KASSE1WERKEN HUISMEUBELS HOFSTEDE HOFSTEDE Engeland. Allerhande Nieuws. Rijwielers HOFSTEDE, Merklprijzen. KERMIS IN AALST Openbare Verknoping Verkooping. Openbare Verpachting VRUCHTEN TE VELDE WINKELHUIS EAU MINERALE. Bel Val PERCEEL LAND Openbare Verkooping If trnlp bondag 28 Juni was HCt tctlV» jjet voor 0Qze gemeente eea ware triomfdag het was immers de dag der inhuldiging van den heer Jozef «attbys als Burgemeester van Herzele. Van daags te voren werd het feest aange kondigd door het gebulder der kanonnen en 's anderendaags van in den vroegen morgend was iedereen te been om aan onzen nieuwen Burgervader een blij intre den te verwezenlijken. Op geheel den doortocht van den stoet „aren0 al de huizen op vier uitzouderin- bevlagd, een klaar bewijs van de nheid en eerbied, die de ingezete nen van Herzele voor hunne Overheden koesteren. Ruiters en rijtuigen waren den stoet de herberg Het Vosken, - te Oom- bergen gaan vormen. De heeren Schepe nen en Gemeente-Raadsleden waren hem "emoet gegaan tot aan het uiteinde der gemeente of de provinciale baan van lilst naar Oudenaarde alwaar reffend welkomgroet hem in naam des Gemeenteraads toegericht werd door den heer Era. Van Driessche, Gemeentesecre taris. Daarna hief de Harmonie-maat schappij van Ste-Cecilia de Braban^onne en de stoet trok de gemeente rond onder het spelen van snelmarchen. Het feest werd gesloten door een con cert op de ter markt opgerichto extrade, vaar ae Harmonie eenige der liefste stuk ken van haar repertorium liet hooren. Hier een woord van dank voor al dege nen, die per rijtuig ofte peerd gekomen en aldus meê geholpen hebben om uv. feest op te luisteren. Er werden ge teld 108 rijtuigen en evenveel paarden Leve lang onze achtbare Burgemeester! Leve lang mijnheer Jozef Matthys. Ad mul/os annos Als men Mirrceus wilt gelooven dan is de christene volksparty gesticht met het groot doel van de socialisten te bevechten. Maar wij vragen het: Waar zijn de christene demokra- ten de socialisten in den huidigen kies strijd gaan bestrijden Nergens nergens 1 en nogthans twee hunner kliekgenoten zijn kandidaat in Arrondissement van Brussel En voor de christene demokraten van 't Arrondissement van Aalst was het zoo gemakkelijk want ons Arrondissement grenst op gansch zijne lengte aan 't Ar rondissement van Brussel. Neen, die christene demokraten zyn liever naar West-Vlaanderen en Antwer pen gevlogen om er de katholieken te be vechten tot uit8luitelijk profijt van geus en socialist. En het zouden geen verraders zijn 1 digd, daar men hierdoor den trok of wind des molens belemmerde. Niet meer wetende wat uitzoeken om zijne ontelbare klanten te kunnen bedie nen en zijne winstgevende zaak te bevoor- deelen, is M. Van der Heyden tot het gelukkig gedacht gekomen, zijnen molen te doen vervoeren. Om dit wonderwerk te verrichten heeft hij den alomgekenden molenmaker M. Celeslinus Cornelis van Haeltert, geraadpleegd,die,na rijp overleg de zaak op zich heeft genomen en in min dan eenen dag tijds, den molen, zoo hij waaide en draaide, honderd meter* ver heeft geplaatst en alles door zijn wiis beleid, zonder ongeval, tot een goed einde heeft gebracht. Drama in de kazerne. Ten gevolge van het militair onderzoek naar aanleiding van het drama in de kazerne der grenadiers, zijn drij onderofficiers van het regiment in arrest gesteld, onder be tichting van bij die gelegenheid