Te koop. ANDEL-POEDER Hollaud. Perzië. Ruslan d Filature et Filteries Réunies Brandhout te koop Zolders te huren. Govaert Aiiné, Photographie A. Palatzky AELST Terstond te huren Indien gij Hoest BALSEMPILLEN Drogerij DE KEMEL O. Taeymans-Druck, 9 EIKEN BOOMEN en ZAAILANDEN, BOUWGRONDEN HOUTWAREN WOONHUIZEN Openbare verkooping is dit gedeelte dat Mgr Roelens xijtt gebied heeft, vicariaat van Opper-Congo is 10 oo groot als België en telt nagenoeg 0 inwoners. wordt op dit oogenblik het Evan- erkondigd door 12 missionnanssen innen, meestal Belgen, witte pa- witte zusters. <]s zes christen gemeenten zijn in bloei. Twee weezenhuizen verlee- r schuilplaats aan 400 kinderen, van de slavernij zijn vrijgekocht, ijgen er onderricht in godsdienst, ichappen en nuttige ambachten. Ie vreemdelingen bewonderen het door deze raissionuarisscn tot stand bt. Er ontbreken slechts werklie- m dien arbeid voort te zetten in dit rekte vicariaat. en Transvaal. Wij lezen AÏg. Handelsblad vonden in een der Transvaalsche welke wij met de laatste mail gen, een bewijs van dehoffelijk- uaarmee Koning Leopold van Bel- in president der Z. A. Republiek delt, dat onzen Vlaamschen broe- sker aangenaam zal zijn. adent Kruger ontving van Z. M. oning van België de officieele me- ing van het huwelijk van zijne nicht Antoinette (Prinses Hendrika) met ''hilip van Orleans. M. verzekert in dat schrijven don ent van zijn voortdurende vriend en van zijne groote sympathie voor A. Republiek, irief is onderteekend m your very sincere and faithful uw zeer oprechten en getrouwen Leopold). ig Leopold geeft door dezen hof- brief een voorbeeld van goede en aan M. Chamberlain, minister jloniën van Engeland en aan het che hof. minister, zelfs een koning, kan tusschenkomst van een gouver- gezant zich hoffelijk rechtstreeks n tot den president van een onaf- ijke Republiek. flaanderen zal deze koninklijke iker gewaardeerd worden. lel eigen paard en rijtuig. Een nitscher, die lust had, om een dag en te gaan, wilde bij eeneu rijtuig- rder zijn beste peerd en dogcar maar de rijtuigverhuurder, die et kende, vertrouwde hem die niet Duitscher had echter zijnen zin uitstapje gesteld en sloeg hem in prijs, dien paard en rijtuig ge- tdden, te betalen, beloovende ze lor den zelfden prijs weer te vor- als hij terugkwam. Daar zag de geen bezwaar in, dus werd aan ungen van den Duitscher voldaan, tging hij. ids was hij weer aan stal, kreeg d terug, volgens overeenkomst en rel riep de rijtuigverhuurder, gij rgeten voor het huren te betalen, esteman, was :het antwoord, er is en geen spraak. Ik heb den ge dag met mijn eigen paard en den. En hij liet den man ver is toch uw ware naam, vroeg Frederik aan den Portugeeschen Zeremba et mijn ganschen naam, zeide deze, jZirrizarrikorumbarrizarizeremba. oo heet de duivel nog niet, zeide ter. Sre antwoordde de gezant, die is it van mijne familie, en heer verbaasde zich niet weinig, p zijnen bediende 's avonds laat in n vond, terwijl hij 2 pistolen boven togen zag hangen, terwijl de man epansel beschouwde. Hij meende kerel gek was geworden, en vroeg at Lij in het hoofd had. k wil de komeet zien, was het ant en daar ik in de dagbladen gele- dat dezelve alleen met gewa- >ogen te zien is, zoo heb ik daartoe stolen genomen slachtoffer van haar beroep. joevig ongeluk heeft in het stedelijk huis te Utrecht plaats gehad en ®g meisje tot het slachtoffer van iel beroep als pleegzuster gemaakt, ohotman, uit Zwolle, was donder- 1 ifgend rond 10 ure in de diphthe- «k bezig een inhalatietoestel iu e maken, toen plotseling door nog paarde oorzaak, hare kleedercn ratten. arme pleegzuster stond in een nik in volle vlam. Op haar hulpge- nelde men toe, en vond haar iu den beklagensweordigen toestand. Men te de vlammen, en nu bleek hot, et ongelukkige meisje vreeselijke popden had aan armen en boenen. r-ijk werd aanstonds bet noodige lom hare pijnen te verzachten en o het leven te behouden. Deze po- mochten echter niet baten. Des ags ten half drie overleed zij. (U.