V Rechterlijk kronijk. Tombola Allerhande nieuws. VASTENAVOND. Libe rale stokslagers. Eenige ka tholieke jongelingen hadden besloten, ter gelegenheid van vastenavond-zondag, eene saucissen- en hospenkermis te vertoonen om aldus de dwaasheid en bespottelijk heid te verkonden van de domme be schuldiging over 't smullen van myriame- ters saucissen, honderden hespen, zelfs van een gansch peerd gedurende den laatsten kiesstrijd, die priester Daens ter Volkskamer tegen de katholieken van Aalst heeft uitgekraamd. Natuurlijk dit ging de liberalen niet en ze besloten bunnen bondgenoot Daens zoo min of meer te zullen wreken. Een veertigtal liberale haantjes-vooruit, ge maskerd en met stokken en kluppels ge wapend, beantwoordden den oproep van zeker liberaal advocaatje,die zoo 't schijnt priester Datns behulpzaam is geweest in 't uitvinden dier logenachtige en domme beschuldigingen. De liberale stokslagers vergaderden ter Werf en trokken verder de Stad in zingend: Vivan paster Donche 1 enz. enz... Wij vragen Woeste al uit ons land... Eenige kleine snaken volgenden de liberale stokslagers zingend: Wij vra gen de liberale grijpvogels uit ons land enz. enz.... Tableau Op de Groote Merkt kreeg de Policie met den heer Burgemeester aan 't hoofd do bende in 't oog. De heer Burgemeester gevolgd van verachillige agenten hield de belden staan in de Lange Zoutstraat en gaf hundenkeuszich teontmaskeren ofde stokken af te leggen. Dit laatste werd verkozen en de bende trok do herberg binnen van M. Schoon. Van daar trok bet liberaal rommelzoo, gemaskerd maar zonder stokken, zingend| Vivan paster Donche 1 langs de Korte Zoutstraat naar het estamiuet In de vier winden.Eene hevige woordenwisseling ontstond er, de maskers wierden afgenomen en 't spel had acht Dank aan de krachtdadige tusschen- komst van den heer Burgemeester, werd er een onvermijdelijk gevecht in regel verme den: Wij zeggen, een onvermijdelijk ge vecht want wij hebben uit allerbeste bron vernomon dat de liberale stokslagers er op uit waren de katholieken vertooners der saucisseukermis eens duchtig af te ranselen. Maar.of het wel de katholieken zouden geweest zijn die het meest klop zouden bobben gekregen, dat is nog niet uitgemeten? In alle geval algemeen, zoo wel aan katholieken als aan liberalen kant,zwaait men lof toe aan den heer Leo Gbeereerdts over zijne krachtdadige tusscbenkomst. Wanordelijk beden en geweldadigheden die men reeds 's anderdaags zou betreurd hebben, werden vermeden. Eenige geburen der Lange Zoutstraat, hebben ons verhaald dat het waarlijk curieus was omzien die liberale heerkens, de eenen na de andere, hunne stokken te zien gaan terngnemen bij M. Schoon. Maar waar zo hoogst over verwonderd waren, 't was van te zien dat zeker advocaatje ook 'zijnen kluppel ging terug halen. Neen, dat hadden zij van dat ventje niet, verwacht. Verwonderd! wij zijn het niet want 't is al liberale politieke galachtig heid en wraak dat er in zijn binnenste opbruischt. Proces der hceren Bestierders onzer Godshuizen tegen La Justice Sociale, Land van Aclst, Klokke liocland en Dendergalm. Het openbaar ministerie beeft maandag 11., zijn advies gegeven en ziehier op welke wijze volgens u Le Patriote De verantwoordelijke schrijvers van 't aangeklaagde artikel zijn gekend en 't is dus met volle recht dat de drukker buiten zake werd gesteld. Het is niet betwistbaar dat het artikel beleedigend is en de aanval is dus te iwaarwichtiger daar hij gedaan en staande gehouden is geworden door 12 personep, waarvan 10 advocaten. Het artikel