Zondao 26 Juli 18%. 5 centiemen per nummer. oOsle Jaar. olOS VERDENKING. Landbouw. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. KATHOLIEKEN laat u niet misleiden Katholieke Kiezers Dus alleenlijk onder N°2, goed begrepen LANDBOUWERS! Luistert landbouwers vuil vet, Eerlijke Vlaamsche boeren van de landstreek van Aalst Een goed gedacht. ONDER N° 2. FJ DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week Yoor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 34 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Land. Cuique suum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den uijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureel© van dit blad. Aalst, 2» Juli 189G. Katholiekenopge past 1 Ge weet bij onder vinding dat onze groene tegenstrevers ge steund door de libe ralen, arglistig zijn tot den hoogsten graad, dat het lieden zijn die voor niet achteruitdeinzen. Stemmen win nen of de steramen van hunne kath. tegenstrevers doen nietig verklaren, zie daar wat zij betrachten. En of ze hun doel op de oneerlijkste, op de afkeurlijkste wijze bereiken, daar bekommeren zij zich zoo zeer meê als met de oude manen Hebben is hebben en krijgen is de kunst, 't is gelijk op welke manier, ziedaar hunne leus. Wij hebben vernomen dat zekere groe ne afgezanten aan do kiezers zeggen Vriend, g'hebt gelijk van voor wijlen M. De Schacpmeester ook te kiezen ii 't was zulk een brave man, hij verdient i dat er eene openbare hulde aan zijne nagedachtenis worde gebracht. Stem dan maar voor de kath. lijst onder N° 2; maak zonder vrees het wit stipje maar zwart in 't vierkant onder N° 2, dat is maar eerlijk en rechtveerdig MAAR gij hebt dat toch maar voor vijf leven" den gestemd de doode M. De Schaept meester kan niet meê tellen. G'heb i recht van voor 6 levende candidaten te stemmen en 't ware dus best dat ge ook voor een onzer mannen zoudt stem- i men, bij voorbeeld, voor M. Caudron, i die ook geneesheer is en die toch zoo droef is omdat M. De Schaepmeester overleden is. Ik weet niet hoeveel paternosters hij al reeds voor de zalig- heid zijner ziel heelt gebeden Doch zoo zal het best zijn. Zoo spreken die schijnheilige volksver leiders. Ehwel, Katholieken als ge aldus handelt 't is te zeggen eerst stemmen onder N° 2 voor de volle katholieke lijst en dan nog bovendien voor den eenen of ande ren groenen of rooden candidaat, zult ge voor 7 candidaten hebben gestemddan hebt ge voor een can didaat meer gekozen dan ge moogt kiezen en uwe stembrief zal nul en van geender weerde zijn. EENE VREESELIJKE 31sle VEBVOLG. Ik zou kunnen zeggen omdat men bij zulke ondernemingen altijd een gewaagd spel speelt, cn nooit bij voorbaat zeker is van een goeden uitslag. Ik zou ook kunnen zeggen omdat ik u eene verrassing tilde bereiden en dan zou ik geene onwaarheid •preken. Maar de volle waarheid is, dat ik niet te •reden was met den weg te gaan, dien mijne verstan dige bondgenoote mij had aangewezenik wilde ge bed alleen voorwaarts gaan om alleen het doel ie be reiken. O, wat een eerzuchtige fluisterde zij. Neen, eerzucht dreef mij niet, maar wel een geheel ander gevoel, Agnes, als ik Valentine Zier vrij pleitte, mocht ik eisclicn wat ik wilde, liebt gij gezegd. Ik zal mijn woord houden t Agnes, jubelde hij, gij weet dat ik slechts een ding kan begeereu uw hart en hand Mijne band kan ik u nog geven, antwoordde zij zacbt maar mijn bart bezit gij reeds, zoolang ik u ken. Beschaamd sloeg zij de oogen neer, terwijl hij een hartstochtelijken kus op hare band drukte. XIV. Het viel niet gemakkelijk Adolf Rauerlicb tot beken tenis