Merklprijzen. WOONHUIS HOOIGRAS HUIZEN Ei\' OLIESLAGERIJ KAATSSPEL 1896. Allerhande Nieuws. MAGAZIJN EEN HUISJE BOUWGRONDEN Openbare Verkooping WOONHUIZEN WOONHUIS WINKELHUIS en ZAAILANDEN, Het Banket der Rechterzijde heeft donderdag plaats gehad. Merteleer Daens is niet toegelaten geworden. Als men l,em uitnoodigde kon men evengoed de socialist Anseele er toe uituoodigen. Zoo moet het zijn soort bij soort. De Congo-Spoorweg-leening werd door den Senaat gestemd met 61 stemmen tegen 11 en 6 onthoudingen. Priesterlijke benoemingen. Zijne Hoogwecrdigheid heeft Pastoor benoemd der nieuwe parochie der Heir- jisse^ toegewijd aan den H. Autonius van Padua, den Eerw. Heer M. Cruyt, onder pastoor op H. Kerst. Is Proost benoemd op Zele-Durmen, deE. H. E. De Meulemeester, onderpas toor to Buggenhout. Zijn Onderpastoor benoemd Op St. Pieters-Buiten, de E. Heer N. Pycke, professor te Eecloo te Zele, de E. H. C. Vau Koo, onderpastoor te Ruyen te Ruyen dc E. H. J. Heirbaut, oud-coad jutor te St. Gooriks-Audenhove. STAD AELST, HOUTMARKT. Groote Lutte naar 100 Frs. op Zondag 31 Mei, tusschen vier goed vermaarde partijen. Om 10 uren 's morgens, do partij van Denis Cooreman, (Her- dersem), tegen Seraphien Spiegeleer, (\elst). Om 3 uren namiddag, de vermaarde partij van Guslave Hoe- laerl (Cambron-St.-Vincent), tegen die van Henri De Cock, (Aelst). Daarna de twee winnende partijen tegen elkander. Botermarkt. - Heden zaterdag werden 1027 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 7174 kilos. OPENING der Succursaal II. Luppens 4C'°. Bronzen, Lusters, Penduls, 151 a 155, Noorderlaan Brussel. Programma van het Concert, welk zal gegeveu worden op Zondag 31 Mei, om 11 i/2 uren voormiddag, door de Koninklijke Maatschappij van Harmonie, onder de leiding van den heer F. L. Van den Bogaebde. 1. Au zum Gefeoht, Marche, 2. Ouverture de Pique Dame, suppé. 3. Een tromppetger stuokchen, I'olha, exicu'é par M. De Nul carl. faust. 4. Potpourri sur Don Sébastien, Air, par Snel. DONizrrri. 5. Ktinstler Traume, Walzer, volstedt. EREMBODEGEM. Zondag 31 Mei, om 4 'jt ure, luisterük concerto te geven door de katholieke Fanfaar-Maat- schappij, met medewerking van de heeren G. Quiutyn en G. Merckaert van Geer- ardshergen; deze laatste in Aalst als too- neelist en zanger zoo voordeelig gekend. Men hoopt in Erembodegem, dat de ka tholieke vrienden van Aalst in groot getal dit concerto zullen bijwonen, vermits de de katholieke Fanfaar-Maatschappij de zer gemeente zich nooit laat trekken om de feesten in Aalst te helpen opluisteren. Moorsel. Brandramp.Dyns- dag avond laatstleden is er brand ontstaan ter hofstede van de weduwe Jozef Van Langenhove, wijk Ex- sterken. Het was iets over 10 uren toen de zoon de eerste vlammen bemerkte. Nog nooit heeft men te Moorsel zulken geweldigen brand ge zien. Nog nooit zag men het vuur zich met grootere snelheid voortzetten. Ge- lukkiglijk dat de zoon het vuur van den beginne af bemerkt heeft en zijne familie leden kunnen verwittigen, want wel licht zou men menschenlevens te betreu ren hebben gehad. De vrijwillige Pom piers waren zeer vroeg ter plaats, doch ze moesten zich bepalen bij 't bewaren der naastgelegene hoeven en waarin zij gelukten. Twee peerden, 3 koeien, meu bels, kleeren, akkeralem, in een woord, alles is in den brand gebleven. De gebou wen, meubels enz. waren verzekerd bij de Maatschappij La Belgique, (agent M. Louis De