geen krachtdadigheid aan den dag gelegd te hebben. Zeven simpele soldaten, die als hazen waren gevlucht in plaats van hulp te verleenen, kregen vermaningen. M. Woeste, onze achtbare Volks vertegenwoordiger is woensdag uit Rome te Brussel teruggekeerd. Jenever dramas. Het eerste ge beurde te Brussel. Zekere Vermeulen, een metser, kwam dronken thuis sukkelend trok hij zich aan de trapleuning op, naar boven. Maar op de hoogste tree gekomen stapte hij mis en rolde holder-de-bolder naar beneden, waar men hem met het hoofd in stukken, een gebroken bil en andere wonden opraapte. En de man had daags te voren het gasthuis verlaten, waar bij twee maan den verzorgd was geweest,om zijn schou derblad te genezen dat in zijne dronken schap gebroken was. Het tweede had plaats te Bergen. Een dronken jongeling doorliep de stad, al wie hij ontmoette, met een groot mes Elkeen dacht den jongen door den bliksem getroffen, doch dit was niet zoo; hij was onderhevig aan vallende ziekte en de schrik had hem door die kwaal doen aangrijpen en hem gedood. - Eenige maanden geleden werd op den trap eener school, te Namen, een kindje gevonden Het werd opgenomen en gedept onder den naam van Louise Courtenay. De policie deod opzoekingen om de moeder van het kind te ontdekken, doch te vergeefs. Eenige dagen geleden vernam de policie dat eene vrouw van Dinant aan eene vriendin te Namen had geschreven om inlichtingen over het kind te vragen. Het onderzoek werd hernomen en er werd vastgesteld dat de vrouw van Dinant, Heloïse Bertrand, oud 30 jaar, de moeder van het kind is. Zij is aange houden en in de gevangenis te Namen opgesloten. De dagbladen van Luik spreken op nieuw van het inrichten van een groot duitscb kamp, in den aard van 't kamp van Beverloo, op de Belgische grens. Een koffiehuis-garcon te Luik, die een lot wilde omwisselen, vernam tot zijne onbeschrijflijhe verbazing, dat het over vyfjaar met 100,000 fr. was uitge trokken. Nieuwe aardinzakkingen hebben te Kinkenpois plaats gehad. Verschillige huizen der rue de Renory, zijn bouwval lig- Mgr. Doutreloux is naar Contrécé- ville vertrokken. Priesterlijke benoemingen. Zijn onderpastoor benoemd te Lede- >rg, de E. H. H. Vossart, professor te Jjsegom te Buggenhout, de E. H. E. Claeys, onderpastoor te Kieldrechthij wordt vervangen door den E. H. E. Yan de Perre, priester in het seminarie; te St. Slaria-Hoorebeke, deE. H. Ch. Schoc- kaert, onderpastoor te Elsegem; hij wordt vervangen door den E. H. Th. Ansean, priester in het seminarie te Zwyndrecht Vlaamsch Hoofd), de E. H. J. Verbraken, priester der laatste wyding. Leening der stad Aelst 1891. Trekking van 29 Juni 1896. De volgende nummers zijn aflosbaai 52, 428, 507, 702, 792, 1798, 2653, 2658 en 3277. Zie notarieel© Annoncen op de 4J® Bladzijde. Botermarkt. Heden zaterdag werden 904 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 6328 kilos. UZERENWEG. Aan ons Nr van heden behoort een bijvoegsel, namelijk onze Uurtabel van 't vertrek der treinen welke met zorg is verbeterd geworden. Aalst. Kermisfeesten. Mor- „inzondag beginnen onze Kermisfeesten. Onze foore is dees jaar buitengewoon wel voorzien van barakken, paardenmolens wafelbuizen, enz. enz. Morgen zondag namiddag luisterrijk Muziekfeest aan 't welk 24 vreemde Maat schappijen zullen deelnemen, verdeeld in dry reeksen en spelende op 3 verschil lige plaatsenOverdekte