazijnen der stad te ver rotten, Een museum is er dus hoogst noodig, voor het behoud van een groot getal kunstwerken van aanzienlijke weerde. Sommige oudheidskundigon en kunste naars verklaren zich tegen den verkoop dier platen. De stad bezit zes gelijke platen, vier oude, door den beroemden de Bondt ver- veerdigd,cn twee van latcren datum. Als men nu twee dier oude verkoopt, dan vermindert dit in niets de weerde der vier (2 oude en 2 nieuwe) welke er over blijven de stad behouat vier stuks en wordt in 't bezit gesteld van eene kolos saio som, die haar in de gelegenheid stolt, groote werken uit te voeren in het belang der kunst. Moordpoging te Alsemberg. Zckero Maximiliaan Manceau was met een jong meisje te Alsemberg komen wonen en maakte dag aan dag ruzie met haar. Het meisje verbrak dus de betrekkin gen en verliet hom. Maximiliaan zocht haar gedurende eene maand overal op tot hij haar zaterdag ontmoette. Hij wilde haar dwingen, hem opnieuw te volgen. Zij weigerde en daarop haalde hij eenen revolver te voorschijn, schoot en trof haar in den hals. Do moordenaar nam de vlucht, doch men zal hem spoedig in handen hebben. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. Schrikkelijke moord te Oudeeecle. Zaterdag morgeud rond 6 uren opende do meid van den pastoor van Oudezeele,eene kleine gemeeDtc in Fransch-Vlaanderen, de achterdeur dor pastorij om steenkolen tc gaan halen die in 't bakhuis geborgen lagen. Zij bemerkte een dief die bezig was met zeep aan de ruiten oener venster te strijken om binnen te dringen. De kerel zich verraden ziende bracht do ongelukkige eon hevigen slag met een hamer, die dient om de klompen steeu- koleu te verbrijzelen, op het hoofd toe, en die haar den neus en 't. kaaksbeen ver pletterde. Gansch bebloed had de arme vrouw nog de kracht de deur tc willen sluiten, doch do moordenaar drong bin nen cn sloeg zijn slachtoffer met den hamer dood. Het hoofd der armo meid vormt slechts een onkennelijke klomp bloedend vleesch en is akelig om zien. Verscheidene vingers van het slachtoffer zijn ook door hamerslagen gebroken. De pastoor kwam op 't gerucht toe en vond haar met den doodsreutel in de keel te midden van eenon bloedplas liggen. De pastoor riep om hulp. De moordenaar nam de vlucht en liet zijnen hoed en den hamer op de plaats der misdaad achter. Spoedig was de gemeente in rep en roer. Men vond aan de achterdeur eene vork die de moordenaar uit de remise van den pastoor gehaald had. De kerel was door eene haag gebroken en alzoo op de koer der pastorij gekomen. Verscheidene per sonen die den schelm hadden zien door de strateu vluchten, heb beu zijne per soon beschrijving aan de policie kunnen bekend maken. De moordenaar is in zijne vlucht de gemeenten Steenvoorde en Poperinghe doortrokken. De Belgische gendarmen waren spoedig van de wreede moord onderricht en de policie van Poperinghe, Vlamertinghe en Yperen verwittigd. De onmensch werd in den namiddag tusschen Abeele en Poperinghe aangehouden. Het is zekere René Van Ingelandt, geboortig uit de gemeente Oudezeele. Het parket van Ilazebroek, vergezeld van don bevelhebber van de gendarmerie en van een wetsdoktor, heeft deuzelfdcn dag nog de plaats der misdaad bezocht. De uitlevering van den moordenaar zal door het gouvernement van Frankrijk gevraagd worden. Een der slachtoffers van de anar chistenaanslagen te Luik, dokter Bodart, die men genezen dacht, heeft eene pijn lijke operatie moeten ondergaan. Men heeft namelijk nu nog uit zijnen voet stukken blik gehaald, voortkomende van do bommen der handlangers van Storn- berg; Spoorwegramp te Fleurus. Eene depeche kondigde ous zaterdag aan dat te Fleurus eene botsing tusschen twee treinen had plaats gehad, waardoor 27 personen gekwetst werden. Ziehier nadere bijzonderheden over die ramp Een trein, bestemd voor Lambusart, vol werklieden, stond stil op de eerste baan, wachtende naar eenen trein van Frasnes, om daarna voort te stoomen. De trein van Frasnes, die op de derde baau moest plaats nemen kwam, men weet niet hoe, op de eerste te recht en botste op den trein van Lambusart. De schok was hevig. Twee wagons schoven in elkaar, de locomotieven wer den sterk beschadigd, en wat erger was, eeu groot aantal personen werd gekwetst. Beenen en armen werden gewond en tal rijke reizigers bekwamon kneuzingen. Niemand is doodelijk gekwetst. Ziehier hoe het ongeluk gebeurde Het was juist 4,37 ure 's morgends. Do trein van Lambusart moest ia de statie van Fleurus op eene zij haan komen, daar f de komst van oen auderon trein afwach- ten, dan terugkeeron en vervolgens zijnen weg voortzetten. Het is een waar mirakel dat de botsing j niet talrijke menschen heeft gedood, want beide treiuen waren zoo vol, dat do rei- zigers zelfs plaats genomen hadden op de I platvormen. Op het gerucht dat de botsing maakte, i kwam het dienstpersoneel der statie too- I gesneld. Geroep en gekerm steeg uit de wagons op en de meeste reizigers klaagdou van pijn m de beenen, iets wat overigens bij meest alle spoorwegrampen het geval is. Al de gekwetsten en gekneusden wer- den binnen do bureclen van den statie overste gebracht en do dokter, die hou verzorgde, bevond gelukkig slechts eene beenbreuk. Andere klagen over inwendige pijnen, enz. Een werkman van den spoorweg zal, door eene zware hoofdwon, misschien het verstand verliezen. Welk is nu de oorzaak der ramp Is het eene vergissing vau den wisselwach- J ter Is het de mist, die op dit oogenblik zeer dik was Dit dag bi Wa erg da de sto gering gemee zooals gesteli genom Het waarb Vastei yerkle eene g die zi zicbtb; De over katliol te Niji Geldei Ik absolui dan ec ■voed «chool en da: aanbid zondig* liegt geloofs bekoch Een Schlesl paarjc ziet. De i armen zij aan ongeevi borduu bloemo braueri bonder dige nu: gebuwc dorf, n; huwelij nieuws) jonge p Een swell-li op een lioven, die, vc weinig Voor keuken 's nachi Zater als na: yrelijks of hij 1 ijlde n; in den i de eige den vo wyzo v De m met zo: aanval zijne w driedub •minste mensch eene re tig gew De i geduld om al werk c niet ko op den naars drieën nachtcr voorber lijkst o binnen Men het inz Lodge eerste boord I om te z Het bandiet kast ge werk f waad, ijzeren eene pi: Zij moe Made Liberté

De Denderbode | 1896 | | pagina 2