EEN HEERST MEST, HOUT, Kerkelijk Nieuws. SERMOENEN Allerhande Nieuws. Merklprijzen. Natuurboter. Openbare verkooping Nieuwe Koopwaren VAX MEUBELS Openbare verkooping perceel LAND, BETTERA VEN LAND en MEERSGB REIZIGERS Groote verdiensten. De Commissie- boomen Zaailanden Bosch, m m - HOOI, STROOI, meubels Openbare Verkooping Openbare verkooping MEST mijne makkers, beter katholieken ilan gij, de buis hadden gekregen Ziehier de feiten Ik had me in de gemcentekiczing voor gesteld als kandidaat voor do christene(ï) demokraten. Dit was mijn burgerrecht. Dit hebben zelfs mijne tegenstrevers uit den Bond bekend. Edoch eenigc eerele den kwamen daar tegen op en dreigden hunne gelden te weigeren indien ik voor zitter bleef. Wat deed het bestuur In stede van aan die bedreiging, zooals het zijn plicht was, te weerstaan, vroeg het mijn ontslag. Ik weigerde natuurlijk. Wel wierp men op, dat do maatschappij zonder die eerleden niet kon bestaan, doch ik koude de ongegrondheid van die be- weeriug bij ondervinding, en zag duide lijk dat hier politieke wraak in het spel was. Toen ging men verder en sloot mij buiten. Ik beriep mij op het reglement dat zulke handelswijze verbood, doch men gaf geen gehoor ik beriep mij op de le den doch mijne vraag werd niet voldaan. Toen wenden zich tien leden tot het bestuur ou vroegen eene algemeene ver gadering om uitleg te ontvangen over die handelwijze... Die vergadering werd gehóuden en het bestuur met klank afgekeurd. Ik was door het volk gewroken I Edoch wij hadden gerekend buiten de knoeierij die tegen ous werd beraamd. Nu gebeurde het schoonste Een feit, eenig in zijnen aard, dat men enkel in Aalst, zou durven volvoeren. Het moest den 8 Maart herkiezing zij voor den helft van het bestuur. Zonder mij als voorzitter te konnen, hetgeen regelrecht strijdt met art. 19 van ons reglement, hield het veroordeeld bestuur eene algemeene vergadering... Verbeeld u mijne verwondering toen ik daar 127, zegge honderd zeven en twin tig personen vond, meest rijk volk en be- goede burgers, die zich als simpel lid kwamen aaubiedèu. Wel protesteerde ik uit al mijne krach ten, doch al die heeren werden onmidde- lijk aanvaard, ofschoon art. 5 van 't re glement zegt, dat eerst een onderzoek over hunne gezondheid, hunnen ouder dom en hun gedrag moet geschieden. Kan het min, M., dat ik op zulke wijze werd gebuisd, als men 127 nieuwe kiezers heeft gefdbrikeerd Want het is door die stemmen dat men den volkswil heeft kunnen verkrachten. Ha roept gij op 't einde van uw ar tikel met een zeker genoegen uitNu hoort men onbeschrijfelijk geween en tan dengéknars. Neen zoover ging het niet, M,, doch het zal geen enkel deftig mensch verwonderen dat het bloed van duizenden Aalstouaars kookte bij het aanschouwen van die afschuwelijke onrechtvaardigheid Dit zijn de feiten, Mijnheer. In afwachting dat zij voor de rechtbank zullen klaar gesponnen worden, kunnen uwe lezers er reeds over oordcelen. Druk dezen brief in uw nummer van zondag 22 Maart. Gegroet. L. Boon. Wij zullen ons wel wachten al de leu gens in den bovenstaanden brief vervat, te weerleggen. Wie te Aalst weet er niet dat de makkers van Booue liberalen en socialisten zijn. Om, volgens de valsche demokraten een goede katholiek te zijn, moet men dagelijks ons Heer een vlassen baard aandoen... Maar kom, kom, laten wij dien raren vogel vliegen... Nog een woord nogihans Wat uw beroep op de Rechtbank betreft, wij herhalen: Lees het reglement en ga dan slapen, onnoozele Tist I OVERLIJDEN. -- Uit Congo k,as. was door een ongeval in de vesting- I «"U !