Botermerkt, Brusselschestraat, aan de Sl Martinus- kerk, en Keizerlijke Plaats, aan de Vier Winden.... Wat de verdere feesten be treft, raadplege men het feestprogramma. Onder al de werkweerdigheden die er op onze foore te zien zijn, willen wij de bijzondere aandacht iaroepen op Les Mystères duBagne,rechtover den Comte d'Egraont en de paardenmolen met sta- gie, daarneven L'artiste Tronc, ook ter Groote Merkt. Het Panopticum ter Hop- merkt aau t'huis van M.Monfils is hoogst merkweerdig. Dan hebben wij ook L'aero gine van Gransart-Courtois, ter Groote Merkt. Nu, zal der moeite weerd zijn aan onze foore een bezoek te brengen. Visclimijii. Woensdag 1 Juli fijn door de keurders onzer vischmijn, twee bakken schelvisch afgekeurd en da delijk gedolven geworden. WELLE Een groot en wonder werk waarop het verstand van vele ondervin- dingrijke lieden zal blijven stilstaan, is zeker wel betgene in de gemeente Welle is voorgevallen, namelijk het vervoeren *an den graanwindmolen des heeren Richard Van der Heyden, molenaar in ▼oornoemde gemeente Welle. Door het bouwen van verschillige woningen rond zijnen molen, werd den beer Yan der Heyden grootelyks bescha- Vervolgd door policieagenten liep hij eene danszaal binnen, klom op het dak, rukte de pannen uit en wierp er meê naar al, wie durfde naderen. Met groote moeite kon men zich van dezen razende meester maken. Werkstaking bij R. D. ie Gent. Woensdag middag hebben de mestrapers voorloopig het werk heraangevat daar men hun eene halve belofte gedaan heeft, om binnen de acht dagen hunne klachten te onderzoeken. Zij denken echter dat men hen met blauwe bloemkens wil paaien en waren van gedacht woensdag morgend niet te rug aan het werk te gaan, zonder een bepaald antwoord. De mestveegers hebben dan ook 't werk hernomen. De mestrapers klagen i° dat men hunne ronden heeft veranderd personen die 5,10 of 16 jaren eene ronde gedaan hebben, houden er aan, die te blijven doen welnu, sommigen zijn naar eenen geheel anderen kant gezonden dat is hun schadelijk daar zij er de menschen niet kennen, noch de goede kalanten, die het meest drinkgeld geven, wat hun dag loon moet verbeteren. 2° Dat de dienst veel verzwaard is. De mestrapers moeten nu 's voormiddags de gewone ronde doen, naar Drongen rijden om de vuiligheid af te storten en 's namid dags eene nieuwe ronde doen om de vuil nisbakken uit de poortjes te gaan ledigen. 't Is onmogelijk, zeggen zij, dat geheel te doen; nu voor elke verzuimenis krijgt men 25 centiemen boete, zoodat men soms wel één frank boet daags zou kunnen oploopen. Het weekloon is wel 2 fr. verhoogd, maar die 2 fr. zouden al spoedig in boeten vergaan -< en de mestrapers zouden meer werk moeten doen voor minder geld. De werkstakers waren 67 in getal. Luchtvaart. Zaterdag avond, kwaart voor 7 uren, is te St-Nikolaas omringd van eene groote volksmenigte, op het sein der bazuinblazers aangekon digd van cp het Belfort, met zijnen lucht bal in de hoogte gestegen, M. A. De Nys, van Brussel vergezeld van zijnen knecht en MM. L. Gillard en Gh. Van Garse, die verleden jaar ook de reis meegemaakt hebben. Onder de mand, waarin zich de vier luchtreizigers bevonden, was een val scherm vastgemaakt, waaronder een le vend konijn hing. Nauwelijks was de ballon twee minu ten van de Groote Markt verwijderd, toen de koord van den valscherm losgelaten werd. Hij daalde neer voor het