van zijue schuld te brengen. Na de eerste ontsteltenis, waarin Lageman's rede- roering hem gebracht had, bad hij zijn koelbloedig overleg geheel teruggekregen. Aan den rechter, die Laat u om den tuin niet leiden, zendt die groene, liberale en roode schoon- sprekers naar den bliksem... en als ge dan in 't biechtstoeltje zult staan, let wel op, maak dan alleenlijk op uwe stem brieven bet wit puntje zwart van 't vierkant onder Nu 55... Bekommert u met niets meer, want gij zult goed gestemd hebben. Ge zijt botervervalschers I Bemerkt wel 't is Denderbode niet die u dat snood verwijt naar 't hoofd slingert, maar wel de leider der zooge zegde christene demo- krateu, alias, der groene socialisten. Ja, landbouwers der landstreek van Aalst, ge zijt, volgens priester Daens, verachtelijke boterver valschers.... En ten eeuwige dagen staat het aange- boekt dat gij, volgens dien volksverlei der. veractitelij ke botervervalschers zijt. 't Land van Aelst zal weêr eens roepen en tieren Denderbode spot 1 Denderbode liegt I.. Denderbode vervalscht Neen heilige man met al uwe eerlijk heid en deftigheid, Denderbode liegt niet 1 Denderbode spot niet Denderbode vervalscht niet Hier zijn de boeken, het staat gedrukt in de verslagen der Volkskamer. Volgens 't officieel Kamer-verslag zegde priester Daens in de eerste redevoering die hij ter Volkskamer uitsprak, in sitting van 21 December 1894. In de margarine sie ik slechts een middel van bedrog se wordt voorldu- rend met natuurboter verwerkt. Op onze merkten komt bijna geene zuivere boter meer. Integendeel ziet men er marga- - rine in overvloed. Te Moorsel, te Burst worden er duizenden kilos - aangebracht. Wat doet men er - mede Men gebruikt ze tot bo- - tervervalsching.... - Dus 't is klaar De duizenden kilos margarine die te Moorsel en te Burst worden aangebracht dienen om de na tuurboter te vervalschen. Dus gij allen, landbouwers van Moor sel en omliggende gemeenten Baerdegem, hem een voorloopig verhoor deed ondergaan, het was weer M. Hausler, verklaarde hij. dat hij nog niet bekomen was van zgnc verwondering over het feit, dat al de rechters, met den openbaren aanklager en de gezwoorenen incluis, zicb zoo hadden laten vangen door de spitsvondigheden van eenen advocaat. De rechter wees hem op de ontsteltenis, die bjj zelf getoond had, waarop hij met een spotlende glimlach antwoordde Ja, nu, ik zou den man wel eens willen zien, die zoo plotseling en onbeschaamd overvallen wordt en dao onmiddelijk met zgne antwoord gereed is. Ik kan den advocaat Lageman den lor niet onthouden, dat hij zeer bekwaam is in het combinecren der feiten. Hel scheelde slechts weinig of hij bad mg zelf overtuigd, dat alles gebeurd is zooals hij het liet voorkomen. En is u dan toch verwonderd, dat rechters en gezworenen hem geloofden Y vroeg de rechter. Wat allen overweldigde, was niet de rede van den bekwa men advocaat, maar wel dc waarheid, die in zijne woorden lag. Bah, wat is waarheid t vroeg Bauorlich, met minachting Gisteren hield gij voor waarheid dat Valentine Zier met voorbedachten rade iemand ver giftigd bad vandaag beschouwt men haar als het onschuldige slachtoffer en mg ais den afschuwelijken moordenaar. Wie kan zeggen wat morgen als waarheid zal gelden T Met deze laatste woorden trof hg eene zeer gevoelige plek bij den rechter. In de vooraf opgevatte mcenmg, dat Valentine Zier de misdaad gepleegd had en nie mand anders, bad de rechter bij hel onderzoek menig punt voor onbeduidend gehouden, dat bij anders nader zou onderzocht hebben. Hij maakte zich er een verwijt ran dat juist die punten den