HEN EN OUESLMBU WOONHUIS Letternieuws. BOTERNIJ VERHEID. ZONDA.GRUST. MSÏSÏ Allerhande Nieuws. Openbare Verkooping ij urinr MAGAZIJN Merhlprijzen. BOUWGRONDEN en ZAAILANDEN, EEN HUISJE WOONHUIS MEUBELVENDITIE. dién genoodzaakt zijn geweest te heffen om de uitgaven te bestrijden die baar door de Kamers ter ontlasting van de ge meenten waren opgedrongen. Het vertoog der beweegredenen erkent de gegrondheid der klachten van de Pro- Tiuciën. Zal Het land van Aelst blijven beweren cu aan zijne lezers doen gelooven dat het dc Provinciale Raad, is die do oorzaak is van de vermeerdering der belastingen 't Ware deloyaal in den hoogsten graad Laat ons wachten Eerloosheid. —De oude Pastoor had groot gelijk toen hij ons zegde Het Land ran Aelst is de oneerlijkheid in persoon, 't is de schande der Ylaamsche drukpers geworden. Liegen, beleedigen, lasteren, ziedaar wekelijks brood 1 Een bewijs der oneerlijkheid van 't or gaan van Cbipka. Veertien dagen geleden, schreef Den- ierbode als priester Daens te Aalst Mis leest, is het in de Kapel der There- sianen. Wat doet de eerlijke man van Chipha Hij laat de woorden te Aalst zorgvuldig weg, om Denderbode te kun nen beschuldigen van geschreven te heb ben als priester Daens eens bij geval Mis leest is het in de Kapel der There- i sianen. 0 eerlijkheid I O deftigheid Waar- lijk zooveel eerloosheid kan niet ongestraft blijven Meimaand. Maria's Thomas a Kenipis, of de Navolging van Mabia, door Fr Sebastianus Sailer, van de Orde van Premonstreit, uit het latijn vertaald door Fr. Gerlacus Franken dierzelfde Orde der abdij van Averbode vermeer derd met de dagelijksche gebeden van eenen christen.— Kerkelijk goedgekeurd; uitgegeven ten voordeele der missie in Brazilië. Averbode J. van der Linden, 1896. De gebeden, die de Vertaler er aan toegevoegd heeft, maken er een waar handboekje van voor iedereen,een schoon kerkboekje van 300 bladzijden dat voor iedereen voldoende is en voor niemand te groot. Het boekje kost, in zwart linnen band met geperste figuren, rood op sneê en vergulden titel, fr. 0,90 (1,00 fr. franco) andere banden zijn verkrijgbaar aan fr. 2,00 3,60 4,20 5,00 5.60 6,00 en 6,50. De opbrengst van het boekje, dat op duizenden exemplaren getrokken is, is bestemd voor de Missie der Eerw. Nor bertijnen in Brazilië. Het boekje is verkrijgbaar bij den schrijver, in de abdij van Averbode (Sichem bij Diest) bij do leveraars en Ieveraarsters van het Aartsbroederschap van O. L. V. van het H. Hart, en ten bureele van Denderbode, Korte Zout- straat, n° 31, Aalst. De landbouw- groep der Volks kamer (waarvan onze 3 achtbare heeren W oeste, De Sadeleer en Diericx deel uitmaken) ontving woensdag namiddag, do afgeveerdigden der Land- bouw-Comices. (De kath. Landbouw-Co- mice Aalst-Zuid was niet vertegenwoor digd.) De heeren afgeveerdigden der Co rnices maakten aan hunne verdedigers de wensclien bekend der landbouwers. Kor tom ernstige maatregelen werden ge vraagd om de vervalsching der boter te keer te gaan die heden meer dan ooit op groote schaal gepleegd wordt. De heeren Woeste, De Sadeleer en Die ricx enz., enz. waren het eens om te ver klaren dat ze boreid zijn zelfs het onmo gelijke te wagen om de boternij verheid te redden. Verscheidene maatregelen werden be sproken en onderzocht en onder anderen de kwestie der phenolphtaléine. De beste eensgezindheid heerschte on der de leden van den laudbouwgroep en de afgeveerdigden en men verliet elkan der na het vast besluit van de vervalsch- schiug tegen to werken waarvan de land bouwers het slachtoffer zijn. Des voormiddags zijn de afgeveerdigden door den heer minister ontvangen gewor den en 't waren onze drie hoogcr genoem de vertegenwoordigers welke ze voor stelden. Waar was toen do vierde man Wel hij bekommert