Landbouw. fa Letternieuws. Bedevaart naar Lede. Allerhande Nieuws. Brussel, weet dat het niet alleen door po litieke werking is, dat Jan Volders voor zijnen tijd versleten was. Er ontbrak dus tact, zegt L'lndépan- pence, met Volders voor te stellen als eenen :rartelaar J als eenen afgod in den socialistischen olymp. Herverzekering. Vele Maat- schappijen van Veeverzekerin® verwaar- loozen van zich aan te sluiten hij de Her verzekeringskas van Oost-Vlaanderen. Men moet wel verstaan dat er aan die aansluiting niets dan voordeelen vast zijn. Men trekt iu alle geval meer dan men gestort heeft daar de herverzekering eene inrichting is dio voor doel heeft de hulpgelden van Staat en Provintie op eene rechtveerdige wijze, onder de bestaande maatschappijen te verdeelen. Die hulp gelden bedragen 20,000 fr. die verdeeld worden onder de aangesloten maatschap pijen volgens 't getal verliezen welke zij ondergaan. De storting die de maatschappijen moe ten doen is niet verloren Zij is alleenlijk voorgeschreven om misbruiken te vermij den en keert terug aan de maatschappij indien het getal verliezen het toelaat. Men kan afdruksels bekomen der stand- regelen en uitleg bij Mr Vander Haeghen, advokaat te Aalst, bij Mr Caudron, ge neesheer te Moorsel, leden, en ook bij den E. H. Vanderschueren, bestuurder, Esplanade, Aalst. «o» De premiën van den Arrondissements- priiskamp voor het Vee, gehouden te Aalst, Zaterdag 9 Mei, zijn toegekend als volgt Stieren. 1° Be kinderen Drieghe, te Laerne, 125 fr. met zilveren eermetaal. 2* Ch.-L. Van Peteghem, te Laerne, 125 fr. met zilveren eermetaal. 3* Leo Be Bockte Berlaere, 100 fr. met bronzen eermetaal. Koeién. 1° Be kinderen Van Cauteren. Zele, 200 fr. 2° Be kinderen Be Mey, Wetteren, 150 fr. 3° Vandevelde Camiel, te Galcken, (veers), 100 fr. Er is rondom Aalst nog veel te doen in zake van Veeverbetering. Er zijn nog al eenige goede stieren aangeboden Men feve den voorkeur aan geprimeerde iever eene uur verder gaan, bij uitgele- zene stieren, dan in de gobuurte den eer sten den besten stier te gebruiken. De landbouwer is niet gewoon van moeite te sparen of verren gang, als er iets raeète verdienen is Eweï I de vooruit- zicbtige boer weet wel dat een kalf van eenen uitgelezen stier, op ouderdom van twee jaren wel 50 tot 100 franken meer weerd is, dan de gewone kalveren, zonder keus van voortbrengers bekomen De reis en den onkost van een uurkeu gaans zullen eenen ruimen intrest op brengen. Dat weten vele landbouwers en toch blijven ze voortdurend lichtzinnig te werkegaan; 'tis hun gelijk, als de koo maar een kalf geeft. De slimme boerkens alleen gaan anders te werk. «o» Mesthandelaars. 't Is 't ho pen dat de les welke 't parquet dit jaar aan sommige menschenfoppers gespeld heeft, ons land in 't vervolg zal vrijhou den van dit schuimersras, die onze een voudige landslieden appelen voor citroe nen komen verkoopen. Indien er nog boerkens te vinden zijn die zich laten foppen door vreemde joden, ewel, dan zouden wij moeten zeggen Mundus vult decipiDe boerkens willen gefopt worden. Meimaand. Maria's Thomas a Kempis, of de Navolging van Mama, door Fr Sebastianus Sailer, van de Orde van Premonstreit, uit het latijn vertaald door Fr. Gerlacus Franken dierzelfde Orde der abdij van Averbode vermeer derd met de dagelijksche geleden van eenen christen.Kerkelijk goedgekeurd; uitgegeven ten voordeele der missie in Brazilië. Averbode J. van der Linden, 