HOPSTAKEN MEST, HOUT, EEN HUIS, HOPSTAKEN Allerhande Nieuws. ZONDAGRUST. S'JS! Bekendmaking. Merkiprif zen. Uit der hand te koop. POMMIANZE\ SPIRITUS Nieuwe Koopwaren Bouwmaterialen Zaailanden Bosch, perceel LAND, ZAAILANDEN Openbare verkooping LANDenMEERSCH EiEisr ia:ttis MEUBELS Openbare Verkooping WIE? WIE? WIE? wilde aan het hoofd der katholieken van Mijlbeek in bedevaart naar Affligcm gaan WIE WIE WIE werd er door de menschen van Mijlbeek geschuwd als een gevaarlijk gezelschap WIE WIE WIE werd er door de Eerw. Pators ook geschuwd en de intrede van 't klooster geweigerd Zouden dchelden van Chipkaen hunnen candidaat leverancier van boter, eier6, patatten enz. die vragen niet kunnen be antwoorden Meester Planquaert, de eerste luitenant van onzen morteleer, gaat nu vaarwel zeggen aan 't suikerijbranden en zijne studiën in rechtsleer voortzetten, dus advocaat worden maar te zelfdertijd ook brouwer. In de plaats van Leeuw van Vlaande ren zal men hem op Chipka dan Cambri- nus kunnen heeten De vent zal dan ook effekt maken op de plakkaarten. Op Chipka ismen voor een goed glasje geerstennat en men bezit er 't secreet om bier te brouwen gelijk te Meldert vóór de geboorte van Christus, ten tijde van Julius César. En Plancquaert zal 't secreet kennen. Dat zal een olietje,pardon, een biorken zijn En om zijne vaten te kuisschen kan hij 't water van Lovendogem gebruiken waar- meè de E. H. Pauwels, Pastoor aldaar, hem 't bolleken zoo.duchtig heeft gewas- schen, dat hij onder do algemeene spot ternijen heeft moeten wegspinnen met den steert tusschen de beenen net als 'non jachthond die men 'nen schop opzijn achterste heeft gedraaid. Arme Leeuw van Vlaanderen Wat zal Pie daar nu van zeggen Priesterlijke benoemingen. Z. H. Mgr de Bisschop heeft pastoor benoemd te Orroir den E. H. O. Geysels, onderpastoor te Sottegbem. Rechterlijk kronijk. Vooruitvoor de rechtbank. In zijn nummer van 8 meert schreef Vooruit dat de eerw. h. Stocquaert, pa stoor van Saffelare, een kind had uitge steld voor de Eerste Communie, omdat zijn vader socialist is. De priester spande een proces in tegen Vooruit. De zaak werd woensdag opge roepen en is verdaagd tot 8 april. Botennnrkt. lieden zaterdag werden 894 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6260 kilos. Haeltert. Zondag morgend is te Haeltert de W' P. Daguyt mot 7 kin deren teruggekeerd, na een verblijf van eenige jaren in Argentinië. Haar man werd er vermoord, en het is gedwongen door armoede en gebrek, dat zij de terug reis naar haar geboortedorp heeft onder nomen. Weduwe en kinderen werden door eenen herbergier in huis genomen, die er eene goede pint door heeft ver kocht aan de nieuwsgierigen, welke tal rijk opkwamen, om inlichtingen over Argentinië te hooren. Onvrijwillige doodslag te Sinay. Zondag nacht is er op de baan, die van do statie der Duizend-Appels naar de ge meente Sinay leidt, het volgend betreu- rensweerdig feit voorgevallen In de herberg van Fr. Smet zat een ge zelschap, waarin de genaamde Eduard Zaman, landbouwerszoon, twist kreeg met Alfons Maes, verkoopersknecht. Bei den zijn bijna van denzelfden ouderdom, rond de 27 jaren, en ongetrouwd. In het naar huis gaan, werd de ruzie voortgezet, tot dusverre dat Maes van Zaman eenen slag op het hoofd kreeg. Zaman was vooruitgeloopen naar