zich zoo zeer met de boternij verheid als met "t jaar 40 en als hij maar boter op zijn brood heeft, dat is hem genoeg...; 'tis alles wat hij vraagt... De afgeveerdigden der Comicen hebben te samen met de katholieke vertegen woordigers naar de middelen gezocht om de vervalsching der boter te bestrijden. Ja, zij hebben gezochtEn M. Hel- leputte zal door den geleerden chemist Bruylants een der aangewezene remediën laten onderzoeken. En wat doen de helden van Chipka?... Ze roepen gedurig De landbouw ver kwijnt en hij moet gered worden I De broodwinning is moeilijk, er moet voor gezorgd worden I Dees moet gedaan, geen moet verricht worden, 't is eenc looze litanie.... Maar de helden wachten zich wel te zeggen wat er moet gedaan worden om dees en geen te redden Ze zeeveren en praten terwijl andereu werken ja, dat doen zij dat kunnen zij. Maar praten doet niets uit, zegt Bert 't Is nu twee volle jaren dat priester Daens in de Kamer zetelt door de gratie der liberalen, kan men ons een enkel uitvoerbaar maatregel aanwijzen door hem voorgesteld, 't zii om de landbouw crisis te verhelpen, t zij om de brood winning te verzekeren Geen enkel, neen, geen enkel I Doet hij eens den mond open, 't is om te bewijzen dat hij van de kwestie niets begrypt. Destijds immers heelt hij zich tot minister De Bruyn gewend om de opening der grens voor het Hollaudsch vee te vragen, wanneer de welbegrepene belangen onzer landbouwers eischten dat ze gesloten bleef Met zulke volks vertegenwoordiger en 6 cents Priesterlijke benoemingen. Zijn pastoor benoemd: te Bottelare, de E. H. A. Buysse, onlangs teruggekeerd uit de zending van Matadi; te St-Gooriks- Audenhove, de E. H. A. Schellaert, on derpastoor te Zele. Zondag 21 Mei (Sinxen), M. Van Til- borg, Lange Zoutstraat, 39. Maandag 25 Mei (2C Sinxendag M. De "Waele, Kerkstraat. BIEÈN TEELT. Openbare Voordracht over Bieënteelt, F 2e les op Maandag 25 Mei (2e Sinxen) in de Feestzaal van St-Martensgesticht, Esplanade te Aalst. om 10 V» uren vovrmiddag .- Onderwbepj De moederbie haar le ven, bevruchting, werkzaamheden, gezag in den korf Moederlooze korven, hoe men ze herkent en boe er in voorzien wordt, zwermen, en zwermen vangen. De zelfde les zal ook gegeven worden te Wieze, maandag (2e Sinxen) ten 4 uren Damiddag te Welle zondag 31 mei, ten 4 uren namiddag, op beide piaatsen in de Gemeenteschool. Namens St-Ambrosius Gilde De Secretaris, De Voorzitter H. Vandeb Schueben. J. Van Nuffel, Botermarkt. Heden zaterdag werden 994 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6958 kilos. OPENING der Succursaal BLuppens Cnle. Bronzen, Lusters, Penduls, 151 a 155, Noorderlaan Brussel. AALST. Tentoonstelling. De sektie van openbare feesten onzes Gemeen- teraads heeft besloten voor te stellen van, ter gelegenheid van de inhuldiging onzes nieuw hospitaals in 1898, alhier eene tentoonstelling voorde Nijverheden en Landbouw in ons Arrondissement in te richten. Deze tentoonstelling zou gehouden worden in de lokalen van het niew Hos pitaal; de opening in mei en de sluiting in September. Verder zal er te dezer gele genheid een bestendig festival aange boden worden aan de Maatschappijen van Samenzang, Fanfaar, Harmonie of Sym- phonie des Lands. Belangrijke premiën zullen verloot worden, onder de deelne mende Maatschappijen en muziekbe- stuurders. Aalst.