EERSTE COMMUNIE. Merktprijzen. HOPSTAKUN EEN HUIS, winkelhuis perceel LAND, HOPSTAKEN Allerhande Nieuws. Openbare verkooping M B ST LAND en MEERSCH Zaailanden Bosch, ZEZEInT IEÏTTIS BOOMEM" Openbare verkooping1 HUIS MEUBELS BROOD. De bakkers, leden van den kath. Nering- en Burgersbond heb ben besloten dat van heden af het beste gebakken brood, het gezondste, het zui verste en het aangenaamste dat er te vin den is bij ben te bekomen is tegen de zelfde prijzen der coöperatieven. Men raadplege de lijst der Leden welke komt rond gezonden te worden. Maatschappij «DE WATERRAT TEN. De heereu leden worden ver zocht do volgonde vergaderingen bij te wonen 1° Op zaterdag lé Maart aanst., om 8 uren 's avonds ter herberg van Lonis Van de Voorde en daarna ter herberg van Fr. Van den Broeck; 2° Op maandag 16 Maart aanst. om 8 uren 's avonds ter herberg van Benoit Michiels zn daarna ter herberg van Cam. Hoevelinckx. 3° Op zaterdag 21 Maart aanst. om 8 uren 's avonds ter herberg van Louis Van Brempt en daarna te herberg van Louis Morgan. DAGORDE Aanveerding van nieuwe leden en betaling van het inleggold. Katholieke Neering- en Burgersbond va« Aalst. Mor gen zondag 15 Maart verplichtende ver gadering der leden ten lokale, Katholieke Kring, Groote Markt. Dagorde 1° Bespreking on goedkeu ring der Standregeleu. 2° Aanspraak en Mededeelingen. Priesterlijke Z.;H. Mgr de Bisschop heeft bestuur der benoemd der Broeders van den H Dominicus le Lokeren, den E. II. F. Ste vens, onderpastoor van St-Jozefs te St- Nicolaas. Botermarkt. Heden zaterdag werden 904 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 7232 kilos. HOP. De verzendingen hop ge daan in de maand Februari laatst, in de landstreek Aalst, bedragen een gezamen lijk gewicht van 151984 kilogrammen. Land van Riem. 't Zang, Tooneel- enLetterkundig gezelschap - 't Land van Riem - gaf zondag 8 Meert zijne tweede vertooning. De spelwijzer beloofde veel, ook zijnde toeschouwersin hunne ver- wachtiug niet teleurgesteld geweest. Het blyspel7 lU toonde ons een huise lijk tooneeltje, waar de jaloerschheid zich zelve tot schaamte brengt; 't was wei dat de kluchtige Natus er bij was; nog beter dat Prosper de waarheid aan 't licht bracht, of vrouw Eudoxie zou haren Poli door van eene kwalijke reis doen thuis komen hebben, want de waal Brouillon en zag er waarachtig geene kat uit om zondor handschoenen aan te pakken; ze mochten zij al grooter zijn dan 7 1/4. Het 2de stuk, Martha was waarlijk hartroerend en leerrijk. Herman jongen, ge moogt er u meè moeien. Hendrik ge zult liefhebber worden. Martha? 'tZij genoeg te zeggen dat juffer .1. Daune die rol vervulde. En de kleine Julia O die heeft menigen traan doen vloeien, en wie ook zou ongevoelig kunnen blijven, bij de kinderlijke bede dier lieve kleine? 't Viel dan ook ten volle in den smaak toen de heer H. Arys in naam der maat schappijjuffertje Mooreels een geschenk aanbood, dat, naar hij zoowel zegde, best met hare jaren overeenkwam. En 't geprimeerd blijspel, onze neef Sixtus Zie dat was puik. Wat twee lieve oude oomen Hoe be zorgd met 't welzijn hunner nicht. Ja, Nicodemus en Donatus gij hebt u meesterlijk van uwe taak gekweten. En de lang verwachte neef Sixtus Ja, die krygt men zoo gemakkelijk in 't hu we lyksbootje niet... America for ever oh yes, yes, yes! —En Florist Zie, die kan van geluk spreken,want