-,* wordt de droevige tijding geseind van 't Slacht gestort, doch kon zich vastgrijpen lYiulKöri 1 lDriCH tlllff overlijden y*m den .Eerw. Pater De 'an de omgeslagen boot Priesterlijke benoemingen. Z H. Mgr. de Bisschop heeft onderpastoor be noemd te (1.1 mme, den E. H. T. J. Vnn Dooren, onderpastoor te Loïendegem te Lovcndegem den E II- G. Van Gyscgem, onderpastoor te Wynkelte Nevelc, de t II. B. Uytlersprol, onderpastoor te Moorse!te Moorsel. de E. II F. Roelof, onderpas toor ie KirIJrtchlte Kieidrecht, Dc E. I!. l;. De Beer, onderpastoor Ie Macrcke tc Macrcke, .Ie E. H. E. Hemcryck op S. Joz.f te S. Nicolaas, de E. H. A. De Mover, S. T. B., onderpastoor te Maeter. Is coadjutor van den Bestuurder van het geestelijk hof te Beveren benoemd, de E. II. A. Nuterman, on derpastoor te Nevelc. KERK VAN DEN H. MARTINUS. Zondag 22 Maart. Passiezondag. Gedurende al de diensten zal er eene omhaling gedaan worden ten voordeele van 't werk der kleeding van de arme eer ste Communicanten. Maandag 23 Maart. Om 8 uren Jaargetijde voor wijlen den heer Joseph Meganck, weldoener der Godshuizen van Aalst. Dijnsdag 24 Maart. Plechtigheid der Eerste H. Communie. Woensdag 25 Maart. Feestdag van O. L. Vromo Boodschap. De dien sten gelijk op de zondagen. Na de Hoogmis zal Z. H. Mgr. Stille- mans het H. Vormsel toedienen aan de eerste Communicanten onzer twee paro chiekerken. Woensdag ook Feestdag van O. L. Vrouw ter Druiven (Werfkapel( met oc taaf. Gedurige aanbidding. Om 10 uren plechtige Mis; om -1 uren Sermoen waarna Lof en Te Deum. t Verder alle dagen der octaaf, om 7 uren s avond» Roozenkrans. St. Martinuskerk, Aalst. Tot voorbereiding der Paaschplicbt voor het mansvolk alleen gepredikt dooi den E. P. Van Acker S.J. Ingang langs de Lijkdeur. Maandag 23, Dijnsdag 24, Woendag 25, Donderdag 26, Vrijdag 27 -Maart 1896, om 8 ure 's avonds. .,^a be! Sermoen Benedictie van het Allerheiligste Sakrament. s Zaterdags Biechtdag. s Zondags Pa&schcommunie, ieder in .zijne Parochiekerk. overlijden van don Eerw. Pater De Deken, Priester der Congregatie van Scheut. De E. P. Dc Deken is ceu Vla- miug geboren te Wilryck uahij Autwer- pon. In 1881 vertrok bij als missionnaris naar China, verbleef te Konsu in Mou- golië en stichtte eene missie te Illi. Later was hij «Ie reisgezel van Prins Hendrik van Orleans on M. Bonvalet op ontdek kingstocht in Thibet. Deze reis duurde 18 maanden. In 1891 in België terugge keerd om zich tc herstellen, vertrok hij iu 1892, voor do eerste maal naar Congo en doorkruiste het zwarte land van noord naar zuid, van oost naar west 4 maal deed hij de reis van Luluabourg, aau de Kassaï.uaar de kust om de Eerw. Zusters te geleiden welke in Congo kwamen aan te landen. In 1895 keerde hij met baron Dhauis in België terug; na een jaar rust, vertrok hij met dezeu laatste opnieuw naar Congo, als toezichter der geestelijke gemeenschappen. De E. P. De Deken was Ridder der Leopoldsorde en vereerd met vreemde eerekruisen. R. I. P. K£otei*iviai*kt. Heden zaterdag werden 886 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 7C88 kilo». aan velziekle, hairworm, eczemas, puistjes,jaekingen, chronische bron chitis, borst- en