— Donderdag avond rond 9 uren kwam een verhuiswagen der w° Verdur- me Hoogstoel, te Audenaarde, met twee peerden bespannen onze stad binnengere den om te vernachten ter afspanning Het Klein Gent Op de Groote Markt geko men in plaats van de richting der Nieuw- straat te nemen, reed de wagen de Kerk straat in en zoo langs de Oude Graanmerkt. Een heer en een policieagent welke den wagen den berg zagen afrollen, vreesden onheilen en riepen zoo hard ze konden dat men stoppen moest; die waarschuwende kreten werden nogthans zoo luide geslaakt dat de gebuurs er op buiten kwamen. Maar sliep de voerman of is hij doof in alle geval de kreten werden niel gehoord en de wagen die eene holle vaart had verkregen, bonsde met geweld tegen de pastorij van 't Gasthuis. De dissel drong door de vensterglazen en raakte den pla fond. Onnoodig te zeggen dat al de ruilen weiden ingeslagen. In het huis des heeren Pastoors is er geene andere schade dan de braak van een abatjour of licbtweer- kaatser. Doch anders was het buiten ter straat gelegen een der paarden lag genepen tusschen den wagen en den muur en bekwam ernstige verwondingen. De heer Edm. Renneboog, veearts, verkhiarde het doodelijk verwond. Gansch 't achter gedeelte was met lamheid geslagen, 't Is een jong peerd pas geschoten van den tand van vier jaren. Op bevel des heeren heeren Burgemeester werd het veronge lukte dier naar het slachthuis gevoerd, alwaar het des nachts is afgemaakt ge worden. De voerman is zekere Van Steen- kiste. In den Belgischen Kring van sterre- kunde, te Brussel, heeft pater Lucas, dezer dagen, eene voordracht gegeven over de X stralen, en gedurende twee uren zijne toehoorders in oplettendheid gehouden. Z. K. H. prins Albert, de bur gemeester van Brussel, een aantal magi straten, geleerden en kunstenaars woon den de zitting bij. 't Schijnt wel dat de liberalen inzien, dat er bij de katholieken ook iets te lee- ren is doch dit zal niet beletten dat morgen dees of geen liberaal blad weer onze partij voor cretins zal uitkraaien I De proefnemingen te Leuven en te Namen in de Jesuietencollegies genomen, ziin hoogst merkweerdig vooral de clichés van pater Van Tricht, die onder veel andere, de inwendige organen van eenen visch heeft vertoond, eene zeester, een kieken, enz. Hij toonde ook een cliché, om het verschil te herkennen tusschen de echte en kostbare gesteenten. Pater Lucas heeft te Namen eene studie gemaakt op de hand van een kind, dat de beenziekte had. Deze studie is van groote weerde voor de heelkundige waarnemingen. Ook toon de deze geleerde een cliché, waardoor men het bedrog kan opmerken in de eetwaren. Hij radiograpbeerde vervolgens een horlogiewerk, in een zakske van eenen geldbeugel verborgen. Heel de vergadering stond in verba zing voor de keurige proefnemingen en duidelijke uitleggingen van pater Lukas, en Z. K. H. heeft den geleerde hertelijk gelukgewenscht en bedankt. Het parket van Brussel heeft in den laatsten tijd een groot getal klachten ontvangen van Belgische, Engelsche en Fransche onderdanen, betrekkelijk feiten van aftruggelarij, ten laste gelegd van eene zoogezegde agencie, waarvan de bureelen zoogezegd in de Predikheeren straat gevestigd waren, Het parket bevuol een dezer dagen een streng onderzoek. M. Meunier, officier-opziener van policie, werd met de zaak gelast. Hij ontdekte spoedig dat de agencie niet in de Predik heerenstraat, maar wel op de Kaasmarkt gevestigd was. De agencie had voor doel in de zeesteden plaatsen van kashoudsters te bezorgen. Het onderzook bewees spoe dig dat de kerels die de agencie bestier den, zich onder de valsche namen van Turner en Verstraete verscholen, wan neer linnne namen inderdaad Adolphe J... en Henri D... zijn. Beide worden in Frankrijk en Engeland voor gelijksoortige feiten van aflrugire- larij opgezocht. De kerels lieten op de vierde bladzijde van de Belgische en bui- tenlandsche dagbladen aankondigingen plaatsen om kashoudsters voor deftige huizen te vragen. De jaarwedden waren hoog en de positie zeer schoon. Maar men moest 25 Ir. storten voor de kosten. Een groot getal personen lieten zich beet nemen. Toen de bedrogenen zagen dat zij geen antwoord bekwamen maakten