is gericht tegen een openbaar bestuur onder 't beheer van verkleefde mannen. De verweerders rie pen ten onrechte de aanvallen in der Aelstersche drukpers aangezien deze aan vallen niet tegen bun waren gericht en ze van de leden der Godshuizen niet uit gingen. «Van den anderen kant wordt de ver antwoordelijk der verweerders verzacht door verschil lig# omstandigheden. De eischers worden niet genoemd in 't arti kel het is slechts gericht tegen de gansche Commissie. Het is onbetwistbaar dat het artikel als eene politieke zaak moet aanschouwd worden en geenszins ten doel bad de private personnaliteit der leden van de Commissie te treffen. s De verweerders moeten veroordeeld worden maar niet geschandvlekt. Het artikel is beleedigend maar niet laste rend. Men vraagt dat de verweerders zouden geschandvlekt worden. De recht bank zal ze niet schandvlekken. Zij zal rekeningbouden van deze omstandigheden bij de vraag tot inlaschingen eD bet be palen der schadeloosstelling. - Wat de andere nieuwsbladen betreft in de daging begrepen, verklaart bet openbaar ministerie zich te beroepen op de wijsheid der Rechtbank. Uitspraak maandag aanst. 2 Maart. ministeiraad had gister plaats. Verschei dene geruchten loopen rond aangaande de opvolging van den beer de Burlet doch ze zijn van allen grond ontbloot. Nieuwe minister van buitcnlandscho zaken. De heer de Favereau, lid der Kamer van volksvertegenwoordigers, is bij koninklijk besluit van 25 februari mi nister van buitenlandsche zaken benoemd De beer de Burlet, ontslaggevende mi nister, is minister van staat benoemd. De heer de Favereau is volksvertegen woordiger van Marcbe. Besparingen. M. de Smet-de Naeyer zit altijd op loer voor het invoe ren van besparingen en dat is zeer prijzeusweerdig. Men verzekert dat hij is overeengeko men met zijnen collega, M. Nyssens, om geenen algemeeneu secretaris te benoe men in het ministerie van nijverheid en werk. Men spaart daarmee eene groote jaar wedde. Handelsblad. VAN ST-JOSEPH. De prijzen der Tombola ten getalle van 200 zijn tentoongesteld in de zaal vau den Katholieken Kring op de Markt. Men mag de prijzen gaan bezichtigen op do volgende dagen Den zaterdag, van 8 tot 11 uren 's mor gens den zondag, vau 8 tot 12 uren 's middags en van 3 tot 5 uren 's namid dags den donderdag, van 8 tot 12 uren 's middags en van 2 tot 5 uren 's namid dags. De aflotingder prijzen zal geschie den den zaterdag 29 Februari, om 9 uren. Mochte elk nog een lotje koopen ten voordeele van de patronage der arme St-Josephsparochie ONTSLAG van minister De Burlet. De heer Burlet, de eerste minister, komt ondanks de beternis die gedurig bij licm bestatigd wordt,op 't aandringen zij ner familie, zijn ontslag in te dienen. Een Aalst. Maandag is Seraphinus Meert, piocheur aan den IJzerenweg oud 47 jaren, wonende Ledebaan 23, door den trein van 7 u. 15 m. uit Autwerpen ge troffen en ernstiglijk aan 't hoofd gewond geworden. Meert welke eenen trein in 't zicht had, bemerkte niet dat er ook eenen anderen trein in tegenovergestelde richting aankwam. Zijn toestand levert voor 't oogenblik geen ernstig levensge vaar op. De verslageue van heden is de oom van den scholier Meert die onlangs aan den Zwarten Hoek, met zijnen over leden gezel Van Neck word getroffen. De scholier Meert is voor goed aan de beter band en zit reeds op Men hoopt zelfs dat hij binnen weinige dagen het hospitaal zal kannen verlaten. Maaneclips. Vrijdag 28 Febr. zichtbaar in België. Begin om 5 uren, 15 minuten, 5 sekonden 's namiddags einde om 10 uren, 15 