maagkwalenrhuma- lism en breuken een onfeilbaar middel om zich zoo snel te genezen als hij zelf het geweest is na geleden en te vergeefs al de aanbevolene middels gebruikt te hebben. Dees aanbod waar van men het menschlievend doel zal xoaardecren, is hel gevolg eener be lofte. Schrijven per brief of postkaart aan M- Vineent, Victor Ilugoplaats 8, te Grenoble, welke gratis en franco per post zal an/iooorden en de ge vraagde aanwijzingen zal zenden. Twee knapen van 14 tot 15 jaar oud, kregen verleden week twist over eene nietige zaak. De eene gaf den andere eenige oorvegen. De mishandelde ging het voorval aan zijnen oudsten broeder vertellen, en deze ging seffens op zoek naar den knaap, die de oorvegen bad uitgedeeld. Rond 8 1/2 uren ontmoetten zij elkander op de Drij versmarkt teNinove. Een gevecht volgde. De jongste behaalde de bovenheid, trok zijn mes, plofte het in den nek van zijnen tegenstrever en draaide het wapen met onbegrijpelijke wreedheid in de wonde om, Op dit oogen- blik kwamen voorbijgangers gelukkig een einde stellen aan dit bloedig tooneel. Depolicie van eiefslal beschul digd. M. de onderzoeksrechter Bollie van Brussel, heeft op aanklacht van zeke ren Z... vijf policieagenten hierin begre pen het hoofd van den post der Hoogstr., ondervraagd. Z... vverd zekeren avond dronken door de policie opgenomen en naar den amigo gebracht. Daags nadien beschuldigde hij de agenten, 12 fr. uit zijne zakken gestolen te hebben. In de ondervraging trok hij echter zijne beschuldiging in en bekende, zich niet goed meer te herinneren wat er gebeurd was. Nu spannen de agenten op hunne beurt een proces tegen hem in. Jonge brandstichter. Maandag erscheen voor de correctionneele recht bank van Gent een jongen van 15jaar, beticht verscheidene branden gesticht te hebben te Maldegem. Onder anderen, hij had het huis zijn vaders in brand stoken. Het schijnt dat brandstichting bij het kereltje eene echte ziekte is; zoohaast hij over iemand meende te klagen te hebben, wreekte hij zich door dadelijk brand te stichten. De jongen werd vrij gesproken, maar zal tot zijn 21 jaar ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld worden. Volgens de oflicieele opgave beliep de bevolking der stad Gent, den 1 januari 1895 tot 155,746 inwoners. De lijst orge- maakt door de bureelen der provinciale geneeskundige commissie op 31 Januari 1896, stelt vast dat er in Gent 118 genees heerenzijn. Volgens berekening dus een geneesheer op 1311 inwoners. Dezelfde lijst geeft de namen op van 90 apothekers. De socialisten hebben den gevel vat. hun nieuw lokaal in de Bagattenstraat te Gent de gewezen Choeurs in het rood doen schilderen. Zij hebben de ko ninklijke kroon doen aan stukken slaan en hebben vervolgens den leeuw van het belgisch wapen weggekapt. Zij laten echter de leus der Koormaatschappij staan luidende Bien faire el laisser dire, wat in 't vlaamsch betet-kenlDoe wel en zie niet om. Als ze dat nu maar doenl aan de omgeslagen boot Op zijn hulpgeroep kwamen soldaten toegesneld. De brigadier Hanrard, geboortig van Verviers, wilde zynen overste ter hulp snellen, sprong in het water, doch kwam niet meer boven. M. G. werd gered, toen hij uitgeput van krachten geraakte. Het lijk van Hanrard werd later op- opgevischt. Te Luik is eene scheuring ontstaan tusschen de socialisten. Roode slrooibriefkens kondigen de stichting van ecu nieuwen boud aan, omdat de hoofden van den anderen bond meer hunne eigene belangen behartigen dan die van de werklieden. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht li Vrouwelijk 14 HUWELIJKEN. C. Carvn, politieagent, met M. Van der Biest, z. b. B. Strickx, steenk. met C. De Backer, z. b. OVERLIJDENS. J. Van den Bossche, slachter, 27 j. Damkaai. B. Geeroms, man He Saede- leer, dagl. 66j. Schaerbeek. M. Parys. wed' Smet, z. b. overl. te Herdersem. R. Pilaele, z v. zust. 35 j. Kapellestr. 2 kinderen onder de 7 jaren. 25 De gezusters Sofie en Coleta De Wilde, 80 en 82 jaar oud, wonende te Laarne, hadden sedert lang li tin brood gebedeld. Zij leefden als kluizenaarsiers en gingen langs de straat zeer kaal ge kleed. Ingezien hunnen hoogen ouderdom was er besloten dat zij het overige van hun leven in het godshuis zouden door brengen. Vrijdag laatst zouden hunne schamele meubels verkocht worden. De zusters hadden aan de gebuurs gevraagd om de koopen - gereed te zeiten. Hoe keken dezo verwonderd, toen zij gel I vonden in alles wat zij aanraakten Zij vonden er in oude versletene schoefen, in doozen korven, bloempotten, beurzen, guano- balen, enz. Eene vrouw had eenen bedde- stoel gekocht, en daarin vond men eene hoeveelheid zilvergeld en fransch koperen geld. Onder de zoldering vond men ook eene massa koperen geld. Drama te Zwijndrecht.— Verleden zaterdag is op het lort van Zwijndrecht een erg ongeluk voorgevallen. M. J. G., garde du genie van eerste Zaterdag, 21 Meei t. 1896. Tarwe fr. 10 25 a 00,00 ™elutn 13.50 a 11,50 £°gse 10,00 a 10.50 Gapst 00,00 a CO 00 Haver per 100 kil. 14.25 a 15,50 SpeR 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koekeu 00,00 a 00,00 Lijnkoeken a 00,00 a 00,00 Vardap. roode de 100 kil. 4,00 a 5,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0 00 Boter per 3 kil 6,57 a 7,56 Eiers de 25, 1,44 a 1.62 Vlas, de 3 kil. 2^90 a 340 Viggenen, per koppr-1 Ir. 55,00 a 60,OC Ajuin, 100 kil. fr. 6,00 a 7,00 volg. kw. PO PER ING IIE 20 Meert. Hoppe 1895 Slad Fr. 22,00 a 00,00 Gemeente O0.00 a 00,00 GENT, 20 Meert. Tarwe (per 100 kilos) Ir. 15,00 a 16,00 Rogge 11,25 a 11,50 Haver 15,00 a 15,50 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,50 a 2,61 Eiers per 25, i.öl a IJl GENT, 20 Meert. Getal te koopgesul ie boorenbeesten 1032 Melkkoeien 61 Vette koeien 187 Groote ossen 5 Slieren 100 Jonge ossen 175 Magere beesten 293 Vaarzen 205 Schapen 19 Varkens 379 Lamineren 9 j Loopers 15 Kalveren 1101 Viggens 366 De goede sialbeeste» golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasheesten golden van fr. 0.00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilo? en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tot 0,75. Iluidenmerkl Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,65 Koeienvellcn o,75 Kalfsvellen 0^55 BRUSSEL, 20 Meert. Kalverenmat kt. Getal te koop gesteld 730. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,80 a 1,18 170 lammeren van lr. 16,00 tol 23,00. Iluidenmerkl. Ossen, fr. 0,65 a 0,85 Slieren, 0,55 a 0,65 Koeien en veerzen 0,55 a 0,65 Kalveren 1,05 a 1,10 CUREGHEM-ANDERLECHT, 19 Meert. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 617 1 Koeien en Veerzen Slieren 251 570 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,72 a 0,84 Stieren 0,57 a 0,71 Koeien en Veerzen 0,57 a 0.71 te koop, onlroomer Mellotte 300 liters per uur, karn, knéetafel, enz., aan civie- len prijs alles zoo goed als nieuw. Schrij ven aan P. F. 29, Bruxelles, Centre. Men vraagt Prijsopgraaf voor geregelde levering van 100 kilos per week. Schrij ven aan P. F. 29, Bruxelles, Centre. IDe Notaris DE GIIEEST to Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, ter zijner Zittingzaal te Aalst, in het Stadhuis, op Zaterdag 21 Maart 1896, ion 2 ure namiddag, oponbaarlijk ver koopen j I Hofstede uitmakende 5 werkmans woningen, te Lede, in de Rammelstraat, groot 9, aren 60 centiaren. II. Land, groot 85 aren 60 cent te Impe. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van bestaande in Ellegoederen, Katoenen, Witgoed, enz. te Aalst, Gentschestraat N' 42. Deurwaarder DE VOS, te Aalst, zal, op MAANDAG 30 MAART 1896, om 8 uren voormiddag,en desnoods de volgende dagen, ten verzoeke en ter woonst van den heer Emiel Schoox-De Ghendt, win kelier te Aalst, overgaan tot de openbare verkooping van de nieuwe Koopwaren van zijnen handel nog deelmakende en bestaandej voornamelijk in Molion, Ivleerstoffen, Baai, Flanelle, Kleedergoed, Matrassengoed, Katoen,Lustrine, Velours, Broekstoffen, Keurslijven, Rokkengoed, Sajette, enz. Dit achtervolgens de toelating verleend door de gemeentelijke Overheid,bij besluit van 13 Maart 1896, overeenkomstig met de wet van 20 Mei 1846. Met gereed geld en verhooging van 10 °/o voor veilkosten. Bij rechtsmacht. OPENBARE VERKOOPING Herberggerief en nieuwe Koopwaren, Te AALST, Groote Merkt. Deurwaarder DE VOS, te Aalst, zal op Zaterdag 30 Maart 1896, om 9 uren voormiddag, te Aalst, Groote Merkt, aan het Nieuw Stadhuis, overgaan tot de openbare verkooping, bij rechtsmacht van aangeslagene Meubels, Herbergge rief en nieuwe Koopwaren, bestaande voornamelijk in 1. Tafels, stoelen, kaders, glazen kas, horlogie kasken, bascule met gewichten, keukengerief, bierioog metpompemiarin, étagerë, pintglazen, enz. 2. IJzeren, zinken en blikken bakers, melkkannen en pannen, blikken schotels, blikken doozen, groote en kleine fabriek- kannen, tinnen buizen, zinken platen, bangzeeten, manden, korven en meer andere voorwerpen te veel om te melden. Met gereed geld, zonder kosten. De Notaris DE GHEEST te Aalst, in het op -nbaar verkoopen Het HUIS met hof, tc Aalst, Pontstr. ten voorhoofde aan de Houtmarkt, getee- kend nummer 2. Verblijf! 24 j ^'aar' 1896. Ten 4 uren namiddag ter Estaminet Het Beiersiidis, te Aalst, Houtmarkt OPENBARE VERKOOPING van een goed TE WANZELE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaaar ver koopen Eenige koop. Een perceel Land, gelegen te Wanzele, op de Gevels, bekend bij kadaster wijk A, nummer 33ÖB1S, groot 17 aren 10 cen tiaren, palende oost het Godshuis van Gent, zuid de Baan, west de Kerkfabriek van Wanzele en noord Mijnheer Gustaaf De Neve. Gebruikt door Mijnheer Jan-Baplisle Cltnckspoor, te Wanzele. ENKELE ZITDAG Donderdag 2 April 1896. Om 4 uren namiddag, ter herberg - In iie Afspanning, gehouden door Juf vrouw weduwe Emiel Blondeel, te Wan zele, Dorp. VERKOOPING VAN 15000 kilos TE AALST-MIJLBEKE, Ouden Dendermondschensteenweg, ter herberg - Den Hopharst, bij sieur Oamiel De Waegeneerop Maandag 23 Maart 1896, om 3 uren namiddag, door het ambt van Deurwaarder DE VOS. te Aalst. Met gereed geld en 10 voor veil kosten. OPENBARE VERKOOPING van te Vleckem, Erondegem, Ottergem voor den verkoop Crediet en gerouti neerde personen kunnen zich een zeer voordeelig artikel dat gemakkelijk te verkoopen is toevoegen Groote voor deden en vaste toelage bij succes. Zich te adresseeren. F. II. C Off. de Pubiieitó Bruxelles. Men vraagt overal in de Provincie nette werkzame personen voor den ver koop van een zeer voordeelig en gemak kelijk te plaatsen artikel. Iedereen kan zulks zelfs als bijzaak waarnemen. Hoog.