zoo eene Flora en de erfenis der twee goede oudjes.... hij mocht lachen. Kortom do vertooning is wel gelukt, al de personen hebben getoond hunnen rol te begrijpen, en het talrijk publiek heeft met genoegen bestatigd dat 't Land van Riem op zijne vroegor behaalde lauweren niet slaapt. Dank aan de heeren van 't orkest, dank aan den heer Bestierder G. I'ape, dank aan allen die het hunne hebben bijgedra- grn om de vertooning zóó wel te doen lukken. Medegedeeld. Goede vangst. De verledene week was er ingebroken bij Jan Van Keymeulen te Woubrechtegem. De dief of dieven hadden zes flesschon likeuren, kiekens, konijnen, gouden oorbellen enz. medegenomen. De genaamde V. T. werd werd verdacht den diefstal gepleegd te hebben. Men verwittigde de gendarmerie van Herzele die zondag op bevel van den procureur des konings en geholpen door den burgemeester en veldwachter der gemeenie eene huiszoeking deed, Op het duivenkot ontdekte men kie kens die den vrijdag nacht bij de gebroe ders Van der Biest gestolen waren en in den stal konijnen die van den zelfden diefstal voortkwamen. In eenen kelder onder de schuur, waren de hooger ge melde likeurflesschen ach ter eenen hoop strooi verborgen. Op den zolder vond men met heele hoopen onderbroeken, slaap mutsen, halsdoeken, lijfrokken, 40 paar kousen, enz., die den 5 Augustus bij de weduwe Lievens, winkelierster en markt kraamster gestolen waren. Een heel stuk zyde, twee stukken elastiek, enz., lagen in eenen koffer verborgen. Onder de bed- densen kassen, in hoeken en kanten ont dekte men nog veel schrijnwerkers- en kloefmakersalem t Schoonste komt nog van achter Op de stoof sioud een iljn kieken te ko- Ken en in de kas lag nog eene bil van een malsch konyn, zonder twijfel van den eenen of den anderen diefstal voorko mende. In den namiddag was het nieuws reeds in 't omliggende verspreid. Van alle kan ten 'kwam men toegcloopen om de voor werpen dit jaar of in de vorige jaren ge stolen te herkennen. Het was eene echte kermisdag voor de bazen, wonende rond den dievenkuil.De gendarmen hebben tot maandag namiddag bun werk voortgezet en liet huis bewaakt. Donderdag heeft men de huiszoeking hernomen. Eene heele kar planken, boe- renalem, geweren (afvijsers), enz. enz. te Woubrechtegem, te Herzele en in andere gemeenten gestolen zijn er opnieuw ont dekt en door de eigenaars herkind. De twee oudste broeders zijn aangehouden en vrijdag naar Audenaarde gevoerd. Brand le Herzele. Woensdag noen is er brand ontaan in eenen stal van het huis bewoond door Petrus Bonne, ge- lukkiglijk heeft mea de vlam nog bij tijds kunnen uitdooven. De schade is zeer ge ring. Een schrijven uit Herzele té laat aangekomen om deze week nog meege deeld te worden, wordt tot toekomenden zondag bewaard. Godveerdegem. Zondag onder de Vespers poogden dieven binnen te breken ter pastorij, doch werden door de meid verjaagd. Van daar trokken de schelmen naar Erwetegem,alwaar zij naar 't schijnt ter pastorij gestolen hebben. Segelsem.;Eene wreede moord is maandag morgend te Segelsem ge pleegd. De weduwe Coleta Ossez, oud G7 jaren, werd om 6 uren door voorbijgan gers, op eenigen afstand harer woning vermoord gevonden; haar hoofd was om zoo te zeggen van het lichaam gesneden Het slachtoffer leefde zeer spaarzaam, be zat eenig geld en was voornemens haar leven in een gesticht te gaan eindigen. Geene