1896. De gebeden, die de Vertaler er aan toegevoegd heeft, maken er een waar handboekje van voor iedereen,een schoon kerkboekje van 300 bladzijden dat voor iedereen voldoende is en voor niemand le groot. Het boekje kost, in zwart linnen band met geperste figuren, rood op sneê en vergulden titel, fr. 0,90 (1,00 fr. franco) andere banden zijn verkrijgbaar aan fr. 2,00 3,60 4,20 5,00 5.60 6,00 en 6,50. De opbrengst van het boekje, dat op duizenden exemplaren getrokken is, is bestemd voor de Missie der Eerw. Nor bertijnen in Brazilië. Het boekje is verkrijgbaar bij den schrijver, in de abdij van Averbode (Sichem bij Diest) bij de leveraars en Ieveraarsters van het Aartsbroederschap van O. L. V. van het H. Hart, en ten bureele van Benderbode, Korte Zout- straat, n* 31, Aalst. Donderdag lest, hebben de leden des Genootschaps van den H. Franciscus- Xaverius dezer Stad, onder de leiding van hunnen ievervollen Bestuurder, de Eer waarde Pater Lemoine, hunne jaarlijk- sche bedevaart naar Onze Lieve Vrouw van Zeven Weeën te Lede gedaan. Zoo als de vorige jaren is alles in de beste orde afgeloopen en waren de bede vaarders, om vijf uren 's morgens vertrok ken, reeds om kwaart na tien uren vóór middag, onder het beurtelings bidden van het roozeuhoedje en het zingen van gees telijke liederen en lofzangen, in de kerk van hetCollegie terug, van waar allen, na den zegen met 't Allerhoogwaardigste te hebben ontvangen, getroost en vol voldoening in hunne famuiën terugkeer den. Er valt te bemerken dat dees jaar, de brave burgerij, die er aan houd, elk jaar, de bedevaarders-Xaverianen naar het heiligdom der Moeder Gods, te Lede, te vergezellen, bijzonder talrijk was, want men ze ten minste op ruim 200 personen van beide geslachten rekenen mag waar van men de drie vierden, te gelijker tijde als de Xaverianen tot de H. Tafel heeft zien naderen. Iedereen zal bekennen dat zulks hoogst troostelijk is en dat het Genootschap van Franciscus-Xaverius veel goed sticht, het oogwit zijner instelling langs om meer bewerkstelligt met het spreekwoord, Woorden wekken maar voorbeelden trek ken, te bekrachtigen, bijzonderlijk als zulks geschiedt en verricht word door mannen uit alle standen der samenleving, alle menschelijk opzicht met de voeten tredende. Aalst O. H. Hemelvaart 1896. Een Xavebiaan. Priesterlijke benoemingen. Zijn pastoor benoemd Te Bottelaere de E. H. Ang. Buysse, oudmissionnaris in Congo te St-Goorix-Audenhove, de E. H. A. Schellaert,onderpastoor te Zele. Aalst. Het Feest der herdenking van den Pauselijken Wereldbrief Reram novarum, is hier zondag 11. plechtiglijk gevierd geworden. De stoet welke zich ten lokafe van den Werkmanskring vorm de en zich,onze Koninklijke Harmonie aan 't hoofd, langs Zonuestraat, Houtmarkt, Brusselschestraat naar onze hoofdkerk begaf was indrukwekkend. Al de anti socialistische Vakvereenigingen, katho lieke Sektiën en Vereenigingen met stan daards en kartels waren vertegenwoor digd. Het getal deelnemers aan den stoet mag op ruim 1500 geschat worden. Onze Sl Martinuskerk was proppend vol. Na de Mis werd de stoet hervormd een korte omgegang werd gemaakt langs de Kerk straat, Groote Merkt, Molenstraat, Werf, Vaartstraat, Esplanadestraat, Leopold- straat, Groote Merkt, Lange en Korte- zoutstraten om zich terug naar den Kring te begeven en er de voordracht bij te wonen van den hoer De Witte, Bestierder der Nationale Werkbeurs te Brussel. Het is ons onmogelijk