-provisie en vaste toe lage bij activiteit en succös. Offerten onder B.G. C. Off. de Publicity Bruxelles 1. en Consignatiehand el van J. Crooy, te Brussel, heeft steeds plaatsing voor natuurboter, eieren, pluimgedierte, enz., hooge prijzen en voordeelige conditiën; inlichtingen kosteloos. Dc Notaris Illi GHEEST, te Aalst, tal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkool de volgende goederen, te weten Gemeente Vleckem. Eerste koop. Een perceel Land. groot 10 aren 68 ceutiaren, gelegen op den Molcnkauter. gekadas treerd wijk A, nummer 399a, met eene grouiic van 19 aren 20 centiaren, palende ten oosleaan Carolus Gysels, ten zuide aan de weduwe Scbockaert en dere, ten weste aan Maxcent De Bruyckereii Hoorde aan den rijweg. Tweede koop. Ken perceel Meersch, groot arcu, 60 centiaren, gelegen iu den Opstal uf Koke laar, gekadastreerd wijk Anummer 431, met eene grootte van 49 aren tiO centiaren, palende ten oostc aan dc Straat en Bernardus Üe Smet, ten ruide aai deuzelldcn en aan de Siuoorbeek, ten westc aan de heer Nooy en aan Henricus De Laudlsheer, ten noord aau de Drevc. Doomprys IV. 27»,up. Derde koop. Een perceel Land, groot 24 aren öO centiaren, gelegen op den Moleukauter, geka dastreerd wijs A, nummer 389, met eene grootte vai 25 aren 40 centiaren, palende ton ooste aan Carolu: De Vos, teil zuide aan de kinderen De Druyn. ten nestc aan Petrus De Laudlsheer eu ten uoorde aan de kinderen De Clercq en Leopold De Jaeger. Gemeente Erondegem. Vierde koop. Een perceel Land, groot 46 aren 12 centiaren, gelegen op hel Sport, gekadastreerd wijk D, nummers 715c, 714a en 714b, met eene grootte van 48 aren 40 centiaren, palende ten ouste aan Augustus Van den Eeckout en Dominicus Baeten, ten zuide inet half kauterbaau, ten weste aan Baudc- wyn Dc Itas en de kinderen Van den E'.ckhout en ten uoorde aan de Speurslraat. Verdeeld in oost- en westhellt. Vijfde koop. Een perceel Land, groot 19 aren 70 centiaren, gelegen op liet Sport, gekadastreerd wiju, nummer 729o, met eene grootte ook van 19 aren 70 centiaren, palende ten Ooste aau Domiu cus baten, ten zuide cii ten weste aan de erven Van den Steen, ten noorde met half kauterbaau. Gemeente Ottergem. Zesde koup. De belft ten zuide van een pcieeel Land groot 19 aren 10 centiaren, gelegen aan hel Dolf, gekadastreerd wijk A, nummer 3*1 ook met eene grootte van 19 aren 10 centiaren, van het geheel palende de helft teH ooste aan de erven Coppens ten zuide aan Coiistantinus De Neve met de wedi-rhelll, ten weste aan de erven van den lieer Schockatii en n noorde aau den heer Van Cromphout. Gemunte Heesegem. Zevende koop. Een perceel Laml groot 34 aren 60 centiaren, gelegen op het Kapellcveld, gekadas treerd wijk A, nummer 473b. palende l« n ooste aan den heer De Meyer, ten zuiile aan Joannes baptist De Vos, ten weste aan den Aruie Van Uessegem en ten noorde aan Seraphinus Redant. ZITDAGEN Instel Woensdag 18 Maart t0lia Verblijf Woensdag I April j Ten 2 uren namiddag lx Het Gemeestexhus te Vleckem, bewoond door den heer üésiré De Laudls heer. OPENBARE VERKOOPING van 27 koopen bezondere en zuivere kanadas, wilgen, esschen, olmen, eiken en abeelen- te Haeltert en Nieuwerkerken. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag 23 Maart 1896, om 1 ure stipt namiddag, in het openbaar verkoo pen Namens Jufvrouw wede Guillelmus B leys-Van Vaerenbergh, te Haeltert. Gemeente Haeltert. Aan een perceel meersch, in den Eede nabij de hofstede van Juffrouw de ver koopster. OPENBARE VERKOOPING van TE VLIERZELE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste hoop. Een perceel Land, gelegen te Vlierzele, op de Heyde, bekend bij kadaster wyk B, nummer 7i, groot 24 aron 20 centiaren, palende oost Pieter Uyttendaele, zuid Benedictus Foquet als gebruiker, west Angelus Moreels als ge bruiker en noord de Rijbaan. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Vlierzele, op het Boschveld, gekadastreerd wijk B, nummer 310b groot 10 aren, palende oost de Rijbaan,' zuid en noord Eugeen Van de Svpe als gebruiker pn west August Demil. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen te Vlierzele, in de Zypmeerscben, gekend op 't kadaster wijk C, nummer i A j"1S' ^r0°' 14 aren 10 centiaren, palende oost en west Donatus Foquet zuid Auguste Melckebeeck als gebruiker en noord den Voet weg. Voorschreven Goederen zyn gebruikt door de eigenaars, kinderen Bambust, te Vlierzele. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 24 Maart) ,OA. Verblijf Dynsdag 7 April 1896" Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg - De Drij Koningen, gehouden door de kinderen Bambust, te Vlierzele Strij meersch. 2 1 m. 75 '3 1 m. 78 4 1 m. 80 5 1 m. 75 6 2 m. 00 7 Wilg 1 in. 60 S Kanada 2 m. 30 9 10 2 m. 60 2 m. 00 Gemeente Nieuwerkerhen. velde, nabij de hofstede van Juffrouw wed6 Roelandts. Koop 11 Olm metende 1 m. 75 cent - 12 Eik - o m. 80 13 Kopolm 1 m. 65 14 Wilg i m. go 15 Kanada 1 m. 75 En aan de hofstede van wijlen den heer Frans Van Vaerenbergh. Koop 16 Esch metende 1 m. 30 cent 17 18 Abeel 19 Kanada - 20 21 - 22 - 23 - 24 - 25 26 - 27 Eik Al van zuiveren wasdom en gestaan aan de Kassei dus heel gemakkelijk voor het vervoer. De Boomen onder de koopen 1 lot en met 10 staande op de gemeente Haeltert, zullen verkocht worden te Nieuwerker- ken, Brempt, ter herberg van den heer Victor Mertens, om 1 uur stipt natnid dag, volgensde aangeduide volgnummers. Degenen onder de koopen 11 tot en met 27, na vorengaande, aan den voet der Boomen. Op gewone voorwaarden en met tyd van betaling, mits te stellen goede en gekende borg. 1 m. 40 2 m. 0-1 1 m. 15 1 m. 70 1 m. 77 2 m. 20 1 m. 80 1 m. 60 1 m. 70 1 m. 70 2 m. 00 voormelde Booinen zyn JAARLIJKSCHE VENDITJE van Betteraven, Mest, Erwtrijs en Ploeg, TE ERPE. Dc Notaris EEMAN. te Erpe, zal op Woeksdac 23 Maakt twifC, (o. L. V. Boodschap,) om l ure nanoen op de volgende plaaisen, opcnbaarlijk verkoopen te weten 1» Op dc Kat. Namens Mijnheercn Jan-Baptistc Hoga.rt, Aloisius De Swaef en Dame weduwe Ver- imigghcn 20 koopeu Hooi, K koopen Klavcrhooi 13 koopan Strooi en 13 koopen flelteraven. 2- dp hel Dorp. Namens Mijnheeren Itenjamien Kuyssmck. I'rosper De Vidts, Jozef De Nvs, Leandcr v -i Sande en Jufvrouw weduwe Veldema'u 13 soo- Strooi. 10 koopen Hooi, 10 koopen Erwtrijs, 30 kooi en goed geteerd Mist en eene gnedc Ploeg. 