inbraak of diefstal in haar huis werd bestatigd. Men verliest zich in gis singen. "ïen kwaart uurs vóórdat haar lijk werd ontdekt, werd er door andere voorbijgangers niets bemerkt. Het lijk was nog warm wanneer het gevonden werd. Wie is de dader niemand kent hem tot hiertoe en God geve dut hij ontdekt worde. X. Misdaad le Austruweel. Dijns- dag heeft op den dijk van Austruweel eene misdaad plaats gehad, die zonder eene toevallige omstandigheid, onafhan kelijk van den wil des plegers, misschien in eene tweede zaak Joske Danys zou on taard zijn. Thans is zij, hoewel slecht, toch zonder bloedvergieten afgeloopen. De zestienjarige Maria D., wonende in de Doornikstraat, werd door hare moe der gelast, een pak kleêrgoed te dragen naar haren broeder, schippersmaat, die met eene schuit in de Schelde lag, tegen den Auslruweelschen dijk, nabij deBoe- rinnesluis. Het meisje verliet hare woning rond half twee na den middag Nabij het Loodshuis ontmoette Marie eenen persoon, dien zij van aanzien kende, en die algemeen met eenen bijnaam wordt aangeduid. De man woont aan den havenkant en is 37 jaar oud. Hij heeft 5 kinderen en zijne vrouw is in het gasthuis in het kraambed. Marie DeZ... groetende, vroeg hij haar waar zij naartoe ging. Naar mij n broeder, was 't antwoord, op de schuit van Stoffels. Het meisje duidde hem aan waar die sell uit lag, waarop hij zegde Dat is nog al wijd als gij er niets tegen hebt ga ik meè. Hij vergezelde Marie inderdaad. In de Montevideostraat ging hij met haar in eene herberg en betaalde voor haar oen glas bier. Een weinig verderging hij eene tweede herberg binnen om eene borrel te drinken en daarmee stapten zij samen den dijk op in de richting der Boerinnesluis. Doch ter bestemming gekomen, zagen zij dat de schuit weg was, en Marie moest onverrichter zaken terug keeren. Maar ik ben moe. zegde Van G en ik ga hier wat in het gras zitten. Kom, zet u wat naast mij. Neen, was het antwoord van Marie, dat doe ik niet. Zij wilde haastig wegloopen, zoo ver haalt zij, doch de kerel greep haar vast, bond haar eenen doek voor den mond, wierp haar op eenen hoop riet, mishan delde het arme meisje op schandelijke wijze en wierp haar toen den dijk af zoo dat het slachtoffer tot tegen den boord der Schelde rolde. Doet» de deugniet werd op hetzelfde oogenblik voor zijn misdrijf gestraft, want door geweld, om Marie naar bene den te werpen, verloor hij zelf het even wicht en rolde nog verder dan zijn slacht offer, zoodat hij in het Scheldeslijk bleef liggen spartelen. Mario die dit zag, sprong haastig op en liep, zoo snel zij loopen kon, naar het naaste politiebureel, waar zij de misdaad eu den pleger bekend maakte. Korts nadien werd de kerel aangehou den. Hij loochent alle plichtigheid, doch een geneeskundig anderzoek schijnt bewezen te hebben dat het slachtoffer de waarheid sprak. Bandielerij op den buiten. In den nacht van 7 of 8 Meert werd de wed. Van Eek, te Aartselaar rond 12 uren ge wekt door gerucht in haar huis. In 't begin meende zy dat hare kinderen dit gerucht veroorzaakten doch, overeind komende in haar bed,zag zij in de keuken, naast hare kamer, licht en de schaduw van eenen persoon, die eene klak met duivenklep op het hoofd had. Zij schrikte en hield zich stil, uit vrees voor iets ergers. Ook meende zij op te merken dat er nog meer personen in huis waren, daar zij in de nevenligg- nde ka mer de meubelen hoorde doorzoeken. Op dit oogenblik kwam een der vreem delingen in hare kamer. Zoodra hij zag Te bekomen ten Bureele van den Denderbode, groote en schoone keus van Eerste Communie-kerkboeken le beginnen van 0,20 tot 25 franken, paternosters, beeldekens, porte-monnaies, albums, papeteries en andere voorwerpen dienende als Eerste Communie geschenken. 