Backer te Moorsel,) voor eene waarde van 13,000 fr. en de schade wordt berekend op ongeveer 20,000 fr. Misdaad te Elsene. E.rne ont dekking werd gedaan, die volgens La Gazette een onweerlegbaar bewijs der plichtigheid van Restiaux daarstelt. Hei is namelijk dit, dat het kofferken van Mevr. Herry opengebroken is in het werkhuis en met het gereedschap van Restiaux. Drie expertm, door het parket aange duid, hebben in de sporen van braak, die het kofferken draagt, teekens gevonden, die aanduiden dat het opengebroken is met stukken gereedschap, toebehoorende aan en gevonden in het huis van den gasplaatser. Die experten verklaren zelfs stellig dat de braak met geene andere werktuigen kan gepleegd zijn dan die, welke zij Aanwijzen. De Gazette beweert zeker te zijn dat er slechts drie hoofdbeschuldigden zijn Courtois, Restiaux en Devos. Wat Adolf Courtois betreft, deze is waarschijnlijk niet rechtstreeks in de misdaad betrokken. Binnen een dag of twee zullen er dus waarschijnlijk vier of vijf worden losge laten. Volgens de magistraten zou de misdaad gepleegd zijn door Restiaux,die met Alox. Courtois het huis is binnengegaan, terwijl De Vos met zijn rijtuig in de straat wachtte. Eens het kofferken in het rijtuig, moet De Vos het peerd in een razenden galop hebben gezet, waarvan zooveel werd gesproken en waarover men binnen kort volledige inlichtingen bekomen zal. Courtois zelfmoordenaar. Eene week of twee geleden werd gemeld, dat Courtois gepoogd had, zich in de gevan genis te zelfmoorden: Dit nieuws werd eerst tegensproken, toen bevestigd en ten slotte wist men nog niet wat er gebeurd was. Nu echter meldt de Etoile, dat hij dezer dagen inderdaad gepoogd heeft zich te dooden. Alex. Courtois betrekt in de gevangenis cel nr 122 van den vleugel B. Hij is daar onderworpen aan het bijzonder toezicht van twee wakers-medegevangenen, die hem gedurig gezelschap houden, juist om te beletten dat hij zich zou dooden. De gevangenen hebben voor beddengoed eene zeegrassen matras, een puel, een paar lakens, een paar wollen dekens en eene blauw katoenen slaapmuts, waarvan het gebruik niet verplichtend is. Welnu, het is met die muts dat hij zich geeft willen dooden. Zijne bewakers ziende dat hij met het gelaat naar den muur gekeerd lag en tamelijk veel bewegingen maakte, nader- deu en zagen dat hy de slaapmuts in zijnen mond had gestoken, om zich alzoo te verstikken. De wachters werden geroepen en deden hem aanstonds de menotten aan. Moordpoging te Brussel.Woens dag avond ten half 10, werd de buurt van de Magdalenastraat, in opschudding ge bracht door hulpkreten, die gehoord werden in het huis nr 25, waar de groote meubelmagazijnen zijn van M. Etienne. Ziehier wat er gebeurd was Ten half 9, terwijl M. Etienne met zijne zuster op de eerste verdieping bet avondmaal nam, hoorde hij de electrieke bel klinken. De meid ging openen en bevond zich tegenover eenen persoon, dien zij in de duisternis niet kon herkennen. Deze gaf haar eenen brief af, voor M. Etienne, be helzende het verzoek om daags nadien in een aangew-zen huis van den Charleroi- schensteenweg te komen, voor eene be stelling van meubelen. Gedurende dien tijd moet een ander persoon den gang zijn binnen geslopen, en zich in een donker hoeksken verbor gen hebben. Drie kwartiers later ging M. Etienne uit en eenige oogenblikken later werd er op nieuw gebeld. De meid kwam andermaal naar bene den om te openen, doch