advocaat Lageman als Meldert, Herdersem en Aalst-Mijlbcek ge gebruikt duizenden kilogr. margarine om uwe natuurboter te vervalschen Dus, gij allen, landbouwers van Burst en omliggende gemeenten Bavegem, S' Lievens-Hautem, Borsbcke, Erondegem, Meire, Erpe enz. enz., gij ook gebruikt duizenden kilos margarine, gelijk priester Daens zegt, om uwe boter te vervalschen. Kan 't missen dat de natuurboter van de landstreek van Aalst zulken slechten naam heeft gekregen, dat velenin de groote steden, er niet meer van willen en.dat de prijzen zoo laag staan Wat schade, wat verlies hebt ge hierdoor niet al geleden en zult ge nog moeten lijden? Millioenen franks hebt gij er zult gij er door verliezen Gij hebt dat wellicht verge- i ten maar Den- derbode herin- ünerthetu. Nu, heden komt men uwe stem afbedelen voor de groene candida ten, voor de candidaten der partij aan welker hoofd priester Daens staat, die u zoo schandelijk belogen en belasterd heeft, die u, voor 't aanschijn van gansch 't land, in zijne eerste redevoering ter Kamer, die snoode lastering heeft naar 't hoofd geslingerd Gij zijt botervervalschers, gij landbouwers der landstreek van Aalst, ellendige en verachtelijke bedriegers van 't volk. Stemmen voor de groene candidaten is stemmen voor de partij die u las terde Stemmen voor de groene candidaten is zeggen G'hebt wel gedaan van ons boter vervalschers, bedriegers te heeten. Ge zult dus, kiezers, stommen voor uwe vrienden voor uwe verdedigers voor de katholieke Candidaten Pensioen Pensioen Werklieden der steden en dorpen wilt gij een pen sioen in uwen ouden dag, stemt dan overal voor de katholieke Candida ten, want 't zijn de Katho lieken alleen die zich met de verbetering van uw lot bekommeren en welke u dan ook een pensioen zullen doen verkrijgen. Alles kan niet te gelijk gedaan worden, maar komen zal het dit zoo gewenschte pensioen I hoofdpunten gediend hadden, bij het onderzoek dat hij instelde. Deze herinnering stemde hem daarom juist niet zachter jegens Bauerlich en op de schrifturen wijzende, die op tafel lagen, antwoordde hij op stren gen toon De bewijzen die daar liggen, bevatten waarheid van ouderen datum dan vandaag of gisteren. Ah, gij zinspeelt op dat geval te Havclberg, dat de advocaat weer opgerakeld heeft. Ik wil die zaak niet ontkennen, antwoordde Bauerlich op hoogen loon maar ze is reeds lang verjaard en staat ook volstrek niet in verband met dit geval. Dat geloof ik toch wel I Daarin ligt het bewijs, dat ge wegens uw hartstocht voor Valeutiue Zier belang hadt bij den dood van haar vader. Een man met zulk een lijn eergevoel als hg was, zou nooit in een huwelijk zijner dochter mat u hebben toegestemd. Daar hechtte M. Zier weinig waarde aan gij hadt anders nietnoodig gehad u te verschuilen achter zijne zuster om hem weldaden op te dringen, die u later dienen moesten als middel om uw misdadig plan uit te voeren. Mijnheer dat is te erg Ik moet u herinneren dat ik Amerikaanse!) burger ben en dat... De regeering der Vereeoide Staten zou zich met nadruk verzetten tegen de onderstelling, dat het amerikaansch burgerschap eenen vrgbrief verleen' voor alle mogelijke misdaden, die in andere landen worden bedreven. Maar u tweede vaderland zal zich iuderdaad met u bemoeien. In dc berichten, die M. Lageman over u in Amerika heeft laten verzamelen, komen dingen voor, die ongetwijfeld cenc aanvraag tot uitlevering ten gevolge zullen hebben, zoodra zo Tangs ambtelijke weg aan gene zijde van den Oceaan bekend gemaakt worden. Kip-rore f Aan wie zijn wij an/uerê.... de Tergoeding Èf van 30 fr. te maande voor den