-D.) hah van Perzië vermoord. Vrij- toorgend had do Shah zich in bede- ïanChahzade Abdol Azim begeven, den middag werd bii, op het bin- van het heiligdom zelf, bij middel icd revolverschot gedood door een toehoorendetot de godsdienstige sekte der babis. De moordenaar is aange houden. Het heiligdom waar de Shah vermoord is, is gelegen op omtrent 6 kilometers ten noorden van Teheran. Op het oogenblik dat de Shah het hof binnen trad, werd hij door een kogel in het hert getroffen. Naar het paleis teruggevoerd, is de onge lukkige vorst er ten 4 uren namiddag overleden. Men denkt dat de moordenaar medeplichtigen heeft. Zooals wij over eenige weken gemeld hebben, moest de Shah op 6 mei aan staande den 50 verjaardag zijner troon beklimming vieren. Nassr-Ed-Din was een overtuigd bewonderaar der Euro- peesche beschaving, en in 1873, 1878 en 1889 heeft hij omreizen in Europa ge daan. Hij was het die Perzië opengesteld heeft voor den buitenlandschen handel en die er het decimaal muntstelsel, en de post heeft ingevoerd. Hij had de gods dienstvrijheid uitgeroepen, behalve voor de sekte der babis. De Belgen herinneren zich nog zijn verblijf in 1873 te Brussel en in 1889 te Antwerpen. Nassr-Ed Din is het vijfde staatsopper- hoofd, in deze eeuw vermoord de ande ren zijn: de twee presidenten dor Veree- nigde Staten, Lincoln (in 1864) en Gar field (in 1881), de keizer van Rusland, Alexander II (ook in 1881) en president Carnot (in 1894). De opvolger van den Shah. De kroonprins van Perzië heet Mos- soffar-Ed-Dis hij is de tweede zoon van den Shah en thans rondde 40 jaar oud. Hij was tot nu toe gouverneur der pro vince Aza Badgiah en verbleef te Tauris. Hij is zeer volksgezind, en zijne troonbe klimming zal gunstig onthaald worden. De kroning van den Tsaar. Do moeilijkheid, gerezen naar aanleiding der vertegenwoordiging van den Paus bij de kroningsfeesten te Moscou, is opgelost op deze wijze dat de gezanten der souverei- nen zich zullen schikken in de alfabeti sche volgorde van de namen der lauden, die zij vertegenwoordigen. Behalve door Mgr. Agliardi zal de Paus vertegenwoordigd worden door Mgr den prins de Croy, een der partecipanti van Z. H., senor Alfonso Merry del Val, een zoon van den Spaanschen gezant op het Vaticaan, en graaf Carpegn, van de lijfwacht. a A LOST. Société Anonyme. Le Conseil d'administration a l'hon- neur d'inciter MM. les actionnaires a assister Tassemblêe générale extra ordinaire qui sera tenue au siège social d A lost, rue du Canal,le Samedt 16 Mai 2 ijt heitres derelevée. ORDRE DU JOUR Modifications aux slaluts. N. B. Messieurs les actionnaires sont prêvenus qu'ils devront être por- teurs de leurs litres ou Tun certificat constatant le dépot de ceux-ci a la Banque de Flandre d Gand. Annates Parlement., en documents 1873-1894, 71 d. schoon ingebonden, 30.00 Exposé de la siluat. admin. de la Fl. Orient. 1872-1893; 22 d. niet ingeb 5.00 Officieele proc.-verb. der zittingen van den Prov. Baad van Oost- VI. 1871 1886-1888-1893; 22 d. niet ingeb. 5.00 A nnuaire stalistique de la Belgique 1872-1893; 22 d. niet ingeb. 