een hofkeu waar hij met zijne ouders woont hij nam eene rijf uit den stal en beriep Maes om op den voorhot te komen om met hem te vechten. De uitgedaagde sprong toe, rukte Zaman de rijf uit de handen, en gaf er hem eenen slag meè op het hoofd dat hij ineenzakte. De dader gevoelde oogenblikkelijk spyt over zijne oploopendheid. Het slachtoffer werd in zijn huis gedragendoor die, welke getuigen waren van den manslag. De doktor werd gehaald, die de wonde welke den jongeling bekomen had, levens gevaarlijk verklaarde. Zaman is nog ter spraak gekomen, deze woorden uitende dat hij, die hem den slag gegeven had, er geen minuut straf voor mocht onder gaan. Toen de priester kwam, kon hy hem slechts het H. Olijsel toedienen, dermate was den toestand reeds verslecht. Om trent li uren maandag voormiddag is hij overleden. De dader Alfons Maes was als zinne loos van wroeging en berouw. Niet we tende dat zijn slachtoffer reeds dood was, ging hij er naartoe om vergiffenis te vra gen. Op het zien van het lijk rukte hij zich de haren uit het hoofd en ging zich- zelvea bij de overheid der gemeente aan klagen. Hij werd met den veldwachter bij den commandant der gendarmerie naar Lokeren gezonden, die oogenblikke lijk het parket ontbood. Het parket van Dendermonde [is maan dag te Sinavgekomen en heeft een onder zoek over deze zaak gedaan Maes was reeds terug naar Sinay gevoerd en heeft alles bekend, in overeenstemming met de verklaring der getuigen. Men heeft hem voorloopig thuis gelaten. Volgons wij vernemen heeft hy een goed voorgaande en geeft zijn meester, bij wien hij zijn brood verdient, de beste getuigenissen over hem. Thans ligt hij ziekte bed en geloofweerdige getuigen ?eggen dat hij bijna niet meer kennelijk is, dusdanig heeft dit treurig drama het gevolg zijner oploopendheid, hem getrof- len en ter néér geslagen. Dynsdag namiddag is het slachtoffer ^8raven- Handelsblad. Schrikkelijke vadermoord. Maandag avond werd te Grootenberge M. Karei D. S., hovenier, weduwenaar met vier kinderen, door zijnen 17jarigen zoon vermoord. Deze jongeling had den ganschen dag gedronken en gezwierd. Zooals het ge woonlijk gaat, begon hij eindelijk twist te zoeken en het duurde niet lang ot hij werd gemengd in een vreeslijk gevecht. De vader, zulks vernomen hebbende, ging zien wat er gaande was en vond zijnen zoon tusschen de strijders aan De gorde man, onheilen vreezende, verzocht zijnen zoon met hem naar huis te keeren. De jongeling gehoorzaamde gewillig. Wat er eigenlijk in de ouderlijke wo ning gebeurde, is niet juist gekend. Er moet eene woordenwisseling tusschen vader en zoon ontstaan zijn, gevolgd van een gevecht. De zoon bracht zynen vader drie ge weldige slagen toe op het hoofd met eenen steen. De hoofdschedel werd ge kloven en de dood as om zoo te zeggen oogenblikkelijk. Do zoon werd aange houden. Het parket van Audenaarde ondervroeg hem op het tooneel der misdaad. De dader legde volledige bekentenissen af en werd in de gevangenis van Sottegem opgesloten. Een lid der familie van den ongelukki- geulandbouwer ondervroeg den zoon en na lang ontkend te hebben, bekende hij met eenen steen naar zijnen vader te hebben geworpen, maar nooit het inzicht te heb ben gehad hem te dooden. De tooon wilde terug naar de herberg gaan en do vader belette hem dit. Het is op