2 m partiji lmd HOOT- ft NAGRAS HOOIGRAS HOOIGRAS eë:\ huisje HOFSTEDE HOFSTEDE MAGAZIJN Merklprijzen. ZEEJOT ECTTIS WOONHUIS Openbare Verkooping Gras-Venditien 1896. Gras- Venditie Ik geloot dat er wat zal gaan val len ge moest uwe vest maar aandoen. Piet begat zich in de richting der haag om dit kleedingstuk te halen, toen eens klaps een bliksemstraal flikkerde en on- middelijk gevolgd werd door een zwaren donderslag. Omziende, zag Piet zijn broeder ten gronde vallen en vermoedende dat Louis, door het hemelvuur was getroffen, snelde hij terug. Wat hij vermoed had was waar de bliksem had zijne klak doorboord, was langs den rechterkant in den hoofdsche del gedrongen, langs de rechterzij en het rechterbeen naar beneden gedaald en door den voet en den schoen weer ver trokken, zelfs de nagels meêrukkende der zolen. Piet wilde zijn broeder recht zetten, doch zooals men begrijpen kan, was de dood oogenblikkelijk geweest. Het onweêr van woensdag avond heeft overal weêr aanzienlijke schade aange richt. Nog hel onweder. Te Gent heeft het onweder ook nog al gewoed, en de bliksem is op verscheidene plaatsen der stad gevallen. Veel boomen werden door hem getrof fen namelijk op de Vrijdagmarkt, op de Kasteelbaan, in de toekomststraat en aan do Brugschepoort. Te Gent in het huis n. 58 der Lange Krevelstege, kon de goot in tijds het wa ter niet slikken, dat in de kurnis stond; het drong door den planken vloer en in weinig tijd was heel het huis overstroomd en de inwoners moesten de vlucht ne men. Het water stond in de benedenplaats 20 centimeters hoog. De schade is nog al aanzienlijk. Langs het Kanaal van Gent naar Brugge trof de bliksem een boom en nam gansch de schors weg, ook een paard dat langs daar een schip voerde werd getroffen en gansch verkoold. In de fabriek La Lys werd insgelijks een jong meisje getroffen, zoodanig dat hrar arm oogenblikkelijk verlamd werd. Op de Garenplaats sloeg den bliksem in Vooruit binnen doch zonder schade te veroorzaken. Op de Kasteellaan werd het wachthuisje van den brugdraaier ook getroffen. Twee kinderen en een policieman werden in den grond geworpen. De brugdraaier viel in onmacht. Te Lootenhulle heeft de bliksem veel schade aan den oogst veroorzaakt. Te Petegem-Deinze is de bliksem ge vallen op de schuur met varkenskot der weduwe De Vreese, en heeft ze geheel vernield door den brand. De inhoud is gered. Aalst. De dagbladen spreken van een man cn een kind die hierdijnsdag 11. door den bliksem zouden gedood zijn.Nu, daar is niets van. Te Haeltert is door den bliksem een der zeilen van den Topmeulen aan splin ters geslagen. Te Heldergem zijn hofstede en stallin gen der kinderen De Swaef door 't hemel vuur in brand gestoken en vernield. De hofstede van Pieter Gaudens, te Groot-Bijgaarden, is in asch gelegd.Twee koeien en een varken zijn in de vlammen Te Kortrijk wilde dinsdag namiddag de genaamde Maria Toussement, 20 jaren oud, wonende Deerlijkslraat, de dakvens ter sluiten, omdat het begon te donderen en weerlichten. Aan de dakvenster geko men, werd zij eensklaps getroffen door eenen bliksemschicht, die haar deed neer tuimelen op de planken en den dooa ver oorzaakte. De droefheid der ouders is on beschrijflijk. Te Roesselare is het onweer ook zeer hevig geweest. De bliksem is op vele plaatsen gevallen zonder veel schade te veroorzaken. In de Walenslreek. Te Walcourt (Namen) zat in de benedenkamer het huis gezin Ruyz, bestaande