zij de zaak aan het parket bekend. J.. en D... werden woensdag morgend op de Kaas markt aangehouden en in het gevang van St-Gilles opgesloten. Een jong soldaat van het 6* liniere- gement, Jan Demeyer, was in verlof bij zijne ouders te Ledeghem gekomen, op het gehucht St-Pieter. Maandag rond middernacht trad hij, vergezeld van een kameraad, eene herberg binnen, waar er zich nog eenige verbruikers bevonden, Camille Vartdekende, zwingelaar, die in hevigen twist was met twee aDdere jongelieden, Richard Vanbutseele en Leon Vaneebelaere. Door gramschap verblind trok Vandekende zijn mes en denkende zijne tegenstrevers te treffen 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 1,98 a 2,16 1,53 a 1,71 22 Mei. GENT, 22 Mei. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 17,00 12,50 a 13,00 Haver Gerst Boter per kilo, Eiers per 25. ANTWERPEN, De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 1,95 a 2.10. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,00 a 1,25 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,00 tot 6,00. De eieren b jtaalde men per 25 stuks fr. 1,50 a 1,76. Ziehier de prijzen der granen op de m.'rktin het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 16,50 chienplaats met Stoomtuig en verdere I wenschelijke benoodigdheden, palende aan de heeren Simons, Birmant, Emiel Vander Schueren, Jan-Baptist Roelandt, Molenbeek en de Geerardsbergsche-1 straat. De kooper zal in het vrij gebruik ko men met het tellen van zijnen koopschat j kosten. Voor nadere inlichtingen begeve men I zich ter studiën van voormelde Notarissen tot het bezichiig.-n van den Eigendom, bij den heer Edgard Soetens, in de Gee- I rardsbergschestraat, te Ninove. ZITTINGEN: Juni 1896, telkens eenen Zaterdag om 2 uren namid dag, in het Hotel Moreau, Statieplaats, te Ninove. Rogge, Wimergerst, Zomergerst, Haver, Boek wet, Soonen, Bitterpeën, 11,50 a 11.75 00,00 a 00,00 15,50 a 16,00 15,50 a 16,00 00 00 a 00,00 16.50 a 00,00 15,00 a 00,00 van extra schoon en allerbeste Hooigras, Hofstade, in den Droogenmeersch en I den Bocht, namens jufvrouw Barbara Matthj's, grondeigenares te Hofstade, op Maandag 8 Juni 1896, om 3 uren namid dag, door bevoegd ambt en op gewone voorwaarden. 7331/:i-?.Z?31T. BRUSSEL, 22 Mei. Kalverenmarki Getal te koop gesteld 1060. Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,70 a 1,05 120 lammeren van Ir. 12,00 lol 20,00. Iluidenmerkt. Ossen, Stieren, Koeien en veerzen Kalveren fr. 0,60 a 0,80 0,50 a 0,55 0,50 a 0,55 0,85 a 0,r" CUREGHEM ANDERLECHT, 21 Mei Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 613 I Koeien en Veerzen Slieren 316 553 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fi*- 0,74 a 0,84 Stieren 0,55 a 0,i Koeien en Veerzen 0,56 a 0.70 GENT, 22 Mei. Getal te koopgesielde hoorenbeesten 943 Melkkoeien 69 Vette koeien 159 Groote ossen 10 Slieren 186 159 Magere beesten 195 165 15 Varkens 278 5 Loopers 12 106 I Viggens 352 j Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren „oDe goede stalbeesten golden gemid- plofte hij het lemmer tot aan don hecht I deld van fr. 0,65 tot 0,80. in den rug van den armen soldaat. De gekwetste, wiens toestand zeer erg is, heeft de zorgen ontvangen van dok- toor Justin Deraedt, burgemester van Ledeghem. Rijwielers Landbouwers en alle ambachtslieden verzekert u tegen de ongevallen. Zich te wenden tot M. H. GOTTIGNY, 14 Statie straat, Aalst. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van r. 0,65 tot 0,75. Iluidenmerkt Ossen koei-en vaarzenvcllen fr. 60,0 Koeienvellen 80, Kalfsvellen 50, Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Gebooiiten. Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. F. De Schryver, vuurst. met M. Van den Steen, z. b. J. Van den Broeck, wever, met A. De Schryver, tw. G. Van Mol, landb. met M. Boel, landb. P. Bombeeck, rondl. met O. De Buck, tw. j. Van den Abeele, steenk. met Van der Voken, z. b. J. De Cock, landb. met M. De Nil,landb. - J.Bogaert, brouwersgast, met E. De Schryver, br. OVERLIJDENS. B. Claessens, polisseur, 23 j. Postweg. - M. Daens. landb 60 j. Koolstraat. R. Eeckhoudt, vr. De Cock, z. b. 68 j. Brahandstraat. F. Beulens, wed. Coes- sens, 72 j. Bolleweg. J. Pyck, wed. Sanders, fruithandelaar, 60 j. Vaart. j. Van de Maele, wed. I.inthaut, z. b. 84 j. overleden te Denderbelle. 3 kinderen onder de 7 jaren. N. B. Maandag 25 Mei, (2* Sinxen dag) zullen de Bureelen van den Burger- Voordeeliger kan men zijn aankoopen van ELLEGOEDEREN niet doen dan in de vermaarde Magazijnen van Kledingstoffen voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. gehouden door TE AALST, N' B, KEBKSTBA.AT, N' 9, straat die van de Groote Markt naar de Groote Kerk loopt. Daar vindt men naar ieders goesting en aan de voordeeligste prijzen, Lijnwaden, Katoenen, Laken en alle soorten van Kleedingstoffon, Gordijngoed, Storren- goederen, Malrasgoederen, Hemden Hemdenborsten, Cols Kravatten, Fou lards, Broeken, Borgerons of Scbahben, Vareuzen, Onderbroeken, Slaaplijven. Corsets voor alle grootten, Kindskorven voor alle standen. Daar staan de prijzen vast en onveran derlijk voor iedereen, Daar in de groote Magazijnen van Emile Meert-Plaisance te AALST, 9, Kerkstraat, 9, lijken Stand open zijn van 9 tot 10 1/2 I ^ygt elk die eenen aankoop doet van uren 's morgends, alleenlijk voor de fran^en en meer, een bewys van aankoop aangiften van geboorten en overlijdens. van Laken, Elastieken, Kleerstoffen enz. Huis J. Scheerlinckx-Du Caju, Lange Zoutstraat, N° 7, Aalst. Te beginnen Zaterdag 9 Mei 1896 uitverkoop aan den prijs van faktuur. Zaterdag, 23 Mei 1896. fr. Tarwe Masieluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Spelt Koolzaad per 100 kil, Lijnzaad Koolzaadolie Koolzaad koeken Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kil. 0,00 a Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 00.OC a 16,50 13,75 a 14,25 11,50 a 12.00 00.00 a CO.00 00.00 a 16,50 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00 00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 5,00 0.00 van drie centiemen per frank, zes centie men voor 2 fr. negen centiemen voor 3 fr. vijftien centiemen voor 5 franken, enz. enz. De waarde van deze bons wordt uitbe taald in geld van 15 December tot einde Januari. Zorgt dus voor uw profijt. Dat geluk en welstand in 't huishouden brengt. Bezoekt eer gij iels koopt de Maga zijnen van Emile MEERT-PLAISANCE, te Aalst, 9 Kerkstraat 9, Straat die van de Groote Markt naar de Groote Kerk loopt. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen 14 koopen schoone Bouwgronden, allerbest gelegen te Aalst, in de School straat, aan de gewezen kappelle te Mcu- leschette, hebbende ten voorhoofde naast kassei eene breedte van 4 meters 74 centiemeters op eene diepte van 30 meters. Instel Woensdag 20 Mei .gQg Verblyf Woensdag 3 Juni Ten 4 uren namiddag ter afspanning Het Klein Gent, te Aalst, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Wichelen te BerlaereZele en Schoonaerde. De Notaris FRAEYS, te Gent, Koning straat, N'r 16, daartoe in rechte benoemd, zal, krachtens arrest verleend door bel Hof van Beroep van Gent, in date 15 April 1896, en ten overstaan van den bevoegden heer Vrederechter ,openbaarlijk verkoopen Gemeente Wichelen. Koopen 1 tot Een voornaam Woonhuis met olie slagerij, steenen molen, magazijnen en afhankelijkheden, en zes Woonhuizen te Wichelen, wijk Bohemen, sectie B, num mers 568l. 568b, 569b, 569c, 569d, 569e, 568g en 568h, samen groot 33 aren 40 centiaren. Ingesteld fr. 10,000 Gemeente