zij had de laatste trede van den trap niet bereikt of zij werd in de duisternis aangegrepen door eenen persoon, die haar verschillige messteken toebracht. Het meisje liet hartverscheurende kre ten hooren waarop de moordenaar zijn slachtoffer losliet. Geburen en voorbijgangers stampten de straatdeur open en 7onden het meisje in een grooten bloedplas op den vloer lig gen. Een gebroken spiegel en de ver wrongen buis van eene calorifere toonden aan, wat worsteling er tusschen het slachtoffer en den moordenaar had plaats Policie en geneesheeren onderzochten dit geheimzinnig geval, want men geloofde het eerst aan moord. Nadat, met eenige moeite de identiteit der doode was vastgesteld, bevond men dat de vrouw zich gezelfmoord had. Het bloed aan de hand kwam hiervan, dat zij stervend op eene flessclienscherf was gevallen. Gevecht onder familieleden. Een inwoner van Clerken, leefde gescheiden van zijne vrouw. Hij ontmoette haar dezer dagen en sprak haar aan. Een hevige twist ontstond. De man begon zijne vrouw te mishan delen, toen eensklaps de vader, de moeder en de broe !er der vrouw kwamen toege- loopen. De brutale echtgenoot trok zijn mes en trof er zijne vier tegenstanders mrê. Hij zelf werd erg toegetakeld. Drie der slachtoffers hebben, tengevolge der beko men messteken, de laatste sakramenten ontvangen. Dijnsdag namiddag, terwijl de fac teur Michels op de Nieuwstad te Bree zijne gewone ronde d< ed, hoorde hij eens klaps hulpkreten uit het huis, bewoond door de oude echtelingen Custers opstij gen. Eene oude vrouw, de echtgenoote Custers stond of liever lag in den gang van het huis in lichtlaaie vlam zonder zijne tegenwoordigheid van geest te ver liezen, en niets raadplegende dan zijnen moed, sprong de brievenbesteller op de arme vrouw toe,greep haar in zijne armen en rolde haar in het water, dat gelukkig doov het onweer in overvloed op den weg stond. Zonder den moed van M. Michels ware de oude vrouw op de plaats dood gebrand; nu is haar toestand toch zoo erg dat zij vrijdag namiddag bediend is gewor den en alle oogenblikken haar einde aan staande is. Men spreekt met veel lof over den briefdrager Jean Michels die zelve brandwonden aan de handen bekwam en wiens gedrag volgens iedereen eene flinke belooning verdient. Rijwielers Landbouwers en alle ambachtslieden verzekert u tegen de ongevallen. Zich te wenden tot M. H. GOTTIGNY, 14 Statie straat, Aalst. Haver, Boekwet, Boonen, Bitterpeën, 15,50 a 16,00 00 00 a 00,00 16,50 a 00.00 15,00 a 00,00 TSSttAARZTaiT. BRUSSEL, 29 Mei. Kalverenmarh. Getal te koop gesteld 970. Prijs per kllogr. op voel Ir. 0,70 a 1,05 60 lammeren van fr. 12,00 tol 22,00. Huidenmerkt. Ossen, Stieren, Koeien en veerzen Kalveren tr. 0,60 a 0,80 0,50 a 0,55 0,50 a 0,55 0,85 a 0,95 De wonden van het meisje zouden veel erger geweest zijn, ware hfit wapen niet afgestuit op haar corset. Waar was intusschen de moordenaar gebleven 1 Eerst moet hij naar de deur gevlucht zijn, doch in de groote haast die niet spoedig genoeg kunnen openen. Zij draagt het bloedig spoor zijner hand. Vervolgens inoel hij den gang ten einde zijn geloopen eene ruit van de glazen deur brekende, is hij op de binnenplaats gesprongen. Toen de policie geroepen was, begon deze onmiddelijk het huis te doorzoeken. Men vond niets. De binnenplaats langs waar de moor denaar misschien op de platvorms en binnenplaatsen van de andere huizen kon komen, werd doorzocht, de