23 dat de vrouw wakker was, maakte hij rechtsomkeer en vluchtte met zijnen ge zel de deur uit. De buit der dieven is niet zeer groot geweest. Twee portemonnaias, samen 10 Ir. bevattende, werden vermist. Daaren boven werden twee ijzeren staven van 98 centimeters lang, waarvan een krom gewrogen was, in huis gevonden. De dieven, dié langs den kelder waren binnen gekomen, zijn, volgens dat de voetsporen aanduiden, in de richting van Conticht gevlucht. Een inwoner uit de vierde wijk te Ant werpen, die te Aartselaar goed gekend is, wordt verdacht. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 13 Vrouwelijk 10 OVERLIJDENS. L. Corthals, z. b. lGj. Leopoldstr. C. Perdaens, vr. Temmerman, z. b. 49 j. Vaartkaai. B. Vanden Bossche, z. b. 78 j. Hovenierstr. T. Dycker Zuster overste van 't Gasthuis, 80 j. Oude Graanm. J. Hofman, wr Leleu, Werk- tuigk. 55 j. Statiestr. P. Van Mol, landbouwst, 06 j. Binnestr. 5 kinderen onder de 7 jaren. SOClÉTriNONÏMÊ"-— «LINIÈRE ALOSTOISE» a ALOST. «o» M. M. les actionnaires sont priós d'as- sister a l'assemblée générale ordinaire qui aura lieu au Local de la Société, le Mardi lé Avril prochain, a 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR 1° Rapport du Gérant et des Commis- saires. 2° Présentation et approbation du bi- lan. 3° Élection d'un Administrateur et d'un Commis«aire sortants et réé- ligibles. Pour ètre admis a l'assemblée M.M. les actionnaires devront se conformer A l'article 10 des statuts. Zaterdag, 14 Meert. 1896. Tarwe fr. 10,25 a 00,00 Masteluin 13,50 a 12,00 Rogge 10,50 a 14.00 Garst 00,00 a CO 00 Haver per 100 kil. 15.50 a 16,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad k 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aanlap, roode de 100 kil. 4,50 a 5,50 Aanlap, (geele nieuwe) 0,00 a 0 00 Boter per 3 kil 6,50 a 8,19 Eiers de 25, 1,53 a 1,71 Vlas, de 3 kil. 2,90 a 3,10 Viggenen, per koppel fr. 40,00 a 55,OC Ajuin, 100 kil. fr. 6,00 a 7,00 volg. kw. 20PMABS7. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 21,00 a 28,00 POPERINGltE 13 Meert. Hoppe 1895 Stad Kr. 23,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 13 Meert. Tarwe per 100 kilos) fr. 15,00 a 16,00 Rogge 11,25 a tl,50 Haver 15,00 a 15,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,52 a 2,70 Eiers per 25, 1.80 a 2,00 GENT, 13 Meert. Getal te koopgestelde hoorenbeesien 1006 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren 96 156 183 24 4 Vette koeien 181 Slieren 92 Magere beesten 293 Varkens Loopers 64 Viggens De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 lol 0,80. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. l)c varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 lot 0,75. Huidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvelien fr. 0,65 Koeienvellen 0,75 Kalfsvellen 0,55 ANTWERPEN, 13 Meert. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,30 a 2.45. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,15 a 1,35 De aardappelen worden ppr zak, ver kocht aan fr. 6,00 tot 7,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,25. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in liet Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 15,50 Rogge, 10,25 a 10.50 Wimergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 14,50 a 15,00 Haver, 14,00 a 14,50 Boekwet, 00 00 a 00,00 Boonen, 16,00 a 00,00 Bitterpeën, 13 75 a 00,00 PAR1JS-La Villetle. 12 Meert. Ter markt verk. lek. 2'k. 3"k. De Notaris DE GHEEST le Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, ter zijner Zittingzaal te Aalst, in het Stadhuis, op Zaterdag 21 Maart 1896, len 2 ure namiddag, openbaarlijk vcr- j koopen I. Hofstede uitmakende 5 werkmans- s, woningen, te Lede, in de Rammelstraat, groot 9 aren 60 centiaren. II. Land, groot 85 aren 60 cent. te Impe. JAARLIJKSCHE VEND I TIE van gezaagd hout, brand- eu tim merhout, meubels, betteraveu,hooi eu strooi, te Haeltert en Erembodegem, Teijoden. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal, op Woensdag 25 Meert 1896(zijnde O. L. V. Boodschap) om 9 uren 's morgens,op aanzoek van verschei dene eigenaars, openbaar verkoopen 300 koopen MEST250 koopen gezaagd hout, 50 koopen crwtrijs, en verscheidene koopen rautsaerd, meubels, betteraven, hooi, strooi en andere voorwerpen. Zie plakbrieven. Ossen Koeien Stieren Kalveren Schapen Varkens 1630 434 143 1311 1421 423 145 1039 5498' 5405 1-18 1-4211-30 1-40 1-30 1-20 1-10 2-00|l-80 1-95 1-80 1-14 1-10 OPENBARE VERKOOPING te Vleckem, Erondegem, Ottergem TZSSI^P.ZTSIT. BRUSSEL, 13 Moert. Kalvcrenmarki. Getal te koop gesteld 765. Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,80 a 1,18 130 lamineren van Ir. 16,00 tot 23,00. Huidenmerkt. Ossen, fr. 0,65 h 0,85 Slieren, 0,55 u 0,65 Koeien en veerzen 0,55 a 0,65 Kalveren 1,05 a 1,10 CUREGHSM-ANDERLECHT, 12 Meert. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 491 I Koeien en Veerzen Slieren 175 570 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,75 a 0,85 Stieren 0,57 a 0,71 Koeien en Veerzen 0,57 a 0.71 De Notaris DE GHEEST, tc Aalsl, zal met gewin van palmslag en gelagen in hel openhaar verkoopen, de vulgcndè goederen, le welen Gemeente Vleckem. Eerste koop. Een perceel Land, groot Jöaren, 68 centiaren, gelegen op den Molenkautcr, gekadas treerd wijk A, nummer 5911a, met eene groollc van 19 aren 20 centiaren, palende len ooste aan Carolus Gyscls, len zuide aan de weduwe Schockaert en an dere. ten wrsie aan Maxcent De Bruvekeren ten noorde aan den rijweg. Tweede koop. Een perceel Meerscli, grool 49 aren, 60 centiaren, gelegen inden Opstal of Koko- laar, gekadastreerd wijk A, nummer 451, met eene grootte van 49 aren «O centiaren, palende ten ooste san de Straat en Bernardus Üc Smet, ten zuide aan denzclfden en aan de Smeorbcck. ten weste aan den heer N'ooy en aan llenricus De Landtsheer, ten noorde aan de lireve. Boomprys fr. 273,00. Derde koop. Een perceel Land, groot 24 aren 50 centiaren, gelegen op den Molenkauter, geka dastreerd wijs A, nummer 3R9. met eene grootte van 25 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Carolus De Vos, ten zuide aan de kinderen De Bruyn, ten weste aan Petrus De Landtsheer en ten noorde aan de kinderen De Glercq en Leopold De Jaeger. Gemeenie Erondegem. Vierde koop. Een perceel Land, groot 46 aren 12 centiaren, gelegen op