mili- {©k tairen dienst, 't zij als miliciaan, 't zij als vrijwilliger verschuldigd Aan onze catholieke provincinle Raads leden, Volksvertegenwoordigers en Se- nateurs Wie teas het die in de Vólkskamer zegde Dertig frank is veel te veeltien frank is meer dan genoeg want geen enkel miliciaan kan thuis tien frank verdienen? Ja, wie zegde dat in de Volkskamer Niemand anders dan priester Daens die u gouden bergen heeft beloofd cn die unog geen negenmennetje voordeel heeft weten te verkrijgen. Voor zijn eigen heeft hij gezorgd, ja hij schuifelt nu extra schoon weêr met de 4000 ballekens Volgons de officieële opgaven van het Keizerlijke Gezondheidsambt te Berlijn waren op 30 Juni in Duitschland met mond- en klauwzeer besmet 960 gemeen ten (3502 stallen). 31 Mei bedroegen deze cijfers resp. 1161 cn 3512; op 30 April 1166 en 3310. Uit deze cijfers bij vergelijking met vroegoro blijkt, dat men er langzamer hand in slaagt, den omvang van het kwaad tot een kleiner aantal gemeenten te beperpen, daarentegen is het aantal besmette stallen percentsgewijze weer vermeerderd. Levensduur der landbouwdieren, Een rund zou, wanneer het niet ge slacht werd tot 30 jaar oud kunnen. Een paard, altijd goed verzorgd gaat zelden over de 35 jaar evenzoo de ezel; het muildier echter kau een ouderdom van 60 jaar bereiken. Een varken overdrijft de 20 jaar zelden. Een geit is op 15 jarigen leeftijd nabij zijn eind. Kippen worden 10 jaar; 30 jarige gan zen zijn zelden. De dieren verleenen op gevorderden leeftijd geen noemenswaardige diensten meer; een paard verricht niet veel werk en vereischt een zorgvuldige oppassing en goede voeding. Het varken is op 20jarigen leeftijd tot niets meer geschikt. Het pluimgedierte kost het 5d4 jaar meer dan het opbrengt. Jonge dieren daarentegen kunnen vol doende vrucht afwerpen om de kosten en moeite van verzorging te dekken. A I Men verzekert \J 1 AïLil ons ten stellig ste dat de liberalen driftig werken ten voordcele van de groene socialisten. Menheer Jcf, de aanbidder van den blauiocn strik, werkt in Mijlbeke. En Menheer Jefken loopt zich de bee- nen van onder het lijf in de kuip der stad om steramen af te bedelen voor de groenen. Maar 't zal uw arm liberaal zieltje niet baten En zoo aan die aanvraag voldaan worden vroeg Bauerlich zichtbaar verschrikt. Ongetwijfeld wjj zfjn verplicht daaraan te voloocn. ;Maar ik ben een geboren Duitschcr mijn eigen vaderland zal mjj toch niet aan eene vreemde mogend heid uitleveren Y Zooeven hield ge er aan vast, dat ge burger van dat vreemde land zijt, zegde de rechter met bijten den spot. Wees echter genist. Zoo spoedig zult ge die onvrijden. Eerst zult ge bier gevonnisd worden en uwe staf moeteo ondergaan. Oho wat heb ik dan toch eingenlgk gedaan 1 vroeg Bauerlich honend, terwijl bij de armen op dc borst kruiste en den rechter uitdagende aankeek. Vcrontweerdigd over zooveel onbeschaamdheid wilde deze opstuiven, doch hij bedwong zich cn met verachting antwoordde hg op ijzig koelen toen Met het doel hem te dooden hebt ge eene flesch vergif tigden cognac ten huize van M. Zier gebracht. Onderstel, dat ik dit gedaan heb, dan heeft hij er toch niet van gedronken en is niet gestorven door het vergif; om mijne bedoelingen alleen kan niemand mij vonnissen Ge hebt den dood van Mevr. ilecbling veroor zaakt. Ge weet zelf zeer goed, dat men mij geen reken schap kan vraegen van een ongelukkig toeval. Maar ge hebt met voorbedachten rade valscbe getuigenis afgelegd tegen Valentine Zier,een valschen eed gedaan, riep de rechter. Alles samen zal ueenige jaren tuchthuisstraf bezorgen