Berlaere. Koop 5. Land te Berlaere, sectie B, nummer 89, groot 49 aren 30 centiaren. In pacht bij Leo De Palmeneir, Frans Samson en August Heirman.mits fr. 70,00 fr.'s jaars. Ingesteld fr. 500. Gemeente Zele. Koop 8. Land te Zele, sectie B, nummer 275. groot 1 hec- taar 10 aren 10 centiaren. In pacht bij Th. De Geest, mits fr. 100,00 's jaars. Ingesteld fr. 1550. Gemeente Schoonaerde. Koop 9. Land te Schoonaerde, eenige sectie, num mer 623, groot 30 aren 80 centiaren. In pacht bij Donatus Bogaert, mits fr. 60,00 's jaars.Ingesteld fr. 1000. Tweede en laatste zitdag ZATERDAG 6 JUNI 1896. Om 2 uren namiddag,-te Aalst, ter Ver- hoorzaal van het Vredegerecht. OPENBARE VERKOOPING van en deeltje LAND te ERPE, HOONEGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, daartoe benoemd bij vonnis van de Burgerrecht bank van Dender monde, den 2 Mei 1896, zal in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een Huisje en grond, te Erpe, Hoonegem, bekend bij kadaster wijk B, nummer 667a, groot 2 aren 10 centiaren en nummer 668b, groot 60 cen tiaren, palende het huisje oost Karei Schollaert, zuid den weg met de uitrede en Bellarmien Huylebrock,west en noord de erven De Boeck en het deehje grond oost Karei Schollaert, zuid en west de erven De Boeck en noord Frans Van den Brempt. Tweede koop. Ongeveer 1 aar Land deel van nummer 673a der wijk B van het kadaster, palende noord en oost Ber nard Schollaert, zuid Prosper Schollaert en west Charles Schollaert. Voormelde goederen behooren aan de kinderen van wijlen de echtgenooten Frans Schollaert en Virginia De Haeck, ENKELE ZITDAG Woensdag 17 Juni 1896. Om 3 uren van den avond, ter herberg gehouden door M. Benjamin Do Zutter, te Erpe, Hoonegem. ej titn te AALST-MIJLBEKE, Langeslraal. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Donderdag 28 Mei 1896, om 4 uren namiddag.te Aalst-Mijlbeke, Langestraat, overgaan tot eene openbare verkooping van Hooigras, ten eerste op het Buiten goed der Eerw. Paters Jesuieten en ten tweede namens den heer Ivo De Gheest, in zijnen meersch, achter gezegd Buiten goed. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling. VERKOOPING een VAN Boter per 3 kil 4,95 a 6,30 Eiers de 25, 1,62 a 1,71 Vlas, de 3 kil. 2,72 a 3,10 Vicgenen, per koppel Ir. 40.0C a 50,00 Ajuin, 100 kil. Ir. 00,00 a 00,00 volg.kw EOFl&JLBZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 d 00,00 P0PERIN0I1E 22 Mei. Hoppe 1895 Stad Fr. 19,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,Oo en FABRIEK, in de Geeraardsbergschestraat. te NINOVE. De Notaris VANHAM, te Ninove, en DÉsibé ROELS, te Deinze, zullen, door het ambt van eerstgenoemden Notaris, openbaarlijk verkoopen STAD NINOVE. Eenige koop. Een Handelsbuis met afhangendheden en beplanten Moeshof, ten kadaster voorkomende onder sectie B, nummers 83lA, 832b en 832c voor eene oppervlakte van 10 aren. Dit Huis is bijzonderlijk ingericht tot het uitoefenen van allen handel, het heefi schoone Beneden- en Boven plaatsen. Kelders, Stal, en groote Gebouwen van Fabriek met Magazijnen en Remise, Ma- OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde HOFSTEDE Lochting en Land, TE OTTERGEM. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort en met de pleegvormen der wet van 13 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestar.n en gelegen te Ottergem, aan het Dorp. bekend b(j kadaster wijk A, nummers "96 en 797, groot 3 aren 30 centiaren, palende oost den heer Jan Baptist Stanuaert, zuid de Kassei, west en noord de Pastoi g. Tweede koop. Een perceel Lochting, gelegen te Oüergem, nabij het Dorp, gekadastreerd wijk A, nummer 767b, groot aren 40 centiaren en volgens titel 7 aren 68 centiaren, palende oost den Arme van Ottergem en de kinderen Pieter Cooman. zuid den heer baron Belhune, de kinderen Pieter Cooman en den heer J.