geburen wer den gewekt, niemand durfde nog in zijn bed blijven. Anderhalf uur werd er gezocht,tot men eindelijk aan bloedsporen bemerkte dat de moordenaar, langs muren, platvorms en serren een onbewoond huis der Spoor makersstraat had bereikt, langs waar hij kon ontvluchten. Maar wie kon nu de moordenaar zijn 1 Een vermoeden viel op zekeren Hubert M.., 22 jaar oud, die vroeger bij M. Etienne had gewerkt en over acht dagen doorgezonden werd. Die had bij zijn vertrek zekere bedrei gingen laten hooren. De policie ging naar het huis, waar hij sedert 1 mei woont met zijne moeder. Deze laatste opende de deur. Hubert was te bed met zijnen broeder, soldaat bij het 13' linie, thans in verlof thuis en wiens kleeren aan den kapstok hingen. De policie hield beiden aan. Hubert volgde gewillig, doch ne soldaat verzette zich Iets wat den eerste erg beschuldigt, is dat twee zijner vingers met linnen doeks- kens omwonden waren. In het policiebureel verklaarde Hubert M.., dat hij inderdaad deplichtige was, alleen gehandeld had uit wraak en dat hij niet de meid, maar de zuster van zijn gewezen patroon heeft willen treffen. Er heeft te Brussel alweer eene instorting plaats gehad, en ditmaal in de Zuiderstatie. Werklieden waren bezig met het opnemen van spoorwegriggels, toen eensklaps de grond zeven of acht meters diep inzakte. De bodem van den put was met twee meters water bedekt. Gelukkig hadden de werklieden den tijd om, bij het wegzakken van den grond, haastig weg te springen, zoo niet waren er ontgetwijfeld menschenlevens te be treuren geweest. Een lijk gevonden. In een vagen grond, achter het paleis van justicie, te Brussel, werd het lijk eener 50-jarige vrouw gevonden. Zij scheen vergiftigd te zijD, doch niet temin was eene hand van het lijk vol bloed. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht li 9n Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. E. Timmerman, vleeschhouw. met S, Van Itterbeek, z. b. L. De Raeve. schrijnw. met J. Boel, z. b. P. Roe land, twijnd. met L. Meersman, dagl. G. Vanden Borre kleerm. met A.Tas, naaist. F. Vande Velde, twijnd. met A. Arys, twijnst. C. Van Yperzele, twijnd. met O. Baeteus, breist. J. Vernimmen, twijnd. met L. Redant, z. b. F. De Wit, twijnd. met D. Van Dries- sche, twijnst. O. Andouche, treinw. met C. Baeyens, z. b. OVERLIJDENS. C. Du Caju, boekdruk. 57 jaren, Lange Zoutstr. M. Van Hauwe, vr. Keymeu- len, z. b. 71 jaren Binuestr.—D. Bouqué, Vanden Brempt, z. b. 81 jaren Leo- poldslr. 2 kinderen onder de 7 jaren. van Laken, Elastieken, Kleerstoffen enz. Huis J. Scheerlinckx-Du Caju, Lange Zoutstraat, N° 7, Aalst. Te beginnen Zaterdag 9 Mei 1896 uitverkoop aan den prijs van faktuur. CUREGHEM ANDERLECHT, 28 Mei. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 602 1 Koeien en Veerzen Slieren 270 534 Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,74 a 0,84 Stieren 0.56 a 0,70 Koeien en Veerzen 0,56 a 0.70 GENT, 29 Mei. Getal ie koopgestelde hoorenbeesien 992 Melkkoeien 54 Vette koeien 148 Groote ossen 3 Slieren 187 Jonge ossen 154 Magere beesten 278 Vaarzen 173 Schapen 6 Varkens 274 Lamm r.