Waardoor zal men mij dit bewijzen Y Op grond van het stelsel, dat advocaat Lageman verzonnen heeft Of met behulp van de beklaagde, die natuurlijk Dc Gazette van Brugge deed kort ge leden een oproep tot onze Vlaamsche dichters, opdat zij voor 't volk deugde lijke Vlaamsche liedjes zouden maken. Het eerste is gevooisd op den Vlaam- schen Leeuw en verdient overal ver spreid te worden I. Wij staan te zaam als broedron In welvaart en in nood; Wij strijden voor ons rechten En werken voor ons brood. Wij blijven voor de vleitaal Der volksbedriegers doof Ons plichten zijn ons eigen En heilig ons geloof. Refbeüï Zij zullen hem niet temmen, Den tieren Vlaamschen leeuw, Wiens klauw ons eigen rechten Bewaard heeft eeuw aan eeuw H. Wij dragen in ons herte Geen bitteren haat of nijd, Al zeggen wij: 't is schande Dat iemand honger lijd, Wij vinden in te werken Ons eer en ons geluk, Maar dulden voor den werkmensch Geen slavenjuk, geen druk. Hl. Gelukkig is de werkman Die arbeidt, zorgt en spaart 1 Zoo wordt bij de eedle vader, 't Geluk van zijnen haard. Hij zelf door (lank en liefde Van vrouw en kind bekroond Geniet hun heil en welzijn En acht zich hoog geloond Ali.' Onze suikere Pie be schreef des tijds zijne huwelijks reis 't was lastig, maar toch zoet IWat gaat hij nu zeg gen van ziju reisje naar Ilofstaue donderdag avond 11... 't Zal voor zeker nu wel lastig en zuur mogen geheeten wordeu, want de groenen werden opgelaten met eene buis aau den steert. Waar zat Caudron Misschien weêr opgesloten bij zijn lieveken Die te minste zal 't reisje naar Hofstade zoet, zeer zoet hebben gevonden I Wat wiUen de roo mannen P De maatschappij ten gronde af breken. n In audere woorden, eene revolutie waarbij de Fransche revolutie maar water en melk zou zijn. Wie zegt dat? De gazette onzer socialisten, het Volks recht, iu zijnen numero van Zondag 12 Juli 1896. Laat ons dat onthouden, menschen. de plank grijpt, die haar wordt toegeworpen 01 op grond van de verklaringen der half krankzinnige Constance Zier Y Ge wist die toch voor uwe bedoelingen te ge bruiken, zegde dc rechter met verachting. Vergis u niet, er zgn genoeg bewijzen voor banden om door de gezworenen schuldig verklaard te wordendaartoe is uwe bekentenis niet volstrekt noodig. Misschien niet, antwoordde Bauerlich honend maar ge hebt die bekentenis uoodig om Valentine Zier in vrijheid te kunnun stellen, en ik ben er genoe gen in, baar tot de volgende maandelgkscbe zitting der gezworenen in de gevangenis te honden. I)at is misMejuffrouw Zier is reeds in vrijheid gesteld tegen borgstelling mijnheer Rechling heeft de som bereidwillig gedeponeerd, antwoordde de rechter, die deze leugen wel met zijn geweten kou overeenbrengen. Bovendien kan uw rechtsgeding spoedig beginnen, want M. Lageman heeft ons het voorloopig onderzoek zeer gemakkelijk gemaakt. Later zult ge dan kunnen terechtstaan te Chicago en te San Francisco wegens de misdaden van den falsaris giftmenger Hurclij alias Pieter Meijer. Deze mcédecling had de rechter opzettelijk tot het laatste bewaard, cn ze bleekte zijne onbeschaamd heid veranderde in angst en onbedacht stamelde hij Weet gc 7 Ja, ik weet, en spoedig zullen de rechters in Amerika ook weten, dat gij dezelfde persoon zijt als Dicb Burleij. die te Chicago zijne twintig jaar oudere vrouw vergiftigde om baar vermogen in handen te krijgen, dezelfde persoon als de Hollander, Pieter Meijer, die in San Frmcisco zijne deelgenoot door verschillende valscbheden in geschrift heeft bedrogen voor eene son van een balf millioeu dollars en daarna 999 WAT ZULLEN ZE DOEN 7 Zullen