det oogenblik dat do vader nabij zijne woning was, dat de zoon woedend en misschien bedronken, met eenen steen naar hem geworpen heeft en hem zoo ongelukkig heeft getroffen, dat hij dood ter plaats bleef. Daarna is de zoon terug naar de herberg gegaan, om den schyn te hebben van niets te weten. De jongeling is te Gent opgesloten. Een jonge koster. Godvruchtig en ingetogen deed de koster van West- Roosebeke, J. Cosyn, verleden zondag zijne eerste Communie. Zonderling en toch waar I Elf jaar r-ud en reeds koster benoemd. Ja, beste lezer, veerdig is hij als orgelist en als koster in de sakristij. Tot opheldering dient gezegd, dat zijn geach'e vader zijne kinderen zeer voor beeldig geoefend had, en over veertien dagen overleden is, eene weduwe met zes kinderen achterlatende. De oudste zoon is door zijn lot dienst plichtig nog voor 7 jaren, dus, als onder wijzer, aan 't staatsbestuur verbonden. Eere en dank aan de bevoegde over heid, die deze benoeming gedaan heeft Nauwelijks hadden de liberalen van Oostende vernomen dat de kiezing van 17 november goedgekeurd was of hunne uitdagende houding van vroeger kwam terug. De eerw. h. bestierder van het pensionaat van den H. Joseph, een zieke lijke priester, werd in de Chrisiina-en St-Sebastiaanstraten door liberalen be dreigd en uitgescholden. Moordpoging te Antwerpen. De Louisastraat en omtrek werd don- derd ag in opschudding gebracht door eene moordpoging, in de volgende om- Een barbiergast, P., gewezen soldaat bij het 8* linie, die vroeger op trouwen had gestaan met Regina Devos, dienst meid bij M. den avoué S., was verbitterd, omdat het meisje hem had afgezegd. Onophoudelijk viel hy haar met zijne aanzoeken lastig, doch het meisje ant woordde steeds Gij loopt nu reeds met anderen; wat zal het zijn als wij getrouwd zijn Dezen morgend moest Regina naar den beenhouwer, M. Van Straeten, op de Mechelscheplein gaan, en in't voorbijgaan zag zij dat P., liaar op den hoek der straat afwachtte. Bij den beenhouwer gekomen, klaagde Regina er over, dat P. haar door zijne doenwijze vrees inboezemde, zoodat Mad. Van Straeten voorstelde, Regina door hare meid te doen vergezellen. P. moet dat gehoord hebben, want voor de deur staande, riep hij Wat is dat nu zijt ge bang Ge moet niet vreezen ik zal u geen kwaad doen. Het meisje geloofde dit en ging uijt P., volgde haar, herhaalde zijne voorstellen, maar Regina bleef weigeren. Eensklaaps zag zij hem iets uit den zak halen en. haar gevoel, dat haar reeds iets deed vreezen, dreef haar op de vlucht. Terwijl zy wegliep loste P., verschei dene revolverschoten, waarvan twee haar troffen, achter het oor en in de schouder. Het meisje vluchtte binnen bij hare meesters, die dadelijk den daar naast wonende dokter riepen. P., die op den vlucht ging, werd op de Nijverheidslei aangehouden door de voorbijgangers en aan de politie geleverd. De wonden van Regina zijn niet ge vaarlijk. Men heeft haar kunnen onder vargen en zij heeft kunnen verklaren, dat P., kaar reeds vroegergezegdhad.dat er aardige dingen zouden gebeuren, indien zij bleef weigeren hem toe te behooren. P., is ter beschikking van het parket Later. P. had woensdag den revolver gekocht by den wapenmaker pire, op de De Keyserlei. M. Pire, ziende dat P., zeer opgewon den was, laadde hem mot losse kardoe zen. Daarmee