minuten en 9 sekondcu. Brand te Gent. Een der oudste gebouwen der Stad Gent, het oude koornhuis gestaan aan de Koornlei, is maandagnacht totaal uitgebrand. Alleen de voorgevel van ongemeeue dikte en een der eigenaardigste der stad Gent is blijven rechtstaan. De vraag is thans zal men hem kunnen behouden. Alles was verzekerd. Samyn, de pleger eener moordpo ging in de fabriek La Lys te Gent, is in zoo verre genezen, dat bij naar de zie kenzaal der gevangenis is kunnen over gebracht worden. Een kiekendief dodgeschoten. In den nacht van vrijdag tot zaterdag waren vier dieven van zin, de kiekens te stelen van den landbouwer Hemelsoet,op de Vierweegsche, te Wondelgem, bij Gent. Do veldwachter was echter met Hemel- soet op nachtronde, gelijk in de vorige nachten, en daar zij dachten dat de die ven het kiekenkot zouden bezoeken, gin gen zij er zich in verschuilen. Inderdaad, de kerels kwamen op de deur beukendaarop trok eeu der wakers de deur open. De dieven ziende dat er onraad was, namen de vlucht en de agen ten vervolgden hen. Op eens keerde een der vier zich om en schoot, waarop een der wachters met een geweerschot autwoordde. Degene die geschoten had, werd ge troffen onder den rechter arm bij liep nog eenigo meters met zijne makkers raeê en viel dan neer. Na weinige oogen- blikken gaf hij den geest. Het lijk werd naar het doodenhuiske overgebracht. Seffens werd de policie van Gent ver wittigd, want men kende den gedoode niet en men veronderstelde dat hij van Gent was. Dat was juist geraden, want de opzoe kingen bewezen dat de geschotcno zekere Constant Roelandts is, 25 jaar oud, en die reeds verscheidene veroordeelingeu had ondergaan. Een pakje tabak, op het lijk gevonden, bracht het gerecht spoedig op het spoor der misdadigers. Zijne drie gezellen zijn ook reods aan gehouden. Op het lichaam van Roelandts heeft men sporen vastgesteld van messteken en kogels,waaruit men mag opmaken dat bij vroeger nog in dergelijke ontmoetin gen is betrokken geweest. Het rapport van de nationale maat schappij to Brussel tot bewaring van schoone streken en monumenten in Bel gië, besluit tot bet dccoreeren van de LuxcmburgerstAtie met gezichten, 1° op do Maas te Waulsort; 2° het kasteel Wal- zin-op-de-Lesse 3° het kasteel Crupet; 4° ingang der grot van Han. Veertien j meêdingers namen deel aan den wedetrijd. Daar de uitslag niet aan alle vereischten voldeed, zal in don loop van het toeko mendejaar een nieuwen prijskamp plaats hebbeu. Meu zal zich de dicfstalleu herinne ren, gepleegd teu nadeele van reizigers die te Brussel aankomen en hunne reis pakken laadden op de rijtuigen, waarmee zij zich naar de hotels lieten voeren. De dieven wisten dan onder het rijtuig de valliezen van de rijluigkap weg te rooveu, en een dier gestolen valliezen bevatte, zooals men weet, meer dan voor 60,000 fr. weerden. De politie, die vermoeden had op zekeren Z., deed eene huiszoeking bij zijne rninares en vond er zulkdanige verraderlijke sporen zijner pliebtigbeid, «lat hij zoowel als het meisje werd aange houden. Kasteel van Tervueren. Het kasteel is veroordeeld om afgebroken te worden om 't opbouweu van het feestpa leis der Brusselsche Tentoonstelling in 1897. Men had besloten het te doen in de lucht springen bij middel van dynamiet, doch het mislukte en do talrijke toege snelde toeschouwers waren te leur gesteld. Het oude kasteel was in de achtste eeuw het slot van Floribano, vrouwe van Tervueren. Sint Hubertus, in Brabant gekomen, huwde baar en siierf als slotvoogd van Tervueren op 30 mei 727. Men bewaart