kerkhof van ter Eecken en daar er een briefke aanhing, gestempeld door den stadszegel met verzoek van valscherm en konijn naar den policie-secretariaat te brengen mits belooning, brachten 2 jongens 20 minuten na de opstijging, valscherm en konijn ongedeerd terug. De luchtreizigers zijn neergedaald te Branst, tusschen St. Amands, Bornhem en Weert, ten 7 u. 40. Handelsblad. Brandramp. Drie dooden. Maandag avond, rond li uren, is brand uitgeborsten in den molen van La Vaux, nabij Nandrin, toehoorende aan M. Gou verneur. Drie dienstknechten zijn omge komen, verstikt een 15jarige knaap heeft zich gered door van de eerste ver dieping te springen. Den andere dienst bode is zinneloos geworden van schrik Men spreekt van verscheidene gekwet sten. Dinsdag morgend woedde de brand nog voort. De oorzaak der ramp is onbekend, Donderdag tijdens het onweêr.kwam een 17-jarige leerling te Charleroi van het atheneum, Emile Heep, met zynen neef Georges naar de statie, om den trein te nemen die hen beiden naar Morlanwelz moest brengen. Eensklaps werd de jongo Emile neergeworpen, terwijl een hevige blimsemstraal, gevolgd van eenen zwaren donderslag, iedereen deed schrikken Kindermoorden. 't Is alsof het slechte voorbeeld van vrouw Dyer weêr gewerkt heeft op anderen, want sedert eenige dagen worden te Londen weêr kinderlijkjes gevonden. Verleden week, dinsdag, werden er twee opgehaald uit de Theems, woensdag een, en donderdag weêr drie dat is zelfs meer dan in den tijd toen de kindermoor denares nog op vrije voeten was. De po licie in Londen doet haar best om de da ders te vinden, maar tot hiertoe vond zij nog geen enkel spoor. Men betaalde per kilogram op voet Ossen fr. 0,76 a 0,86 Stieren 0,56 a 0,70 Koeien en Veerzen 0,56 a 0.70 GENT, 3 Juli. Getal ie koopgestelde hoorenbeesten 754 Melkkoeien 63 Vette koeien 135 Groote ossen 4 Stieren 150 Jonge ossen 106 Magere beesten 175 Vaarzen 121 Schapen 4 I Varkens 267 Lammeren 01 Loopers 19 Kalveren 138 j Viggens 561 De goede stalbeesten golden gemid deld van fr. 0,65 tot 0,80. De grasbeesten golden van fr. 0,00 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,65 tot 0,75. iiuidenmerkt Ossen koei- en vaarzen vellen fr. 60,0 Koeieuvellen 75,0 Kalfsvellen 50,0 ANTWERPEN, 3 Juli. De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,30 a 2,40. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,50 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 7,50 tot 8,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,25. Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 14,00 a 00,CO Rogge, 10,50 a 00,00 Wimergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 16,00 a 00,00 Haver, 15,00 a 16,50 Boek wet, 00 00 a 00,00 Boonen, 16,50 a 00,00 Bitterpeën, 15,00 a 00,00 Landbouwers en alle ambachtslieden verzekert u tegen de ongevallen. Zich te wenden tot M. H. GOTTIGNY, 14 Statie straat, Aalst. Burgerlijke Stand der Stad Aalst, Geboorten. Mannelijk geslacht 7 0, Vrouwelijk 14 HUWELIJKEN. L. Marcoen. wever, met D. Van den Steen,twijnster. V.Straetmans.pasteib. metP. Franck, breist. R. De Neve, wev. met D. Franck, breist. J. Gys- breeht, bliksl. met F. Do Vcyldcr, breist. V. Tas, twijnd. met M. 'T Joncke, kleerm. P. Buyl, bakk. met M. De Backer, z. b. A. Vertongen, vlasbew. met M.Buyl, breist. P.Peeters, twijnd. met P. Mollaert, breist. F. Leeman, landbor met C. De Bruyn, landb,u,r. OVERLIJDENS. F. Iliano, z. b. 94 j. Windmolenstr. Van Geert, wed* Van de Velde, z. b. 50 j. Oude Dendermondschesteenweg. J. Janssens, Broed, der Christel, leerr. 