de liberalen nu voor gazetschrij- ven of zeeveraar Daens stemmen Ziedaar de vraag die velen zich stellen. Waarom niet Vroeger jaren smeten ze wel des avonds en 's nachts de ruiten in zijner woning, bij zooverre dat de steenen in de beddekens te rechte kwamen van ons Annaatje en ons Baaske Van de Wiele, maar gezworene vijanden zijn nu goede vrienden geworden 1... Maar ook donchisten en liberalen zijn nu bondgenoten, 'tzijn vogels van eender veeren. En de liberale schoolpendanton die zoo menigwerf door dien gazetschrijver werden aangevallen en voor vuilen visch uitscholden, voor wie zullen ze stemmen? Wel ook al voor gazetschrijver Daens I En de orgelbazen wat gaan ze doen Moet ge dat vragen Natuurlijk ook al voor den gazetschrijver Daens stem men Dus al die mannen die vóór 1894 gazet schrijver Daens naar al de duivels ver- wenschten, gaan nu als een man voor hem stemmen. Waarom?... Is het om zijne geleerd heid Om zijne bekwaamheid Om zijne heldendaden?... Om zijne welspre kendheid Wel om den donder, neen Waarom dan Omdat zij hopen dat de scheuring die er is verwekt geworden, aan do liberale partij krachten en leven zal bijbrengen om uit den doodslaap te kunnen opstaan waarin zij verzonken ligt 1 Wat moeten de liberalen toch verre geschopt liggen dat ze voor Pie Donche moeten stemmen I... Arme liberalen, wij met u 1 compassie De Evenredige Vertegenwoordi ging. 't Is weer al van de E. V. dat de klok slaat in de liberale gazetten, en zonder de E V. gaat het land den diepe rik in 1 Onnoodig te zeggen dat dit alles alweêr comediespel is, want waar de liberalen op de stadhuizen meester zijn, willen zij van niets zoo min als de E. V. Zij willen haar nu alleenlijk, omdat zij op hun lijk- strooi liggen en verhopen er mede wat op te komen. Hadden de liberalen de E. V. gewild, toen minister Beernaert met die hervor ming opkwam, de E. V. ware gestemd geweest maar toen moesten zy tegen alle weêr en wind de papen bevechten, hun eenig doel, hun eenig streven, en met die kleingeestige politiek rolden zij den berg af, en nu zijn zij al met eens hardnekkige aanhangers der E. V. I Stemt allen als een man spoorloos is verdwenen. Ge zult nu wel bcgrfjpen dat gc een vcrloreu man zgt of ge bekent of niet. Bauerlieb was op eenen stoel neergezonken. Hij trilde overliet geheel lichaam. Wie... wie beeft.... dat... aan bet licht gebracht T stamelde Lij. De geheime agent, die Lageman naar Amerika heeft gezonden, antwoordde de rechter. De twee maanden, die verloopen zijn sedert het begin van het proces tegen Valentine Zier, beeft hjj goed besteed. Terwgl ge hier bezig waart eenen kuil te graven voor het onschuldige meisje, werd daar de strik gereed gemaakt, waarin ge nu gevangen zgt. Nog niet, nog niet, momdelde hjj en vroeg toen -. Als ik eene bekentenis deed, zou dat de zaak nog veranderderen Y Met zekerheid kan ik dat niet belooven, luidde bet ontwijkend antwoord maar.... Ik begrijp u, viel Bauerlich met spottenden lach in, nu, wat geef ik er om. Ja, mijnbeer Lageman heeft een fijnen neus,alles is gebeurd zooals hij gezegd heeft. Ik heb den vergiftigden eognac meegebracht voor Zier als hy er van gedronken had met water verdund zou niemand iets bespeurd hebben Dat de beklagensweerdige mevronw Recbling er een balf glas van dronk, zonder dat bel met water verdund was. deed de verschijnselen zoo betlig optreden, dat men wel aan vergift moest denken, Gij bebt nog al veel kennis van de werken der vergiften, zegde Hausler. Eene koude rilling voer hem door de leden toen Bauerlich entwoordde Wordt voert gezet.

De Denderbode | 1896 | | pagina 1