uit vader, moeder entwee kinderen. De zoon, een zestienjarige jongen, zat met een instrument in de hand, zijne muziekles te repeteeren, toen eensklaps de bliksem het dak en het plafon door boorde en met vreeseiijk gekraak meube len en menschen dooreen wierp, en langs den kelder insloeg. De geburen, die rook boven het dak zagen stijgen en het gerucht hadden ge hoord, snelden toe en vonden den vader met verlamde leden, de moeder schreeu wend van de pijn en den zoon met het verwrongen instrument tegen de borst gedrukt. Deze jongen was dood. De dochter al leen was ongedeerd gebleven. Te Mont-Saint-Aubert (Henegouwen) viel de blimsem op de hoeve van M. Du- qnesnes en stak die in brand. Te Péronnes, bij Binche werd een 17- jarige jongen, die een huis wilde binnen gaan om te schuilen, door den bliksem getroffen en op den dorpel dood geslagen Allerwege hoort men ook van vee, dat in de weiden werd gedood. Sedert lang merkte men op dat in het paleis van justicie te Brussel talrijke diefstallen werden gepleegd. De advocaten, die uit de rechtszaal kwamen, vonden de zakken hunner over- frakken geledigd de rechters en raads- heeren misten hunne driekleurige sjerpen en de onderzoekmagistraten werden zelfs van hunne wetboeken en andere voor werpen beroofd. Men verdachte eerst dezen of genen ondergeschikten bediende, doch eindelijk viel het vermoeden op een 16 jarige kwaêjongen, die van 's morgends tot 's avonds in het paleis ronddwaalde en het gebouw tot in zijne verborgenste hoeken doorsnuffelde. In zijne woning verrast, terwijl hy nog sliep, sprong hij sidderend en bevend op en loochende alles. Maar eindelijk begon hij te bekennen. Men vond in zijne woning bijna al de gestolen voorwerpen. Te St-Pieters-Jette viel een land bouwer, die eenen beir wilde ruimen, door de opstijgende dampen bedwelmd, in den put. Zijn vader, die hem wilde redden, onderging het zelfde lot. Met moeite haalde men de twee slachtoffers boven. De zoon had reeds den geest gege ven. De vader heeft men, na meer dan een uur gêneeskundige zorg, tot het leven terug gebracht. - Het blad Commerce et Industrie meldt, dat zich te Gent, eene naamlooze maatschappij heeft gevormd, voor het oprichten eener katoen-spinnerij van 20,0(i0 spillen met een kapitaal van 1 millioen fr. Het is nabij het Verbinding kanaal dat het fabriek zou worden opge richt. Donderdag is de grond aangekocht. Men denkt dat de maatschappij den naam zal aannemen van la Nouvelle-Orléans. Het wordt ook bevestigd dat verscheidene nij veraars het getal spillen gaan vermeer deren. Feesten. De feesten gedurende de twee Sinxendagen te Blankenberghe gegeven, door het Werk der kleeding en de Veloclub zijn volkomen geslaagd. Op het bal in den Casino waren reeds vele vreemdelingen en hot puik der bur gerij tegenwoordig. Hel concert Tan 's Maandags namid dags in de groote feestzaal van 't Casino is werderom een schitterend succes ge weest voor het voortreffelijk muziek van het 3e regiment lanciers van Brugge. De uitvoering van elk nummer 7an het prachtig programma, werd luidruchtig toegejuicht. De nieuwe gavotte, A toi, ma chèrevan den talentvollen muziek meester, M. Leon Walpot, werd gebis seerd, even als de eigenaardige wals Cot, cot, codeik M. Van Neste verwierf grooten bijval met zijn solo voor Saxo phone hij bespeelt zijn instrument meesterlijk. Het concert eindigde met eene ovatie aan M. Walpot en zijne artisten. De Voor