komt het dat het meisje slechts gekneusd werd. P. heeft zich een kogel in den kop wil len jagen en heeft zich ook slechts ge kneusd. M. Pire heeft dus, dood zijne voorzich tigheid, bijna stellig twee menschenle- vens gered. Zondag 29 Maart dienstdoende Apo theker: MrDe Waele, Kerkstraat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 17 „q Vrouwelijk 11 HUWELIJKEN. J. Van Haudenhove, voerman met N. Verstraeten, landbouwster. OVERLIJDENS. J. Van Volckxsom, man Fauconier, ontvanger der douanen, 43 j. Statiestr. M. Buys, vrouw De Mey, z. b. 77j. Windmolenstr. F. Van Cauter, z. b. 70j. Gentschestr. T. Gillis, vrouw De Backer, z. b. 76 j. Hoogstr.F.De Wolf, man De Schrijver, winkel., 28j. Scher- 4 kinderen onder de 7 jaren. Om alle verdachting wegens ray te staken aangaande zeker annonce in Klokke Roeland zeer onlangs verschenen. Verklaar ik bij deze dat ik nooit op een anders naam in of uitverkocht heb, maar wel voor mijn eigen rekening, ver mits ik zorg mijnen naam treffelijk, gelijk hij altijd geweest is, te bewaren, omdat hij niet zou benadeeligd worden door andere houthandelaars, wiens naam reeds vroeger voor rechtbanken is in de schaal gelegd. Ik verzeker dus aan mijne talrijke klanten, dat zy by mij voortdurend te goeder trouw zullen behandeld worden. Hiermede noem ik mij uw toegenegen dienaar, Fr. De Ghendt, Houthandelaar, Denderhautem. Zaterdag, 28Meeit. 1896. Tarwe fr. 15 50 a 16,00 Masteluin 13,50 a 14,50 Rogge 10,00 a 10.50 Garst 00,00 a CO 00 Haver per 100 kil. 15,00 a 16,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aanlap, roode de 100 kil. 4,00 a 5,00 Aanlap, (geele nieuwe) 0,00 a 0,00 Boter per 3 kil 5,94 a 7,20 Eiers de 25, 1,53 a 1,62 Vlas, de 3 kil. 2,90 a 3,10 Viggenen, per koppel fr. 45,00 a 55,OC Ajuin, 100 kil. fr. 7,00 a 8,00 volg. kw. 3CPM±BZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,OC Balen 1 kwaliteit fr. 21,00 a 30,00 P0PEUINGI1E 27 Meert. Hoppe 1895 Stad Fr. 20,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 27 Meert. Tarwe (per 100 kilos) fr. 15,00 a 16,00 Rogge 11,25 a 11,50 Haver 15,00 a 15,50 Gerst. 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,50 a 2,61 Eiers per 25, 1,44 a 1,71 GENT, 27 Meert. Geial ie koopgestelde lioorenbeesten 1036 Melkkoeien 62 Vette koeien 167 Groote ossen 3 Stieren 117 Jonge ossen 172 Magere beesten 299 Vaarzen 210 Schapen 24 Varkens 353 Lammeren 01 Loopers 8 Kalveren 96 Viggens 432 De goede sialbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeeslen golden van fr. 0,00 lot 0.00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tot 0,75. II uidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 0,65 Koeienvellen 0,75 Kalfsvellen 0,55 T33Mi.B.25aiT. BRUSSEL, 27 Meert. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 600. Prijs per kilogr. op voet tr. 0,75 a 1,14 90 lammeren van tr. 16,00 tol 24,00. Huidenmerkt. Ossen, Slieren, Koeien en veerzen Kalveren fr. 0,60 a 0,80 0,50 a 0,55 0,50 a 0,55 0,95 a 1,05 CUREGHEM-ANDERLECHT, 26 Meert. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 588 I Koeien en Veerzen Slieren 184 445 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,73 a 0,84 Stieren 0,57 a 0,71 Koeien en Veerzen 0,57 a 0.71 ANTWERPEN, 27 Meert. De kuip boier werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,35 a 2,40. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,60 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,50 tot 6,50. De eieren betaalde men per 25 sluks fp. 1,50 a 2,00. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 00,00 Rogge, 10,25 a 10.50 Wiiuergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 14,75 a 15,50 Haver, 14,00 a 14,50 Boekwet, 00.00 a 00,00 Boonen, 00,00 a 00,00 Bitterpeën, 13.75 a 00,00 PAR1JS-La ViUette. 26 Meert. Ter markt verk. l«k. 2'k. 3°k. Ossen 1493 Koeien 421 Stieren 167 Kalveren 1119 Schapen 13765 Varkens 4808 128111-50 404!1-50 .153 j 1-30 1096 2-00 1201512-00 4808) 1-14 1-40 i-30 1-4011-30 1-20; 1-10 1-80!1-60 1-95 1-80 1-1011-06 SOC1ÊTÉ ANONYME «LINIÈRE ALOSTOISE» ALOST. «O» M. M. las actionnaires sont priés d': sister A l'assemblée générale ordinaire qui aura lieu au Local de la Société, le Mardi 14 Avril prochaink 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR 1° Rapport du Gérant et des Commis saires. 2° Présentation et approbation du bi- lan. 3° Election d'un Administrateur et d'un Commissaire sortantset réél ligibles. Pour être admis k l'assemblée M.M. les actionnaires devront se conformer k Partiele 10 dez statuts. aan zeer veordeeligen prijs Twee schoone en gerieflijke WERK MANSHUIZEN, in goeden staat van onderhoud, gestaan en gelegen te Aalst, in de Lange Ridderstraat. N° 4, bewoond door Jaak Amandt. N° 65. C. Van Wesemael. Beide huizen brengen eene huur van 3 franks ter week op. Zich te bevragen bij Mr Leo Jacob, Lange Zoutstraat, N° 28, alhier. Eenig huis te AalstLouis Ifiue- kens. Korte Zoutstraat, 12. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van bestaande in Ellegoederen, Katoenen, "Witgoed, enz. te Aalst, Gentschestraat N' 42. Deurwaarder DE VOS, te Aalst, zal, op MAANDAG 30 MAART 1896om 8 uren voormiddag,en desnoods de volgende dagen, ten verzoeke en ter woonst van den heer Emiel Schoon-De Giiendt, win kelier te Aalst, overgaan tot de openbare verkooping van de nieuwe Koopwaren van zijnen handel nog deelmakende en bestaandeg voornamelijk in Molton, Kleerstoffen, Baai, Flanelle, Kleedergoed, Matrassengoed,Katoen,Lustrine, Velours, Broekstoffen, Keurslijven, Rokkengoed, Sajette, enz. Dit acbtervolgens de toelating verleend door de gemeentelijke Overheid,bij besluit van 13 Maart 1896, overeenkomstig met do wet van 20 Mei 1846. Met gereed geld en verhooging van 10 voor veilkosten. Openbare Verkooping van afgebrokene Landbouioersalem, Meubels Gezaagd Hout,Brandhout en Erwtrijs te Denderhautem. De Notaris VAN OUDENHOVE te Denderhautem, zal ten verzoeke en be hoeve van de gebroeders Brys, tor hunne hofstede te Denderhautem, wijk Terlin den op Maandag 30 Maart 1896, om 9 uren 's morgens, openbaarlijk verkoopen A. Al de Materialen, voortkomende van de afbraak eener Schuur, zooals strooi, pannen, kepers, latten, balken, scheergebonden, deuren, 3 poorten, enz. B. Landbouwersalem en Meubels, zooals 2 hakkarren, 1 aalkar, 1 wagen smal geloop, wanmolen, eggen, sleden, schuppen, braken, rieken, reeken, mest- haken, vlegels, gaffel, goed dorschkleed en draagkleederen, 40 ledige zakken, tobbens, teelen, marmitten,hakers, tafels, enz. C. Een zeer groote hoeveelheid gezaagd esschen, wilgen en kanadahout en veel brandhout. Deze veiling geschiedt onder de gewone