er zelfs een zeer be knopt verslag over meê te deelen, en wij bepalen er ons dus bij te zeggen, datM. De Witte bewezen heeft dat een vlijtige en werkzame arbeider ook kan meester of patroon worden, dat de socialistische leerstelsels op dwaling of dwaasheid zijn gesteund, dat de beloften der socialisten niet uitvoerbaar zijn, enz., enz. In een woord M. De Witte is een bekwame spre ker die door zijne Brusselsche zetten de aandacht zijner toehoorders weet te boeiën en de lachspieren te doen ontspannen. Die voordracht zal hier veel goeds te weeg brengen, want ze zal aan meer dan een de oogen hebben doen openen 1 Vergeten wij niet te melden dat talrijke kath. inwoners de nationale vlag aan hunne woning hadden geheeschen. Hier en daar had ook een Donchist, de drie kleurige vlag uitgehangen met groenen sluier. Men telde er in 't geheel een 11 tal. Op Chipka was de sluier in vuil groen net als of hij reeds als stofklod had gediend. Socialistische feesten te Aalst. Vooruit van dhnsdag kondigt het pro gramma af der feestelijkheden welke zul len plaats hebben op 13, 14 en 15 Juni aanst., ter gelegenhenheid der inhuldi ging van het nieuw lokaal der Aalstersche socialisten op Chipka. Wij bemerken losbranding van kanons, stoet door onze straten, muziekfeesten in verschillige wijken, waar kiosken zullen geplaatst worden, uitvoering van eene feestcantate op Chipka, enz., enz. En dit alles beslissen onze roodjes zon der goedkeuring en machtiging van ons Stedelijk Bestuur. Is dat niet wat al te haastig? In alle geval, wij denken, dat er voorzichtigheidhalve ernstige maatre gels zullen dienen genomen te worden. St-Lievens-Essche. Maandag aanst. 2dan Sixendag plechtige inhuldiging van een beeld des II. FrauciscusXaverius. Dertien Genootschappen uit andere Pa rochiën zullen het Feest met hunne te genwoordigheid vereeren. 't Beeld zal ge dragen worden door 4 jongelingen met sluier welke bij het H. Doopsel den naam van Franciscus hebben ontvangen. Het Feest zal daags te voren om 7 uren des avonds geopend worden door 't luiden der klok, 't losbranden van 't kanon en 't spelen van 't muziek. Het gezantschap, dat prins Albert op zijne reis naar Moscou vergezelt, sa mengesteld uit generaal Nicaise, ridder Marchal, en luitenant graaf d'Asschc, is maandag per express-Duitscbland, ver trokken. Die heeren reizen recht naar Berlijn, waar zij prins Albert zullen ont moeten, en dan met hem naar Moscou voortreizen. Misdaad te Elsene. Onder de talrijke misdaden, waarvan Courtois zoo niet rechtstreeks beschuldigd, dan toch in staat geoordeeld werd, 'was ook de moord, over vele maanden op eene her bergierster in de Keizerstraat gepleegd. Wat wordt er al niet verondersteld Die verdenking was zoo geheel onge grond niet, mits men heeft opgemerkt aat Courtois destijds in betrekkingen was met zekere Julie Noël, de meid van de vermoorde herbergierster vrouw Massin. En wat do verdenking, zoo wel voor de eene als voor de andere misdaad nog zwaarder maakt, is dat die Julie Noël later in den dienst is geweest van Mevr. Herry, en dat bij gedurende dien tijd zijne betrekkingen met haar niet staakte. Het kan zij dus geweest zijn, die hem de noodige inlichtingen heeft gegeven voor het plegen der laatste misdaad. Dit meisje zou ongetwijfeld eene kost bare getuige zijn. Ongelukkiglijk is zij in december laatstleden ziek geworden en in februari van dit jaar gestorven. De policie heeft nu bevel gekregen, op