zitters der beide kringen hebben M. Wal pot hulde gebracht voor zijne welwillen de medewerking aan hunne liefdadig- hiedsfeesten en hem een geschenk als herinnering aangeboden. Ook de heer burgemeester Deswert heeft den bekwa men muziekmeester geluk gewenscht over zijne prachtig concert en hem na mens de stad bedankt. Een kindje van anderhalf jaar oud, dat mei zijn stoeltje voor het open ven ster zat, in eene kamer der eerste ver dieping van het huis nr 22, Vlaamsche Kaai, te Antwerpen, was omhoog geklou- terd en is uit het venster gevallen. Het werd met erge hoofdwonden opgenomen. Laffe moord. Een jammerlijke misdaad heeft woensdag namiddag te Diesterschestraat, te Leuven, in rep en roer gesteld. M. Lindebring-Guyx, fabrikant van riemen voor nijverheidsgestichten, Die sterschestraat n. 224, stond aan den dorpel zijner woning te spreken met den voerman van eenen brouwer van Heverlé. toen eensklaps een persoon op hem toe trad en verraderlijk hem een schoenma kersmes in de borst plofte, zeggende Daar is nu uw deel I Men droeg onmiddelyk M. Lindebrings, doodelijk gekwetst, in zijne woning waar hij weldra den geest gaf. De moordenaar, zekere Verhaegen.oud 35 jaar, die een persoonelijken haat sedert jartn tegen Lindebrings voedde, werd door de toegesnelde personen aan gehouden cn in de handen der politie overgeleverd. Verhaegen die zich aan den drank overloverde was ten einde middelen, naar Argentina vertrokken, waar hij onlangs haveloos terug gekomen was. Herhaalde malen had hij doodsbedrei gingen geuit tegen het slachtoffer en nu woensdag namiddag had hij verscheidene herbergen in de buurt afgeloopen toen hij sluips gewijze het slachtoffer genaderd was, en hem den noodlottigen slag toe bracht. Een fabriekschoorsteen van glas. Te Leverpool heeft een glasfabriekant op een zeer schrandere, eigenaardige wijze reklame voor zijne zaak gemaakt. Hij bouwde eene fabriek van glas in vorm van steenen, met een zwaren glazen vloer. Het dak was met glazen pannen gedekt, voor zyne machinerie had hij glazen kisten en de schoorsteen, 105 voet hoog, was geheel van glas gebouwd. Vorst. De meimaand heeft maar een slecht afscheid van ons genomen. Zondag nacht zijn hierin de Kempen op vele plaatsen de aardappelen grooten- deels bevrozen. Op de zeer lichte gronden zijn de opkomende scheuten tot in den grond toe dood. Het ware te wenschen, dat liet eens flink regende, zoowel voor de aardappelen als voor het veevoeder want bij menigen boer staat het met weiden en klaver maar slechtste geld. Het is niet in Zwitserland alleen, dat men van bergalschuivingen hoort spreken. Ook in België komen die natuur verschijnselen nu en dan wel eens voor. Zoo meldt men thans uit Seraing, dat de schilderachtig gelegen statie van Tilff, op de Ourthe, welke als tegen de rots geplakt is, bedreigd wordt door het afschuiven van den schilferachtigen steen, die deze rots uitmaakt. Nabij de statie heeft men reeds een meter verplaatsing waargeno men. Men denkt dat die afschuiving ver oorzaakt is door de drukking van den grond achter de rotsen en te gelijk ook i door het schokken van 4e voorbijstoo- mende spoorwegtreinen. Het spoorweg- j bestuur heeft ernstige maatregelen geno- men om ongelukken te voorkomen. Don derdag had do technische dient aanwij zingspiketten doen slaan en 24 uren later werd eene verplaatsing van 2 centimeters waargenomen. Rij wieiers Landbouwers en alle ambachtslieden verzekert u tegen de ongévallen. Zich te wenden tot M. H. GOTTIGNY, 14 Statie straat, Aalst. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 11 9. Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. Th. Bombeeck, schoenm. met J. Van Balen, breist. C. Lelong, kuiper, met P.Van Nn uwenborgh.twijnst. L.Wau- ters, kaaiw. met F Van den bossche.z.b. J. Eemans, barbier, met L. Van den Eeckhout, dienstm. OVERLIJDENS. L. Van der Meulen, passementni, 17 j. Violettestr. S. Huylebroeck,wed; Rot tier, i. b. 96 j.Oude Graanm. J. Droes- beke,wed° Bombeeck, z.b. 69 j. Peperstr. V. Rouibaut, breist. 23j. Postweg. C. Callebaut, vuurst. 26 j. Moorselscheb. —F.Van Gyzegem,landbr 69 j. Hammestr. Z. Roose, Broed, der Krist. Leer. 26 j. Keiz. Plaats. J.Claes,wedr Smet,winkr 68 j. St-Jorisstr. E. Gits.man Riugoir, z. b. 72 j. Leopoldstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Ossen 1542 1376 1-44 1-36 1-28 Koeien 408 373 1-44 1-32 1-20 Stieren 241 217 1-16 1-12 1-06 Kalveren 2039 1*292 1-70 1-60 1-40 Schapen 18156 10520 1-92 1-84 1-70 Varkens 6600 4450 1-00 0-96 0-90 van Laken, Elastieken, Kleerstoffen cdz. Huis J. Scheerlinckx-Du Caju, Lange Zoutstraat, N° 7, Aalst. Te beginnen Zaterdag 9 Mei 1896 uitverkoop aan den prijs van faktuur. Zaterdag, 6 Juni 1896. Tarwe fr. 15.00 a 17,00 Masteluin 14.00 a 00,00 Rogge 11,75 a 12.00 Garst 00,00 a C0.00 Haver per 100 kil. 16.50 a 17,00 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00.00 Koolzaad koekeu 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de. 100 kil. 5,00 a 5,50 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0,00 Boter per 3 kil 3,96 a 6,48 Eiers de 25, 1,62 a 1,71 Vlas, de 3 kil. 2,72 a 3,10 Viggenen, per koppel fr. 35.00 a 45,00 Ajuin, 100 kil. Ir. 00,00 a 00,00 volg.kw HCFl^BZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPER1NGHE5 Juni. Hoppe 1895 Stad Fr. 20,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,Oo GENT, 5 Juni. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 17,00 Rogge 13,50 a 00,00 Haver 16,50 a 17,00 fierst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 1,80 a 2,07 Eiers per 25, 1.66 a 1,80 ANTWERPEN, 5 Juni. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 1,95 a 2.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,00 a 1,25 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6,00 tot 8,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 14,25 Rogge, 10,50 a 11.00 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 15,50 a 16,00 Haver, 15,50 a 16,00 Boekwet, 00 00 a 00,00 Boonen, 16,50 a 00,Oo Bitterpeën, 15,50 a 16,00 732I/:£?.Z?31T. BRUSSEL, 5 Juni. Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 1115. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,00 100 lammeren van fr. 12,00 tol 20,00. Iluidenmeikt. Ossen, Ir. 0,60 u 0,80 Stieren, 0,50 a 0,55 Koeien en veerzen 0,50 a 0,55 Kalveren 0,85 a 0,95 CUREGHEM-ANDERLECHT, 4 Juni. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 582 I Koeien en Veerzen Stieren 3281 56' Men betaalde per kilogram op voet Ossen Ir. 0,74 a 0,81 Stieren 0,56 a 0,70 Koeien en Veerzen 0,56 a 0.70 GENT, 5 Juni. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 758 Melkkoeien 123 j- Vette koeien 121 Groote ossen 11 Stieren 123 Jonge ossen 116 Magere beesten 127 Vaarzen 137 Schapen 6 j Varkens 359 Lammeren 01 Loopers 5 Kalveren 1321 Viggens 418 De goede stalbeesien golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeesten golden van fr. 0,00 lot 0.00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tot 0,75. Iluidenmerkt Ossen-, koei- en vaarzenvellen fr. 60,0 Koeienvellen 80,0 Kalfsvellen 50,0 PARIJS-La Villetle. 