voorwaarden, de koopen onder de 5 franks zullen comptant moeten betaald worden. Ten kantoore van den Notaris VAN OUDENHOVE kan men ten allen tijde allerhande kapitalen bekommen aan geriDgen intrest. OPENBARE VERKOOPING van TE VLIERZELE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal na mens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Vlierzele, op de Heyde, bekend bij kadaster w(jk B, nummer 71, groot 24 aren 20 centiaren, palende oost Pieter Uyttendaele, zuid Benedictus Foquet als gebruiker, west Angelus Moreels als ge bruiker en noord de Rijbaan. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Vlierzele, op het Bosch veld, gekadastreerd wijk B, nummer 346b, groot 10 aren, palende oost de Rijbaan, zuid en noord Eugeen Van de Sype als gebruiker en west August Demil. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen te Vlierzele, in de Zypmeerschen, gekend op 't kadaster wijk C, nummer 161a bis, groot 14 aren 10 centiaren, palende oost en west Donatus Foquet, zuid Auguste Melckebeeck als gebruiker en noord den Voetweg. Voorschreven Goederen zijn gebruikt door de eigenaars, kinderen Bambust, te Vlierzele. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 24 Maart) .Qn. Verblijf Dijnsdag 7 April Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg De Drij Koningen. - gehouden door de kinderen Bambust, te Vlierzele, gtrymeeracb. OPENBARE VERKOOPING van een goed TE WANZELE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaaar ver koopen Eenige koop. Een perceel Land, gelegen te Wanzele, op de Gevels, bekend bij kadaster wijk A, nummer 336bis, groot 17 aren 10 cen tiaren, palende oost het Godshuis van Gent, zuid de Baan, west de Kerkfabriek van Wanzele en noord Mijnheer Gustaaf De Neve. Gebruikt door Mijnheer Jan-Bapliste Clinckspoor, te Wanzele. ENKELE ZITDAG Donderdag 2 April 1896. Om 4 uren namiddag, ter herberg In de Afspanning, gehouden door Juf vrouw weduwe Emiel Blondeel, te Wan zele, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede gelegen te Aalst-Mijlbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen, de volgende Goederen Aalst-Mijlbeek. Eerste koop. Een perceel Land, groot volgens titel 35 aran 87 centiaren, gele gen aan den Ouden Dendermondschtn- steenweg, rechtover het Walleken, ge kadastreerd wijk nummer 724, met eene grootte van 35 aren, 10 centiaren, palende ten ooste aan de Kassei, ten zuide aan de erven Van de Velde, ten weste aan den heer Alphonse Spanoghe-Van Cauter en jufvrouwen gezusters Podevyn en ten noorde aan den heer Judocus De Bruyn. Gebruikster wede Joannes De Bruyn, zonder termijn. Verdeeld in zuid- en noordhelft. Tweede koop. Een perceel Land, groot volgens titel 15 aren 99 centiaren- gelegen op het Steenberg, nabij den Bolle- weg, gekadastreerd wijk D, nummer 865, met eene grootte van 16 aren, pa lende ten ooste aan den heer Chéri Van Hoorebeeck-De Smet, ten zuide aan juf vrouw weduwe Jacques Van de Meers- sclie, ten weste aan den heer Constant De Clercq en jufvrouwen gezusters Pode vyn en len noorde aan jufvrouw Rosalie Podevyn. Gebruiker Joannes Van de Maele. Derde koop. Een perceel Land, groot volgens titel 10 aren, 81 centiaren, gele gen op hetNedersteenberg, gekadastreerd wijk D, nummer 628, met eene grootte van 10 aren 70 centiaren, palende ten ooste over den Voetweg, aan Josephus De Bruyn en den heer De Craecker, ten zuide aan de weduwe van Egidius Van Hoye, ten weste en ton noorde aan het Weldadigheidsbureel van Aalst. Gebruiker Joannes Van Mol. Vierde koop.