te zoeken welke de laatste betrekkingen tusschen Julie en Courtois zijn geweest. Alex. Courtois en De Vos zijn maandag opnieuw door den onderzoeksrechterWel- lens ondervraagd. Zij volharden in hun stilzwijgen. De Policie heeft belangrijke nieuwe ontdekkingen gedaan, vooral met betrek king op de inrichting der geheime stokerij. Er zijn namelijk bij den reeds genoem den Marcel, die het laatst aangehouden werd, brieven gevonden, betrekkelijk eene bestelling van twee koperen vergaar bakken, elk van 250 fr. In de koperslagerij Colard te Laken zijn die twee voorwerpen in beslaggeno men. M. Golard stelde aan het gerecht tevens geheel de briefwisseling ter hand, gewisseld tusschen hem, de bestellers en den ingenieur, die de teekening gegeven had. M. Collard, die niet zeker was over de betaling van zijn werk, werd gerust ge steld met eenen geëndosseerden wissel met... valsch handteeken. Wie dezen maakte moet nog onderzocht worden. De koperslager wist niet waartoe die voorwerpen van allerzonderlingsten vorm dienen moesten naar het scheen waren zij bestemd tot het smokkelen van ci- garen De ketels waren namelijk vac een dub beien wand en eene kraan voorzien. Men kon dus het binnenste gedeelte met smokkelgoed vullen en, als de doua niers er dan tegen klopten moest de holle klank, veroorzaakt door de ruimte tus schen den binnen- en den buitenwand hen overtuigen dat de ketel leeg was. Draai den zij aan de kraan, dan kregen zij den zelfden uitslag. Misschien waren de ketels ook wel voor de geheime stokerij bestemd. Het parket heeft zich opnieuw naar Vorst begeven, om eene huiszoeking bij Smits te doen. De vrouw Smits, wier toestand door al die gebeurtenissen niet heel schitterend js, heeft gevraagd om het manke peerd te mogen verkoopen. Het gerecht heeft zich hier stellig tegen verzet. De knecht van Smits blijft heweeren dat het peerd zich den poot verstuikt heeft in de wei. De veearts houdt staande dat dit niet zijn kan. Julie Noël. Dit meisje, dat, hoewel sedert vier maanden dood, zoo plotselings als hande lend persoon in dit drama optreedt, was eene Walin van Dour. Julie diende, zoo als men weet, vroeger bij vrouw Massin in de Keizerstraat en wae later gedurende eenige maanden in dienst bij mevrouw Herry. Een politieofficier heeft het personeel van het gasthuis, waar zij stierf, onder vraagd. De ziekedienster en de non der zaal waar zij verzorgd werd, herinneren zich niet, Courtois ooit bij Julie gezien te hebben. De bureelbedienden evenmin. Maar het is waarscbijnlijk dat, als hijhaar bezocht beeft, hij dit deed op zondag of donderdag, wanneer het algemeene be zoekdag is en men dan minder opgemerkt wordt. Maar eene zieke, die nog in dezelfde zaal verpleegd wordt, heeft in het portret van Courtois eenen persoon herkend, die vier- of vijfmaal gedurende langen tijd, met Julie Noël is komen spreken. In de maand mei 1892 kwam zij. in dienst bij mevr. Herry, op aanbeveling van eenen knecht, J. Borgers, die vroe ger ziekediener in een gasthuis was ge weest. Zij was niet op de bevolkingsregister ingeschreven, omdat zij, een diploom van onderwijs hebbende, zich niet als dienst meid wilde doen inschrijven. Zij beweerde vroeger in een winkeltje gediend te heb ben, doch nu van Lennick te komen, waar hare broeders en zusters woonden, en sprak niet van Mad. Massin, hare vroe gere (vermoorde) meesteres. Mevr. Herry was in september ver- Slicht, Julie door te zenden omdat zij met an