4 Juni. Ter markt verk. lek. 2ek. 3"k. Men vraagt bekwame schildersgas- ten. Zich te bevragen, Gentsche- steenweg, nr Oeftige man vraagt kost en inwoon tegen goedkoopste prijs in de omstre ken van Aalst. Schrijv. H. N. T. bureel van dit blad. Terstond te huren. Een schoon Huis, dienstig voor her berg of andere handel, gelegen te Aalst, hoek van de Borluutstraat en de Hout- kaai. Zich te bevragen Stokerij en Brou werij Den Gouden Leeuw,» te Mijlbeke, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel, Aalst-Mijlbeek en Herdersem. Deurwaarder Jozef* DE VOS, te Aalst, zal op Dijnsdag 16 Juni 1896, ten aan- zoeke van deu heer Charles De Vis, Kan didaat-Notaris te Aalst, openbaarlijk verkoopen Te Moorsel, om 1 uren stipt nanoen 1. 4 koopen zwaar en allerbest Hooigras en 4 koopen Nagras, rechtover het kasteel. Te Aalst-Mijlbeek, om 2 uren. 2. 3 koopen goed Hooigras en 3 koopen Nagras, rechtover de herberg van Charles-Louis Van Ket, Oude Dender- Te Herdersem. 3.-4 koopen Hooigras en 4 koopen Nagras, in den grooten meersch achter de hofstede van Petrus Dooms. 4. 2 koopen Hooigras en lkoop Nagras, op den Steenoven. 5. 7 koopen goed Hooigras en 4 koopen Nagras, aan het Sas van Wieze, achter de herberg van Frans Cool. 6. Namens Jufvrouw Marie Van de Maele, 1 heklaar 50 aren Hooigras, was sende voorbij het Sas van Wieze, aan de Vaart. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits ieder het ongeld gereed te betalen en goede gekende borg te stellen. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal, open baarlijk verkoopen Op DONDERDAG 11 JUNI 1896, A. Om 1 uur nanoen, ter herberg De Ster bij sieur Auguste Boemans, te schoonaar- de, 26 koopen Hooigras, wassende te Audegem, schoonaarde, Wichelen en Berlaare. En om 2 uren namiddag, ter berberg De drie Gouden-Appelen bij den heer Leopold Galle, broodbakker, te Wichelen 60 koopen Hooigras, wassende op meers- schen te Wichelen, Cherscamp en Schel- lebelle. OPENBARE VERKOOPING van TE BAMBRUGGE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 25 Juni 1896, om 2 uren namiddag, namens den heer Leon De Coen-Burny, te Aalst, openbaarlijk ver koopen 12 Koopen goed Hooigras, wassende op zijne meerschen te Barab t ugge, Broek- kauter, (Steenberg) en Evendaelen, nabij het gescheed met de gemeente Meire. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borg te stellen. V ENDITIE VAN en te wassen NAGRAS, te Erpe en Aalst-Schaarbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe. zal, ten verzoeke van de volgende eigenaars op MAAS DAG iï JUNI 189(3, openbaarlijk verkoopen Gemeente Erpe om 8 uren stipt 's morgens 1, Namens het Ambestuur van Erpe a. 5 koopen hooi- en te «assen nagras, aan den Ledeschen- steenweg, nabij de Stceiiebrugn. 5 koopen hooigras in de Iloonegemmcerschcn c. 2 koopen hooi- en nagras aan de Hoos. 2. Namens jufvrouw weduwe Veldcman-Rasschaert, tc Erpe a 2 koopen hooi- cn te wassen nagras, aan de Steenebrug li. 2 koopen hooi-en nagras, in de Zurebosschen c. cn 2 koopen hoogras in de Kruis kens- 5. Namens den heer Hemel Van Droogenbroeck, te Erpe a. 10 koopen hooigras, in de Molenmeerschen; b. 2 koopen hooigras, nabij den Kleinen steenweg. 