—Een perceel Land, groot volgens titel 25 aren 54 centiaren, gelo gen op het Nedersteenberg, hebbende losweg tot op de Binnenstraat, gekada streerd wijk D, nummer 820c, met eene grootte van 25 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan de hofstede van Francisca Coppens, ten zuide aan de hofstede van Benedictus Beirens, ten weste aan den heer De Craecker en aan Josephus De Bruyn en ten noorde aan Joannes Riga. Gebruiker Joannes Van Mol. ZITDAGEN Instel Dynsdag 7 ,„pfi Verblijf Dijnsdag 14 Apnl 18J6' ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd Den Klokicenbol, bij den heer Louis Foncèe, te Aalst, Molendries. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Het HUIS met hof, te Aalst, Pontstr. ten voorhoofde aan de Houtmarkt, getee- kend nummer 2. Ingesteld fr. 10,200. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 31 Maart 1896. Ten 4 uren namiddag ter Estaminet Het Beiersiiuis, te Aalst, Houtmarkt. OPENBARE VERKOOPING te Vleckem, Erondegem, Ottergem en Ressegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen, de vulgemlc goederen, te weten Gemeente Vleckem. Eerste koop. Een perceel Land. groot 19 aren, 68 centiaren, gelegen op den Molenkaulcr, gekadas treerd wijk A, nummer 399a, met eene grootte van 19 aren 20 centiaren, palende len ooste aan Carolus Gyscls, ten zuide aan de weduwe Schockaert en an dere, ten weste aan AlaxceDl De Rruycker en ten noorde aan den rgweg. Tweede koop. Een perceel Meersch, groot 49 aren, 6'J centiaren, gelegen in den Opstal of Koke laar, gekadastreerd wijk A, nummer 431, met eene grootte van 49 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan de Straat en Bcrnardus De Smet, ten zuide aan denzelfden en aan de Smoorbeek. ten weste aan den heer Nooy en aan Henricus De l-andtsheer, ten noorde aao de breve. Boomprijs fr. 275,00. Derde koop. Een perceel Land. groot 24 aren 30 centiaren, gelegen op den Molenkauter, geka dastreerd wijk A, nummer 389, met eene grootte van 23 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Carolus De Vos, ten zuide aan de kinderen De liruyn, ten weste aan Petrus De Landtshecr en ten noorde aan dc kinderen De Clercq en Leopold De Jaeger. Gemeente Erondegem. Vierde koop. Een perceel Land, groot 46 aren 12 centiaren, gelegen op bet Sport, gekadastreerd wijk B, nummers 7i3c, 714a en 714b, met eene grootte van 48 aren 40 centiaren, palende ten ooite aau Augustus Van den Eeckout en Dominicus Baelen, ten tuide met half kauterbaan, ten weste aau Baude- wyo De Ras en de kinderen Van den Eeckhoul en ten noorde aan de Speurstraat. Verdeeld in oost- en westbellt. .ua: v V|jfde koop. Een perceel Land, groot 19 aren 70 centiaren, gelegen op het Spart, gekadastreerd wijk B, nummer 729d, met eene grootte ook van 19 aren 70 ceutiaren, palende ten ooste aan Dominicus Baten, ten zuide en ten weste aan de erven Van den Steen, ten noorde met half kauterbaan. Gemeente Ottergem. Zesde koop. De helft ten zuide van een perceel Land groot 19 aren 10 centiaren, gelegen aan het Dorp, gekadastreerd wyk A, nummer 381 ook met eene grootte van 19 aren 10 