in de dorpskerk uog den ivooren hoorn met zilveren beslag, waarvan Sint Hu bertus zich bediende voor zijno bekee ring. Het oude kasteel van Tervueren weid bet geliefkoosd verblijf der hertogen van Brabant. Hendrik I en Hendrik II brach ten er aanzienlijke verfraaiingen aan toe en in 1310 bouwde Margaretha van Enge land, dochter van Edward HI en vrouw van Jan II, die hier bij voorkeur haar verblijf hield, do groote zaal op het mo del der abdij van Westminster. Het was te Tervueren dat de verloving plaats had van Lodewijk van Male en Margaretha van Brabant. Albrecht en Isabella teekenden er verscheidene be langrijke politieke acten. In 1749 hield Karei van Lorreinen bier zijn zomerverblijf. Na zijnen dood deed Jozef II het kasteel afbreken en de hoven vernielen. Het nieuwe, thans afgebrande kasteel, gebouwd van 1817 tot 1822 door den bouwmeester Van der Straeten, kostte 794,000 fr. In 1842 werd het nationaal eigendom verklaard en toen het, in den nacht van 3 op 4 meert 1879 afbrandde was het bewoond door keizerin Charlotte, die tijdens den braud door de koningin naar Laeken werd gevoerd. Van al dat herinneringsvolle verleden zal binnen eenige dagen niets meer over blijven, dan de oude St.-Huibrechtska- pel. De tweede poging om hot kasteel van Tervueren te doen springen is andermaal een fiasco geweest. De duizende guenschen, die waren ge komen om te zien, zijn er aan voor eeue winterwandeliüg. De Chronique geeft den aannemer een goeden raad Laat een troupke Brusse laars er gedurende 24 uren meester, zegt het blad, en ge zult zien dat ge geen dynamiet meer noodig hebt. Krach van 2 miDioen. De notaris Verhaegen te Sl Jans-Moleubeek is gevlucht een groot deficiet in zijne kas latende. Zoodra het gekend was snelden talrijke lieden die hem hunne gelden en waarden hadden toevertrouwd naar zijne woning en bij velen barsten er een wan hopig gejammer los. Zaterdag hebben de magistraten, gelast met het onderzoek in deze geruchtma kende zaak, eene nieuwe huiszoeking in de woniug van notaris Verhaegen gedaan; en tevens was de stormloop van bestolen cliënten even groot als den vorigen dag. Ouder deze is een dorpspastoor, die zijn spaarpenningen, ongeveer 10,000 fr. verliesteene weeze, Mej. V.. wier on langs gestorven moeder haar 30,000 fr. had nagelaten een persoon, die nog het restant van eene erfenis, 100,000 fr. te ontvangen had eeu kleinhandelaar, die het huis had gekocht, dat hij bewoont, en bij den notaris het geld had gestort tegen kwittancie. Gelukkig voor den verkooper had doze de eigondomstitels nog niet in handen van den notaris gegeven, om de goede reden dat hij hem niet al te goed vertrouwde. Ook het geld, dat gewonnen werd hij de onderneming van «Venetië te Brussel» is in den krach verloren gegaan. Ook de nalatenschap van wijlen juffer De Breemaecker welker erfgenamen te Aalst wonen is gansch verzwolgen, 't Pro- cedeeren zal nu wel moeten een einde nemen. Wat ook zeer erg is, de som, die door eenige edelmoedige zielen verzameld was ten voordeele der weduwe vau den veron gelukte luchtreiziger Toulet, is insgelijks verloren. Onophoudelijk klonk de bel en de klerk gaf aan al de slachtoffers van den vluchteling onveranderlijk hetzelfde ant woord Het zal wel eene maand duren eer men iet* bepaalds over den toestand zal kunnen zeggen Schoone troost Zaterdag gaf de voorzitter der reclit- bauk M. Van Moorsel toelating, de zegels te lichten, waarna M. Everaert, notaris te Laeken, gelast werd met het afdoen der loopende zaken. Een notaris voor het regelen der likwidatie