67j. recht. woon. te Brussel. N. De Dier,wed' Van Gutsem, z.b. 70 j. Viollet- testraat. 7 kinderen onder de 7 jaren. N. B. Gedurende de kermisdagen, zullen de Bureelen van den Burgerlijken Stand en Bevolking open zijn Maandag, Dijnsdag, Woensdag en Donderdag, van 9 tot 10 uren 's morgends. Bij dadelijke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone behuisde te HOFSTADE, op de Blekte. De Notaris De Gheest te Aalst, zal krachtens bevel op rekwest verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg,zetelende te Dendermonde, den 11 April 1896 en met de pleegvormen voorgeschreven bij artikel 90 en volgende der wet van den 15 Augusti 1854, op de gedwongene onteigening, in het openbaar verkoopen Eene schoone Hofstede, met woonhuis, schuur, stallingen, boomgaard, lochting en zaailand, gestaan en gelegen te Hof- stade, op de Blekte, nabij den steenweg naar Aalst, gekadastreerd wijk C, num mers 360, 361, 362a en 363, met eene grootte van 46 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan verscheidene, ten zuide aan de baan, ten weste aan verscheidene en ten noorde aan den heer Van der Sloten. Bewoond en gebruikt door den heer Cl. Van der Cammen. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 17 .g96 Verblijf, Vrijdag 24 Ju" 18y Telkens ten 3 uren namiddag ter her berg Het Schipken, by jutv. Rosalie D'Haese, te Hofstade, aan het Dorp. N. B. Er zal geenen derden zitdag plaats grijpen. Zaterdag, 4 Juli 1896. Tarwe fr. 15,50 a 16,00 Masteluin 13,50 a 14,25 Rogge 11,00 a 11.25 Garst 00.00 a 00.00 Haver per 100 kil. 16,00 a 17,25 Spelt 00,00 a 00,00 Koolzaad per 100 kil. 00,00 a 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00 Koolzaadolie 00,00 a 00 00 Koolzaad koeken 00,00 a 00,00 Lijnkoeken 00,00 a 00,00 Aardap. roode de 100 kil. 6,50 a 0,00 Aardap. (geele nieuwe) 0,00 a 0.00 Boter per 3 kil 5,67 a 6,75 Eiers de 25, 1,62 a 1,80 Vlas, de 3 kil. 2.72 a 3,10 Viggenen, per koppel Ir. 40.00 a 50,00 Ajuin, 100 kil. fr. 00,00 a 00,00 volg.kw ECPl/ILBZT. Gewas van 1895. Heden werden ter merkt gebracht Balen bel voor bel fr. 00,00 Balen 1 kwaliteit fr. 00,00 a 00,00 POPERINCIIE3 Juli. Hoppe 1895 Stad Fr. 23,00 a 00,00 Gemeente 00,00 a 00,00 GENT, 3 Juli. Tarwe (per 100 kilos) fr. 16,00 a 17,00 Rogge 11,50 a 00,00 Haver 16,00 a 17,00 Gerst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,16 a 2,34 Eiers per 25, 1,53 a 1,62 Provincie Oost-Vlaanderen GEMEENTE HAELTERT. OPENBARE AANBESTEDING van Het Gemeentebestuur van Haeltert, Provincie Oost- Vlaanderen, zal op WOENSDAG 12 AUGUSTI 1896, om 5 uren namiddag, ten Gemeentehuize aldaar, over gaan tot de Openbare Aanbesteding der Kasseiwerkcn aan de Buurtwegen N'1,2, 5, 7. 10 en 11, heb bende eene oppervlakte van 44'22 vierkante meters uit te voeren in 1896 en te voltrekken binnen de 3 maauden volgende op het schriftelijk bevel van het Gemeentebestuur. Het bestek beloopt tot 3847 fr. 72 cent. De aanbesteding zal plaats hebben met op zegel geschrevene biedingsbiljetten, gelijkvormig aan het model voorkomende ten voele van het bestek en het kohier van lasten voor de oudernemiog van bedoelde werken vastgesteld. De biedingsbiljetten moeten aan het Gemeentebe stuur gezonden worden