centiaren, van het geheel palende de helft les ooste aan de enen Coppens len zuide aau Conatantinus De Neve met de wederhelll, ten weste aan de erven van den heer Schockaert en ten noorde aan den heer Van Cromphout. Gemeente Ressegem. Zevende koop. Een perceel Land groot 34 aren 60 centiaren, gelegen op het Kapelleveld, gekadas treerd wijk A, nummer 475b, palende ten ooste aan den heer De Meyer, ten zuide aan Joannes Baptist De Vos, ten weste aan den Arme Van Ressegem en ten noorde aan Seraphinus Redant. ZITDAGEN Instel Woensdag 18 Maart 4öoft Verbljjf Woensdag I April Ten 2 uren namiddag Is Het Geueestesbcis te Vleckem, bewoond door den heer Désiré De Landts hecr. VERKOOPING VAN 8000 sparren te Erembodegem, aan de Statie. op Maandag 30 Maart 1896, om 1 ure namiddag, door 't ambt van den Notaris DE SA DELE ER, te Erembodegem. JAARLIJKSCHE VENDITIE van Meubels, Erwtrijs, Hooi en Strooi, TE EREMBODEGEM. De Notaris DE SA DELEER, te Erem bodegem, zal op Maandag 30 Maart 1896, om 8 uren 's morgens, op aanzoek van verscheidene eigenaars, openbaar verkoopen 200 koopen Mest, 120 koopen Hout, 50 koopen Erwtrijs, verscheidene koopen Loof, Betteraven, Meubels, Hooi, Strooi, en menig andere Voorwerpen. Zie plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING van TE EREMBODEGEM, (Dorp). De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal namens Modest De Troyer- Vander Heyden, openbaarlijk verkoopen Een welgestaau huis, zijnde herberg met winkel en bakkerij, te Erembodegem, Dorp, groot 2 aren 50 centiaren, palende aan de kaai, het siraatjen, dame weduwe Ch. Janssens en de weduwe Gustaaf Cammaert, te Aalst. Bewoond door Jan De Nil. ZITDAGEN Instel Donderdag 19 Meert,aor Verblijf Donderdag 2 April Telkens om I ure namiddag, in het te verkoopen huis. OPENBARE VERKOOPING van te Welle, Ninofschensteenw. De Notaris DE SADELEER, verblijven- te Erembodegem, zal ten aanzoeke der gebroeders C. en P. D'Haeseleer, te Welle, openbaar te koop bieden EENIGEN KOOP. Een HUIS met tuin, gestaan en gele gen te Welle, aan den steenweg naar Ninove, kadastraal bekend sectie B, n* 118f, 119g en Ii8i, samen groot 1 aren 10 centiaren, palende oost de Staatsbaan, zuid Frans De Wetter, west de kinderen Bern. Vereist en noord Jan-Baptiste Heyman. Dit huis zijnde eene tweewoonst be woond door Prosper Van Haverbeke en de weduwe Pots. Enkele zitdag voor toewijzing DIJNSDAG 31 MAART 1896, ten 2 uren namiddag, ter herberg van Petrus D'Haeseleer, te Welle, Steenweg naar Ninove. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. VENDITIE VAN 6000 Sparren en Larix ook dienstig voor bouwmaterialen, te Aalst, Vaartkaai, op MAANDAG 30 MAART 1896,om2 uren namiddag. VENDITIE van landbouwersalem, 2 trekkoeien, 2 muttens en een varken, te Lede, wijk Kromenelleboog, ten sterfbuize der echtgenoten Fr. D'Hakse-Daelman, op DONDERDAG 2 APRIL 1896 om 9 uren voormiddag door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Eene BEHUISDE HOFSTEDE te Aalst- Mijlbeke, wyk Somergem, groot 45 aren 31 centiaren. Bewoond door Mr Joan nes-Franciscus Van Cauter. Boom- en Haagprijs fr. 50 Samen ingesteld fr. 1600. Instel Donderdag 26 Maart ).ana Verblijf 2 April )18ÜG Telkens om 3 uren Au Faubouro te Aalst-Mijlbeek, Brusselscbensteenweg.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3