-ii 1 Loopers 8 Kalveren 136 j Viggens 524 Do goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 lot 0,80. De grasheesten golden van fr. 0,00 lot 0,00. De varkens van 70 tol 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van r. 0,65 lot 0,75. Huidenmerkt Ossen koei- en vaarzenvellen fr. 60,0 Koeienvellen 80,0 Kalfsvellen 50,0 Terstond te Huren. Schoon gelegen en gerieflijk winkel huis alhier in de Molenstraat N° 36 met ruime kelders, verscheidene beneden en bovenplaatsen, regen en pompwater, alles best geschikt voor winkel, herberg of andere bedrijven, zich te bevragen bij Edmond Rumbaut, handelaar in colonial- waren, aan de Vaart, te Aalst. Terstond te huren schoon en welgelegen WINKELHUIS. Zich te bevragen bij Van Brantegiiem- De Luyck, Lange Zoulslraat 33, Aalst. Zaterdag, 30 Mei 1896. Tarwe Masleluin 15 OC a 17,00 13,50 a 14,00 11,00 a 12.00 00,00 a 00.00 00.00 a 16,50 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 0,00 a 5,00 0,00 a 0.00 4,95 a 6,39 1,62 a 1,80 2,72 a 2,90 40.0C a 50,OC 15. Namens de gebroeders De Boeck, tc Aalst- Schaarbcck 4 koopen hooigras in de Hoonegem- mcerschen. 16. Namens den heer David Pacrcwyck, tc Erpe 8 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 17. Namens den heer Pn ter-Jan Merteos. te Lede; 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. Aalst-Schaarbeek. Namens den heer Dom. Van deu Ei-ckhaut-De Boeck, le Erpe 2 kuopen hooigras. in dc lloouegem- meerschen. 19. Namens dc erven Van den Ilende, le Aalst," a. 1 koop hooinras, in de Hoonegemmeerschen. b. en 3 koopen hooirgas, op hun buitengoed, genaamd De Mot. Nog gemeente Erpe, om 1 uur nanoen. 20. Namens mijnheer Peeteis-Danneboom, U Zele: 8 koopen hooi- en nagras, in het Foot; n. en 4 koopen hooi- en nagras, in de Koeibrugmterschen, (a'evecoot.) 21. Namens Mijnheer René Van den Bossche-De Wint, te Aalst2 koopen hooigras, in het Foot. 22. Namens jufvrouw weduwe Charles De Landts- beer-De Smet, te Erpe3 koopen hooigras, in het Foot. 23. Namens den heer Jan-Baptisle Bogaert, te Erpe: 3 koopen hooi - en nagras, in de Koeihrugmeerscheo. 21 Namens den heer Frans Van Wezemael, te Erpe; 5 koopen hooigras, op den Nerenbroeck. 25. Namens den lieer Alois De Swaef, te Erpe4 koopen hooigras, in de Kruisken*. 26. Namens den heer heer Burgemeester De Vos, te Erpe; 8 koopen hooigras en te wassen nagras, aan den Watermolen, nabij 't Dorp. 27. Namens den heer Pastoor Van de Putte, te Erpe; 2D koopen goed hooi- en te wassen nagras, op zijne meerschcn, aan het Dorp. ORDE DEB VERKOOPING. Men zal vergaderen te Erpe, aan den Ledeschcn- stcenweg (Steenebrug), aan den mccrscli van 'l Arm bestuur, alwaar de verkooping zal aanvang nemen.. Hel volgende orde zal gevolgd worden, Om 8 uren slipt 's morgens, te Erpe, aan den Ledeschcnsteedwcg. Molenmecrschen.Hof ter Vacrent, Hoonegemmeerschen, en Aalst-Schaarbeek, Hoone gemmeerschen en Mot. Om 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Boos, Bossche- straat. Foot, Zurcbosschen. Koeibrugmeerschen, Ne- renbrouck, Zevccoot. Kruiskensen Watermolen. En om 4 uren nanoen, aan het Dorp. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. B|j sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van een schoon gestaan te AALST. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin vau palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een schoon Woonhuis met zijne erve, gestaan en gelegen le Aalst, in de Sloofslraat,gekend ten kad-otcr sectie Anummer 1287, aldaar groot 90 centiaren, komende van de eene zijde ol ooslwaart» aan een huis van den heer Gustaaf Leveau, van de andere z|jde of westwaarts aan een huis van den heer l.ivinus Fossellc en van achter aan den eigendom van den heer Louis Burny. Bewoond door den heer Auguste DeRoeck, aan 18,00 bij de maand ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 2 .SOf Verblijl, id g6 Telkens om 3 ure namiddag ter estamiDet genaamd Is de Kroon, gehouden door den heer Gustaaf D'Haese, te Aalst, Gentschestraat. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal, openbaarlijk verkoopen Op DONDERDAG 11 JUNI 1896, A. Om 1 uur nanoen, ter herberg De Ster bij sieur Auguste Boemans, te schoonaar- de, 26 kpopen Hooigras, wassende te Audegem, schoonaarde, Wichelen en Berlaare. En om 2 uren namiddag, ter berberg De drie Gouden-Appelen bij den heer Leopold Galle, broodbakker, te Wichelen 60 koopen Hooigras, wassende op iuee<s- schen te Wichelen, Cherscamp en Scltel- lebelle. Garst Haver per 100 kil. "pelt Koolzaad per 100 kil. Lijnzaad a Koolzaadolie Koolzaad koekeu Lijnkoeken Aardap. roode de 100 kil. Aardap. (geele nieuwe) Boter per 3 kil Eiers de 25, Vlas, de 3 kil. Viggenen, per koppel fr. Ajuin, 100 kil. fr. 00,00 a 00,00 volg kw Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINGUE29 Mei. Hoppe 1895 Stad Fr. 18,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,Oy GENT, 29 Mei. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 17,00 Rogge 12,50 a 13,00 Haver 00,00 a 00,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 1,80 a 1,98 Eiers per 25, 1.53 a 1,62 ANTWERPEN, 29 Mei. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen vau fr 1,95 a 2,10. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,00 a 1,25 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 5,00 tot 6,00. De eieren b-taalde men per 25 stuks fr. 1,50 a 1,75. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 16,50 Rogge, 11,50 a 11.75 Winiergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 15,50 a 16,00 OPENBARE VERKOOPING van en deeltje LAND te ERPE, HOONEGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, daartoe benoemd bij vonnis van de Burgerrecht bank van Dendermonde, den 2 Mei 1896, zal in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een Huisje en grond, te Erpe, Hoonegem, bekend bij kadaster wijk B, nummer 667a, groot 2 aren 10 centiaren en nummer 668B, groot 60 cen tiaren, palende het huisje oost Karei Schollaert, zuid den weg met de uitrede en Bellarmien Huylebroek,west en noord de erven De Boeck en het deeltje grond oost Karei Schollaert, zuid en west de erven De Boeck en noord Frans Van den Brempt. Tweede koop. Ongeveer 1 aar Land deel van nummer 673a der wijk B van het kadaster, palende noord en oost Ber nard Schollaert, zuid Prosper Schollaert en west Charles Schollaert. Voormelde goederen behooren aan de kinderen van wijlen de echtgenooien Frans Schollaert en Virginia De Haeck. ENKELE ZITDAG Woensdag 17 Juni 1896. Om 3 uren van den avond, ter herberg gehouden door M. Benjamin De Zutter, te Erpe, Hoonegem. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen 14 koopen schoonc Bouwgronden, allerbest gelegen te Aalst, in de School straat, aan de gewezen kappelle te Meu- leschette, hebbende ten voorhoofde naast de kassei eene breedte van 4 meters 74 centiemeters op eene diepte van 30 meters. Instel Woensdag 20 Mei Verblijf Woensdag 3 Juni Ten 4 uren namiddag ter afspanning Het Klein Gent, te Aalst, Nieuwstraat. 