4. Namens mijnheer Arnand D'Hondt, te Aalst 10 koopen hooigras, in de Molenmeerschen. nabij den Watermolen. 5. Namens den heer Charles Schockaert, te Erpe 6 koopen hooigras. in de Molenmeerschen. 6. Namens jufvrouw weduwe Leopold De Wint, te Erpe a. 4 koopen hooigras in de Molenmeerschen B. 2 koopen hooigras, aan de Bosschestraatc. cn 2 koopen hooigras, aan de Roos. 7. Namens den E. H. Gustaaf De Saedeleer, te Olsene 2 koopen hooigras, in de Molenmeerschen. 8. Namens jufvrouw weduwe De lioeck, te Hof stede a 4 koopen hooigras, in de Molenmeerschen b. en 6 koopen hooigras. in de Hoonegemnnvrschen! 9. Namens den heer Theodurus Sonck, te Nïeuwer- kerken 2 koopen hooigras, in de Molenmeerschen. 10. Namens den heer Jan-Daptiste Van Impe, te Erpe 5 koopen hooigras, in de Molenmeerschen. 11 Namen» den heer Franciscus Van der Eist, te Erpe a. 6 koopon hooigras op bet Hof ter Vacrcnt b. en 8 koopen hooigras in de Hooiiegemmeerschcn. 12. Nament den heer Jan-llapiist Temmerman, te Lede 2 koopen hooigras op het Hof ter Vaerent. 13. Namens den heer Bernard I,opus. te Erpe 2 koopen hooigras. in de Ilooncgcmmcerschen. 14. Namens den heer Donatus Schockaert, tc Erpe; 2 koopen hooigras in de Hoonegemmeerschen (Beek- meersch) 15. Namens de gebroeders De Boeck, te Aalst- Schaarbeek 4 koopen hooigras in de Hoonegem meerschen. 16. Namens den heer David I'aerewyck, te Erpe 8 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 17. Namens den heer Pieter-Jan Mertens, le Lede; 2 koopen hooigras, in de Hoonegemmeerschen. Aalst-Schaarbeek. 18. Namens den heer Dom. Van den Eeckhaul-De Boeck, te Erpe 2 koopen hooigras, in de lloonrgem- meerschcn. 19. Namens de erven Van den Hende, te Aalst; a. 1 koop hooigras, in de Uomugemmeerschen. b. en 3 koopen hooigras, op bun buitengoed, genaamd De Mot. Nog gemeente Erpe, om 1 uur nanoen. 20. Namens mijnheer Peeteis-Dannehoom, te Zcle: a. 8 koopen hooi- en nagras, in het Foot; u. en 4 koopen hooi- en nagras, in de Koeibrugmeerschcn, (Scvccoot.) 21. Namens Mijnheer Rcné Van deu Bo»sche-Dc Wint, te Aalst2 koopen hooigras, in het Foot. 22 Namens den heer Constant Van der Smessen- De Wint. tc Kerkxken 4 koopen Hooigras in de Zurebosschen. 23. Namens jufvrouw weduwe Charles De laiudls- beer-De Smet, te Erpe: 3 koopen hooigras, in het Foot. 24. Namens den beer Jan-Baptiste Bogae'rt, te Erpe: 3 l oopen hooi en nagras, in de Koeibrugmcerschen. 25. Namens den heer Frans Van Wezemael, te Erpe; 3 koopen hooigras, op den Nerenbroeck. 26. Namens den heer Aloïs De Swaef, te Erpe 4 koopen hooigras, in de Kruiskens. 27. Namens den heer Burgemeester De Vos, te Erpe; 8 koopen hooigras cn te wassen nagras, aan den Watermolen, nabij 't Dorp. 28. Namens den heer Pastoor Van de Putte, te Erpe; 2ii koopen goed hooi- en te waisen nagras, op zijne meerschen, aan het Dorp. ORDE DER VERKOOPING. Men zal vergaderen te Krpc, aan den Ledeschen- steenweg (Steenebrug), aan den meersch van 't Arm bestuur, alwaar de verkooping zal aanvang nemen.. Hel volgende orde zal gevolgd worden, Om 8 uren slipt 's morgens, te Erpe, aan den Lcdesclienstoenwcg, Molenmeerschen,Hof ter Vaerent, Hooiiegemmeeischen, en Aalst-Schaarbeek, Hoone gemmeerschen en Mot. Om 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Roos, Bossche straat. Foot, Zurebosschen. Koeibrugmecrschen, Ne- renbrouck, Zevecoot, Kruiskens en Watermolen. En om4 uren nanoen, aan het Dorp. Op gewone voorwaarden cn tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van en deeltje LAND te ERPE, HOONEGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, daartoe benoemd bij vonnis van de Burgerrecht bank van Dendermonde, den 2 Mei 1896, zal in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een Huisje en grond, te Erpe, Hoonegem, bekend bij kadaster wijk B, nummer 667a, groot 2 aren 10 centiaren en nummer 668b, groot 60 cen tiaren, palende het huisje oost Karei Schollaert, zuid den weg met de uitrede en Bellarmien Huylebroek,west en noord de erven De Boeck en het deelije grond oost Karei Schollaert, zuid en west de erven De Boeck en noord Frans Van den Brempt. Tweede koop. Ongeveer 1 aar Land deel van nummer 673a der wijk B van het kadaster, palende noord en oost Ber nard Schollaert, zuid Prosper Schollaert en west Charles Schollaert. Voormelde goederen behooren aan de kinderen van wijlen de echtgenooien Frans Schollaert en Virginia De Haeck. ENKELE ZITDAG "Woensdag 17 Juni 1896. Om 3 uren van den avond, ter herberg gehouden door M. Benjamin De Zutter, te Erpe, Hoonegem. Openbare Verkooping van te Herdersem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Vrijdag 26 Juni 1896, ten 4 uren namiddag ter herberg genaamd De Bosch snep, bij Alphonse Callebaut, te Aalst- Mijlbeek in de Botermelkstraat, overgaan tot de openbare verkooping van eene behuisde Hofstede, groot 5 aren 53 centi aren, gestaan en gelegen te Herdersem op den Boschkant, gekadastreerd wijk B, nummers 275b, en 275a, met eene grootte van 5 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan Benedictus De Wolf, Guil- laume Callebaut en Philemon De Vlieger, ten zuide aan Joannes Baptiste Robbe- recht, ten weste aan Joannes Boel en ten noorde aan Gustaaf Van Nuffel. Bewoond tot den 1 November 1896 door Guillaume Callebaut. VERKOOPING VAN en FABRIEK, in de Geer aar dsbergschestr aal. le NINOVE De Notaris VANHAM, te Ninove, en Désiré ROELS, te Deinze, zullen, door het ambt van eerstgenoemden Notaris, openbaarlijk verkoopen STAD NINOVE. Eenige koop. Een Handelshuis met afhangendheden en beplanten Moeshof, ten kadaster voorkomende onder sectie B, nummers 831a, 832b en 832c voor eene oppervlakte van 10 aren. Dit Huis is bijzonderlijk ingericht tot het uitoefenen van allen handel, het heeft schoone Beneden- en Bovenplaatsen, Kelders, Stal, en groote Gebouwen van Fabriek met Magazijnen en Remise, Ma- chienplaats met Stoomtuig en verdere wenschelijke benoodigdheden, palende aan de hecren Simons, Birmant. Emile Vander Schueren, Jan-Baptist Roelandt, de Molenbeek en de Geerardsbergsche- straat. De kooper zal in het vrij gebruik ko men met het tellen van zijnen koopschat en kosten. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter studiën van voormelde Notarissen en, tot het bezichtigen van den Eigendom, bij den heer Edgard Soetens, in de Gee- rardsbergschestraat, te Ninove. ZITTINGEN yêrbUjf ,3 j ^UDÏ 1806, telkens eenen Zaterdag om 2 uren namid dag, in het Hotel Moreau, Statieplaats, VERKOOPING OP LICITATIE van oene en 2 perceelen Land TE KEREXKEN. Do Notaris DE SADELEER, verblij vende te Erembodegem, zal op aanzoek der erven van wijlen J. - B. Van den Storme, ten overstaan des heeren Vrede rechters en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoo pen Gemeente Kerkxken. Koop 1. Een Huis met boomgaard en tuin, schuur, stallingen en steenput, staande en gelegen wijk Drijhoek, aan den steenweg van Aalst op Geerards- bergen, kadastralijk aangeduid sectie A, nummers 781a bis, 782a en 783a, met eene gezamenlijke grootte van 11 aren 70 centiaren, volgens meting 10 aren 20 centiaren, palende zuid de baan, oost Ch.