werd nog niet aan geduid in deze ordonnancio. De echtgenoote van den notaris, die naar hare familie is teruggekeerd, ver- klaard al de rechten te doen gelden, welke het huwelijkscontract haar geeft. Zij wist, tot op het oogenblik zijner i vlucht, nog niets van zijnen ellcndigeu toestand. Ofschoon het gerecht nog geen onder- zoek heeft gedaan, aangaande den per- i soonlijken geldelijken toestand van Ver- j haeghcu cn ook zijne particuliere kas nog niet heeft onderzocht, mag men toch niet hopen, dat deze schitterend zullen I zijn. Immers men weet dat de twee villas i die hij te Nieuwpoort bezit, voor eene j som van 40,000 fr. gehypothekeerd zijn. Daarenboven heeft hij in de laatste tijden ontzaggelijke sommen ontleend met welke hij ongetwijfeld de vlucht heeft genomen. La Réforme verhaalt als volgt het dramatisch einde des vaders van deugeue, die thans zooveel slachtoffers maakt. Hij ook was notaris en in een erbar- melijken geldelijken toestand hij had reeds alles aangewend om tijd te winnen voor de regeling der rekeningen zijner cliënten, die zijnen toestand vermoe dende, met meer en meer aandrang die regeling eischten. Zekeren dag kwamen zij in groep naar zijne woning en verlangden dat onmidde lijk de hc-n verschuldigde sommen be taald zouden worden. En de kas van den notaris was leeg. De schuldeischers weigerden het huis te verlaten, zonder hun geld te hebben ontvangeu. De notaris wilde zijnen toestand niet doen konuen en, met glimlachend gelaat kwam hij in de wachtkamer, waar de schuldeischers zaten. Hij beloofde, hen op staanden voet te voldoen. Een oogenblik slechts vroeg hij, om boven de noodige gelden te gaan halen. Hij klom inderdaad den trap op. Doch eenige seconden nadien hoorde men een doffen slag, het gerucht van eenen val. Men snelde toe en men vond een lijk met bebloed hoofd en verbrijzelden schedel aan den trap liggen. De notaris had zich van af den zolder tot beneden op den vloer van de trapzaal laten neerstorten. De tijding als zoo de vluchteling aan gehouden zijn te Buda Pesth is valsch. In eene danszaal van St-Jans-Molen- beek, ontstond tijdens een gemaskerd bal eene vechtpartij, in welke revolverscho ten werden gelost. Niemand werd ge kwetst, doch de gezel van dengene, die geschoten had, werd in de vlucht tegen gehouden en aan de politie overgeleverd. Naar het politiebureel geleid, beweerde hij te Parijs te wonen, doch tijdelijk te Laken te verblijven. Een onderzoek werd ingesteld en deed ontdekken, dat de gewone doenwijze van de twee gezellen verre van recht door was. Men ging over tot eene huiszoeking in de woning van eenen hunner, en men vond er eene menigte voorwerpen, dienende tot het maken van valsche munt. Diefstal van anderhalf miljoen. aanhouding. l)e diefstal van ander half miljoen in eigondomstitels, ten na deele van een rijken Turk, M. Barducci, vau Constantinopel, had, zooals men wel denken kan, heel de policie der Brussel sche omgeving te been gebracht en het was een officier «Ier policie van St-Joost- teu-Noode, die er iu gelukte, eenen der vermoedelijke daders in handen te krij- gou. Men zal zich herinneren dat den avond voor den diefstal twee jonge Franschcn, die beweerden de eene van Toulouse, de andere van Rijsel te komen, in hetzelfde hotel waar de Turk logeerde, eene kamer vroegen. Welnu, het is de laatste, die zich in het logementboek als Raymond Depesse- mier had doen inschrijven, welke in do klem geloopen is. Het is echter gebleken dat zijn naam Chenout is, deserteur van het fransche leger, iu garnizoen in eene