Bogers, den knecht, aan 't vrijen was geraakt, en niets goeds meer verrichtte. Jan bleef in dienst tot februari 1894, en ret dan too kwam Julie hem steeds daarin de buurt opzoeken. Op dit tijdstip, en dit moet Julie gewe ten hebben, was de kas, waarin het kof ferken stond altijd open de sleutel van het kofferken stak in don portemonnaie, die Mevr. Herry 's nachts onder haar hoofdkussen verborg. Over de misdaad der Keizerstraat. Het is misschien niet ongepast, met eenige woorden die misdaad te herinneren Zij gebeurde in den nacht van 30 op 31 december 1887. Mad. Massin was, even- als Mevr. Herry eene oude vrouw. Zij had vroeger herberg gehouden nabij het poli- ciebureel, waar Courtois in dienst was en woonde op het oogenblik van den moord, sedert 4 maanden in de Keizer straat. Julie Noël, die vroeger in eene kroeg had gediend, welfce veel door leegloopers en oud-veroordeelden bezocht werd, bracht die lieve cliënteel meé naar de herberg van Mad. Massin. In den nacht van 30 de». 1887 nu werd de vrouw vermoord. De policie vond rond 3 uren de deur open de agenten belden de andere huisbewoners wakker en deze vonden het lijk van de vrouw, op het portaal voor de deur harer slaapkamer, met vijf wonden, toegebracht door een zeer scherp wapen, denkelijk een degen uit eenen wandelstok. Men heeft nooit kunnen weten of er diefstal gepleegd werd, daar men niet wist of Mad. Massin soms ergens een ver borgen spaarpot bezat. Julie Noël heeft altijd verklaard niets gehoord te hebben. (Dit was hetzelfde met de dienstboden van Mevr. Herry.) Talrijke aanhoudingen en ondervragingen werden gedaan, doch de moordenaar bleef onvindbaar. Twee joden weten... In deKroon- straat te Elsene kwamen twee joden met lijnwaad leuren. Vrouw L. kocht 35 meters. De eene jood begon met de vrouw een praatje te voeren, terwijl de andere begon te meten Een, twee, drie, vier, vijf... A propos, madam, zegde de eerste eensklaps, de hoefeelstste is 't fandaag De vijftiende antwoordde vrouw L. Sesthien, seventhien, achtthieu, ging de tweede jood voort. En toen de goede vrouw tegen 35 meters betaald had er later haren koop wilde nameten, waren er tien meters te weinig. Zij heeft de historie aan do policio verteld. In alle geval is het eene les voor de menschen, die lijnwaad van rondleu rende joden koopen. Afschuicelijkc moord te Bendelede. Zondag avond rond 10 uren verliet de genaamde Alphons Frayman de herberg Be Sierwaar er eene bolling had plaats gehad, en begaf zich naar zijne woning. Daar gekomen bevond hij tot zijne groote verbazing dat de deur open was en licht in de voorplaats brande. Zijne vrouw, omtrent de 40 jaren oud, lag op den grond uitgestrekt en gaf geen teeken van leven meer. Aanstonds verwittigde hij de naaste geburen, want zijne woning staat ganscli afgezonderd. Eenige personen, die met hem de herberg verlaten hadden, alsook de geburen snelden toe in de hoop de vrouw nog te kunnen redden. De genees heer van Lendelede M. Ring, werd in der haast geroepen en kon enkel de dood bestatigen. Het voorwerp waarmede de moordenaar zijn slachtoffer gedood had, een timmermanshamer, lag nevens het lijk. De ongelukkige vrouw had eene wonde aan het hoofd waaruit zij eenweinig bloed verloor. Inprintingen van vingeren werden nog aan de keel gevonden. Niets was in de woning gestolen. De gendarmen van Iseghem werden verwittigd en weldra waren er drie man nen ter plaats om de toeschouwers, ten minste 2000 in getal, te verwijderen. Het parket van Kortrijk kwam maandag om 8 uren ter plaats om een onderzoek in te stellen. Men vernam welhaast dat de genaamde Cyriel Kerkhof,een oud veroor deelde, die nog onder de waakzaamheid der policie staat, in den avond rond 8 uren bij Frayman geweest was en er eenen vechtershaan en verscheidene ko nijnen gekocht had. 