1896. van extra schoon en allerbeste Hooigras, te Hofstade, in den Droogenmeersclt en in den Bocht, namens jufvrouw Barbara Matthys, grondeigenares te Hofslade, op Maandag 8 Juni 1890, om 3 uren namid dag, door bevoegd aïnbt en op gewone voorwaarden. VENDITIE VAN en te wassen NAGRAS, te Erpe en Aalst-Schaarbeek. Dc Notaris EEMAN, te Erpe, zal, ten verzoeke van dc volgende eigenaars op MAANDAG 22 JUNI 1890, opcubaarlijk verkoopen Gemeeele Erpe, om 8 uren stipt 's morgeDS t. Namens het Ambestuur van Erpe a. 5 koopen hooi- en le wassen nagras, aan den Lcdeschen- stcenweg, nabij dc Steenebrug n ,'j koopen hooigras in de Hoonegemmeerschen c. 2 koopen hooi- er nagras aan de Roos. 2. Namens jufvrouw weduwe Veldeman-Rasscliatrl, Ie Erpe :a 2 koopen hooi-en te wassen nagras, aar de Steenebrug b. 2 koopen hooi en nagras, in di Zurcbosschen c. en 2 koopen hoogras iu de Kruis- kens- 5 Namens den heer Hemel Van Droogenbroeck, te Erpe a. 10 koopen hooigras, in de Molenmeerschen; b. 2 koopen hooigras, nabij den Kleinen steenweg. 4. Namens mijnheer Amand D'Hondt, te Aalst 10 koopen hooigras, in de Molenmeerscheu. rahij den Watermolen. 5. Namens den lieer Charles Schockaert, te Erpe 6 koopen hooigras. ui de Molenmeerscben. 6. Namens jufvrouw weduwe Leopold De Wint, te Erpe a. 4 koopen hooigras in de Molenmeerschen b 2 koopen hooigras, aan de Bosschestraatc. eu 2 koopen hooigras, aan de Roos. 7. Namens den E. II. Gustaaf De Saedeleer, te Olsene 2 koopen hooigras, in de Molenmeerschen. 8. Namens jufvrouw weduwe De lioeck, te Hof stede a. 4 koopen hooigras, in de Molenmeerscheu b. en 6 koopen hooigras. in de Hoonegemmeerschen. 9. Namens den heer Theodorus Souck, te Nieuwer- kerken 2 koopen hooigris, in de Molenmeerschen. 10. Namens den lieer Jan-Haptiste Van Impe, te Erpe 5 koopen hooigras, in de Molenmeerschen. II Namens den heer Fronciscus Van der Eist, te Erpe a. 6 koopen hooigras op bet Hof ter Vaerent b. en 8 koopen hooigras in de Hoonegemmeerschen. 12. Namens den heer Jan-Baptist Temmerman, te Lede 2 koopen hooigras op het Hof ter Vaerent. 15. Namens den heer Bernard Lopus. te Erpe 2 koopen hooigras. in de Hoonegemmeerschen, OPENBARE VERKOOPING VAN te AALST en een BUITENGOED te EREMBODEGEM. De Notaris Limpens, le Aalst, zal open baarlijk verkoopen Eerste koop. Eenen Eigendom be staande in vier Woonhuizen, geslaan en gelegen le Aalst, in de Lange Nieuw straat, vijf Woonhuizen in de Korte Nieuwstraat, eenen Hof, en een Magazijn boven de weegzaal der stad Aalst. Verdeeld in 11 koopen. Tweede koop. Een Buitengoed met woonhuis, stallingen, remisien, jardin d'hiver, broeikassen, bosschen, water, enz., gestaan en gel- gen te Erenbodegem, nabij de Statie van den IJzerenweg van Brussel naar Aalst en Gen!, groot in gronde 12 hektaren, 19 aren, 4 centiaren In gebruik bij don heer Notaris De Sadeleer, te Erembodegem, mits 1970 fr. 's jaars zonder termijn. DEFINITIEF VERBLIJF Zaterdag 6 Juni 1896. Om 1 ure namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht ton Stad huize van Aalst. Men zie de verdeeling van eerste koop en plans op de plakbrieven. Voor verdere inlichtingen zich te be vragen bij den Notaris LIMPENS voor noemd. VERKOOPING een VAN en FABRIEK, in de Geeraardsbergschestraat. le NINO V E De Notaris VANHAM, te Ninove, en Désiré ROELS, te Deinze, z-illen, door het ambt van eerstgenoemden Notaris, openbaarlijk verkoopen STAD NINOVE. Eenige koop. Een Handelshuis met afhangendht-den en beplanten Moeshof, ten kadaster voorkomende onder sectie B, nummers 831a, 832b en 832c voor eene oppervlakte van 10 aren. Dit Huis is bijzonderlijk ingericht tot het uitoefenen van allen handel, het heefi schoone Beneden- en Bovenplaatsen, Kelders, Stal, en groote Gebouwen van Fabriek met Magazijnen en Remise, Ma- chienplaats met Stoomtuig en verdere wenschelijke benoodigdheden, palende aan de henren Simons, Birmant, Etniel Vander Schueren, Jan-Baptist Roelandt, de Molenbeek en de Geerardsbergsche- straat. De kooper zal in het vrij gebruik ko men met het tellen van zijnen koopschat en kosten. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter studiën van voormelde Notarissen en, tot het bezichiigi-n van den Eigendom, bij den heer Edgard Soetens, in de Gee- rardsbergschestraat, te Ninove. ZITTINGEN virtlijf 13 j Juni 1S9C- telkens eenen Zaterdag om 2 uren namid dag, in het Hotel Moreau, Statieplaals, te Ninove. OPENBARE VERKOOPING van een schoon gestaan ie AALST, in de Klapstraat. De Notaris LIMPENS te Aalst, namens wien het behoort met gewin van puimslag en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een schoon en welgelegen Winkelhuis, gestaan en gelegen te Aalst, in de Klap straat, gekadastreerd sectie A, nummer 1241a, groot 70 centiaren, palende ten ooste jufvrouw weduwe Van der Taelen, ten zuide de Klapstraat, ten weste den heer Van Vaerenbcrgh en ten noorde het Collegie der Eerweerde Heeren Paters Jesuïten. Bewoond door den eigenaar den heer Constant De Groot. ZITDAGEN Instel, Maandag 15 T ,fi0r Verblijf, Maandag 29 ,lum 18 Jb" Telkens om 3 uren namiddag, ter estaininet genaamd In den Meiboom OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Wichelen le Berlaere, Zele en Schoonaerde. De Notaris FRAEYS, te Gent, Koning straat, Nr 16, daartoe in rechte benoemd, zal, krachtens arrest verleend door het Hof van Beroep van Gent, in date 15 April 1896, en ten overstaan van den bevoegden heer Vrederech ter,openbaarlijk verkoopen Gemeente Wichelen. Koopen 1 tot 4. Een voornaam Woonhuis met olie slagerij, steenen molen, magazijnen en afhankelijkheden, en zes Woonhuizen te Wichelen, wijk Bohemen, sectie B, num mers 568i, 56Sb, 509b, 569c, 569 d, 569e, 568g en 508h, samen groot 33 aren 40 centiaren. Ingesteld fr. 10,000 Gemeente Berlaere. Koop 5. Land te Berlaere, sectie B, nummer 89, groot 49 aren 30 centiaren. In pacht bij Leo De Palmeneir, Frans Samson en August Heirntan.mits fr. 70,00 fr.'s jaars. Ingesteld fr. 500. Gemeente Zele. Koop 8. Land te Zele, sectie B. nummer 275. groot 1 hec- taar 10 aren 10 centiaren. In pacht bij Th. De Geest, mits fr. 100,00 's jaars. Ingesteld fr. 1550. Gemednle Schoonaerde. Koop 9. Land te Schoonaerde, eenige sectie, num mer 623, groot 30 aren 80 centiaren. In pacht bij Donatus Bogaert, mitsfr. 60,00 'sjaars. Ingesteld fr. 1000. Tweede en laatste zitdag ZATERDAG 6 JUNI 1896. Om 2 uren namiddag, te Aalst, ter Ver- hoorzaal van het Vredegerecht. 14. Namens den heer Donatus Sehockacrt, tc Erpe; 2 knopen hooigras in de Honnegcrumrerschen (Boek- gehouden door uen heer lil. Waulers, te mcersch). I Aalst, Geerardsbergschestraat. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Huis, zijnde eene herberg met danszaal - In de Ivoeimarkt, te Aalst, aan de Houtmarkt. Verhuurd aan M. Victor Byl. aan fr. 400 's jaars. Instel 2 Juni, Verblijf 16 Juni 1896, om i uren namiddag - Au MoDarque, bij M. Louis Ruyssinck, te Aalst, Vaart- kaai, 10.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3