-L. De Brouwer,west de erven Elisius Meganck, noord denzelfden en volgenden koop. Boomprijs 100 fr. Onmiddelijk in gebruiktreding. Koop 2. Een perceel Land, gelegen achter voorschreven huis, ten kadaster bekend sectie A, nummer 786a, met eene oppervlakte van 10 aren 20 centiaren, volgens meting 6 centiaren meer, palende zuid koop 1,oost de erven Elisius Meganck, west dezelfden en noord de baan.In regie. Koop 3. Een perceel Land.voorheen twee perceelen .gelegen op het Kerkxken- veld, kadastrale sectie A, nummers 734a en 734 bis, samen groot 18 aren 70 centiaren, volgens opmeting 19 aren 20 centiaren, palende zuid Frans D'Hondt als gebruiker, noord de baan, langs de eene zijde Egidius Wellekens en van de andere Frans Schouppe en Camiel Ghysels. Boomprijs 15 fr. Gebruikt tot Kersavond door Camiel, Firmin en Frederik Iliano. ENKELE ZITTING Woensdag 24 Juni 1896. Om 2 uren namiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, te Herzele. VERKOOPING van TE EREMBODEGEM. D# Notaris De Sadeleer, te Erem bodegem, zal openbaar verkoopen Koop '1. Eene zeer goede partij Land, te Erembodegem,op Bouchoutberg, sectio A, nummer 971d, groot 47 aren 10 centiaren. Verhuurd mits 105 franks. Koop 2. Een goed perceel Hooiland, te Erembodegem, op Heetyssel, sectio A, nummer 2468a, groot 20 aren. Verhuurd aan 25 franks. ZITDAGEN Instel, 11T 400^ Verblijf, 18Jum 1896' Telkens Donderdag, om 5 uren namid dag,ter estaminet van Alfred Van Vaeren- bergh, te Erembodegem, Dorp. LICITATIE van eene te Erembodegem {Hoek). De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal, ingevolge de wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Eene behuisde Hofstede en de grond te Erembodegem,wijk Hoek,sectie A, n' 73a, 73b, 74a en 74b, samen groot 16 aren 90 centiaren. Bewoond door medeverkooper Oclaaf De Pelsmaeker. ZITTING: Woensdag 24 Juni 1896, om 1 ure namiddag, op 't Vredegerecht te Herzele. van extra schoon en allerbeste Hooigras, te Hofstade, in den Droogenmeerech en in den Bocht, namens jufvrouw Barbara Matlhys, grondeigenares te Hofstade, op Maandag 8 Juni 1896, om 3 uren namid dag, door bevoegd ambt en op gewone voorwaarden. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Huis, zijnde eene herberg met danszaal - In de Koeimarkt, - te Aalst, aan de Houtmarkt. Verhuurd aan M. Victor Byl. aan fr. 400 's jaars. Instel 2 Juni, Verblijf 16 Juni 1896, om -1 uren namiddag - Au Monarque, - bij M. Louis Ruyssinck, te Aalst, Vaart- kaai, 16. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. A. Vrijdag 19 juni 1896, om 1 ure le Aalst-Mijlbeko, Bergemeerschen en Lam- brechtmeerschen, 22 koopen Hooi- en 14 koopen nagras en om 4 uren namiddag, tc Moorsel, aan de Moorselschabaan, op het Hof Texel, 17 koopen goed Hooi-eu 17 koopen nagras. Deurwaarder VAN DEN BKRGHE, te Herzele zal, den Donderdag 25 Juni 1896, om 1 ure namiddag, openbaarlijk verkoo pen, 67 koopen Hooigras en 31 koopen nagras, te Erembodegem, ter joden, nabij den Langemeersch, Krommeersch en Drogemeersch en te Welle, in de Welle- meersschen, VI en X Dagwanden, Oost- Kerkhof te beginnen te Erembodegem Terjoden naby den ijzeren weg.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3