-B. Slandaert, west de kinderen Karei Gysels en de erven Frans Blondeel en noord zelfde erven Frans Blondeel. Derde en laatste koop. Een perceel Land, gele gen te Otlergem, op den Doorn, gekend up 't kadaster wijk A, nummer 118, groot 7 aren 60 centiaren, en volgens titel 7 aren 97 centiaren, palende oost den heer Jan-Baptist De Pauw, zuid den beer De Craec- ker-Van Yperzele, west den heer Notaris Eeman en noord den heer Pieter Rydant. Voorschreven Goederen zijn gebruikt door vrouw weduwe Ftusciscus Guvaebt. ENKELE ZITDAG Zaterdag 30 Mei 1896, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vrede gerecht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een schoon gestaan te AALST. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een schoon Woonhuis met zijne erve, geslaan en gelegen te Aalst, in de Stoofstraal,gekend ten kadaster sectie A, nummer 1387, aldaar groot 90 centiaren, komende van de eene zijde ol oostwaarts aan een huis van den heer Gustaaf Leveau, van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer Livinus Fosseile en van achter aan den eigendom van den heer Louis Burny. Bewoond door den heer Auguste De Roeck, aan fr. 18,00 bij de maand. ZITDAGEN luM, Dlludai a j ,Me Verblyf. ui 16 Telkens om 3 ure namiddag ter cstamiDct genaamd In dk Kiioon, gehouden door den heer Guslaaf D'Hacse, te Aalst, Geutschestraat. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen a Huis, zijnde eene herberg met danszaal - In de Koeimarkt, te Aalst, aan de Houtmarkt. Verhuurd aan M. Victor Byl. aan fr. 400 's jaars. Instel 2 Juni, Verblyf 16 Juni 1896, om 4 uren namiddag - Au Monarque, bij M. Louis Ruyssinck, te Aalst, Vaart- kaai, 16. Voornoemde Notaris BRECKPOT zal op Donderdag 28 Mei 1896, om 1 uur namiddag, ten sterfhuize vanjuivrouw Virginia Ruyssinck, te Aalst, Vooruit gangstraat, n° 4, openbaarlijk verkoopen al de aldaar te bevinden meubels en herbtrggerief. Alles op gewone voorwaarden. Openbare Verkooping. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal og Zaterdag 30 Mei 1896 om 2 uren namiddag, ter zittingszaal van het Vrede gerecht te Aalst, Groote Markt, open baarlijk verkoopen Gemeente Oordegem. 1° Een Huis aan den steenweg van Gent naar Buussel groot volgens meting 6 aren 65 centiaren. Onbewoond. 2° Eenen tuin achter voorschreven huis, groot volgens meting 2 aren 30 centiaren. Onverhuurd. 3° Eenen boomgaard op Oordegemkau- ter, rechtover de 2 voorgaande koopen, groot volgens meting 15 aren 80 centi aren. Gebruiker M. Notaris Schelf hout. Boom- en haagprijs fr. 250. 4° 78 aren 10 centiaren land in het Rompland. Verdeeld in 2 deelen de helft ten oosten en de helft ten westen. Gebruikers Gustavo Van der Haeghen, Vital Eloot, Engelbert Verbeken en Cam iel Van der Haeghen. 5° 42 aren 30 centiaren land in het Rompland. Gebruikeis Joseph Impeus, Edmond Van der Haeghen en Gustave De Wandel. 6" 10 aren 50 centiaren land op den Hazenkauter. Gebruiker August Ver- cruyssen. 7° 12 aren 20 centiaren wymenier te Varentland, in de Fonteynbosschen. Onverpacht. Boomprijs fr. 40. 8° 1 hectaar 46 aren 60 centiaren land, in de Fonteynbosschen. Gebruikers Leo Braeckman en andere. Verdeeld in 4 deelen. Gemeente Vlierzele. 9° 9 aren 50 centiaren land, op het Grootveld. Gebruiker Benedictus De Bruyne. 10° 20 aren 40 centiaren land w(jk Uylebrouk. 11° 11 aren 60 centiaren land wyk Uylebrouk. 12° 8 aren 20 centiaren land w(jk Uylebrouk. 13° 18 aren 20 centiaren land wijk Uylebrouk. Deze vier laatste koopen gebruikt door de Wed® Bambust. Gemeente Bambrugge. 14° En 20 aren weiland op Edegemveld. Gebruikster Maria Theresia De Bruycker. Boomprijs fr. 45.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3