liet Sport, gekadastreerd wyk B, nummers 715e, 714a en 714», met eene grootle van 48 aren 40 centiaren, palende I n ooste aan Augustus Van den Keckout en Dominicus Baelen, ten zuide met half kaulorbaan, ten weste aan Baude- wyn De Bas en de kinderen Van den Eickhoul en len noorde aan de Speurstraat. Verdeeld in oost-en westheltt. Vijfde koop. Een perceel Land, groot 19 aren 7D centiaren, gelegen op het Sport, gekadastreerd wijk B, nummer 729u, met eene grootte ook van 19 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan Dommicus Baten, ten zuide en ten weste aan de erven Van den Stern, ten noorde met half kaulerhaan. Gemeenie Ottergem. Zesde knop. De helft ten zuide van een perceel Land groot 1!) aren 10 centiaren, gelegen aan hel Dorp, gekadastreerd wjjk A, nummer 3St ook met eene grootte van 19 aren 10 centiaren, van het geheel; palende de helft ten ooste aau de erven Cuppens ten zuide aau Constanlinus De Neve met de wedcrhellt, ten weste aan de erven van den heer Schockaert en ten noorde aan den beer Van Cromphout. Gemeenie Re.isegem. Zevende koop. - Een perceel Land groot 34 aren 60 centiaren, gelegen op het Kapellcveld, gekadas treerd wijk A, nummer 473b, palende ten ooste aan den heer De Meyer, ten zuide aan Joannes Baptist Oe Vos, ten Veste aan den Arme Van Kessegem en ten noorde aan Scraphinus Kcdant. ZITDAGEN Instel Woensdag 18 Maart lw(ft Varblyf Woensdag I April ,*uö' Teu 2 uren namiddag Is llsr Gsueentesbiis le Vleckem, bewoond door den heer Désiré De Landts heer. VERKOOPING VAN 10,000 sparren te Erembodegem, Statie en Brug. op Maandag 16 Maart 1896, om 1 ure namiddag, door 't ambt van den Notaris DE SADELEER, te Eremhodegem. OPENBARE VERKOOPING van TE EREMBODEGEM, [Dorp). De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal namens Modest De Troyer- Vander Heyden, openbaarlijk verkoopen; Een welgestaan huis, zijnde herberg' mei winkel en bakkerij, te Erembodegem, Dorp, groot 2 aren 50 centiaren, palende aan de kaai, het straatjen, dame weduwe Ch. Janssens en de weduwe tiustaat Cammaert, te Aalst. Bewoond door Jan De Nil. ZITDAGEN Instel Donderdag 19 Meert1ROft Verblijf Donderdag 2 April Telkens om 1 ure namiddag, in het te verkoopen huis. OPENBARE VERKOOPING van TE VLIERZELE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Vlierzele, op de Heyde, bekend bjj kadaster wijk B, nummer 71, groot 24 aren 20 centiaren, palende oost Pieter Uyttendaele, zuid Benedictus Foquet als gebruiker, west Angelus Moreels als ge bruiker en noord de Rijbaan. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Vlierzele, op het Bosch veld, gekadastreerd wijk B, nummer 316b, groot 10 aren, palende oost de Rijbaan, zuid en noord Eugeen Van de Sype als gebruiker en west August Demil. Derde koop. Een perceel Bosch, geitgen te Vlierzele, in deZypmeersehen, gekend op 't kadaster wijk C, nummer 161a bis, groot 14 aren 10 centiaren, palende oost en west Donatus Foquet, zuid Auguste Melckebeeck als gebruiker en noord den Voet weg. Voorschreven Goederen zijn gebruikt door de eigenaars, kinderen Bambust, te Vlierzele. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 24 Maart) ,Qor Verblijf Dijnsdag 7 April j18,0. Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg De Drij Koningen, - gehouden door de kinderen Bambust, te Vlierzele, Strymeersch. OPENBARE VERKOOPING van te Welle, Ninofschensleenio. De Notaris DE SADELEER, verblijven de te Erembodegem, zal ten aanzoeko der gebroeders C- en P. D'Haeseleer, te Welle, openbaar te koop bieden EENIGEN KOOP. Een HUIS met tuin, gestaan engele gen te Welle, aan den steenweg naar Ninove, kadastr aal bekend sectie B, ns 118f, 119g en 118i, samen groot 1 aren 10 centiaren, palende oost de Slaatsbaan, zuid Frans De Wetter, west de kinderen Bern. Vereist en noord Jan-Baptiste Heyman. Dit huis zijnde eene tweewoonst be woond door Prosper Van Haverbeke en do weduwe Pots. Enkele zitdag voor toewijzing DIJNSDAG 31 MAART 1896, ten 2 uren namiddag, ter herberg van Petrus D'Haeseleer, te Welle, Steenweg naar Ninove. OPENBARK. VERKOOPING van een TE AALST, BUITENGOED, Behuisde Hofstede, Land, Meerscli en Bosch te Aalst, Aalst-Schaarbeek en Aalst- Mijlbeek, Moorsel, Lede, Vlierzele, Haeltert, Denderhautcra en Opwijck. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ter tusschenkomst van den Notaris NO- TELTEIRS, ti Lier.met gewin van palm slag en gelagen in het openbaar verkoo pen de ten hooide vermelde Goederen, verdeeld in 22 koopen, breedvoerig be schreven op bijzondere plak brie ven, waar van exemplaren te bekomen zijn ten kantore van bovengenoemden Notaris DE GHEEST, te Aalst, Keizerlijke Plaats, nmmer 33. Instel, Maandag 2) .f q Verblijf, 16)Maart 1S9b' Ten 12 ure te middag, in het Beiersch Hof, te Aalst, aan de Groote Markt. Er zal accumulatie gegeven worden van do goederen onder de koopen 4, 5, 6, en 7. OPENBARE VERKOOPING le ^rembotlegem. Terjoden. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal openbaar verkoopen Eene partij Land, te Erembodegem, (Terjoden), sectie B, nummer 965, groot 24 aren 50 centiaren, palende den Arme van Erembodegem, Mr De Cock en het Gasthuis van Aalst. In gebruik bij den heer J. Vcrleysen- Vau den Steene. TWEEDE ZITDAG Donderdag 19 Meert 1896, om 2 uren namiddag, ter herberg van Petrus De Pauw, te Haeltert, Statie. OPENBARE VERKOOPING van 27 koopen bezondere en zuivere kanadas, wilgen, esschen, olmen, eiken en abeelen- te Haeltert en Nieuwerkerken. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag 23 Maart 1896, om 1 ure stipt namiddag, in het openbaar verkoo lt Namens Jufvrouw wed" Guillelmus Blegs-Van Vaerenbergh, te Haeltert. Gemeenie Haeltert. Aan een perceel meersch, in den Eede, nabij de hofstede van Juffrouw de ver koopster. Koop 1 Kanada metende 1 m. 90 cent. 2 1 in. 75 3 1 m. 78 - 4 1 m. 80 5 1 m. 75 - 6 - 2 ra. 00 - 7 Wilg - 1 in. 60 - 8 Kanada 2 m. 30 - 9 2 m. 60 «10 2 m. 00 Gemeente Nieuwerkerken. Aan een perceel meersch, wijk Edix- velde, nabij de hofstede van Juffrouw wed* Roelandts. Koop 11 Olm metende 1 m. 75 cent. 12 Eik - 0 m. 80 13 Kopolm 1 m. 65 14 Wilg - 1 m. 90 - 15 Kanada 1 m. 75 En aan de hofstede van wijlen den lieer Frans Van Vaerenbergh. Koop 16 Esch metende 1 m. 30 cent. 1" 1 m. 40 18 Abeel 2 m. 04 19 Kanada 1 m. 15 20 1 m. 70 21 1 m. 77 - 22 2 m. 20 23 - - 1 m. 80 - 21 «1 m. 60 - 25 1 m. 70 26 «1 m. 70 27 Eik 2 m. 00 N. B. Al do voormelde Boomen zijn van zuiveren wasdom en gestaan aan de Kassei dus heel gemakkeiyk voor het vervoer. De Boomen onder de koopen 1 lol en met 10 staande op de gemeente Haeltert, zullen verkocht worden te Nieuwerker ken, Brempt, ter herberg van den heer Victor Mertens, om 1 uur stipt namid dag, volgensde aangeduide volgnummers. Degenen