bij aanbevolen brieven, ten Postkantoore overhandigd ten laugste den Zatkrdag 8 Augusti 1896, onder dubbelen omslag. De binnenste omslag van het aanbiedingschrill zal voor opschrift dragen Aanbieding voor de onder neming der Kasieiwerken door de gemeente Haeltert eener oppervlakte van 4422 vierkante meiert uit te voeren aan de Buurtwegen nummers 1, 2, 5, 7, 9, 10e» II. De buiteDste omslag zal voor opschrift dragen Aanbieding voor het aannemen van Openbare Werken. Buiten den aannemer zal de soumissie onderteekend worden door eenen gegoeden persoon iu Belgié wonen de, die zal verklaren zich als borg te stellen en zich met hem als voornaamsten en solidairen aannemer te verbinden De biedingsbiljetten wier uitwendige omslag een postmerk zal dragen van latere dagteekening dan den laatsten dag voor dc nederlegging bepaald, zullen als niet toegekomen worden beschouwd. Het lastkobier en bestek berusten ter inzage van bet publiek op het Secretariaat dezer Gemeente. Hai-lterl, den 1 Juli 1896. Van wege bet College Hel College van Burgemeester en Schepenen, De Gemeentesecretaris, Em. Dk Sadkleer. Ed. Scheerlings. TaSM-LP-ZTaiT. BRUSSEL, 3 Juli. Kalverenmarïi. Geial te koop gesteld 985. Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,00 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Rmdenmerkt. Ossen, Stieren, Koeien en veerzen Kalveren fr. 0,60 a 0,80 0,50 a 0,55 0,50 a 0,55 0,85 a 0,95 CUREGHEM ANDERLECHT, 2 Juli. Ter veemarkt werden te koop gesteld. Ossen 481 I Koeien en Veerzen Stieren 353 616 Zondag, Maandag en Dijnsdag tegenover het Postbureel. NIEUW! NIEUW!! NIEUW!! voor de eerste maal in België GEISSLER'S GROOT PANOPTICUM. 600 mekanieksche levensgrootte figu ren; M. Joniaux, 1' empoisonneuse d'An- vers. Entree 15 centiemen; Kinderen 10 Katalogus aan het Bureau. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Woensdag 15 Juli voor den instel' en op Woensdag 29 Juli 1896 voor he£ verblijf, telkens om 3 uren namiddag ter herberg - In Nederhasselt - bij M. Alf Matthys te Aalst, Zoutstraatpoort, open-, baarlijk verkoopen 2 hectaren 44 aren 55 centiaren Land en Meersch te Haeltert; 4 aren 30 centi aren Land te Nieuwerkerken; 49 aren 80 centiaren Land en Meersch te Lede; en 15 aren 60 centiaren Land te Gysegem. Verdeeld in 7 koopen.(Zie plakbrieven). De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen, ter herberg - De Warande - bij Egidius Meert, te Meldert, klooster Affligem, op Donderdag 16 Juli voor den INSTEL, en Donderdag 23 Juli 1896 voor, het VERBLIJF, telkens om 2 uren namiddag 3 hectaren, 9 aren, 53 centiaren be huisde hofstede, zaailanden en meerschen te Hekelgem; 36 aren 23 centiaren land en bosch te Meldert7 aren 14 centiaren bosch te Teralphene, en 6 aren 42 centi aren land en bosch te Erembodegem. Verdeeld in 21 koopen (Zie Plakbrieven). ARMBESTUUR VAN MOORSEL. VAN GOEDEREN gelegen te Moorsel, Aalst-Mijlbeke, S*' Catharina-Lombeek, Metre, Wieze i Meldert en van het JACHTREOHT op zelfde goederen. De Notaris EEMAN te Erpe, zal ten verzoeke van gemeld Armbestuur, op Woensdag 22 Juli 1896, om 9 uren 's morgens, ter herberg - DenBiekor bij de kinderen De Backer, te Moorsel, Dorp, openbaarlijk verpachten de Goede ren en 't Jachtrecht op zelfde goederen, gelegen als hiervoren aangeduid. N. B. Het gewoon ongeld zal door de pachters op den oogenblik van verpach ting in handen des Ontvangers van het Armbestuur moeten betaald worden. Alle pachters zullen moeten goede borg stellen. Degene welke voor verschenen ter mijnen nog zullen te betalen hebben zullen als pachter of beA Zie plakbrief. OPENBARE VERKOOPING van TE OTTERGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 16 Juli 1896, om 2 ure namid dag, namens de weduwe en kinderen Frans Govaert, te Ottergem, in het open baar verkoopen de nagemelde veldvruch ten staande op goederen te Ottergem. 