der steden van Noord-Frankrijk. Hij loochent plichtig te zijn aan den diefstal en beweert dat zijn gezel, Chis- tekat, alleen do dief is. Welnu die Chistokat was daags vóór den diefstal reeds in banden der policie geweest. Hij had zich als landlooper in de parmenencie aangegeven, bewerende beroofd te zijn van eëne portefeuille met 1500 fr., die hem nog overbleven van 3000 fr., welke hij te Parijs zou gestolen hebben, ten nadeele van zijnen patroon. Hij werd echter losgelaten, daar het parket van wege het fransche gerecht geene vraag tot uitlevering had gekregen. Thans wordt hij weer ieverig opgezocht wijl men overtuigd is, dat hij de gestolen weerden in zijn bezit heeft. Bloedig gevecht te Deslélbergen. Drie personen in stervensgevaar en vier gekwetsten. Vrijdag namiddag rond 2 uren, is hierin de nabijheid van het kasteel van MM. baron Heynderickx en Cardon een bloedig gevecht ontstaan, tusschen eenige lotclingen en voorbijgan gers. De messen werden voor den dag gebaald en men kerfde en stak dat het gruwelijk was om zien. Drie personen zijn zeer erg gekwetst en verkeoren in levensgevaar. Zij zijn ter plaats berecht. Vier andere der vechters bekwamen tamelijk erge wonden. Ouder de gekwet sten bevindt zich con gehuwd beesten koopman van Overmeire zijne wonden zijn zeer erg. De plaats van het gevecht! geleek een echt slagveld. M. Steenhaut-Poppe, handelaar te Gent Nieuwen boschstraat, die in het he vigst van het gevecht, ter plaatse kwam, is om de gendarmen gereden, die proces verbaal hebben opgemaakt en de gekwet sten naar hunne woning hebben overge- bracht. Gestolen. Over eenige dagen heeft men bij eenen inwoner te Zoersel eenen jachthond gestolen. Het dier had eene weerde van 300 fr. In den nacht van zaterdag op zondag zijn bij middel van braak dieven in de kerk te Gosselies gekomen Zij hebben het slot van het tabernakel doen sprin gen en de gouden ciborie met «Ie Hosties gestolen. Ook maakten zij zich meester van eeue menigte cx-votoseen gouden palmtak en andere kostbare voorwerpen. Later. De Hosties, die in de ciborie waren, zijn nabij de steenbakkerijen Frédéric in eenen put terug gevonden. Het parket van Luik is naar Seraing geroepen, om onderzoek te doen in zake vau oenen moord, aldaar geploegd. Ze kere D. werd aangevallen door drie per-1 sonen, die hem, zonder een woord te spreken eenen slag op het hoofd toe brachten, waaraan hij daags nadien over leed. De moordenaar is aangehouden. Geheimzinnis drama. Het alge meen gedacht te Beveren is niet dat de dood van jufvrouw Ciamberlani aan ver giftiging cn die der meid aan beroerte, moet toegeschreven worden. Want men vraagt zich af," waarom heeft men zoo lang gewacht met dit te vertel len, indien dat do waarheid is; vroeger zou men dit met voel meer gemak aange nomen hebben dan nu. Het is zonderling, zegt men, dat men donderdag kort na 12 uren, ééne enkele vensterblinde heeft gesloten op het ver diep en men voor de andere de aankomst van het parket afwachtte od* iets te doen.1' Het is spijtig dat de zuster der meid het lijk niet gezien heeft den donderdag namiddag en dat des anderdaags de broe der en de twee zusters der meid niet meer daD het aanzicht van het lijk mochten be schouwen. Meer en meer komt dit alles aan het publiek zeer geheimzinnig voor. In het gasthuis Saint-Joseph te Namen, was een persoon opgesloten, die razend zinneloos was. Deze ongelukkige maakte van zijne opgerolde matras, zijnen hoofdpeuluw en kussen eeu bergske, bereikte zoo het venstor zijner cel en sprong naar buiten, na esne der ijzeren