onder de koopen 11 tot en met 27, na vorengaande, aan den voet der Boomen. Op gewone voorwaarden en met tyd van betaling, mits te stellen goede en gekende borg. Do Notaris DE GHEEST te Aalst, zal in het op mbaar verkoopen Het HUIS met hof, le Aalst, Pontslr. J ten voorhoofde aan de Houtmarkt, geter- i kend nummer 2. v31: o5|M»art1896. Ten 4 uren namiddag ter Estaminet Het Beiershuis, te Aalst, Houtmarkt. I Openbare verkooping De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1° EENE HOFSTEDE te Nieuwer kerken, Maal, aan MaaJekapel, groot volgens meting 8 aren 71 centiaren. Boomprijs fr. 110. Bewoond geweest door wijlen Matheus Eloot. Ingesteld fr. 800,00 2° En EENE HOFSTEDE te Nieu werkerken, Mail, achter voorgaande hofstede, groot volgens meting 8 aren 84 centiaren. Boomprijs fr. 30. Bewoond door Joseph De Schjpi'Er. Ingesteld fr. 1000,00 LAATSTE ZITDAG Zaterdag 28 Maart 1898 om 3 uren namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. Studie van den Notaris Breckpot te Aalst. VENDITIE VAN 6000 schoone en zware Larix en Sparre ook dienstig voor Bouwmaterialen Te Aalst Vaartkaai, op Maandag 19 Maart 1896, om 2 uren namiddag. OPENBARE VERKOOPING en audere roerende voorwerpen te Aalst, Vaart. De Notaris EEMAN, te Erpe, Ml op Maandag 16 Maart 1890, oiu 8 uien 's morgen», ten huiz.- vau wijlen mijnheer Albert Db IIilvhe, te Aalst, Vaart, in het openhaar rerkoopen HUIS-MEUBELS EN GERIEVEN' als Kommode in acajouhout, stoelen sok in acajouhout oict ku^ens gesuld niet peerdshnir, zetels en stoelen met rieten en andere zltUns, bureelsloel,leunstoel met riet ges inch- ten zitten, kinderstoelen, olmen en andere wit heulen tafels, lessenaars en koffers, kapstokken, kassen, groote en kleine spiegels, hangende horlogiên, trans paranten. ksders met schoone grasureo, naaimachien (Singer), groote en kleine stoven, «pen vuren, bed- sloelen, btdhcmcls, lavabos en nachttafels, wollea. matrassen en huppeliugcn, pluimen hoofdkussens en andere slaapgerieveu, vloertapijten,karpetten, karaffen en fruitkotnmeu, tafelservicsen, porseleinen soeptrie- nrn, koffiestelsels, dessert en andere teiloomi.koflie- jaltcn en tassen, melk en andere kauuen, suikervaten en bloemvazen, tafel en desaertneuen, lepels au vor ken. koperen lantaarns, lampen, kandelaars cn vuur potten, pelrolkruiken, staande quinqurts, Dlikkeu kor ven, kapberden, allerhande koperen- tinnen- (j/eren- glazcn- gleisen-sternen-cn aarden keukengeiicven, zinkenen houten emmers, wasebmachieu, wasch- kuipen, hofbanken, kinderryluigen. enkele eu dubbele ladders, handaan, zaadlonnrn, heulen schrpp'-rs eu hectoliters, wanmolen met groote en kleine xiflen, spaden, braken, rakels en kuipen, kruiwagen, ijzeren reekeu, groote balans met gewiehten, I ierboom, slijp steen. houten bakken, zagen, watervensters, vinster- pompen en sloten, vlecscbblokken. ijdele flesschen, vctkuleo voor kirkcus, bloemtrap en bloempotten, daken bad, oud llur, piatalen, strijkplank. Wind scherm met vier bladeren, eu eene groote hoeveelheid kanada, beukeu en ander berd, princessta! n en brandhout. SGHIITtRSGEHIEVEN, als Zeildoek, kempen eu andere reepen en touwen, groote en kleine ka11 i-llen, ijzeren kettingen en meer andere voorwerpen. Deze verkooping zal geschieden onder de gewone voorwaarden «n mei gereed geld.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3