1. 12 aren ajuin, 12 aren rogge, staande op eene partij land aan het dorp 2. 8 aren aardappels, 8 aren tarwe, op eene partij land op den Doorn 3. 12 aren masteluin op de Perre 4 12 aren aardappels,15 aren tarwe in 't Mey. N. B.Men zal vergaderen aan boven gemelde partij land, onder nummer i, alwaar de verkooping zal aanvang nemen. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede borge. OPENBARE VERKOOPING van een schoon gestaan te AALSTin de Klapstraat. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen 1 EENIGE KOOP Een schoon en welgelegen Winkelhuis, gestaan en gelegen te Aalst, in de Klap straat, gekadastreerd sectie A, nummer 1241a, groot 70 centiaren, palende ten ooste jufvrouw weduwe Van der Taelen, ten zuide de Klapstraat, ten weste den heer Van Vaerenbergh en ten noorde het Collegie der Eerweerde Heeren Paters Jesuïten. Bewoond door den eigenaar den heer Constant De Groot. Slechts gebracht op fr. 3040 DERDE ZITDAG Maandag 13 Juli 1896. Telkens om 3 uren namiddag, ter estaminet genaamd - In den Meiboom - gehouden door den heer Th. Wauters, te Aalst, Geerardsbergschestraat. la meilleure des eaux de table; la bouteille d' un litre fr. 0. 40 la demi bouteille, fr. 0.30. Dépót M. BORREMAN &Cnle 61, Place Impériale, Alost. Vins. Bordeaux, depuis fr. 1.00 la bouteille. Oporto, i.50 Madère. 1.50 Champagne 2.50 OPENBARE VERKOOPING van een goed TE HOFSTADE. D« Notaris DE GHEEST. te Aalst, zal ia het open baar verkoopen, om er in het gebruik van te lieden met de beuling van den koopprijs Een goed perceel Land, groot volgens titel 31 aren, 24 centiaren,gelegen te Hofstade.op den HoogenLosch, gekadastreerd, wijk A, nummer 7a, met eene grootte vrn 28 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan deo beer Janssens-De Schryver, ten zuide aan de Beek, daar over hel gescheed met de gemeente Gysegem, ten weste aan de Baan en ten noorde aan Andre Van Uauwenneiren. Gebruiker Franciscus De Swaef. ZITDAG Woensdag 22 Juli 1896, ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd Het Kcnings-Uof, bij Franciscus De Swaef, te Hofstede, Biest, aan 't Hoeksken. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem en Vruchten te veldete Erpe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 13 Juli 1896, om i ure stipt nanoen, namens jufvr. wed. Jos.Wauters te Erpe, en kinderen, in het openbaar verkoopen Ten hunne huize te Erpe, Botermelk- straat Huismeubelen, alsstoof met toebe- boorten, kasken, tafel, stoelen, bedsioe- len en gerieven, hangende horlogie, prin ten en heiligen beelden, koperen kande- laars.quinquet,koperen moor en koffypot, koperen- tinnen- ijzeren- en gleisen keu- kengerieven, houten en zinken emmers, aarden tobbens, testen en teelen en meer andere voorwerpen. Landbouwalem, als melkkuip kern, wan-en raapmolen, rolblok, egge, kortewagen, aalkuip en schepper, spa den, rieken, braken, pikken, zeissen, enz. Vruchten te velde, op goederen te Erpe. 1° 30 aren rogge op eene partij land. op den Bosch of beneden Cottemkauter. 