vensterstaven te hebben losgerukt. Met de uitgebroken staaf gewapend, kwam hr in de rue de la Dis tiller ie het buis zijne: zuster binnengeloopen, waar hij meube len, keukengerief, vensters, deuren, alles in stukken sloeg. Agenten en soldaten konden zich na bovenmenschelijke pogin gen van den zinnelooze meester makei De ongelukkige was verschrikkelijk om aan te zien Goekoope raadgevingen. Kookenc water neemt de vlekken weg die door fruit veroorzaakt zijn, Giet kookend wa ter op de vlek zoodanig, dat het er door dringe, als door een zeeft. Het sap vad rijpe tomatten doet de inkt en de ijzervlekken van 't lijnwaad ver dwijnen. FRANKRIJK. Arme moeder. De talrijke reizigers, die den trejn vau 2 uren 05 nemen in df statio te Boi* Colombes, om naar Parijs terus te keeren, waren vrijdag getuige van een verschrikkelijk drama. Drie vrouwen is rouwgewaad stondet op het perron der statie, eene moeder et hare twee dochters. In afwachting vat den trein bezagen de meisjes de photo- grafies, die aan den muur jvan de statie hiDgen en stonden dus met den rug naar het spoor. De «neltrcin uit Havre werd aange kondigd en de statie-overste verwittigde als naar gewoonte, de reizigers, opdat zij zich van het spoor zouden verwijderen ten einde ongelukken te vermijken. De trein snelde vooruit en de locomo-J tief was nog slechts op een 50tal meters afstand, toen eensklaps de jongste der twee jonge dames vooruitsprong en ziel op de sporen wierp. De zuster«laakte eenen kreet en snelde haar ter hulp/ Op het zelfde oogenblik werden beiden door de locomotief getroffen en zestif meters ver geslingerd. Het volk, getuige van dit drama, was door «chrik als me: verlamming geslagen. Do moeder was als in een steeuen beeld verauderd. De trein hield stil. De bedienden vat den ijzerenweg gingen op zoek naar de twee slachtoffers. Zij vonden slechts vormlooze overblijfselen: eene hand met een handschoen aan een nog trillende lever. De lijken waren letterlijk vermor-; zeld. Men raapte pe stukken bijeen en legde ze in een laken, met dit doel van den statie-overste ontleend, en de arme moeder zag bij dit alles toe met een» smart, die voor haar verstand doet vree-; zeD. De twee slachtoffers van dit vreeselük drama zijn de juffers Cécile en Martha Davenne, Zij waren 27 en 35 jaren oud. Hunne moeder is bestuurster eener school te Bois Colombes, 't Is mejCécile Darenne die onder den trein sprong. Zij was over eene maand uit het zinneloozengesticht St-Anna ont slagen en men denkt dat zij nu weer in' eenen aanval van zinneloosheid gehan deld heeft. Zekere Wasqu recht v De n veroori die ver schoon Hierop zak en in de meer h Ditv E moedig door ze amerik O, Z Nauc in de ri hij een booger brief, g den ve Tiffanx lier in c Nauc dat bii van Ml boekje Den jongelir wissel dondert van 35, het gel dorff, d MM. T; Toen binnen! kens op Nadat h bij den de rue schrijve Vrijd; gewoon) ny dat 2 lich asi hij vern hadden, Verin geld gei M. Tiff Morgan eenen b: teeken behendi het gedi De twee handtee ook den Nand ieverig M Thénan franschi offer gei Eeni§ Thénan portefei effekten Deze durende De dief: waarvai lukkigli reeds v« nard dc arbeid i heeft er Figaro gaan, d; schreef i* in eene ei| gevolg Men dagen g gebracl van tali De r gewicht aen tij evenwe verklaa gedurei echter i Del toepass Weene oudbeii eene n waarbi het dè van eei Daai gelijk i omhul: dezer heerd en toe den d, een gc doen h Goe vree.se lende, nog dc den v bevost althan ncn n De i stuurd die al: voor d mocht veer 4 makei gram

De Denderbode | 1896 | | pagina 2