3" Op hel Sevecoot. Namens Mijnheeren Con- .ilant Dc Vidts en Alfuns Van Droogcnhroeck 10 koopen goed geteerd Mest eu I» koopen Hooi. 1° Op dr Bosschcslraal Namens Mijnheeren Jan Burgelinau en Jan-Baptiste Van Impe koopen Betteraven, 3 koopen Erwtrys, eene hoeveelheid gc- dorscben Tarwe en 12 koopen llaveren Strooi. En op de Le.deschemteenweg. Namens don heer Franciscus Van Gysegucm 12 koopen Strooi. De verkooping zal aanvang nomen op de Kalen verders het voorschreven orde volgen. Op gewone voorwaarden eu lijd van betaling mit goede borg te stellen. V E N D I T 1 E van landbouwersalem, 2 trekkoeien, 2 muttens en een varken, te Ledewijk Kvonienelleboog ten sterfhuize der echtgenoten Fr. D Haese-Daei.man, op DONDERDAG 2 APRIL 1896 om 9 uren voormiddag door het ambt van den Notari» BRECKPOT te Aalst. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Eene BEHUISDE HOFSTEDE le Aalst- Mylbeke, wijk Somergem, groot 45 aren 31 centiaren. Bewoond door Mr Joan- nes-Franciscus Van Cauter. Boom- en Haagprijs fr. 50 Instel Donderdag 26 Maart ).orv> Verblijf 2 April )1896 Telkeus om 3 uren - Au Faubourg te Aalst-Mijlbeek, Brusselschensteenweg. De Notaris BRECKPOT te Aalst, 'zal openbaarlijk verkoopen iu EENE HOFSTEDE te Nieuwer- kerken, Maal, aan Maalekapel, groot volgens meting 8 aren 71 centiaren. Boomprijs fr. 110. Bewoond geweest door wijlen Matheus Eloot. Ingesteld fr. 800,00 2" En EENE HOFSTEDE te Nieu- werkerken, Maal, achter voorgaande hofstede, groot volgens meting 8 aren 84 centiarenBoomprijs fr. 30. Bewoond door Joseph De ScinprER. Ingesteld fr. 1000,00 LAATSTE ZITDAG Zaterdag 28 Maart 1896 om 3 uren namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht ie Aalst, Groote Markt. JAARLIJKSCHE VENDITIE van gezaagd hout, brand- en tim merhout, erwtrijs, meubels, bette raven, loof, hooi en strooi, te Haeltert, Hoogstraat en Erembodegem, Terjoden. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal, op Woensdag 25 Meert 1896(zijnde O. L. V. Boodschap) om 9 uren 's morgens, op aanzoek van verschil- Iige eigenaars, openbaar verkoopen I. Te Haeltert, Hoogstraat. 120 koopen Mest, 250 koopen gezaagd Hout en 40 koopen Erwtrijs. Eene hoeveelheid Meubels, als: kassen, comoden, tafels, stoelen, bedekoetsen, wiegen, kruiwagens, banken, 2 getouwen en 1 schoone canape in accajou. Lai ten, kepers, balken, schelfhouten, rieboomen en menige andere voorwerpen. 2 Peerden en 1 ressortkar. 1270 drooge Mutsaard en ander brand hout. 50 koopen Betteraven, 80 koop hooi en strooi. II. Te Erembodegem, Terjoden, Om 3 uren namtniddag. 160 koopen eerste klas van Koeimest, eenige koopen betteraven, hooi, strooi en andero voor werpen. Men zal vergaderen aan het Dorp onmidielijk na de Hoogmis. De koopen onder de 5 franks, zullen ter plaats ontvangen worden, omnidde- lijk na don toewys. De koopers worden verzocht, zich te willen voorzien van deze koopsommen en ongeld. JAARLIJKSCHE VENDITIE Meubels, Erwtrijs, Hooi en Strooi, TE EREMBODEGEM. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal op Maandag 30 Maart 1896, om 8 uren 's morgens, op aanzoek van verscheidene eigenaars, openbaar verkoopen 200 koopen Mest, 120 koopen Hout, 50 koopen Erwtrijs, verscheidene koopen Loof, Betteraven, Meubels, Hooi, Strooi, en menig andere Voorwerpen. Zie plakbrieven. I

De Denderbode | 1896 | | pagina 3