2° 3 aren goed vlas, op Cottemkauter. 3° 7 aren vlas, 11 aren rogge, 15 aren aardappelen en 5 aren rogge, op het Dooreken. 4° 15 aren tarwe op het Musschen- veld. 5° 18 aren rogge, op Ledekauler. Verdeeld in koopen t elks gerief. N. B. De verkooping zal aanvang nemen met de huismeubelen. De koopen onder en tot 10 franks moe ten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en tyd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. LI C1T AT I E van eene EN LANDEN TE EREMBODEGEM. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal namens de kinderen van Ben. Van Vaerenbergh, ten overstaan des heeren Vrederechters, openbaar ver koopen Gemeente Erembodegem. Koop 1. Oostdeel van eone Hofstede en afhangende gebouwen, en den grond, aan den Brusselschen Steenweg, groot 18 aren 40 centiaren. Koop 2. Westdeel van zelfde Hof stede. Onmiddellijk in gebruiktreding. Koop 3. —Noordhelft van een Hooiland in Wierookmeersch,groot 46 a. 30 cent. Koop 4.—Zuidhelft van dezen meersch. Koop 5. Zaailand op Stillebeeck, groot 20 aren 90 centiaren. Koop 6. Partijken Land, kapelle- straat, groot 5 aren 90 centiaren. ZITDAG Woensdag 15 Juli 1896, om 2 uren namiddag, te Erembodegem, op 't gemeentehuis. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een HUIS te Aalst aan de Vaart, met magazijn in de Mou (straat, groot 2 aren 20 centiaren. Laatst bewoond geweest door wijlen M. Joseph Pyck-Sanders* Instel, Dynsdag 14,gqr Verblyf, - 21Juü 18%' om 4 uren namiddag In de Concordia bij M. Philemon Van den Bulcke, te Aalst Molenstraatpoort. VERKOOPING OP UCITATIE van eene en 2 perceelen Land TE KEREXEEN. De Notaris DE SADELEER, verblij vende te Erembodegem, zal oj> aanzoek der erven van wijlen J. - B. Van den Storme, ten overstaan des heeren Vrede rechters en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, opcnbaarlyk verkoo pen Gemeente Kerkxken. Koop 1. Een Huis met boomgaard en tuin, schuur, stallingen en steenput, staande en gelegen wijk Dryhoek, aan den steenweg van Aalst op Geerards- bergen, kadastralijk aangeduid sectie A, nummers 781a bis. 782a en 783a, met eene gezamenlijke grootte van 11 aren 70 centiaren, volgens meting 10 aren 20 centiaren, palende zuid de baan, oost Ch.-L. De Brouwer,west de erven Elisius Meganck, noord denzelfden en volgenden koop. Boomprijs 100 fr. Onmiddelijk in gebruiktreding. Slechts ingesteld fr. 2300. Koop 2. Een perceel Land, gelegen achter voorschreven huis, ten kadaster bekend sectie A, nummer 786a, met eene oppervlakte van 10 aren 20 centiaren, volgens meting 6 centiaren meer, palende zuid koop 1,oost de erven Elisius Meganck, west dezelfden en noord de baan.In regie. Ingesteld fr. 840. Koop 3. Een perceel Land,voorheen tweeperceelen,gelegen op het Kerkxken- veld, kadastrale sectie A, nummers 734a en 734 bis, samen groot 18 aren 70 centiaren, volgens opmeting 19 aren 20 centiaren, palende zuid Frans D'Houdt als gebruiker, noord de baan, langs de eene zyde Egidius Wellekens en van de andetc Frans Schouppe en C&miel Ghysels. Boomprys 16 fr. Gebruikt tot Kersavond door Camiel, Firmin en Frederik Iliano. Ingesteld fr. 1560. TWEEDE ZITTING Woensdag 8 Juli 1896. Om 2 uren namiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, te Herzele.

De Denderbode | 1896 | | pagina 3