't Was binst de afwezigheid van Fray man dat Kerkhof de haan en konijnen gaan halen was. Hij moest 7 fr. en half betalen Hij gaf 8 fr.en de vrouw Frayman wilde hem eenen hal ven frank weergeven. In het schof dat de vrouw opontrok was er 55 fr. 't Zou dan om dieftesreden zijn dat de moord gepleegd werd. Kerkhof, aangehouden en bij het lijk gebracht, loochende de misdaad begaan te hebben en beweerde dat hij rond 8 uren de woning van Erayman verlaten had zonder er terug te keeren. Het onderzoek duurt voort. Een Duitscher, die bij den consul van zijn land te Oostende, eenigen onder stand kwam vragen, werd, omdat hij zich niet in de noodige voorwaarden bevond, doorgezonden. In den namiddag kwam hij teriig en ditmaal gaf hij, daar de consul afwezig was, eenen brief af, welke be dreigingen bevatte. In het uitgaan sloeg hij eene ruit in stukken, van 85 fr. weerde. De policie, die hem aanhield, vond in zijn bezit een zeer scherpen dolk. - Hel omgevallen zoutvat. Hoe veel duizende malen zou die titel van Kotzebues blijspel niet toegepast wor- 1 ;n Hier volgt alweer een staaltje Vrouw W., die door haren man niet behandeld scheen te worden zooals het behoort, had hem verlaten en was naar hare moeder teruggekeerd, niet verre van de Eeckersche poort, te Antwerpen. Terwijl zij daar aan 't kuischen was, kwam haar man vragen of zij naar de echtelijke woning, Braziliëstraat, wilde terugkeeren. De vrouw weigerde en hierop haalde hij van onder zijne kleeren een kapmes te voorschijn, waarmeê hij haar be dreigde. Door hare moeder de vrouw er in, hem ■■■éi liet wapen a! doch nu nam hij zijn zak ra- jie; hracht hij zijne vrouw eenen steek hals toe, waarna hij de vlucht nam. De wonde is niet gevaarlijk, fc proces-verbaal tegen den brutalen opgemaakt. Vreemde dieven. Er schijnt] sedert eenigen tijd eene bende vree dieven te Antwerpen genesteld te hebi die onze eigene dievou eene led concurrencie aandoen. Twee dier gasten werden zondag i gehouden op Ste-Albegondiskaai, diefstal van kleergoed, gepleegd i: Blauwe-Broekstraat. De dieven ziji Oostenrijk-Hongarië herkomstig, be*; slechts sodert twee dagen in de sta verblijven. Beiden zijn betrokken in de zaal valsche papieren, eene zaak die van tot dag grooter uitbreiding neemt, e: doet vragen hoe het mogelijk is dat 1 tuurli bad b blik i bezit logies weerd Hij brikai b(j, h ben. Bij bezit en et Sch., vreemde dieventroep hier zoo ongesti ggnsk haar kostje kan verdienen Ioe£sl lukte Hij arseni Twee anderen, Duitschers, jaar oud, kwamen in de herberg, op hoek der Zilversmidstraat en Wi Ogierplaats, om logist te vragen. De baas zegde geen plaats te hel en dat scheen onze twee Duitscherj te bevallen. Toch verlieten zij de hert Een andere kalant, Jan Nicot, di; ^ij gehoord had, en in de meening d wel een karreweike kon te doen volgde hen op en bood aan, hen ander logement te wijzen. De Duitschers weigerden. Mt weg snauwden zij den man toe. Nicot drong echter aan en dit bi Sewee overg; Eer Mond Ding's de twee Duitschers zoo in woede da; hunner een mes trok en Nicot in dei eenen steek toebracht van wel 