10.00 Zich te bevragen ten bureele dezer. goed gerief voor bakkers enz. ter fabriek te Denderleeuw, nabij het Sas van Teral- phene. Zich te wenden tot den heer Valerius Van Assche, 17, Vaart te Aalst. Marché-au-bois, 7, ALOST, «o» TISSAGE DE TOILES Spécialité de Sacs en tous genres. Toiles d'Emballages, Toiles k Houblons, k Oignons, k Grains, etc., etc. o Baches Imperméables, CAPARAgONS, FICELLES. 16 Albert-Liénartstraat, 16. Beveelt zich aan voor alle slag van portretten, familiegroepen enz, kun stig afgewerkt. Week- en feestdagen, open van 9 uren voormiddag. Men begeeft zich ook ten huize op aanvraag. schoon en welgelegen WINKELHUIS. Zich te bevragen bij Van Branteghem- De Luyck, Lange Zoutstraat 33, Aalst. OVËRZEESCII onlangs uitgevonden. Doodt inet eene snelheid en eene zekerheid die bijna bovennatuurlijk is,de Wandluizen, de Vlooien, dc Kolenbranders, de Motten, de Ca- fards, de Vliegen, de Mieren, de Tichelbeesten, de Vogel-vlooien en in algemeen alle Insecten, zoodat, er geen de minste soort van insec- ten-broeisel overblijft. FABRIEK EN UITVOERHANDEL l>ij A!VDEL, drogist, 13 in den Zwart en Hond, Husgasse 13 Algemeene deposiiaris Albert Ceuterick, Gl, Veldstraat 61. te GENT. Dit oprecht en goed koop Poeder wordt verkocht te Aalst bij M. Victor Meirsacbaut Korte Zoutstraat, 39. Indien gij aan influenza lijdt, Indien gij korlborslig zijt, Indien gij aan keelpijn lijdt, Indien gij niet goea slaapt, Indien gij gejaagd zijt, Indien gij aangedaan zijt door bronchiel,o/"t is gelijk welke boj'stz iekte GEBRUIKT DE van F. CALLEBAUT. Gij zult er welhaast verzachting en na eenige dagen volkomene genezing in vinden. PRIJS DER DOOS 1 fr. 25. Algemeen Depot F. CALLEBAUT, Overdekte Botermarkt, AALST. Men zendt ze ook franco door geheel het land, tegen een postmandaat van fr.1,30. depots Brussel, Fredrix, Brd du Nord Ant werpen, I)e Beul Gent, De Moor Ninove, De Ruyver Wetteren, Van DaelSottegem, VanderschuerenDiest, Jans-Fredrix Oostende, De Cock. N. B.Men kan die bollekens opslik ken of opzuigen volgens beliefte. In de zeilde Apotheek van F. CALLE BAUT, z(jn te bekomen Bloedzuiverende Pillen tegen gal, maagzuur, slijmen, slechte spijsverteering, velziekten, enz. Remedie voor de eksteroogen. Remedie voor de tandpijn. A lie remediën voor het vee en pluim gedierte, enz, enz. Huis VAU Vertrouwen. 7, Groote Markt, 7, AALST. Zeer voordeelig te bekomen allerhande Vernissen, Verfwaren, Olie, Siccatif, Terpentijn, enz. Alsook Lijm, Sponsen, Zemvellen, Borstels in alle soorten Kleuren om stoffen te verwen Vitriool, Spiritussen en alle drogerijen. Eerste kwaliteit van Specerijen. GROOT. KLEI1V. TE VERKRIJGEN ten bureele van - Den Denderbode en bij al de gazetverhoopers OPENBARE VERKOOPING VAN te AALST, Vaartkaai, OP DIJNSDAG 12 MEI 1896, om 3 uren namiddag. Deurwaarder Alfr. MAHIEU.te Aalst, zal op voormelde dag en uur, krachtens een bevelschrift van den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg te Brussel, overgaan tot de openbare ver- kooping van 9 Eiken van verschillige dikten, liggende te Aalst, aan de Vaart- kaai, nabij de IJzeren-Spoorwegbrug en de Nieuwe Vischmarkt. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke betaling mits verhooging van 10 t. h. voor onkosten. Men zal vergaderen aan de Eiken lig gende nabij de Nieuwe Vischmarkt. N. B. Voornoemde Deurwaarder MAHIEU, zal onmiddelijk na hierboven- staande verkooping, namens wie het behoort, nog verkoopen Eene groote hoeveelheid brandhout, liggende verdeeld in koopen 't elks gerief, in de Achterstraat, te Aalst. UI fraai boekdeel van 160 bladz. A.A.M 4 0 CENTIEME1V. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Door het ambt van den Notaris MOENS te Lede, zal er op Zaterdag 16 Mei 1896, om 1 J/t ure namiddag, ten gehoor- zale van het Vredegerecht te Aalst, navolgens de bepalingen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk te koop aange boden worden Een perceel Bouwgrond, gelegen te Lede, Dorp, in de Nieuwstraat, groot 16 aren,palende aan de weduwe en kinderen Blondeel.de erven De Backer, de weduwe Van der Meulen, den heer Wybo en de Nieuwstraat. Eenige zitdag. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam Werkmanswoonhuizen, gelegen te Wichelen gelegen te Berlaere, Zele, Schoonaerde en Moerzeke. De Notaris FRAEYS, te Gent, Koning straat, Nr 16, zal krachtens arrest ver leend door hel Hof van Beroep van Gent, in date 15 April 1896 en ten overstaan van den bevoegden heer Vredechter open baarlijk verkoopen Gemeente Wichelen. Koop 1. Een Woonhuis, met stagie, stcencn molen, magazijnen, stallingen, tuin, boomgaard en verdere afhankelijk heden, gestaan en gelegen te Wichelen, wijk Bohemen. gekadastreerd sectie B, deel van nummers 568z en 568/*, met eene grootte van 25 aren 20 centiaren. Ingenottreding met het betalen der koopsom Koop 2. Een percerl Tuin, met schuur en remise, gestaan en gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie B, deel van nr 568/, groot 3 aren 90 centiaren. Ingenottreding met het betalen der koopsom. Koop 3. Vier Werkmanswoningen, met erve en afhankelijkheden, gestaan engelegen alsvoren, gekadastreerd sectie B, n" 569Ö, 569c, 569rf en 569e, met eeno gezamenlijke grootte van 2 aren 40 cen tiaren. Gebruikt door Verholen, Peerlinck, Hersens en Van den Abeele, mits voor elk een frank per week Koop 4. Twee Woonhuizen, waar van het eene zijnde de herberg De Molen, met erve en afhankelijkheden, gestaan en gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie B, n" 568P1 en 568h, groot 1 aar 90 cen tiaren. Gebruikt als volgtde herberg door Louis De Rudder, mits fr, 1,50 per week, en de andere woonst mits fr. 0,75 per week door Baeyens. Gemeente Berlaere. Koop 5. Een perceel Zaailand, gele gen te Berlaere, aan Baarbroekdijk, ge kadastreerd sectie B, nr 89, groot 49 aren 30 centiaren. In pachte bij Leo de Palmeneir, Frans Samson en Aagustc Heirman, mits 70 fr. 's jaars met Kerstavond, zonder voorwaarde. Koop 6. Een perceel Zaailand, gele gen alsvoren, in den Korten Langenberg aan het Bauwensstraatje, gekadastreerd sectie B, nr 344, groot 37 aren 20 cen tiaren. In pachte bij de kinders Van Caute- ren, mits 60 fr. bijjare met Kerstavond, zonder voorwaarde. Koop 7. Eene partij Zaailand, gele gen in de Schriecken, gekadastreerd sectie A, nr 1303, groot 29 aren 40 cen tiaren. In pachte bij Karel-Lodewijk De Maesschalck, te Uytbergen-dorp, mits 35 fr. met Kerstavond, zonder voor waarde. Gemeente Zele. Koop 8. Eene partij Zaailand, gele gen te Zele, in de Vrijheien, genaamd Achterste Heide, gekadastreerd sectie B, n' 275, groot 1 hectare 10 aren 10 cen tiaren. In pachte bij Theo fel De Geest, mits 100 fr. bij jare, mot Kerstavond, zonder voorwaarde. Gemeente Schoonaerde. Koop 9. Eene partij Zaailand, gele gen te Schoonaerde, in het Cuypers7cld, gekadastreerd eenige sectie, nr 623, groot 30 aren 80 centiaren. In pachte bij Donalus Bogaert, mits 60 fr. bij jare, met Kerstavond, zonder voorwaarde. Gerneente Moerzeke. Koop 10. Eeno partij Zaailand en Dijk, gelegen te Moerzeke, in Vrouwen- broeck, gekadastreerd sectie A, nrs 172, 173 en 176, groot 1 hectare 33 aren 90 centiaren. Het Land in pachte bij Martin Van Geyle, mits 150 fr. en de Dijk bij De Smedt, mits 10 fr. bij jare met Kerst avond, zonder voorwaarde. Koop 11. Een perceel Zaailand, ge- egen alsvoren, gekadastreerd sectie A, nr 194, groot 64 aren 30 centiaren. In pachte bij De Cauwer, mits 80 fr. bij jare, met Kerstavond, zonder voor waarde. Koop 12. Een perceel Zaailand, ge legen alsvoren, gekadastreerd sectie B, nr 414, groot 53 aren 10 centiaren. In pachte bij Dionisius hemmens mits 80 fr.'s jaars, tot Kerstavond, zon der voorwaarde. Eenige zitdag voor verblijf Zaterdag 16 Mei 1896, om 2 uren namiddag, te Aalst, ter Ver- hoorzaal van het Vredegerecht. Voor alle inlichtingen wende men zich ter studie van bovengemelden Notaris FRAEYS, Koningstraat, Nr 16, te Gent. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen 14 koopen schoone Bouwgronden, allerbest gelegen te Aalst, in de School straat, aan de gewezen kappelle te Meu- leschette, hebbende ten voorhoofde naast de kassei eene breedte van 4 meters 74 centiemeters op eene diepte van 30 meters. Instel Woensdag20 Mei .op- Verblijf Woensdag 3 Juni Ten 4 uren namiddag ter afspanning Het Klein Gent, te Aalst, Nieuwstraat. VENDITIE VAN Amenkaansche dennen te Aalst, Saskaai. lie Notaris l)E GHEEST, te Aalst, zal op Maandag 18 Mei I89C, te middag stipt, te Aalst, aan de Saskaai in het openbaar verknopen 0 koopen schoon Amerikaansch rood en wit dennen hout, beslaande in kepers, ribben planken, berd voor vloeren, en verders in groote stukken van alle lengte, breedie on dikte. Gereede betaling. OPENBARE VERKOOPING Ir AALST en een BUITENGOED, le EREMBODEGRM. De Notaris Limpens, ie Aalst, zAl openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Ecnen Eigei dom be staande in vier Woonhuizen, geslaan en gelegen ie Aalst, in de Lange Nieuw straat, vijf Woonhuizen m de Korte Nieuwstraat, eenen Hof, on een Magazijn boven de weegzaal der stad Aal3t. Verdeeld in 11 koopen. Tweede koop. Een Buitengoed met woonhuis, stallingen, remisien, jardin d'hiver, broeikassen, bosschen, water, enz., gestaan en gelegen te Ereobodegem, nabij de Statie van den IJzerenweg van Brussel naar Aalst en Gent, groot in gronde 12 hektaren, 19 aren, 4 centiaren. In gebruik bij den heer Notaris De Sadeleer, te Erembodegem, mits 1970 fr. 's jaars zonder termijn. EENIGE ZITDAG Zaterdag 23 Mei 1896. Om 1 ure namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht ten Stadhuize van Aalst. Men zie de verdeeling van eerste koop en plans op de plakbrieven. Voor verdere inlichtingen zich te be vragen bij den Notaris LIMPENS voor noemd. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Haaltert. 1° 15 aren 40 centiaren Land, op het Nederlareveld. Boomprijs fr. 15. Gebruikers Bavo Ruyssinck en J.-B. De Ryck. Ingesteld fr. 650 2° 8 aren 90 centiaren Land, op den Nederkraaiwinkel. Gebruiker Joseph De Schutter. Ingesteld fr. 270 3° 8 aren Land, op het Hooglareveld. Gebruiker Frans Allard. Ingesteld fr. 560 4° 5 aren 90 centiaren Land, op den Grootkauter. Boomprijs fr. 20. Gebruiker Leonard Arys. Ingesteld fr. 360 5° 4 aren 60 centiaren Land, op het Hofland, tegen het Dorp. Gebruiker Charles'Sterck. Ingesteld fr. 290 6° 15 aren 90 centiaren Land, op het Terrenthout. Boomprijs fr. 70. Gebruikt door de kinderen Judocus De Ryck. Ingesteld fr. 600 7° 8 aren 20centiareu Land, op den Kleinen Droeskauter. Boomprijs fr. 10. Gebruiker Franciscus De Pauw. Ingesteld fr. 300 8° 26 aren 10 centiaren Land, op den Wijngaert. Boomprijs fr. 55. Ge bruiker Herman Herremans, te Kerkx- ken. Ingesteld fr. 1550 9° 71 aren 90 centiaren Land, op het Papenveld aan de kasseide naar den Keiberg en aan die naar 's Graven- kerselaar.Gebruikt door verscheidene». Verdeeld in vier deelen Boomprijs fr. 160. Ingestold fr. 4660 Instel Dijnsdag 28 April,8Qft Verblijt id. 12 Mei löyö' Om 3 uren namiddag «In Nederbasselt» bij M. Alph Matthys, te Aalst aan den Geeraerdsbergsohen steenweg.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3