10 ci meters diep. Dit gebeurde in do Kaasstraat. Nicot liet een smartkreet hooren* Duitschers poogden op de vluchtte. Doch een der twee werd doorde onu ders aangehouden. Het is zekereFo gelogeerd op het Scheldeken. Terwijl men hem wegbracht, wen slachtoffer door eenen geneesheer zorgd en vervolgens naar het gebracht. Foller beweert dat zijn kameraad, Hermann Lensky, den steek heeft k bracht. Ook deze is heden morgendi gehouden, Uit het onderzoek der policie is ge ken dat dezfe Lensky dezelfde is, verleden week op het Zand werd aa hande houden, in een huis, waar hij ondei bed was gekropen, met eene hesp hij gestolen had aan boord van duitsche stoomboot, ten nadeele van oppersteward. Beiden zijn ter beschikking vat parket gesteld, Zaterdag is te Leuven, gednn den nacht brand ontstaan in de kaz van 4® artillerie. Zes peerden zijn it rook gestikttwee anderen, die nogi den, heeft men moeten doodschietea Verkoop van vervalschte eetwoi De inspecteur, door het gouvernei met het onderzoek der eet» gelast, kwam op zekeren dag te 11: den winkel van Alphons D. Denkelij hij de safraan en de olie Dief gewenschte voorwaarden bevonden ben, want er werd proces-verbaal e ki maakt. D. werd dan voorwaard besch veroordeeld, 1* tot 50 fr. boete d dagen gevangenis, 2* tot 10 fr. of 3 di Jachlwachlers en stroopen.- jachtwachter De Bie, in dienst bi Lionel Berré, te Oapellen, heeft een die vrijdag of zaterdag der verleden iu dienst moet gaan. De wildstroopers hadden vóór zijn trek eene serenade van ketelmuziek g! gemaakt en den weg langswaar bij trekken moest, spotsgewijze gevlagd Hiermee niet tevreden, kwama gisteren bij de woning van vader De eene betooging gehouden. Hunne ho: was zoo dreigend dat de vrouw a dochter, die alleen thuis waren, vu: pens namen en in de lucht schoten, de aandacht der naburige dorpsbewo te trekken. De schoten werden gehoord door vader, die nu toegesneld kwam,doch hij ongewapend was zou hij het te mi der bende weldra te kwaad hebbel kre« Zijne dochter sprong buiten omb vader ter hulp te snellen, doch nu zij aangevallen en door drie mesS gekwetst, zoodat zij door den genees Van Eeckeren moest worden verzorg; Intusschcn was de gendarmerie ta sneld, die de belegerden ontzetten. Op last van M. den procureur konings, broeder van den eigenaï proces-verbaal opgemaakt tegen de vallers, die allen gekend zijn. Uit eene steengroef nabij Mi' burg, (Namen), heeft men een enk blok losgemaakt die 12 kubiekmr groot is en 2,800,000 kilos weegt. Een duitsche dief te Luik. - is niet alleen te Antwerpen dat de van het - blonde Germanië hunt; spelen in het plegen van diefstallen. Luik is men ook met die plaag geteiss Zoo heeft de policie er dezer eenen aangehouden, die als een me? in zijn vak mag beschouwd worden, wiens aauhouding de luiksche policis eere strekt. De agent Misse had hem in 't oog ste, S nabij zijnen is een mand; Get alwee meiijl derN Me. Figat den bi lid di kregen, en deze verwittigde zijnen n uset protes Zes lingen ongeil opzier van bi pluim waren veel ii One bevon was v kelijk teit, d allen overle ooite De is nog van di een z< bij sti wel oj maar lareiz uit Bs In 1 Wertl aan 1 naar We kaans reden deliev gedoo en ki vrouw aan ei strijd ben, door gegev Wc kii,,g steldf bleek zijne peloo: hij dc kust j land aanle Wc deeld Dar-e buite slech openl loofdi kolon heeft kinge weer en di De Li Hi naar op zi M zondi heen Gt diefs'

De Denderbode | 1896 | | pagina 2